RDM, Thomassen Motoren en Mij. De Schelde gaan fuseren Belangen worden ondergebracht in houdstermaatschappij VAN NIEL Olieconcerns boren met spoed in Noord-Holland, Wadden en Friesland „Particulier kan zelf ook veel doen tegen de ontwaarding van z'n geld alles met CBtalMf VELPON HORLOGES 1 Nederlanders tegen subsidies voor scheepsbouw Omzetten Albert Heijn stegen met 25 pet Wall Street dicht Samenwerking Cyanamid met de AKU „Huisvuil moet naar mijnen worden vervoerd" Schrootaffaire voor N.S. „Krultangen vaak zeer gevaarlijk" SCHEEPVAARTBERICHTEN vertrouwen waard! Geen prijsstop in W.-Duitsland Bod van Koudijs op concurrent Ir. Van der Willigen in ESB: Vestiging grote Canadese bank in Rotterdam Jp Jp&; S '5 f-J VRIJDAG 26 NOVEMBER 1965 2? ETERNA OMEGA TISSOT FA. FLINTERMAN In Straatsburg Bedrijfseconoom Gisteren op het Damrak Consumentenbond Ford VERZEKERD KAPITAAL: MÉÉR DAN 2 MILJARD GULDEN! HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 26 93 04 - HAV LEVENSVERZEKERINGEN, oplakken Europees parlement aanvaardt vergadering van EEG-ministers Directies en commissarissen van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. te Rotterdam, N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissin- gen en N.V. Motorenfabriek Thomassen te De Steeg hebben overeenstemming be reikt over een zeer nauwe samenwerking tussen de drie ondernemingen, die ten dele op hetzelfde terrein werkzaam zijn en ten dele elkaar aanvullen. Zij zijn daarbij tot de overtuiging gekomen, dat voor het verkrijgen van een zo groot mo gelijk voordeel van het samengaan een fusie noodzakelijk is en dat voor het rea liseren daarvan de figuur van een houd stermaatschappij het meest aanbevelens waardig moet worden geacht. Tot de oprichting van een dergelijke houdstermaatschappij is besloten. Aange zien het in de bedoeling ligt aan houders van aandelen, certificaten en oprichters- bewijzen een aanbod tot ruil van hun stukken ex-dividend 1965 te doen, zal het „bericht", waarin opgenomen de balan sen en verlies- en winstrekeningen 1965, in de eerste maanden van 1966 worden uitgebracht. Thans wordt reeds medegedeeld, dat Advertentie MET GOUDEN BAND VANAF 435.— GROTE HOUTSTRAAT 86, HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 aan nominaal 1000 aandelen ex dividend 1965 in de Rotterdamse Droogdok Maat schappij, Koninklijke Maatschappij „De Schelde", Nationaal bezit van Aandeelen Koninklijke Maatschappij De Schelde en Motorenfabriek Thomassen een gelijke waarde zal worden toegekend en dat voor de ruilverhoudingen een oprichtersbewijs Rotterdamsche Droogdok zal worden ge lijk gesteld aan 16 aandelen Rotterdam sche Droogdok. De drie ondernemingen zullen hun bedrijf onder eigen naam als werkmaatschappij blijven uitoefenen. Directies en comissarissen zijn van me ning, dat door de voorgenomen samen werking van de drie werkmaatschappijen hun positie op hun gebied belangrijk zal worden versterkt en dat bovendien grote re mogelijkheden ontstaan om gebieden buiten het huidige produktieprogramma te betreden. Advertentie )OOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXX)OOOOOOCX>OOOOOOOOOOOOOOOOOOCXX>OOOa SU# het blad Economisch-Statistische Berich ten. „Nationaal wordt er aan het huisvuil- probleem te weinig gedaan," aldus de DEALER VOOR HAARLEM en OMSTREKEN Zandvoortselaan 365 - Telefoon 42212 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Vóór 15 december, de datum waarop minister Den Uyl (Economische Zaken) het liefst een stille periode in het olie- en gasboren zou zien ingaan totdat hij wettelijk heeft geregeld dat voortaan al leen nog maar met zijn speciale toestem ming mag worden gezocht, beginnen de oliemaatschappijen in Nederland nog ten minste drie nieuwe exploratieboringen. Zoals bekend heeft de minister laten we ten dat wie tussen 15 december en het moment van wettelijke regeling, waarvan de voorbereiding toch wel enige maanden zal vergen, een boring begint, niet hoeft te rekenen op schadevergoeding of vin dersloon als hij wel bodemschatten aan treft, maar geen winningsvergunning krijgt. De Nederlandse afgevaardigden in het Europese parlement hebben zich donder dag vergeefs verzet tegen voorstellen van de E.E.G.-commissie, die voorzien in sub sidies voor de scheepsbouw. De afgevaar digden uit de andere gemeenschapslanden stemden wel voor de plannen, vervat in een ontwerp-richtlijn die de zes regerin gen zal verplichten hun nationale scheeps bouw tegen de Japanse concurrentie te be schermen met een subsidie van 10 per cent. Het gaat hier om de subsidies op de contractprijs van zeeschepen en vissers vaartuigen die groter zijn dan 3.000 ton. De voorstellen moeten echter nog, met unanimiteit, door de E.E.G.-ministerraad worden goedgekeurd. De Nederlandse liberale afgevaardigde Berkhouwer en zijn socialistische collega Laan keerden zich tijdens de discussies als Nederlandse woordvoerders tegen het ontwerp van de E.E.G.-commissie. De heer Berkhouwer betoogde dat Nederland en Luxemburg de enige E.E.G.-landen zijn die geen subsidies aan de scheeps bouw geven. In Italië en Frankrijk be loopt die subsidie zelfs 16 percent. Hij be rekende dat de verplichting die de E.E.G.- commissie wil opleggen, de Nederlandse schatkist 60 miljoen gulden per jaar zal kosten, zonder dat het. Nederlandse par lement geraadpleegd wordt. De heer Berk houwer vroeg zich zelfs af of het Neder landse parlement zich in dit geval wel aan een unaniem besluit van de E.E.G.- ministerraad gebonden kon achten om het benodigde geld te voteren. De raad van bestuur van Albert Heijn N.V. deelt over de gang van zaken in de verstreken eerste drie kwartalen van 1965 mee, dat de omzetten in het detailbedrijf in vergelijking tot de overeenkomsti ge periode van vorig jaar ca. 25 precent hoger zijn. Enerzijds is deze stijging te dan ken aan de omzetten van de in de loop van 1965 en 1965 geopende zaken, anderzijds kon ook in de reeds langer geopende fili alen 'n behoorlijke toename van de omzet worden geboekt. Met name de relatief ho ge omzetten in de zomerperiode droegen hiertoe bij. Ondanks een verdere ver krapping van de precentuele brutowinst marge en een verdere stijging van de kos ten kon door de gunstige ontwikkeling van de omzet de precentuele netto marge na genoeg gehandhaafd blijven. De Amerikaanse beurzen en goederen markten waren gisteren gesloten wegens Thanksgiving Day. Daarom was er in Amsterdam na de officiële middagbeurs ook geen handel meer in effecten. De AKU, de met haar gelieerde Spaan se ondernemingen La Seda de Barcelona S.A. en Perlofil S.A. zullen met de Ame rikaanse onderneming American Cyana mid Cpmpany gezamelijk een nieuwe on derneming oprichten, Cyanenka S.A. voor de produktie van acrylvezel. De nieuwe onderneming zal een fabriek bouwen te Barcelona naast de Polyester (Terlenka) fabriek van La Seda. Ver wacht wordt dat de bouw van de fabriek in 1967 voltooid zal worden. De produktie van de acrylvezel zal geschieden met know how", afkomstig van Cyanamid. Het aandelenkapitaal zal ca. 20 mil joen bedragen. Daarin zal Cyanamid voor 40 percent participeren en de AKU-groep voor 60 percent. Het AKU-concern zal hiermede naast nylon en polyester thans acrylvezel als de derde belangrijke groep van produkten in zijn produktieprogram ma van synthetische vezels opnemen. 0 De Nederlandse Aardolie Maatschap pij heeft thans met voortvarendheid haar plan tot uitvoering gebracht om dicht be neden Vlieland in de Waddenzee van het booreiland „Orient-Explorer" af de beitel in de bodem te drijven. Caltex zal op zeer korte termijn een nieuwe boring beginnen in Friesland, waar de maatschappij reeds op twee plaatsen gas heeft gevonden. De boring vindt plaats in Goingarijp tussen Heeren veen en Sneek. Petroland, tot dusver zeer succesvol in Friesland en met een eveneens geslaagde proefboring in de Wieringermeer, haast zich om voor half december een boortoren aan het werk te hebben in Oudesluis in de kop van Noord-Holland. Amoco (waarin de Steenkolen Handels Vereeniging belangen heeft) heeft volgens onze inlichtingen geen nieuwe boorplan nen op korte termijn. De exploratie-com binatie heeft haar succesvolle onderzoek in Noord-Holland met in totaal zeven bo ringen afgerond en bereidt nu activiteiten in een geheel ander gebied in Nederland voor. Voordat die aan uitvoering toe zijn zal de nieuwe regeling wel van kracht zijn Mobil Oil zegt vooreerst evenmin nieuwe proefboringen te zullen beginnen. De maatschappij wil wachten op de Uitslag van haar concessie-aanvraag voor het stuk wadden bij Ameland, waar zij gas heeft gevonden. Over het algemeen zijn de maatschap pijen ingenomen met plannen van de mi nister om „wilde boren" in te perken, De bestaande chaos van elkaar overlap pende aanvragen voor winningsvergunnin gen, waar alsmaar geen beslissing op komt, wordt er wel niet door opgeruimd maar de situatie wordt in elk geval be vroren. Men krijgt de indruk dat de maatschappijen elkaar tot dusver in vele gevallen hebben „opgejaagd". De gemeente Den Haag is in de gelegenheid zes geldleningen te sluiten tot een totaal bedrag van 1 13 miljoen, rente 6,25 percent, looptijd 30 jaar. Zes miljoen' gulden kan worden geleend tegen een koers van 99,25 percent, de overige zeven miljoen gulden tegen een koers van 99 percent. Al het huisvuil moet met treinen, sche pen en vrachtwagens naar Zuid-Neder land worden gebracht en daar in pakken van hooguit 25 kilo in zand- en grindgroe- ven en in de kolenmijnen worden opge- b0r*™ de heer A N J Vriens be- I heeIt ongetwijieia rot net Koersnersiei op drijfseconoonf bif^hüipsin Eindhoven in I het Damrak bijgedragen Het publiek een artikel in het jongste nummer van kwam met kooporders beter voor de g J2& '11% WornP'cT t?» J|v5 Wwt o» M IA, 8- 2A4 w, |1|E Wft Wn.wieKB». Beursplein 5 heeft gisteren bij de ope ning een technisch koersherstel voor vrij wel alle internationale waarden te zien gegeven met ruime handel. Later werd het in deze hoeken een stuk kalmer. De vaste stemming voor de Nederlandse hoofdfondsen woensdag in Wall Street heeft ongetwijfeld tot het koersherstel op dan dit de laatste tijd het geval is ge weest. De baissiers waren bang dat de koersen verder zouden oplopen en gingen tot dek- statistieken baseert. Hij becijfert dat treinen, schepen en vrachtwagens in het zuiden van het land minder goederen lossen dan laden. Daar om stelt hij voor de ongebruikte transport teleurstellend koersverloop daar de prijs inzakte van 149,40 tot 148,30, tegen een vorige slotprijs op 148. Deze koers daling gedurende de beursduur werd ver oorzaakt door één flinke verkoper bij af- Nederlander hooguit een rijksdaalder per jaar hoeven te betalen. Slot- koersen 25 nov. capaciteit te gebruiken voor de afvoer van oorzaag ooor ee IfrvAT' /-J 070 cOrTTlOo" 7D11 IPflPTP I U01T10ïlCiG tlcïIlCl©!. Philips ©n Unil©v0r kond©n zich ©lk op nieuw een halve gulden verbeteren hoe wel deze fondsen niet op het hoogste ni veau sloten. AKU zette het koersherstel met vijf punten voort tot 361. Ook KLM werd een paar gulden hoger geadviseerd, Hoogovens onveranderd op 476. Met de koersen op de obligatiemarkt is het nog steeds droevig gesteld vooral Amsterdam - De Nederlandse Spoorwe- voor de staatsfondsen. Liquiditeitsbehoef- gen en de n.v. ijzerhandel Hollandia in Amsterdam hebben zich de boosheid op I de hals gehaald van negen Nederlandse schroothandelaren. Deze laatsten hebben een kort geding aangespannen bij de Am- sterdamse rechtbank wegens het niet na komen van een bepaalde leveringsaf spraak van enkele tienduizenden tonnen schroot per jaar. Reeds jarenlang waren de handelaren I de enige afnemers van vele tienduizenden tonnen schroot met een waarde van et telijke miljoenen guldens die de Ne derlandse Spoorwegen jaarlijks afvoeren. Ook de n.v. Hollandia deelde mee in de pot. Dit bedrijf trad samen met een col lega-ondernemer als onderhandelaar na mens de schroothandel met de N.S. op. Volgens de negen zou de n.v. Hollandia van deze vertrouwenspositie misbruik heb ben gemaakt door zich een monopolie te verwerven wat betreft de schrootafname. De anderen vragen nu de rechtbank te bevorderen dat de N.S. het schroot niet aan één maar zoals voorheen weer aan alle handelaren zal leveren. Het geding zal op donderdag 2 decem ber dienen. „Krultangen vaak uiterst gevaarlijk!" Onder deze kop publiceert de Nederland se Consumentenbond in zijn ledenblad de I „Consumentengids" de uitslag van een door de bond ingesteld onderzoek naar de veiligheid van elektrische haarkrultan gen. Volgens de „Consumentengids" ble ken van de twaalf onderzochte soorten tangen, die in winkels en warenhuizen waren gekocht, er niet minder dan vijf elektrisch onveilig te zijn. De „Consumentengids" spreekt van I „kans op schokken" en noemt als on veilig de onderzochte krultangen van de merken „All Wave", „Berko", „Bodart", Curl" en „Lousette". „Aanschaf van deze tangen moeten wij bepaald ontra-1 den", aldus het blad. In het onderzoekrapport worden daar- I voor als redenen genoemd: lekstroom I („Bodart"), primitieve constructie („Lou-| sette") en in diverse gevallen plaatselij ke oververhitting van het handvat. ten brachten het nodige aanbod in de staatsfondsenhoek waardoor de koersen niet onbelangrijk daalden. Verder wordt de koersdaling op de obligatiemarkt toe geschreven aan het stijgende rentepeil. Enkele maanden geleden werd dit peil op 6 percent gebracht. Thans kan men ge rust spreken van 6)4 percent. VERHANDELDE FONDSEN 24 nov. 25 nov. Totaal413 419 Hoger138 (33.4%) 189 (45.1%) Lager186 (45.1%) 133 (31.7%) Gelijk 89 (21.5%) 97 (23.2%) VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U361 362 Hoogovens Kon. Olie148.70 148.80 Philips 115.80-116 115.80 Unilever 115.20-115.30 115.20 K.L.M Doordat Wall Street gisteren gesloten bleef wegens „Thanksgiving Day" vond er geen telefonisch avondeffectenverkeer plaats. Slot- koersen 25 nov. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber RVA. Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5%% Ned. 1964-11 5%% Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. G. U. 4%% A.K.U. 5%% Hoogovens. Alk. Bank Nederl. Amro Bank HolL Bank Unie. Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unit as Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd Ballast. Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mi. Cura?. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 362% 475 115.90 115.40 148.80 100'/» 131% 107 121% 229 117% 198 gb 213% 145% 89% 91 97% 99% 97% 113 gb 112 265 54.30 224% 531 103 552 222 188 95 114 441 653 203 358 447 110% gb 418 215 388% 361 464 844 635 gb 585 360 gb 173% 180.80 425 gl 240 Van Gelder Zn. GelderL-Tielens. Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machine! Holec Holl. Beton Indoheem Internatic Kempen-Begeer. Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leldsche Wol Lindeteves-Jacob Meneba Muller Co Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott- Droogdok Sch. Expl. Mij. Scholten FoxhoL Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie. Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fjjen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 975 113% 447 327 184 835 480 b 200% 252 443 541 253 335 40 273 446 256 781 gb 178 gb 325 155% 389 gb 320% 468 210 gb 327% 79 2331 131 358 85 285 217 gb 210% gb 416 gb 138 237 540 gb 179 323 144 471 218 136 437 663 558 168.— Advertentie BONN (Reuter) De .Westduitse mi nister van economische zaken, Kurt Schmuecker, heeft een wettelijke loon- en prijsstop krachtig van de hand gewezen en prijsstop krachtig van de hand gewezen, aanleiding van de fel omstreden prijsver hogingen in West-Duitsland zei minister Schmuecker dat een verbod van verdere loon- en prijsverhogingen niet het ge schikte middel is om uit de moeilijkheden te komen. In de Westduitse kranten was het be richt verschenen dat de wetenschappelijke raad van advies van het Westduitse mi nisterie van economische zaken in een ge heim rapport een loon- en prijsstop zou hebben voorgesteld. De direkte en raad van commissarissen van de Verenigde Mengvoederfabrieken Koudijs N.V. zijn in onderhandeling met de aandeelhouders en de leiding van een bekende Nederlandse mengvoederindustrie teneinde te geraken tot overneming van het gehele geplaatste aandelenkapitaal. Zij verwachten dat binnenkort de onder handelingen met succes zullen kunnen worden bekroond. Voor de particulier is het van belang te weten, dat hij vrij veel kan doen om althans zelf geen slachtoffer te worden van de dalende koopkracht van het geld. Dit betreft iedereen, die geld belegd heeft in obligaties of in een pensioen, of bij spaarbanken, of die premie betaalt of be taald heeft aan een levensverzekering maatschappij, welker overeenkomsten m nominale guldensbedragen luiden. Dit zegt ir. V. L. A. van der Willigen te Haar lem in Economisch-Statistische Berichten van deze week naar aanleiding van een discussie tussen ir. Witte Hoogendijk en prof. Wemelsfelder over de waardever mindering van de gulden. Ir. van der Willigen doelt op de vol gende mogelijkheden: De particulier hoeft geen levensverzekering te kopen in gul dens, daar hij kan overgaan op verzeke ring in aandelenfracties. Men kan zijn obligaties verkopen en de opbrengst in Advertentie vraag lijmwijzer ia de winkel. beleggingsfondsen beleggen. Hetzelfde geldt voor iedereen die een bedrag van enig belang bij een spaarbank heeft staan. Het is duidelijk, dat de rente die een spaarbank betaalt, onvoldoende is om de Aagtekerk 25 v. Mombasa n. Aden. Achilles pass. 25 Quessant n. Amsterdam. Agamemnon 26 te Paramaribo. Algorab 26 te Cristobal verw. Amerskerk 25 te Damman. Amstelveen pass. 25 Montevideo n. Bahia Blanca. Andijk pass. 25 Kaap Kennedy n. Le Havre. Angolakust 25 te Hamburg Area pass. 25 Quessant n. Teesport. Archimedes 26 te Houston. Ares 26 te Anto Fagasta. Asmidiske 24 v. Montreal n. Antwerpen. Attis pass. 25 Guernsey n. Amsterdam. Averdijk 25 v. Aden n. Suez. Bali 25 te Aqaba. Balong 25 te Napels Banggai 25 v. Durban n. New Orleans. Batjang 26 150 mijl NO Saigon n. Hongkong. Beninkust 25 te Rouaan. Billiton 26 te La Guaira. Calamares 22 v. Tampa n. New Orleans. 25 v. New Orleans n. Puerto Cortez. Caltex Arnhem 25 v. Lorenco Marques n. Beira. Caltex Eindhoven 25 v. Kaapstad n. Bahrein. Caltex Gorinchem 25 te Rotterdam. Caltex Nederland 25 v. Singapore n. Dumai. Caltex Pernis 25 v. Dumai n. Balik Papan. Camerounkust 25 te Antwerpen. Celebes 25 v. Colombo n. Aden. Crania 25 v. Lissabon n. Oporto. Dahomeykust 25 te Hamburg. Daphnis 27 te Porto Rico verw. Delft 25 t.h.v. Quessant n. San Juan. Dinteldijk 25 v. Rotterdam n. Cristobal. Echo 25 v. Faskruosfjord n. Eskifjord. Eemland 25 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Eumaeus 26 te Port Said verw. Fina Nederland pass. 25 Canansche Eilanden n. Trieste. Forest Hill 25 te Bandar Mashur. Friesland 25 v. Bombay n. Alleppy. Gaasterland 26 te Kaapstad. Geestland 25 v. Preston n. Cork. Grootekerk 26 te Casablanca verw. Hathor pass. 25 St. Vincent n. Rotterdam. Hector 25 le Alexandrië. Helicon 25 v. Kingston n. Gonaives. Holendrecht 25 te Caracas Baai. Ittersum 25 v. Hamilton n. Charleston. Ivoorkust 25 v. Douala n. Abidjan. Jacob Verolme 26 v. Sungaipakning n. Brisbane. Jagersfontein 25 v. Rotterdam n. Bremen. Justus Waller 26 te Swansea. Kaap Hoorn 25 v. Rotterdam n. Shellhaven Kara pass. 26 Comoren Eiland n. Abadan. Karakorum 25 te Cristobal verw. Karimata 25 te Timaru. Katelysia 25 v. Oslo n. Rotterdam. Katendrecht 26 te Rotterdam. Kelletia 25 v. Rotterdam n. Stanlow. Kenia 24 v. Rotterdam n. Purfleet. geldontwaarding te compenseren. De werknemers in particuliere onder- I Kennemeriand 24 v. Rio Grande do Sul n. Macelo. 1 .11. AS A^1. M ntiil Uairah nm 14AVC- nemingen kunnen gezamenlijk ijveren voor modernisering van de belegging van hun pensioenfonds. Het is ten slotte hun geld waar het om gaat. Soms kan de particulier, die een pensioen heeft opge bouwd, dit afkopen en er een belegging voor zoeken, die hem geheel of gedeelte lijk beveiligt tegen geldontwaarding. Ten slotte kan de persoon die enig bezit heeft in de vorm van grond of een huis of an dere activa, hierop geld lenen en het geld beleggen in groei-fondsen. Men kan tegenwerpen dat men bij de ze beleggingen een risico loopt, maar, al dus de schrijver, tegenover het risico staat een compensatie, die veelal groter is dan de waardedaling van het geld. Zijn con clusie is, dat de particulier niet weerloos is, maar moet leren de raadgevingen van de traditionele adviseurs, de banken, de spaarbanken en de levensverzekeraars zeer kritisch te bezien. Khasiella 25 ten anker nabij Heysham n. Heys- ham. Kieldrecht pass. 26 Aden n. Suez Kinderdijk 26 te Rtterdam, Kloosterdijk 24 v. Brownsville n. New Orleans. 26 te New Orleans verw. Kopionella 25 v. Cebu n. Manilla. Korovina 27 te Fremantle verw. Krebsia pass. 25 Masira Eil. n. L. Marques. Kreon 25 v. Cap Haltien n. Ponta Delgada. Laarderkerk 25 v. Londen n. Bremen. Langkoeas 25 v. Bremen n. Antwerpen. Leiderkerk 25 v. Fremantle n. Aden. Loosdrecht pass. 25 Quessant n. Catania. Loppersum 25 v. Nassau n. Houston. Maaskerk 25 v. Genua n. Lissabon. Minos 25 v. Hanko n. Amsterdam. Montferland 25 te Antwerpen. Noordwijk 26 te Conakry verw. Nijkerk 26 te Rotterdam. Onoba 25 v. Bonny n. Tranmere. Oostkerk 25 v. Genua n. Tripoli. Overijsel pass. 25 Quessant n. Antwerpen. Parthenon 25 te Rotterdam. Peperkust 26 te Port Harcourt, Prins Frederik Willem 25 v. Burriana n. Gandia. Rempang 26 te Ski. Roggeveen 25 te Mombasa verw. Rotterdam 26 te La Guaira. Ruys 25 te Kaapstad. Schouten 26 6te Calcutta. Seine Lloyd 25 te Genua. Senegalkust 26 te Duinkerken. Servaaskerk 25 te Aden. Simonskerk 25 te Brisbane. Sinon 24 v. Miami n. Charleston. 25 te Charleston verw. Sloterdijk 25 v. Rotterdam n. Antwerpen. Stad Den Haag 25 v. Annaba n. Amsterdam. Stad Vlaardingen 25 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Straat Clarence 25 v. Port Swettenham n. Penang. Straat Franklin 26 te Durban. Straat Fushimi 24 v. Port Harcourt n. Tema. Straat Futami 27 te Hongkong verw. Straat Lombok 26 te Cochin. Straat Malakka 26 te Durban. Straat Soenda 26 te Conakry. Straat Torres 25 v. Sydney n. Auckland. Tara 25 v. Bahia n. Vlissingen. Tegelberg 26 te Santos. Waardrecht 26 te Cristobal. Wonosari 26 te Antwerpen. Wonosobo pass. 25 Ceylon n. Shanghai. Zuiderkerk 25 ten anker rede Lourenzo Marqué». The Bank of Nova Scotia, één van Cana da's grootste en meest internationaal ge oriënteerde banken, zal één dezer dagen een vestiging in Rotterdam openen, dia volledige internationale, zakelijke en per soonlijke diensten op bamkgebied zal ver lenen. Dit is de eerste vestiging van een Canadese bank op het Europese vasteland. STRAATSBURG De drie grote frac- teis van het Europese parlement de christen-democratische, de socialistische en de liberale hebben donderdag in Straatsburg verklaard dat zij zich neer leggen bij een bijeenkomst van de EEG- ministerraad zonder de Europese com missie. Maar zij hebben tevens de vijf, die Frankrijk voor zo'n conferentie heb ben uitgenodigd, met klem gewezen op de noodzaak van volledige trouw aan het verdrag van Rome. KORT ECONOMISCH NIEUWS Een 24-uurstaking heeft gister handel, industrie en openbare diensten in Uruguay verlamd. De staking was door het nationale vakverbond uit geroepen om te protesteren tegen de stijgende kosten van levensonderhoud en ter ondersteu ning van looneisen. In Montevideo, een stad van een miljoen inwoners, lag het openbare vervoer stil, verschenen geen kranten en waren bioscopen en theaters gesloten. De demonstratie verliep tamelijk kalm. Het Courtaulds Concern heeft een bod gedaan op de Kayser Bondor Stocking and Lingerie Company. Courtaulds biedt 8 shilling per aan deel. Dit is 7 shilling minder dan de hoogste koers, die Kayser Bondor verleden jaar noteer de. Donderdag sloten de aandelen op 8 shilling. Het aanbod betekent, dat Courtaulds bereid if in totaal 2,4 miljoen pond sterling voor Kayser Bondor te betalen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 23