Onderzoek IJmond in luchtverontreiniging vergt „werkkrediet' Briljanten A.R.deBoer Eerste „Gulden Letter" van Droste voor Jan Peters IN DE VISHAL EN OP ZEE Nederlanders slepen en bergen op alle zeeen Voorlopig 50 cent per inwoner Afscheid van Hoogovens F. N. Glavimans nam afscheid Weer botsing bij Hoflanderweg Autobotsing door een dolle koe 19.95 - 24.75 Vlam sloeg in pan met vet Havenverkeer van Amsterdam Friesland" op technische proefvaart Nieuwe inspecteur van politie in Velsen Auto's botsten in IJmuiden Stormweer rukte antennes los De heer G. J. H. Bos kreeg koninklijke onderscheiding L0ENDERSL00T, uit AMSTERDAM! BRILJANTRINGEN TRUIEN met Gol WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 roestvrij stalen pannen ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Gouden armbanden Juwelier R. DE BOER Coördinatie GROTE COLLECTIE Burgemeester Cremers reikte prijs uit Secretaris Nederlandse Jeugd Gemeenschap mm mmmm ■Pp'liBKPS MM OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY COÖP. BOERENLEENBANK De (spaar)bank voor iedereen AL UW BANKZAKEN Achtduizendste zeeschip in Amsterdam Drukkerij P. W. Nijssen Burgemeester en wethouders van Be verwijk hebben de raad voorgesteld een krediet ad 21.141 beschikbaar te stellen voor een zo genoemd „werkkrediet" ten behoeve van een gecoördineerd onder zoek met betrekking tot de luchtveront reiniging in de IJmond. Dit komt neer op vijftig cent per inwoner. Heemskerk zal 10.680 voor dit doel beschikbaar stellen en Velsen 34.162,50. Om redenen van praktische aard zal Velsen in eerste aan leg de totale kosten ad 65.983,50 beta len, uiteraard indien de gemeenteraad van Velsen instemt met een dergelijk voorstel van het college. Terzake van het probleem van de lucht verontreiniging bestaat reeds enige tijd overleg tussen de gemeenten in Kenne merland en de IJmond. Door Gedeputeer de Staten van Noord-Holland worden bo vendien initiatieven ontwikkeld om te ko men tot een coördinatie van dit en soort gelijk werk in het gehele gebied ter weers zijden van het Noordzeekanaal. Het is de uitdrukkelijke bedoeling van de gemeentebesturen in de IJmond aan deze coördinatie van harte mede te wer ken en daartoe hun bijdrage te leveren. Gezien de mogelijke gevaren voor de volksgezondheid zullen aan de hand van de te verrichten metingen van luchtver ontreiniging ook de medische aspecten van de gevolgen van luchtverontreiniging moeten worden bestudeerd. Een voorlopige schatting van de kos ten, welke het onderzoek en andere daar mede verband houdende activiteiten op dit gebied zullen vergen, is nu nog moei lijk te maken. Een onderzoek ter verkrij ging van een juist inzicht in deze kosten Advertentie Lange Nieuwstraat 433 435 - IJmuiden Telefoon 4654 Donderdag 2 december zullen de heren D. Smit uit Velsen-Noord en P. van der Meys uit Beverwijk, na respectievelijk ruim 42 en 37 jaar bij Hoogovens te heb ben gewerkt, afscheid nemen van dit be drijf wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Smit kwam in 1923 als alge meen werknemer in dienst bij de afde ling transport. In 1926 werd hij rangeer der en in 1946 volgde zijn aanstelling tot locodrijver. De heer Van der Meys trad in 1928 in dienst van de voormalige drijfsteenfa- briek van de firma Butzer. Later, toen deze fabriek werd overgenomen door Hoogovens, kwam hij bij de slakverwer king. In 1944 volgde zijn benoeming tot baas bij deze afdeling en vijf jaar daar na werd hij opzichter bij dit bedrijfson derdeel. Advertentie Kennemerlaan Tel. 4938 Met ingang van 1 december 1965 is aan de heer F. N. Glavimans te Rotterdam we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd eervol ontslag verleend als hoofd van de accountantsdienst van het ministerie van Landbouw en Visserij Tijdens een druk bezochte bijeenkomst ten departemente heeft dr. J. H. Patijn, secretaris-generaal van het ministerie, een afscheidstoespraak gehouden waarin hij 't werk van de scheidende functiona ris in verband met het komende Sint-Ni- colaasfeest op rijm belichtte en hem dank bracht voor de bewezen belangrijke dien sten. Tot opvolger van de heer Glavimans als hoofd van de accountantsdienst is be noemd de heer G. de Jong, tot dusver hoofdaccountant bij dezelfde dienst zou te veel oponthoud veroorzaken. Ook van de in de toekomst te verwachten jaarlijkse lasten valt nog bezwaarlijk een betrouwbare raming te maken. De ge meentebesturen van Velsen, Beverwijk en Heemskerk zijn van mening dat de zaak het beste gediend is met het beschikbaar stellen van een zo genoemd werkkrediet, dat men zou willen stellen op ƒ0,50 per inwoner. Wetenschappelijk onderzoek Burgemeester en wethouders van Be verwijk wijzen er op, dat teneinde zich een oordeel te kunnen vormen over de luchtverontreiniging en haar bestrijding in het algemeen, een wetenschappelijk on derzoek zal moeten worden gebaseerd op door waarneming verkregen gegevens Aangezien de IJmond een van de gebie den is waar een onderzoek naar de ver ontreiniging van de zo genoemde biosfeer noodzakelijk is, heeft het college van B. en W. te Beverwijk zich, na initiatief van het gemeentebestuur van Velsen in prin cipe bereid verklaard mede te werken aan de instelling van een commissie ter be scherming van de biosfeer in het IJmond- gebied, welke commissie als eerste taak beeft het doen verrichten van metingen van stof en gassen. Het sedertdien tussen de gemeentebe sturen van Velsen, Beverwijk en Heems kerk voortgezette overleg heeft tot de con clusie geleid, dat, in verband met de te verwachten ontwikkelingen elders in het Noordzeekanaalgebied, het nu noodzake lijk is geworden al het nodige te doen om de verontreiniging van het leefmilieu tot een minimum te beperken om schade aan het woonklimaat en de volksgezond heid te voorkomen. In de eerste plaats zijn nodig: metin gen om de aard van de huidige luchtver ontreiniging te bepalen. Uit die metingen kunnen dan verdere onderzoekingen vol gen naar de bron, de mogelijke gevolgen van de verontreiniging en de middelen welke moeten worden aangewend om schade aan de volksgezondheid, het woon- milieu, alsmede hinder en schade aan goederen te voorkomen of te beperken. Gecompliceerd probleem Het betreft hier een gecompliceerd vraagstuk, waarvoor in ons land oplossin gen en normen nog vrijwel geheel ontbre ken. Ook in het buitenland, waar zeer ver schillende normen worden gehanteerd, kampt men met dit probleem. In zijn totaliteit vraagt het probleem van de verontreiniging van de biosfeer een bestudering en aanpak niet alleen in regionaal verband, maar zelfs in natio naal verband. Aan elke aanpak zullen echter de resultaten van metingen en waarnemingen ten grondslag moeten lig gen. Hoe eerder hiermede begonnen wordt hoe beter. Over de noodzaak van een in stellen onderzoek bestaat volledige overeenstem ming tussen de gemeentebesturen van de Op het kruispunt Hoflanderweg-Laan der Nederlanden te Beverwijk heeft zich weer een botsing voorgedaan tussen een bromfietser uit Heemskerk en door een inwoner van Utrecht bestuurde personen auto. De bromfietser verleende geen voor rang aan de auto. Hij is met een hoofdwonde en een pijn lijke knie voor nadere medische behan deling naar 't Roode Kruisziekenhuis ge bracht. Tegen de bromfietser wordt pro ces-verbaal opgemaakt omdat hij niet verzekerd was tegen wettelijke aanspra kelijkheid. Zijn bromfiets is in beslag ge nomen. drie IJmondgemeenten en aan de raden van Velsen en Heemskerk zal een voor stel van gelijke strekking worden gédaan Het ligt in de bedoeling om, in overleg met T.N.O. en de inspecteur van de volks gezondheid voor hygiène van het milieu, een onderzoek te laten instellen naar de wijze waarop hier het beste de gegevens verzameld kunnen worden en metingen kunnen worden verricht. Onmiddellijk daarna zal de uitvoering ter hand worden genomen. Het provinciaal bestuur heeft inmiddels besloten daadwerkelijk coördinerend te gaan optreden. De IJmondgemeenten lig gen, wat het onderzoek betreft, vóór op de andere gemeenten, die echter ook den ken aan een meting van de luchtveront reiniging. Om te voorkomen dat men in de diver se gemeenten rondom het Noordzeekanaal langs elkaar heen gaat werken heeft het provinciaal bestuur de vertegenwoordigers van de Kennemer- de IJmond-, de Zaan- gemeenten en Amsterdam uitgenodigd voor een oriënterend gesprek op het pro vinciehuis in Haarlem. Dit gesprek zal op 8 december plaats hebben. Na dit gesprek hoopt men onder provinciale supervisie de gemeentelijke initiatieven te bundelen. Op de rijksweg 9 nabij de Velsertunnel is gistermorgen een dol geworden koe, die personeel van het Beverwijkse slachthuis was ontkomen, de oorzaak ge weest van een autobotsing. De koe holde over de rijksweg naar de Velsertunnel. Uit tegenovergestelde richting naderde een vrachtauto, bestuurd door een chauffeur uit Beverwijk. Daar achter reed een personenauto, waarvan de bestuurder onbekend is gebleven. Deze wagens zouden juist worden ingehaald door een bestelwagen. Toen de chauffeur van de vrachtauto de dolgeworden koe zag aankomen, remde hij. De personen auto week uit naar de linkerweghelft. De chauffeur van de inhalende bestelwagen moest toen remmen, ging weer naar rechts, slipte en botste tegen de achter kant van de vrachtwagen. De vrachtwa genchauffeur liep een hoofdwonde op. Hij werd naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk gebracht. De ongedeerd ge bleven koe is later opgevangen en naar het slachthuis gebracht. Advertentie EXOLO! LANGE NIEUWSTR. 413 - TELEF. 6321 Maandagmiddag heeft de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, aan de heer Jan Peters, algemeen se cretaris van de Nederlandse Jeugd Ge meenschap de eerste Gulden Letter uit gereikt. Deze letter, met de daaraan ver bonden geldprijs van 1000 te bestemmen voor een of ander goed doel, is een on derscheiding waarvoor de Koninklijke Droste Fabrieken in Haarlem, een fonds hebben opgericht. De prijs, die voortaan elk jaar zal wor den toegekend aan personen en instellin gen, die zich bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt voor de Nederlandse Jeugd, werd ingesteld ter gelegenheid van het feit dat aan Droste een jaar geleden het predikaat „Koninklijk" werd verleend. Namens de directie sprak de heer M. W. Savrij Droste. Hij omschreef het doel van de prijs, de letter D, gevormd uit een nest vogels met een ivoren ei. Voorts stelde hij aan de aanwezigen de commissie voor, die de verschillende kaondidaten voor de Gulden Letter beoordeelde. Burgemeester Cremers memoreerde ver volgens de taak en de werkzaamheden van de heer Peters voor de jeugd. Hij was door zijn jeugdwerk, dat hij reeds ten tijde van de oorlog voorbereidde, de inspirator tot jeugdacties en wist het on derling begrip bij de jeugd te bevorderen, aldus mr. Cremers. Hij overhandigde hem vervolgens de prijs en cheque van 1000. De heer Peters betrok ook zijn naaste medewerkers in de hulde, die hem ten deel viel. „Met anderhalf miljoen mensen hebben wij met ons werk te maken", zei hij, zich daarbij tevens verheugend dat deze arbeid thans ook in regeringskringen bekendheid begint te krijgen. „Deze tijd van welvaart geeft aan de jongeren een heel ander levenspatroon. Met een jaar of vijf krijgen wij ook te maken met het probleem van de vrije tijd, die er bij een vierdaagse werkweek overschiet". Op zijn beurt gaf hij burgemeester Cre mers het geldbedrag terug met de mede deling dit te willen bestemmen voor het Natuurfonds. Hij deed daarbij de sugges tie dat de bedrijfsraden dit bedrag per jaar met 25 cent per man zouden willen verhogen. Burgemeester Cremers antwoordde hier op verrast: „Dit is een soort raket. Dezp zullen we doel laten schieten". Advertentie ZOJUIST ONTVANGEN zwart - marine - groen cognac - bordeaux - bleu KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN Tot en met VRIJDAG 3 DEC. tot 9 uur GEOPEND - zaterdag tot 6 uur. In de keuken van perceel Boeweg 17a te Beverwijk sloeg gisteravond de vlam in een pan met vet. Een zoon des hui zes had de pan op het gas gezet en was toen even weggegaan. "Waarschijnlijk door het openwaaien van de keukendeur vatte het vet vlam. Toen de brandweer ter plaatse kwam, hadden de bewoners het vuur reeds met doeken gedoofd. De keu ken was geblakerd en het keukengordijn was verbrand. Dinsdag In IJmuiden werden dinsdag 9030 kisten vis aangevoerd. De aanvoer bestond uit 2380 kisten haring, 680 makreel, 3260 schelvis, 120 wijting,370 kabeljauw en gul, 25 haai, 2160 koolvis en 35 diversen. Prijzen per 50 kilo, in guldens: verse haring 46-27, makreel 54-32, kim. schelvis 67, kl. schelvis I 80, kl. schelvis II 41-21 wijting 45-16, gr. gul 77-63, mid. gul 70-60, kl. gul 60-50, kl. haai 41-28, kl. zw. kool- vis 80-34. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 308-154, gr. koolvis zw. 112, gr. koolvis wit 174. Dindag werden in IJmuiden de volgende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 8-10.220, 159-26.230, 101-780, SCH 33-9.890 Aanvoer van woensdag Twee vaartuigen hebben hedenmorgen 1300 kisten vis te IJmuiden aangevoerd, Bij de aanvoer waren: 165 kisten schelvis, 80 gestripte wijting, 275 dichte wijting, 35 gul en kabeljauw, 670 haring, 950 kleine kisten haring, 75 varia en 65 stuks stij ve kabeljauwen. Er werd geen platvis aan gevoerd. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: heilbot 7. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 276 246, middel kabeljauw 234. Per stuk: haai 274. Per hoop: vleet 254-140. Per tien stuks: grote kabeljauw 244 middel kabeljauw 126. In de week van 21 t/m 27 november zijn in de hoofdstedelijke haven aangeko men 164 zeeschepen (395.090 brt) en ver trokken 139 zeeschepen (380.398 brt), 99 Eind van deze week, vrijdag 3 decem ber, kan de nieuwe zeesleepboot „Fries land" die bestemd is voor N.V. Bureau Wijsmuller, IJmuiden, te Harlingen wor den verwacht. Dit 2950 ipk sterke zuster schip van de zeeslepers „Noord-Holland", „Gelderland" en „Groningen", dat ge bouwd werd door de Scheepswerf Kra mer Booy te Kootstertille, Friesland, wordt de 20ste eenheid in de Wijsmuller- vloot. De „Friesland zal vrijdag door enkele kleine sleepboten van Kootstertille via Verschillende Friese kanalen naar Harlin gen worden gesleept. De zeesleper zal vervolgens te Harlingen worden uitgerust en worden geedgemaakt voor haar Tech nische proefvaarten op de Noordzee. De „Friesland" meet 599 brt., is 48.28 meter lang, 10.05 meter breed en 5.5. meter hol. Evenals de „Noord-Holland' is de „Friesland" een geautomatiseerde zeesleepboot. Anderhalf maal rond de aardbol Zeesleepboten van N.V. Bureau Wijsmul ler, IJmuiden, zijn thans bezig of staan op het punt te beginnen aan de uitvoering van sleepreizen met verschillende objec ten over een totale afstand van' ruim 35.000 mijl (of ruim V/z maal rond de aarde). De „Willem Barendsz", kapitein O. Ede lenbosch, is op 10 november vertrokken uit Hiroshima naar Belait, Noord Bor neo voor een ruim 2000 mijl lange sleep reis met het booreiland „Sedco 135b- Bruyard". Het transport met dit eiland, dat een oppervlakte van 2 voetbalvelden heeft en dat 9500 ton weegt, bevindt zich thans in de Zuid Chinese Zee ter hoogte van de Noordpunt van Luzon Island, Philipijnen. De „Jacob van Heemskerck", kapitein D. van Dorp, heeft twee pontons achter zich op de 4500 mijl lange sleepreis van Curagao naar Lagos en bevindt zich thans midden in de Atlantische Oceaan. De „Gelderland", kapitein A. Christiaan die in september en oktober de zuiger HAM 209 van Vlaardingen naar Durban, Zuid Afrika, sleepte, is thans onderweg van Port Harcourt naar Dakar en sleept op deze reis de drijvende krachtinstalla tie „DB.2" van de olieindustrie. De sleepboot „Groningen", kapitein A. Klein geld, was in de afgelopen dagen bezig aan de sleepreis Newport New- Savona over 5000 mijl afstand met de voor de sloop nap M bestemde T.2.-tanker „Callabee". Het transport bevond zich op 27 november ter hoogte van Gibraltar, waar de sleep is overgenomen door de Panamese zeesleep boot „Cintra" die voor verder transport naar Savona zorgt. De „Groningen" namelijk voor ander sleep werk nodig en komt Noordzee-waarts. De sleepboot „Noord-Holland", kapitein A. v. d. Veen, is op 20 november aan gekomen te Marseille met twee bakken van Le Havre en is thans onderweg naar het Noordzeegebied om een nieuwe sleep reis over lange afstand te beginnen. Komende reizen Er staan de Wijsmuller-sleepboten na melijk verschillende lange reizen te wach ten. De „Noord-Holland" is aangewezen om een sleepbreis over 7000 mijl afstand te maken van Emden, Duitsland, naar Kuweit, Arabische Golf. Op die reis zal baggermaterieel worden versleept. In de haven van Taranto, Italië, moet binnenkort een grote cutterzuiger worden vastgemaakt voor een sleepreis van 6000 mijl. Deze reis zal leiden naar Bueno6 Aires, Argentinië. Er zullen binnenkort nog meer grote zuigers versleept moeten worden: onder meer een zuiger van Venetië naar Ne derland en een zuiger van Vlaardingen naar Middlesborough. Aan de Westkust van Afrika wacht een van de sleepboten tevens de sleepreis met de drijvende krachtinstallatie. „DB.21 van Dakar naar Port Harcourt. Voorts zijn contracten afgesloten voor het versle pen van een drijvende kraan van Neder land naar Karachi en voor het uitvoeren van de sleepreis met een 12.000 ton me tend droogdok van Rio de Janeiro naar Trinidad. De zeeslepers, die deze reizen gaan on dernemen, moeten nog worden aangewe zen. Uitgevoerde bergingen In de afgelopen twee maanden hebben de Wijsmuller sleepboten meegewerkt aan de berging van zes schepen. Op 7 oktober bracht de sleepboot „Titan" de IJmui dense kotter IJM. 45 vlot van het stortsel van de Zuiderpier te IJmuiden, waarop de kotter in de mist was gestrand. De zeesleepboot „Utrecht" die continu gestationeerd is voor de hulpverlening aa de zeescheepvaart nabij Landsend, Engels Kanaal, is van 8 november tot 20 novem ber bezig geweest met de Amrikaaense Globe Progress" (13.036 brt.), die in de Atlantische Oceaan op 800 mijl ten wes ten van Landsend machuneschade had opgelopen en voor reparatie door de „Utrecht" naar Rotterdam werd gesleept Het bergingsvaartuig „Octopus" maakte op 17 november in de Golf van Biscaye de motor-kusttanker „Bab al Bahrain" vast en sleepte dit schip naar Brest. De „Bab al Bahrain" had op ongeveer 100 mijl zuid west van Brest brand en schade in de machinekamer opgelopen. In het Noordzee-gebied verleende de sleepboot „Utrecht" op 22 en 23 novem ber hulp aan het booreiland „Transocean I", dat benoorden de Waddeneilanden op drift was geslagen. De sleepboot „Titan" ging op 21 novem ber van IJmuiden uit naar zee na ont vangst van het verzoek om hulp van het Britse vrachtschip „David Pollock", dat 3332 ton bruto meet. De „David Pollock" verkeerde ter hoogte van Great Yarmouth in een ooster storm in moeilijkheden en maakte drift naar de kust. De „David Pollock" werd vastgemaakt en binnenge sleept te Harwich. Tenslotte slaagden de sleepboten „Cy cloop" en „Junior" erin, om in samenwer king met de tanker „Esso Danmark", de gestrande Duitse tanker „Esso Deutsch- land" (53.535 brt.) op 29 november vlot te brengen bij de haven van Marsa el Bre- ga, Libye. De supertanker was daar, voor 'X geladen, op 25 november in een Noord wester storm gestrand. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Per 50 kilogram: kabeljauw een 120, ka beljauw twee 84, kabeljauw drie 67-56, ham 112, haring 29-26.20, gestripte wijting 49-46, dichte wijting 27-23, schelvis een 76- 68, schelvis twee 52-43. Op zee Ten gevolge van de zware storm van de laatste dagen is sinds het weekeinde nog geen enkel vissersvaartuig uit IJmui den naar de visgronden vertrokken. De enkele schepen die sindsdien nog zijn bin nengekomen hebben na het lossen van de lading ligplaats gekozen in de vissersha ven in afwachting van betere weersom standigheden. Advertentie te Santpoort, Hagelingerweg 69, tel: 8J73 Bijk.: IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4, tel. 2556 Bankgiro l'/t Spaarrente tot 4'/j Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren took des avonds) voor Met ingang van 1 december is benoemd tot inspecteur van gemeentepolitie in Vel sen in de rang van ambtenaar derde klas se de heer D. Boon. De installatie van de heer Boon heeft vanmiddag in het hoofdbureau van politie te IJmuiden plaatsgehad. Inspecteur Boon, die 24 jaar is en tot dusver inspecteur van dienst bij de ge meentepolitie in Amsterdam was, kreeg zijn opleiding aan het rijksinstituut voor de opleiding van hogere politieambtena ren in Hilversum. Daarna was hij ad junct-inspecteur in Amsterdam. Na zijn stage te hebben doorlopen werd hij be noemd tot inspecteur ambtenaar derda klasse. Gisteren is het achtduizendste zeeschip in de Amsterdamse haven aangekomen. Het was de Duitse motortanker Esso Em den, groot 1000 ton. Vorig jaar kwam op 8 december het achtduizendste schip bin nen. Op de kruising Planetenlaan-Eenhoom- straat kwamen dinsdag omstreeks een uur twee personenauto's met elkaar in bot sing. Er werd niemand gewond. Op de splitsing Saturnusstraat - Eenhoornstraat verleende een bestelauto dinsdagavond om negen uur geen voorrang aan een per sonenauto met het gevolg een aanrijding die alleen materiële schade opleverde. De zware storm heeft gistermiddag aan de Pieter Verhagenlaan te Beverwijk di verse televisie-antennes losgerukt en naar beneden doen vallen. De brandweer is een uur ter plaatse geweest om verdere on gelukken te voorkomen. Er waaide ook nog een stuk dakbedekking weg, dwars door een ruit. Op het stadhuis te Velsen heeft burge meester mr. J. C. Bührmann hedenmor gen een koninklijke onderscheiding uitge reikt aan de heer G. J. H. Bos, van d® Charlotte de Bourbonlaan 22 in Santpoort. De heer Bos ontving uit handen van d® burgemeester de eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje Nassau bij gelegenheid van het feit, dat hij van daag veertig jaar in dienst is bij Esso Nederland n.v„ bij welke vennootschap hij thans de functie vervult van districts hoofd voor noordwest-Nederland. De plechtigheid op het stadhuis had plaats in aanwezigheid van de echtgenote van de jubilaris en een vertegenwoordiger van de directie van Esso Nederland. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NUKO" OOSTERDUINWEG 31, UMUIDEN - TEL 102» De drukker die er tevene .woont, ook 'eavonds geopend BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: M. J. Vierhout-Boeree, z., Byzantiumstraat 28 rd,Haarlem; H. F. Prigge-Baas, d., Schulpweg 218, Velsen-N; H. U. C. Wichgers-Nass, d., Willebrord- straat 60, IJmuiden-O; G. M. F. v. Meurs- Kok, z., Palamedesstraat 63, Haarlem; C. J. van Broekhuizen-Sinnige, d„ Jan Gijzen- kade 172, Haarlem; D. Balm-Dol, d„ Ruys- dealstraat 33, IJmuiden-O; M. J. Wern- sen-Boersema, z„ Teslastraat 45, Haarlem; I. G. M. Vlietstra-Hazelaar, z., Vondelweg 366, Haarlem; H. Vuist-Schellevis, z., Oranjestraat 37, IJmuiden; A. Verburg- van Leeuwen, z„ De Wetstraat 24 rd, IJ muiden. OVELEDEN: F. Molenaar, 83 j„ echt genoot van: M. Rodenhuis, Leeuwerik laan 25, IJmuiden-O; E. G. Romoelman, 76 j„ echtgenote van: N. J. van de Nouwland, Dunklerstraat 12, Haarlem; B. de Meer, 43 j„ echtgenoot van: L. T. Ewijk, Haze- vlak 42, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4