Diploma's geslaagden voor de eerste zeven leerlingstelsel papier llderW IN DE VISHAL EN OP ZEE A. Wedemeijer: - Hobby -organisatie en sport- als werk Nieuwe gasmeters in Beverwijk Nieuwe industrieën in Beverwijk Gemeentebibliotheek Velsen Storm beschadigde strekdam in IJmuiden - Sporthal - Kort IJmond nieuws IJmuidenaar won prijs in fotowedstrijd V erkeer songevallen te Beverwijk Fransman reed verkeerd in tunnelbuis J. de Rouville kreeg koninklijke onderscheiding 5 e$M AtêA*Ov\cW) <te (kMsk&tbokkSM DONDERDAG 2 DECEMBER 1965 BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Explosie op Ronastar kan te wijten zijn aan vuur Onder invloed achter stuur REINIER CLAESZENSTRAAT - Stormschade Met windbuks geschoten S. Labbe werd koninklijk onderscheiden In het gebouw Concordia te Velsen- noord zijn gisteravond de eerste diploma's van het leerlingstelsel voor de papierin dustrie uitgereikt. Dit geschiedde door de heer J. H. Smidt van Gelder, directeur van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen-Noord. Toen op 1 september van het vorig jaar het leerlingstelsel voor de papierindustrie, aangesloten bij het landelijke leerling stelsel voor de papierindustrie (Vapro) van start ging, was Van Gelder Zonen een der eerste bedrijven die hun leerlingen hieraan lieten deelnemen. Deze leerlingen, die eerst op de papierschool te Velsen hun driejarige basisopleiding ontvingen, heb- BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBORENAart J., z. van C. A. van der Veer en A. Verheij; Arjan J., z. van G. Haasnoot en T. van der Zwet Slotemaker; Catharina J., d. van C. M. van der Werff en T. C. M. Hullegie; Richard, z. van K. Wiegersma en J. R. Oostindiën; Esther A. S., d. van W. A. Rommel en A. M. Schoorl; Martinus J. M., z. van W. Bervoets en C. T. W. Kok; Esther, d. van C. L. Plooij en C. Schouten; Johannes, z. van J. Hogen- doom en D. van der Haar; Johanna H., d. van A. B. de Jong en H. Hempenius; John R., z. van F. van Wooning en C. W. Ca- landt; Rudolf H. J. M., z. van J. C. Die- meer en M. M. P. Burm; Ilona P. M., d. van J. Paartman en C. M. M. Appelman. ONDERTROUWD: J. van Schoor en E. M. Swarts; R. T. J. Wagter en M. C. H. van der Steeg; P. S. Admiraal en A. M. Snepvangers; P. A. van Essen en C. G. M. de Goede; J. L. M. van Osch en P. A. M. F. Stultiens; A. C. Noordermeer en M. H. Buurman. GETROUWD: S. J. Schelvis en E. M. van Kempen; J. H. Dijcks en H. B. Gray; A. van Huijssteden en G. J. A. Steenbak ker; N. C. Valk en E. Muller; P. P. van der Schee en G. Vreeling; W. van Tol en C. M. Tromp; G. J. Nolten en A. Brasser; J. P. Korver en E. A. J. M. Berkhout. OVERLEDEN: A. Kerkwijk, 74 j., geh. m. K. de Ruiter; A. Strijd, 78 j., ongeh.; M. P. de Winter, 70 j., geh. m. J. C. de Wit; D. de Boer, 74 j.; N. T. Welagen, 73 j.; G. A. van der Lem, 77 j. Advertentie Voor het „heerlijk" avondje Boterletters 5.75 I Boterstaven 2.25 I Taarten v.a3.00 Marsepein figuren Chocolade letters a Droste en Union v. 75 ct tot 2.90 Uw chocolade figuur vindt u mm op onze speciale Sint Nico- laastafel. KEMNEMERLAAN 88, I7MUIDEN, TELEFOON 5520 ben thans de vruchten geplukt van hun in spanning. De opleiding bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte. Het theoretisch deel, dat gedurende een dag per week ge durende twee jaar door de papiervak school werd verzorgd, werd deze zomer reeds besloten met een examen. Daarbij werden drie leerlingen afgewezen. De ze ven geslaagde leerlingen zijn thans ook voor het praktisch examen geslaagd. Dit deel van de opleiding, dat door het bedrijf werd verzorgd, bevatte onder an dere het opdoen van praktische kennis in verschillende bedrijfsafdelingen. Het prak tijkexamen werd op 17 november jongst leden, onder toezicht van het landelijk leerlingstelsel, afgenomen door deskun digen uit de papierindustrie. In zijn rede ter gelegenheid van de di plomauitreiking wees de heer Smidt van Gelder erop, dat de geslaagden slechts een jaar aan de normaal twee jaar du rende opleiding hebben deelgenomen, na daarvoor met succes de papiervakschool te Velsen te hebben doorlopen. Door het bedrijf is in dit eerste jaar veel ervaring opgedaan met deze nieuwe opleiding en de verworven kennis zal goed GEBOREN: Martinus R., z. v. P. D. Ver- ■churen en T. M. Bontekoe, Nicolaas A. P., z. v- P. de Groot en C. M. Broersen, Anne- mieke, d. v. C. J. van Willigen en M. Janssen, René, z. v. J. van Slooten en J. Vis, Brigitte J. H., d. v- H. Tervoort en M. H. de Bie, Gerard F., z. v. G. Smit en W. F. Baardse, Marijke M., d. v- G. Hage- doorn en H. H. M. de Vreeze, Anna C. A., d. v. J. Bleeker en C. C- van der Park, Robertus F., z. v. J. W. M. van Lieshout en A. P. Gooyer, Ingrid, d. v- P. C. Tol en J. A. de Boer, Maria G., d. v. D. Masala en C. Schintu; Ingrid, d. v. J. B- Schmitz en C. van Beers, Maria L. G., d. v. H. J. van Tunen en M. C. Cornelissens, Maria E- T., d. v. T. F. Plukker en J. M. van den Berg, Jan, z. v. C. Smit en I. de Graaf, Alfons P. H., z. v. M. Werbata en L. M. Bentlage, Joanna H., d. v- H. L. A. Burger en J. Lute, Magda, d. v. J. van der Mije en M. van der Moren. ONDERTROUWD: Jacobus J. de Wildt en Johanna M. Zonneveld. GETROUWD: Johannes den Heijer en Hendrika W. van Munster; Matthias B. de Nijs en Margaretha A- E. Butter; Geert Veenstra en Gerarda H. J. de Pagter; Francesco Pittau en Gezina R. Draaijer; Gerrit K. Kok en Antonetta Lucas; Klaas Ramakers en Annie N. de Vries; Adrianus C. van Kampen en Maria C. Scholten. OVERLEDEN: Johannes Groenland, 79 J.; Maria J. van Gelderen, 53 j. DEN HAAG Het onderzoek naar de ontploffingsramp op de tanker „Rona star" bij de werf van Verolme in het Bot- lekgebied heeft geleid tot het vaststellen van een aantal factoren, dat tot het ont staan van de explosie kan hebben bijge dragen. Hoewel de veiligheidsmaatrege len op de werf in het algemeen voldoen de waren, liet het toezicht op het perso neel soms te wensen. Doordat er geen wind was bleef bij het schip een hoeveelheid brandbare gassen hangen, terwijl in de ruimen resten van een explosief gas waren achtergebleven. Dat in het schip open vuur (van bijvoor beeld een sigaret) aanwezig was, moet niet uitgesloten worden geacht. Burgemeester en Wethouders van Be verwijk hebben de raad verzocht een kre diet ad 96.000 te verlenen voor nieuwe gasmeters in de nieuwbouw van de ge meente en voor de vervanging van oude gasmeterselders in de gemeente. Om in de behoefte te voorzien dienen tot eind 1966 geleidelijk 1200 gasmeters te worden aangeschaft. van pas komen bij de verdere groei van dit leerlingstelsel in het bedrijf. De zeven geslaagden zijn de heren: D. Beugeling uit Haarlem; J. van den Brink, H. de Ronde, G. C. Steyn en C. Wolken uit Velsen-noord en F. Roodzant en J. Vis ser uit IJmuiden. In de Gijp, Beverwijks industriegebied, vinden thans vestigingen plaats aan de Parallelweg, Industrieweg, Ambachtstraat, Randweg, Wijkermeerweg, Van Lijnden- weg, Cruquiusweg en de verschillende kaden. In genoemde straten is uitbreiding van de gasleidingen nodig om aan de toene mende vraag te kunnen voldoen. Hier voor hebben B. en W. de raad een kre diet verzocht van 116.400. Nieuwe aanwinsten van de gemeentebi bliotheek te Velsen zijn de volgende boe ken. Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Heijermans, Droomkoninkje; Winsemius, De woestijn is niet dor; Kray- Sijsma, Het licht springt op rood; Bing ham, Mijn naam is Michael Sibley; Cald well, De dochter van John Ames; Canning, Chantage engros; Deal, Wereld van kla tergoud; Duncan, Janet en de zes dwaze maagden; Habe, In geheime missie; Hirschler, Op de puinhopen bloeien bloe men; Moyes, De conferentie van Genève; Springenschmidt, Priska; Daisne, De wedloop der jeugd en andere verhalen; Exodus, Nahak uit de bijgebouwen; Hitch cock, Nieuwe verhalen die Hitchcock koos; De Maupassant, Hij en Zij; Vesseur, Onderweg. Buitenlandse romans en novellen: Jent, Ausflüchte; Nicklisch, Ein Haus in Ita- liën müsste man haben; Reinecker, Un- ser Doktor; Viesèr, Kleine Bruder; Le Carré, The looking-glass war; Fair, Up for grabs; Highsmith, Glass cell; Skelton, Promise of days; Beates, The golden orio le; Boardman, Connoisseur's science fic tion; Pineau, I.'escalier des ombres. Studieboeken: Zandee, Egyptische tem pels en goden; Luther, De grote catechis mus; Robinson, Verschuiving in de mo raal; Neenaerts, Panis en Van den Hout, Prisma-gids voor de sociale wetten; Wijn- holds, Inflatie voor allen; Anders, De man op de brug; Bergmann en Bergmann, Psy chologie en karakterkunde; Tussen licht en donker; Tacx, Brieven schrijven; Van Ruth, Stereometrie; Liket, Differentiaal- en integraalberekening; Hvass, Reptielen en amfibieën der wereld; Schubert, Ziek ten van aquariumvissen; Smith, Ballon vaart over Afrika; Furstner, Vereeniging ter bevordering van de belangen des boek handels 1940-'65; Vis, Rembrandt en Geertje Dircx; De Jonge, Delfts aarde werk; Vellekoop, Handleiding voor de so praan- en de tenorblokfluit; Veldhuyzen, Prisma liederenboek; Diemer, Leven met gedichten; Heijermans-Jurgens, Herman Heijermans laatste levensjaren; Janouch, Gesprekken met Kafka; Dommisse, Over Clare Lennart; Wadman, Handdruk en Handgemeen; Vinkenoog, Liefde; Busch, Max en Maurits; Anouilh, Het dievenbal; Anouilh, Reiziger zonder bagage: Schaap, Indonesische volksverhalen; Kurtz, De straat waarin wij in Haarlem wonen: Riwkin-Brick, Hawaii, land der zoete be lofte. Woensdag Woensdag werden in IJmuiden 1630 kis ten vis aangevoerd. De aanvoer bestond uti: 1070 kisten haring, 155 schelvis, 340 wijting, 60 kabeljauw en gul en 15 diver sen. Per 50 kilogram werd, in guldens, voor verse haring 29-26.20, kl. schelvis I 76-68, kl. schelvis II 52-43, wijting 49-23, gr. gul 120, mid. gul 84, kl. gul 67-57. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 488-234. De KW 80 besomde 22.300; de KW 41 33.400. Aanvoer van donderdag Donderdagmorgen werd de aanvoer te IJmuiden verzorgd door slechts een vaar tuig. Er werden 1410 kisten vis gelost, waarvan 275 kisten schelvis, 35 varia, 1050 koolvis, 50 gul en kabeljauw en 35 stijve kabeljauwen. Prijzen van donderdag Per 125 kilogram, in guldens: middel koolvis 120, grote leng 126, grote witte koolvis 224, grote kabeljauw 216, middel kabeljauw 196. Per tien stuks: grote kabeljauw 240, middel kabeljauw 100. Woensdagavond omstreeks half tien nam een inwoner van Beverwijk als be stuurder van een personenauto op de Zui derkanaaldijk bij het inslaan naar het pontveer een te ruime bocht, waardoor zijn wagen in botsing kwam met een hem tegemoetkomende auto, die door een 28- jarige Haarlemmer werd bestuurd. De po litie ontdekte dat de Beverwij ker onder de invloed van alcohol verkeerde; hij werd naar het hoofdbureau yan politie overgebracht. Hem werd een bloedproef afgenomen, terwijl voorts zowel zijn auto als het rijbewijs in beslag werd geno- Advertentie Voor goede verzorging van uw auto Service-station „BOEMERANG" Benzine-, Dieselolie- en Motor- olie-verkoop. Doorsmeren ook op zaterdag AUTO-ACCESSOIRES Geopend van 7.0024.00 uur zondag van 8.0024.00 uur. hoek Wijk aan Zeeërweg - Telef. 4650 Sport en organiseren zijn hobbies van de heer A. Wedemeijer, die zich gelukkig prijst die liefhebberijen in zijn dagelijks werk terug te vinden. Gisteravond ging de Velser gemeenteraad akkoord met zijn benoeming tot hoofd van de nieuwe dienst voor lichamelijke opvoeding, sport en jeugdzaken. En dat betekent een uitbrei ding van zijn werkgebied, dat tot dusver als gemeentelijk consulent al betrekking had op de lichamelijke opvoeding. Nu zijn een groot aantal werkzaamheden samen getrokken, die elkaar zo dikwijls raak ten. Economisch en organisatorisch zijn ze aan de top gecoördineerd. De nieuwe directeur van een gemeente lijke dienst, 40 jaar oud die thans nog in het Velsense stadhuis zijn werk terrein heeft, maar in de nabije toekomst met zijn dienst gehuisvest wordt in loka len naast het Velserbad, vindt in zijn werk de voornaamste bron van vreugde in het contact met de jeugd. Het is die Een sporthal staat op het prioriteits schema van de gemeente Velsen hoog genoteerd. De Velser Sport Stichting werkt plannen uit om de bouw van een dergelijk project mogelijk te ma ken. Het tot stand komen van zo'n sport hal zou ook door de heer A. Wedemeijer worden toegejuicht. Niet alleen omdat de binnensporten die over het gehe le land een bloeiperiode meemaken, maar in Velsen een teleurstellende ach teruitgang ondergaan door het gebrek aan een goede zaal dan aan hun trekken kunnen komen. Ook de buiten sporten kunnen baat hebben bij een sporthal. De heer Wedemeijer denkt echter ook aan vakantiebesteding voor de jeugd en sport voor continu-arbei- ders op uren, dat de hal normaal niet in gebruik zou zijn. fi® ..&S83&; arbeid, die zijn grote voorkeur heeft; het intense contact met ieder kind persoon lijk tijdens massale gebeurtenissen als schoolzwemwedstrijden en schoolvoetbal- toernooien. Dat leven temidden van de jeugd zal hij door de uitbreiding van zijn werkterrein niet laten lopen. Het is het gevolg van zijn opvatting, dat lichame lijke opvoeding in de eerste plaats onder wijs is en pas in de tweede plaats sport. Sportzaken gaan overigens in ruime mate de aandacht vragen van de heer Wedemeijer, onder wie nu immers ook de exploitatie van zwembaden en sportvelden ressorteert. Sportzaken houden ook in, dat zijn opvatting zal blijken, dat sport te genwoordig aan het gevaar bloot staat, dat louter de prestaties gaan gelden. „Ik hou van prestaties, maar ze moeten niet overheersen. Het een sluit het ander overi gens niet uit. Het kan zijn, dat teamspirit het begin is en dat de prestaties daarmee gelijke tred houden." En zo'n opmer king is gevormd door het levendige con tact dat de heer Wedemeijer met de sport heeft gehad en nog heeft. Want hij speel de korfbal, „als voornaamste tak van sport, waarin ik het tot het Nederlands twaalftal bracht," basketbal, honkbal, vol leybal, roeide en speelt thans nog hoc key in Strawberries' veteranenteam en houdt in de zomermaanden het actieve contact met de sport als scheidsrechter in de hoogste honkbalregionen „Voorbereiding is dikwijls belangrijker dan de uitvoering", is de opvatting, die de heer Wedemeijer zal laten gelden bij de opbouw van de organisatievorm van zijn nieuwe dienst. Met zijn werk wil hij niet schokken, maar wel geleidelijk op bouwen. Zijn dienst wil overigens niet zelf organiseren, maar wel de jeugd en het sportleven begeleiden als een service ver lenende dienst. In die begeleiding zal het wedstrijdelement verantwoord worden gebracht en dat moet dan via de jeugd (lichamelijke opvoeding) en de overkoe pelende organisaties als de Velser Sport Stichting en Velser Jeugd Centrale door werken op het grote geheel van sportbe oefenaars. De heer Wedemeijer is er overigens van overtuigd, dat het sportleven in Velsen een goed figuur slaat. Dat acht hij een ge volg van de verantwoorde wijze, waarop gelden aan de sport zijn besteed. Op het accommodatievlak hoopt hij die beleids lijn ook doorgetrokken te zien waardoor een prioriteitsschema van sportvelden en -zalen in de komende jaren afgewerkt kan worden. De hevige storm van de laatste dagen is ook voor de strekdam bij de semafoor in IJmuiden niet zonder gevolgen gebleven. Op de foto is duidelijk waar te nemen dat de woeste golven in deze dam een gat van ongeveer dertig meter hebben geslagen. Geen spreekuur. De wethouder voor Openbare Werken te Velsen, de heer C. Ockeloen, zal woensdag 8 december geen spreekuur houden. Zanguitvoering. Het Haarlems Ge mengd Koor zal op 26 december een uit voering geven van J. S. Bach's Weihnachts Oratorium, in de Gemeentelijke Concert zaal, onder leiding van Anton de Beer. Medewerkers zijn de solisten Ans Philip- po, sopraan, Wilh. Matthes, alt, Gerard Honing, tenor, en Henk Smit, bas. Het koor zal worden begeleid door het Noordhol lands Philharmonisch Orkest. Klaas Bolt bespeelt het orgel. Dameswildrit. De jaarlijkse dames- wildrit van de Rijmonders wordt dit jaar verreden op dinsdag 14 december. Van 19.00 uur af kan worden ingeschreven aan de starttafel in paviljoen Schoonenberg. De start is te 19.45 uur. De heer A. de Boer, Steenbokstraat 44 te IJmuiden, heeft de derde prijs, groot 75 gewonnen in de fotowedstrijd „Lief en leed in het park", georganiseerd door het Comité Honderd Jaar Vondel park in samenwerking met de Stichting ter bevordering van de amateur-fotogra fie. De eerste en tweede prijzen, resp. 150 en 100 vielen ten deel aan de he ren J. Frijns, Amsterdam, resp. L. B. Rubinstein, Amsterdam. Voor deze wedstrijd kwamen slechts een honderdtal foto's binnen, die echter alle van redelijke tot zeer goede kwaliteit waren. Het plan, het fotowerk in het spe ciale open paviljoen in het Vondelpark ten toon te stellen kon niet doorgaan, daar de meeste deelnemers hun foto's te laat in zonden. Per 50 kilogram: koolvis een 39-26, kool vis twee 20-15, grote schelvis 76, middel schelvis 81, schelvis twee 54-40, poon 47, kleine leng 60, witte koolvis een 84, ka beljauw een 96-78, kabeljauw twee 72. Nadat woensdagmorgen om half negen ten gevolge van de storm reeds een boom was omgewaaid op de Bloemendaalse- straatweg bij de Sinneveldlaan, werd om half elf de hulp van de brandweer inge roepen door de bewoners van een per ceel aan de Hagelingerweg in Santpoort, waar op het dak een asbestpijp met h-pijp was losgeraakt en daardoor ge vaar opleverde voor verkeer en voorbij gangers. Met behulp van een magirus- ladder heeft de brandweer de schoor steen daarop afgebroken. Door een bewoner van een perceel aan de Breesaapstraat werd er bij de politie over geklaagd, dat aan de achterzijde van zijn woning enige ruitjes waren ver nield. Bij onderzoek bleek dat van een glas in loodraam op de zolder vijf ruitjes waren vernield, waarbij de dader, een 17-jarige jongeman bekende met een windbuks op een kat te hebben geschoten, die zich bij zijn duivenhok had bevonden. Door de schutter zal de schade worden vergoed. Op de hoek Plesmanweg-Van Meelstraat te Beverwijk is gisterochtend een brom fietser uit Castricum, die werd inge haald door een personenauto, linksaf geslagen en door de auto aangereden. De bromfietser is met een bovenbeenfractuur naar het St. Jozefziekenhuis te Heemskerk vervoerd. Op de hoek Schans-Graaf Janstraat te Beverwijk verleende gistermiddag een te Beverwijk wonende berijdster van een bromfiets geen voorrang aan een vracht auto. Bij de botsing liep de vrouw een vleeswond op aan het rechterbeen. Zij werd door de politie voor nadere behan deling naar het Rode Kruisziekenhuis ge bracht en is later naar huis vervoerd. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer S. Lab be uit IJmuiden, opzichter bij Rijkswater staat, dezer dagen van deze functie af scheid genomen. Tijdens de receptie, wel ke ter gelegenheid hiervan in gebouw „De Rank" is gehouden, werd hem door hoofd-ingenieur Boon van Rijkswaterstaat de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld, die hem op grond van zijn voortreffelijke staat van dienst was toegekend. Wegens onbekendheid met de plaatse lijke situatie reed tijdens de afgelopen nacht een Franse ingenieur met zijn per sonenauto omstreeks een uur de oostbuis van de Velser-tunnel in tegengestelde richting binnen. De bestuurder van een tweede auto, die zich reeds in de tunnel bevond, zag de Franse wagen naderen en trachtte de ingenieur met lichtsignalen op zijn fout attent te maken. Inmiddels werd deze auto al weer door een derde inge haald, waarvan de bestuurder, toen hij de Fransman zag naderen, om deze te ontwijken scherp naar rechts draaide. Door deze manoeuvre werd de chauffeur van de tweede auto tot plotseling rem men genoodzaakt, op welk moment een 28-jarige dame uit Beverwijk, als be stuurster van een vierde auto, tegen de tweede opbotste. Waarschijnlijk was zij door de lichten van de Franse auto ver blind geraakt. Zij klaagde over maag- en hoofdpijn, maar kon na te zijn geholpen naar haar woning worden overgebracht. De tweede en vierde auto moesten we gens beschadigingen uit de tunnel wor den gesleept. Burgemeester H. Nielen van Heemskerk heeft aan de beer J. de Rouville, wonen de aan de jhr. Geverslaan te Heemskerk, de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De heer de Rouville kreeg deze onder scheiding woensdag, de dag waarop hij veertig jaar in dienst was van de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen N.V. te Velsen-noord. De plechtig heid had plaats in de sinds kort door de heer De Rouville betrokken woning, in tegenwoordigheid van de heer J. H. Smidt van Gelder en de heer J. W. Weynman, respectievelijk bedrijfsdirecteur en hoofd van de technische dienst van eerderge noemd bedrijf. De jubilaris, staffunctionaris bij de technische dienst van de papierfabriek, begon zijn loopbaan in 1925 op de tech nische tekenkamer. Hij klom snel op en werd zes jaar geleden in de staf van de technische dienst opgenomen. Van 1942 tot me dio 1962 was de heer De Rouville als le raar voor de vakken vaktekenen, mate- riaalleer, natuur- en werktuigkunde en ca lorische werktuigen verbonden aan de nijverheidsvakschool te Beverwijk. Voorts was hij jarenlang^ bestuurslid van de vroegere beambtenvereniging van de papierfabriek „Papyrus". De jubilaris ontving uit handen van de heer Smidt van Gelder namens de direc tie een enveloppe met inhoud en de draag- medaille voor de hem toegekende ko ninklijke onderscheiding, alsmede de ge bruikelijke foto in lijst en schriftelijke ge lukwensen van de hoofddirectie. Wegens langdurige trouw werd de heer de Rou ville onderscheiden met het vererend ge tuigschrift van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel en de daarbij behoren de grote zilveren legpenning. Er waren vele bloemen, onder andere van de directie en van het personeel van de technische staf.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5