Nieuwe rel ontstaan rond de Drakensteyn-foto's ARACHNE Autobotsing bij Hoofddorp kost twee mensenlevens Partij van de Arbeid staat pal achter het kabinet <3nduj sigarÜ3erlift- uitbloed-' AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Conflict tussen World Press Photo en de Fotojournalisten-vereniging Prinses Beatrix naar begrafenis in Brussel Kerkbrand in Valkenburg Ondanks de hoge prijs geen spijt van samenwerking met K.V.P. en A.R." Jongeman door drie auto's overreden Echtpaar in Dokkum stak huis in brand Juweliersetalage met ijzerdraadje leeggeharkt Koud met buien li MAANDAG 29 NOVEMBER 1965 2 gouden hanger met 2 tourmalijner Snoepje voor K.V.P." heeft een feestelijke verrassing voor U. In Hoofddorp Kort nieuws maandag 29 november 1965 570ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE 8 602 907 896 106 8164 015974 055992 014306 068412 077382 044005 Kerkelijk nieuws H aarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk zzo zzo KANTOORMEUBELEN GRAFICUS LISSE Het bestuur van de stichting World Press Photo heeft het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Foto journalisten medegedeeld, dat het er van moet afzien, de beoordeling van de nationale afdeling te doen geschie den in de dagen voorafgaande aan de opening van de tentoonstelling World Press Photo 1965 op 10 december aan staande in Den Haag. In een brief aan het bestuur van de Nederlandse Ver eniging van Fotojournalisten schrijft de stichting, dat in de afgelopen da gen in verscheidene bladen artikelen zijn verschenen, waarin speculaties voorkomen met betrekking tot de toe kenning van de Zilveren Camera de jaarlijkse wisselprijs van de Nederlandse Vereniging van Foto journalisten voor de beste Nederland se persfoto. De brief gaat verder: „In genoemde ar tikelen zijn meningen weergegeven van bestuursleden van de Nederlandse Vereni ging van Fotojournalisten en van door het bestuur van de vereniging op dezer zijds verzoek aangewezen juryleden voor de nationale afdeling van World Press Photo 1965. Door deze publikatie is rondom de toekenning van de Zilveren Camera een emotionaliteit ontstaan, die het bestuur van de stichting World Press Photo betreurt en niet gewenst acht". „Naar het oordeel van dit bestuur die nen alle inzenders, zowel wat de natio nale als de internationale afdeling van de tentoonstelling en de wedstrijd betreft, volkomen eerlijke, dus gelijke kansen te hebben op bekroning van de door hen in gezonden foto's. Dit laatste is thans wat de nationale af deling betreft niet meer het geval. Gelet op de doelstelling van World Press Pho to acht het bestuur het zijn plicht, de in zenders deze gelijke kansen volledig te waarborgen. Tevens rekent het bestuur het tot zijn taak, de juryleden te bescher men tegen uitspraken, die een oordeel hoe dit ook mag uitvallen aanvecht baar maken. In de gegeven situatie zul len met name de juryleden van de natio nale afdeling zich moeten blootstellen aan ongerechtvaardigde critiek ten aanzien van hun objectiviteit." Het bestuur van World Press Photo zegt tenslotte, dat het gaarne bereid is, de be oordeling van deze foto's en de uitrei king van de Zilveren Camera en van de andere, door het bestuur voor de nationale afdeling verworven prijzen op een later tijdstip te realiseren, bijvoorbeeld een week of veertien dagen na de opening van World Press Photo 1965, welke tentoon stelling tot eind januari 1966 in het Ge meentemuseum te Den Haag blijft ge opend, en dat de door de Nederlandse fo to-journalisten ingezonden foto's bij de be oordeling door de internationale jury die onkundig is van de ontstane emotionali teit, uiteraard wel zullen meedingen. In een zaterdag aan de stichting World Press Photo gezonden brief heeft de Ne derlandse Vereniging van Fotojournalis ten medegedeeld, dat het, nu het is ko men vast te staan, dat ook de zogenaam de Drakensteynfoto's (van prinses Bea trix en de heer Von Amsberg) voor World Press Photo zijn ingezonden, geen medewerking kan verlenen aan de ten toonstelling, zolang de Drakensteynfoto's daar aanwzig zijn. Het bestuur had des tijds reeds zijn bezwaren geuit tegen de wijze, waarop deze foto's tot stand waren gekomen. Het bestuur van de N.V.F. komt daarom terug van de toezegging, die aanvankelijk was gedaan aan de World Press Photo, om de Nederlandse afde ling van de inzending voor de tentoonstel ling onder auspiciën van de N.V.F te la ten jureren. Dit standpunt zal na de brief van het bestuur van World Press Photo door de N.V.F. worden gehand haafd, aldus de secretaris van de N.V.F., de heer Bokma. De Zilveren Camera, een prijs van de N.V.F., zal dus niet voor een voor de tentoonstelling van de World Press Photo ingezonden foto worden toe gekend. Advertentie Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 [achter de Vleeshal) tel. 15745 Koningin Juliana en de Nederlandse re gering zullen morgen op de begrafenis van koningin Elisabeth van België wor den vertegenwoordigd door prinses Bea trix. In de St. Nicolaaskerk in Valkenburg heeft zaterdag brand gewoed. De sacris tie brandde geheel uit. Alle para menten, waaronder enkele van historische waarde, en een kostbare monstrans gin gen verloren. De oorzaak van de brand is vermoedelijk een defect in de verwar mingsinstallatie. Op de Kruisweg in de gemeente Haar lemmermeer, tussen Hoofddorp en Heem stede, is zaterdagmorgen een personen auto op het met sneeuw bedekte wegdek geslipt en frontaal tegen een uit tegenge stelde richting naderende vrachtauto ge botst. De bestuurder van de personenauto de 56-jarige heer I. Keekstra uit Rijswijk werd hierbij opslag gedood. Zijn 58-jari- ge echtgenote werd naar het St. Elisa- beth'sgasthuis in Haarlem overgebracht, waar zij korte tijd later aan haar ver wondingen bezweek. De heer Keekstra was bibliothecaris-documentalist van de n.v- Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek in Delft. Hij heeft destijd als jonge dichter naam gemaakt. Verscheidene bundels zijn van zijn hand verschenen. Hij was lid van de Culturele Raad van Delft. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. „De K.V.P. en de A.R.P. moet de tijd gelaten worden om te wennen aan de nieuwe poli tieke combinatie. De Partij van de Arbeid wil hun die tijd wel geven. We moeten daarom niet naar hun woor den luisteren maar naar hun daden kijken". Dit zei de P.v.d.E.-fractie- leider in de Tweede Kamer, drs. Nederhorst, tijdens het zaterdag in Nijmegen gehouden verkiezingscon gres van de Partij van de Arbeid. De P.v.d.A., zo bleek uit de rede van de heer Nederhorst, heeft tot nu toe geen spijt van de samenwerking, al vindt zij de prijs onder meer in de vorm van de huurverhoging wel hoog. Het eerste optreden was veelbelovend, daarna is er enige ontnuchtering gekomen. Hoewel de samenwerking goed was en bleef, begon het in de achterban van de K.V.P. te rommelen. Drs. Nederhorst wilde daar zijn collega van de K.V.P. geen verwijt van maken. Maar hij had in dit opzicht wel critiek op de voorzitter van de K.V.P. mr. Aalberse, die gezegd heeft dat hij zich al van de kabinetsformatie af niet gelukkig voelde met de gang van zaken. Drs. Nederhorst was van mening dat de regering er beter aan doet het voorstel inzake de verhoogde divjdenda'ftrek bij de inkomstenbelasting niet in te dienen. De P.v.d.A. voelt niets voor dit voorstel, dat drs- Nederhorst omschreef als „een snoepje voor de K.V.P.". „Voor ons", zo zei hij, „is dat snoepje onverteerbaar." Drs- Nederhorst wees voortzetting van de discussies over het huwelijk van prin ses Beatrix af. „Wij respecteren de be sluiten," zei hij. Hij had echter critiek op anderen: „Het zich uitspreken voor de republiek wordt de laatste tijd meer en meer gezien als bewijs van staatsgevaar- lijkheid en nationale onbetrouwbaarheid." Hij sneed ook het Vietnamese probleem aan- Het winnen van de strijd is twijfel achtig geworden, meende hij. Dat de vre de er gewonnen kan worden vond hij on denkbaar. Hij achtte een duidelijk gebaar van de Amerikanen gewenst: een week- Advertentie lang geen bombardementen op Noord- en op Zuid-Vietnam, onderhandelingsinitia tieven door derden, verkiezingen onder toezicht van de Verenigde Naties en uit voering van een grootscheeps ontwikke lingsplan. In de kwestie-Rhodesië moet volgens de P.v.d.A.-fractieleider militair niet worden ingegrepen. Nederland moet de economi sche sancties steunen. Dat zulks nog niet gebeurde gaf volgens drs. Nederhorst te denken: „Er zijn kringen die handel met Rhodesië belangrijker vinden dan rechts gelijkheid." In de panze van het P.v.d.A.-congres in Nijmegen hadden dr. Drees en minister. Samkalden op de trappen van het congresgebouw een onder onsje bij een broodje en een kopje koffie. In zijn openingstoespraak had de voor zitter van de Partij van de Arbeid, dr. J. G. H. Tans, de volle steun aan het kabinet gegeven. „Wij staan pal achter deze regering en zullen haar van harte blijven steunen. Deze steun zal echter al leen op basis van gemaakte afspraken en het overeengekomen programma worden gegeven." Tijdens het congres is het programma voor de komende raads- en statenverkie zingen vastgesteld. Het programma is een uitwerking van het verkiezingspro gramma van 1963 en legt sterk de na druk op de uitbreiding van de gemeen schapsvoorzieningen. Tot leden van het partijbestuur werden gekozen drs. D. Roemers, J. Willems en R. Laan jr., leden van de Tweede Kamer. In de overige bestuursvacatures werd voorzien door verkiezing van mevrouw A. Padt-Janssen en van H. P. van Gemert. Op de Eindhovenseweg in Son is zon dagavond de 48-jarige J. M. A. van Aren- donk uit Tilburg om het leven gekomen. Hij kwam met. zijn auto op zijn eigen weghelft in botsing met een tegenligger, waarvan de bestuurder volgens de politie onder invloed verkeerde. Drie andere per sonen werden bij dit ongeluk gewond. De 39-jarige landbouwer L. W. Hendriks uit Eersel is zondagavond op de provin- cialeweg in Hoogeloon (N.B.) om het le ven gekomen, toen hij met zijn auto door onopgehelderde oorzaak op het linker weggedeelte kwam en daar frontaal te gen een andere personenauto botste. Het echtpaar, dat in deze auto zat, werd zwaar gewond. In Venlo kwam de 86-jarige F. Coenen om het leven toen hij bij het overste ken van de weg door een personenauto werd aangereden. In Oud-Loosdreeht is de 17-jarige J. M. van der Geld uit Hilversum om het leven gekomen, doordat hij op zijn bromfiets achter op een stilstaande zandstrooi-auto reed. Het ongeluk gebeurde tijdens een hevige sneeuwbui. In Brunssum is 'n 7-jarige jongen onder een personenauto geraakt toen hij aan de hand van zijn moeder over een zebrapad liep. Hij werd zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. In Oosterhout is zaterdagavond een au to van de weg geraakt en omgeslagen, waarbij een van de inzittenden, een 4- jarig jongetje, het leven verloor. De andere inzittenden, de ouders van het kind en hun beide andere kinderen, werden gewond en moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. De 19-jarige bromfietser M. van Bussel uit Asten is in de afgelopen nacht om het leven gekomen toen hij in Someren tegen een auto botste, toen hij de weg wilde oversteken naar een fietspad aan de andere kant. Advertentie De prachtige INDUS kalender met twaalf schitterende kleuren foto's van Zwitserse landschappen, ont vangt u gratis,na aankoop van een INDUS - horlo ge in de periode van 20 nov. tot 31 dec. 1965. Tegen inzending van het daar voor bestemde, bij de ju welier aanwezige, for- mulieraanlNDUS-hor- loges, Rotterdam, wordt U de fraaie INDUS kalender franco thuis gezonden, Uw horloger - juwelier zal U gaarne een der fraaie kleuren foto's vrijblij vend laten zien. De 21-jarige landbouwersknecht J.L. Dankelschijn woonachtig in Hoofddorp is in deze gemeente vanmorgen vroeg op de Oostelijke Hoofdweg naar Nieuw Vennep om het leven gekomen. De jongeman is, waarschijnlijk als ge volg van een toeval, om kwart voor zeven op het wegdek gevallen, vlak voor enige uit de richting Nieuw Vennep naderende personenauto's. De duisternis is er vermoedelijk de oor zaak van geweest, dat men hem niet op merkte, waardoor hij door drie auto's werd overreden. Na belofte. Een Nederlands immigranten gezin, dat oorzaak werd van parlemen taire en juridische verwikkelingen in Canada, omdat het weigerde voor het verkrijgen van het staatsburgerschap de eed op de bijbel af te leggen, heeft nu toch de staatsburgerschapspapieren ge kregen. Naar aanleiding van talrijke pro testen beschikten de autoriteiten, dat in plaats van een eed ook een belofte kon worden afgelegd. Kalverdrieling. Een koe van de veehouder F. Bosgraaf in Zuidwolde (Dr.), heeft het leven geschonken aan een drieling. Eén van de dieren is een stier. Moeder en kroost maken het uitstekend. I sba Advertentie Advertentie Prijzen van 10 zijn gevallen op 50 zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200 zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1000 zijn gevallen op Een prijs van 2000 is Een prijs van 2000 is Een prijs van 2000 is Een prijs van f 2000 is Een prijs van 2000 is Een prijs van 5000 is De prijs van 25.000 is nummers nummers nummers nummers nummers nummers gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer 098409 Vorige week is in Dokkum een huis aan de Vleesmarkt gedeeltelijk uitge brand, waarbij o.m. vier auto's verloren gingen. De politie heeft nu de 30-jarige be woner en diens 19-jarige vrouw aange houden. Na een langdurig verhoor be kende het echtpaar dat het zelf de brand had gesticht. Het had de inhoud van een kast met petroleum overgoten en in brand gestoken. De man, een autospuiter, was door financiële moeilijkheden tot de brandstichting gekomen. De Amsterdamse politie heeft een 23- jarige jongeman aangehouden even nadat hij de hele etalage-inhoud van een juwe lierszaak in de Camperstraat met behulp van een kromgebogen ijzerdraad naar zich toe had geharkt. De ruit had hij in- gestoten. Iemand die hem aan het werk zag waarschuwde de politie, die de jon geman kort daarna aanhield. De buit, ter waarde van ongeveer 35.000 zat nog in zijn zak. Chr. Gerf. Kerken Beroepen te Arnhem: M. Baan te Zeist. Evang. Lutherse Kerk Aangenomen naar Delft C. Schroder te Amstelveen. Geref. Gemeenten Beroepen te Enkhuizen: C. Harinck te Utrecht te Aagtekerk; Aalburg en te Bo degraven: A. Hofman te Zeist. t/WVVIAAIVUWWUIAMWVWWWIfVWUVUWtAMWVVVVVV/VVtfUV WWWWWWI/MWWIlWWIfWWWVWUWWUWWVWm Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel en zang door Haarlemse en Haagse scholieren. Concertgebouw (tuinzaal), dinsdag 20 u. R.K. Toneelvereniging Rokato met „Adem van de dood". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19. en 21.15 u.: „Com mando's in Vietnam", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 en dinsdag 20 u.: „Zeven mannen zonder vrees", 14 jaar. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14 en 20 u.: „Lord Jim", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Les tri- cheurs", 18 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Als Pa rijs met vakantie is", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de witte spin", 14 jaar. Studio, 14 en 20 u.: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da- gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november in de wandelgangen expositie van werk van Kees Okx. Waagtaveerne: Expositie van tekenin gen van Freek Souwer en aquarellen van Jan van Geem. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op zondag van 14 tot 17 u. Tot 5 dec. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Minerva Theater, dinsdag 20.15 u.: Op treden van het Haags Cabaret „Pepijn". MAANDAG 29 NOVEMBER Geen filmvoorstellingen in City en Stads schouwburg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 30 NOVEMBER City, 20 uur: „Operation Crossbow". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; „De Duinpan", Santpoort 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96:10 tot 12 uur. MAANDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Ipcress streng geheim". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het meisje en de twijfelaar". W.B. Theater 20 u.: „De blonde Venus". Huize Scheybeeck 20 u.: Toneelcursus voor jongeren. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat te bezichtigen van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DINSDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ipcress streng geheim". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Het meisje en de twijfelaar". „De Opgang", Florastraat, 20 uur: Werk- avond Filmclub „IJmond Dubbel Acht" Gebouw K.S.A., Peperstraat, 20 uur: Schaakavond door „Excelsior". Huize „Scheybeeck", Velserweg, 19.30 uur: Cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar. D.E.M.-kantine, Hoflanderweg 20 uur: Jeugdsportleiderscursus door Dekenale Jeugdraad. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 19.30 uur: Cursus „Hygiëne en uiterlijke verzorging" door de Stichting Huish. en Gezinsverzorging. Hoeve Adrichem, 16.30 uur: Jeugdcur- sus boetseren en beeldhouwen, door Ken nemer Staten; 20 uur: idem voor ouderen. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Het KNMI deelt mee: Nadat de stormachtige westelijke wind zondag in de avond snel was afgenomen, stak de wind vanmorgen weer op uit het zuidoosten en wakkerde aan de Zeeuwse kust alweer tot stormachtig aan als ge volg van de nadering van een diepe de pressie, die vanmorgen boven Zuidwest- Engeland lag. Het regengebied van de depressie bereikte vanmorgen reeds ons land. De kern van de depressie zal van avond over of dicht langs ons land naar het noordoosten trekken, waarbij de wind tijdelijk zal afnemen. Daarna zal hij ech ter draaien naar noordwest en waar schijnlijk weer tot storm aanwakkeren. Uit het noordwesten wordt koude lucht uit de poolstreken aangevoerd. In IJsland vroor het vanmorgen 5 tot 10 graden. De poollucht wordt echter boven de Noord zee verwarmd en zal ons land met een temperatuur van enkele graden boven nul bereiken. Er zullen in deze lucht regen-, sneeuw- en hagelbuien voorkomen. WKERRAPPORTEN Maximum •n mlnlmum- wind richting max. temp. temperaturen binnen- en buitenland <i Den Helder zw. bew. zzo 6 1 Ypenburg half bew. zzo 6 1 Vlissingen regen ZO 6 2 Eelde licht bew. Z 4 -1 De Bilt geh. bew. ZZO 6 -0 Twente licht bew. Z 5 -0 Eindhoven licht bew. ZZO 6 -0 Z.-Limburg geh. bew. Z 5 -0 Helsinki motsneeuw nno -4 -8 Stockholm sneeuwbui nw -0 -3 Oslo zw. bew. windst. 0 -4 Kopenhagen half bew. zw 2 -2 Aberdeen zw, bew. wnw 2 -2 Londen regen zo 7 1 Amsterdam geh. bew. zzo 6 0 Brussel regen zzo 5 -0 Luxemburg geh. bew. z 3 -1 Parijs regen zzo 7 0 Bordeaux zw, bew. 11 7 Grenoble zw. bew. z 8 3 Nice onbewolkt nw 14 5 Berlijn geh. bew. w 3 2 Frankfort zw. bew. z 5 -0 München onbewolkt 4 -2 Zurich zw. bew. O 5 0 Genève geh. bew. wzw 5 -1 Locarno onbewolkt zo 8 -2 Wenen licht bew. zw 7 -1 Innsbruck mist windst. 2 -4 Belgrado mist windst. 11 -2 Athene licht bew. wnw 20 15 Rome half bew. O 16 3 Barcelona half bew. nnw 16 5 Madrid geh. bew. zzw 12 3 Mallorca half bew. zw 18 6 Lissabon geh. bew. wzw 18 13 Dinsdag 30 november Zon op 08.24 uur; onder 16.33 uur. Maan op 13.50 uur; onder 23.21 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 29 november Hoog water 7.27 uur en 19.48 uur. Laag water 2.55 uur en 15.12 uur. Dinsdag 30 november Hoog water 8.18 uur en 20.42 uur. Laag water 3.32 uur en 15.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. VAN BLERK 'a klasse apart UIT VOORRAAD LEVERBAAR SHOWROOM: HEEREWEG 142-144 TEL. 02530-3043'

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2