Topschakers gedupeerd door gemis aan secondanten Vyth haalt toch naar grote profs Nederland Telstar in topwedstrijd tegen ongewijzigd DWS niet kansloos DE OPSTELLINGEN Langeweg: Hartoch: Olympische Spelen in München gaan 500 miljoen mark kosten Heren van HOC ook door AMVJ geklopt Gene Tunney kwam naar Nederland Post-Pfenniger op kop in zesdaagse van Zürich Duinwijck kan de nationale titel weer prolongeren TV schenkt meer aandacht aan de toto-uitslagen Okker ook gewipt uit herendubbel ZATERDAG 4 DECEMBER 1965 9 VRIJWILLIG MEEGAAN ALLES ALLEEN DOEN Rechtvaardig Galli behield Europese bokstitel bantamklasse Ook positief In Hoogoventoernooi geen afgebroken partijen meer Wie 'n feestelijke avond wacht, vertrouwt op Norit Militaire boksploeg kreeg pak slaag Het standpunt van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond in zake het niet meezenden van een secondant met een door haar afgevaardigd topschaker blijft negatief. Op de vraag namelijk of binnenkort is te verwachten dat de KNSB dit conservatieve prin cipe over hoord zal gooien antwoordde men: „Neen, dat doen we niet. We zullen er altijd naar blijven handelen", maar Op een bepaald onderdeel van het bestuursbeleid van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond is in het septembernummer van het clubblad van de Amster damse schaakvereniging Watergraafsmeer felle critiek geuit. Die critiek heeft betrekking op een van de oudste problemen waarmee de KNSB, maar in wezen kan hier beter worden gezegd, waarmee de Nederlandse topschakers reeds jaren worstelen: het secondanten probleem. Dit wil niet anders zeggen dan dat een officieel door de KNSB afgevaardigde schaker een secondant mee zou krijgen: een tweede man die 's lands vertegenwoordiger moet helpen met het analyseren van diens afgebroken partijen. Dat dit niet zomaar de eerste de beste kan zijn ligt voor de hand. Voor de KNSB zelf, die toch ten nauwste bij deze materie is (Van onze sportredactie) betrokken en die mag en moet eisen dat de door haar afgevaardigde spelers de hoogst mogelijke plaats bereiken, die maar binnen hun bereik ligt, is er in het geheel geen sprake van de een of andere problema tiek op dit punt. Zij stelt zich namelijk op het standpunt dat de topschaker die door haar wordt uitgezonden om aan een onder de auspiciën van de F(édération) I(nter- nationale) D(es) E(checs) staand toernooi, deel te nemen, in staat is (anders zou hij niet worden afge vaardigd) zich zelf te helpen. En, aldus redeneert de KNSB, is het nonsens daarbij nog iemand mee te zenden om deze afgevaardigde te helpen met het analyseren. Indien dit principe gebaseerd was op het feit dat de KNSB niet over voldoende financiële middelen beschikt, zou men met de huidige toestahd op dat punt vrede kunnen hebben. Helaas blijkt dat niet het geval te zijn. Op het enige maanden geleden gespeelde toernooi om de wereldtitel jeugdschaken in Spanje namelijk, waar aan onze landgenoot Rob Hartoch (lid van Watergraafs meer) deelnam, was een door de KNSB officieel afgevaardigde bondsofficial en tevens bestuurslid, de heer De Graaf, aanwezig. Op zich zelf zou men ook hier niet over kunnen struikelen als daarnaast nog een per soon zou zjjn meegegaan die de betreffende schaker met het analyseren zou hebben kunnen helpen. Dat is echter niet geschied, ondanks het feit dat een van Nederlands beste schakers, Kick Langeweg, zich uit eigen beweging voor dit secondantschap had op gegeven. „Nu heeft Hartoch alles alleen moeten analyseren", schrijft criticus P. Geerts in zijn clubblad Watergraafsmeer-Nieuws. „Hij heeft daardoor de taktiek moeten volgen om zo min mogelijk af te breken, ja zelfs liever remise te accepteren. Dit in volslagen tegenstelling met de Russi sche jeugdspeler Toekmanov, die gelijk met Hartoch reserve wereldkampioen werd. Maar deze had dan ook niemand minder dan de befaamde Russische groot meester Averbach mee als secondant. Rusland zag dus wel het belang van een sterk schaker als analyticus in. Evenals Joegoslavië, Israël, Hongarije, Duitsland en Spanje dat belang inzagen. Ook zij stuurden sterke secondanten mee." „Het meezenden van de heer De Graaf nu had geen enkele zin voor zo ver het betrof het daadwerkelijk bijstaan en hel pen van Hartoch bij diens afgebroken partijen. Het is algemeen bekend dat de heer De Graaf geen sterk schaker is en op dat punt voor Hartoch nutteloos was. „Begrijp ons echter goed", aldus P. Geerts. „Wij hebben niets tegen de heer DejGraaf. Hij ig een integer man die ont stellend veel en goed werk voor de KNSB verzet. (Tien jaar geleden, zette de heer De Graaf de jeugdcompetities en -bijeenkomsten op waaruit in de loop der jaren vele goede schakers naar voren zijn gekomen, red.). Bovendien heeft hij zich niet alleen volledig bij de nationale jeugd kampioen aangepast maar heeft boven dien als een soort vader over hem ge waakt. Op hem dus geen enkele blaam. Maar waarom heeft de KNSB het aanbod van Langeweg afgeslagen? Dit was im mers een unieke kans? Natuurlijk, het oude, conventionele en starre principe was een der oorzaken van de afwijzing. Te vens zou er sprake zijn van een betaling aan Langeweg. Ook zou hij te jong zijn. Wij denken hier anders over. Overwicht heeft hij voldoende. Zijn taak namelijk, te zorgen dat alles goed zou verlopen, afge broken partijen analyseren en eventueel het nieuws voor het ANP verzorgen leek ons voor hem geen al te zware opgave." Tot zover de kritiek. Een kritiek die voorzover het de pro bleemstelling betreft volkomen rechtvaar dig en verantwoord is. Na de periode Max Euwe, die altijd werd gesecondeerd door de genaturaliseerde Hongaar Maroc- «y, heeft het bestuur van de KNSB zich beijverd om het secondantschap af te schaffen, hetgeen zo conservatief is, dat het een loodzware stempel drukt op de ontwikkeling van het Nederlandse top- schaakleven. Is het immers niet zo dat op vrijwel alle internationale toernooien de topschakers worden gesecondeerd dóór topschakers? De Nederlandse deelnemers zijn daarom door het gemis aan een se condant bij het begin van hun strijd reeds relatief in de minderheid. Het ge volg daarvan is dat zij ook relatief min der kansen hebben op een goede eindklas sering dan de deelnemers die wèl voor zien zijn van een secondant. Daarbij GALLI .titel. De Europese kampioen in het bantam- gewicht, de Italiaan Tomasso Galli heeft vrijdag met succes zijn titel verdedigd te gen de Schotse uitdager Walter McGowan. Het gevecht over vijftien ronden eindigde onbeslist. Het werd gehouden in het sport paleis van Rome en bijgewoond door 5000 toeschouwers. komt nog dat in de reglementen van de FIDE nergens de bepaling voorkomt die het meezenden van secondanten verbiedt waardoor praktisch alle landen in zekere zin gedwongen worden door concurren- tie-motieven topschakers als secondant mee te sturen. En de meeste landen doen dat dan ook. Nederland doet hier dus niet aan mee. We kunnen op dat punt zelfs twee vol komen anders gerichte belangen onder scheiden: a. Topschakers zijn mensen die letter lijk en figuurlijk in alle schaakomstan digheden (toernooien, tweekampen e.d.) op zich zelf dienen te staan. b. Het bondsbestuur van de KNSB houdt zich voornamelijk bezig met de ad ministratie en begeleiding (als official) en wil slechts daarin „up to date" blijven. Dit laatste is natuurlijk wel aardig maar als de KNSB hierbij het belang van haar (top)leden, voor wat betreft het zich niet aan willen passen bij de buitenlandse schaakpolitiek op het gebied van het se condantschap, uit het oog verliest, is dat een zeer laakbare zaak. Ook al zegt zij ■dat er in de FIDE reeds geruime tijd een streven bestaat het secondantschap af te schaffen. „Bovendien", zo deelde men ons van bondszijde mede, „hebben wij altijd al naar dat streven gehandeld en zullen dat ook in de toekomst blijven doen". Op zich genomen valt er voor afschaf fing van het secondantschap door de FIDE over het gehele internationale schaakfront heel wat positiefs te zeggen. (Van onze sportredactie) Voor het eerst in de geschiedenis van het Hoogovenschaaktoernooi zal in het in 1966 te houden toernooi geen sprake meer zijn van een inhaaldag om de afgebro ken partijen uit te spelen. Het Hoogoven - schaakbestuur heeft gemeend het afbre ken van een partij niet meer toe te moe ten staan hetgeen tot gevolg heeft dat al le partijen dienen te worden uitgespeeld binnen de tijd van één speeldag. Immers dan pas krijgt men eerst een ge heel zuiver beeld van de kracht en de sterkte van een speler. Zolang echter geen regeling op dit punt door de FIDE wordt getroffen en dat ziet er voorlopig niet naar uit, worden onze schakers in vergelijking met hun buitenlandse colle ga's achtergesteld. Het is dan alsof de KNSB zijn leger zonder wapens uitstuurt om tegen legers met wapens te moeten strijden. Het enige dat de KNSB daar om nu nog zou kunnen doen is alsnog beter laat dan nooit het roer om te gooien en zijn afgevaardigden, in de toekomst, te voorzien van goede secondanten. Dan pas kunnen onze topschakers tenminste met gelijke wapens ten strijde trekken en krijgt men, wat de Nederlandse afvaardi ging betreft, een beter en zuiverder beeld van de krachtsverhoudingen op internationaal gebied. Het herenteam van HOC is er ook in de thuiswedstrijd tegen AMVJ Rotter dam niet in geslaagd de zo nodige winst te behalen. In een rommelige wedstrijd bleven de Rotterdammers met 46-51 meester van het terrein. UVV/Daggers verscheen voor de zoveelste maal in dit seizoen niet en liet Typhoons vergeefs wachten. Het pittige AMVJ, dat consequent man speelde, nam na 4-0 een 9-12 voorsprong. HOC herstelde zich echter goed en kon de eerste helft toch nog met winst afslui ten, 25-24. Na de hervatting hernam AMVJ door de beste man van het veld, de donkere Watson, het initiatief. Het werd 25-30 voor HOC weer iets terug ging doen. Door vooral Versteeg werd het 38-38. In de slot fase was AMVJ echter weer duidelijk sterker en drukte dit in de 96-51 eind score duidelijk uit. Topscorers HOC: Versteeg 4-7 en Van Griffen: 3-10. AMVJ Watson: 9-11, Dik- moet: 7-10. De overige uitslagen zijn: heren: White Stars 2Haarlem Cardinals 2 37-52, Scho tenFlamingo's 3 73-45. Exercitia 2 White Stars 49-59. Advertentie Samen uit... Ja, gezellig. Maar soms kunnen maag- en darm stoornissen Uw plezier vergallen. Neemgeenrisico. Neem wèl Norit! Norit geeft U het veilige gevoel dat U ongestoord kunt genieten. Norit (de bekende git-zwarte tablet jes) waarmee maag- en darm stoornissen snel worden bestre den. Vraag Norit aan Uw apothe ker of drogist Het besluit van de minister van Verkeer en Waterstaat om maar één grote wielerronde toe te staan waarna de KNWU de voorkeur heeft gegeven aan Olympia's Tour door Nederland heeft Kurt Vyth wel als organisator van de Ronde van Nederland tijdelijk buiten spel gezet maar heeft niet zijn organisatielust gedoofd. Integendeel. Hij gaat nu een evenement houden, dat onder de naam „Grote prijs van Nederland voor professionals" de belangstelling van alle wielerliefhebbers zal trekken. Op 12, 13 en 14 augustus zal deze wed strijd worden gehouden op afgesloten cir cuits met deelneming van alle toprenners uit West-Europa. Reeds gecontracteerd zijn de Ford-ploeg met Jacques Anquetil, Jean Stablinsky, Pierre Everaert, Aria den Hartog, Cees Lute en Jan Hugens en de Pelforth-formatië met Jan Janssen, Henri Anglade, André Foucher, Jean- Claude Lefebvre, Claude Millot en Geor ge Groussard. Het ligt in de bedoeling van de heer Vyth in deze grote prijs tien ploegen van zes renners te laten starten. Waar de wedstrijden zullen worden ge houden is nog niet beslist, maar vast staat dat op vrijdag 12 augustus een rit over 200 km wordt gereden, op zaterdag 13 augustus een individuele tijdrit over 30 tot 40 km en op zondag 14 augustus een „bergrit" over 150 km. Voor deze wedstrijden zal een puntenwaardering worden opgesteld, die tenslotte de win nende ploeg moet aanwijzen. (Van onze sportredactie) Een topper in de eredivisie van het betaalde voetbal is ongetwijfeld de wed strijd tussen Telstar en DWS. Vooral Telstar zal in dit duel, met een enigszins gewijzigde opstelling, alles in het werk stellen om de volle buit binnen te slepen. DWS daarentegen is er niet bepaald de club naar die zich zomaar naar de slacht bank zal laten leiden. De ingrediënten voor een smakelijke wedstrijd zijn daar door geheel aanwezig. Runner-up Haarlem gaat de strijd aan binden met DFC waarin onder meer Ben- naars (ex Feijenoord) en Kleinjan veelal de hoofdrol spelen. De mannen van Piet de Visser hebben zich ter dege op dit duel voorbereid en Haarlem zal de zege zeker niet cadeau krijgen. RCH treedt als gast heer op voor De Baronie en zal daar niet al te veel moeite mee hebben, terwijl EDO kansen heeft de thuiswedstrijd tegen het onderaanstaande Helmondia in zijn voordeel te beslissen. Telstar komt tegen DWS met dezelfde spelers als vorige week uit. In het elftal zelf hebben echter enige veranderingen plaats gevonden. André is uit de achterli nie verdwenen en neemt nu een plaats op het middenveld in terwijl Althoff uit de voorhoede is gehaald en op zijn „oude" plaats zal opereren. Van Egmond, die vo rige week de halfplaats bezette, staat nu in de voorhoede opgesteld naast Clement. Er zit gezien het peil van de vorige wed strijd tegen Sparta beslist een kansje op een gelijk spel in. De doelpuntenmachine De Duitse bondsregering heeft toege zegd de kandidatuur van München voor de organisatie van de Olympische Spe len in 1972 te zullen steunen. Het zal de regering echter niet mogelijk zijn de aan deze organisatie verbonden kosten, die geraamd worden op 500 miljoen Duitse marken (ongeveer 450 miljoen gulden), geheel voor haar rekening te nemen. Ook de bevolking zal dienen bij te dragen. Als suggesties hiervoor zijn naar voren gekomen de uitgifte van een Olympische penning, een speciale postzegel en het uitschrijven van loterijen. Over een mogelijke kandidatuur van het Roergebied zei de regeringswoordvoerder, staatssecretaris Karl Günther von Hase; „München heeft de eerste rechten Willi Daume, de president van het West- Duitse Olympische Comité, achtte het zelfs volkomen uitgesloten het plan van het Roergebied door te voeren. „Het plan, zoals dat door de volksvertegenwoordiger dr. Heinz Nehrling uit Oberhausen is ont vouwd, is geheel in tegenspraak met de reglementen van het internationaal Olym pisch comité. De Olympische Spelen kun nen immers alleen dan een stad worden toegewezen en niet aan regeringen, lan den of andere belangengemeenschappen, aldus Willi Daume, die bij de bonds dagregering voor München een van pleit bezorgers is geweest. Van de steden, die op de nominatie stonden om in 1972 de Olympische Spe len te organiseren, is Moskou afgeval len. Rusland heeft het IOC per brief meegedeeld, dat er geen kandidatuur van Moskou te verwachten is, daar de stad nog te veel „sociale taken" heeft te vol brengen. Behalve München komen voor de Olym pische Spelen 1972 in aanmerking Barce lona, Boedapest, Detroit, Montreal, Pa rijs, Sydney en Wenen. Hiervan heeft Sydney al heel weinig kans, daar Austra lië pas in 1956 de Spelen heeft gehad (Melbourne) en nadien buiten Europa To kio (1964) en Mexico City (1968) volg den. Ook de Amerikaanse steden Detroit en Montreal komen om deze reden waar schijnlijk niet in aanmerking. Parijs heeft reeds tweemaal de Olympische Spelen ge had (1900 en 1924), terwijl zeer twijfelach tig is, of Boedapest over de nodige fi nanciën kan beschikken om de organisa tie aan te kunnen. Met München behoort ongetwijfeld Wenen tot de grote kansheb bers. Heeft Duitsland reeds eerder in 1936 de Olympische Spelen gehad, in Oostenrijk was dit nog niet het geval. Als enige „minpunt" voor Wenen zou kunnen gelden, dat Oostenrijk nog zo kort geleden (in 1964) de Olympische winter spelen heeft gehad. VOETBAL. Twee dagen na de neder laag met 1-2 tegen Dynamo Boekarest in de achtste finales van het Europese beker toernooi heeft Internazionale uit Milaan de in Cairo gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tegen de Egyptische club Zama- lek met 3-1 (1-0) gewonnen- Er waren 60.000 toeschouwers. Telstar (thuis tegen DWS): Stuy; André, Althoff, Kort en Bakker; Liptak en Van Wijk; Dikstaal, Carlos, Van Eg- mond en Clement. Haarlem (uit tegen DFC): Scharrighui- zen; Wentink, Koster, Berendregt en Van Duffelen; Versluis en Duyster; Bosdijk, Smit, Couperus en Jonker. EDO (thuis tegen Helmondia): Boelens; Nijman, Witkamp, Berends en Dissel koter; Hup en Van der Putten; Soete- man, Slisser, Koek en Spiers. RCH (thuis tegen De Barone): Van dec Meeren; Croes, Nanai, Koning en Ho- nout; Eeuwes en Koers; Hendriks Franz, Maslo en Doesselaar. van DWS draait nog steeds niet op volle toeren (13-7) zodat we Telstars defensie wel in staat achten de DWS-voorwaartsen in bedwang te houden. DWS komt met dezelfde opstelling uit als vorige week te gen PSV. Deze is: Jongbloed; Flinkevleu- gel, Pijlman, Israel en Dijkstra; Burgers De stand in de zesdaagse van Zürich was zaterdagmorgen bij de neutralisatie als volgt: 1. PostPfenninger (Ned.- Zwits.) 79 pnt., op twee ronden: 2. Rudi AltigKemper (Did.) 82 pnt., 3. Bug- dahlBoelke (Did.) 11 pnt., op drie ron den: 4. LykkeEugen (Den.) 15 pnt. De overige koppels hadden vier of meer ron den achterstand. Door een koppelwed strijd over 75 km (300 ronden) met han dicap, die eindigde in een overtuigende overwinning voor PostPfenninger, werd het deelnemersveld nog meer uit elkaar getrokken. De Nederlands-Zwitserse combinatie vestigde tijdens deze spectacu laire race nieuwe baanrecords over 50 km (52,91 km per u.), 60 km (52,961 km per u.) en 70 km (52,894 km per u.). Zondag kan het Haarlemse Duinwijck in Den Haag het badminton-clubkam- pioenschap van Nederland met een jaar prolongeren. De Duinwijckers dienen hier voor de Kortenaer te verslaan, iets dat ze ker mogelijk is, al beschikken de Hage naars over spelers als Henk Weijs en Leendert Boelen en kan Henriëtte Ernst in de dubbels haar invloed aanwenden. Haarlem ontvangt in instituut „Wol- ters" aan de Jansstraat in Haarlem, Duin- wijck's rivaal Ragazzi. Een verrassing, en dit wil dan zeggen een gelijkspel als eind resultaat, lijkt ons niet uitgesloten. Vel- sen bezoekt HBC '57 in Heerlen en is nog alleen gebaat bij een overwinning, die ons niet te realiseren lijkt. en Boogaard; Temming, Geurtsen, Lenz en Rensenbrink. id Llad J1-' cleos J?.rno^9oJ s: Jgntwgy DFC-Haarlem is evenals Telstar-DWS een wedstrijd van zwaar kaliber. DFC be zit een voorhoede die levensgevaarlijk is en tot nu toe samen met SVV de meeste doelpunten in de tweede divisie B heeft gemaakt. Het wordt dus oppassen voor Haarlem dat overigens zijn opstelling on gewijzigd heeft gelaten. Een gelijk spel zou voor Haarlem al een eervol resultaat zijn. DFC heeft het volgende elftal samen gesteld: Feijt; Van de Bosch, Bouwer, Punt en De Visser; Van Sluysdam en De Bok; De Vos, Kleinjan, Bennaars en De Kreek. RCH treedt in het strijdperk tegen De Baronie uit Breda. Een club uit de mid denmoot die evenwel in staat moet wor den geacht doelpunten te kunnen maken (17-15). Daar RCH de beschikking heeft over een hechte verdediging ziet het er niet naar uit dat De Baronie produktief voor de dag zal komen. RCH mist nog steeds Meijer die ziek is. De Baronie komt met de volgende opstelling in het veld: Bastiaanse; C van Ierssel, M. Brouwers P. van de Broek en H. van Ierssel; A Brouwers en Van de Molen; A. van Iers sel, Van Dongen, A. van den Broek en De Jongh. EDO ontvangt het gelijk met Wilhel- mina onderaanstaande Helmondia '55. Een opponent die echter twee wedstrijden minder heeft gespeeld dan EDO en slechts één puntje op de Haarlemmers achter staat. Na de zege op Limburgia en na de goede eerste helft van de wedstrijd tegen SVV is een zege van EDO beslist geen slag in de lucht. Helmondia'55 is als volgt samengesteld: Hendrickx; Van Duinho ven, Van der Boogaard, Klaassen en Ver- mulst; Husakkers en Chatrou; Voorjans, Van Melis, Clynk en Timmers. Van Zondag 19 dec. af zal 's avonds tussen 7 uur en 7.05 uur via Nederland 2 een kort derde „Sport in Beeld"-pro- gramma de lucht ingaan. Het is speciaal bedoeld om de kijkers de gelegenheid te bieden in alle rust kennis te nemen van de uitslagen van de toto, de ere divisie, de eerste divisie, de tweede di visie a, de tweede divisie b en alle stan den. In deze uitbreiding zou gen bewijs kunnen worden gezien dat het door de NTS en zondag altijd nog wat „stief moederlijk" bedeelde sportprogramma meer een eigen gezicht begint te krijgen Een Nederlandse militaire boksploeg heeft donderdagavond te Flensburg een grote nederlaag geleden tegen een afvaar diging van de plaatselijke boksclub ABC. De Duitsers wonnen met 14-4. Voor de Nederlandse winstpunten zorgden Ockhui- sen, die op punten een partij in het half- zwaargewicht won van Pelk, de halfzwaar- gewicht Gambier en de weltergewicht Fa- ber, die beiden hun tegenstanders een „onbeslist" afdwongen. Er waren 12.200 toeschouwers. oj'ljl Gene Tunney, die in de jaren 1926-1928 wereldkampioen zwaargewicht boksen was en daarna ongeslagen de ring uit stapte, is vrijdag uit New York op Schip hol aangekomen. Hij zal vandaag in Am sterdam aanwezig zijn bij de opening van een nieuwe Amerikaanse fabriek van scheermesjes, waaraan hij in New York verbonden is als vice-voorzitter van de raad van commissarissen. De nieuwe fa briek in Amsterdam, die een voor de Euromarkt bestemde capaciteit van 1 miljoen mesjes per dag heeft, zal door Prins Bernhard worden geopend. De thans 68 jaar oude Gene Tunney ver telde bij zijn aankomst nog steeds dikke vrienden te zijn met de al even legendari sche Jack Dempsey, van wie hij in 1326 in een gevecht te Philadelphia, dat hij op punten won, de wereldtitel overnam. Slechts één man slaagde er destijds in Tunney een nederlaag op punten toe te brengen. Dat was de Amerikaan Harry Greb, die hem in 1922 de ring door ran selde. Na afloop bleek Tunney's neus op twee plaatsen te zijn gebroken, zijn mond gescheurd en zijn beide ogen dichtgeslagen. Desalniettemin had Tun ney de strijd de volle 15 ronden volgehou den en ging niet knock out. Later nam hij revanche op Greb. Zijn staat van dienst telt 68 wedstrijden, waarvan hij er 35 met k.o. won en 17 op punten. Onbeslist ble ven er 14 en slechts 1 ging verloren. De Nederlandse tenniskampioen Tom Okker, die bij de kampioenschappen van Victoria door een overwinning op Flet cher-Jacques nadat de partij na drie uur spelen bij de stand 6-8, 26-24, 6-4 in het voordeel van de Australiërs was gestaakt met zijn partner, de Chileen Rodri guez, de kwartfinales had bereikt, vond hier zijn Waterloo. De Nederlands-Chi- leense combinatie werd met 4-6, 4-6 ver slagen door de Australiërs Newcombe en Roche. Tot de halve finales drongen ver der door de Australische combinaties Emerson-Stolle en Bowrey-Davidson, als mede het Amerikaanse paar» Graebner- Riessen. Ook het damesdubbelspel is een geheel Australisch-Amerikaanse aangelegenheid geworden. Voor de halve finales plaatsten zich de Australische paren Smith-Turner, Tegart-Melvile en Lehane-Schacht alsme de de Amerikaansen Rochey-Graebner. IJSHOCKEY. Voor de nationale ijs- hockeycompetitie werd vrijdag in Tilburg gespeeld de ontmoeting TIJSCHIJS Hoky. HIJSH Hoky won met 9-3. De tus senstanden waren 7-0, 0-0, 2-3.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9