Beverwijk gaat straks ook over van het stadsgas op het aardgas Ombouw van in de loop gastoestellen van 1967 WAAROM VERSTOOK O IK ZOVEEL J. v. K00TEN FAILLISSEMENTEN n unie „Prinses zonder hart" voor de schooljeugd tl I Medische verzorging tijdens het weekeinde A. R. de Boer Vrijspraak voor drie Haarlemse jongelui Uitspraken Haarlemse rechtbank J. A. van Hurck wordt adjunct-directeur bij Directie der Visserijen Schepen, rederijen en werven Zaterdagconcert van stadhuiscarillon te Velsen Duivenverkoop in Haarlem Schorseneren en winterpeen op veiling Beverwijk Konijnen verbrand Havenberichten Explosie-rapport over Ronastar blijft geheim 5 FM- REOLM0BLER IB VRIJDAG 3 DECEMBER 1965 Kosten zes miljoen In noorden beginnen? UIT SPANJE gereedschap BIJ VAN DER KLEIJ tAftlCE nicuwStbaat 491 en kvalitet, derstztter alt til veegs CONSTANT -verlovingsringen Pt«*eÈpri]swinnaars Ook de gemeente Beverwijk gaat nu voorbereidingen treffen voor de overscha keling van het door Hoogovens IJmuiden geleverde stadsgas op aardgas. Het tijd stip waarop dit zal gebeuren is afhan kelijk van het tempo waarin de Ned. Gas unie vordert met de aanleg van het bui zennet. In Beverwijk wordt verwacht dat in elk geval in de loop van 1967 kan wor den begonnen met de ombouw van de ap paratuur, dus ongeveer een jaar later dan Velsen. In een voorstel aan de gemeenteraad delen B. en W. van Beverwijk mede dat het benodigde krediet voor de omschake ling op aardgas moet worden gesteld op 6 miljoen. De Ned. Gasunie zal na de omschakelijk op aardgas een zgn. exploi tatievergoeding verstrekken berekend naar 50 per aansluiting. Voor Beverwijk zal dit neerkomen op een bedrag van plm. 1.200.000. Die vergoeding wordt verleend ter dekking van de exploitatiekosten, die de eerste jaren na de omschakeling wor den verwacht. Bij een geschatte verkoop van 12 mil joen m3 aardgas zou de omschakeling het eerste jaar een exploitatietekort opleve ren van 204.450.-. Dit tekort zal echter elk jaar vermin deren omdat: Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer ken olie- en kolenhaarden Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren twee 19-jarige magazijnbe dienden en een 18-jarige etaleur, alle drie woonachtig in Haarlem, vrijgesproken van de hun ten laste gelegde openlijke geweldpleging, omdat het deze niet bewe zen achtte. De politierechter in Haarlem had hen in eerste instantie tot drie maan den gevangenisstraf waarvan een maand voorwaardelijk, veroordeeld. Het drietal had op de avond van de vijfde oktober 1964 in het Haarlemse wandelpark Den Hout „om te kun nen lachen" een 27-jarige homoseksue le kantoorbediende gegrepen en de man naar het Hildebrandmonument gesleept, waar zij hem in het bij het monument behorende vijvertje hadden gegooid. Een 48-jarige vleeshandelaar uit Leiden Is door de Haarlemse rechtbank veroor- deeld tot een maand voorwaardelijke ge- vangenisstraf met drie jaar proeftijd. Op 12 augustus van dit jaar stak de hande laar met zijn vrachtauto de Schiphol weg in de gemeente Haarlemmermeer over en veroorzaakte een aanrijding met een scooter. De bestuurder van de scooter kwam tengevolge van het ongeluk om het leven. Er was een maand gevangenisstraf en twee jaar ontzegging tegen de hande laar geeist. Een 22-jarige leerling rayon-chef uit Overveen werd veroordeeld tot twee we ken gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Tegen hem was drie weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging geëist. Op 29 augustus van dit jaar reed hij met de auto van zijn vader in Zandvoort terwijl hij onder in vloed was. Met de auto waarin vier jon gelui zaten reed hij tegen een lantaarn paal op de Parallelweg. a. De rentelast van het krediet elk jaar vermindert; b. De ruimteverwarming met aard gas aanzienlijk zal toenemen. Het gevolg daarvan is een sterke stijging van de gas- omzet boven de normale verhoging daar van door uitbreiding van de bevolking. Verwacht mag worden dat de door de Gasunie te verstrekken vergoeding van 1.2 miljoen voldoende zal zijn om ge durende een aantal jaren na de omscha keling optredende exploitatietekorten te dekken. Het verzorgingsgebied van het gasbe drijf Beverwijk strekt zich behalve over de gemeente Beverwijk uit over Heems kerk, Uitgeest, Castricum, Limmen en Akersloot. Volgens de voorlopige planning zal de eigenlijke uitvoering van de ombouw voor het aardgas in het noorden van het ver zorgingsgebied beginnen. Uitgangspunt voor deze omschakeling is dat de kosten voor rekening van de gemeente zijn en dat het de verbruikers niets behoeft te kosten. Evenals Velsen heeft ook Bever wijk een schema opgezet voor het reali seren van de overgang op aardgas. Dit schema ziet er als volgt uit: 1. voorlichting, 2. controle en herstel bin nenleidingen, 3. idem dienstleidingen, 4. idem hoofdleidingen, 5. bouw en inrich ting aardgasontvangstations, 6. sectorin deling, 7. eventuele voor-enquête, 8. in- ruilcampagne, 9. hoofd-enquête en 10. het ombouwen. In het kantoorgebouw van het gasbe drijf Parallelweg 108 te Beverwijk is een geschikte ruimte vrij te maken voor het inrichten van een passend voorlichtings centrum. Van het totaal van 6 miljoen is 2.592.000 geraamd voor de eigenlijke ombouw. Geschat wordt dat circa 48.000 gastoestellen óf zullen worden omgebouwd óf zullen worden vervangen door nieuwe toestellen. Voor inruil wordt straks ook Bij het departement van Landbouw en Visserij wordt de benoeming per 1 janu ari 1966 verwacht van de heer J. A. van Hurck tot de adjunct-directeur van de di rectie van Visseijen speciaal belast met de afdeling sport- en beroepsvisserij op de binnenwateren. De nieuwe functionaris zal met de voor bereiding en uitvoering worden belast van het door de directie van visserijen ten behoeve van de sport- en beroepsvisserij te voeren beleid, zoals dit onlangs door minister Biesheuvel aan de Tweede Ka mer is toegezegd. Het betreft hier een beleidswijziging ten aanzien van de visse rij op de binnenwateren waarbij aan de sportvisserij hoge prioriteit zal worden toegekend onder in acht neming van de beroepsvisserij. Johannes Aolf van Hurck (50) geboren in Rotterdam, zelf enthousi ast sportvisser is geenszins een onbeken de in de kringen van de sportvisserij. Hij is voorzitter van de hengelsportver eniging „Groot Rotterdam" (3500 leden), voorzitter van de beheerseenheid „Brielse Maas" (16000 aangeslotenen) en sedert een vijftal jaren ook redacteur van het blad De Sportvisser. In Groot Rotterdam en de Brielse wateren heeft hij een goe de verstandhouding tussen beroep en sport weten te bewerkstelligen op een wijze die in het kader van genoemde be leidswijziging past. De heer van Hurck heeft een ambtelijke carrière bij de politie achter de rug. In 1939 trad hij bij de gemeentepolitie in Culemborg in dienst. De laatste twintig jaar is hij bij de politie van de gemeente Rotterdam werkzaam, laatstelijk als hoofdinspecteur-afdelingschef. Met de uit hoofde van deze functie verkregen kennis heeft hij als lid van een adviescommis sie van de Algemene Hengelaarsbond aan het voorontwerp van de visserijwet 1963 een belangrijke bijdrage kunnen leveren. Deze kennis zal hem ook bij zijn nieuwe taak van veel nut kunnen zijn. een aparte campagne gehouden. De dan te geven vergoeding voor het oude toe stel en de korting op het nieuwe is over eenkomstig de vanwege het regionaal or gaan verstrekte richtlijnen. Als voorlopige tarieven willen B. en W. van Beverwijk vaststellen die welke van wege de S.R.O.G. zijn geadviseerd. Die tarieven zijn: 1 jaarlijks verbruik 0-300 m3 vastrecht 12 25 ct. per m3, II 300-600 m3, ƒ27,11 20 ct., III 600-2100 m3 87.- 10 ct, IV 2100-100.000 m3 ƒ108.- 9 ct, V 100.000-1.080.000 m3 480.- 4,75 ot. en VI 1.080.000 M3 en meer 7500.- 4,5 ct. De groepen V VI hebben betrekking op groot verbruikers. In de laatste weken zijn drie schepen van de Nederlandse visserijvloot afge voerd wegens verkoop naar Zuid-Afrika. Het zijn de motortrawler Bellatrix KW. 139 van de N.V. Visserij Mij. Orion, de motorkotter Jeannette KW.140 van de Firma J. van Egmont en de motorkotter Wiron I IJM.210 van de Rederij Wiron. Deze vaartuigen zijn intussen naar de nieuwe thuishaven vertrokken. In Scheveningen zijn drie motortrawlers van „Jaczon" Rederij en Haringhandel N.V. verkocht naar Canada. Het zijn de Maria SCH.125, de Adriana SCH.126 en Clara SCH.162, respectievelijk gebouwd in 1959, 1961 en 1957. Deze schepen zul len begin januari uit Nederland vertrek ken. Naar Duitsland is verkocht de kotter Hans IJM.67, welk vaartuig intussen in Cuxhaven is aangekomen en thans het eigendom is van E. Leffler, aldaar. De kotter Alie WR 59 van J. ten Bok- kel is verkocht aan M. Kramer in Urk en heeft de naam Marja UK.87 gekre gen. Ook de Willem Henry KW.53 van W. de Mol zal in Urk gaan thuisbehoren. Dit vaartuig is deze week aangekocht door de Fa. K. Romkes. De Scheepswerf en Machinefabriek H. de Haas te Maassluis heeft de opdracht ontvangen voor de bouw van een hekkot- ter met vriesruim, bestemd voor Pamelia Trawlers Ltd, een Zuidafrikaanse visse rijmaatschappij. Van dit type zijn reeds twee schepen aan dezelfde opdrachtgever opgeleverd; ze vertrokken uit Schevenin gen als Hendrik MA.3 en Gijsbert Jan MA.4. Het wekelijkse concert op het stadhuis carillon te geven door beiaardier Hein de Ligt is zaterdag a.s. opnieuw vooral ge wijd aan het St. Nicolaas-feest. Het pro gramma, dat om 16.000 uur begint, is als volgt samengesteld: 1. Koekoek preludium, M. v. d. Gheijn. 2a. Zie de maan schijnt door de bomen; b. Zie ginds komt de stoomboot; c. O, kom er eens kijken. 3. Tweede Sonate, Bald- Galuppi, I. Allegro, II. Andantino, III. Presto. 4a. Sinterklaas Kapoentje; b. Sin terklaas die goeie Heer; c. Sinterklaas is jarig. 5. Allegro-Rondo, J. A. H. Wagenaar. 6a. Knecht Ruprecht, b. Am Camin, c. Fröhlicher Landmann, Robert Schumann bew. H. de Ligt. 7a. Hoor de wind waait door de bomen; b. Jongens heb je 't al vernomen; c. Sint Niklaasje kom maar binnen met je knecht. Advertentie De rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 30 november in staat van faillissement verklaard: Henricus Wilhelmus Johannes van den Braak, wonende te Haarlem, Pie- ter Kiesstraat 27. Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. Muilemeister. Curator: mr. E. L. van Hoogstraten, advocaat en procureur te Haarlem. De vennootschap onder de firma: Firma Koper-Koreman, gevestigd en kantoor- houdende te Zandvoort, Tolweg nr. 18, alsmede de aansprakelijke firmanten: Johannes Anthonius Koper en diens echt genote Engelina Hermina Koreman, bei den wonende te Zandvoort Oosterstraat nr. 5. Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. Muilemeister. Curator: mr. J. D. A. Vis- kil, advocaat en procureur te Haarlem. Bram Kamphuis, wonende te Lisse, De Ruyterstraat 10. Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. Muilemeister. Curator: mr. W. Ch. A. Klaufus, advocaat en procureur te Haarlem. Bij arrest van het Gerechthof te Am sterdam van 16 november 1965 is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de ar rondissementsrechtbank te Haarlem van 26 oktober 1965 waarbij H. R. Miggels, veehouder, wonende te Assendelft, School- kade 15, in staat van faillissement is ver klaard, met benoeming van mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaan dam tot curator. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 29 november 1965 geëindigd het failissement van: De vennootschap onder de firma Jeurink Boot, gevestigd en kantoorhoudende te Zaandam, Morgensterstraat 48 en haar in dividuele venoten Jan Roelof Jeurink, gewoond hebbende te Amsterdam, Rei- nier Claeszenstraat 58, thans verblijvende te Antwerpen, België, en Jan Joseph Boot, wonende te Zaandam, Morgensterstraat 48, uitgesproken op 26 mei 1964. Rechter- Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Cura tor: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en pro cureur te Wormerveer. Zondagmorgen zullen in Haarlem de duiven van wijlen de heer G. van der Winden worden verkocht. Het gaat hier om duiven die de naam van het district Haarlem van de Nederlandse Postduiven- bond in wedstrijden hoog hebben gehou den. De heer Van der Winden had reeds voor de tweede wereldoorlog uitstekende postduiven. Tijdens de bezetting heeft hij zijn vogels moeten afstaan aan de Duitse Wehrmacht. Na de oorlog startte de heer Van der Winden opnieuw, met slechts twee koppels. Geleidelijk aan groeide het aantal. Zondag zullen in totaal 33 duiven worden verkocht: zeven oude duiven, 9 oude duivinnen, 8 jonge doffers en 11 jon ge duivinnen. Op de speciale veiling voor schorsene ren en winterpeen waren aan de Bever- wijkse veiling respectievelijk 25.000 en 15.000 kilo. Voor de a-sortering schorseneren werd van 78 tot 102 cent per kilo betaald, voor de b's 55 tot 76 en voor de c's 35 tot 50 B-peen ging voor 24, c voor 16 tot 18 cent per kilo; er waren geen d's. Er was veel bevroren peen. Advertentie F.M. WANDMEUBELSYSTEEM uit DENEMARKEN. Bepaal zelf uw eigen wandmeubel; in een onbe perkt aantal toepassingen. Een afwerking zo echt Deens. Exclusief van uitvoering. Deens vakwerk voor Hollandse prijzen. Kom eens gezellig kijken ALLEEN MEUBELCENTRUM MARKTPLEIN 38-40 TELEFOON 2348 X O Zoals telkenjare vóór Sint Nicolaas geeft de Onderwijzers Toneelvereniging Kennemerland ook nu een serie opvoerin gen van een toneelspel voor de school jeugd in de gemeente Velsen. Dit jaar wordt in de Velsense stadsschouwburg ge speeld het sprookje „De Prinses zonder hart" door Franklyn Black. Op de foto een scène uit het eerste taïreel, spelende op een open plek in het bos, waar dan al blijkt dat hertogin Potassia boze plannen heeft met prinses Allegra, die zal gaan trouwen met prins Alexander. Morgen komen wij nader terug op deze uitvoeringen, waarvan al honderden schoolkinderen en ook vele ouders en an dere belangstellenden getuige zijn geweest. Waarschijnlijk ten gevolge van kortslui ting is woensdagmiddag om half zes een brandje uitgebroken in een garage aan de Orionweg in Velsen. Bij de komst van de brandweer bleek het vuur reeds door de bewoners te zijn geblust, die echter niet hadden kunnen voorkomen dat een in de box geplaatst konijnenhok met twee konijnen een prooi van de vlammen werd. In samenwerking met brandweer PEN wordt thans door de politie een on derzoek naar de oorzaak van de kortslui ting ingesteld. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Taurus, van Rotterdam; Pericles, Paramaribo; Peter, Rotterdam; Nerlandia, Gothenburg; Schelde- lloyd, Londen; Mare Liberume Dagenham; Ha- velland, Bremen; Gazelle, Boston, Zaandam; Sincerity, Leith; Hontestroom, Sheemess; Neth. Coast, Rotterdam; Offshore 1, Harwich, IJmui den; Wedlooper, Halla; Leliegracht, Kotka; Gronitas, Rotterdam; Commander, Hampton Roads; Athanassios K., Marmagoa; Hada 2, Par, IJmuiden; Emsland, Noordzet, IJmuiden; Bern, Fowey; Strom Forest, Antwerpen; Ruth Lake, Seven Islands, IJmuiden; Rudolph Schepers, Kopenhagen; Telly Jensen, Nieuwpoort; Strabo, La Pallice; Heino, Stockholm; Hinde, Lona; Barlby, Baton Rouge; Finskog, Isle of Grain; Finn Kramfors, Velsen; Poznan 2, Stettin; Love- steyn, IJstad; Bergland, Harlingen, IJmuiden; Siganka, Vitoria, IJmuiden; Alk, Stockholm; Louise, Skoghall; Orion, Hamina, IJmuiden; Maas, Noordzee, IJmuiden; Adolf Flint, Hamina; Fenefiffa, Tamso; Dalfon, Londen; Berk el Og, Sandvik; Texelstroom, Hull; Wodmica, Stettin, IJmuiden; Theron, Pabo; Joost, Hudiksvall, Zaandam; Socrates, Rotterdam; Gouweborg, Jacobstad. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Hilver sum, naar Bremen; Gloria, Oxelosund, IJmui den; Maas, Norwich; Emsland, Felixstowe; Aline, Antwerpen; Gaist. Antwerpen, IJmuiden; Vasara, Lulea, IJmuiden; Mertainen, Narvik; Ali, Rotterdam; Esso Emden, Hamburg; Adler, Waterford; Langelsheim, Kongsmoenn; Ulla Rask, Aberdeen; Chatwood, Zeebrugge; Monte Amboto, Bilbao, IJmuiden; Frieda Buss, Ips wich; Eemsborg, Delfzijl; Dithmarchen, Emden; Iberia Coast, Londen; Hoegh Belle, Bremen; Braunschweig, Hamburg; Tristan, Bremerhaven; Ariel, Los Angeles. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Triton, van Dagenham; Slesvig, Baie Comeau; Marathon, Rotterdam; Overijsel, Rotterdam; Hoegh Aurore, Freetown. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Stentor, naar Rotterdam; Martha Friesecke, Ipswich; Veritas, Silloth. IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): J. Noorda, M. K. Hofste destraat 48, tel. 5652; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 6158. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: K. T. Tjiook, Plesmanweg 49, Beverwijk, tel. 02510-27559. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Ken nemerlaan 80. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mej. A. C. van Saase Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuffrouw C. v. Zandvoort, Poolstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJmuiden-oost zuster A. N. Enklaar, Bonekampstraat 6, IJmuiden, tel. 02550-8163; voor Velsen-zuid en Vel- sen-noord zuster I. C. Bovenkerk, Sta tionsweg 5, Velsen, tel. 02550-2338; voor Driehuis, Santpoort-noord en Santpoort-zuid zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, tel. 02550-8915, SANTPOORT: Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Red- dingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur, J. D. Reddingius, "Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510-25551; zondag, van 9-24 uur, J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-noord, tel. 02510- 23745. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 02510- 25300. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-n. en Heemskerk, zaterdag en zondag tus sen 17-17.30 uur (uitsluitend voor spoedgevallen), K. T. Tjiook, Plesman weg 49, Beverwijk, tel. 02510-27559. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen-n. en Heemskerk, vanaf zaterdag 4 dec. 12.30 uur tot zaterdag 11 dec. 12.30 uur, ook nachtdienst: Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510- 23150. In de vaste commissie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid uit de Twee de Kamer heeft Staatssecretaris De Meijer het verzoek tot het openbaar maken van het rapport van de arbeids inspectie over de ontploffing op het schip „Romastar" afgewezen. De heer Baart (PvdA), had aange drongen op het openbaar maken van dit rapport van de arbeidsinspectie. De staatssecretaris verklaarde dat het onderzoen niet heeft kunnen leiden tot een duidelijke constatering van de oorzaak van de ramp. Dit is de reden geweest om het rapport niet te publi ceren. Het rapport is wel ter vertrou welijke kennisneming aan de leden van de Tweede Kamer toegezonden. De staatssecretaris deelde mee, dat op grond van het rapport reeds afspraken zijn gemaakt om over te gaan tot het gebruiken van een ander soort lampen bij schoonmaakwerkzaamheden en dat getracht zal worden te komen tot een meer zorgvuldig gebruik van lichtka- bels. De staatssecretaris wees voort» nog op de noodzakelijke aanwezigheid van een mentale geoefendheid en van een mentale instelling voor dit werk. Hij concludeerde, dat bij dit werk tot nu toe niet altijd de gewenste zorgvul digheid is betracht. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 7,50: J. C. Schmidt, Steenbokstraat 6, IJmuiden. 5,00 L. C. Broek, Zeeweg 315, IJmuiden. ƒ2,50: J. v. d. Heide, Schulp weg 348, Velsen-Noord.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5