Gaspar heeft alleen zorgen over voorhoede van Telstar VSV krijgt goede kans Schoten van eerste plan te verdringen T.V. RADIO RADIO BECKER DE OPSTELLINGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Ook prijs mogelijk voor de beste fotoverslaggever Voorspelling van trainer onder voorbehoud ACHTERSPELER BAKKER HEEFT TOEKOMST ALS INTERNATIONAL Ab Geldermans in „De Meerpaal" te Velsen-Noord Hyacinten uit Limmen op Beverwijkse bloemenveiling Slachthuis IJmond wordt verbeterd World Press Photo overweegt: Genoeg groenten maar kleiner sortiment Burgemeester vindt aangeven bij BVD normale zaak Martin Bormann zou nog in leven zijn Samenwerking tussen christendemocraten in politieke bladen TOESTELLEN Uw leverancier voor KOLEN en OLIE MODELLEN 1966 v.a. 7895.- Fa. v. d. Outenaar Raave ZATERDAG 4 DECEMBER 1965 4 - g PHILIPS ERRES - ARISTONA BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - IJMUIDEN TELEFOON 6490 Basketbaluitslagen Vraag proefrit bij: Gl N I A KENNEMER GARAGE voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O.) Telefoon 7851 WEEKABONNEMENTEN TAXI 6200 C. J. RADEMAKERS Vrouw gedood door lift (Van onze sportredactie) Defensief is het met Telstar best in orde vindt trainer Oliver Gaspar. In die achterhoede staan spelers, die hij een grote mate van kundigheid toeschrijft. Dat heeft dan vooral betrekking op de bijzonder intelligent spelende Liptak, op de kundige Stuy, maar ook op back Bakker. De Bever- wijker is in de ogen van Gaspar en dat maakt hij voorzichtig kenbaar een toekomstig international, omdat hij goed verdedigt en de mogelijkheid bezit een bal zuiver te plaatsen over grote afstand. Gaspars zorgen strekken zich en daarin verschilt hij in niets van zijn voorgangers tot de voor hoede. Toch is Gaspar tevreden. Met wat meer geluk, dacht hij, zou Telstar nog hoger staan dan nu het geval is. Dat maakt hij kenbaar in zijn persoonlijk taalgebruik, waarin Duits de hoofdtoon voert en waar in gebaren zijn worden begeleiden. Gaspar, na iedere wedstrijd vertrekt hij naar België om daar in Mechelen in zijn „veel mooiere woning"" bij zijn Bel gische vrouw, een onderwijzeres, te ver blijven, denkt overigens dit seizoen niet aan grote successen van zijn ploeg. Wel ziet hij mogelijkheden voor volgend sei zoen en het seizoen daarop. Daarvoor is dan wel nodig, dat Gaspar in zijn wensen tegemoet wordt gekomen. En die wensen hebben betrekking op de aankoop van ze ker twee spelers, die de huidige voor hoede meer klasse moeten bezorgen. Blijft Gaspar dan langer dan een jaar en dus langer dan zijn voorganger de En gelsman Mansell.? Gaspar zelf weet het nog niet. Hij acht dat een bestuurstaak en weet, dat supporters bij een al of niet verlengen van een contract een rol kun nen spelen. Dat is het risico, dat een voet baltrainer loopt en dat ook Gaspar kent al was hij in België dan ook vijf jaar achtereen bij dezelfde club werkzaam (en werd daarmee drie maal kampioen). Zor gen over een dus onzekere toekomst heeft de Roemeen van oorsprong, dan ook niet Hoeft hij bovendien niet te hebben, want Belgische clubs hebben aangekondigd zich van zijn diensten te willen verzeke ren. De competitie der amateurs zal naar naar alle waarschijnlijkheid zondag op be perkte schaal worden voortgezet. Voor de meeste clubs betekent dit een heroptre den na drie weken rust. In hoeverre de clubs uit IJmond hun vorm hebben be waard, dient te worden afgewacht, maar dat eersteklasser VVB een bijzonder moeilijke uitwedstrijd tegemoet gaat, staat vast. De Breesapers gaan op bezoek bij AFC en deze Amsterdamse tegenstan der is in het verleden vaak te sterk ge bleken. Het vorig seizoen toen de Breesa pers in de eerste klasse debuteerden ver loren zij tweemaal met groot verschil VVB is echter sterker geworden en heeft zondag goede kansen op een eervol resul taat. De tweedeklassers uit de IJmond staan te popelen om hun posities te verbeteren. Na een zwakke start kwamen Velsen DEM. en de Kennemers er beter in. Hun opmars werd echter gestuit door de slechte weersomstandigheden. Velsen dat slechts drie verliespunten meer heeft dan leider Vitesse 22, gaat op bezoek bij WSV '30 dat een iets betere start kende. De Sant poortenaren zijn echter niet kansloos. DEM dat de laatste plaats deelt met ZW, speelt op eigen terrein een derby tegen De Kennemers. Dat kan een spannende wedstrijd worden, waarin wij De Kenne mers iets betere kansen geven. In de derde klasse A gaat Stormvogels met grote voorsprong aan kop en ook zon dag zullen de IJmuidenaren weinig moeite hebben om hun ongeslagen record te behouden. Op het Waterlooterrein spe len de Vogels tegen CSV dat op de laat ste plaats staat. ADO '20 dat eigenlijk al kansloos is de Heemskerkers staan acht punten achter moet om een the oretische kans te blijven houden de uit- Advertentie 48 - 59 - 65 cm BEELDBUIS Gespecialiseerd in toestellen met visserijband in verschillende prijs klassen. wedstrijd tegen Alcmaria Victrix winnen, hetgeen niet gemakkelijk zal zijn. Het on fortuinlijke Beverwijk gaat op bezoek bij HSV en zal moeten winnen om niet in de gevarenzone te geraken. In de vierde klasse C is de wedstrijd Schoten-VSV de belangrijkste match. Schoten gaat aan de leiding met een punt voorsprong op VSV, zodat de winnaar van deze wedstrijd de leider wordt. Mocht het nog ongeslagen Schoten winnen, dan wordt de positie van deze ex-derdeklasser bijzonder gunstig. Het zwak gestarte Wa terloo gaat op bezoek bij Bloemendaal en zal met een gelijkspel al heel gelukkig zijn. IEV dat de derde plaats inneemt, speelt een lastige uitwedstrijd tegen Half weg, maar heeft winstkansen. Wijk aan Zee krijgt bezoek van Renova, terwijl Kinheim het zwakke Hoofddorp Boys ont moet. VVB (uit tegen AFC): Van de Bogaard; Hoogendijk en Stet; De Bruin, Doorn bosch en Paay; Luitjes, Kiewiet, Snij ders, de Grand en Bakker. Velsen (uit tegen WSV '30): Tromp; Meijer en Ruigrok; Van Schagen, Van de Pieterman en Rekveld; Sieraad, Nijssen, Van de Poll, Hoogzaad en Koks. DEM (thuis tegen De Kennemers): W. Aardenburg; Dekker en Schram; Stuifbergen, J. Aardenburg en Wil- lems; De Vries, Reulen, Vessies, Zon- jee en Van Rijn. De Kennemers (uit tegen DEM): Dijks; Ten Tije en P. van Duivenbode; Ver hagen, Van Gerven en Tervoort; Beeldman, Jonker, D. van Duivenbo de, Noordermeer en Van Gelderen. Stormvogels (thuis tegen CSV): Los; De Vries en De Graaf; Kloosterman, De Boer en Plug; Maarleveld, Slin ger, Cleeren, Wortel en Glas. ADO '20 (uit tegen Alcmaria Victrix): Burger; Duin, Welboren, Duyn en De Ruyter; De Wit en Henneman; Been tjes, Putter, Bakkum en Van Tunen. Waterloo (uit tegen Bloemendaal): Va der; Spaans en Van de Does; Iskes, Bruisschaart en Ketting; Boekhout, Van de Voorde; Demmers, Dekker en Thijms. IEV (uit tegen Halfweg): Kortekaas; Duin en Bakker; Feijen, Harsveld en H. de Reus; L. de Reus, Kaandorp, Korver, J. de Reus en Tesselaar. VSV (uit tegen Schoten): Van Veen; Zuurbier en Kramer; Gravenmaker, De Rijk en Nat; Carton, Belfroid, Uniken, Langbroek en Voet. Wijk aan Zee (thuis tegen Renova): De Blok; J. de Blok en De Winter; J. Schellevis, A. Snijders en E. Snijders; J. Schellevis, Niesten, Rozemeyer, Bol en G. Schellevis. Kinheim (thuis tegen Hoofddorp Boys): Brouwer; Kranendonk en Selle; Nij- man, Muskee en Freriks, Van Doorn, Kruk, Snijder, Selderbeek en De Di- leclerx. Telstar trainer Gaspar heeft het druk. Niet alleen met het bijbrengen van aan vallend voetbal bij de Velser club, al is dat zijn voornaamste en moeilijkste taak. Gaspar vindt namelijk, dat Telstar bijzonder defensief speelde en acht dat een fout van zijn voorganger. En om zijn spelers dat aanvallende voetbal, dat het publiek moet boeien, bij te bren gen, heeft hij vele methoden. Eén daar van is het „toetsenbord", dat door hem zelf ontworpen is, en dat langs elek trische weg door het indrukken van toetsen het vertonen van speelmogelijk- heden tot gevolg heeft. Gaspar doet echter meer. Hij reist naar voetbalgrootheden en officials en dat om van hen gegevens te verzamelen voor een boek, dat begin volgend jaar moet verschijnerï. De uitslagen van de donderdagavond gespeelde basketbalwedstrijden luiden: Heren: Typhoons 3-Flamingo's 4 46-42; Exercitia 3-H.O.C. 3 34-39; Sea Devils- Typhoons 4 40-33; Akrides-Haarlem Car dinals 34-64; Antilopen-Typhoons 2 47-33; H.C.K.-Flamingo's 2 48-42. Advertentie w GARAGE L. v. d. LEDEN CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Vrijdagavond hebben de Tunnelboys in hun clubhuis „de Meerpaal" te Velsen- noord hun Sinterklaasfeest gehad'. De jon gelui werden door de heer Ad van den Hoogen, hoofdleider, in groepèn ingedeeld die alle tien taken kregen te verrichten. Behalve de verkiezing van een officiële raad van elf voor de komende vasten avondviering, kreeg men tot taak het met de hand beschilderenvan de grote stukken papier (fingerpainting); het raden van een beroep van personen die telefonisch (na afspraak) werden bereikt; een jukebox puzzel; taai happen en nog andere gekke dingen. Oude schoenen waren meegenomen, waarin snoeperij werd gestopt om het Sin terklaasfeest waar te maken. Dat deed ook Sinterklaas zelf, van wie men de naam moest ontdekken na gedurende een aantal minuten de goed geschminkte persoon te hebben ondervraagd. Ondanks de uitste kende vermomming gelukte het aan één groep Sinterklaas te ontmaskeren, die niemand minder was dan de bekende Be verwijkse wielrenner Ab Geldermans. Voor de winnaars van de eerste prijs was een „Chinees etentje" uitgeloofd, de tweede winnende groep kreeg zes toegangskaar ten voor een bioscoopbezoek. Tot besluit was er voor de jeugd een dansje. Advertentie WILLEMSBEEKWEG 88 - TELEF 4627 Advertentie I v I M Kennemerlaan 222-226 - t„i a'. Tel. 4324-6238 Sne! en luxueus Een overvloed van doordachte technische vondsten en raffinement maken van de Simca 1500 een wagen met karakter. Aan de bloemenveiling in Beverwijk zijn naast de reeds eerder aangekondig de voorjaarsbloemen nu ook de hyacinten gearriveerd deze primeur kwam uit Limmen. Er waren deze week weinig bloemen en alles was goed aan de prijs. Nog altijd komen er mooie partijen troschrysanten, die alle boven de gulden per bos verkocht werden; sommige par tijen brachten het zelfs nog tot twee gul den per bos. Voor de grootbloemige chrysanten betaalde men 18 tot 45 cent per stuk. Anjers vielen enigszins uit de toon: er werd rond de 25 cent per stuk betaald en even boven de dertig cent voor iets aparts. Gerbera's ziet men nu weinig meer. De aanvoer van fresia's wordt steeds even groter, maar dit had geen enkele in vloed op de prijzen die nog steeds aan de hoge kant waren. A.l naar gelang van kwaliteit werd er van 95 tot 220 cent per bosje betaald. Ook de rozen waren nogal flink aan de prijs; er kwamen goede partijen aan de markt, waarvoor van 15 tot 65 cent per stuk werd gegeven. De aanvoer van nerine raakt over, Blauwe druifjes kwamen in goede kwali teit aan de markt. Werd er in het begin van de week nog boven de gulden per bosje betaald, vrijdag lag de notering tussen de 74 en 96 cent per bosje. Voor de narcissen werd 1,70 per bos neer gelegd. Bij de potplanten leefde de handel ook op en zo zag men de potchrysantjes weer voor rond de 50 cent per stuk gaan, terwijl goede cyclamens tussen de vier en zes gulden per stuk opbrachten. De eerste kerstartikelen zijn aan de vei ling gekomen er zijn weer kruisen voor kerstbomen en sparregroen. Voorts ziet men ook weer regelmatig de katjes aan de veiling komen, voor deze voorjaarsbode werd deze week een goe de prijs betaald. Advertentie Op de 20 december ten stadhuize der gemeente Velsen te houden openbare ver gadering van het algemeen bestuur van de „Vleeskeuringsdienst- slachthuis IJmond" zal onder meer in behandeling worden genomen het voorstel tot uitvoe ring der werkzaamheden voor de verbe tering van het slachthuis. Volgens het plan zullen onder meer no dig zijn: een nieuw gebouw waarin gevestigd zullen worden kantoorruimten voor de directeur en de boekhouding, een laboratorium, kantine en was- en kleed ruimten voor het personeel en de loonsla- gers en kantoren voor de grossiers. De totale kosten worden geraamd op 1.490.000. Het dagelijks bestuur heeft voorgesteld om de heer C, Ockeloen (wet houder van openbare werken te Velsen en lid van het algemeen bestuur) te be noemen tot lid van het algemeen bestuur en eveneens de heer C. F. J. Weber (voor Heemskerk lid van het algemeen bestuur). Vr(jdag In IJmuiden werden vrijdag 3090 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 393 kisten tong en tarbot; 380 schol, 10 schar, 6 bot, 20 makreel, 380 schelvis, 260 wijting, 105 kabeljauw en gul, 12 leng, 20 haai 1480 koolvis en 24 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald: gr. tong 7.43-7.21; grm. tong 7.91-7.70; kim. tong 8.89-8.02; kl. tong I 8.30-7.24; kl. tong II 5.82-5.26; tarbot I 8-7.10. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 288-154; gr. koolvis zw. 110-90; gr. koolvis wit 222; gr. leng 118-112. Per 50 kilo: gr. schol en grm. schol 90-81; kim. schol 88-79; kl. schol I 112-100; kl. schol II 100-86; schar 92-76; bot 57; gr. schelvis, grm. en kim. schelvis 104-82; kl. schelvis I 90-82; kl. schelvis II 71-36; wij ting 60-28; gr. gul 78-59; mid. gul 62-54; kl. gul 56-37; kl. haai 36; kl. koolvis 18-16. Vrijdag werden in IJmuiden de volgende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 132 132 17.970; KW 152 21.290; KW 221 19.920; KW 202 19.190; KW 124 8690; KW 190 10.610; KW 161 12.250; KW 225 14.240; KW 173 17.980; IJM 4 3290. Scheveningen Te Scheveningen zijn zaterdagmorgen aangevoerd en geveild: 2000 kilogram tong, 20 kisten schol, 20 kisten wijting en 10 kisten gul. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het grote aantal kleurenfoto's, die zijn ingezonden voor de tiende tentoonstelling van World Press Photo in het Haagse gemeentemuseum, hebben het bestuur van de expositie ingegeven om deze „kleurenklasse", ingevoerd ter gelegen heid van het jubileum, definitief als cate gorie voor het concours in te stellen. Ook wordt gedacht aan de mogelijkheid inter nationaal bekende fotojournalisten uit te Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200 - 6285 Beverwijkse veiling: Op de groenteveiling Kennemerland te Beverwijk was ook deze week het aanbod vrij ruim, al was het sortiment dan niet zo groot. Tot de „groene" groenten behoren nu de kasandijvie èn de kassla. De glasan- dijvie kon goed verkocht worden voor prijzen die van 50 tot 93 cent per kilo gingen. Ook sla ging aan het einde der week beter weg; voor een goed kropje kas sla betaalde men 20 tot 31 cent per stuk terwijl de tweede sortering iets makkelij ker te koop was. Waspeen ging grif weg, al was er nogal wat kwaliteitsverschil te bespeuren; de prijzen varieerden van 25 tot 52 cent per kilo. Bij de winterprodukten waren het de spruiten die in trek waren vooral de ge schoonde partijtjes, die het tot 1,75 per kilo brachten, maar men kon ook sprui ten kopen vanaf 65 cent per kilo. Prei werd weer duurder en zo zag men de eer ste kwaliteit tot 56 cent per kilo gaan. Ook de prijs van de selderij knollen trok weer aan er werd tot 48 cent per stuk betaald. Witlof is nog steeds een luxe produkt, waarvoor van 110 tot 170 cent per kilo werd betaald. De aanvoer werd door slechts enkele kwekers verzorgd. In de koolsector viel vooral de stijgende prijs van de rodekool op; hiervoor gaf men tot 42 cent per kilo, de groenekool varieerde van 21 tot 28 cent per kilo. Boe renkool ging grif weg voor 27 tot 48 cent per kilo er was een behoorlijk aanbod. Uien schommelden, bij een matige aan voer, in prijs heen en weer van 20 tot 28 cent per kilo, terwijl voor de breekpeen van 10 tot 28 cent per kilo werd neerge teld. De noteringen waren als volgt: Andijvie 50-93, sla 12-31, waspeen 25-52, witlof 110-170, prei 30-56, selderij knollen 15-48, spruiten 65-175, rodekool 20-42, groe nekool 21-28, boerenkool 27-48, uien 20-28, breekpeen 10-28. De 37-jarige mevrouw C. E. Iepenburg uit Utrecht is gisteren om het leven ge komen toen zij als werkster bezig was in een Utrechts modemagazijn een liftdeur schoon te maken. Zij stak haar hoofd per ongeluk in de liftkoker. Zij kreeg het contragewicht van de lift op haar hoofd. De vrouw werd op slag ge dood. De Haagse politie is niet buiten haar boekje gegaan door de naam van een demonstrant tegen het huwelijk van prin ses Beatrix en Claus von Amsberg door te geven aan de B.V.D. Dit zei burge meester Kolfschoten gisteravond tijdens de voortgezette begrotingsbehandeling. Dit is de normale en verwachte taak van de politie, zoals de minister in eer ste aanleg van het kamerdebat uiteen heeft gezet, omdat het in deze gevallen van „demonstratie zonder vergunning" wel eens zou kunnen gaan om mensen met een extremistische inslag, aldus de burgemeester. Het heeft burgemeester Kolfschoten dan ook zeer verbaasd dat de minister van Binnenlandse Zaken 'later in het debat op dit oordeel is teruggekomen. De burge meester heeft hiervan de minister in ken nis gesteld. nodigen collecties van hun beste opnamen of reportages in te sturen. Daarmee komt de mogelijkheid binnen het bereik van de organisatie om naast 's werelds beste persfoto ook 's werelds beste fotoverslag- gever aan te wijzen. De jongste ontwikkelingen met betrek king tot de uitreiking van de' zilveren ca mera aan de Nederlandse fotojournalist, die het afgelopen jaar de beste plaat maakte, hebben ertoe geleid, dat de op namen, die de Nederlandse fotojournalis ten voor World Press Photo 1965 hebben ingezonden, niet zullen worden gejureerd door een Nederlandse jury. Besloten is speciaal voor deze inzending beschikbaar gestelde prijzen toe te kennen aan de ma kers van de Nederlandse foto's, die in de internationale afdeling het hoogst wor den gerangschikt door de internationale jury. De Nederlandse sportpers heeft een prijs uitgeloofd voor de beste Nederland se sportfoto. De prijs zal worden toege kend door een speciale jury, waarin zit ting hebben, de sportredacteuren B. in 't Hout, H. Kuiphof en E. van Opzeeland. De publiekprijs van World Press Photo 1964 zal op 10 december wanneer prins Bernhard 's middags de tentoonstelling zal hebben geopend, 's avonds worden uit gereikt aan de winnaar. De publiekprijs is toegekendaan de persfotograaf wiens foto bij de vorige expositie de meeste stemmen van de bezoekers kreeg. FRANKFURT (AFP) De procureur- generaal van de Westduitse deelstaat Hes sen heeft in een onderhoud net een re dacteur van het blad „Frankfurter Rund schau" gezegd te geloven dat de voorma lige chef van Hitiers kanselarij, Martin Bormann, nog in leven is. De procureur-generaal, Bauer, baseert zijn mening op een brief die de zoon van Adolf Eichmann in februari '61 aan de pro cureur in Frankfurt heeft geschreven. In deze brief schrijft Horst Eichmann, dat Bormann van plan was na het Eichmann- proces in Jeruzalem voor een internatio nale rechtbank te verschijnen, om d« waarheid te vertellen over hetgeen tus sen 1939 en 1945 met de joden is gebeurd. Horst Eichmann schreef het „ellendig te vinden dat vooraanstaande personen in Duitsland, Amerika en Israel" dan zou den worden gecompromitteerd. Volgens de „Frankfurter Rundschau" doen geruchten de ronde dat een rechter uit Buenos Aires enkele weken geleden in Bonn heeft onderhandeld over uitlevering van Bormann en de Duitse advocaat Gerhard Bohne, die in Argentinië gevan gen zit en betrokken is geweest bij Hit- Iers euthanasieprogramma. Christen-democratische samenwerking is het thema van de december-uitgave van „Op Wiek" „De jonge Nederlander" en „Jongeren voorop", periodieken uitge geven respectievelijk door de anti-revolu tionaire, de christelijk-historische en de K.V.P.-jongeren. Mr. J. Cals, drs. N. Schmelzer, prof. C. Romme, dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, mr. W. van de Sluis, dr. G. Delfgaauw, dr. Schuring en Fedde Schurer geven in deze drie bladen, die een gelijkluidende inhoud hebben, hun visie op de christen-democratische samenwerking en de christen-democratische gedachte. Fedde Schurer stelt in zijn bijdrage, dat het criterium voor een politieke partij niet is dat men samen christen is, maar dat men politiek dezelfde ideeën koestert. Daarentegen spreken dr. G. Delfgaauw en de A.R.P.-secretaris mr. W. van der Sluis zich uit voor een christendom dat een we zenlijke en praktische rol heeft te spelen in de wereldlijke aangelegenheden. Mr. Cals en drs. Schmelzer komen met hun benadering van het christen-democra tisch toekomstperspektief dicht in de buurt van dr. Bruins Slot, die de noodzaak on derstreept de krachten te bundelen. De jongeren moeten volgens professor Rom me de koppen bij elkaar steken. Bloembollencultuur. Op de vrijdag avond te Beverwijk gehouden afdelings vergadering van de Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloembollencultuur is de heer A. Duin kandidaat gesteld voor een zetel in het hoofdbestuur. Hij zou dan in de plaats komen van de heer A. Priester, die reglementair aftreedt en niet herkiesbaar is. In de IJmond doen zich talrijke grote problemen voor met betrekking tot de bloembollencultuur en het wordt in het algemeen noodzakelijk geacht, dat tenminste een vertegenwoor diger uit dit gebied zitting heeft in het hoofdbestuur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4