Kreymborg Dramatische verklaring in Lagerhuis Britse actie als Rhodesiërs de Karibadam zouden beschadigen Britten tegen blokkade van Zuid-Afrika St.Nicolaas Blanke babies (^Wereldnieuws J Rijdt veilig met melk Van dag tot dag Wilson kondigt nog meer sancties aan „Geen prestige, maar de veiligheid van W.-Duitsland" Miljoenen-fraude bij Grundig J Nog maar 2 dagen, dan is het DONDERDAG 2 DECEMBER 1965 3 OVERHEMDEN 2 STUKS Erhard over kernwapens Regeling tussen India en Pakistan? RAF naar Zambia Op de <^raatótccl (5 a Volgens verklaringen van minister Luns afgelegd in de Tweede-Kamercommissie bij de begrotingsbehandeling, staat de Nederlandse regering op het standpunt dat West-Duitsland recht heeft op mede zeggenschap bij het gebruik van atoomwa penen, doch vindt zij voor zichzelf die medezeggenschap niet zo belangrijk. Veel meer is haar gelegen aan de pogingen om te voorkomen dat er nog n' ^er kernmachten komen. Jammer genoeg heeft de heer Luns -liet uitdrukkelijk uitgesproken, dat die Duitse medezeggenschap vooral niet zal mogen uitmonden in een werkelijk bezit van atoomwapenen, een gevaar dat blijkbaar alleen van linkse kant wordt onderkend en onderstreept, maar dat ook volgens vol komen betrouwbare en integere figuren in de Bondsrepubliek niet te licht moet wor den geschat. Een ander punt in de Duit se ambities, namelijk het vetorecht op gebruik van geallieerde atoomwapenen op 't grondgebied van de beide delen Duits- lands, is door de heër Luns niet aange roerd. Het zou ook voor de Nederlandse positie in de NAVO en in het beeld van een eventuele oorlogsstrategie van groot belang kunnen blijken, dat zulk een veto recht door Europese staten gezamenlijk wordt opgeëist. Minister Luns schat de positie van „kleine landen" echter niet hoog genoeg om dergelijke eisen te stel len, want hij verklaarde dat hij niets voelt voor een directorium, waarin deze landen een nadrukkelijker stem zouden krijgen in de belangrijke beslissingen van het NAVO-commando. Ook de houding van Nederland ten op zichte van de toelating van China tot de V.N. wijkt niet af van die, welke tra ditioneel kan worden genoemd: in theorie vóór toelating, in de praktijk blanco, om dat „de politieke situatie van dat moment" in aanmerking moet worden genomen. Als men „de politieke situatie van dat moment" vertaalt door „de relaties met de Verenigde Staten", is men waar minis ter Luns omzichtig en vaagjes op aan- gtuurt. Alles bijeen een beleid dat weinig be wondering wekt, maar waaraan noch de Nederlandse regering, noch de meerder heid der Kamer de vingers zal branden. Advertentie Bel O-Fast in pasteltinten en wit. Tricotnylon in wit en streep- dessins. D'iverse mouwlengten. Per stuk 11.90 8 st.-23rse- Nü Sk 19.75 (Van onze correspondent) LONDEN. Er heerste woensdag avond in het Britse Lagerhuis een dra matische atmosfeer toen premier Wilson, na verklaard te hebben dat de Britse strijdkrachten voor Zambia een zuiver defensieve rol zullen spelen, eraan toe voegde dat in geval van een actie van Smith tegen de Karibadam, die Zambia van elektrische stroom voorziet, de Brit se regering president Kaoenda de verze kering heeft gegeven niet dadeloos te zul len toezien en bereid is tot een beperkte militaire operatie tegen Rhodesië. Wilsons verklaring wekte grote beroe ring op de conservatieve banken, omdat vele Tories niets van Brits militair optre den tegen Rhodesië willen weten. Sir Alec Douglas-Home vroeg de absolute op heldering op dit punt. Hij vroeg, of er geen andere dan militaire maatregelen mogelijk zouden zijn. Wilson antwoordde hierop, onder gejuich van Labour, dat het het toppunt van dwaasheid zou zijn BONN (DPA) Bondskanselier Erhard heeft woensdag in de Bondsdag gezegd dat 't bij het Duitse verlangen naar mede zeggenschap in de kernbewapening niet gaat om prestige, maar om de veilig heid van West-Duitsland. Deze veiligheid moet zo goed mogelijk worden gewaar borgd. Tegenover het Russische poten tieel aan raketten voor middelbare af stand moet aan Westelijke zijde een even sterke verdediging staan. „Daarover be staat met de V.S. volledige overeenstem ming," zei hij. BRUSSEL - De commissie voor Buiten landse Zaken uit de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers is algemeen van mening, dat aan de Duitse E mds- republiek geen kernwapens mogen wor den gegeven. (Van onze correspondent) BONN. Bij het radioconcern van Max Grundig is een topmanager er met drie miljoen mark vandoor. Sinds donder dag staat het huis van een van Grundigs oudste en vertrouwdste medewerkers leeg. De eigenaar, Joseph Schafer is met zijn vrouw naar het veilige Zwitser land gevlucht. Hij deed dit in een auto met een CC-nummer, hoewel Schafer van zijn post als consul-generaal van Haiti al was ontheven wegens duistere praktij ken. NEW YORK (AP) Lord Caradon heeft de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek aan de kaak gesteld en verklaard: „Dit bijzondere kwaad, deze unieke belediging" onderscheidt Zuid-Afrika „van elke ande re tyrannie in de wereld." Maar Caradon, die het Britse stand punt weergaf over de rassenpolitiek van Zuid-Afrika voor de speciale politieke com missie van de Algemene Vergadering van de V.N., zei, dat Groot-Brittannië een vol ledig handelsembargo tegen Zuid-Afrika niet kan steunen. Caradon zei, dat 'n volledig handelsem bargo tegen Zuid-Afrika niet doeltreffend opgelegd kan worden „tenzij gesteund door een blokkade die niet alleen de steun van vele oorlogsschepen en vliegtuigen vereist maar tevens grote uitgaven zal vergen. Wij moeten het feit aanvaarden dat, voorzover Groot-Brittannië betreft, het op het ogenblik onmogelijk is verder te gaan dan het wapenembargo. Dat hebben wij reeds opgelegd," aldus Caradon. OTTAWA (Reuter) Hetj Canadese persbureau heeft gemeld dat India en Pakistan zijn overeengekomen hun troe pen terug te trekken op de posities die zij vóór het uitbreken van de vijandelijk heden innamen. Het persbureau zegt dat de V.N. een Chileense generaal hebben aangewezen om met Indische en Paki staanse vertegenwoordigers de bijzonder heden van dit terugtrekken te regelen. Dit zou zowel in Pensjaab als in Kasj mir gebeuren. om te verklaren dat bij een provocatie van Smith er in geen geval militaire middelen zouden worden gebruikt. Wilson voegde eraan toe dat Smith zo wel op de vorige conservatieve als op de tegenwoordige Britse Labour-regering chantage had trachten te plegen met het dreigement de elektrische stroom voor Zambia af te snijden. Van Smith, die tenslotte ook uitvoering gaf aan zijn drei gen met een onwettige greep naar de macht, is alles te verwachten, aldus Wil son. De Britse premier zei, dat zijn ver klaring bedoeld is om Smith af te schrik ken. Het gevaar van een optreden van Smith tegen Zambia lijkt niet acuut. Wilson fel le uitlatingen, samen met de aankondi ging van nieuwe financiële en economi sche sancties die de Britse markt bijna geheel voor Rhodesië sluiten, waren daar om kennelijk bestemd om de Afrikaanse wereld gerust te stellen en duidelijk te maken dat het de Britse regering met haar maatregelen ernst is en vooral ook als ruggesteun voor de gematigde presi dent Kaoenda, met wie nog over het ge bruik van Britse grondtroepen wordt on derhandeld. Het is zowel in het belang van Enge land als van Zambia dat de stroomvoor ziening van de kopergordel onbelemmerd doorgaat. Wilson legde er de nadruk op dat de Karibadam, oorspronkelijk een project van de vroegere Centraal-Afri kaanse Federatie, een internationaal ka rakter draagt. Hij bedoelde waarschijnlijk dat de dam het gezamenlijk bezit is van Rhodesië én Zambia. Beide landen wor den door de dam van energie voorzien, maar de centrale bevindt zich aan de Rhodesische zijde van de grens. Vandaar dat president Kaoenda extra Britse mili taire bescherming wil aan de dam zelf. Wilson herhaalde dat hij l.hodesië op snelle wijze van het Smith-regime wil verlossen en niet door een langgerekt proces. In het Lagerhuis werd gevraagd hoe het stond met de oliesancties die on getwijfeld het meest effectieve middel zijn om Smith op de knieën te krijgen. Over eenstemming bereiken over de noodzake lijke algemene toepassing daarvan is een moeilijke tijdrovende zaak, antwoordde Wilson. Wilson onderstreepte nog dat Rhodesië Brits grondgebied is en dat daarom het eventueel betreden daarvan door Britse troepen nooit een oorlogsdaad kan zijn, zoals door een conservatief Lagerhuislid was gesuggereerd. Maar hoewel Engeland de legaliteit aan zijn zijde heeft, herhaal de Wilson dat de Britse regering geen invasie wil. 1 Met Zambia werd overeenstemming be reikt over de stationering van Britse mi litaire vliegtuigen en radarinstallaties. Het Britse vliegdekschip „Eagle" kruist op het ogenblik voor de kust van Tanza nia. De Phoenix-straaljagers moeten Zam bia vóór de aankomst van de RAF tegen een onverhoedse preventieve aanval door Rhodesië beschermen. Over een verzoek van Zambia voor een bataljon grondtroepen wordt in Lusaka nog onderhandeld met de Britse Geme nebest-minister Bottomley die vergezeld van een militair adviseur dinsdagnacht hals-over -kop naar Zambia vloog. Hij kreeg uitgebreide volmachten om beslui ten te nemen. Behalve de reeds ingestelde tabaks- en suikersancties die 75 percent van Rhode- sië's export naar Engeland uitmaken, is thans ook een handelsverbod uitgevaar digd voor: asbest, koper en koperproduk- ten, ijzer en staal, ertsen en antimonium-, chromium-, lithium- en tantaliumconcen- traten, maïs, vlees en vleesprodukten, alsmede een reeks andere levensmidde len. Hierdoor wordt de Rhodesische export naar Engeland met meer dan 95 percent getroffen. Engeland dat eens Rhodesië's beste klant was, heeft thans praktisch opgehouden nog iets van dat land af te nemen. De Britse regering is in nauw contact met andere landen, die belang rijke hoeveelheden van deze en andere goederen van Rhodesië betrekken met als doel ook de Rhodesische export, waarvan de financiën van het onwettige regime af hangen, naar die landen te treffen. De Britse regering overweegt tevens de Britse export van bepaalde artikelen die Rhodesië hard nodig heeft, te staken. Bo vendien zijn de Britse financiële sancties tegen Rhodesië verscherpt. Er is nog geen totaal handelsverbod, maar de schroef is harder aangedraaid. Langzaam maar ze ker wordt Rhodesië van Engeland en het Gemenebest afgeknepen. Advertentie DE GAS AANSTEKER met wereldservice en volledige garantie In vele modellen en prijzen: 5,95/7.95/ 10.-/11.-/12.50/16.50 VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV, KERKSTR. 25, AMSTERDAM TEL. 23 50 47 - 23 12 27 mms WtSZWSSM Drie Peruanen hebben 115 dagen op een vlot over de Stille Oceaan gedreven. Ze legden niet minder dan zesduizend kilometer af. Toen strandde hun „vaar"tuig op een rif, driehonderd kilometer van Tahiti. Toen men ze vond hadden ze enkele slokken zoet water over. Het drietal was vertrokken uit Callao in Peru, de plaats van waar ook de beroemde Kon-Tiki-expeditie zee koos. (Tele foto). Er worden vaak erg lelijke dingen gezegd en geschreven over landen en volken, die el ders op de wereld in andere situaties zijn verzeild geraakt dan wij. Daar moet men ter dege mee oppassen, althans wanneer men enigszins wil bijdragen tot een betere ver standhouding en in ieder ge val de eerlijkheid van oordeel voorrang wenst te geven. Zo hoorde ik laatst iemand luidruchtig uitpakken tegen de Zwitsers, omdat zij hun vrouwen geen kiesrecht willen geven. Zo op het eerste gezicht is dat inderdaad een bijzonder onsportieve manier van doen, die visioenen oproept van hui lend in een hoek liggende, vrouwelijke meerderjarigen, voor wie de koekoeksklok nog steeds niet het uur der ware vrijheid heeft gekoerd. Maar ter plaatse in Zwitserland lo pen de inheemse dames vrolijk door dalen en over bergen, jo delen dat het een lust heeft en maken geen aanstalten om hun mannelijke onderdruk kers bij thuiskomst op te bla zen. In Zuid-Afrika gebeuren dingen waarover men ten on zent veelvuldig roddelt. De rol van de vrouw in die din gen is niet helemaal duidelijk, al moet men aannemen dat ook daar de vrouwen het meestal met hun mannen eens zijn. De blanke vrouwen mo gen niet met negers trouwen, dat is duidelijk, maar waar schijnlijk willen ze dat ook niet, zodat zij ook in dat op zicht hun mannen de vrije hand laten met de discrimina- tiewetten. Men kan daar we tenschappelijk getinte verhan delingen over opzetten of po litieke stramienen over vol borduren, maar ik neem aan dat in feite een zeer eenvou dige psychologische factor de oorzaak is: blanke vrouwen willen nu eenmaal een blank kind krijgen. Dat heeft misschien niet eens iets met rasverschillen te maken, maar eenvoudig met de estetica. Een baby krijgen is me nogal wat: zo is er niéts, zo is er iéts iets dat een stukje van je eigen ik is en leeft en stem en een wil heeft, hoe klein het ook is. Wat wil een vrouw met dat- stukje doen? Laten we niet bazelen over: er een flinke, gezonde en hardwerkende man of vrouw van maken, een sieraad voor de maatschappij, een genie, een ereburger welnee. Ze wil het alleen maar onmiddel lijk en onophoudelijk in bad doen. Een kind moet schoon zijn. Het velletje moet glimmen van zuiverheid, geen spatje of stofje mag het roze huidje ontsieren en het moet ruiken naar bloemengeuren en ozon. Het moet ontdaan zijn en blij ven van alle smet, die de we reld en de mensen bezoedelt. Daarom moet het zesendertig keer per etmaal in bad. En het wil mij voorkomen dat een blanke vrouw haar eventueel bruine baby zo vaak en zo hardnekkig in bad zou doen om het rozig en schoon te krijgen, dat voor het leven van de boreling het ergste zou moeten worden ge vreesd. Misschien is het helemaal verkeerd gezien, maar hoe vaak ontdekt men niet voor moeilijke en ondoorgrondelij ke problemen bijzonder een voudige oplossingen? In ieder geval heeft de Zuidafrikaanse regeringssecretaris Botha een zeer helder ogenblik gehad toen hij de blanke echtparen van Zuid-Afrika opwekte, on middellijk de basis te leggen voor een blanke baby. Dit zei hij: „U kunt het feest van de republiek volgend jaar niet meer luister bij zetten dan door een nieuwe blanke inwo ner te verwekken. Ik zou alle blanke echtparen die daartoe in staat zijn, willen vragen een blank kind te schenken aan de republiek". Hij moet het volste vertrou wen in de vrouwelijke voor keur voor blanke baby's heb ben gesteld, toen hij deze aan moediging in een rede voor de Blanke Club in Johannesburg losliet. Men moet zich voor stellen hoe dat daar gegaan is. Michiel Botha was nauwe lijks uitgesproken, of de blan ke vrouwen keken hun blanke mannen aan. In sommiger blik was beschuldigend licht. „Hoeveel kinderen hadden wij toen wij van huis gingen?" In anderer ogen was beschaming. „Wat hebben wij tot dusver nagelaten uit een gebrek aan blanke vaderlandsliefde?" Weer anderen, die men kon rangschikken onder de impul sieve naturen, stonden haastig op en rekenden af. Michiel Botha keek zegevierend de kring rond. „Draag uw kindje bij tot uitbouw van onze macht" was de slagzin die hem door het hoofd schoot. Hij dacht aan de ambtenaren op de regeringsbureaus. Die lam melingen kwamen iedere mor gen vrolijk en welgedaan bin nen, alsof ze van de prins geen kwaad wisten. Dat sliep maar en ging maar uit, alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Som migen bestonden het om een jaar lang iedere morgen met hetzelfde aantal kinderen op hun werk te komen. Dat leef de maar uit het korfje zonder zorg en gedroeg zich alsof een vaderlandslievend ambtenaar na klokke vijf geen vader landslievend ambtenaar meer behoeft te zijn. Velen van hen Michiel durfde erop te zwe ren hadden zelfs lits- jumeaux. Daar kwamen ze wel niet rond voor uit als men hun er 'op de man af naar vroeg, ze draaiden erom heen en stotterden iets over grote twijfelaars maar als de vei ligheidspolitie bij hen thuis ging kijken: jawel hoor. En dat noemde zich blank. Dat noemde zich blanke bur ger van de Unie, werkeloos maffend in een decadente af zondering, zich niet bekom merend om wat de zwarten op datzelfde ogenblik in hun re servaten aan het doen waren. De stemming in de Blanke Club sloeg in snel tempo om in een sfeer van berouwvolle kordaatheid. De blanke echt paren die er even over hadden moeten denken, bleven het langst zitten. Sommige man nen dronken opvallend lang zamer dan anders. Sommige vrouwen dronken opvallend vlugger hun glazen leeg dan hun mannen. De echtparen die even snel gedronken hadden, waren intussen al thuis. Het werd leger en leger rondom Michiel. Hij voelde de kracht van zijn woorden uit stralen tot buiten de muren van de Club, in de donkere straten, de hoeken om, de huisdeuren binnen, de trappen op. Hij bespeurde de tintelen de kracht van het Goede Idee in zijn aderen. Hij zag in een visioen het volgende Feest van de Republiek: Hijzelf aan de ingang met een telmachine en de echtparen binnenstromend door het tourniquet, trots hun verse baby voor afstempeling gereedhoudend. Sommigen hadden zelfs in hun opoffe rende inspanning voor een tweeling gezorgd. Hij had dat vanavond niet woordelijk wil len zeggen, maar wel laten doorschemeren: „Breng er een mee, maar liever twee" ook die slagzin zou hij zo snel mo gelijk laten afficheren. Met de frisse daadkracht van een groot man wreef Mi chiel zich in de handen, ter wijl hij door het nachtelijk duister reed. Hij zou morgen ochtend die lammelingen wil len zien opkijken. „Meneer Kruger, schaamt u zich niet voor uw burgerlijke stand stand?" „Meneer Vanderhoeff, wat voert u eigenlijk uit als u hiér niet bezig bent met niets uit te voeren?" Wat zouden sommigen van die slappelingen graag de ge degenereerde uitvlucht van westelijk Europese landen hebben aangevoerd: „Ik heb naar de televisie gekeken!" Maar Goddank was televisie in Zuid-Afrika een onbekend euvel. En het zou een onbe kend euvel blijven, zolang het getal der blanken dat der zwarten niet gepasseerd was. Verwoerd was niet op zijn achterhoofd gevallen. Hij zou ook de lits-jumeaux moeten verbieden. En een uitgaans verbod voor jonge echtparen van tien uur af moeten invoe ren. Misschien zou er nog iets aan de nachtkledingmode moeten worden gedaan. Dat kon makkelijk onder de be staande anti-communistenwet- ten. Een verplichte wekker die op drie uur 's nachts was ge steld? Men moest er natuurlijk voor zorgen niet te overdrij ven. Tenslotte moest er ook overdag nog wat gewerkt worden. Michiel Botha kwam thuis in het donker van de nacht. Zijn vrouw sliep al uren. Hij aarzelde onder aan de trap en dacht diep na. Toen nam hij een moedig besluit en ging snel naar boven. Verder wordt het verhaal wat vaag. Wij weten niet pre cies hoe oud Michiel is en van zijn vrouw weten we helemaal niets. Wij weten ook niet hoe veel kinderen hij heeft en of hij snurkt. Wij weten één ding: De Michielen van Hollandse stam zijn altijd flinke, actieve kerels geweest die recht door zee gingen. En als zij zelf niet meer recht door zee konden gaan, hielden zij niet op het vaderland te inspireren. Waar de blanke babies duimen, schitt'ren in hun on dergoed", daar is een natie nooit verloren. Daar sal alles regt kom, hoezeer het ook door kwaadwillige buitenstaanders wordt kromgepraat. Het kind en de Sint Mijn kleine meisje huppelde aan mijn hand door de lange brede laan, aan het einde waarvan haar school lag. Ofschoon ze al acht jaar was en de weg naar huis ongevaarlijk-, ging ik haar zo nu en dan, louter voor de gezelligheid, halen. Want haar leventje was vol van gebeurlijk heden, waarvan ze met veel verve wist te vertellen. Nu was het bijna St. Nicolaas en haar mondje stond niet stil over zijn komst op de school en over haar, meer particuliere, verwachtingen op die ene morgen aller morgens als ze, wanneer het nog donker was, uit haar bedje mocht komen om sa men met Paultje de schatten te gaan be kijken die St. Nicolaas voor hen op het tafeltje onder de schoorsteen had neerge zet. Dit jaar was het me even door het hoofd gegaan dat het misschien wel de laatste keer zou zijn dat ik Nellie's tafeltje kon klaarzetten: zo nu en dan kwamen er opmerkingen waarvan ze toch zelf wel de draagwijdte moest begrijpen. Waren het handig-geplaatste gezegden om ons, gro ten, uit onze tent te lokken-; of zocht ze, even handig, naar een mogelijke en half- gewilde redding uit 'n groeiende onzeker heid? Deze middag begon haar gebabbel me ontzettend te benauwen; enerzijds vond ik haar langzamerhand te groot om haar in een, ofschoon dierbare, waan te laten; anderzijds gevoelde ik het als iets wreeds het sprookje te verstoren. Maar zwaarder woog toch de vrees «oor het ge babbel van meer verlichte klassegenoot- jes. Daarom besloot ik, hoewel aarzelend haar de waarheid te vertellen. „Heb je wel roggebrood voor het paard?" vroeg ze. „Paultje mag het van daag in de schoen leggen". Dan: „Mam ma, bij Peter heeft zwarte Piet zelf ge strooid. Je kon z'n hand om de deur zien, gek en eng eigenlijk hè, alleen zo'n zwar te hand." Pauze. „Hij komt nooit binnen hè mamma, bij ons ook niet. „En na een poosje: „Peter woont héél ver weg; Sin terklaas kan toch eigenlijk niet overal te gelijk zijn?" „Er zijn toch meer zwarte Pieten?" zei ik zwakjes, „dat heb je toch zelf gezien?" „Oóóó ja!" (opgelucht) maar dan, nadenkend: „Beppie bracht een spel mee, dat naast haar schoen lag, een groot spél; het kon er niet eens in-tuur- lijk-; maar het kon ook niet door de schoorsteen. En bij Marietje heeft hij niets gebracht. Dat vin ik gek." Nellekezeide ik, en ik voelde me een beul, „st. Nicolaas bestaat eigenlijk niet." Even een ruk aan mijn hand. Het meisje stond stil en ik keek omlaag in een diep denkend, eerst verwonderd maar allengs ernstiger gezichtje waarin de donkere ogen al maar groter en een ogenblik heel angstig werden. Toen, opeens, met een half, doorbrekend lachje: „Gekke Mam ma!" We liepen door. Hoe gemakkelijk om nog maar even te zwichten! Ik be greep echter, dat ze later op mijn ge zegde terug zou komen. „St. Nicolaas bestaat heus niet, Nelleke. Vroeger wel, maar dat is al heel lang geleden. En om dat de mensen het zo lief van hem von den dat hij op zijn eigen verjaardag aan iedereen cadeautjes gaf, hébben zij er een sprookje van gemaakt, een heel mooi sprookje. En alle pappa's en mamma's hebben het aan hun kindertjes verteld en er hen blij mee gemaakt." Er kwam geen reactie. Na een stap of tien waagde ik het naar het kleine mensje te kijken. Ze had haar hand nu los gemaakt en was een beetje achtergebleven. Haar hoofdje was gebogen. Maar als ik had gedacht dat ze het dramatisch op zou vatten ver giste ik me. Ze richtte haar hoofd op, her nam haar huppelpasje en zei: „Dan zal ik Paultje in het vervolg net zo moeten bedriegen als jij het mij hebt gedaan!" Maria Schrijver Advertentie Neem vijf diepe teugen melk: om innerlijk bij te tanken, energie in te drinken zonder loom en zwaar te worden. U wordt weer helder, wakker, kwiek door vijf diepe teugen melk! Vraag per briefkaart aan Nederlands Zuivelbureau, postbus 4575 te Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de aktie „Rijdt veilig met melk". Wapenhandel. Malta heeft voorgesteld dat de VN meer ruchtbaarheid zullen gaan gever aan de internationale wa penhandel. Het herinnerde in de poli tieke commissie der Assemblée eraan dat de Volkenbond een jaarboek over de internationale wapenhandel uitgaf. Luchtverdediging. V ice-luchtmaarschalk Richard Ernest Saul, die in 1938 en 1939 verantwoordelijk was voor de or ganisatie van de luchtverdediging van Londen, is in Toronto op 74-jarige leef tijd overleden. Toen hij belast werd met de luchtverdediging van Londen werd hij bevorderd tot vice-luchtmaar- schalk.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3