Teleurstellend zaalhandbal in duel De Blinkert - Zeeburg Wim Ruska weer kampioen alle categorieën in Duitsland Scherz versloeg Ceulemans in Gerrit Heese-toernooi Tom Okker moet nu strijd leveren tegen Fred Stolle Quick clubkampioen ondanks absentie van Jannie Vierstra Goed spel van jeugdig herenteam van IJmond Judozege op België van de verzwakte Nederlandse ploeg Biljartuitslagen district Haarlem Sercu-Merckx verrasten Post en v. Steenbergen Quicksilver S kon Pigh Life 2 niet weerstaan Weer boksen op televisie Verenigingskampioens chap keurturnen Odilo het sterkst op de trampoline MAANDAG 29 NOVEMBER 1965 13 IJmond Koning Gustaafbeker voor Engels tennisteam Het zaalhandbalduel De Blinkert-Zee- burg (dames) heeft toch niet die kwali teit te zien gegeven, die van twee hoofd- klasseploegen mag worden verwacht. Bei de ploegen lieten te vaak een steekje val len en mede daardoor werd deze strijd een teleurstelling. De Haarlemse dames begonnen goed, toen Ria Samson al na twee minuten haar ploeg met een harde grondbal de leiding gaf. De linkshandige en gevaarlijke Anne ke Koswee zorgde twee minuten later voor de gelijkmaker. De Blinkert mocht niet over gebrek aan geluk klagen toen Zeeburg tweemaal het houtwerk beproef de. Na tien minuten toen keepster Jan- nie Meinema plaats had gemaakt voor Wil Giebels, wat ze ook in de tweede helft weer zou doen zorgde Truus Bies- brouck uit een vrije worp voor 2-1. De wedstrijd werd toen even spectaculair en Wil Giebels moest al haar talenten aan wenden om de gelijkmaker te voorkomen. Dat het spoedig hierna toch 2-2 werd. was zeker niet haar schuld. Het werd zelfs 2-3 door Anneke Koswee, maar Pim Wippoo zorgde voor een 3-3 ruststand. Na de hervatting kwamen de tekortko mingen van De Blinkert pas goed aan het licht. Ans Lenaarts gaf de Blinkert-aan- hang met een fraai schot uit de hoek nog wel hoop, maar dat was ook het laat ste wapenfeit van de gastvrouwen. Pas nu kwam Wil de Mare goed op dreef en de thuisclub moest met lede ogen aanzien hoe zij de stand op 6-4 voor de gasten bracht. Unieke kansen kreeg de Blinkert nog, maar zelfs drie strafworpen bleven onbenut; Noor Bos en Ans Lenaarts scho ten naast en het schot van Ria Samson werd door de voortreffelijke Amsterdam se keepster, Marga van Woudenberg, su bliem gestopt. Voor een verrassing zorgden de heren van IJmond. De zeer jonge ploeg verras te de vele toeschouwers met zeer snel en gedegen zaalhandbal. De Velsenaren ko men routine te kort en dat kan in de toekomst wel eens van doorslaggevende betekenis zijn, maar gisteren was het wat tegenvallende Niloc 2 toch volkomen kans loos. Achter een goede verdediging stond een prachtig keepende v. d. Pol. In de aanval werden de cirkellopers (Hans Goed, Roel Sweers), goed gelanceerd, ter wijl ook de hoeken voortreffelijk bezet werden. In Jan van Wijk en Bertus Min nes heeft IJmond goede afstandsschut- ters. De grote 21-13 overwinning is geen moment in gevaar- geweest. Halverwege de strijd leidden de gastheren met 9-6 en ook in de tweede helft handhaafden zij het hoge tempo. De dames van Rapiditas hebben het sei zoen goed ingezet met een ruime 7-1 over winning op Sagitta 2. Al in de eerste mi nuut leidde Rapiditas met 1-0 toen een vrije worp van richting werd veranderd en in het Amsterdamse doel terechtkwam. Rapiditas bouwde de aanvallen aardig op, zoekend naar openingen. Een break-out van Betsy Nederstigt en een strafworp van Wil Hurkmans zorgden voor 3-0. Een stuitbal van Imi Moerland betekende 4-0 en dat was ook de ruststand. In de twee de helft bleek Sagitta wederom vrij onge vaarlijk en Ans Kroon heeft weinig moei lijke schoten behoeven te verwerken. Eén schot liet haar kansloos en de gasten redden hiermede de eer. Suze van Breu- Het Nederlandse senioren- en junioren- Judoteam zegevierde zaterdag zonder de top judoka's, die in Duitsland uitkwamen over België. De junioren wonnen in de Koopmansbeurs van Antwerpen met 2-1 en de senioren met 2-0. Veelbelovend judo bij de junioren was er van Rob Boom, Adri van Polanen en Chris Dolman. De punten bij de junioren werden gescoord door Adri van Polanen (Leiden) met een linkse tjuri komi goshi tegen de Belg Gustin en Chris Dolman met een harai goshi tegen Bontick. In de seniorenwed strijd was Joop Gouweleeuw in bijzonder goede vorm, die met een knallende harai goshi de Belg De Wandeleer versloeg, terwijl Teun Tromp een technisch op hoog peil staande strijd won tegen de sterke Steegmans. Onbeslist maakten Anton Linskens, Tonnie Jonkman en Joop de Wolff tegen respectievelijk Lauwereyns, Durieux en Huybrechts. De verdediging van De Blinkert slaat een aanval van Zeeburg af. Hetduel werd in Heemskerk ge leverd. Titelhouder Groot Brittannië heeft za terdag in Torquay beslag gelegd op de Koning Gustaafbeker. In de finale van dit Europese indoor-tennistoernooi wonnen de Britten met 2-1 van Denemarken. De beslissing viel in het dubbel. Wilson en Mills wonnen daarin ipet 3-6, 6-3, 6-4, 12- 10 van Leschdy-Nedelund, Leschly had tevoren met 6-1, 6-4 gewonnen van Wil son. Cox won van Nedelund: 6-4, 6-3. In de halve finales, die eveneens in Torquay werden gespeeld, had Engeland met 2-1 gewonnen van Frankrijk en De nemarken met dezelfde cijfers van de vijfvoudige bekerwinnaar Zweden. De wedstrijd om de derde plaats tussen Zweden en Frankrijk werd met 2-1 ge wonnen door Frankrijk. Uitslagen competitie KNBB district Haar lem: Afd. A: Vreeburg 1Excelsior 1 2-4. Afd. B: Suisse 1Haarlem-Noord 2 6-0, Hof v. Holland 1—1939 Bl.daal 1 6-0, OVS 1— Haarlem-Noord 1 0-6. Afd. C I: SW 1— DVO 2 4-4, 1939 Bl.daal 2—Haarlem-N. 3 6-2, Suisse 2OVS 2 6-2, Excelsior 3 DOS 1 6-2. Afd. C II: Meerestein 1Hof van Holland 2 2-6, Suisse 3OVS 3 4-4, Kènnemerland 1Vriendenkring 1 4-4. Afd. C III: Frans Hals 1Advendo 4-4, DVO 3 SVV 2 2-6. Afd. D I: Suisse 5Centr. Heemstede 4-4, BORU 2—DOS 2 0-8. Afd. D II: Concordia 1DVS 1 2-6, Frans Hals 2De Houtpoort 2 4-4, IVO 1—DVO 4 8-0. Afd. D III: SVV 3Vriendenclub 3 8-0, Wapen van Bl.daal 1Het Noorden 2 6-2, Wapen van Bl.daal 1SVV 3 6-2, De Vaart 1Kennemerland 2 2-6. Afd. E I: Concordia 2IVO 2 4-4, Haarlem-Noord 4Vriendenclub 4 2-6, De Vaart 2—SVV 4 6-2. Afd. E II: SW 5— Concordia 3 2-6, Insulinde 2DOK 4 4-4 Insulinde 2Concordia 3 2-6. kelen, Imi Moerland en Ineke Holtkamp waren verantwoordelijk voor de laatste drie doelpunten. De 7-1 zege was zeker niet geflatteerd. De heren van Rapiditas kwamen een fractie van een seconde tekort om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Tien mi nuten voor het einde leidde AOG nog met 14-8 en niets wees er op dat Rapidi tas terug zou komen. Gé Moonen had in de Haarlemse produktie een groot aan deel. De wat schotvaardiger Alkmaarders speelden zwak. Een onstuimig slotoffensief bracht de Haarlemmers bijna naast de gasten. Moorhof, Nieuwenhuizen, Hekezen (2x) en Gé Moonen brachten Rapiditas tot 14-15. Het plaatselijke duel tussen Full Speed en IJmond is in 'n 3-3 gelijkspel ge ëindigd en hiermee kon een ieder het wel eens zijn. IJmond leidde halverwege de wedstrijd met 2-0 dank zij doelpunten van Ank Eckhart en Jacqueline Sleyser. Keep ster Berta de Graaf was voor Full Speed een onneembare barrière. Na twee minu ten in de tweede helft had Full Speed al weer gelijk gemaakt. Beide doelpunten werden gescoord door Bep van Zon. Lenie Blom gaf IJmond weer de leiding maar Elly de Voogt zorgde ten slotte voor de eindstand. Beide ploegen waren in de aan val te onbeweeglijk. Het jonge Belgische koppel Patrick Sercu-Eddy Merckx heeft voor een ver rassing gezorgd door de zesdaagse van Gent te winnen. Het duo liet de befaamde teams Post-Simpson en Van Steenbergen- Severeyns achter zich. Sercu en Merckx hadden haast onmerk baar in de laatste dagen flink wat punten verzameld en die verdedigden ze op de slotavond met grote klasse. Tegen het einde trachtte eerst Van Steenbergen en later Post nog voor een ommekeer te zor gen, maar het lukte niet. Daarbij kwam, dat Post geruime tijd alleen moest rijden, aangezien Simpson bij een valpartij be trokken raakte en pas na een „opknap beurt" weer aan de slag kon. Sercu en Merckx lieten hun positie echter niet meer ondergraven in het tot de nok gevulde sportpaleis van Gent. De uitslag was: 1. Sercu-Merckx (Belg.) 476 pnt. 2. Post-Simpson (Ned./G.B.) 408. 3. Van Steenbergen-Severeyns (Belg.) 224. De overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand. Met groot vertoon van macht is Wim Ruska uit Amsterdam zaterdag in Aken voor de vierde maal open Duits judokam pioen geworden. Hij behaalde voor de derde maal de titel alle categorieën, een prestatie die voor hem nog door niemand werd geleverd. Superieur was zijn judo tegen zijn rivalen die allen binnen de vastgestelde tijd met de tatami's kennis maakten, ook in de finalepartij de Duitser Janson. Behalve Wim Ruska was het de Frans man Desmet, die de Duitsers de pas naar de titel afsneed. In de overige vier klas sen eindigden Duitsers op de eerste plaats. In het omvangrijke toernooi, ruim 150 judoka's uit zeven landen namen aan de wedstrijden deel, kwam Peter Snijders in verband met een blessure niet op de mat en zijn broer Jan verloor door een nogal aanvechtbare beslissing van de Duitser Metzier, die na zijn zege door de ruim 1500 toeschouwers werd uitgefloten. Andere, zij het wat bescheiden succes sen, waren er voor lichtgewicht Theo Klein, de halfzwaargewichten Ernst Eugster en Rob Paanen, en de zwaar gewichten Metselaar en Kleinstra, die allen een bronzen medaille veroverden. De resultaten in de verschillende ge wichtsklassen waren: Lichtgewicht: 1. Junger (Did), 2. Feist (Fr), 3. Klein (Ned.) en Salzsieder (Did). Lichtmidden: 1. Desmet (Fr.), 2. Egger (Did.) 3. Yoon Suk Sang (Korea) en Schroub (Did.). Midden: 1. Miebach (Did.), 2. Noris (Fr.), 3. Metzier (Did.) en Clement (Fr.). Halfzwaar: 1. Hermann (Did), 2. Felsch (Did.), 3. Eugster en Paanen (Ned.). Zwaar: 1. Meyer (Did.), 2. Brondani (Fr.), 3. Metselaar en Kleinstra (Ned.). Alle categorieën: 1. Wim Ruska (Ned.), 2. Janson (Did.), 3. Strombuli en Benz (Did.). De Oostenrijker Johann Scherz heeft aan het internationale driebandentoernooi om de Gerrit Heesebeker in Amsterdam een daverend slot gegeven door wereld kampioen Raymond Ceulemans in de om de eerste plaats beslissende finale in 59 beurten een forse nederlaag toe te bren gen: 60-49. Zelfs na het overweldigende spel van Ceulemans in de eerste zes partijen hij had daarna een algemeen gemiddelde van 1.330 kwam deze nederlaag van de Belg toch niet als een bijzonder grote ver rassing. Scherz immers is waarschijnlijk de enige biljarter ter wereld, die door Ceulemans wordt gevreesd en ditmaal kon de Belg extra tegenstand verwachten omdat de Oostenrijkse kampioen de afge lopen drie dagen sterk had geleden onder het gebrek aan belangstelling voor zijn doen en laten als op de andere tafel de reus Ceulemans spectaculair spel liet zien. Ceulemens keek na twintig beurten te gen een forse achterstand op: 7-20. Met een serie van negen restaureerde de Belg zijn geschokte moreel en het resultaat was dat halverwege de partij de kansen weer volkomen open waren: 32-31 in het voordeel van Ceulemans. Bijtijds herstel de Scherz zich en met spectaculaire aan vallen (series van 6 en 5) en een strak verdedigingspatroon, waarvoor zelfs de ingewikkeldste stootbeelden Ceulemans geen oplossing boden, trok de Oostenrij ker voor het eerst in dit toernooi de hul de van de toeschouwers tot zich. De Heesebeker kwam voor een jaar in het bezit van hoofdklasser Wim van Braam, die in de slijtageslag tussen de hoofdstedelijke driebanders met de mees te matchpunten eindigde. Nationaal gezien was het toernooi, dat destijds door wijlen de heer Heese is ingesteld met de bedoe ling de driebandenprestaties van de Am sterdamse biljarters te stimuleren, geen hoogtepunt.Integendeel, de ereklassers Jan Sweering en Gerard Lorist en hoofd klasser Thomas Kok eindigden met ge middelden, die in nationale kampioen schappen degradatie zouden hebben bete kend. De eindstand is: J. Scherz (Oostenrijk) 14 420 436 8 0.963 R. Ceulemans (Belg.) 12 409 329 9 1.243 W. v. Braam (A'dam) 8 323 522 6 0.618 C. v. Oosterhout (A'd.) 6 386 452 11 0.853 J. Sweering (A'dam) 6 331 487 7 0.679 G. Lorist (A'dam) 4 303 470 8 0.644 Th. Kok (Volendam) 4 266 512 5 0.519 J. Brummer (A'dam) 2 258 494 6 0.522 De kolommen geven respectievelijk aan het aantal punten, het aantal gescoorde caramboles, het aantal beurten, de hoog ste serie en het gemiddelde. Tom Okker heeft o ok in het derde toernooi in Australië, waaraan hij deel neemt de derde ronde bereikt. Bij de kampioenschappen van de staat Victoria won hij zaterdag in de tweede ronde met 7-5 6-4 6-4 van de Amerikaan Jim Mcma- nus, die dit jaar op Wimbledon enige naam maakte. De Nederlandse kampioen voelde zich op de snelle banen van Mel bourne zeer goed thuis. Hij komt in de volgende ronde te staan tegeover Wim- bledonfinalist Fred Stolle. Deze versloeg zijn landgenoot Mackenzie met 6-1 6-3 6-3. Ook Roy Emerson plaatste zich voor de derde ronde door een overwinning op een landgenoot, namelijk Mason 4-6 6-3 6-1 6-3. De Amerikaan Arthur Ashe, eerste ge plaatst bij de buitenlandse spelers, had in de eerste set grote moeite met de jon ge Australiër John Cooper, maar won toch in straight sets: 14-12 6-1 6-4. In het gemengd dubbelspel bereikte Tom Okker en zijn partner Gail Sherriff de tweede ronde. De Nederlands-Austra- De uitslagen van de op zondag te Hilversum gehouden draverijen luiden: Artemis-prijs: 1. Elli Kan (Ir. J. Oosting); 2. Eddi Scotch; 3. Eros Kinley. Toto: win. 3,30, pl. 1,70, 2,10, 3,50, koppel 9,70, cov. 5,90. Demeter-prijs, le afd. (met autostart): 1. Zita H. (A. Haarselhorst Jr.); 2. Woudsnip S.; 3. Yonker Aster. Toto: win. 3,90, pl. 1,90, 1,90, 3,50, koppel 11,90, cov. 5,10, trio 251,30. Astarte-prijs: 1. Daniella Prelesjnik (Ir. J. Oosting); 2. Dochter van Hairos II; 3. Charmeur K. Toto: win. 1,80, pl. 1,40, 3,20, 3,70, koppel 6,90, cov. 11,40. Aurora-prijs: 1. Draisine (Ir. J. Oosting); 2. Diana Sunshine; 3. Darlin' Jill. Toto: win. 2, pl. 1,20, 1,70, 2,30, koppel 8,50, cov. 4,70. Kitselaar Bokaalprijs: 1. Calumet Bulwark (J. Leeuwenkamp); 2. Cristine Williams; 3. Arrow Axworthy. Toto: win. 5,50, pl. 1,80, 1,90, 6,80, koppel 16,80, cov. 7,80, trio 2.784,40. Dianeprijs: 1. Pigh Life II (M. Vergay); 2. Quicksilver S.; 3. Zoon van Kievit. Toto: win. 9pl. 1,50, 1,20, 1,70, koppel 9,50, cov. 4,80. Leerlingenkampioenschap voor leerling-pikeurs (le afd.): 1. Arion Athel (A. van Loon); 2. Amor Hollandia; 3. Wilco Maire. Toto: win. 5,pl. 1,80, 2,10, 4,koppel 6,cov. 5,40. Demeter-prijs (met autostart): 1. All Prise (M. Vergay); 2. Anna Scotch; 3. Zus Spencer Gay. Toto: win. 2.10, pl. 1,30, 1,40, 2,60, koppel 4,50, cov. 3,50, trio 65,80. Leerlingenkampioenschap voor leerling-pikeurs (2e afd.): 1. Bonnie K. (E. Hartman); 2. Zealot Hollandia; 3. April Love. Toto: win. 2,30, pl. 1,30, 2,40, 7,koppel 9,10, cov. 7,90. Beloona-prijs: 1. Circus S. (W. Jansen); 2. Brown Bomber; 3. Benno Six. Toto: win. 7,70, pl. 2,60, 3,20, 5,20, koppel 35,20, cov. 10,40. Totalisator-omzet 273.026, Op dinsdag 30 november zendt de A.V.R.O.-Televisie van 21.00 tot 21.45 uur via Nederland I voor de derde maal een directe reportage uit Van amateurboks wedstrijden. De partijen, die deze keer worden gehouden in de grote zaal van de Harmonie te Groningen, omvatten elf wed strijden in het kader van de interland Ne- der.l-West-Duitsland. Van deze wedstrij den zullen onder meer in de categorie vlieggewicht J. Huppen, oud-kampioen van Nederland, tegen Körper, Pforzheim en in de categorie halfzwaargewicht Rudy Lubbers, kampioen van Nederland 1965, tegen Velensek, Braunschweig-Schöningen door de A.V.R.O. worden uitgezonden. Voor het commentaar bij „Helpers weg... eerste ronde!" welk programma wordt geregisseerd door Bob Bremer, zor gen Koen Verhoeff en Theo Huizenaar. Met groot vertoon van macht heeft de turnstersploeg van Quick (Huizum) voor de zesde achtereenvolgende maal het keurturnen gewonnen. Het Amsterdamse DOS moest de kampioenstitel afstaan aan de herenploeg van het Utrechtse Atilla, dat op verrassende wijze won. Dit zijn de voornaamste feiten van een lange wed strijddag in de prachtige sporthal te Amersfoort, die was uitverkocht en waar in duizend toeschouwers de strijd volg den. Gistermorgen turnden acht herenploe- gen, van wie niemand kon zeggen wie er zou winnen. Nu eens waren de turners van Mauritius uit Volendam aan de kop, dan Attila uit Utrecht of Hercules-Hebe uit Enschede. De spanning bleef er zelfs in tot het laatste toestel, toen Hercules- Hebe door slecht paardvoltigeren de lei ding moest afstaan aan de jonge ploeg van Atilla. Mauritius kwam op de derde plaats. Persoonlijk werd Gerrit ten Bos (En schede) eerste en de Amsterdammer Kees Pruis kwam met 0,4 punt achter stand op de tweede plaats. Jan Snellen berg uit Attila bezette de derde plaats. Een fraai resultaat was de vierde plaats voor Gerard Sallé, die voor Keizer Otto uit Naarden uitkwam. Het keurturnen van de heren blijft voorlopig nog een zor genkind van het KNGV. Erg veel voor uitgang is er niet te constateren en de lage cijfers die er door de jury werden gegeven tonen dan ook duidelijk aan, dat er nog een lange weg moet worden af gelegd, vóór het keurturnen van deze ver- enigingsploegen ook werkelijk keurturnen in de ware zin zal zijn. De meeste cij fers die werden toegekend lagen tussen de 6 en 8, slechts heel zelden kwam een turner even boven de 9 punten. De wedstrijden van de dames gaven 's middags een veel beter beeld te zien. Niet alleen de bekende keurturnsters, maar ook een groot aantal jonge, zelfs heel jonge turnsters toonden een grote mate van vaardigheid en technisch kun nen. Reeds na de eerste onderdelen van de wedstrijd was het duidelijk, dat de ploeg van Quick verre superieur was. Ondanks de afwezigheid van Jannie Vier stra werden er hoge totalen bereikt, dank zij fraai uitgevoerde oefeningen. Maar ook Hercules (Bodegraven), met de keurturnsters als Ria Rietveld en Pini de Jong gooiden hoge ogen en in de ploeg van Attila kwam Willy Gielen uitstekend voor de dag. Jammer was het, dat Ria Rietveld een punt verspeelde door van de balk te moeten springen. Dat zij deson danks tweede werd in het persoonlijk klassement, pleit voor haar werk in deze wedstrijd. Grietja van Essen werd nu eerste en Willy Gielen derde. De damesploeg van Bato moest het zonder Tini Boot stellen, die geblesseerd is. Blijkbaar was de ploeg hierdoor gede primeerd, zodat de prestaties niet al te best waren. Het is niet vaak gebeurd dat een Bato-ploeg zoals nu gebeurde op de laatste plaats eindigde. Ondanks de over het algemeen goede prestaties der tien damesploegen, man keerde het nog al te dikwijls aan de no dige soeplesse bij de uitvoering der oefe ningen. Duidelijk ontbrak bij vele turn sters de ballettechniek, die in het moder ne vrouwenturnen nu eenmaal een be langrijke plaats heeft ingenomen. De uitslagen waren: Heren kampioen Attila (Utrecht 150,15 p.; 2. Hercules-Hebe (Enschede 149,45 p.; 3. Mauritius (Volendam) 148,71 p.; 4. DÓS (Amsterdam) 147,95 p. Persoonlijk: 1. Gerrit ten Bos (Ensche de) 52,85 p.; 2. Kees Pruis (Amsterdam) 52,45 p.; 3. Jan Snellenberg (Utrecht) 50,85 p.; 4. Gerard Sallé (Naarden) 50,80 p.; 5. Theo Bos (Volendam) 50,70 p.; 6. Ab Wijma (Enschede) 50,65 p. Dames: kampioen Quick (Huizum) 172,85 p.; 2. Hercules (Bodegraven) 162,40 p.; 3. Attila (Amersfoort) 160,40 p.; 4. PSV (Eindhoven) 159,70 p. Persoonlijk: 1. Grietje van Essen (Hui zum) 36,70 p.; 2. Ria Rietveld (Bodegra ven) 36,40 p.; 3. Willy Gielen (Amers foort) 36,05 p.; 4. Pini de Jong (Bodegra ven) 35,70 p.; 5. Maaike Kroes (Huizum) 35,25 p.; 6. Femie Klunder (Eindhoven) 35,15 p. Loes Schut uit Apeldoorn werd Nederlands jeugdkampioene tram poline springen. Fred Stolle lische combinatie won met 6-2 7-5 van dde Australiërs senior-mej Slattery. Bij de dames hadden de favorieten geen moeite om de derde ronde te be reiken. Margaret Smith won met 6-3, 6-2 van haar landgenote Fenton en Nancy Richey zegevierde met 6-1, 6-2 over Pam Turner, het jongere zusje van Lesley. Jan Lehane, die lange tijd wegens een bles sure uitgeschakeld is geweest, -versloeg de Francaise Monique Salfati met 5-7 6-1 7-5. Al hebben de leden van „Olympia" uit Aalsmeer geen titels veroverd, zij hebben zich hij de Nederlandse kampioenschap pen trampolinespringen, zaterdag in de Markthallen in Amersfoort, toch bijzon der goed geweerd. In alle categorieën be zetten zij hoge plaatsen, Rien de Ruiter werd tweede achter Ton Cleton van Odilo uit Apeldoorn, die zijn kampioenstitel weer prolongeerde en Riet Vink bleef slechts 0.10 punt van het kampioenschap verwijderd.Ria Belt eveneens van Odilo uit Apeldoorn werd bij de dames titel- houdster met een voorsprong van 0,05 punt vóór de Aalsmeerse turnster. Ook bij de meisjes bleven de leden van „Olympia" in de kopgroep maar ook hier waren het de specifieke springclub „Odi lo" uit Apeldoorn en „Sparta" uit Hier- den de clubs waarvan de jeugd met de titels ging strijken. Het is echter opval lend, dat de beoefening van het trampoli nespringen slechts in een bepaalde kring belangstelling heeft. Dat is er waarschijn lijk de oorzaak van, dat er weinig door stroming is en dat in de kopgroepen bij de Nederlandse kampioenschappen de laatste jaren steeds dezelfde namen zijn te vinden. Ook het aantal deelnemers in de verschillende categorieën vertoont wei nig vooruitgang. De oorzaak ligt vermoe delijk in het feit, dat voor veel turnvereni gingen die niet tot de kapitaalkrachtig ste in de sport behoren het aanschaf fen van trampolines op financiële bezwa ren stuit. De strijd bij de heren ging hoofdzake lijk tussen De Ruiter en Cleton. Dat die strijd spannend zou worden, stond van te voren vast. De clubgenoot van De Ruiter, Piet Grebe, speelde ook een belangrijke rol, doch kon de topprestaties van zijn ri valen niet geheel evenaren. Enkele schoon heidsfoutjes bezorgden De Ruiter een ge ringe achterstand op Cleton, die tenslotte met een meerderheid van slechts 0,3 punt zijn titel kon prolongeren. Grebe werd goede derde met een punt achterstand op De Ruiter. Er waren zeven deelnemers. Bij de dames was de spanning nog groT ter tengevolge van een te verwaarlozen krachtsverschil tussen Ria Belt en Riet Vink. De strijd ging geheel gelijk op en met het kleinst mogelijke verschil 0,05 punt! bleef Ria Belt haar Aalsmeerse rivale nog net voor. Tien springsters be twistten elkaar de eer. Bij de meisjes leverden Yvonne Vooges, Nel Spaargaren en Els Baardse aardig werk, maar zij moesten Lous Schut uit Apeldoorn toch voorbij laten gaan. Zij werd titelhoudster met behoorlijke voor sprong. Er waren in deze categorie 20 springsters. Bij de jongens was dit aantal veel kleiner, slechts zeven. De uitslagen waren: Meisjes: 1. Lous Schut (Odilo, Apeldoorn) 27,10 p; 2. Yvon ne Vooges 25,70 p.; 3 en 4 Nel Spaar garen en Els Baardse (allen Olympia, Aalsmeer) 25,55 p. Jongens: 1. B. Jansen (Sparta, Hierden) 26,45 p.; 2. H. Zoetbrood (Odilo, Apel doorn) 25,10 p.; 3. R. de la Ruëlle (Thor, Sas van Gent) 24,55 p. Dames: 1. Ria Belt (Odilo, Apeldoorn) 26,85 p.; 2. Riet Vink (Olympia, Aals meer) 26,80 p.; 3. Marie Rinkel (idem) 25,50 p. Heren: 1. Ton Cleton (Odilo, Apeldoorn) 27,25 p.; 2. Rien de Ruiter (Olympia, Aalsmeer) 26,95 p.; 3. P. Grebe (idem) 25,95 p.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13