F f5 I Y.V.D. stond alleen in verzet tegen Suurhoffs begroting BOLS Verbeten beroept zich voor de rechtbank op „bevel is bevel" Ex-SS'er noemt Belgische verzetslieden terroristen Grote Mode: hoge laarsjes tot onder de knie Echt leer is echt mode haar journaal TRIUMPH DEALER DeMOCKAat Installatie vrouwelijke advocaat-generaal Generaal Nass wil naam veranderen Feijenoordspelers in kort geding Flensjestaart met sour cream Mascarastiften Schoonheidstips automonteurs, bollenkwekers, winkeliers... éB WOENSDAG 1 DECEMBER 1965 i 7 HET WARMSTE SINT-CADEAU GRAFICUS LISSE De Tweede Kamer heeft gisteren de begroting van Verkeer en Water staat aangenomen zonder de liberalen, die dertig miljoen gulden op deze be groting geschrapt wilden zien, te gemoet te komen. Een motie van de heer Zegering Hadders (V.V.D.), waarin werd gevraagd dertien mil joen te bezuinigen op het onderhoud en de aanleg van waterwegen en ha vens alsmede op de Zuiderzee werken, kreeg alleen de steun van zijn eigen fractie. „Dit is het geheim van het huwelijk!" zegt de oude Lucas Bols HARRY OOMEN OSRAM w lampen 3.50 en 4.25 de spaarbank met volledige bankservice Advertentie dat iemand geven of krijgen kan, is een KOALA pyjama. Eén-en-al behaaglijkheid^ Ze zijn er voor het hele gezin! i Advertentie SNEL EN PERFEKT IN ÈÉN-, TWEE- EN HEEREWEG 142-144 MEERKLEURENUITVOERING TEL. 02530-3043* Minister Suurhoff deed tijdens de be handeling onder meer de volgende mede delingen: Getracht zal worden de geluidshinder voor de bewoners van het Schipholge- bied zoveel mogelijk te beperken. De nieuwe weg tussen Groningen en Amsterdam door de IJsselmeerpolders Gisteren is de verloofde van prinses Margriet, Pieter van Vollenhoven, in Leiden geslaagd voor het tweede gedeelte van zijn doctoraalexamen rechten. De foto toont na de uitslag van links naar rechts de vader van Pieter, prinses Christina, prinses Margriet, Pieter van Vollenhoven en mevrouw Van Vollenhoven. Advertentie Zij: een pittige, donkere koffie- cchoonheid uit Brazilië. Hij: een blonde, aristocratische advóckaat uit mijn Lootsje. Het resultaat van deze verbintenis: DeMOCKAat (in nieuwe fles), een koffie-advoc- kaat, die even temperamentvol als- tomig ie. Heerlijk om te drinken; excellent om desserts zoals vla en ijs nog verfijnder te doen smaken. .Neem dus bij uw slijter een kijkje en dan snel bij u thuis een proefje I Mej. mr. A. A. L. Minkenhof is dins dagochtend geïnstalleerd als advocaat-ge neraal bij de Hoge Raad der Nederlan den. Zij was sedert vorig jaar mei ad vocaat-generaal bij het gerechtshof te Am sterdam en waarnemend advocaat-generaal bij de Hoge Raad. i (Van onze correspondent) WENEN In de grote zaal van het Weense gerechtshof zitten recht tegen over de beschuldigde twaalf lekenrech- ters, doch slechts acht van hen, waar onder drie vrouwen, zullen het oordeel over Verhelen moeten vellen. De vier overigen zijn de invallers. Het proces kan niet door ziekte van juryleden wor den onderbroken. Ofschoon de Oostenrijkse dagbladen dit proces uitvoerig verslaan, geeft het pu bliek in Wenen bijna geen enkel teken van belangstelling. Wanneer men van de journalisten-tribune afziet, is de zaal bij na helemaal leeg. De aangeklaagde heeft desondanks rijkelijk gebruik gemaakt van de mogelijkheid om zichzelf en de Vlaam se SS te verdedigen. In een betoog dat minstens vier uur duur de en waarin Verhelen herhaaldelijk dras tische beschrijvingen invlocht, beweerde hij dnder andere dat de pro-Duitse bevol kingsgroep in België minstens een half miljoen mensen zou hebben geteld. Verder zou de ondergrondse beweging wraak hebben genomen op de Vlaamse Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 (Van onze correspondent) Generaal-majoor J. G. M. Nass, com mandant van het korps Mariniers, heeft in een request aan de koningin verzocht zijn naam te mogen wijzigen in Van Nass, aldus blijkt vandaag uit de staatscourant. Vermoed wordt dat een van de rede nen van dit verzoek is dat in het bui tenland bepaalde toespelingen op zijn naam worden gemaakt. Voorouders van de generaal hadden vroeger het woordje „van" voor hun naam. Robert Jan Verhelen, de Vlaamse ex-SS-officier die in Wenen terecht- staat# aNa w SS-soldaten aan het Duitse front door hon derden van hun familieleden om te bren gen. In dit verband sprak hij van acht duizend slachtoffers. Tegen deze actie moesten represaillemaatregelen worden genomen. De Duitse bezetting gaf hiertoe de opdracht en zij had daartoe ook het recht op grond van het oorlogsrecht, al dus poneerde Verhelen. De man die dit bevel uitvaardigde was niet de kleine Verhelen, die geen hogere rang had dan die van majoor, maar generaal Richert Juclaus, het hoofd van de SS en van de politie in België die hiertoe de volmacht van Himmler had gekregen. Hiermee beroept óók Verhelen zich op een bevel van hogerhand. Bovendien zouden deze tegenmaatrege len nog heel zacht zijn geweest. Geliqui deerd werden volgens hem slechts enkele verzetsstrijders die hij „terroristen" en Advertentie „partizanen" noemt. Deze partizanen zou den volgens hem, in 1943 binnen twee maanden zevenhonderd Belgische burgers hebben vermoord. De concrete feiten over de zeven moorden die Verhelen ten laste worden gelegd, kwamen nog niet ter sprake. Daarover zal hij zich van morgen af moeten verantwoorden. Advertentie SINT NICOLAAS SUGGESTIES VAN Gen. Cronjéstraat 38-44 - Haarlem JONGENSOVERHEMDEN, Dress en Sport, in div. prijzen. BRETELS in luxe verpakking Alle surprises in luxe verpakking. ZIE ONZE ETALAGES zal voorlopig niet kunnen worden aange legd. Er is geen mogelijkheid tot een ver snelde aanleg van de E-8 tot de Duitse grens. Het deel over de Veluwe van deze weg moet voor 1971 gereedkomen. Staatsse cretaris Posthumus (Vervoer) liet de Ka mer weten dat binnenschepen, die tegen een rijkspremie uit de vaart worden ge nomen, niet door de oude eigenaars als woning kunnen worden aangehouden. Minister Suurhoff deelde ook nog mede dat hij de bouw van een zeevissershaven in het centrum van het land (Urk) nog altijd niet erg voor de hand liggend vindt. Maar hij bleek bereid zich nog eens uit voerig te oriënteren en er over te spre ken met minister Biesheuvel, die wel wat voor Urk voelt. De minister bleek tijdens de behande ling van de begroting doordrongen van de gigantische taak die hem wacht om de drinkwatervoorziening van het westen des lands in goede banen te leiden. Hij meen de dat het IJsselmeer ook na de inpolde ring van de Markerwaard groot genoeg is om als drinkwaterreservoir dienst te doen. Steun aan de kustvaart achtte de be windsman geen goede methode. Hij wilde het liever zoeken in betere samenwerking en rationalisatie. De begroting van Justi tie werd door de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Advertentie De knie speelt in het hui dige modebeeld een be langrijke rol, want tex tiel- en schoenenmode vinden elkaar bij de knie. De Parijse modehuizen dicteren korte rokken tot boven de knie en onder de knie laarsjes in de modekleuren zwart, bruin en wit. Dit attractieve hoge laarsje verovert Ne derland stormenderhand. Uw schoenwinke lier laat u het (in soepel leer en hunting; graag zien. Publicatie:Leder-Centrum Nederland,.Tilburgr Voor de president van de Haagse recht bank heeft <jen kort geding gediend, dat de vereniging van Feijenoord-spelers had aangespannen tegen de Rijswijkse speld jesfabrikant J. Jacobi, die ten tijde van de Europa-Cupwedstrijd FeijenoordReal Madrid een serie speldjes met karikatu ren van de spelers in de handel had ge bracht. Vergezeld van de spelers Pieters Graaf land, Moulijn, Franssen, Weering en Veldhoen, stelde de Feijenoord-advocaat mr. J. L. Jansen van Raay zijn argu menten tegenover die van de pleiter voor de heer Jacobi, mr. dr. K. W. P. Klaas- sen. Mr. Jansen van Raay voerde aan dat voor populaire artiesten en sportmensen de inkomsten uit reclame „heel gewoon" zijn geworden, een zaak die zelfs bij KNVB-reglement is bepaald. Hij stelde dat de heer Jacobi gratis heeft willen pro fiteren van de populariteit van de Feije noord-spelers. Mr. Klaassen betoogde dat deze zaak al lerminst een reclame voor de sport mag worden genoemd. Hij achtte de auteurs wet niet van toepassing op karikaturen. Hij betoogde dat Coen Moulijn zichzelf in deze zaak „buitenspel" heeft gezet, door dat hij al een exclusief speldjescontract met een andere fabrikant had afgesloten. Vandaag voor de eerste maal de nieuwe rubriek voor de vrouw. Deze rubriek zal vanaf nu enkele malen per week verschijnen. De inhoud ervan is kort en bondig en afgestemd op de interesse van de lezeres. Nieuws vooral voor haar dus, maar ook af en toe voor hem. Maak van 160 g. bloem, 6 dl. melk, 4 eieren en zout een mooi glad flens jesbeslag. Voeg wat noot en peper toe. Smelt 100 g. roomboter en roer dit afgekoeld door het beslag. Bak mooie dunne flensjes (aan één kant) van dit mengsel. Het is niet meer no dig steeds boter in de koekepan te dofn. omdat het beslag door de toege voegde boter vet is en niet aan de bodem van de koekepan zal gaan vast zitten. Roer twee busjes sour crèam met wat fijngesneden bieslook, ge raspt uitje, peper, zout en 3 eierdooiers romig. Meng hier 250 g. fijngesneden ham door en tot slot de drie zeer stijf geslagen eiwitten. Stapel de flensjes op elkaar met steeds een laagje van deze vulling ertussen. Sprenkel er 50 g. gesmolten boter op en strooi er een paar lepels geraspte kaas over. Plaats de schotel ongeveer 30 minuten in een matig warme oven tot deze goudbruin is. Volgens een dokter in Californië (V.S.) is gebleken, dat het onderling uitlenen door meisjes van mascarastiften voor het bescha duwen van de oogleden een gevaarlijke nieuwe bron van verspreiding van trachoom, de voornaamste oorzaak van blindheid, kan zijn. Trachoom heerst veel onder Indianen en Mexicanen in het Zuidwesten van Amerika en vertoont zich sporadisch ook onder andere mensen in zes westelijke en noordwestelijke staten. De ziekte, een infectie van de oogleden, die wordt veroorzaakt door een virusachtige bacterie, tast bijna een zesde van de wereldbevolking aan, hoofd zakelijk in Afrika. De film „Viva Maria" met Brigitte Bardot en Jeanne Moreau in de hoofd rollen, heeft in de Franse modestad Parijs de Viva Maria-stijl doen ont staan. Het begin van de eeuw herleeft in deze mode. De rokken die hier zijn afgebeeld zijn van blauwe jersey. De witte, zijden blouses zijn afgezet met een strikdas. Het schoonheidshuis Dorothy Gray introduceerde enkele nieuwe produk- ten: satura moisture cream, een vocht- inbrengende crème voor dag en nacht. Speciaal voor het normale, droge huid type. Bestemd als basis voor de make up. Verder satura moisture lotionspe ciaal geschikt voor het gecombineerde of vette huidtype. Zowel voor de dag als voor de nacht. Tenslotte: lights up yellow, een heldergele basislipstick waardoor men een „zonnig" effect krijgt als eenmaal de normale lipstick erover is aangebracht. Coryse Salomé lanceerde de Ligne Diane: lippenstift en nagellak in de kleuren biche en rubis (licht .eet) faon (donker effect); en eye liner lierre (diep-groen). Advertentie Hun spaargeld (samen 4J miljard gulden) wordt, door de plaatselijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land te vergroten. Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en in een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. iMfcw

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7