maminette ff HERBERT BLOIV3 Nederlandse zee slepers in actie Loodsdienst IJmuiden geheel hervat Nieuw parkeerterrein in IJmuiden Storm drukte bromfietser tegen inhalende auto Havenberichten maminette maminette mamïnette maminette maminette q maminette maminette maminette maminette maminette Gedistingeerde herenpullover VOOR DE HEREN- EN JONGENSKLEDING BREESTRAAT 56 BEVERWIJK KERKWEG 40 HEEMSKERK Het adres voor GOED GOED Gratis kalender van Uw winkelier Lange Nieuwstraat 415 IJmuiden Voor veeleisende moeders is het prettig te weten, dat op de baby- en kindermeubelafdeling van de Maminette- speciaatzaken de nieuwste Koelstra modellen zijn aangekomen. De moeite waard om even te komen kijken hoe praktisch, veilig en doordacht Koelstra Kinderstoel-tafel kombinaties zijn, die Maminette U met trots presenteert. Let op, er is in elke stad maar één speciaalzaak, die het kwaliteitspredikaat Maminette mag voeren. „De volgende keer krijg ik zeker de arm van uw dochter te pakken". De zeesleepboot Barentsz-Zee van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst ls na een reis van 14 dagen met het Li beriaanse s.s. Vega Star (8205 brt) van Gorontallo (Celebes) in Singapore aange komen. Deze met copra geladen vrachtvaarder liep op 21 oktober in de Golf van Tomini aan de grond en werd door een Indone sisch schip vlotgebracht. Wegens gebrek aan koelwater en moeilijkheden met de hulpwerktuigen was de Vega Star genood zaakt zonder stoom en licht voor anker te gaan. De Barendsz-Zee kreeg opdracht om de Liberiaan naar een reparatiehaven te sle pen en kwam reeds op 31 oktober in Gorontello vanuit haar bergingsstation Singapore. Na uiteindelijk verkregen toestemming van de Indonesische autoriteiten om deze sleepreis uit te voeren, vertrok de Ba- rentsz-Zee op 8 november met de Vega Star naar Singapore. De sleepboot Zwarte Zee heeft de olie boorinstallatie Mister Cap na een voor spoedige reis van North Shields afgele verd op een locatie ter hoogte van Port Harcourt, Nigerië. De Mister Cap werd begin 1964 van de Golf van Mexico naar Nederland gesleept, eveneens door de Zwarte Zee. De boorinstallatie, die sinds dien werkzaam is geweest in de Noord zee, zal nu gaan opereren voor de kust van Nigerië. Met 50.000 tons droogdok, dat in twee delen door L. Smit Co. van La Specia naar Formosa wordt gesleept is het Suezkanaal reeds gepasseerd. Eén- dok- deel wordt gesleept door de Mississippi en de Thames, het andere deel door de sleepboot Elba. Deze laatste zal vanaf het zuidelijke deel van de Rode Zee tot in de Arabische Zee worden geassisteerd door de Tasman Zee. Na de storm, die vele schepen op de Noordzee in moeilijkheden heeft gebracht is vanmorgen te 5.10 uur de loodsdienst te IJmuiden geheel hervat. De gemeenteraad van Velsen zal moe ten beslissen over een voorstel van bur gemeester en wethouders om aan de zuid zijde van de Lange Nieuwstraat, op het open terrein tussen de Velserduinweg en de Engelmundusstraat, een tijdelijk par keerterrein te maken voor circa vijftig auto's. De kosten worden geschat op auto's. De kosten ƒ21.000. Het thans nog braak liggend terrein is bestemd voor woningbouw en bijzondere bebouwing, maar hier zal vooralsnog niets van komen. Er is in dit deel van de gemeente, met zijn vele winkels, grote behoefte aan parkeerterrein. Na vestiging van de HEMA en nog andere winkelbe drijven, waarover onderhandelingen gaan de zijn, zal de behoefte aan parkeergele genheid toenemen. Een 52-jarige uitvoerder uit Rotterdam is gisteren toen hij op een bromfiets over de Schulpweg te Velsen-Noord reed, rich ting Breesaperhof, door de kracht van de storm naar het midden van de weg ge drukt tegen de rechtervoorzijde van een hem juist inhalende personenauto, be stuurd door een 60-jarige directeur uit Beverwijk. De bromfietser klaagde over pijn in de rug. Hij is door de ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis ver voerd en is later doorgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. Heerlijk warme pullover, zuiver wol. Ooze pullovers vallen op door de goede pasvorm en de fraaie kleuren. Woensdag kwam in IJmuiden aan: Hinde, van Londen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Eems- borg, van Norresundet; Vechtstroom, Goole; Npre, Rotterdam; Vela, Rotterdam; Sanaga, Rot terdam; Wilpo, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Vlie- stroom, naar Huil; Jean-E., Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Midas, naar Rotterdam; Leonidas, Rotterdam; Leonce Vieljeux, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Verrassend Geef-idee voor alle moeders, oma's, tantes in Nederland. De kinderen kunnen op ieder blad tekeningen of schilderijtjes maken voor hun eigen kalender. Een gezellige Versier-' M-Zelf bezigheid I Haast U, de voorraad is beperkt. In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken „Fanta" en „Coca-Cola"

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 30