Reclame in radio en televisie is nu wettelijk geregeld Criteria vastgesteld voor o m roep or ga n is a ties Comité Wiesenthal Fonds in Amsterdam opgericht Kabinet kreeg belasting verhoging er zonder veel moeite door ASPIRIN rH BAYER AGENDA VOOR E iAARLEM EN DE IJMO ND Kort en bondig Permanente meubelshow Treslong - Hillegom Aannemer vergiste zich een ton Haarnetje voor LTS-ers in Epe Moties en amendementen vonden alle een roemloos einde Doden in het verkeer Onbestendig voor ieder doel een stoel van duivenboden n.v. Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. AGFA AGFA '/2 K.B. CAMERA PARAMAT NU ƒ99.- FOTO DE LEEUW -I s-s VRIJDAG 26 NOVEMBER 1965 2 Verdeling spaarne 11 ged. oude gracht 108-110 kruisstraat 22 MIJSTEBRING alleendealer international voor haarlem en omstreken zie onze speciale St. Nicolaas-etalages HHÉp IIIS DAAR STAAT ACHTER Onbep. Kip eten 6,75 GALA KERST-DINER- DANSANT Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws MET SINTERKLAAS is DUBBEL GUL! (was 150.—) De moderne zaak van Haarlem GIERSTRAAT 20 - TEL. 13517 as f§ Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het overgangs- bestel voor radio en televisie, dat ruimte biedt voor nieuwe omroep organisaties en waarin plaats is ge maakt voor een gezamenlijk pro gramma alsmede reclameboodschap pen, is thans officieel ingegaan. Ver schenen zjjn namelijk de Algemene Maatregelen van Bestuur, waarin dat bestel wettelijk is geregeld. Minister Vrolijk kan nu beginnen met de toet sing van nieuwe zendgegadigden aan de normen die in overleg met het parlement voor toelating tot de ether zijn opgesteld. Blijkens het radiobesluit en het gewij zigde Televisiebesluit kan de minister voor de radio maximaal 24 minuten en voor de televisie maximaal 15 minuten per dag en per zendernet aan zendtijd voor recla- Bij een dinsdag gehouden aanbesteding van rioleringswerken in Den Helder, was de firma F. Dienaar de laagste van de zestien inschrijvers. Het bleek echter dat zij bij het invullen een vergissing had ge maakt, met het gevolg dat zij voor eèn ton lager had ingeschreven dan de bedoe ling was. De heer Dienaar deelde ons desge vraagd mede dat hij er niet aan denkt zich niet aan het lage bedrag te houden en dat hij het werk niettemin zal uitvoe ren. Een meevaller dus van een ton voor de gemeente Den Helder. me beschikbaar stellen. Maar voor het zover is moet de Reclameraad, die toe zicht houdt op de tarieven, ingesteld wor den. Om voor toelating tot de ether in aan merking te komen, moeten nieuwe om roeporganisaties voldoen aan een cultu reel criterium. Zij mogen niet gericht zijn op het maken van winst en moeten ten minste 100.000 houders van een radio- of televisiekaart als lid hebben ingeschreven. Organisaties met tenminste 15.000 houders van een radiokaart of 10.000 houders van een televisiekaart als lid kunnen als as pirant-omroepen worden toegelaten. Als lid wordt beschouwd degene die een jaar lijkse contributie van 5 betaalt zonder abonnement op een programmablad en 13 als dat wèl het geval is. In overleg met het parlement kunnen ook andere instellingen zendtijd krijgen, mits zij representatief zijn voor een be langrijke stroming of groepering van het volk. Ook kan zendtijd worden toegewe zen aan kerken, genootschappen op gees telijke grondslag en politieke partijen die in de Tweede Kamer vertegendwoordigd zijn. Een omroeporganisatie met meer dan 400.000 leden krijgt vijfmaal en een om roepvereniging met meer dan 250.000 le den driemaal zoveel zendtijd als een om roeporganisatie met minder dan 250 000 leden, welke tenminste 2% uur zendtijd per week krijgt. Een kwart van de radio zendtijd wordt toegewezen aan de N.R.U. voor een gezamenlijk programma en 30 to 40 percent van de televisiezendtijd voor hetzelfde doel aan de N.T.S. Vijf percent van de zendtijd wordt gereserveerd voor kerken, politieke partijen en maatschap pelijke instellingen. Een adspirant-om- roeporganisatie kan aanspraak maken op drie uur radiozendtijd en één uur t.v.- zendtijd. In het overgangsbestel, dat twee jaar In ons land is opgericht het comité weerspiegelt het gehele Nederlandse volk Wiesenthal Fonds. Dit comité beoogt ir. S. Wiesenthal, directeur van het „Doku mentationszentrum" in Wenen, financiële en morele steun te verlenen in zijn werk, dat volgens het comité zulke nuttige, ja onvervangbare bijdragen levert in de op sporing van oorlogsmisdadigers. Weliswaar is sedert kort in Duitsland de verjaringstermijn voor de bestraffing van oorlogsmisdadigers met vijf jaar ver lengd, maar het aantal dat nog vrij rond loopt en zich over de gehele wereld heeft verspreid of schuilhoudt, is zo groot en het politiële en justitiële apparaat zo overbelast, dat het werk van Simon Wie senthal naar de mening van het comité niet mag worden geremd, maar integen deel meer dan óóit steun behoeft. Het comité is gegroeid uit de bundeling van enkele initiatieven, onder andere van de vereniging van ex-politieke gevange nen. Het bestaat uit zeventien leden en Advertentie i sainmiaMaa De directeur van de Eper lagere tech nische school J. Scheepstra heeft zijn leer lingen met lang haar opdracht gegeven tijdens .de praktische lessen een haarnet je te dragen. De directeur meent deze maatregel te moeten nemen uit het oog punt van veiligheid. Want, zo zegt hij, „in het veiligheidsmuseum bevindt zich een schecjel die totaal is gescalpeerd doordat het lange haar in een draaiende machine is gekomen. Ook in Engeland bestaan dergelijke maatregelen in fabrieken. De verzekering is daar zelfs zover gegaan dat men bij een ongeval, veroorzaakt door lang haar waarbij geen netje werd ge dragen, niet tot uitkering overgaat." in zijn brede politieke, maatschappelijke en wereldbeschouwelijke verscheidenheid. Wat de beschikking over ruimere mid delen had kunnen betekenen, belichtte ir. Wiesenthal op een persconferentie in Am sterdam met een schriftelijk aanbod, dat een Engelsman ongeveer een half jaar geleden deed, namelijk voor 1500 pond het adres te zullen leveren van de nog steeds gezochte döor het militair tri bunaal van Neurenberg bij verstek ter dood veroordeelde oorlogsmisdadiger Martin Bormann. Het aanbod kon door geldgebrek niet worden aangenomen. duurt, wordt de coördinatie van program ma's opgedragen aan speciale commis sies binnen de N.R.U. en de N.T.S., elk van vier leden, waarvan er twee worden aangewezen door de omroeporganisaties en twee door de representatieve culturele organisaties. De Kroon benoemt de voor zitters. Het gezamenlijk programma krijgt richtlijnen van programmaraden, waar van de leden worden benoemd door de besturen van N.R.U. en N.T.S- Eén der de van de leden wordt aangewezen door de omroeporganisaties. De voorzitters worden door de Kroon benoemd. Kerkgenootschappen en genootschappen op geestelijke grondslag hebben niet al leen recht op eigen zendtijd, maar ook een adviserende rol ten aanzien van het gezamenlijk programma. Daartoe is be paald dat het IKOR en het Convent van Kerken tezamen één lid, het R.K. Kerk genootschap één lid, en de genootschappen op geestelijke grondslag die zendtijd heb ben verkregen, tezamen ook één lid van de programmaraden kunnen aanwijzen. Deze leden hebben een raadgevende stem. Van alle beschikkingen van de minister staaf beroep open op de Kroon. -s (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De financiële zor gen van het kabinet-Cals zijn voor lopig voorbij. Vrijwel zonder slag of stoot heeft de Twpede Kamer het financieringsplan van de regering aanvaard. Minister Vondeling en staatssecretaris Hoefnagels hebben bijna alle belastingverhogingen on veranderd goedgekeurd gekregen. Alleen de verhoging van de belasting op kano's, roeiboten en kleine zeil boten moesten zij laten vallen. Dankzij de ruime steun van de rege ringsgezinde fracties hebben de bewinds lieden hun overwinning zonder veel moei te behaald. Slechts bij twee van de lange reeks stemmingen over de amendemen ten en wetsontwerpen werden er bressen in het coalitieblok geslagen. De eerste keer gebeurde dat toen vijf P.v.d.A.-leden hun stem gaven aan een amendement van mr. Scholten, (C.H.) dat door minis ter Vondeling was ontraden en de twee de keer toen de Anti-Revolutionairen te gen de verhoging van de Vennootschaps belasting stemden. Advertentie Het verzet van de Anti-Revolutionairen had meer betekenis dan dat van de vijf P.v.d.A'ers, die met de Christelijk-Histo- rischen, de liberalen en de kleine fracties vergeefs probeerden de beslissing over de in 1967 in te voeren omzetbelasting op textiel eii schoenen tot volgend jaar uit gesteld te krijgen. Zij berekenden dat de volgend jaar 80 miljoen vrijkomt als de regering haar plannen tot verrekening van de Dividendbelasting met de Inkom stenbelasting achterwege laat, zodat de uitgaven in 1967 in feite reeds gedekt zijn. Het amendement-Scholten werd echter met 85 tegen 41 stemmen verworpen. De Anti-Revolutionairen stemden tegen de verhoging van de Vennootschapsbelas ting, nadat hun eigen plan een klejne heffing op textiel en schoenen per 1 janu ari 1966, maar dan geen extra verhoging van de benzineaccijns en van de Ven nootschapsbelasting) was afgewezen door de gecombineerde tegenstand van de P.v.d.A. en de K.V.P. De V.V.D.-fractie kwam niet ver met haar oppositie tegen de plannen van minister Vondeling. Een hernieuwde aanval or het uitgavenpeil, verpakt in een motie van de heer Portheine, kreeg behalve van de heren Koekkoek, Jongeling en Van Dis slechts de steun van de C.H.U. en dat dan nog alleen nadat elke verwijzing naar het plan-Joekes er op verzoek van deze concurrerende oppositiepartij zorgvuldig was uitgestreept. De Tweede Kamer had gisteravond nog anderhalf uur nodig om het debat af te wikkelen met de stemming over de mo ties, de amendementen en wetsontwer pen. De verhoging van de omzetbelas ting op auto's, televisietoestellen, radio's, bromfietsen e.d. werd goedgekeurd onder verzet van de V.V.D., de C.H.U., de C.P.N., de P.S.P., de Boerenpartij, de S.G.P. en de heer Jongeling, (G.P.V.) die ook hun stem uitbrachten tegen de ver hoging van de benzineaccijns. Ondanks hun bezwaren tegen de tweede benzine cent stemden ook de Anti-Revolutionairen De winter was vroeg dit jaar, maar dit geldt ook voor de voorboden van de lente. Dat ondervond boer Be rends in Schoonoord (Drente), toen hij ontdekte dat een van zijn scha pen een welgeschapen lam ter wereld had gebracht. voor deze accijnsverhoging om de rege ring de benodigde middelen niet te ont houden. De verhoging van de bieraccijns, de al coholaccijns en de accijns op sigaretten en kerftabak kreeg de steun van de C.H.U. Alleen de vijf kleine fracties en de V.V.D. verzetten zich ertegen. De tij delijke verhoging van de Vermogensbe lasting ging onder de hamer door met al leen de stemmen van de V.V.D., de Boe renpartij en de Staatkundig-Gereformeer den tegen. De 59-jarige huisschilder R. Gruter uit Belfeld is gisteravond bij het oversteken van de rijksweg Roermond-Venlo nabij d stuw van Belfeld door een bestelauto aan gereden en om het leven gekomen. In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg is vanmorgen de twaalfjarige Corry Lavrijsen uit Eindhoven overleden aan de gevolgen van een aanrijding. Het meisje was dinsdagmorgen in Eindhoven op haar fiets aangereden door een stadsautobus. De 60-jarige A. Brijder uit Wieringer werf is gisteravond om het leven geko men bij een ongeluk met de vrachtauto die hij bestuurde: Op rijksweg 7 onder Wieringermeer raakte de auto in een slip, Waardoor de heer Brijder door de voor ruit wérd geslingerd, waarna de kante lende auto op hem viel. Advertentie ('s maandags gesloten). Dag. Diner-dansant. Dinsdags Kabaret. Partijen tot 1000 pers. Reserveer nü voor Groot artiestenprogramma o.a. MILLY SCOTT. Tel. 02520-5347 Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Jerzy Katle- wicz. Solist: Bernard Michelin (cello). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Studio met „Een geur van bloemen" van James Saunders. Regie: Kees van Ier- sel. Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „De zaak Oppenhei- mer" van Heinar Kipphardt. Regie: Karl Guttmann Concertgebouw, zaterdag 20 u.: Kamer muziekconcert door „Les solistes de Bru- xelles". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Com mando's in Vietnam", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag ook 14 u.: „Zeven mannen zonder vrees", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Internationaal Hotel The V.I.P.'s", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Lord Jim", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Vreemde bedgezellen", a.l.; zaterdag 14.30 u.: „De avonturen van een zigeunerjongen", a.l. Rembrandt, vandaag 14 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Als Parijs met vakantie is", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De held van Babylonië", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november in de wandelgangen expositie van werk van Kees Okx. Waagtaveerne: Expositie van tekenin gen van Freek Souwer en aquarellen van Jan van Geem. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op zondag van 14 tot 17 u. Tot 5 dec. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag en zaterdag van 21 tot 2 uur: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma. Gast: Boudewijn de Groot (chansonnier). VRIJDAG 26 NOVEMBER City, 20 u.: „Operation Crossbow". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Patronaatsgebouw, IJmuiden, 20 u.: Concert door IJmuider Harmonie. ZATERDAG 27 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Operation Cross bow". Stadsschouwburg, 20 u.: „Spionnendans" („Masquerade"). Voor intocht Sint Nicolaas zie elders in dit blad. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 uur. R.-k. Openbare 'leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 26 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ipcress streng geheim". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Com mando des doods". Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: club avond voor Beverwij kse Amateurfotogra fen. V erenigingsgebouw, Plesmanweg/van Riemsdijklaan, 19.30 u.: cursus versierin- Man gevonden. Een wandelaar heeft gis teren in de Maas onder Tegelen het stof felijk overschot gevonden van de 59-jari- ge H. Kuntselaars uit Tegelen, die se dert woensdag werd vermist. Ambassade in Zambia. Nederland heeft nu een ambassade in Zambia, met ze tel te Lusaka. Als tijdelijk zaakgelastig de treedt op mr. F. van Raalte. gen voor de feestdagen, Stichting huish. en gezinsvoorlichting. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie werken van Nico Betjes eh René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. ZATERDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ipcress streng geheim"; 23.30 uur: „Ex- presso Bongo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Com mando des doods". W.B. Theater, 20 u.: „Brandend circus". Statenhuis Velserweg, 20 u.: St. Nicolaas- feest voor de V.V.B.-jeugd. Schans, 14 u.: Intocht St. Nicolaas. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, 14 u.: schilder- en tekenlessen voor leer lingen door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur van 14-17 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 u. Rechter hoogleraar. Mr- C. J. van Zeben, rechter in Rotterdam, is met ingang van 1 december 1966 benoemd tot ge woon hoogleraar voor het burgerlijk- en handelsrecht en het burgerlijk proces recht in de faculteit der rechtsgeleerd heid aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam. Van 1 ja nuari tot 1 september 1966 zal mr. Van Zeben reeds als buitengewoon hoogle raar aan de hogeschool doceren. Nieuwe rector. De rector van het Insti tuut voor Sociale Studie, prof. dr. E. de Vries, zal in april na een ruim tien jarige ambtsperiode het rectoraat neer leggen. Hij gaat naar de Verenigde Sta ten. Opvolger is prof. mr. J. Fr. Glas stra van Loon, hoogleraar te Leiden. Sluiting concilie. De regering van Neder land zal bij de sluiting van het concilie (8 december) vertegenwoordigd worden door een delegatie, bestaande uit de ambassadeur te Vaticaanstad, F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Ansem- bourg, de chef van de directie kabinet en protocol van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, mr. W. J. G. Baron Gevers, en de oud-commissaris der ko ningin in Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houben. Enkhuizen-Staveren. De bereidheid van de provinciale besturen van Friesland en Noord-Holland om ook voor een tweede proefjaar van de toeristische bootver binding Enkhuizen-Staveren bepaalde garanties te geven, heeft het de N.S. en rederij Koppe mogelijk gemaakt in de zomer van 1966 opnieuw tussen Enk huizen en Staveren te gaan varen. In plaats van de Waalstroom komt de „J.H.D. Koppe" (550 passagiers) in de vaart. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie, die gistermiddag de Noordzee bereikte, is flink in diepte toe genomen. Vanmorgen lag de kern bij de zuidpunt van Noorwegen. Om de depres sie bevond zich een stormgebied, dat zich ook tot over onze omgeving uitstrekte. Aan de kust kwam windkracht 8 tot 9 voor. De fronten van de depressie pas seerden met regen ons land, waarna kou dere lucht ons land binnenstroomde, waar in opklaringen werden afgewisseld door enkele buien. Op de oceaan is weer een nieuwe depressie tot ontwikkeling geko men. Deze depressie zal dicht langs ons land komen en ^ijdelijk neerslag veroor zaken, in het noorden van het land mo gelijk natte sneeuw. De wind neemt van avond af, maar daama weer toe. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- O» c M temperaturen 4 G d binnen- en buitenland a o fl c c Den Helder hagelbui wnw 6 4 Ypenburg zw. bew. wnw 7 3 Vlissingen licht bew. wnw 7 4 Eelde licht bew. w 4 2 De Bilt sneeuwbui wnw 7 2 Twente regen w 5 3 Eindhoven regenbui w 6 2 Z.-Limburg licht bew. w 6 2 Helsinki sneeuw zo -5 9 Stockholm geh. bew. zzo 1 -1 Oslo sneeuw ono -2 -2 Kopenhagen sneeuw z 2 2 Aberdeen sneeuwbui wnw 1 -2 Londen onbewolkt wzw 10 -1 Amsterdam regenbui nw 6 2 Brussel zw. bew. w 7 3 Luxemburg regen zw 3 2 Parijs geh. bew. nw 9 4 Bordeaux regen wzw 10 4 Grenoble geh. bew. nno 4 -1 Nice regen nno 12 6 Berlijn geh. bew. zzw 4 -0 Frankfort regen zw 4 3 München geh. bew. zzo 2 -3 Zürich geh.. bew. z 4 -1 Genève regen zw 5 1 Locarno geh. bew. O 6 -l Wenen geh. bew. zo 4 -6 Innsbruck zw. bew. wnw 1 -6 Belgrado licht bew. ozo -1 -7 Athene onbewolkt n 15 6 Rome half bew. zzo 13 5 Barcelona licht bew. n 14 5 Madrid licht bew. windst. 6 -2 Mallorca licht bew. nw 16 9 Lissabon regen w 8 6 Zaterdag 27 november Zon op 08.19 uur; onder 16.35 uur. Maan op 12.33 uur; onder 19.53 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 26 november Hoog water 5.29 uur en 17.44 uur. Laag water 1.07 uür en 13.22 uur. Zaterdag 27 november Hoog water 6.07 uur en 18.21 uur. Laag water 1.42 uur en 13.57 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2