C. Egas: scherpe visie nodig op het democratische morgen Verstedelijking en ruimtelijke ordening vergen coördinatie Bijoux Tassen Marcel- Franckverstuiver Rookverdrijver Petit Point VAN NIEL AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND en ARACHNE Verkiezingscongres van de P.v.d.A, Eis van vijf jaar voor aanslag op taxichauffeur Boete geëist voor leuze op fabrieks- toren Squadron 320 van de M.L.D. 25 jaar Vierde dodelijk ongeluk op booreiland Prinses Beatrix opende beademingscentrum Met gestolen auto verongelukt Eerste vrouwelijke advocaat-generaal Inbrekers maakten ƒ20.000.- buit Urker visafslag reeds ƒ11 miljoen omzet Buiig weekeinde II 7*""' ^■Ppf ZATERDAG 27 NOVEMBER 1965 2 1 i H§f W&M&Wgm mm Me], mr. Minkenhof benoemd bi] de Hoge Raad nimiiY Haarlem Kort nieuws Beverwijk V elsen-IJ muiden „De technftch mogelijke democratise ring, de met de mond beleden democra tie, wordt niet gerealiseerd, omdat door de belemmeringen van formalisme en ge wichtigdoenerij geen werkelijke democra tische medezeggenschap aan de bevolking wordt gegeven". Dit zei de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de heer C. Egas, vandaag op het verkiezings congres van de Partij van de Arbeid in Nijmegen. Naar zijn mening dient de P-v.d.A. er scherp tegen te waken, dat zij het zicht op de maatschappij van mor gen niet verliest. Hij weest er op, dat de kiezers zoveel mogelijk moeten worden betrokken bij het opstellen van de plan nen voor hun voorzieningen. Sprekende over een „democratische prin cipiële volwaardigheid" van alle burgers zei de heer Egas het noodzakelijk te ach ten, dat de P.v.d.A. zich hierop fundamen teel beraadt en dat de partij zorgt voor een tijdige, scherpe visie op het functione ren van „de democratische morgen". „Als we op het lokale en regionale vlak de kiezer kunnen interesseren en inspire ren, zal deze welhaast automatisch het grote belang van de landspolitiek mede gaan inzien", aldus de staatssecretaris. Naar zijn oordeel kan met een liberialisti- sche bezuiniging de wereld van morgen niet leefbaar worden gemaakt. Hij be treurde het „dat in de christelijke par tijen het liberalisme zo zwaar verankerd is". „Anders", zo zei hij, „zou de poort naar het nieuwe Nederland van morgen reeds vandaag open kunnen gaan". Sprekende over de verstedelijking noem de hij het begrip platteland verouderd, om dat het gaat om gebieden die voor de ge hele bevolking een aantal functies heb ben te vervullen, zoals de woonfunctie, de recreatieve functie en de verkeersfunctie. Voor het gerechtshof in Amsterdam «tond .een 18-jarige Ghanees terecht we gens poging tot beroving van een Amster damse taxichauffeur, waarbij deze ïn de rug was gestoken. Dat gebeurde in mei. De procureur-generaal vorderde een ge vangenisstraf van vijf jaar. De rechtbank had de jongeman na een eis van zes jaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Tegen dit vonnis was de offi cier van justitie in beroep gegaan. De taxichauffeur kon nog steeds geen dienst doen. Eén van de messteken had zijn linkerlong geraakt. Het hof zal op 10 december arrest wij zen. De kantonrechter in Hilversum zal schriftelijk vonnis wijzen in de zaak te gen de heer D. Landman, de fabrieksdi recteur, die op de toren van zijn bedrijf langs de rijksweg bij Naarden de leuze „Nederland ontwapent" had aangebracht. De officier van justitie heeft 25 gulden boete geëist. De heer Landman had niet voldaan aan de provinciale verordening, die bepaalt dat voor „reclameopschrif ten" buiten de bebouwde kommen een vergunning moet worden gevraagd bij Ge deputeerde Staten van Noord-Holland. Mr. J. H. van Wijk uit Haarlem, be- betoogde dat de provinciale verordening eigenlijk niet was overtreden omdat van storing van het landschappelijk schoon geen sprake was. Voorts achtte hij de pro vinciale ordening in strijd met de grond wet, waarin het recht op vrijheid van drukpers wordt erkend. Of iets kenbaar is gemaakt via de drukpers of in de vorm van neonletters, achtte hij hetzelfde. Hij constateerde eveneens strijdigheid met de bepalingen van het Verdrag van Rome. De verdachte, aldus de raadsman, die bij geen politieke groepering is aangesloten, heeft met de tekst een waarschuwing be doeld. Prins Bernhard heeft - gistermiddag in een hangar op het marinevliegveld Val kenburg de viering van het 25-jarige be staan van het 320-Squadron van de Mari ne-Luchtvaartdienst bijgewoond. In de hangar, waar een der nieuwste „Neptune"-vliegtuigen was opgesteld, haddden zich oud-commandanten van het 320-Squadron en oud-leden van het perso neel, alsmede de huidige personeelsbezet ting van het squadron opgesteld. Na een uitvoerig overzicht te hebben ge geven van de activiteiten van het Squa- dron-320 in de oorlogstijd en daarna wees de commandant, kapitein-luitenant ter zee H. J. E. van der Kop, de leden van zijn squadron erop dat zij de opvolgers zijn van hen die in de oorlogsjaren lau weren oogstten door hun volhardendheid en doorzettingsvermogen. In de uitvoering van hun plicht zijn 157 leden van het squadron na de oorlog niet naar Neder land teruggekeerd. Zij liggen begraven in Groot-Brittannië, in Frankrijk, België en Nederland of hebben een graf in de zee gevonden. Te hunner nagedachtenis wierpen de jongste leden van het squa dron vanuit een „Neptune" een krans in zee. In het kader van de ruimtelijke ordening dient de agrarische produktiefunctie van de landelijke gebieden haar eigen plaats te krijgen. Hij achtte ook voor de mid denstand in die gebieden een ontwikke- lings- en saneringsregeling dringend no dig. Aan het slot van zijn betoog schonk de heer Egas aandacht aan de taken van provincie en gemeenten bij het realise ren van de modernisering, sanering en herschepping van de landelijke gebieden. Daarvoor zijn bestuurders met beleidsvi sie nodig en een apparaat, dat de be leidsvisies waar kan maken. De andere inleider, drs. R. J. de Wit, legde in zijn betoog de nadruk op een noodzakelijke coördinatie van het beleid van rijk, provincies en gemeenten bij de ruimtelijke ordening. Naar zijn mening zal de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten structureel gewijzigd moeten worden om de consequenties van het ver- stedelij kingsproces op te vangen. De be staande regeling houdt geen rekening met de taak, waarvoor de gemeenten thans staan. Wk' t'te Een felle brand heeft vrijdagavond de directiekeet van de IJtunnel- w erken aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam in de as gelegd. De oor zaak van de brand is nog onbekend. (Van onze correspondent) SCHIEDAM Op het booreiland Sedco 135, dat bij Wilton Fyenoord wordt afge bouwd, is een ongeluk gebeurd dat aan de 49-jarige J. van den Elskamp uit Am sterdam het leven heeft gekost. Hij stond op het booreiland op een hoogte van 40 meter om aanwijzingen te geven bij het optakelen van een 750 kg. zware en 35 meter lange pijp. Plotseling boog een juk door waaraan de pijp in de takels hing. Van den Elskamp kreeg het juk tegen het lichaam en was op slag dood. Dit is het vierde dodelijk ongeluk tijdens de bouw van het booreiland. Bij de bouw op de werf van Van der Giessen in Krimpen aan de IJsel zijn drie werknemers ver ongelukt. Prinses Beatrix heeft het tweede be ademingscentrum in Nederland, het pavil joen „De Schelp" in Den Haag officieel geopend. De dertien bewoners van „De Schelp" hebben naar eigen smaak hun kamers mogen inrichten. In de kamers zijn aan sluitingen op een centrale beademingsin stallatie. De bewoners kunnen met wagentjes ook buiten het gebouw gaan, daar deze van luchtflessen voorzien zijn. Ook op de bin nenplaats zijn aansluitingen voor de be ademingsapparaten. Twee 20jarige jongens uit Breda, zijn in België verongelukt met een auto, die zij in een Brusselse randgemeente hadden gestolen. Een van hen werd vrij ernstig gewond en is in een ziekenhuis opgeno men. De andere werd door de Belgisch politie in hechtenis genomen. Mej. mr. A. A. L. Minkenhof, thans advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam en waarnemend advocaat- generaal bij de Hoge Raad der Nederlan den, is benoemd tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad. Mej. mr. Minkenhof is de eerste vrou welijke advocaat-generaal in Nederland. Vorig jaar mei werd zij bij het hof in Amsterdam in dat ambt benoemd onder gelijktijdige aanwijzing tot waarnemend advocaat-generaal bij de Hoge Raad. Zij was toen rechter in de rechtbank in Den Haag. Toen mej. mr. Minkenhof vorig jaar het parket van de Hoge Raad de procu reur-generaal en vier advocaten-generaal kwam versterken, mocht het aantal advocaten-generaal niet meer dan vier zijn. Sedert juli van dit jaar echter is de mogelijkheid geopend een vijfde advo caat-generaal te benoemen. Deze vijfde plaats zal nu door mej. Minkenhof wor den ingenomen. Na haar studie aan de rijksuniversiteit te Leiden werd zij in 1945 hoofd van de juridische afdeling van de Politieke Opsporingsdienst te Gronin gen en in 1946 adjunct-secretaris van het tribunaal aldaar en wetenschappelijk medewerkster van de universiteitsbiblio theek in Groningen. In 1947 werd zij advo caat en procureur in Groningen. In 1957 werd zij benoemd tot rechter in de rechtbank in Den Haag. Zij schreef o.m. een handboek over het strafproces recht en talrijke artikelen in juridische bladen. In het kantoor van de kopergieterij „Maarssen" is de brandkast vakkundig gekraakt. De inhoud, 20.000,- is verdwe nen. De inbrekers hebben gebruik ge maakt van gereedschap uit het bedrijf, Een snijbrander, twee zuurstofflessen en een lastransformator werden via steile trappen naar boven gesleept, waar zich het kantoor bevindt. Met platen board en een grote tafel, die ook naar boven werd gesjouwd, werd een hokje om de brand kast gebouwd, zodat van buitenaf geen licht te zien was. De omzet van de Urker visafslag bereik te gistermiddag de elf miljoen gulden, bij na een maand eerder dan vorig jaar. Door het slechte weer deze week hebben de Urkers slechts één etmaal op de Noord zee kunnen vissen, waardoor de aanvoer betrekkelijk gering was. Anders was het bedrag zeer zeker nog hoger geweest. De grote nieuwe afslag te Urk komt steeds meer en meer in trek. Kopers uit binnen- en buitenland komen er regelma tig om de door de Urkers aangevoerde vis te kopen. Vorig jaar werd 1.537.664 kg, tong aangevoerd. Nu is reeds 1.862.479 kg. tong verhandeld, 21 pet meer. De aan voer van schol was 1.811.017 kg of 27 pet. meer dan vorig jaar. Advertentie Parfums en Cosmetica alle bekende huizen in zilver en doublé - kristalcolliers Cultivé-, Majorica- en Pompadour-parelcolliers Boxcalfs-, Nappa-, Rund- en Schapenleder, Plastic voor uw tas en toilettafel voor uw huiskamer de grote mode in Poederdozen, Lipsticks, Kametuis, Sigarettenaanstekers en in Kapstellen AL DEZE GESCHENKEN BIJ: GROTE HOUTSTRAAT 92 - TELEFOON 12160 - HAARLEM Stadschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De zaak Oppenheimer" van Heinar Kipp- hardt. Regie: Karl Guttmann. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Kamer muziekconcert door „Les Solistes de Bruxelles". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Commando's in Vietnam", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.1-5 u.: „Zeven mannen zonder vrees", 14 jr. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Internationaal Hotel The V.I.P.'s", 18 j.; zondag 11 u.: „Vader tje Langbeen", a.l. Luxor, 14 en 20 u.: „Lord Jim", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 en zondag 14 en 16.15 u.: „De avonturen van een zigeuner jongen", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Vreemde bedgezellen", a.l. Maandag 20.15 u.: „Les tricheurs", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: ,Als Parijs met vakantie is", 18 j.; zondag 11 u.: „Galapagos", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De held van Baby- lonië, 14 j. Van maandag af 14.30 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de witte spin", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j.; zondag 11 u.: „De grote Ca ruso", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat): Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van 'tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: expositie van schil derijen van Israëlische kunstenaars. Da gelijks van 1017 u. en op zondag van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november in de wandelgangen expositie van werk van Kees Okx. Waagtaveerne: Expositie van tekenin gen van Freek Souwer en aquarellen van Jan van Geem. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op zondag van 14 tot 17 u. Tot 5 dec. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag en zondag van 21 tot 2 uur: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma. Gast: Boudewijn de Groot (chansonnier). Arrestatie. In Tel Aviv zijn twee oplich ters gearresteerd die bij een bloedbank voor „een kennis die dringend een transfusie nodig had" bloed wisten los te krijgen. Zij verkochten het later te gen flinke prijs aan dezelfde bank. ZATERDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ipcress streng geheim"; 23.30 uur: „Ex- presso Bongo". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Com mando des doods". W.B. Theater, 20 u.: „Brandend circus". Paviljoen „Adrichem", 20 u.: dansavond „De Spin" met Quintet Martin Haak. Huize Adrichem, Hoflanderweg 104, schilder- en tekenlessen door het St. Lu- casgilde. Statenhuis Velserweg, 20 u.: St. Nicolaas- feest voor de V.V.B.-jeugd. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur van 14-17 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. ZONDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Spionnen op Safari"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Ipcress streng geheim". Luxor Theater 14.15 u.: „Abott en Cos- tella zwaaien af"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Commando des doods". W.B. Theater, 14.30 u.: „Turf in je ran sel"; 16.30 u.: „Brandend Circus"; 20 u.: „De blonde Venus". De Grenspost, Van Riemsdijklaan, 20 u.: dansavond door sociëteit „Avanti". MAANDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „Spi onnen op Safari". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Het meisje en de twijfelaar". W.B. Theater 20 u.: „De blonde Venus". Huize Scheybeeck 20 u.: Toneelcursus voor jongeren. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein: Ex positie werken van Nico Betjes en René van der Meulen, te bezichtigen van 9-12 u. en van 14-17 u. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat te bezichtigen van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-16 uur. ZATERDAG 27 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Operation Cross bow". Stadsschouwburg, 20 u.: „Spionnendans". ZONDAG 28 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Zorro kruist de degens"; 19 en 21.15 u.: „Operation Crossbow". Stadsschouwburg, 15 u.: „Olie in Okla homa"; 20 u.: „Spionnendans". Paviljoen Schoonenberg, 13 u.: Start St. Nicolaas-puzzelrit. Du Commerce, Marktplein IJmuiden, 20 u.: dansavond „Arosa" met muziek van „The Maestro's". MAANDAG 29 NOVEMBER Geen filmvoorstellingen in City en Stads schouwburg. Velserbad, van 8 tot 15 uur: diploma- zwemmen voor scholieren. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Luchtmacht meteorologisch centrum. De staatssecretaris van Defensie (Konink lijke Luchtmacht), de heer J. J. F. Borghouts, heeft ip Hilversum het nieu we luchtmacht meteorologisch centrum geopend, dat onlangs gereed gekomen is in de Van Helsdingenkazerne aldaar. Messteekster. De rechtbank te Amsterdam heeft een 46-jarige Amsterdamse vrouw veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan zes voor waardelijk, omdat zij na een ruzie in 'n nachtclub in de nacht van 22 op 23 de cember van het vorige jaar een 25-jari- ge Amsterdamse met een mes in de rug had gestoken, waardoor levensgevaar lijk letsel aan de linkerlong ontstond. De vrouw is echter hersteld. Smokkelboter. Na een moeizame achter volging hebben ambtenaren van de cen trale douanepost uit Axel in een van de voorsteden van Brussel een smokkel auto met 1100 kilo boter in beslag ge nomen. De smokkelaars wisten echter te vluchten. De smokkelbestelauto en de boter die samen een waarde van on geveer 5.000,vertegenwoordigen, werden in beslag genomen en overge bracht naar Nederland. Fietsen met N.S. De Nederlandse Spoor wegen zullen in samenwerking met een Friese rijwielfabriek een depot van toerfietsen in Staveren inrichten om fietstochten in Gaasterland als nieuwe toeristische attractie te introduceren voor treinreizigers uit de randstad, die via de bootverbinding EnkhuizenSta veren in de zomer naar Friesland ko men. Ahoyhal verdwijnt. In januari wordt in Rotterdam begonnen met de afbraak van de Ahoyhal ten behoeve van da nieuwe medische faculteit in Rotter dam. Het rijk heeft Rotterdam vijf mil joen gulden toegezegd ter compensatie van de financiële consequenties van de verdwijning van de Ahoyhal. Advertentie gouden ring met tijgeroog 150.- Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 JVVAAMVVWMWVVVVVVVVWVVVWMWiAnfVUVWVVVVVt Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie naderde vanmorgen vanuit het westen ons land en werd voorafgegaan door een zone met sneeuw en regen. Aan de in gang van het Kanaal veroorzaakte de de pressie een zware westerstorm. Achter de depressie waaien krachtige tot stormach tige noordwestelijke winden, die polaire lucht aanvoeren waarin regen-, hagel- en sneeuwbuien voorkomen. Tussen deze bui en door zijn opklaringen te verwachten. In het noordoosten van het land kan de tem peratuur vanavond en vannacht nog enige tijd om het vriespunt zijn, maar elders zullen de temperaturen enkele graden bo ven nul blijven. TVERRRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder sneeuw Ypenburg sneeuw Vlissingen regen Eelde zwaar bew De Bilt sneeuw Twente sneeuw Eindhoven sneeuw Z.-Limburg regen Hi* Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon sneeuw half bew. regen zwaar bew. half bew. regen sneeuw regen mist geh. bew. motregen regen ha)f. bew. geh. bew. sneeuw regen regen regen regen geh. bew. sneeuw zwaar bew. half bew. zwaar bew. geh. bew. licht bew. motregen wind richting max. temp. .4 ZZO 5 0 ZZO 5 0 Z 5 1 ZO 4 0 OZO 6 0 ZO 4 1 ZO 5 0 Z 4 0 ZO -5 -7 Z 3 0 zzw 3 2 zw 5 1 w 1 -5 wzw 4 2 zo 5 0 zzw 4 0 z 2 -1 zw 5 1 w 13 10 zw 5 2 wzw 14 6 ZZO 4 -2 zo 5 -1 ZZO 5 -1 z 6 1 wzw 6 4 O 5 1 zo 1 -1 w 2 -4 zo 6 1 w 17 10 nnw 13 6 zw 10 5 w.stil 18 4 w 14 11 Zondag 28 november Zon op 08.21 uur; onder 16.35 uur. Maan op 13.06 uur; onder 21.01 uur. Maandag 29 november Zon op 08.22 uur; onder 16.34 uur. Maan op 13.30 uur; onder 22.11 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 27 november Hoog water 6.07 uur en 18.21 uur. Laag water 1.42 uur en 13.57 uur. Zondag 28 november Hoog water 6.45 uur en 19.02 uur. Laag water 2.17 uur en 14.34 uur. Maandag 29 november Hoog water 7.27 uur en 19.48 uur. Laag water 2.55 uur en 15.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2