4 Twee Nederlandse beatgroepen in de Top Tien a DE IN DE KOMENDE WEEK 2 j 14 The Golden Ear-rings de ,,Blitz" maken The Motions: gauw rijk worden ZATERDAG 4 DECEMBER 1965 Erbij IKm lig TÏÏT AT ZICH OP wereldniveau rr afspeelt tussen de Stones en de Beatleseen continu-gevecht om de beste plaatsen op de hitparade, gebeurt nu op enigszins kleinere schaal ook in Den Haag. Wel ge noemd Neerlands beat-stad num mer een, een soort Liverpool dus. Het is de eerste keer dat Neder landse beat-groepen de top tien van de hitparade, binnendringen (The Phantoms uit Eindhoven zijn er een keer dichtbij geweest met een elfde plaats). Begonnen met een van pa en moe gekregen gitaar en het grondig imiteren van The Sha dows hebben zowel The Motions als de Ear-rings nu een eigen „sound" te pakken waarmee ze zich kunnen handhaven tussen de buitenlanders. De hits: „Please go" van de Ear- Rings en Wasted words" van de Motions. x«ter<tag ara ter dag zondag m a a tl d a woensda g r woensdag 'lil donderdag 1 vrijdag J, v r ij d a g ctonderda Vandaag stellen we de twee Haagse groepen aan u voor. De leden van The Golden Ear-rings zijn: Rinus Gerritsen, 19 jaar, basgitaar beroep musicus; George Kooymans, 17 jaar, sologitaar, mulo-er; Peter de Ronde, 17 jaar, slaggitarist, kweekschoolleerling; Jaap Egger- mont, 19 jaar, drummer, hts-leerling werktuigbouwkunde: Frans Krassen - burg, 21 jaar, solo-zanger, militaire dienst, daarvoor dameskapper. BEHALVE AAN het strand voor de foto, waar de Ear-rings (2 jaar bij el kaar) in tegenstelling tot de koukleu mende Motions aan het ravotten slaan maar ze zijn dan ook jonger ont moeten we de „Oor-bellen" in het re petitielokaal aan de Terletstraat 13 in Den Haag. Een kamertje bij Rinus Gerritsen thuis. Er wordt daar alleen droog geoefend, d.w.z. zonder geluids installatie (na tien uur moet het stil zijn voor de buren). Rinus Gerritsen is de enige beroeps van het stel. „Waarom zou ik op een kantoortje gaan zitten, als ik het zo kan verdienen?" De anderen wachten nog af. Voorlopig doel is: het middel matige muzikale peil van buitenlandse groepen halen en platen opnemen in het buitenland. Want dat is hier „bag ger", zoals George Kooymans het uit drukt. George zegt ook: „We gaan pro beren de Blitz te maken." Blitz is zo iets als het einde (voor deze jongeren doet het woord Blitz kennelijk niet den ken aan „nazi-Duitsland"). De beat is thans zeer populair in Den Haag. Een groot gedeelte van de jeugd werpt zich van vrijdagavond tot en met zondagavond in het beat-leven. Jaap Eggermont: „Opvallend is dat iedereen zich steeds beter gaaf kleden. Er zijn zeer veel jonge meisjes bij. Zo van 14 en 15 jaar, maar je ziet het niet. Er wordt fijn gedanst, met steeds minder contact tussen de partners. „Don't touch" is in de mode". HET OORDEEL van The Ear-rings over The Motions is unaniem: goede muziek, (verder wordt er niets ge zegd). Tenslotte de favorieten van The Ear-rings. Dat zijn The Beatles en The Zombies. De leden van The Motions zijn: Rob van Leeuwen, 21 jaar, solo-gi taar; Sib Warner, 19 jaar, drummer; Henk Smitskamp 21 jaar, basgitaar; Rudi Bennett, 22 jaar, solozanger. In de middag brengt de AVRO weer een Beatle-tekenfilmpje, de rubriek voor fotograferende kijkers, de muzi kale tienerrubriek, Vrouwtje Bezem steel en tenslotte de resultaten van de tekenwedstrijd over de ballonvaart. Het avondprogramma begint met Zoo Zoo waarna Studio Stalles met als gasten Hervé Villard, Karin Kent, André Brasseur e.a. Na het journaal is het tijd voor Willy Alberti en dochter Wil- leke die ondermeer bezoek krijgen van Annie de Reuver, het Cocktail Trio en Les Shaloms uit Zand voort. Bij Johnny en Rijk, die na „Wie van de Drie" op het scherm komen, zijn ondermeer te gast het zangeresje Rita Mill en Ni- ni Rosso die deze week een gouden plaat kreeg voor „II Silenzio". Nand Baert sluit de avond met het spel „Ik pas". De VPRO brengt Patrouillewagen 54 op het scherm waarna het Poolse Pan tomimetheater, dat tijdens de tournée door ons land opnamen voor de tv maakte. „Help m'n sneeuwman staat in brand" is een humoristisch filmpje dat prijzen op filmfestivals kreeg en dat na de Polen op het scherm wordt getoond. Voordat Leo Kool met „Ex tra" de avond afsluit nog een program ma over de dichter Rainier Maria Ril- ke, dié negentig jaar geleden in Po- len werd geboren. Nel Noordzij stelde de documentaire samen. k»..- Een fijn middagje voor de kinderen. Het is vijf december en daarom krij gen de jonge kijkers iets extra's. Ageeth Scherphuis heeft de leiding van de pret. Behalve Sint Nicolaas verwel komt zij verschillende kinderkoren. De VAR A-a vond begint met de Jetsons waarna een documentaire van Hugh Gibb over de landbouw in Japan. Na het Journaal en Sport in Beeld komt de Rob de Nijs-show. Gasten: de Jum ping Jewels en Mounty Piet Bamber- gen. Ria Valk en Kitty Courbois zijn, net als Rob, ook weer van de partij. Na De wereld van Vandaag door dr. L. de Jong een thriller: „Het tweede schot" van Robert Thomas met in de rollen Peter Aryans, Ann Hasekamp, Maxim Hamel, Gerard Hartkamp en Jaap van Donselaar. In het „Schot" is Hartkamp de detective, Hamel de louche tuinman, Aryans de commissa ris en Ann Hasekamp het lieve vrouw tje dat nare trekjes heeft. De jaloerse commissaris neemt een particulier de tective in de arm om zijn vrouw op een ondeugendheid te betrappen. En daar zit heel wat aan vast.De avond wordt besloten met een reportage over de verkiezingen in Frankrijk. mm De NTS begint haar programma's met de Engelse lessen en na een te kenfilmpje komt de serie Belle et Se- bastien. De Zweedse Gouvernante is ook weer paraat; zij komt een half uurtje de zaak verpozen. Zij krijgt as sistentie van een charmante bokser. Vervolgens The Virginian; James Dru- ry speelt de hoofdrol. Het is een ver haal over mannen die op zoek zijn naar goud. Bij die goudzoekerij doen zich nogal wat strubbelingen voor. The Vir ginians brengen weer de oplossing. Na het goud de dieren; het wordt een rol prent over de wet der liefde in de dierenwereld. Sport in Beeld is hekke- sluiter. J.V/.' V. i.J Nancy Wilson zingt in de Danny Kaye-show (vrijdag/1). Nadat Klaas Vaak de kleintjes naar bed heeft gepraat is het tijd voor Ken- Merk, het kerkelijk programma waar in verschillende onderwerpen ter spra ke komen. Flipper is op het scherm tot het Journaal; hierna de politieke zendtijd. Om half negen de hoofdfilm: „De kinderrechter" met in de hoofd rollen Heinz Rühmann en Karin Baal. Rühmann speelt de rol van kinderrech ter die zich soms genoodzaakt ziet har de maatregelen te nemen tegen jon gens en meisjes die voor hem moeten WE ONTMOETEN de Motions, die drie jaar met elkaar samenwerken, bij de havenhoofden in Scheveningen om daar in kou en regen een foto van hen te maken. Manager Kees van Leeuwen zegt: „Ik hoop niet dat het te lang duurt. De jongens hebben deze week nog fv-opnamen en ik wil niet dat ze kouvatten." De Motions zijn beroeps. Later bij de koffie vragen we of dat geen risico inhoudt. De beat kan ten slotte uit de mode raken. Robbie van Leeuwen vindt daarvan: „Misschien duurt het nog een jaar of drie. Daar om willen we nu zo gauw mogelijk rijk worden." VERDIENEN jullie veel? Sieb War ner: „Het kan beter. We hebben nu ongeveer een ingenieurssalaris". Wat zeggen de ouders? Robbie van Leeu wen: „Eerst ben je niks voor ze. Als je geld binnen brengt gaan ze je wel meer waarderen. Dan vinden ze lange haren ineens niet erg meer." Rudi Bennett is de zanger in het pro test-lied „Wasted words". Hij verte genwoordigt op een gegeven moment mooi de enigzins wezenloze manier waarop de Motions af en toe praten met zijn antwoord op de vraag hoe hij zanger is geworden. Rudi zegt: „Niet vanuit de badkuip en ook niet vanuit een kerkkoor". Verder is dit onderwerp blijkens zijn zwijgen kennelijk afgehan deld. GEVRAAGD naar het oordeel van Hierboven: The Motions: v.l.n.r. Rob van Leeuwen, Henk Smits kamp, Rudi Bennett en Sieb Warner. Links: The Golden Ear-rings: v.l.n.r. George Kooymans, Rinus Gerritsen, Frans Krassenburg, Jaap Eggermont en Peter de Ronde. de Motions over de Ear-rings, merkt manager Kees van Leeuwen op: „Aar dige jongens, slechte muziek." Net als de lange haren is ook de beat geac cepteerd en ingeburgerd. Er ontstaat bij het optreden van The Motions over al in den lande geen hysterie meer. Hun muziek is ook wat verfijnder ge worden. Toch zegt Henk Smitskamp: „Op de een of andere dag komt er weer een nieuw rauw geluid en dan gaan ze weer breken." Tenslotte de favorieten van The Motions. Dat zijn The Dave Clark Five en Bob Dylan. i» Dick van Dyke-show. Na het Journaal komen de Thunderbirds, die zich in een gevaarlijk spionageavontuur stor ten. Na Avro's Televizier tenslotte voor de derde maal de Danstest voor de provincies Noord-Brabant en Lim burg. Sint-Nicolaasfeest met Rob de Nijs en Trea Dobbs (zondag/1). verschijnen. Zo iemand is het meisje Inge Schumann. Ze heeft er niet zo'n beste levensloop op na gehouden want ze trad op als handlanger van drie door de wol geverfde misdadigers. De rechter wil haar niet te zwaar straffen, maar haar wel uit de buurt houden van de misdadigers. Op die wenselijk heid bouwt hij zijn vonnis op. Het duurt echter lang voordat het meis je de rechter gaat zien als iemand die haar wil helpen. Socutera sluit de avond af. De AVRO brengt drie programma onderdelen. Allereerst een uitzending gewijd aan de dichter Bredero. Zijn minnedichten worden gezegd, gespeeld en gezongen door Annemarie Prins, Willem Nijholt, Sophia van Santé, Frans Schouten en Marijke Smit Sibin- ga. Vervolgens een half uurtje met de klarinettist van het Residentie Orkest Jolle Huckriede, met wie ook een ge sprek over zijn werk. Tenslotte het spel „Die Seitensprung" door Theodor Schübel die zich liet inspireren door 'n verhaal van Tsjechof. Hoofdpersoon in dit spel is een grootgrondbezitter die een misstap begaat als hij kennis maakt met een meisje. Uit hun ver houding wordt een kind geboren. Ze dreigt het te vondeling te leggen. Dat stelt de man voor een moeilijk oplos baar probleem want zijn vrouw is een rechtlijnig denkend iemand die geen compromissen accepteert. 's Morgens de schooltelevisie en 's mid dags een reportage van de interland voetbalwedstrijd Italië-Schotland, die in Napels wordt gespeeld. Het NCRV avond-programma vermeld en dat is na o.a. het Journaal voor gehoorge stoorden en Walter en Connie een musical. Het wordt een vrije bewer king van „Free as air", die werd ge noemd „Zout als zeewind". Harry de Groot en Willy van Hemert zijn de geestelijke vaders. Medespelenden zijn o.a. Jenny Areans en haar echtgenoot Huib Rooymans, Jacco van Renesse, Hetty Verhoogt, Frits Butselaar en Bert v. d. Linden. Wat het verhaal be treft: het gaat om een eilandje dat in het bezit is van een wat excentrieke Lord. Alles gaat er nogal rustig toe totdat een bekende t.v.-sler er haar va kantie komt doorbrengen. Het eiland wordt in een klap populair en over stroomd door toeristen. De Lord mist zijn rust.maar verdient een fikse stuiver. Attentie sluit de avond. De VARA opent met de derde afle vering van „Tim Frazer" waar de spanning nog wel even inzit. Vervol gens Achter het Nieuws en het pro gramma „Tieners van Toen." Elles Berger stelt in deze uitzending aan u voor: de Down Town Jazz Band, Con nie van den Bos en Willy Caron; veel zang en muziek dus. In een bij het sei zoen aangepaste uitzending geeft dr. L. van Egeraat tips voor de wintersport vakantiegangers. „Bijbel voor alle man?" is het sluitstuk van de avond. In de middag de programma's voor de kinderen: Koning Vollebol en de quiz Veilig Verkeer. In het avondpro gramma eerst o.a. de Franse les en de De KRO brengt na Onze man in Pa rijs een reportage van de interland voetbalwedstrijd Spanje-Engeland van uit Madrid. Leo Pagano verzorgt het commentaar bij de grote strijd. m... Wt j De middag is bestemd voor de da mes: het vrouwenprogramma en een Teleac-uitzending. 's Avonds volgt na het regionaal Journaal de Lucille Ball- show. Na het Journaal gaat de VARA verder met Achter het Nieuws waarna de wereldpremière van een stuk van de Engelse schrijver Johnny Speight, getiteld: „Als er geen zwarten beston den moesten ze worden uitgevonden". Speight wil daarmee zeggen dat de blanke mens zijn zwarte lotgenoot no dig heeft om er zijn gevoel van mee warigheid op te kunnen projecteren. Alle toenadering van de blanke tot de gekleurde lijkt zelfbedrog en gehuichel. Medespelenden zijn o.m. Marja Habra- ken, Henk van Ulsen, Frans v. d. Linden, Ton van Duinhoven en Guido de Moor. levering van Ik hou van Hollands, een programma van oude en nieuwe Ne derlandse liedjes, geregisseerd door Kitty Knappert. Medewerking verle nen ondermeer de Spotlights, Ronni® Bierman, Dick Rienstra en Bert Bui tenhuis. De avond wordt besloten met een uitzending in de reeks wereldgods diensten. In de ochtenduren is er schooltelevi- ise. Het KRO-avondprogramma ver meldt het T.V.-dansant en een afleve ring van de serie Survival. Onderwerp: „Olifanten hebben het recht om te le ven". De opnamen werden in Oeganda gemaakt. Na het Journaal en Brand punt een documentaire getiteld „Gro te broer is bijna dood". Het is een verhandeling over het vermaarde boek van George Orwell: „1984". Dit in 1948 verschenen boek heeft veel stof doen opwaaien. Maar wat is er van de voor spellingen uitgekomen? De samenstel lers nemen „1984" nog eens goed on der de loep. Dan wat cowboy-avontu ren in Bonanza. Als laatste program ma volgt het Concilie-journaal. w .y,y v. I De NCRV opent met de sportuitzen- ding waarin aandacht wordt besteed aan het organiseren van de Olympi sche Spelen in Mexico. In „Wijzer wor den" staan weer twee vakmensen van twee verschillende generaties tegen over elkaar. Vervolgens de derde af- De AVRO begint met de Danny Kaye-show waarin ondermeer de zan geres Nancy Wilson. Kaye wordt afge lost door Ageeth Scherphuis die haar magazine „Kijk" gaat presenteren. Verschillende onderwerpen komen aan de orde als de Mister Holland-verkie zingen, 'n bejaarden-toneelclub, smart lappen en de huidige status van de no toire landloper. Ben Casey doet ten slotte nog een duit in het zakje.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 14