- Nieuwe serie voor de KRO-televisie - (uit de groef 2 DE IN DE KOMENDE WEEK —PB ZATERDAG DECEMBER 1965 DE TELEVISIEKIJKER kan dit seizoen het hart ophalen aan binnen- en buitenlandse series, waarin cowboys, vechtlustige helden, eenzame jongetjes en verliefde paartjes ronddartelen. De nieuwe serie die de KRO vanaf 18 december eenmaal per maand gaat uit zenden is te rangschikken in het vakje van de familieverwikkelingen. De titel „Wouter en Gonnie" houdt geen parodie in op het populaire Engelse tweetal, dat leergierige kijkers de beginselen en in de nieuwe serie de gevorderde beginselen - van hun taal bijbrengt. „We vonden het gewoon leuk om ons tweetal deze namen te geven", zegt regisseur Nico Hiltrop die (natuurlijk) enthousiast voor de serie is. De geestelijke vader is de produktieve Engelsman Eric Sykes, die hier in Hol land bekend is geworden door „Stiefbeen en Zoon". Net als in deze serie zal iedere uitzending van Wouter en Gonnie een afgerond verhaal bevatten. DE TWEE HOOFDPERSONEN zijn een broer en een zus, die in hetzelfde huis wonen. Zij is goed moedig en heeft krankzinnige ideeën; hij is nerveus, grappig, klein en tracht door zijn Franse esprit onder de plak van zijn grote zuster uit te komen. Dit esprit is' een aangeboren eigenschap van de Vlaming Nand Buyl, die samen met actrice Dini de Neef, de hoofdrol speelt. :aterdag l xaf«rf<lag aanda| j, - dinsdag maandag 2 tH i? <f a g 2 woensdag 1 oensdag „Yesterday", een geraffineerde, klassieke compositie verdient wel de hoogste aantekening. (Par- lophone PMC 1.255). Henny Schoute donderdag I v r ijd a g 2 mmmmm donderdag Wouter en Gonnie (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) NICO HILTROP (37) had hem enige jaren geleden in Brussel gezien, als tegenspeler van de nu in Amerika woonachtige cabaretière Joeki van der Valk, in de musical „De tante van Charley". Deze kleine donkere Belg leek hem geknipt voor de rol van Wouter. Op Chaplin-achtige wijze tracht hij alle, door zijn zus veroor zaakte moeilijkheden op te lossen. EEN AFLEVERING IS in de Kleine Komedie in Amsterdam opgenomen. 75 in avondtoiletten gehulde figuranten waren daarvoor nodig. Naast dit twee tal treden zo nu en dan Robert Sobels, Rudi Falkenhagen en Heieen van Meurs op- Het plan is om tien van deze Wouter en Gonnie's uit te zenden. Nico Holtrop heeft ze zelf vertaald en be werkt, waardoor het makkelijker is hierover de regie te voeren. Hij is de serie niet eerst in Londen gaan zien, want: „Je moet het niet precies hetzelfde willen doen. Ik geloof dat het dan bjj voorbaat al is mis- wwvwwwwwwvwv ■•wtr-a De middaguren worden gevuld met sport en kinderprogramma's. TWee se rie-programma's tussen zeven en acht, ter inleiding van de VPRO-avond. Al lereerst Patrouillewagen '54 en vervol gens Hollywood and the Stars. Voor het Journaal nog een kort balletfilmpje. Na het nieuws een korte musical van Jaap v. d. Merwe: „Hands up, majes teit". Medewerkenden zijn onder meer Henk Molenberg, Piet Römer en An ton Geesink. Hij is de sterke man Mo, die de koning van Trombonië naar- het leven staat. Het amusement is nog niet voorbij met dit parodistische gevalle tje. Hierna namelijk muziek door het kwartet van Jan Blok met zang van Francis van Rooy en een half uurtje cabaret onder de titel Kwets-uur. Syl via de Leur, Sinjone Rooskens, Leen Jongewaard en Ben Rowold nemen al lerlei zeden en gewoonten op de hak. Na de satire de chantage. De eerste aflevering van een reeks programma's over dit verschijnsel is getiteld „In het nauw" en behandelt de chantage van kinderen op kinderen. Yw v Met het vierde deel van Tim Frazer begint de VARA de avond. Hij blijft nog in een groot aantal afleveringen actief. Daarna „Uit" met Ellen Bla zer en Berend Boudewijn en vervolgens vijftig minuten op stap met glamour boy inspecteur Amos Burke. Wéér iemand vermoord; de pop-art artiest Andy Zygmunt. Bob Spaak geeft ten slotte het .sportcommentaar. Paul van de Velde die ,,'t Is maar een woord" leidt. Tussen zeven en acht achtereenvol gens Klaas Vaak, een comedy caper. Openbaar Kunstbezit en Flipper. In Openbaar Kunstbezit komen de middel eeuwse madonnabeeldjes aan de orde. Na het Journaal en de politieke zend tijd de tweede aflevering van de B.B.C. serie „Two in the bush", de reisbeleve nissen van het echtpaar Durell. Dit maal de camera's gericht op de stran den van Maleisië waar reuzeschildpad den hun broedplaatsen hebben. De speelfilm voor deze avond komt uit Frankrijk: „Les yeux de l'amour". Het is een voor honderd percent Fran se film met veel liefde en esprit. De hoofdpersoon is de bohemien schilder Victor. Hij heeft een allerliefst meisje: Suzanne. Tegen haar willetje echter is Victor nauwelijks bestand. Zij wil met alle geweld trouwen, waar hij niet zo veel voor voelt. Hij zwicht uiteindelijk en neemt de' grote stap. Na het laat ste nieuws nog een uitzending vanuit Parijs waar een Frans „Witte bed- jes"-feest wordt gehouden. Dit amuse- mentsfeest wordt voor de Franse ge handicapte kinderen georganiseerd. De artiesten werken gratis aan het fes tijn mee. En dat zijn ondermeer Guy Béjart Sandy Shaw, Errol Garner, Ed dy Constantine. Amalia Rodrigues e.a. de uitzending van de Antwoordman, die gevolgd wordt door „Het is zó bij de luchtmacht", de komische, Ameri kaanse soldatenklucht- Rekruut Stock- dale wordt ditmaal geconfronteerd met een fout in het militaire systeem. Daarvan wil hij zijn collega's laten profiteren: De commandant is daar echter niet zo mee ingenomen. Hulla baloo ditmaal wat later op de avond. Gastheer in deze Amerikaanse tiener show is de zanger Frankie Avalon. Als gasten o.a. Sam the Sham, de Byrds, Peter and Gordon. Tenslotte Attentie en de dagsluiting. W'&rksc*..., Tanja Koen en Han Rensenbrink be ginnen het NCR V-programma met Die ren Kijken. Ze gaan naar vogelbroed plaatsen in Bretagne. Daarna de twee- In de ochtenduren is er 'n uitzending voor de scholen. De geschiedenis en Engelse lessen zijn aan de beurt, 's Avonds voor het Journaal ondermeer het Journaal voor gehoorgestoorden en de Engelse les. De KRO presenteert na het nieuws eerst de show Jan en Al leman. Medewerking verlenen onder meer Rien van Nunen, Rudi Falken hagen, Swen Smeels en „grote man" Jan Blaaser. In Nijmegen filmden Ma- rius Kooistra en Vincent van Monni kendam een hartoperatie, waarmee de laatste ontwikkelingen bij een derge lijke ingreep worden getoond. In de Engelse jazzrubriek „Jazz 625" treedt vervolgens een orkest van jonge musici op, dat werd samengesteld door Woo dy Herman. Vanavond in Nieuwspoort is het laatste programma-onderdeel. In een show uit Las Vegas zingt o.a. de filmster-zangeres Jane Russell (donderdag/1). Woord voor Woord opent de avond die na het Journaal door de AVRO wördt verzorgd. Voor het korte nieuws nog de rubriek Opspraak en daarna Sport in Beeld. De rest van de zondag avond is gevuld met Kunstgrepen en de thriller „Acht vrouwen" van Robert Thomas. Spanning gemixed met royale humor, zodat men van een comedy- thriller kan spreken. Dit keer een bra ve man ergens in een groot huis in Frankrijk. Hij is door het noodlot ge doemd zijn leven te slijten tussen acht vrouwen, die allemaal tot zijn familie behoren; zijn echtgenote, schoonmama, dochters, zuster, verder de dienstbode. Eén vrouw is duizend mannen te erg, laat staan achtKo van Dijk speelt de hoofdrol; om hem heen fladderen Liana Saalbom, Femke Boersma, En- ny Meunier, Sigrid Koets'e, Kitty Cour- bois, Coba Keiling, Dini de Neef en Marja Habraken. Walter van der Kamp moet hen allemaal in toom houden. Het NTS-programma begint met de Engelse lessen, gevolgd door een afle vering van Belle et Sebastien. Na het Journaal de andere zondagse serie: De Zweedse gouvernante. Een dolle persoonsverwisseling deze keer. Ka- ty wordt aangezien voor bruidje. Maar het zit niet goed met het échte aanstaande huwelijk. Voor het ja woord heeft geklonken is er herrie. Katy probeert op haar manier de moei lijkheden op te lossen. In de spiona geserie „Five Fingers" gaat Victor Se bastian een varkentje wassen. Hij heeft een nieuwe opdracht: zorg dat de Arabische prins Iben Ahmed niets overkomt want de communisten heb ben een oogje op hem. Alvorens Sport in Beeld het programma afsluit nog WH Nand Buyl en Dini de Neef als Wouter en Gonnie. lukt". Het is jammer dat wij de echte Engelse humor niet zo aanvoelen, want er zaten prachtige delen in!Zoals bijvoorbeeld een die speelde temidden van gokautomaten, en een waarin het onderling wedden tijdens voetbalwed strijden op de hak werd genomen. In Engeland beleeft deze serie zijn acht ste seizoen en blijkt het een groot suc ces te zijn. IMMIMMAMMVWWVMflfUlMWIItMVWMWVVUVWIA/VVVI Anne Sylvestre in „Fanclub" (vrijdag/1). De AVRO presenteert eerst een af levering van „Safari" met Armand en Michaela Denis. Vanavond naar Flo rida waar een bezoekje aan apen en dolfijnen wordt gebracht. Men houdt het nog even Amerikaans met de scho ne heks Samantha. Hierna het Sport- panorama en vervolgens een eenacter over het kinderloze huwelijk, geschre ven door Max Dendermonde. De vrouw wordt gespeeld door Dore Smit; de man door Maxim Hamel. Mevrouw dr. Swelheim-de Boer geeft deskundige toelichting opdat probleem. Na het laatste nieuws nog de serie „Bijbel voor alleman?" Een belangrijke dag voor de provin cie Zeeland. Deze middag namelijk zal koningin Juliana de Oosterscheldebrug openen. Dat is via een reportage te zien. Ook deze middag nog een kinder programma en tenslotte weer een sa menvatting van de opening van de brug. De NCRV begint de avond -na de Franse les- met een Hootenanny- show in Nederland. Gastheer Dan Cam pagne ontvangt ondermeer de Wimies, Leo Unger, de Portland Sisters en de Blue Star Skiffle Group. Na het Jour naal een muziekje door het -kwartet van Ad v. d. Hoed en dan is het tijd voor „Interland". Vanavond treden Enkhuizen en Tongeren met elkaar in het strijdperk. Na anderhalf uur amu sement en spanning nog een goed half uur ernst in de laatste aflevering van „De dienstplicht". De minister van defensie, P.J.S. de Jong, verleent hier aan zijn medewerking. gag Twintig minuten Joodse zang in het VPRO-programma door Hans Bloemen dal, voorzanger van de Joodse ge meente en hoogleraar in Nijmegen. Hierna de rubriek Verkenning en Her kenning, waarin gesprekken over le vensbeschouwelijke vragen. Vanavond met rabbijn J. Soetendorp uit Amster dam. Hoofdschotel is de Tsjechische film „De Val". Een film over een man die de weg van de minste weer stand kiest en daaraan ten onder gaat. nnrnremim.mnm Instrumentaal „The concert sound of Henry Mancini". De naam van deze man staat garant voor wat goeds. Op de plaat een aangename selectie van bekende melodieën als Dance of the Spanish Onion, Our Waltz, Dreams- ville Timothy, Joanna (David Rose/ Peter Gunn), en de Academy Award- selectie waaronder Never on Sunday, High Noon, Moon River, When I fall in love, Love letters etc. (RCA Victor SY A-S 2.002)- Anne-Line met een plaat vol Joodse liefdesliedjes die samen met Willy Albimoor tot stand kwamen. Nieuwe en oude liefdesliedjes, bekende en onbekende. Het is een aantrekke lijke verzameling. Enkele nummers: Daisy, Under a little tree, Rabbi Tarn, By the river, He is 80 and she is 70. (Palette MGPB 9.459). Veel bekende, jonge Nederlandse ar tiesten op een plaat met liedjes onder de titel „Tunes van toen". On enkele van die „tunes" te noemen: Five mi nutes more, Als sterren flonk'rend aan de hemel staan, Ouwe taaie, Eens zal de Betuwe Denk jij nog aan die tijd, Money is the root of evil etc. De medewerkenden: Ronnie Tober, Ilonka Biluska, Ria Valk, The Jets, Conny van Bergen, Willeke Alberti, Johnny Lion, The Blue Diamonds, Rita Reys, de So- rella's en het orkest van Jack Butter- man. (Philips 12-971). Na de Nederlandse surprise de Fran- se. Op de plaat „Sous les toits de Paris" zijn samengebracht: Jean-Claude Pas cal, Gilbert Bécaud, Danielle Darrieux, Frangois Deguelt, Line Renaud, Edith Piaf, Tino Rossi, Jacqueline Danno, Anthony Perkins, Charles Trenet, Jacqueline Boyer, Frangois Lubiana, Richard Anthony, Mariene Dietrich en Les Compagnons. Voila, wat willen de liefhebbers van Franse muziek nog meer? (Columbia GIIX 3.508). Liede ren uit Afrika, gezongen door Harry Belafonte en Miriam Makeba op „An evening with Belafonte/Makeba". Een prachtige, sfeervolle selectie, die de- genen die van deze muziek, cte?e zang, houden, ten zeerste zullen waarderen. Enkele nummers: Train song, To those we love, Give us our land, Be ware, Verwoerd!, Gone are my chil dren, My angel, Lullaby, Show me the way, my brother (RCA Victor LPM 3.420). Barbra Streisand: excellente songs IN EEN SNELTREINVAARTJE gaan we langs een aantal nieuw uitgekomen langspeelplaten. Te beginnen bij de vijfde super-plaat van het fenomeen Barbra Strei sand. De Amerikaanse „Funny Girl" die weer een aantal excel lente songs op de plaat heeft vast gelegd. Om er enkele te noemen: de titelsong „My name is Barbra", If you were the only boy in the world, I. can see it, Sweet zoo. (CBS 62.534). We houden van con trasten en dus zonder excuus over naar de Beatles die „Help" uit brachten met liedjes uit de gelijk namige film. Natuurlijk staat er weer een serie eigen composities op. In hun soort: voortreffelijk, zo ook de uitvoering. Het nummer i-nnnniyinnnnnnnnmuuuuu». Hij is veearts geweest maar de poli tiek ingegaan toen hij burgemeester van het dorp werd. Dat staat zijn heers zuchtige vrouw wel aan. Hij echter dreigt in de sleur van alledag te ver drinken. Totdat er een nieuw element in zijn leven komt. Dat gebeurt als zijn nichtje wees wordt. Hij neemt haar op in zijn huis word echter hopeloos verliefd op haar. Hij durft de verant woordelijkheid niet aan. Pas als de om standigheden hem dwingen een keus te doen, kiest hij. Een foute keuze. mnnnmtn: In de middag is er het programma voor de vrouw, 's Avonds ondermeer het jeugd- en regionaal Journaal. In Shindig treden weer bekende sterren op als Johnny Cash, Paul Peterson, the Righteous Brothers e.a. De AVRO vervolgt na het Journaal met de Nationale Rijtest, een programma dat beschouwd moet worden als een bij drage het verkeer veiliger te maken. De automobilist kan aan de hand van dit programma de eigen bedrevenheid testen. Hierna wordt vervolgd met een film over Las Vegas. In dit spectacle ondermeer Julie London, Vic Damone, Louis Prima, Jane Russell e.a. Als toe gift: de economische rubriek en Socu- tera. over Zuid-Amerika van de Duitse t.v. In deze aflevering wordt Argentinië behandeld. Hazel" zorgt voor de lach op deze avond. Zij slooft zich uit om het de gasten op „Thanksgiving-day" plezierig te maken. Onze man in Washington sluit de avond af. In de ochtenduren schooltelevisie: geschiedenis en Engels. De VARA be gint na Klaas Vaak met Fanclub waarin ondermeer Anne Sylvestre, Mirjam en Stephen, Lulu, Boudewijn de Groot en Marc Aryan. Na het Jour naal en Achter het Nieuws komt de rubriek Tel uit je Winst. De onderwer pen: James Bond, Koningin Victoria, Adamo en dagvlinders. Dan de afleve ring van „Cesar en Cleo", de serie die een goede start had. Gabri de Wagt stelde een documentaire samen over het Statuut Koninkrijk der Nederlan den: deze wordt na „C en C" ge toond. De avond wordt besloten met Zo is het toevallig ook nog eens een keer. waas wSSlMdm/tfaps. sXMfeMt Mf /t'tM De KRO begint met de Anneke Grönloh-show, die half november door zenderstoring niet kon doorgaan. Spe ciale gasten zijn de -Seekers („I'll ne ver find another you"). De tweede uit gestelde uitzending is de eerste afle vering van de serie documentaires De NCRV begint met Dieren Kijken. Hiervoor naar het noorden van Cana da waar de dieren nog onbedreigd kunnen leven. Na het Litteraire Kijk- schrift, voert de werkgroep van de Haagsche Comedie de eenacter „Nacht- spel" van Wolfgang Hildesheimer op. Het schuldbesef is het thema van dit stuk. Dit schuldbesef manifesteert zich in allerlei neurotische trekjes. Bas ten Batenburg en Gaston van Erven spe- lgn de rollen. Attentie en de Dagslui ting zijn de laatste programma-on derdelen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 16