NAM gaat dit weekend spuiter bij Sleen ondergronds afsluiten Moeilijkheden waren al op 20 november begonnen Staat leent f 500 miljoen onderhands Ravage op Rijksweg 2 Gevaar voor tbc-explosie wordt steeds groter I. K A N AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Anti-slipcursus voor autorij-instructeurs Ook „teach-in" bij studenten in Rotterdam Regering grijpt in op kapitaalmarkt Staking bij Algemeen Handelsblad geëindigd Parlementen-week in het parlement voorgesteld Geval-Arnhem kan zich licht herhalen J. Piebenga overleden Staking bij Stoomweverij Nijverheid Baarn wil wapen met Sint Nicolaas terug Weer blijft onvast II ZATERDAG 4 DECEMBER 1965 Hoofdredacteur van Leeuwarder Courant HET „GOUDEN HART" VAN SINT KLOPT WARM VOOR IEDERE VROUW JUWELIER--HORLOGER BARTELJORISSTRAAT 2 - TELEFOON 13004 Stiel teruggedrongen Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk it De Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) is van plan de aard gasbron in de buurt van het Drentse Sleen ondergronds te gaan afsluiten Gisteravond laat is ter plaatse al het zware materiaal aangevoerd, waar mee dit weekeinde door de maat schappij zal worden gewerkt. D® NAM wil te weten komen hoe de structuur van de aardkost ter plaatse is en wat de „spuiter" heeft veroor zaakt. Inmiddels is komen vast te staan, dat het gas voor veertig tot vijf tig percent bestaat uit methaan. De rest is stikstof: onbrandbaar gas dus. Inmiddels heeft het Tweede Kamer lid van de Partij van de Arbeid Oele de mi nister van Economische Zaken gevraagd of hij bereid is een overzicht te geven (Van onze correspondent) De opleiding voor autorij-instructeurs zal binnenkort een belangrijke vernieu wing ondergaan. In de eerste plaats is het de bedoeling de instructeurs een stevige pedagogische basis te geven. Daarnaast zal meer aandacht besteed worden aan de technische vaardigheid, onder meer door anti-slipcursussen. De opzet van de opleiding is het resultaat van twee jaar onderzoek door de stichting vakopleiding auto-rij-instructeurs van de commissie overleg autorijschoolhouders. Het ligt in de bedoeling in februari te beginnen met 15 regionale cursussen, die gevolgd zullen worden door een in Baarn te geven centrale hogere opleiding. Aan deze voortgezette opleiding kan men al leen deelnemen als men in het bezit is van het instructeursdiploma van de even eens door de commissie overleg autori; schoolhouders ingestelde stichting VA- MOR, die ook bij de nieuwe opzet het exameninstituut blijft. De nieuwe opzet van de opleiding moet nog ministerieel goedgekeurd worden. In afwachting hiervan zullen de nieuwe les sen die gegeven worden niet gevolgd wor den door examens. (Van onze correspondent) Na Amsterdam en Leiden is ook in Rot terdam op de Economische Hogeschool een „teach-in" gehouden. Een zogenaam de open vergadering waarbij de leden van een forum in twee partijen zijn verdeeld en elkaar over een onderwerp interrum peren en waarbij ook de zaal in de gele genheid is vragen te stellen. Deze eer ste teach-in werd georganiseerd door de Rotterdamse studenten dispuut verenigin gen „De blauwe acoleyen" in het kader van haar tiende lustrum. Onderwerp was de Zuidafrikaanse politiek. Achter de fo rumtafel zaten dr. W. A. Steenhoven en mr. L. F. V. Keijzer die vóór de Zuid afrikaanse politiek betoogden en in drs. J. J. Voogd, drs. P. A. Gille en Chr. van Dranen hun opponenten vonden. Met ingang van vandaag heeft de rege ring het leningplafond voor publiekrechte lijke lichamen opgeheven, en is daarmee overgegaan op centrale financiering. Dit betekent, dat provincies, gemeenten, en waterschappen (behoudens ontheffing) al leen maar is toegestaan leningen ,die een langere looptijd dan een jaar hebben, aan te gaan met de Bank voor Neder landse Gemeenten, of met de Nederland se Waterschapsbank. De maatregel is ge nomen in verband met de overspanning op de kapitaalmarkt. Het ministerie van Financiën deelt mee dat een 5 pet onderhandse lening is aan gegaan met het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds tot een bedrag van 500 mil joen, tegen een koers van 98% pet. Over de voorwaarden van deze lening was reeds deze zomer met het fonds overeenstem ming bereikt. Op de lening zal de eerste 5 jaren geen «flossing plaats vinden. Daarna, te beg- ginnen op 1 augustus 1971, zal aflossing geschieden in 20 gelijke jaarlijkse termij nen. Verstrekte of algehele delging is de eerste 10 jaren niet toegestaan. De storting op deze onderhandse lening li op 1 december 1965. De staking van het technisch personeel van het Algemeen Handelsblad is geëin digd. De dagploegen zijn vanochtend aan het werk gegaan, zodat de lezers hun krant vanmiddag weer zullen ontvangen. Zoals gemeld was deze 24-uursstaking be doeld als protest tegen verslechteringen van secundaire arbeidsvoorwaarden, waarvan het ontbreken van een kerst gratificatie er één is. van oorzaken en omvang van de schade van de uit de hand gelopen aardgasboring bij Sleen. De heer Oele vraagt of de mi nister kan toezeggen, dat niets zal wor den nagelaten om deze aardgasspuiter zo spoedig mogelijk te bedwingen. Desgevraagd deelde de chef exploratie van de NAM ir. J. de Ruiter ons mee dat de moeilijkheden met de exploratie bij Sleen reeds op, 20 november waren be gonnen. Toen namelijk moest de beitel worden vernieuwd waarvoor de boorstaaf moest worden omhoog getrokken. Dit bleek ech ter moeilijk te gaan omdat de put zich op verschillende plaatsen had vernauwd Even daarvoor had men bij de boring, op een diepte van achthonderd meter een plotselinge versnelling in de boorvorde ring gehad wat er op wees, dat zandsteen werd doorboord. Dit was reeds een aan wijzing voor de eventuele aanwezigheid van olie of gas. Bij het omhoog trekken van de beitel liep plotseling de druk in de pijp op, echter niet tot abnormaal hoge waarden. Met kleipoeder en bariet, werd de boorspecie verzwaard. Boorspecie is een substantie, die in de Het presidium van de Tweede Kamer zal bij zijn beraadslagingen over de werk wijze van het parlement een suggestie bespreken om in het Nederlandse parle mentaire jaar „een week van internatio nale parlementen" in te voegen. De suggestie is in de Tweede Kamer commissie voor buitenlandse zaken ge daan door de K.V.P.-afgevaardigde A. E. M. Duynstee, zelf lid van de Raadgeven de Vergadering van de Raad van Euro pa, het parlement van de Westeuropese Unie en de jaarlijkse conferentie van NA- V O-parlementariërs. Deze drie parlementen produceren per jaar zeker honderd resoluties en aanbe velingen aan de regeringen, zo zei hij. Bovendien is er nog het Benelux-parle- ment, om nog maar te zwijgen van het Europese parlement van E.E.G., Eura- toom en E.G.K.S., dat een steeds belang rijker rol gaat spelen. Het gaat toch niet aan. alc|us de heer Duynstee, dat het werk van deze organen in een kort Ka merdebat van enkele uren wordt afge daan. Men zou er een hele. week- vocut moeten uittrekken, een „week van inter nationale parlementen." put wordt geïnjecteerd om drukver schillen tussen boven- en ondergrond te nivelleren. Toen de beitel op 24 novem ber op 100 meter was omhoog getrokken, liep opnieuw de druk op en begon boven dien de put over te stromen. Opnieuw verzwaarde men de boorspecie, doch het effect was relatief gering omdat men slechts tot een diepte van honderd meter (de diepte van de beitel) kon injecteren. De enige oplossing om de boorspecie in de gehele put aan te passen aan de in de ondergrond heersende druk was toen op nieuw de beitel te laten zakken. Ook dit ging echter moeilijk want op duizend me ter bleek zich opnieuw een prop te hebben gevormd. Men moest dus boren maar dat was onmogelijk omdat dan de afsluiters op de buis het zouden begeven. Een spe ciaal type afsluiter werd daarom uit Duitsland gehaald, maar alle moeite bleek tevergeefs. Na het doorboren van de prop trof men daaronder opnieuw een kleiophoping aan en de boorspecie daaronder bleek reeds zoveel gas te hebben opgenomen, dat het soortelijk gewicht naar verhouding veel te laag was. Toen men deze prop doorboor de ontsnapte het gas met zoveel kracht, dat het zich een uitweg baande door de aardlagen en naast de eigenlijke put kwam te erupteren. Wel trachtte men door het injecteren van nog zwaardere boorspecie de situatie alsnog in de hand te houden, maar dit bleek niet meer mo gelijk. Een verschrikkelijke raVage ontstond gisteren rondom 't avondspitsuur voor de beruchte spoorwegovergang Nieuwersluis- Uithoorn op de Rijksweg Utrecht-Amster dam (Rijksweg 2), waarvan de bomen waren gesloten. Een plotseling, te hard af remmende Volkswagen raakte in een slip en kwam dwars over de weg te staan. In het Diaconessenhuis te Leeuwarden, I waar hij werd verpleegd in verband met de verwondingen die hij vorige week bij een verkeersongeval had opgelopen, is gisteren op 55-jarige leeftijd overleden de heer J. Piebenga, hoofdredacteur van de Leeuwarder Courant. De heer Piebenga had een enkelbreuk opgelopen. Toen men het gips zou vernieuwen, werd hij plot seling onwel en overleed kort daarna, waarschijnlijk ten gevolge van trombose. De heer Piebenga werd in Franeker ge boren en studeerde voor onderwijzer. Hij nam 'n vooraanstaande plaats in in de Frie se Beweging. In 1945 werd hij hoofdredac teur van de Leeuwarder Courant. Hij was onder meer lid van de provinciale staten van Friesland voor de Partij van de Ar- I beid. Van zijn hand verscheen een groot aan- I tal publikaties in 't Fries, gedichten, ver halen, beschouwingen en historische pu blikaties. Voor de Friese cultuur heeft d® I heer Piebenga grote verdiensten gehad. Bij de N.V. Stoomweverij „Nijverheid", (Van onze correspondent) UTRECHT De kans op t.b.c.-explo sies, zoals er zich deze maand een in Arnhem heeft voorgedaan, neemt voort durend toe. Naarmate een groter deel van de bevolking een negatieve huidreactie krijgt, nemen de mogelijkheden toe dat de ziekte plotseling om zich heen grijpt. Een t.b.c.-patiënt levert in de Nederland se samenleving een veel groter besmet tingsgevaar dan tien, twintig of dertig jaar geleden. Het is vooral de jonge mens (van de puberteit tot ongeveer 25 jaar) die gevoelig is voor een infectie. De praktijk leert dat t.b.c.-explosies zich vrijwel altijd voordoen in de leeftijds groepen van veertien tot 25 jaar. Een negatieve huidreactie wil zeggen dat men nooit een t.b.c.-infectie heeft doorgemaakt. Een positieve hujflrgg^tie betekent dat men wel geïnfecteerd-is ge weest en nog steeds t.b.c.-bacillen bij zich ^draagt. Van alle mensen die geïn fecteerd zijn wordt slechts een klein ge deelte werkelijk ziek. Advertentie Mensen met een positieve huidreactie, die niet ziek zijn, vormen geen enkel ge vaar voor hun omgeving. Zij hebben daarentegen een grote mate van immuni teit voor-besmetting door anderen. Mensen met een negatieve huidreactie bezitten deze immuniteit niet. Zij kunnen, vooral als zij jong zijn, snel worden be smet. Waardoor een positief reagerende werkelijk ziek wordt is niet altijd dui delijk; er zijn nog onbekende, ook psychi sche factoren. Vast staat echter dat in vele gevallen ondervoeding, uitputting of leven onder te hoge druk de oorzaak vormt. Van alle schoolkinderen van >12 jaar en ouder reageert nog slechts 3,4 percent positief. In 1900 was nog negentig per cent van alle veertienjarige Nederlanders positief. Men neemt aan' dat van de 35- jarigen op het ogenblik vijftig percent po sitief reageert en van de 55-jarigen zeven tig percent. Dat een aantal negatief reagerende jon ge mensen zo sterk is toegenomen is een bijzonder verheugend verschijnsel. Dat be tekent dat de t.b.c. in Nederland in een bijzonder snel tempo wordt teruggedron gen. Nederland heeft voor tuberculose de laagste sterfte- en ziektecijfers ter we reld. Anderzijds houdt dit grote percentage negatief reagerende jongeren ook geva ren in. De explosie in Arnhem levert daar van het bewijs. Het onderzoek op t.b.c. gebeurt in Nederland op vrijwillige basis. Als de ouders van een schooljongen niet willen dat hun zoon aan het onderzoek op t.b.c. deelneemt, dan gebeurt het niet. Maar die ouders moeten dan wel heel gofed beseffen waaraan zij als er iets gebeurt, niet alleen hun eigen kring, maar voor al ook zijn omgeving blootstellen. Het gevolg was een eindeloze reeks ket tingbotsingen, waarin totaal 42 auto's wer den betrokken. Er ontstonden files van 5 km lengte tot I aan Abcoude toe en het verkeer was van ee9 der werkmaatschappijen van „Texo- vijf uur af, bijna twee uur nagenoeg to- print" n.v., is gisteren een staking uitge- taal gestremd. Tientallen politiemannen broken naar aanleiding van een looncor- van de Porsche-dienst, de verkeersgroep rec^e- Een twaalftal appreteerders was Bilthoven en de Breukelse politie waren ontevreden over de uitkering die ze kre- bezig om orde in de chaos te scheppen. Sen in verband met deze looncorrectie, die Er is zelfs overwogen het verkeer om te I diende om de achterstand in vergelij- leggen. Vijf auto's gingen geheel verlo- king met de lonen op de andere afdeling ren. °P te heffen. Deze kwestie is gisteren tussen de vak- Bij alle zware en lichte blikschade was I bonden en de directie besproken en de slechts een gewonde, de heer Otterlander vakbonden gingen met de looncorrectie ak- uit Gorinchem, die met een ernstige oog- koord. De appreteerders bleven echter blessure naar het Ooglijdersgasthuis te °P bun standpunt staan en gingen staken. Utrecht is gebracht. Pas omstreeks negen Bater. sloten andere werknemers zich uur gisteravond was de verkeersorde weer bierbij aan. In totaal hebben tot gister geheel hersteld. Nog niet zolang geleden avontl laat enkele honderden werknemers, zijn bij de gevaarlijke spoorwegovergang verdeeld over drie ploegen, het werk voor nieuwe voorzieningen getroffen. Aan de vooravond van het naamfeest van de goed heilig man is er in Baarn rumoer om het gemeentewapen, waarin Sint Nicolaas een voorname rol speelt. kortere of langere tijd neergelegd. Het K.N.M.I. deelt mede: Een gisteren boven de Noordzee gele gen depressie is langzaam in diepte afge nomen en trekt naar het oosten weg. Da Het huidige wapen, dat dateert uit 1866,1'} en naar het oos is niet in de geschiedenis gefundeerd. I pressl® wordt gevolgd door een zwakke Het gemeentewapen van voor die tijd beeldde onder meer een figuur uit, waarvan sommigen meenden dat het een rug van hoge luchtdruk. Deze strekte zich vanmorgen over Schotland en Engeland uit en komt eveneens naar het oosten. Sa- bisschop St. Nicolaas voorstelde menhangend hiermee zijn aanvankelijk terwijl anderen er een monnik inzaqen' opklaringen en een flinke nachtelijke uit- straling te verwachten. Mogelijk komt Dezer dagen is in de gemeenteraad ge- vannacht plaatselijk de temperatuur iets vrwad de ji&u>v,r:iwn de SintM Nicolaas. ,het )XIO, Weer in het wapen aan te brengen In de I volgende depressie bevindt zich ten raadsvergadering in Baarn, in 1866, werd westen van de Britse eilanden. Er zijn aan- de figuur van de bisschop of monnik ge- I wijzingen, dat zich hiervan een deel zal wijzigd in een man, een Romeinse slaaf, afsplitsen, dat in de richting van Noord die zo te zien een paard ment. De hui- Frankrijk gaat trekken. Dit zal in onze dige raadsleden informeren regelmatig omgeving de wind naar het zuidoosten bij B. en W. of het historische vergrijp doen draaien. Er wordt dan iets koudere weer rechtgetrokken zal worden, en ook lucht aangevoerd, zodat morgen de tem- in de commissie tot onderzoek van de be- Peraturen een paar graden lager zullen groting voor 1966 is weer eens gevraagd blijven dan vandaag. Voornamelijk in het hoe het met de herziening van het ge- zuiden van het land kan de depressie meentewapen staat. Tel. 02500 - 60002, 57290 en 57833 morgen ook enige regen of sneeuw bren- 1 gen. WERKRAPPORTEN Stadsschouwburg, maandag 20 u.: Ne derlandse Comedie met „Niet als bewijs toegelaten" van John Osbome. Regie: Henk Rigters. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u- en zon dag 14, 16.15 en 19 u.: „Die vrouwtjes", 18 jr. Frans Hals, vandaar 14, 19 en 21.15 en zondag 14 en 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Bedreigde meisjes", 18 jr. Lido, 14 en 20 u. en maandag 19 u.: „My fair lady", a.l-; zondag 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15 en 19 u.: „Inspecteur Coplan ge bruikt geweld", 14 jr.; zondag 11 u.: „Ga lapagos", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u- en zondag 14, 16.15 en 19 u.: „De Vikingen komen", 14 jr. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De hel van Tarawa", 14 jr. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15 en 19 u.: „En de man die kiest een vrouw", 18 jr-; zondag 11 u.: „De grote Caruso", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat): Ex positie van tekeningen van Nic. Jonk. Da gelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur. Tot eind november. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gramrao- foonplatenconcert. van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heijstek. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand november in de wandelgangen expositie van werk van Kees Okx. De Waag: Expositie van tekenin gen van Freek Souwer en aquarellen van Jan van Geem. Dagelijks van 13 tot 17 u. en op zondag van 14 tot 17 u. Tot 5 dec. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag 21 tot 2 uur: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gast: Dick Poons (Ned. chan sons). Speciale gast: Paul Simon. ZATERDAG 4 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Geheimagent De Tijger lust ze rauw". Stadsschouwburg, 20 u.: „In de greep der wildernis". De Weyman, Santpoort, Hoofdstraat 216: tentoonstelling van schilderijen en teke ningen, vervaardigd door Jan Makkes. ZONDAG 5 DECEMBER City, 14.30 u.: „De koelbloedige sheriff"; 19 u.: „Geheim agent De Tijger lust ze rauw". Stadsschouwburg, 15 u.: „Laurel en Har dy als dansmeester". De Weyman, Santpoort als zaterdag. MAANDAG 6 DECEMBER Heden geen bioscoop-voorstellingen. De Weyman, Santpoort, zie onder zater dag. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 4 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op mars van het dodenleger"; 23.30 u.: „Mari- sol". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De zonen der Musketiers". W.B. Theater, 20 u.: „Het geheim van de witte spin". Pav. Adrichem, 20 u.: Sint Nicolaas in Sociëteit De Spin. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104. 14 uur: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- ohiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 10-12.30 uur. van 10-12.30 uur en van 14-17 uur. ZONDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: Cat"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Opmars dodenleger". Luxor Theater, 14-15 u.: „Vuui om Casa Grande"; 16.30 u.: De zo Musketiers"; 19 en 21.15 u.: „Wer der schaamte". Musketiers" de meisjes". 20 u.: „Wreker der vermoor- Maximum en mlnlmum- ff temperaturen ta 4 fl binnen- en bultenland 5 o ST5 S 12 Den Helder half bew. nno 7 4 Ypenburg zw. bew. n 7 5 Vlissingen regenbui nw 8 5 Eelde motregen nw 6 4 De Bilt half bew. nw 7 3 Twente motregen 6 4 Eindhoven geh. bew. w 7 4 Z.-Limburg geh. bew. w 6 4 Helsinki sneeuw zo 1 -1 Stockholm sneeuw zo 1 1 Oslo sneeuw n -4 -5 Kopenhagen zw. bew. w 4 2 Aberdeen onbewolkt windst. 4 -3 Londen onbewolkt wnw 8 3 Amsterdam zw. bew. nw 8 4 Brussel geh. bew. w 7 4 Luxemburg zw. bew. w 4 2 Parijs zw. bew. w 8 6 Bordeaux regenbui w 14 7 Grenoble regen wnw 10 2 Nice licht bew. nnw 16 5 Berlijn licht bew. zzw 6 2 Frankfort regen zzw 6 3 München sneeuw z 6 1 Zürich sneeuwbui zw 6 2 Genève regen z 8 2 Locarno licht bew. O 4 -3 Wenen zw. bew. z 0 -2 Innsbruck geh. bew. w 4 -3 Belgrado geh. bew. nno 6 3 Rome zw. bew. O 15 4 Barcelona onbewolkt nnw 18 9 Madrid licht bew. windst. 14 2 Mallorca licht bew. nw 17 13 Lissabon onbewolkt w 17 8 MAANDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Schoonheid als koopwaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wereld zonder schaamte". W.B. Theater, 20 u.: „Wreker der ver- moorde meisjes". Stadskantoor: Onderwijstentoonstelling I geopend tijdens kantooruren en van 19.30 tot 22 uur. Huize „Scheybeeck", 20 u.: Toneelcursus voor jongeren. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo-1 sitie werken van Frans Verpoorten, te be-1 zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum-1 phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 uur en van 1921 uur. R.-k. leeszaal. Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1521 uuur. zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 u. I Zondag 5 december Zon op 08.31 uur; onder 16.30 uur. Maan op 15.00 uur; onder 04.10 uur. Maandag 6 december Zon op 08.32 uur; onder 16.30 uur. Maan op 15.18 uur; onder 05.29 uur. Maanstanden Volle maan 8 december 18.21 uur Laatste kwartier 15 december 10.52 uur Nieuwe maan 22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 december Hoog water 0.09 uur en 12.34 uur. Laag water 7.59 uur en 20.18 uur. Zondag 5 december Hoog water 1.00 uur en 13.20 uur. Laag water 8.56 uur en 21.10 uur. Maandag 6 december Hoog water 1.44 uur en 14.02 uur. nfnAHA^: ui i I Laag water 9.45 uur en 21.56 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15—17 ur. R.-k. leeszaal geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort is 15—17 uur. 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2