St. Nicolaas maakte feestelijke intocht in de gemeente Velsen In Velsen-N. vallen weer vijf woningen onder slopershamer Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! „Zet de schoentjes nu maar klaar Sinterklaasliedjes op het carillon St. Nicolaas-rally Rijmonders-jeugd Loos alarm St. Nicolaastocht N atuur vrienden Inwoonster van Heemstede gewond bij val m MAANDAG 29 NOVEMBER 1965 Loodsdiensten IJmuiden waren gestaakt Op balcon van raadzaal - - >TnHHKilRWM9MWHWa - Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze we'kelijkse contactavonden AMSTERDAM:Elke maandag avond in het N.Z.H.-haltekan- toorMarnixstraat/Elandsgracht (Tramlijnen 7,10 en 17). HAARLEM: Elke woensdag avond in de N.Z.H.-kantine. Garage Leidsevaart 396 (Bus lijnen 3, 6, 71 en 80). Telkens van half acht tot half negen. Of vui onderstaande coupon in: Naam Adres Woonplaats Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE J Deze week zal het carillon van het stadhuis van Velsen elk kwartier een Sinterklaasliedje ten gehore brengen. Op het volle uur wordt gespeeld „Hij komt, hij komt, de Goede Sint". Een kwartier later „Sinterklaas Kapoentje", op het halve uur „Zie de maan schijnt door de bomen" en om kwart vóór „Wie komt er alle jaren?". De Rijmonders organiseerden een Sint Nicolaas-rally voor kinderen. Daar het uiteraard niet is toegestaan, dat de jeug dige deelnemers achter het stuur plaats nemen, mochten de ouders als chauffeur en kaartlezer ook aan de rally deelnemen. Bij het paviljoen „Schoonenberg" aan de minister Van Houtenlaan in IJmuiden verschenen gistermiddag 63 equipes aan de start om de ongeveer 25 kilometer lange puzzelrit af te leggen. De route leidde door IJmuiden, Velsen-Noord, Drie huis en Santpoort. Kinderen in de leeftijd tot zes jaar werd onderweg een opdracht verstrekt, welke zij op een vel papier moesten uit werken. Aan lantaarnpalen of andere plaatsen langs de route waren opdrach ten te vinden voor diverse speurinstruc- ties voor deelnemers van zeven tot en met tien jaar, terwijl men voor kinderen van elf tot veertien jaar een vra genlijst had samengesteld met drie ant woordmogelijkheden, waarop zij het juis te antwoord moesten invullen. Hoogtepunt op de route was het be zoek aan Sint Nicolaas op de „Arosa Sun", terwijl de controleposten door Zwarte Pieten waren bezet. Door de cha otische drukte op de wegen vanwege het gestrande schip de „Santa Ky- riaki", werd het de rallyrijders onmoge lijk gemaakt, om ook maar te trachten op tijd te rijden. Na de finish, in de Paulus Potterstraat bij de heer W. A. Rolvink, die rond drie uur gepland was, zou er in de MMS aan de Minister Van Houtenlaan een gezellig samenzijn in de hal van deze school zijn, waarna de goedheilig man persoonlijk de prijzen zou uitreiken. Omstreeks half vijf echter kwam de eerste equipe pas aan. Na aankomst van de meeste deelnemers werd er voor de jongste onder de aan wezigen een poppenkastvoorstelling gege ven, waarin Sinterklaas en Zwarte Piet de hoofdrol speelden. Anderhalf uur te laat, wegens het lange oponthoud bij de pont, reikte Sint Nicolaas de prijzen uit. Hierna maakte hij ook de prijswinnaars bekend onder de ouders die meededen. Uitslag: equipe 1. Swier-Swier (63), 2. v.d. Brink-v.d. Brink (73), 3. Wonink- Wonink (101). Vanwege de storm werden zaterdag avond om 21.40 uur de loodsdiensten te IJmuiden geheel gestaakt. De diensten zijn afgelopen nacht om 01.55 uur weer geheel hervat. Sint Nicolaas op de steiger nadat hij van de sleepboot „Titan" was gestapt. Advertentie Juwelier KENNEMERLAAN Sint Nicolaas is nu ook in de gemeente Velsen. Zaterdagmiddag is hij samen met vier van zijn trouwe Zwarte Pieten aan boord van de gepavoiseerde sleepboot „Titan" de pieren van IJmuiden binnen gevaren. Bij de aanlegsteiger aan het Sluisplein hebben vele kinderen, veelal vergezeld van de ouders, de hoge gasten uit Spanje een hartelijke ontvangst be reid. Sint en zijn knechten werden daar muzikaal begroet door de IJmuider Har monie. Namens de Velser Jeugd Centrale werden ze na de embarkatie officieel ver welkomd door de heer J. J. M. v. d. Kroft. De voorzitter van de V.J.C. was bijzon der blij dat de Sint met zo'n mooi ver sierd schip in de gemeente Velsen was ge arriveerd en dat ook nog onder zulke prachtige weersomstandigheden. Er is het afgelopen jaar in onze gemeente iets bij zonders gebeurd, zei de heer Van der Kroft ook. Wij hebben een nieuw stadhuis gekregen en daar zult u straks door de burgemeester worden ontvangen, na een rondrit door een deel van de gemeente. Sint Nicolaas vertelde in zijn antwoord dat toen hij met het schip voor de pieren lag hij in de verte de witbesneeuwde kust zag. Gelukkig is de sneeuw nu verdwenen Voor de Zwarte Pieten is het nooit pret tig met sneeuw op de daken te gaan. Dan zeg ik altijd, jongens wees voorzichtig! Maar kinderen, de sneeuw is weer ver dwenen, zet de schoentjes maar klaar, de Zwarte Pieten kunnen op de daken ko men! Op het Sluisplein zijn Sint Nicolaas en zijn knechten daarna langs de kinderen gegaan en toen hebben ze met de mu ziek voorop een tocht gemaakt door een deel van IJmuiden naar het nieuwe stad huis. De belangstelling onderweg was wat minder groot dan voorgaande jaren. Heeft de gehele zaterdag televisie zelfs ook de Goed Heilig Man parten gespeeld? Op Plein 1945 waren toch nog heel wat jonge en oudere kijkers samengestroomd. Bij het stadhuis waren ter verwelkoming aanwezig burgemeester Bührmann en de de wethouders Kolkman en Ockeloen. Ook op Plein 1945 hebben de Sint en zijn knechten heel wat kinderhandjes geschud. Later verschenen zij samen met de bur-, gemeester op het balcon van de raadzaal. In zijn toespraak tot de Sint herinnerde de burgemeester er aan dat Sint Nicolaas twee jaar geleden een bezoek bracht aan het oude raadhuis in het oude dorp Vel sen. Bij dit bezoek werd de eerste klok aangeboden van het carillon voor het -- - Sy y-V ...Svc-v\ \vv HÉÜ -N V v mm .V--; Sint Nicolaas en zijn knechten ver schenen samen met de burgemeester ook op het balkon van de raadzaal van het stadhuis, om de toejui chingen van de jeugd in ontvangst te nemen. Het valt te verwachten, dat binnenkort in Velsen-Noord weer vijf woningen on der de slopershamer zullen vallen ten be hove van de wegenaanleg en verkeers- voorzieningen. Nadat ongeveer veertien dagen geleden het laatste huis aan de Wijkerstraatweg 302 meer dan veertig Jaar (door de op een na oudste inwoner van de gemeente Velsen, de 96-jarige heer J. Wiers) is verlaten, is vorige week ook het pand Wijkerstraatweg 294 door de be woners ontruimd. Hierdoor is de rij van vijf woningen aan het einde van de Wijkerstraatweg na bij de spoorwegovergang naar Beverwijk hetzelfde lot beschoren, als de drie naast gelegen huizen die reeds onder de slopers hamer zijn gevallen, waardoor de oost kant van deze weg van de uitloper van de Wijkeroogstraat af straks een kale aanblik gaat opleveren. Met het slopen van deze vijf woningen is de amovering van dat deel van de Wij kerstraatweg nog niet opgelost, want aan dezelfde kant zullen nog vier woningen moeten worden opgeruimd, waarvan er nog twee bewoond zijn door de eigenaars. Het grote huis Wijkerstraatweg 286, dat al geruime tijd leeg staat, kan echter nog niet onder de sloophamer komen. De eige naar, die blijkbaar niet met het gemeen tebestuur van Velsen tot overeenstemming kan komen omtrent de koopprijs, heeft zelfs een bord „te koop" aan dit huis aangebracht. Overigens is de amovering dan nog niet volledig aangezien aan de westzijde van de Wijkerstraatweg ook nog een aantal woningen nabij de spoorover weg op de nominatie staat om te zijner tijd te worden gesloopt voor de wegenaan leg en verkeersvoorzieningen ter plaatse. Dit is ook het geval met de oude wo ningen aan de oude Schulpweg tegenover het park Scheybeeck. Wellicht zal het volgend jaar, indien al thans andere woonruimte is gevonden, het totale amoveringsplan rond de spoor wegovergang zijn voltooiing hebben. Zondag werd de politie van Velsen ge alarmeerd omdat de arm van de bouw- kraan bij de in aanbouw zijnde bejaar denflat in Santpoort-noord in de storm heen en weer slingerde. Bij onderzoek bleek dat er niets abnormaals aan de hand was. De arm was speciaal losgezet om de druk van de wind beter te kunnen opvangen. Voor de vierde maal organiseerde de r.k. wandelsportvereniging Natuurvrien den te Heemskerk de St. Nicolaaswandel- tocht, waaraan door ongeveer 450 meest jeugdige wandelaars werd deelgeno men. Van deze 450 deelnemers werd het grootste deel circa 350 gevormd door leden van de wandelsportvereni gingen DVO Heemskerk, Zwervers Be verwijk, WSV Haarlem, Bevers Bever wijk, Reigersburg Amsterdam, de Vrij buiters Beverwijk en de organiserende vereniging. Gezien de minder goede weersomstan digheden waren er slechts twee routes uitgestippeld, één van vijf en één van tien km. Na afloop ontving iedere deel nemer een in kleuren uitgevoerde me daille, terwijl er voor alle verenigingen een groepsprijs beschikbaar was gesteld. Bovendien werden alle wandelaars ge- tracteerd op warme erwtensoep en een leuke versnapering. «y. Na zijn aankomst bij het nieuwe stadhuis van Velsen ging Sint Nico laas in gezelschap van burgemeester Bührmann langs de kinderen en schudde hij heel wat handjes. nieuwe stadhuis. „Wij kunnen u nu voor het eerst ontvangen op een wijze die wij u verschuldigd zijn. Hartelijk welkom in de gemeente Velsen." Namens de gemeen te heeft de burgemeester de Sint een ex tra zak lekkers overhandigd, bestemd voor de Velsense jeugd. „Het verheugt mij hier nu in uw nieu we stadhuis te zijn, op dit nieuwe Plein" zei Sint Nicolaas. „Uw nieuwe stadhuis is een pracht." Zich tot de kinderen richtend hoopte de Sint dat die op zijn verjaardag aan hem zullen denken en ook het paard niet zul len vergeten. Stadsbeiaardier Hein de Ligt zette toen boven in de toren van het nieuwe stad huis een-Sint Nicolaas-liedje in op het ca rillon, welk liedje door de jeugd werd meegezongen. De rondrit is vervolgens voortgezet onder belangrijk slechtere weersomstandigheden dan bij de aan komst, want het wat bescheiden zonnetje had inmiddels plaats moeten maken voor regen. Ondanks de toenemende slechte weers gesteldheid van zaterdagmiddag, op het moment van de ontvangst van Sint Nico laas op het plateau van het Stratingplant- soen in Velsen-Noord, was er voor de komst van de Sint een flinke belangstel ling. Tijdens een plotselinge dikke mistbank waren de Sint Ncolaas en zijn vier Zwarte Pieten per auto het kanaal overgestoken en vervolgens gedeeltelijk over de sluisweg en de Ho'flaan nabij de Da Costaschool ge arriveerd. Hier stond de prachtige witte calèche gereed, getrokken door twee fraaie schimmels en voorafgegaan door de drumband Schulpen-Meerweiden. Vanaf een spiegelglad podium aan het Stratingsplantsoen begroette de heer W. P. J. Mudde namens de contactcommissie Velsen-Noord van de Velser Gemeenschap de Sint en zijn knechten. In zijn antwoord dat voorafging door het zingen van „Zie ginds komt de stoomboot" op verzoek van de hoge gast, meende de Sint, dat de wel vaart in de IJmond(?) de kinderen in staat stelde veel te vragen en zeker 's avonds de schoen te zetten. Wat de sport velden in Velsen-Noord tereft was het de Sint opgevallen dat het allemaal „goed zat" en dat het bosplan nabij de Wijker oogstraat inmiddels ook gereed was geko men. Deze ironie deed het uitstekend on der de talrijke ouderen, die wel beter we ten. In elk geval heeft Sinterklaas daarop nog eens nadrukkelijk de aandacht ge vestigd. Hij begaf zich daarop toen in zijn rij tuig om voorafgegaan door de drumband Schulpen-Meerweiden zijn tocht door' Vel sen-Noord te beginnen. Aan de Wijker straatweg sloot het wat verlate korps van de IJmuider Harmonie zich ook aan en toen was de feeststoet compleet. De stoet werd omringd door honderden kinde ren. die uit de voorraad strooigoed hun portie trachtten te bemachtigen. Sint Nicolaas heeft het zaterdagmiddag wel bijzonder druk gehad, want hij maak te ook zijn intocht te Santpoort en Drie huis. Al zwaaiend en handenschuddend schreed de goedheilig man bij het station Santpoort-Zuid naar een witte, open auto en voorafgegaan door het muziekkorps Wilhelmina zette de stoet zich in bewe ging. Overal op straat stonden kleine vriend jes en vriendinnetjes van St. Nicolaas met opgewonden gezichtjes de komst van Sint en zijn knechten af te wachten. Maar ook daar was de belangstelling minder dan voorafgaande jaren. Bij het Broekbergenplein, nam het mu ziekkorps Wilhelmina afscheid en werd de muzikale „omlijsting" overgenomen door het muziekkorps Soli Deo Gloria uit Drie huis. Op de Santpoortsedreef te Santpoort is zondagmiddag een inwoonster van Heem stede uitgegleden en gevallen. Zij kwam zo ongelukkig terecht dat zij haar linker pols brak en schaafwonden aan het ge zicht kreeg. Tijdens de rondrit was er in IJmui den minder belangstelling dan voor gaande jaren. Toch werd de wagen van de hoge gast uit Spanje tra ditiegetrouw door de jeugd om stuwd. Advertentie IJC 12.03

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4