Man pleegde aanslag op vrouw tijdens proefverlof de AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Tweede-Kamerleden komen op voor de Russische joden Treslong - Hillegom en Mr. Luns belooft zijn best te doen Venlo en omgeving vier uur zonder aardgas Toch met de Willem Bontekoeff Acht jaar geëist Wielrenner ontslagen van rechtsvervolging wegens noodweerexces Rijkswaterstaat wil brug bij Maasbracht niet openen Mansholt dreigt voor Duitse TV met heengaan Doden in het verkeer Normale temperatuur Na de SS-ers ook de joden uit het Venlose boek? Oosterse geschenken aï VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 Vriendschap met Indonesië Geen open brief GALA KERST-DINER DANSANT Kerkelijk nieuws DE TOREN VAN DE ST. BAAF In het goud gehuld GEDEELTELIJK UIT DE STEIGERS Veerpont uitgevallen MEER DAN 3000 APARTE ^aarlaarsteeg 10 - Telef. 14615 Jansweg 30 - Haarlem FA. FLINTERMAN Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Van vele zijden is minis ter Luns gisteren in de Tweede Kamer gevraagd bij de Russische regering aan te dringen op verbetering van de positie van de Russische joden. De aandrang was het gevolg van een resolutie van de Raad van Europa waarin de aandacht wordt gevestigd op een aantal discrimi nerende maatregelen. Zo is het joden niet mogelijk vrijelijk over hijbeis, religieuze artikelen en eigen dagbladen te beschik ken. Ook is het hun onmogelijk desge wenst naar Israel te emigreren. De socialist Goedhart, die samen met de heren Berkouwer (V.V.D.), Patijn (P.v.d.A.), Blaisse (K.V.P.) en Duynstee (K.V.P.) de kwestie ter sprake bracht vond dat mr. Luns aan zijn Russische col lega Gromyko, die volgend voorjaar ons land zal bezoeken, niet alleen de tulpen moet laten zien, maar ook de Hollandse schouwburg waar in de oorlog de Am sterdamse joden werden samengedreven Mr. Luns zei dat de regering al eerder haar best heeft gedaan voor de joden in Rusland. Toen minister Luns vorig jaar in Rusland was heeft hij de kwestie ook ter sprake gebracht. Hij beloofde de suggestie van de heer Goedhart niet te vergeten. De communistische afgevaardigde Bak ker zei dat door het verzoek aan mr. Luns herinneringen aan de jodenvervol gingen in de tweede wereldoorlog voor anti-communistische doeleinden worden gebruikt. Hij vond dat „een van de wal gelijkste vormen van antisemitisme". Het Nederlandse beleid blijft-gericht op geleidelijke ontplooiing van \de vriend schappelijke betrekkingen met Indonesië, aldus minister Luns. Nederland wil bij de besprekingen over de schadevergoedingen wel rekening houden met de zwakke finan ciële positie van de republiek. Mr. Luns weer er op dat er in Indonesië 'n duidelij ke weerstand bestaat om te sperken over de Nederlandse „claims". Een aanvaardba re oplossing achtte hij echter niet uitge sloten. De bewindsman deelde voorts mee dat er bij de besprekingen in de eerste plaats aandacht gegeven wordt aan de belangen van die Nederlanders die hun woonhuizen hebben verloren door Indone sische maatregelen. „Maar,'r aldus mr. Luns, „aan bedragen zijn we nog lang niet toe". De minister wilde niet te veel zeggen over de revolutionaire gebeurtenissen in Indonesië. Op het betoog van de K.V.P. 'er Moorman, die vond dat Nederland In donesië „in het licht van de nieuwe ont wikkelingen waar nodig hulp moest bie den", ging hij niet in. De bevolking van Venlo en naaste om geving is donderdagmiddag van 4 tot 8 verstoken geweest van gas. Omstreeks eld uur 's avonds is, naar men aanneemt, een lek in de aardgasleiding tussen Eext en Anderen bij Stadskanaal ontstaan. Het gas stroomde met veel geraas naar bui ten. Van de zijde van de Nederlandse Gas unie is meegedeeld, dat het defect aan de gasleiding tussen Eext en Anderen ver oorzaakt is door een te laag ingestelde veiligheidsklep. Deze kleppen hebben tot taak ervoor te zorgen dat de gasdruk niet te hoog wordt. De desbetreffende veilig heidsklep bleek te laag afgesteld te zijn, doch dit euvel is inmiddels verholpen. Advertentie m De socialist Goedhart vond dat er nog geen reden was om Indonesië royaal te hel pen. „We moeten ons niet laten leiden door bronstige verlangens van zakenlieden, maar door nuchtere politieke overwegin gen," zei hij. De heer Van Dis (SGP) vroeg aandacht voor de bevolking van het voormalige Nederlands Nieuw-Guinea. Luns zei in zijn antwoord dat de berichten uit West- Irian „niet zo bijzonder opwekkend" zijn De P.v.d.A.-er Patijn heeft voorgesteld het Britse publiek door middel van een open brief duidelijk te maken dat Groot- Brittannië zich moet aansluiten bij de E.E.G. De brief zou door, of namens, de Nederlandse regering geschreven moeten worden en gepubliceerd moeten worden in het gezaghebbende Britse dagblad de Ti mes. Staatssecretaris De Bock (Buitenlandse Zaken) zei de opinie van dr. Patijn te delen maar voor de brief voelde hij niets. De mensen waar het om gaat weten toch wel hoe de kaarten liggen, zo ongeveer was zijn mening. Advertentie ('s maandags gesloten). Dag. Diner-dansant Onbep. Kip eten 6,75 Dinsdags Kabaret. Partijen tot '1000 pers. Reserveer nü voor Groot artiestenprogramma o.a. MILLY SCOTT. Tel. 02520-5347 Oud Geref. Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-Kralingseveer W. Kamp te Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar BeVerwijk P. J. v. Hooidonk te Zwolle. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Emmen G. Brongers te Leeuwarden. Geref. Gemeenten Beroepen te Wolphaartsdijk A. Hofman te Zeist. Advertentie (Van onze correspondent) De officier van justitie bij de rechtbank te Breda heeft tegen een 42-jarige los werkman uit Delft acht jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest geëist we gens diefstal van 175 gulden en mishan deling van een 24-jarige vrouw uit Til burg. De verdachte werd in 1952<tot twaalf ,iaar wegens moord veroordeeld en ter be schikking van de regering gesteld. In 1964 werd hij met proefverlof uit een inrichting ontslagen. De verdachte was op 18 april in plaats van naar zijn werk op zijn bromfiets naar Tilburg gereden om zijn kinderen uit het eerste huwelijk te bezoeken. Eveneens wil de hij kennissen bezoeken, waarmee hij vroeger bevriend was. De vrouw liet de verdachte binnen. Toen er een incasseer der van het lichtbedrijf bij de vrouw aan de deur kwam met een rekening zag de los werkman de grote som in de porte monnee van de vrouw. Toen de man van het lichtbedrijf weg was pakte de ver dachte de Tilburgse vast en sleurde haar naar de keuken. Met een kolenkit, een melkfles en een siroopfles sloeg hij haar op het hoofd en nadat de vrouw zich niet meer verzette verdween hij met de 175 gulden. Met ernstige hoofdwonden werd het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Ter zitting bleek dat de vrouw nog nadelig letsel van het ge beuren ondervindt. Haar linker boven-oog- lid sluit niet meer en de gezichtsscherpte van het linker oog is met een kwart ver minderd. De officier van Justitie hield bij het bepalen van de strafmaat rekening met de geestesgesteldheid van de verdachte, die in 1952 reeds wegens moord op het meisje Lies je van Breda uit Biest-Houtakker ver oordeeld werd tot een gevangenisstraf_van 12 jaar en terbeschikkingstelling van de regering. Mr. Temmink kon niet begrijpen waarom deze man 1 jaar voordat de mis handeling plaats had met proefverlof werd gezonden. De verdediger betoogde dat dit kwam omdat er geen plaats is voor terbeschikkinggestelden. Advertentie HAARLEM, 3 dec. U moet het reeds gezien hebben. Een openbaring van vakmanschap en ambacht in onze dagen. In de schreden van onze voorouders, welke ons in het ambacht voorgingen, gaan heden ten dage nog onze ambachtslieden te werk. Zo ook op het gebied van meubelen. U moet het eens zien. wat hierin gepresteerd wordt, een staaltje van ambacht en vakmanschap, tentoongesteld op de PERMANENTE MEU BELSHOW, SPAARNE 11, bovendien het is voor iedere beurs betaalbaar. Van Duivenboden N.V.,Ged. Oudegracht 108- 110; Spaarne 11 en Kruisstraat 22, afdeling Woningtextiel. Mevrouw Patschet met haar zoon Andrew bij aankomst op de lucht haven Schiphol. Een D.C.-8 van de K.L.M. werd vorige wee)urenlang vastgehouden in Tel Aviv, omdat het kind aan boord ziekteverschijn selen vertoonde, welke op cholera leken. Na het nemen van de nodige maatregelen mocht het vliegtuig later vertrekken, doch Andrew en zijn moeder bleven achter. Gisteren kwamen ze met de Willem Bontekoe mee, hetzelfde toestel dat ze vorige iveek moesten verlaten. De rechtbank te Amsterdam heeft con form de eis van de officier van justitie een 28-jarige beroepswielrenner wegens noodweerexces ontslagen van rechtsver volging ten aanzien van de hem subsidiair ten laste gelegde en bewezen geachte zware mishandeling van een 37-jarige por tier. Van de hem primair ten laste gelegde poging tot doodslag met voorbedachte ra de werd hij conform de eis vrijgespro ken. Hij werd wel veroordeeld voor de hem voorts ten laste gelegde overtreding der vuurwapenwet, conform de eis, tot een geldboete van 100 subsidiair 20 dagen hechtenis. De portier werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een maand wegens een poging tot huisvredebreuk en bedreiging met; doodslag tegen de wielrenner en diens vriendin (zijn gewezen vrouw). De portier werd bij die gelegenheid in zijn linkerbeen getroffen. Dit moest boven de knie worden geamputeerd. Een andere kogel moest operatief uit zijn borst wor den verwijderd. De eis tegen de portier luidde drie maanden. (Van onze correspondent) De burgemeesters van Wessem, Maas- bracht en Thom hebben aan Rijkswater- I staat in Roermond verzocht de nieuwe brug over de Maas bij Maasbracht tijde lijk open te stellen voor het kleine ver keer, dat nu ernstig is gedupeerd door het uitvallen van de veerpont bij die plaats. Door de hoge waterstand van de Maas is die veerpont dinsdag uit de vaart genomen. Rijkswaterstaat heeft dit verzoek van de hand gewezen. De brug is al enige tijd geheel gereed. Toch heeft Rijkswaterstaat opnieuw bezwaar ge- gemaakt tegen een gebruik ervan, zolang ze nog niet officieel geopend is. De brug behoort nog niet tot het openbare wegen- net. De kinderen uit de dorpen op de rech ter Maasoever moeten nu een omweg van 20 kilometer via het Belgische Maas eik maken, of kunnen de nog langere weg I Burgemeester van Icrseke. Met ingang van Zeven maanden voor brandstichting. Een 29-jarige inwoner van Almelo is veroor deeld tot zeven maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Hij had op 15 augustus het woonhuis aan de Java- straat 41 te Almelo waarin hij met zijn ouders woonde, in brand gestoken. Kameda's as naar Japan. Het stoffelijk overschot van de vermoorde Japanse textielvertegenwoordiger Yutaka Kame- da, dat zwaar verminkt op 25 augus tus in een aluminium koffer te Amster dam is gevonden, is gecremeerd in het crematorium op de begraafplaats Nieuw Eykenduynen in Den Haag. De as is naar Japan overgebracht. Betonning onbetrouwbaar. De storm die langs de Nederlandse kust heeft gewoed, heeft tot gevolg gehad dat de betonning en de boeien niet meer allemaal op de plaats liggen. Er is aan de scheepvaart op de Noordzee een mededeling gedaan dat de betonning onbetrouwbaar is. Noorse kerstboom. Voor het stadhuis van Gouda zal dit jaar op 17 december voor de tiende maal de traditionele kerstboom, geschonken door de Noorse stad Kongsberg, worden ontstoken. Het stadhuis en de openbare gebouwen in de omgeving zullen verlicht worden met kaarsen, terwijl de burgerij verzocht is om de nabij gelegen woningen en be drijven aldus te illumineren. Welhaast academisch. In de openbare ver gadering van de vaste Commissie voor sociale zaken en volksgezondheid uit de Tweede Kamer heeft staatssecretaris De Meijer meegedeeld, dat in Tilburg een beroepskeuze opleidingsorgaan zal worden gevestigd. Deze nieuwe oplei ding zal, zo zei hij, een „welhaast acade mische grondslag" krijgen. via de brug in Roermond nemen om aan de overzijde van de Maas in Maasbracht de uloschool te bezoeken. Ook veel men sen die voor hun werk de Maas over moeten, moeten nu dagelijks een paar uur langer fietsen. De nieuwe brug, die 12 miljoen gulden heeft gekost, zal niet eerder geopend worden (ook niet voor lokaal verkeer) eer het gedeelte van de „E9" Wessem-Kelpen gereed is. ANTWERPEN Dr. Sicco Mansholt, de tweede voorzitter van de Europese Com missie van de E.E.G., heeft voor de Noord- duitse televisie gezegd ontslag te zuilen- nemen, indien Frankrijk erin zou slagen de commissie een zuiver administratieve taak te geven. Dat meldt de „Gazette van Antwerpen" van donderdag twee de cember. „Worden de zes regeringen van de E.E.G.-landen het over de depolitisering van de commssie eens dan stap ik eruit" aldus de heer Mansholt. Hij is van me ning dat zulk een besluit het einde van de Europese Commissie zou betekenen" Op rijksweg 20 tussen Maasland ei Naaldwijk is gisteravond een tankauto frontaal in botsing gekomen met een per sonenauto met vier inzittenden. De be stuurder van de personenauto, de 35-jari- ge heer D. Rorijs uit Maassluis, werd op slag gedood. Twee inzittenden werden ern stig en een licht gewond. In Amsterdam-Noord is de 71-jarige heer J. Kersbergen met zijn bromfiets in aanrijding gekomen met een autobus. Hij was op slag dood. De 10-jarige jongen M. Nelissen uit Reu ver is door een vrachtauto uit Apeldoorn overreden en op slag gedood. De 63-jarige chauffeur G. J. D. Kerk- kamp uit Dieren is bij een verkeerson geluk in Arnhem zo zwaar gewond, dat hij later in een ziekenhuis is overleden. De 40-jarige mevrouw S. Engels-Pot ten uit Venray is, toen zij met haar fiets overstak door een auto aangereden en gedood. 1 januari 1966 is benoemd tot burge meester van Ierseke, mr. C. Pijl Ho- geweg uit Den Haag. De heer Pijl Ho- geweg, die 36 jaar is, is waarnemend directeur van de Stichting Centraal Bu reau voor de afgifte van rijvaardigheids bewijzen en lid van de raad der ge meente Den Haag. Hij is Nederlands Hervormd en lid van A.R. Advertentie VVWVIAAAAAAIUW\AAAAAA/V\/WWWWW\/W\AA/WUWIAA/VW\A Een depressie, die gisteren ten westen van Schotland lag, trok naar de Noordzee, en beweegt verder naar het oosten. Het erbij behorende front passeerde donder dag ons land vergezeld van een stijging van temperatuur. Na de frontpassage stroomde onstabiele lucht ons land bin nen. De hierin voorkomende buien gingen soms vergezeld van onweer. Hef komen de etmaal blijft de aanvoer van onsta biele lucht gehandhaafd, zodat de kans op enkele buien aanwezig blijft. De tem peratuur behoudt een voor de tijd van het jaar normale waarde. Nabij de Pyre neeën is in de afgelopen dagen veel regen gevallen. De regen hield ook daar ver band met het front van de, in het begin genoemde, depressie. WEERRAPPORTEN DEALER VOOR HAARLEM en OMSTREKEN 1 Zandvoortselaan 365 - Telefoon 42212 lOOCXDOCOOOOCXJOOOOÖCXXXXJOOOCOOOOOOOOOOOOCXXXlOOOOOOOCOOOOCX (Van onze correspondent) VEjNLO Hoewel de namen van ze ventien in Duitse krijgsdienst gesneuvel de Venlonaren uit het omstreden gedenk boek van het comité „Onze gevallenen" zijn verwijderd, is er nog geen einde ge komen aan de verwikkelingen. Het comi té overweegt behalve de namen van de SS-ers ook nog de namen van de joodse slachtoffers te verwijderen, zodat dan al leen de namen van verzetsstrijders souden overblijven. Dit probleem, waarover het comité „te zijner tijd" zal vergaderen, schetste het comité-lid J. Hermans, expediteur te Ven lo, als een „interne moeilijkheid". De „iikerne moeilijkheden" preciseerde hij aldus: „Het kan zijn dat we die andere namen er ook uit doen. De namen van die joden ja. Dan zijn we van al het ge zanik af." „Het is treurig", aldus de heer Hermans, „dat ze de doden niet met rust kunnen laten. Bij de dood houdt alle vijandschap op. Als ze doorgaan zoals ze nu doen dan wil ik het einde wel eens zien. Het gaat om het geld maken, maar de liefde onder elkaar, daaraan zouden ze eens wat meer moeten doen." De heer Hermans heeft, aldus meldt on ze correspondent in Venlo, over deze kwestie ook nog gezegd; „De Joden drin gen zich overal op de voorgrond. Er ko men hier in Venlo vreemde Joden om een rel te maken." Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Ensemble met „Dat zonderlinge dier" van Gabr. Arout. Regie: Claude Re- gy- BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Die vrouwtjes", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag ook 14 u.: „Bedreigde meisjes", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14 en 20 u.: „Lord Jim", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „D'r moet maar eens ge trouwd worden", a.l.; zaterdag 14.30 u.: „De leeuwendoders", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15.: „Inspecteur Coplan gebruikt geweld", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De Vikin gen komen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „En die man die kiest een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november in de wandelgangen expositie van werk van Kees Okx. De Waag: Expositie van tekenin gen van Freek Souwer en aquarellen van Jan van Geem. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op zondag van 14 tot 17 u. Tot 5 dec. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Waagtaverne, vandaag en zaterdag 21 tot 2 uur: Cobi Schreier met haar inter nationaal programma. Gast: Djick Poons (Ned. chansons). Speciale gast op zater dag: Paul Simon. VRIJDAG 3 DECEMBER City, 20 u.: „Geheimagent De Tijger lust ze rauw". Pieter Vermeulenmjuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. De Weyman, Santpoort, Hoofdstraat 216: tentoonstelling van schilderijen en teke ningen, vervaardigd door Jan Makkes. ZATERDAG 4 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent De Tijger lust ze rauw". Stadsschouwburg, 20 u.: „In de greep der wildernis". De Weyman, Santpoort, Hoofdstraat 216: tentoonstelling van schilderijen en teke ningen, vervaardigd door Jan Makkes. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 3 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Opmars van het dodenleger". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De zonen der musketiers". W.B. Theater, 20 uur: „Het geheim van de witte spin". V erenigingsgebou w Plesmanweg/V an Riemsdijklaan, 19.30 uur: Versieringen voor de feestdagen, door de Stichting huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 u. ZATERDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op mars van het dodenleger"; 23.30 u." „Mari- sol". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zonen der Musketiers". W.B. Theater, 20 u.: „Het geheim van de witte spin". Pav. Adrichem, 20 u.: Sint Nicolaas in Sociëteit De Spin. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104. 14 uur: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. R.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 u. «n minimum- <5 ia buitenland max. temp. .4 "2 .SS S3 licht bew. w 7 6 licht bew. wzw 8 5 regenbui zw 7 4 zw. bew. zw 5 2 licht bew. zw 6 4 zw. bew. zw 5 4 licht bew. zw 6 4 zw. bew. zw 6 4 sneeuw z 1 -1 sneeuw windst. -3 -11 mist nw -4 -13 regen zw 3 1 regen n 4 1 half bew. zw 10 3 zw. bew. wzw 7 5 regenbui zw 6 4 geh. bew. w 5 4 licht bew. wzw 11 5 regenbui w 14 9 sneeuwbui nnw 5 2 geh. bew. nnw 10 5 regen z 4 0 zw. bew. zzw 4 2 regen wzw 4 2 regen zw 2 2 regenbui zzw 3 2 sneeuw O 4 -1 sneeuw zo 7 -1 regen wzw -0 -1 licht bew. zo 3 -2 licht bew. nno 9 motregen zo 12 2 geh. bew. windst. 17 16 motregen w 11 11 licht bew. wzw 17 7 zw. bew. w 17 14 Maximum- temper aturt binnen- en Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Zaterdag 4 december Zon op 08.30 uur; onder 16.31 uur. Maan op 14.45 uur; onder 02.55 uur. Maanstanden Volle maan 8 december 18.21 uur Laatste kwartier 15 december 10.52 uur Nieuwe maan 22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 3 december Hoog water 11.37 uur en uur. Laag water 6.48 uur en 19.15 uur. Zaterdag 4 december Hoog water 0.09 uur en 12.34 uur. Laag water 7.59 uur en 20.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2