Eerste en Tweede Kamer door één parlement vervangen Verkiezing van de helft der 225 leden volgens het districtenstelsel OOSTENRIJKS Kort en bondig AGENDA VOOR h iAARL EM EN DE IJMON D P.v.d.A.-COMMISSIE STELT VOOR: Tolgeld lager op Haringvlietbrug Tunesiër betaalde met vals dollarbiljet A.N.W.B.-keuring direct na aanvraag Met spaargeld van moeder op stap Boete voor leuze op fabriekstoren Vliegtuigband bij Schoorl aangespoeld Verloofde van Margriet weer in ziekenhuis Nieuwe depressie r ZATERDAG 11 DECEMBER 1965 Eis van 2l/z jaar Voor gebruikte auto's LAVAMAT BELL f 1295, I GRÜSS G0TT Winter-wonderland Oostenrijk groet U. En roept U voor een heer lijke wintervakantie. Kom genie ten van een majestueuze natuur. Kom bruin worden in een witte bergwereld. Kom skiën en arre- sleeën, schaatsen en curling spe len. Begin met inlichtingen bij Uw reisbureau of bij het Toeristenverkeers-Bureau, Herengracht 437, Amsterdam-C. Tel.: 020-621 88 Saneringsregeling voor de landbouw Kerkelijk nieuws Mr. B. J. Slingenberg wordt ambassadeur in Bangkok WEERRAPPORTEN Haarlem Beverwijk Velsen-U muiden '■S zw Zürich z V Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Een door de Partij van de Arbeid ingestelde commissie „Parlementaire Democratie" heeft twee ingrijpende veranderingen voor gesteld in het Nederlandse staatkundige stelsel. Ten eerste: vervanging van de Eerste en de Tweede Kamer door een parlement van 225 leden; ten tweede invoering van het districtenstelsel voor de verkiezing yan 125 leden van dit parlement en verkiezing van de overige leden volgens het bestaande stelsel van evenredige vertegenwoordiging. De commissie, die in 1963 door het partijbestuur werd ingesteld onder voorzitterschap van mr. J. A. W. Bur ger, heeft haar rapport gepresenteerd als een bijdrage tot de sinds enige tyd weer levendige discussie over de vraag of ons kies- en parlementair stelsel aan een verandering toe is. Het partijbestuur heeft voorlopig nog geen oordeel over de suggesties van de commissie. De commissie is overtuigd van het dou blurekarakter van de Eerste Kamer en pleit dan ook voor afschaffing. De moge lijkheid om belangrijke wetsontwerpen in twee lezingen te beoordelen wenst zij echter te behouden. Vooral daarom be pleit de commissie de invoering van het zo genoemde „Bataafs-Noorse" stelsel. Volgens dit stelsel, dat intertijd in de Bataafse Republiek bestond en thans in Noorwegen bestaat, zou ons land een bij direct kiesrecht gekozen parlement krij gen, dat zichzelf in twee ongelijke delen splitst. Het gehele parlement, door de commissie Staten-Generaal genoemd, zou de begrotingen dienen te behandelen. De normale wetsontwerpen zouden in twee lezingen behandeld moeten worden: in eerste lezing door een uit de Staten-Ge neraal te vormen Kamer van 150 leden en in tweede lezing door de gehele Sta ten-Generaal (225 leden). In beide in stanties zou het recht van amendement moeten bestaan, waardoor volgens de commissie de tweede lezing een reëler be tekenis krijgt dan thans het geval is. De Eerste-Kamer immers mist het recht van amendement. Ook zouden in het door de commissie voorgestane stelsel conflic ten, zoals thans tussen Eerste en Tweede Kamer mogelijk zijn, niet kunnen voor komen. Een bijkomend voordeel is dat een aantal leden meer tijd zal heb ben voor taken als het deelnemen aan in ternationale parlementaire vergaderin gen. Districtenstelsel Bij haar voorstel om een deel van dit parlement volgens het districtenstel te kiezen gebruikt de commissie de bekende argumenten: vermindering van de af stand tussen kiezer en gekozene, levend! ger verkiezingsstrijd en duidelijker ver kiezingsuitslagen waardoor minder kans op langdurige kabinetsformaties. Voorts is de commissie van mening dat vooral bij het houden van herstemmingen in de kiesdistricten dié bij ons stelsel van minderheidspartijen zeer vaak zouden voorkomen reeds tijdens de verkie zingsstrijd de na de verkiezingen te vor men regeringscombinatie in zicht komt. Vele kandidaten zullen zich immers moe ten uitspreken om bij de herstemming de aanhang van 'n zich terugtrekkende kan didaat te winnen. Het politieke beeld zal daardoor aan duidelijkheid winnen. De kabinetsformatie wordt inzet van de ver kiezingsstrijd en niet een probleem dat zich na de verkiezingen voordoet en waar op de kiezers derhalve vrijwel geen in vloed hebben. De commissie heeft een open oog voor de voordelen van het stelsel van evenre dige vertegenwoordiging en pleit daarom voor gedeeltelijke handhaving. Minderhe den in bepaalde gebieden van ons land (protestanten in Limburg en Noord-Bra bant, katholieken in sommige delen van Friesland) zullen derhalve de mogelijk heid houden om hun eigen partij te steu nen, ook als in het betrokken district geen kandidaat van deze partij optreedt. Voorts blijft de mogelijkheid behouden bepaalde voor een fractie onmisbare spe cialisten toch in het parlement te krijgen ook als zij in een district geen kans ma ken. Het rapport van de P.v.d.A.-commissie bevat tenslotte ook een aantal suggesties DEN HAAG De toltarieven voor de Haringvlietbrug worden met ingang van 15 december verlaagd. Dat is mogelijk omdat de verkeersintensiteit in het afge lopen boekjaar 70 percent hoger was dan de ramingen. De nieuwe tarieven zijn: voor fietsers, bromfietsers en motorrijders ƒ0.50 (was ƒ0.75); voor personenauto's ƒ2.50 (3.50); voor kleinere vrachtauto's ƒ3.50 (ƒ6,-); voor vrachtwagencombinaties 5.- 10.-) en voor degenen die per openbaar ver voermiddel de brug passeren 0.25 (ƒ0.50). De tarieven sluiten nu aan op de tol, die na 15 december voor het gebruik van de nieuwe Oosterscheldebrug moet wor den betaald. Naar verwachting zal de openstelling van deze nieuwe oeverver binding een nog grotere verkeersintensi teit voor de Haringvlietbrug veroorzaken, zodat de inkomsten niet zullen dalen. De exploitant van de brug mag geen winst maken en het batig saldo moet in zijn geheel worden gebruikt voor tariefsver minderingen. De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft tegen een 30-jarige Tunesiër wegens het uitgeven van valse 20-dollarbiljetten twee jaar en zes maan den gevangenisstraf geëist. De Tunesiër was on 6 september in een souvenirwinkel in Amsterdam gearres teerd toen hij met zo'n biljet wilde beta len. In andere souvenirwinkels in de buurt waren ook valse biljetten ontvangen De Tunesiër had in een hotel gelogeerd met een andere Tunesiër. Deze was later in Hamburg gearresteerd toen hij daar een vals biljet aanbood. De verdachte bezwoer de rechtbank niet te hebben geweten dat het biljet, waarmee hij in de souvenirwinkel had wil len betalnn, vals was. Hij had het naar hij zei van een hem onbekende man ge kregen. Op 24 december doet de recht bank uitspraak. (Van onze correspondent) Met ingang van 1* januari gaat de A.N.W.B. het de leden, die een tweede hands auto willen kopen gemakkelijker maken. Bij de normale technokeuring be staat tussen afspraak en keuring een tijdsverschil van een week of langer. Van 1 januari af komt er ook een aan koopkeuring op de dag dat de aanvrage wordt ingediend of de volgende dag. Dit is gedaan omdat de verkoper de auto meestal geen week of langer wil reserve ren. Deze aankoopkeuring omvat een on derzoek naar carrosserie, motor, koel systeem, wielophanging en -ering, stuur inrichting, chassis, remmen, verlichting en tenslotte een advies over de vraag prijs. Nieuw is ook de veiligheidskeuring, die per 1 januari ingaat. Deze keuring gaat minder vyr dan de technokeuring. Ge keurd worden: chassis, stuurinrichting, remmen, elektrische installatie en ban den. Ook voor de automobilisten die met een „vreemde" piep te kampen hebben, gaat de A.N.W.B. wat doen. Voor hen stelt de A.N.W.B. per 1 januari een „speurdienst" in, die ondefinieerbare rammeltjes, piepjes en tikjes opspoort. Alle vormen van keuringen kunnen in de twaalf technostations in het land wor den verricht. voor verbetering van het contact tussen kiezers en gekozenen. De commissie is van mening dat hier voor de politieke par tijen een grote taak ligt. De radio- en t.v.-uitzendingen van de politieke partijen acht de commissie van twijfelachtige waarde. „Alleen al de zinsnede, waarmee deze programma's worden aangekon digd nodigt er toe uit het toestel af te zetten", aldus de commissie. Zij meent dat de krachten en de middelen voor het maken van boeiende uitzendingen veel ontbreken, waardoor men in een eindelo ze woordenstroom dreigt te vervallen. De commissie concludeert, dat hierdoor vele kiezers worden afgestoten, in plaats van dat hun belangstelling wordt gewekt. Volgens haar zou het beter zijn wanneer voor radio en televisie discussies zouden worden gehouden waarbij politici van verschillende kleur critiek kunnen uitoefe nen en beantwoorden. Voorts is de com missie van oordeel dat er niet alleen bin nen de scholen maar ook daarbuiten veel meer gedaan moet worden aan staats burgerlijke vorming. De mannelijke kie- .zers zouden deze bijvoorbeeld in militai re dienst door burger-leraren kun nen krijgen aldus de commissie. Twee Utrechtse jongens van 12 jaar hebben een reisje gemaakt naar Gronin gen nadat zij, in het bezit van driehon derd gulden, eerst bij een wapenhandel een Amerikaans luchtpistool hadden ge kocht voor 75 gulden. In Groningen bood Bert aan zijn vriendje Bart aan een paar schoenen te kopen. Daarna gingen zij naar de bioscoop, met het gevolg dat zij te laat waren voor de laatste trein naar Utrecht en een spoorwegemployé de poli tie waarschuwde. De knaapjes zijn de volgende morgen door hun ouders afge haald. Zij hadden nog 139 over. De schade is dus niet zo erg groot, temeer niet omdat de wapenhandelaar het nog niet eens uitgepakte pistool zal terugne men. Maar de moeder van Bert zal haar zoontje wel niet meer met het spaar bankboekje naar het postkantoor sturen om zoveel geld te halen. Advertentie De viering van het 300-jarig bestaan van het Korps Mariniers is voortge zet met een parade voor prins Bern- hard in Rotterdam. Van 1 januari 1966 af kunnen aanvra gen tot toekenning van een vergoeding voor de beëindiging van landbouwbedrij ven worden ingediend volgens een nieu we regeling van het Saneringsfonds voor de landbouw. De nieuwe regeling is niet gebonden aan leef tij ds- of inkomensgren zen. Landbouwers die hun bedrijf willen beëindigen kunnen in aanmerking komen voor een vergoeding van tien maal de pachtwaarde van alle tot zijn bedrijf be horende gronden (zonder gebouwen). Bij beëindiging van het bedrijf moet de eige naar-gebruiker zijn grond verkopen aan de Stichting Beheer Landbouwgronden. De afwikkeling van de aanvragen zal gerui me tijd vergen. Geref. Kerken Beroepen te Hasselt G. Meijering te Herwijnen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravendeel J. P. Ver steeg te Wormerveer. Geref. Gemeenten Beroepen te Kootwijkerbroek P. Blok te Dirksland. De kantonrechter in Hilversum heeft de 56-jarige Blaricumse fabrieksdirecteur L. G. Landman, die op zijn fabriekstoren aan de rijksweg bij Naarden de leuze: „Nederland ontwapent" in grote neonlet ters liet aanbrengen, tot een boete van vijfentwintig gulden veroordeeld. Niet vanwege deze leuze, maar omdat hij voor het aanbrengen ervan geen ver gunning aan Ged. Staten had gevraagd, hetgeen de Verordening Landschaps- schoon Noord-Holland voorschrijft. Op verschillende gronden meende de heer Landman niet in strijd te zijn ge komen met deze verordening. Zijns in ziens had hij geen reclame gemaakt in de zin van de verordening. Deze mist boven dien volgens hem verbindende kracht om dat zij strijdig zou zijn met de Grondwet en met het Tractaat van Rome. In het vonnis zegt de kantonrechter echter, dat de vrijheid van drukpers (arti kel 7 van de Grondwet) en het recht van ieder op vrijheid van meningsuiting (Tractaat van Rome) niet inhoudt dat de ze vrijheid niet aan formaliteiten, voor waarden, beperkingen (bijvoorbeeld in het belang van het landschapsschoon) of sancties voor de bescherming van de openbare orde kan worden onderworpen. In Schoorl is een vliegtuigband aange spoeld met een diameter van ongeveer 1.40 meter. De rijkspolitie die vermoedt, dat deze band afkomstig zou kunnen zijn van het in 1954 bij Bergen aan Zee neer gestorte K.L.M.-vliegtuig „Bontekoe", heeft de Rijksluchtvaartdienst van de vondst op de hoogte gesteld. Op 23 augustus 1954 is de „Bontekoe", een DC-6b van de K.L.M., nabij Bergen aan Zee in zee gestort. Hierbij kwamen 12 passagiers en 9 bemanningsleden om het leven. Binnenkort is de benoeming te verwach ten van mr. B. J. Slingenberg tot ambassa deur te Bangkok. Mr. Slingenberg, die tot 1964 consul- generaal te New York was, is momenteel toegevoegd aan de chef van de Directie Buitenlandse Dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij is een oud Haar lemmer. Als ambassadeur in Thailand zal mr. Slingenberg mr. A. F. Calkoen opvolgen. De verloofde van prinses Margriet, mr. P. van Vollenhoven, is opgenomen in de Annakliniek in Leiden. Daar is zijn lin kerbeen opnieuw gebroken en gezet. Hij had destijds het been gebroken bij het skiën. Het genezingsproces verliep echter met bevredigend. Kustvaarder ramt havenhoofd. De 458 bruto registerton metende Nederlandse kustvaarder „Eemstroom" heeft bij het binnenlopen van de haven van Maas sluis het havenhoofd geramd. Het peil- huisje, een stenen gebouwtje van circa drie meter hoog, stortte in en viel op een twee meter lager gelegen kade. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Schriftelijk onderwijs. De commissie toe zicht schriftelijk onderwijs heeft na ver schillende andere mogelijkheden te heb ben overwogen, in grote meerderheid gekozen voor het systeem van een rijks inspectie op basis van een rijkserken ningsregeling. Luchtverontreiniging en geluidshinder. Het gemeentebestuur van Breda heeft toegezegd zo spoedig mogelijk maatre gelen te nemen tegen de luchtveront reiniging en geluidshinder, waarover bewoners van Breda-Noord hebben ge klaagd. 56 bezwaarschriften zijn bin nengekomen tegen het verzoek van een ijzergieterij in de Belcrumwijk om voor een nieuwe hinderwetvergunning in aanmerking te komen. Steun aan pers in ontwikkelingslanden. De vereniging „De Katholieke Neder landse Dagbladpers" heeft op een bij zondere ledenvergadering in het inter nationaal perscentrum Nieuwspoort in Den Haag peet gestaan voor een alge meen fonds voor ondersteuning aan de pers in de ontwikkelingslanden. De ko mende weken zal een inzamelingsac tie worden gehouden. Als eerste pro ject is gekozen de in Tanzania geves tigde Tanganyika Mission Press, die hel blad Kiongozi (De Gids) uitgeeft. Naar Warschau. De heer Delfin Sanchez Juarez, de vroegere Mexicaanse ambas sadeur in Den Haag, is benoemd tot ambassadeur in Warschau. Directeur instituut voor sociale geschiede nis. Als opvolger van wijlen prof. dr. A. J. C. Rueter is met ingang van 1 januari tot directeur van het internationaal in stituut voor sociale geschiedenis te Am sterdam benoemd prof. dr. Fr. de Jong Edz., hoogleraar aan de faculteit der sociale wetenschappen van de universi teit van Amsterdam, met een leerop dracht voor politieke en sociaal-econo mische geschiedenis, inzonderheid van de twintigste eeuw. Gezin in de steek gelaten. Acht maanden gevangenisstraf heeft het Haagse ge rechtshof opgelegd aan een 35-jarige chauffeur, die in april vorig jaar zijn vrouw met vijf van zijn negen kinderen zonder middelen van bestaan in de steek liet. Het KNMI deelt mee: De diepe depressie welke in het Noordzeegebied zeer slecht weer veroorzaakte, trekt nu weg naar Fin land en Rusland. Een storing, welke zich zaterdagmorgen bij Schotland bevond, zal dicht langs ons land trekken en de buiig heid weer wat groter doen worden. Som mige van de buien gaan vergezeld van hagel of natte sneeuw. Op de oceaan neemt een volgende depressie in betékenis toe. Ook deze depressie gaat vergezeld van een zeer groot neerslaggebied. Dit zal zich zondag over West-Europa in oostelijke richting uitbreiden en vermoedelijk in de loop van de dag ook ons land bereiken bij aanwakkerende winden. In de nacht kun nen de temperaturen tijdens opklaringen plaatselijk tot om het vriespunt dalen. Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Dwaal licht" van Leonard Kingston. Regie: Broes Hartman. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Beet hoven-recital door de pianist Hans Richter Haaser. Nieuwe Kerk, vandaag 20.15 u.: Concert door de „Haerlemsche Musijckcamer" o.l.v. André Kaart. Solisten: Geert van Keulen (klarinet) en Gertrude Maclaine (clavecim- bel). Stadsschouwburg, maandag 20 u.: Caba ret door het gezelschap „Tingel Tangel". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Meisjes die men niet trouwt", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „De bruggen van Toko-Ri", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady" a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Privé leven", 18 j.; zon dag 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zorro contra Samson", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 20.15 u.: „De langste dag", 14 j.; zondag 14 en 16.15 u.: „Vrijbuiters van het woud", a.l. Maan dag 20.15 u.: 18 j. Rembrandt, 14 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De l'amour", 18 j.; zondag 11 u.: „Galapagos", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Gevechts- klaar", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vier desperado's", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „America, America", 14 j.; zondag 11 u.: „De grote Caruso", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse sehool. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur- Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag en zondag 21 tot 2 uur: internationaal cabaretprogramma met de gasten Dick Poons en Don Paulin. Stadhuis Haarlem, maandag 14 u. en eventueel 20 u.: Begrotingsvergadering. ZATERDAG 11 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De onoverwinnelijke Atlas"; 23.30 u.: „The Christine Keeler Story". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „The Hill, de heuvel der verschrikking". W.B. Theater, 20 u.: „Wiegelied voor een lijk?" Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, 14 u.: schilder- en tekenlessen voor leer lingen van het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te bezichtigen van 918 uur. ZONDAG 12 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Zoet watermatrozen"; 16.30 uur: „De Onover winnelijke Atlas"; 19 en 21.15 uur: „Marie Rosa, de meid". Luxor Theater, 14.15 uur: „Jonge kerels in het vuur"; 16.30, 19 en 21.30 „De heuvel der verschrikking". W. B. Theater, 14.30 uur: „Canadese speur ders"; 16 uur: „Wiegelied voor een lijk?"; 20 uur: „Ik was een gangster". Humanitasflat, 10.30 uur: Lutke Meyer spreekt over „Honest to Robinson". De Grenspost, Van Riemsdijklaan, 20 uur: Dansavond door Sociëteit „Avanti". MAANDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Marie Rosa, de meid". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De heu vel der verschrikking". W.B. Theater, 20 u.: „Ik was een gang ster". Huize „Scheybeeck, 20 uur: Toneelcur sus voor jongeren". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo- sietie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19.30 tot 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 uur en van 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1517 uur. ZATERDAG 11 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „Noodlanding in de frontlinie". Stadsschouwburg, 20 u.: „Girl Happy". Patronaatsgebouw, Nationale vogelten toonstelling. Petruskerk (benerenzaal), Mercuriusstr. IJmuiden: van 9 tot 22 uur kleindierten- toonstelling. Zaal Snelliusstraat, IJmuiden, 20 uur: dansavond „IJmond" met muziek van „The Sweets". ZONDAG 12 DECEMBER City, 14.30 u.: „Mannen van staal"; 19 en 21.15 u.: „Noodlanding in de frontlinie". Stadsschouwburg, 15 en 20 uur: „Girl Happy". Patronaatsgébouw: Nationale vogelten toonstelling, open van 10 tot 18 uur. Petruskerk (benedenzaal), Mercurius- straat, IJmuiden: van 9 tot 18 uur klein- diertentoonstelling. 1 Du Commerce, Marktplein IJmuiden, 20 u.: „Arosa"-dansavond met muziek van The Vulcanos". MAANDAG 13 DECEMBER Heden geen bioscoopvoorstellingen. Stadsschouwburg, 19.30 u.: muzikale af sluiting van de cursus 1965 van de Mu ziekschool Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14.30-17.30 uur en 19-21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur, 16-17.30 uur (jeugd) en 19-21 uur; parochie zaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Maximum-temperaturen m 2 j binnen- en buitenland. a S3 Neerslag: laatste 24 uur. .5 u S cS Jt Den Helder hagelbui nw 7 7 Ypenburg licht bew. wnw 7 3 Vlissingen licht bew. wnw 8 3 Eelde half bew. wnw 7 7 De Bilt regenbui w 7 4 Twente half bew. wnw 6 12 Eindhoven licht bew. wzw 6 5 Z.-Limburg half bew. 6 10 Helsinki sneeuw no -0 16 Stockholm sneeuw n 3 14 Oslo sneeuw nno 1 1 Kopenhagen sneeuw wzw 5 2 Aberdeen onbewolkt w 4 1 Londen regen w 8 0,1 Amsterdam licht bew. w 7 5 Brussel zwaar bew. wzw 7 4 Luxemburg half bew. wzw 5 3 Parijs zwaar bew. w 8 8 Bordeaux regenbui w 12 10 Grenoble geh. bew. w.stil 8 25 Nice onbewolkt nnw 14 0 Berlijn zwaar bew. wzw 9 2 Frankfort half bew. zw 7 3 München zwaar bew. w 6 4 zwaar bew. w 7 10 Genève zwaar bew. w.stil 7 13 Locarno onbewolkt 0 3 0 Wenen zwaar bew. wnw 6 2 Innsbruck sneeuw ono 5 6 Belgrado regen n 16 3 Athene zwaar bew. 18 4 Rome licht bew. nnw 15 10 Barcelona onbewolkt nnw 17 0 Madrid licht bew. wnw 15 0 Mallorca zwaar bew. wzw 17 0 Lissabon motregen nnw 16 1 Zondag 12 december Zon op 08.39 uur; onder 16.28 uur. Maan op 20.42 uur; onder 12.20 uur. Maandag 13 december Zon op 08.40 uur; onder 16.28 uur. Maan op 22.10 uur; onder 12.48 uur. Maanstanden Laatste kwartier 15 december 10.52 uur Nieuwe maan 22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 11 december Hoog water 5.14 uur en 17.32 uur. Laag water 0.53 uur en 13.16 uur. Zondag 12 december Hoog water 6.03 uur en 18.23 uur. Laag water 1.39 uur en 14.04 uur Maandag 13 december Hoog water 6.55 uur en 19.19 uur. Laag water 2.28 uur en 14.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2