Boksmanager Ruhling lacht om de mensendie hem proberen te Zandvoorter maakte van een hobby zijn werk I Tweekamp om de wereldtitel schaken begint op 11 april Telstar heeft op zwaar veld kans tegen traag Fortuna '54 DE OPSTELLINGEN Mening van bondscoach Jan Burgert: Nederlandse basketbaldames staan aan West Europese top T elevisie Sparta wil ook Joegoslaaf Als bokser zelf niet hard genoeg Doggen versloeg Antonio Vinagre Amateurelftal Basketbalteam verloor in Parijs Opstelling ongewijzigd ZATERDAG 11 DECEMBER 1965 11 Theo Reitsma STICHTING DE NATIONALE SPORTTOTALISATOR II Basketbaluitslagen Snoek won in Zweden Vaste kern Aanvoer Jan Dassen (Van onze sportredactie) „Kinnesinne" is het wat Nederlandse boksofficials met argusogen naar promotor Henk Ruhling doet kijken. Broodnijd betekent dat, verduidelijkt deze inwoner van Zandvoort, die „kinnesinne" alleen aan Nederlanders toeschrijft. Hy spreekt het woord overigens berustend uit, wanneer het van toepassing is op Nederlandse Boks Bond-officials. Hij lacht om de mensen, die hem in 1953 levenslang schorsten, die hem in 1960 mededeelden, dat de schorsing opgeheven was en die hem dit jaar pro beerden volkomen stuk te maken. Want Ruhling, die geen lid is van de NBB en een licentie als promotor van de Duitse bokshond heeft, procedeerde toen de Neder landers hem dit jaar zwart maakten by de Europese Boks Unie hetgeen zijn uitsluiting tot gevolg had. De uitsluiting was gebaseerd op een Nederlandse opmer king, dat hij in ons land geschorst was. De onmogelijk heid daarvan, Ruhling is na 1960 geen lid meer van de Nederlandse bond geworden en kan dus ook niet ge schorst zyn, is aangevoerd en aanvaard en Ruhling is nu weer de officiële promotor, die byna 150 boksers uit Europa en Amerika aan wedstrijden helpt. Hij is een van de tien Europeanen, die dat als goede bron van be staan doen en dat veroorzaakt in zyn ogen de „kinne sinne" by vele Nederlandse boksmensen, die zelf hun sport „vijftig jaar achter de feiten laten lopen". Boksen op de televisie, Ruhling lacht er om. „Als je iets wilt laten zien, dan toon je toch het beste. Dan laat je profs boksen, dan toon je dat Wim Snoek als 37-jarige nog altijd goede partijen maakt en dat is dan een bewijs dat boksen niet slecht is. Maar nee, het moesten amateurs wor den. Ik heb de Nederlandse amateurs vorig jaar in een interland tegen Duitsland gezien; ik heb me geschaamd dat ik Nederlander was. Ze waren slecht. En zij moeten nu de propa ganda voor de bokssport verzorgen." In Rotterdam vertoeft de linksbuiten van Partisan, in afwachting van een oefenwedstrijd voor Sparta. De Joegoslaaf wiens naam Mihailovic luidt is 28 jaar, heeft 300 wedstrijden voor Partisan ge speeld en kwam acht maal uit in het Joe- goslavisch elftal. Door het slechte weer van de laatste dagen heeft Sparta hem nog steeds in ac tie kunnen zien. Doch de Rotterdammers hopen hem voor de sluitingsdatum in het veld te kunnen brengen, in een oefenwed strijd tegen Xerxes, dat zoals men weet twee Joegoslaven onder de wa penen heeft. Ruhling is bezeten van het boksen, dat beheerst wordt door keiharde mensen, die het business-element bij de profs aanvoelden en tot hun voor deel aanwendden. Ruhling is ook één van die mensen, die in het boksen een prachtige tak van sport zien. Wat de raakvlakken waren heeft hij begrepen en daardoor kon hy zich ontwikkelen tot een welgesteld zakenman, die zijn sportieve hobby als werk heeft. Die hobby, dat werk, kosten geld, by- zonder veel geld, en leveren financieel voordeel op, kunnen dat althans op leveren. Maar de financiële basis is onzeker en kan heel gemakkelijk on toereikend blijken. Ruhling merkte het in 1949, toen hij „volkomen los was", al was dat dan nog in de tijd, dat hij zelf ook wedstrijden organi seerde. Wat een hartstocht was, bleef dat: fiok- sen. Ruhling schakelde in 1951 over op het managen van boksers en ontwikkelde sinds die tijd de theorie, dat „je van boksen nooit rijk wordt, of je moet een wereldkampioen in de zwaarste klasse onder je boksers hebben." En dat heeft hij nog niet gehad en ziet hij ook nog niet in de naaste toekomst gebeuren. Wel heeft hij Europese kampioenen bege leid en ziet hij in enkele van zijn tegen woordige boksers toekomstige kampioe- Bokspromotor Henk Ruhling 45 jaar oud is als twintigjarige in con tact met de bokssport gekomen. Twee jaar later bokste hij als amateur en kele wedstrijden, ondervond dat hij niet hard genoeg was en keerde de ring de rug toe. Maar hij was dusdanig mee genomen door deze sport, dat hij in 1945 een promotorlicentie van de NBB aanvroeg en sporten, die hij daar voor had beoefend voetbal en cricket liet schieten. Tot 1951 orga niseerde hij wedstrijden, waaronder en kele met de Nederlandse cracks van die tijd Luc van Dam en Bep van Kla veren. Na 1951 houdt hij zich uitslui tend bezig met de bokssport als mana ger. Een opmerking, waarvan Ruhling nog altijd geen spijt heeft, maar die aan het adres van de toenmalige voor zitter van de bokssport in 1955 niet di plomatiek was, werd de aanleiding tot een levenslange schorsing. Daaraan waren al vele moeilijkheden vooi af ge gaan. De schorsing werd in 1960 opgehe ven. Ruhling werd niet opnieuw lid van de NBB, 'maar koos in 1963 het lidmaatschap van de Duitse boksbond. Daaraan heeft hij sindsdien een offi ciële licentie. De Belg Raymond Ceulemans en de Oostenrijker Johan Scherz staan na de wedstrijden van vrijdag samen bovenaan de ranglijst bij het toernooi om het Euro pees kampioenschap driebanden in Lis sabon. Beiden hebben vier wedstrijden gewon nen en daarmee in totaal acht punten behaald. Vrijdag zijn er slechts twee wedstrijden gespeeld, waarbij ook de Nederlander Doggen in het strijdperk kwam. Hij versloeg de Portugees Antonio Vinagre in 72 beurten met 60-47. Beiden hadden een hoogste serie van zes. De Deen Sven Soegaard versloeg de Zwitser Juan Lopez in 74 beurten met 60.48; hoogste series respektievelijk acht en zes. De uitslagen van de vijfde ronde wa ren: Ceulemans klopte Soegaard in 50 beurten met 60-40. Hoogste series res pektievelijk 9 en 6. Scherz versloeg de Duitser Tiedtke in 32 beurten met 60-37 hoogste series 7 en 3. Roger Hanoun hield Munte op afstand: 60-21 in 45 beurten. Het algemeen klassement luidt nu: Ceu lemans en Scherz 10 punten, Hanoun 8, Vinagre en Doggen 6 ptn. nen. Daarbij is de 24-jarige Nederlandse half zwaargewicht Bas van Duivenbode. Van hem is Ruhling evenals van nog zes andere Nederlanders, geen manager, maar adviseur. Dat verschil Is aange bracht, omdat de NBB vereist, dat een Nederlandse bokser een lid van de NBB als manager heeft. Een lid van de NBB is Ruhling niet. Dat spijt hem volstrekt niet. „Als iemand die zijn geld met bokswedstrijden moet verdienen, zich door amateurs, die geen verstand van boksen hebben, moet laten vertellen, wat hij moet doen, dan kan hij beter een andere betrekking zoeken. Hier is het boksen vijftig jaar achter bij dat in de andere Europese landen. Als er niet spoedig een scheiding komt tussen de amateur en profsector, dan is de boks sport ten dode opgeschreven." En dat zegt Ruhling zonder zich er bij op te win den, maar wel met ergernis. Praten met Ruhling over boksen brengt dikwijls die moeilijke verhouding met de Nederlandse Boks Bond naar voren, maar het belemmert hem in de uitoefening van zijn werk niet. Want Nederland biedt hem geen werkterrein. „Boksen floreert vooral in landen, waar de economie niet in de hoogste mate flo reert." En daarmee lijkt in tegenstelling te zijn een opmerking als „Scandinavië is het Europese bokscentrum", maar dat wordt ondervangen door de- populariteit, die Ingemar Johanson door zijn wereldti tel in het zwaargewicht enkele jaren te rug, aan het boksen heeft gegeven. Het doet echter niet af, aan de opvatting, dat „boksers niet alleen voor de eer willen vechten, maar ook om er financieel wel bij te varen." Financieel wel bij varen gaat alleen, wanneer het programma, dat zij afwer ken goed is en uitgekiend. Endaarvoor is een manager meent Ruhling. „Een goede manager laat zijn boksers niet afslachten. Die zoekt naar gelijkwaar dige tegenstanders. Het is ook alleen maar in zijn eigen belang, dat zijn bok sers zo lang mogelijk meegaan. Meestal zijn dan de managers, die zich de va der van de boksers noemt, de grootste op lichters. Mij hebben ze verweten, dat ik Wim Snoek tegen te sterke tegenstanders heb gezet, maar hij is nu 37 en bokst nog en heeft er behoorlijk door verdiend. Dat is wat anders dan wat de NBB heeft gedaan. Die liet bijna een jaar geleden Waldo Dors, een aardige Surinaamse jon gen met talent, tegen nummer drie van de wereldranglijst, Garcia uit Cuba bok sen. Hij heeft alle hoeken van de ring gezien en zijn moraal is nog niet goed. Een bokser zonder moraal is niets. Zon der hardheid trouwens ook niet. Je moet de mentaliteit van zo'n jongen aanvoelen en dat doen de officials hier in Nederland over het algemeen niet. Groothuis, Bis schop en Batist zijn mensen die het be- De opstelling van het voorlopig Neder lands amateurelftal dat zondag 14 decem ber in het stadion Diekman te Enschede een oefenwedstrijd tegen een amateur' selectie van Westfalen speelt, luidt: Doel: Bes (Zilvermeeuwen); achter: Hoevenaars (RBC), Herben (Heerlen) en Lagendijk (CVV); midden: Hermans (Mi nor) en De Wit (ZVV); voor: Kuppers (TSC), Pahlplatz (Quick '20), Bregman (JOS), Bollen (Ajax) en Oldenburger (Emmen). Reserves: Houben (RIOS '31), Kuiper (SWV), De Vos (Middelburg), Pauli (As ser Boys) en Visser (DCV). De tweekamp om het wereldkampioen schap schaken tussen titelhouder Tigran Petrosjan en de winnaar van het kandi datentoernooi Boris Spasski zal 11 april '66 in Moskou beginnen. De wedstrijd om vat in totaal 24 partijen. De speler die tenminste 12*/s punt behaalt wordt tot win naar uitgeroepen. Indien de eindstand 12 12 mocht bedragen dan behoudt Petrosjan «Un titel. De openingsceremonie geschiedt op za terdag 9 april. Er zal dan geloot worden wtie van de twee grootmeesters de eerste partij met wit mag spelen. De partijen worden gespeeld op maandag, woensdag en vrijdag. De tussenliggende dagen wor den vrijgehouden om eventuele afgebroken partijen uit te spelen. Zondags zijn de spelers vrij. Issak Boleskavsky is secondant van de wereldkampioen, terwijl uitdager Spasski door grootmeester Igor Bondaevsky wordt gesecondeerd. grijpen, maar een man als Huizenaar, die nu in Aad Jansen een jonge prof zonder hardheid heeft, loopt honderd jaar achter. Die man is prof en verdient zijn geld met amateurs." Advertentie 3 De wedstrijd nr. 10, (VELOX-VOLENDAM) op Toto-formulier no. 16 is reeds gespeeld op 13 nov. j.l., en blijft daar om buiten beschouwing, ook in geval van ver vangende uitslagen. Vijfenveertigjarige Henk Ruhling, getrouwd en vader van twee kin deren, tieners, heeft hobby als werk. Dat houdt in, dat hij de helft van een jaar op reis is of in het buiten land verblijft, en de andere tijd van uit zijn huis in Zandvoort bokszaken in de profsector regelt. Deze week keerde hij terug uit de Nederlandse Antillen, waar hij ruim een maand verbleef. Volgend jaar heeft hij op Curagao een van de hoogtepunten in zijn loopbaan, wanneer daar een boksgala wordt georganiseerd. In het/ zwembad van een hotel zal de ring staan voor vier partijen en hon derd personen zullen daarbij aan wezig zijn. Honderd personen, die ieder honderd Antilliaanse guldens (pl.m. f 190 in Nederlands geld) zullen betalen. Een floorshow is ook voor deze gala-avond opgenomen. De bokswedstrijden worden door de t.v. uitgezonden. Deze boksgala wordt öf in februari of in mei ge houden. Het Nederlands damesbaskelbalteam heeft vrijdagavond in Parijs met 4941 verloren van de Franse dames- Bij rust leidden de Frangaises reeds met 24—19. De basketbaluitslagen luiden: Dames: Typhoon 2Rapiditas (Ty phoons n.o.); The White Stars 2HOC 2 24—57; HOC 4—HCK 3 28—22. Heren: Exercitia 3The White Stars 2 23—29; The White Stars—HCK 52—58; Typhoons 2Flamingo's 2 3857. (Van onze sportredactie) Indien de klimatologische omstandighe den het toestaan zal er morgen op diver se velden in Nederland wellicht toch nog gevoetbald kunnen worden. Telstar ver trekt dan naar het (hopelijk zonnige) zui den om daar Fortuna '54 te ontmoeten. Een moeilijk en tevens belangrijk duel aangezien de winnaar in een iets veiliger zone terecht komt. Van eminent belang is ook de wedstrijd WilhelminaRCH. Win nen de Heemstedenaren dan blijft de kop positie gehandhaafd en kan misschien een ruimere marge worden verkregen tussen hen en de naaste achtervolgers SVV, Limburgia en Den Bosch. Edo is gast van de Baronie uit Breda dat momenteel in de middenmoot vertoeft. Het wordt zeer waarschijnlijk een (te) zware opgave. Haarlem ten slotte moet de thuiswedstrijd tegen NOAD in zijn voordeel kunnen be slissen. De opstelling van Telstar is na het duel tegen het sterke DWS ongewijzigd geble ven. Defensief, dat bleek in dit duel bij zonder duidelijk, hebben de IJmuidena- ren niets te vrezen zodat mag worden aangenomen dat ook de Fortuna-aanval, die weliswaar traag maar daarentegen zeer gedegen en vakkundig opereert, aan de leiband kan worden gelegd. De ploe gen zijn wat kracht betreft wel tegen el kaar opgewassen. Beide hebben evenveel punten verzameld en de doelgemiddelden lopen niet ver uit elkaar. 16-20 voor For tuna en 13-16 voor Telstar. Een gelijk spel ligt daarom wel het meest voor de hand maar de conditie gaat op het onge twijfeld bijzonder zware veld een hartig woordje meespelen. Bij Telstar speelt Lip- tak op de rechtsachterplaats en zal Brom met Van Wijk het middenrif vormen. An dre komt in de voorhoede uit. De opstel ling van Fortuna wordt eerst vandaag be kendgemaakt. RCH vereert het onderaanstaande Wil helmina met een bezoek. Plet moet van de ze zwakke tegenstander beslist kunnen winnen maar moet daarbij wel waken voor onderschatting. RCH heeft voor dit duel zijn opstelling ongewijzigd gelaten, Meijer is nog steeds niet beschikbaar. De opstelling van Wilhelmina is: Meezen; De Wit, Egbert, Vomel en Keretszes; Boor en Verbunt; Glaudemans, Van de Heuvel, Harmsen en Burg. Niet zeker van een overwinning is Haar lem dat een moeilijke wedstrijd tegemoet gaat tegen NOAD. Haarlem staat één punt boven de Tilburgers maar dezen hebben één wedstrijd minder gespeeld. Toch kan Haarlem vertrouwen hebben in deze wed strijd aangezien het nog onlangs tegen Hermes DVS duidelijk heeft bewezen goed en produktief voetbal te kunnen spelen. Bovendien is de voorhoede van NOAD niet het sterkste deel van de ploeg. NOAD komt met de volgende elf spelers binnen de lijnen: Van Straaten: De Chêne, Mus- TELSTAR (uit tegen Fortuna '54): Stuy; Liptak, Althoff, Kort en Bakker; Brom en Van Wijk; Dikstaal, André, Van Egmond en Clement. HAARLEM (thuis tegen NOAD); Scharrighuizen; Wentink, Koster, Be- rendregt en Van Duffelen; Versluis en Duyster; Bosdijk, Smit, Couperus en Jonker. EDO (uit tegen de Baronie): Dekker; Disselköter, Nijman, Van Seggelen en Van der Putten; Hup en Koenen; Zoete- man, Peters, Koek en Slisser. RCH (uit tegen Wilhelmina): Van der Meeren; Croes, Koning. Koers en Ho- nout; Nanai en Euwes; Hendriks, Fransz, Maslo en Doesselaar. kens, Dankers en Heestermans; De Maas en De Beer; Van de Heuvel, Brekelmans, Gieltjens en Van Gastel. EDO krijgt wel het zwaarste probleem te verwerken. Het trekt naar de Baronie waar de gebroeders Van Ierssel, Brou wers en Van de Broek aangevuld met Bastiaansse, Deijkers, Vermolen en De Jongh staan te popelen van ongeduld om het de Haarlemmers, bijzonder lastig te gaan maken. Een Haarlemse ploeg waar. in 'opnieuw enige wijzigingen zijn aange. bracht. Witkamp is vervangen door Van Seggelen omdat hij met zijn schoolklas. 4 HBS-B drie dagen op excursie^ gaat. De vroegere eersfe-el'ftalspeler Koenen neemt de plaats van Berends in die in de wedstrijd tegen Helmondia van afgelopen zondag wel teleurstelde. Koenen is afkom stig uit het derde. De voorhoede is in zijn geheel gehandhaafd en dat is niet zo verwonderlijk omdat zij vorige week bij vlagen tot snel en goed voetbal wist te komen. Misschien dat dit morgen vrucht af gaat leveren. De Baronie is als volgt samengesteld: Bastiaansse; C. van Ierssel, M. Brouwers, P. van de Broek en H. van Ierssel; A. Brouwers en A. van Ierssel; Dijkers, A; van de Broek, Vermolen en De Jongh. Van de perschef van EDO, de heer Laan, vernamen we dat het contract van Krooder per ingang van deze week is op gezegd. Dat is gebeurd met wederzijds goedvinden omdat Krooder de wens te kennen had gegeven liever niet meer door een contract te veel aan EDO gebonden te willen zijn. Krooder blijft voorlopig als amateur in EDO spelen. Wim Snoek, de Nederlandse kampioen in het zwaargewicht, heeft vrijdagavond in Gothenburg gewonnen van de Ameri kaan Ray Patterson. Ray Patterson, een jongere broer van de ex-wereldkampioen Floyd Patterson, werd in de vierde ronde van het gevecht gediskwalificeerd wegens herhaaldelijk stoten op de nieren. „We zitten nu wel goed wat die da mes betreft. Dit weekeinde spelen we twee interlands tegen Frankrijk, wed strijden waarin we een heel reële kans hebben om te winnen. Dat houdt in, dat we op Westeuropees topniveau staan, omdat Frankryk al jarenlang het sterkste basketballand van West- Europa is wat de damesploegen be treft", vertelt de 36-jarige bonds coach Jan Burgert. „Ondanks enkele^ succesvolle uitslagen tegen Oosteuropese nationale teams durf ik echter niet te beweren, dat de kloof tussen het Oosteuropese spelpeil en het Westeuropese smaller wordt. Wij zijn met een kleine kern van speelsters in vijf, zes jaar tijd naar de Westeuropese top ge klommen, maar de Europese top blijft voor ons nog steeds even onbereikbaar". „Deze interlands tegen Frankrijk zijn in feite trainingswedstrijden voor de aan staande Europese kampioenschappen, die volgend jaar in Roemenië worden gehou den. Veel zal afhangen van de FIBA-ver- gadering die 19 december gehouden zal worden. Daar wordt namelijk bekend hoe veel landen er voor Roemenië hebben in geschreven. Twaalf teams mogen aan de Europese kampioenschappen deelnemen. Zijn het er meer dan moeten voorronden worden uitgeschreven. Ons voorberei dingsprogramma is afhankelijk gesteld van de indeling die we op 19 december zullen horen, de indeling in poules van de voorronden. Wel zijn er al enkele afspra ken voor interland-toernooien, bijvoor beeld voor wedstrijden in Oost-Duitsland en een toernooi waaraan vier nationale teams, t.w. West-Duitsland, België en wij en nog een vierde land zullen deelnemen, maar definitief zijn die afspraken met het oog op 19 december nog niet". „We hebben de wekelijkse trainings avond afgeschaft. De meisjes trainen nor maal een of twee avonden per week bij hun clubs en als er dan een interland in het verschiet ligt, roep ik ze enkele da gen tevoren bij elkaar en ga dan inten sief met ze oefenen. Dat heeft veel meer effect dan die wekelijkse trainingsavon den die gauw een sleur worden. In een trainingskamp kun je enkele dagen 's morgens, 's middags en 's avonds de oefenstof er instampen. Natuurlijk kun je zoiets pas doen als je met je vaste kern een zeker niveau hebt bereikt. Dat ni veau krijgen we nadat ik ongeveer 4,5 jaar met die meisjes gewerkt heb. Nog steeds hebben W>e in ons nationale dames basketbal een smalle top. Voor enkele ja ren was het eigenlijk alleen de dames- ploeg van Blue Stars, die op internatio naal peil beter gezegd Westeuropees peil stond. De laatste jaren is daar AMVJ bij gekomen, dat vorig seizoen zelfs kampioen werd. Die twee ploegen leveren mij de vaste kern voor het na tionale team". „Vier, vijf jaar geleden hadden we het geluk, dat er ineens een stel jongeren van 16-18 jaar blijk gaven van talent en bij de centrale training ingeschakeld konden worden. Die meisjes zijn nu 21-23 jaar en hebben zich in die jaren naar de West europese top gespeeld. Vorig jaar meldde zich ineens weer een groep van zo'n zes jeugdspeelsters van 16-18, die ik snel opnam in de cen trale training en die ik in B-wedstrijden of jeugdtoernooien zoveel mogelijk inter nationale ervaring probeer te geven. Maar ze hebben in zulke A-wedstrijden weinig kans, dat ik ze van de bank af haal. Deze wedstrijden in Parijs zijn wel iswaar voorbereiding voor de Europese kampioenschappen, maar het zijn offi ciële interlands en interlands moet je proberen te winnen. Daarom zet ik in Parijs mijn sterkste zes speelsters steeds in. Dat zijn er vier van AMVJ (Jettie Siebenlist, Greet Eink, Wil Voets en Els v.d. Ileyden) en twee van Blue Stars (Els de Groot en Janine van Arnhem.) De nieuwe aanvoer zal nog even geduld moeten hebben". „Het vijftal Els de Groot, Janine van Arnhem, Jettie Siebenlist, Greet Wink en Els v.d. Heyden draaide afgelopen zomer in Polen zo fantastisch dat ze het officiële goed ingespeelde Poolse A-team klopten". Coach Jan Burgert gaat ineens glimlachen. „Dat was een prachttijd daar in Po len. We waren uitgenodigd om daar met twaalf dames 10 dagen lang een trainings stage te komen lopen. Tien dagen lang hebben we daar elke dag getraind, ge speeld en geleerd. Ik heb nog nooit zo iets fantastisch meegemaakt. Die mensen achter het Gordijn doen zoiets om dagen lang een sparring-partner te hebben. Om dat we blijkbaar een goeie sparring-part ner waren in die tijd hebben de Polen ons ook voor de komende zomer uitgenodigd en zelfs gevraagd of we nu veertien dagen of langer kunnen komen. Dat zal waar schijnlijk wel niet lukken, omdat de meis jes moeilijk die veertien dagen vakantie kunnen krijgen om even later dan ook nog eens tifi» dacfaw na as* Rnemenië te moeten" Jan Burgert Het trieste van de smalheid van het damestopbasketbal is, dat de beide top clubs AMVJ en Blue Stars steeds verder van de rest weggroeien wat spelpeil be treft. Ik zou zo graag zien, dat die spel- verbetering ook uitgroeide over de ande re clubs. De kloof tussen nationale top en de rest wordt echter, doordat de beste speelsters steeds meer internationale er varing opdoen steeds breder. Maar het nationale damesbasketbal is al lang vol wassen geworden, al willen sommige he ren-basketballers dat nog wel eens ont kennen. Een feit is, dat wij met ons da mesbasketbal veel hoger op de internatio nale ladder staan, dan die heren

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11