Dolleman die 15 auto's aanreed na wilde jacht aangehouden Twee DFC-supporters bij autobotsing omgekomen Achttien padvindsters en leidster flauwgevallen uitzied* TRICOT AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND mml het overhemd met de vele troeven Kort en bondig Tweemaal poging tot doodslag Nieuwe gevallen van papagaaieziekte In jeugdhonk met aardgasverwarming Onzekerheid over lot van prof. Follis Wegwerpvaten een nieuw probleem Rumoerige happening bij het Lieverdje sig^jgrlijk Beatrix en Claus in Londen IKOR-brief aan Amsterdamse kerkvoogden Café dicht wegens brandgevaar door benzinedampen Opklaringen MAANDAG 13 DECEMBER 1965 Men noemt daar de bruidsmeisjes al V makkelijk nooit kreuken V ventilerend lang meegaan 4 zo droog 4 nooit strijken 4 snel gewassen 4 gecontroleerd alom verkrijgbaar Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN ■o* ës In de Koopmansbeurs is zondag de jaarlijkse tentoonstelling van Felikat gehouden, die de grootste in Europa mag worden genoemd. Mevrouw E. P. M. van Praag uit Scheveningen poseerde trots met haar „Heilige Birmaan', een zeer zeldzame poes, waarvan er slechts vier in Neder land zijn. Een goede Birmaan moet spierwitte „handschoenen" hebben. (Van onze redacteur in Amsterdam) „Ik weet nergens van". Verbijsterd hoorden Amsterdamse politiemannen zaterdagnacht een 23-jarige loswerk man deze verklaring afleggen. Even tevoren hadden zy hem na een dolle mansrit door oud-west, waarbij hij een spoor van vijftien vernielde auto' achterliet, gearresteerd op verdenking van twee pogingen tot doodslag. Daarbij komt dat de man zonder rij bewijs en met een flinke borrel op ge reden had in een gestolen bestel wagen. Bovendien raakte hij na aan vijftien auto's voor duizenden guldens schade aangericht te hebben hij zijn aanhouding slaags met een hoofd agent van politie. De man begon zijn woeste rit na café bezoek zaterdagnacht omstreeks één uur in de omgeving van de Nicolaas Beets straat. Daar ramde hij de eerste gepar keerde auto. De eigenaar hiervan, de 56 jarige chauffeur C. Uitenbosch, zette di reet met zijn buurman die hem gewaar schuwd had, de achtervolging in. Op de Jacob van Lennepkade kregen zij de rode bestelwagen, waarin de man zijn paniekzaaiende rit maakte, in het oog, Uitenbosch zette zijn auto dwars op de weg en sprong eruit om de man tot stop pen te manen. Deze gaf echter gas en reed met grote snelheid op de chauffeur in. Door een snelle sprong opzij te maken wist deze ternauwernood aan een gewisse dood te ontsnappen. De man raasde verder en werd vervol gens, toen hij voor een stoplicht stilhield, achterhaald door een patrouillewagen van de inmiddels gealarmeerde politie. Hoofd agent Boorsma rende hier op de bestelwa gen toe, opende het portier en greep de bestuurder in de kraag. Niets ontziend gaf Twee jeugdige supporters van de Dordt- se voetbalclub DFC zijn om het leven gekomen en één Dortenaar is zwaar ge wond bij een frontale botsing tussen twee personenwagens op de rijksweg Tilburg Eindhoven onder de gemeente Moerges tel. Twee supporers en een Amerikaanse militair werden licht gewond. De vijf Dordtenaren hadden zondag morgen in hun woonplaats een wagen ge huurd om in Brunssum naar de wed strijd Limburgia-DFC te gaan kijken. On der Moergestel kwam de bestuurder bij een inhaalmanoeuvre in botsing met een tegenligger. De slachtoffers zijn de zestienjarige J. van Gent en de achttienjarige G. Timmer. Zaterdagmorgen is de 33-jarige land bouwer G. van Veldhuizen met zijn auto op de Putterstraatweg in Njjkerk aange reden. Hij overleed in Amersfoort in het ziekenhuis. Op de Essenweg in Sint Michels-Gestel reed een personenauto tegen een boom. De bestuurder, de 25-jarige T. H. van Gogh uit Den Dungen, kwam om het le ven. In Harenkarspel kwam de 53-jarige mo torrijder J. Koomen uit Wormerveer om het leven, toen hij in botsing kwam met een personenauto. Tussen Appingedam en Groningen werd de 58-jarige in Appingedam wonende heer M. Kamp met dodelijk gevolg geschept door een personenauto, toen hij de rijks weg overstak. In een Leids ziekenhuis is de zestigjari ge mej. S. Bos uit Zoeterwoude overleden die op 3 december in Zoeterwoude door een zestienjarige jongeman was aangere- de. In het ziekenhuis te Zaltbommel over leed de 57-jarige heer J. Rombout uit Vianen, die in Rossum In botsing was ge komen met een vrachtauto. De 62-jarige heer W. Pennings uit Uden- hout, die bij een verkeersongeval in zijn woonplaats ernstig was gewond, overleed in een Tilburgs ziekenhuis. Bij een poging een overstekende hond te ontwijken is zondagmiddag in het Noordlimburgse plaatsje Sevenum de be stuurder van een auto met drie inzitten den in volle vaart tegen een boom1 gere den. De echtgenote van de bestuurder, mevrouw Schouten-Hubeckers vond de dood. Te Terneuzen zijn drie papegaaien aan getroffen, die aan papegaaieziekte leden. De dieren bleken tegen een zeer geredu ceerde prijs te zijn geleverd door een postorderbedrijf te Voorburg. De vogels zijn inmiddels gestorven en de gemeente arts heeft maatregelen genomen om be smetting te voorkomen. Kortgeleden zijn op Texel ook enige pa pegaaien aan deze ziekte gestorven. Ook deze dieren waren van een bedrijf in Voorburg afkomstig. deze echter toen het licht op groen sprong gas. Terwijl de agent zich aan het portier vastklemde reed hij op de linkerkant van de weg aan. Hoofdagent Boorsma kon zich nog juist voordat hij met het portier tegen de daar geparkeerde auto's aan geslagen zou worden laten vallen. Terwijl hij zich kreunend,, maar niet ernstig gewond oprichtte, zette zijn colle ga De Groot de achtervolging voort. Na een wilde race, waarbij de man met zijn bestelwagen tot twee keer toe de dwars voor hem op straat gezette politieauto uit de weg ramde, zag de politieman tenslotte kans hem in de Kanaalstraat goed klem te zetten. In de vechtpartij, die volgde bleef de politie aan de winnende hand. Terwijl dit gevecht aan de gang was ging een tweede inzittende van de bestel wagen er van door. Ook hij kdn aange houden worden. Het bleek een vriend van de dolleman te zijn die een lift van hem had gekregen. Hij is weer vrijgelaten na dat gebleken was dat hij verder niets met de dollemansrit te maken had en dat hij zich alleen verdienstelijk had gemaakt door het tijdens de rit losgeraakte rech terportier op zijn schoot te nemen. (Van onze correspondent) Achttien van de dertig „kabouters" van de Todraasgroep padvindstertjes van zeven tot tien jaar en een leidster zijn zaterdagmiddag flauw gevallen tij dens haar wekelijkse bijeenkomst in de Bussumse jeugdkapel aan de Meentweg. De kinderen waren in het kleine boven zaaltje, waar twee gasradiatoren onge veer een jaar geleden op aardgas omge bouwd brandden. Vermoedelijk is in het De sedert zondagochtend 5 december in Amsterdam vermiste Amerikaanse pro fessor Follis is nooit in het gezelschap ge weest van drie homofielen, zoals een por tier van een theater op het Thorbecke- plein aan de politie had verklaard. De portier, die meende dat hij hen in de nacht van zaterdag op zondag met de Amerikaan samen had gezien, blijkt zich te hebben vergist. Dit betekent dat het laatste tijdstip, waarop de Amerikaan is gezien, nu is te ruggebracht tot zondagochtend omstreeks twee uur, toen twee mensen hem dronken op de hoek van de Herengracht-Thor- beckeplein hebben zien staan. Aanvanke lijk dacht de politie zondag dat haar ver moeden dat de dronken Amerikaan te wa ter was geraakt en verdronken, bewaar heid leek toen in het water van de Heren gracht het stoffelijk overschot van een man dreef. Dit bleek echter het stoffelijk overschot van een negentigjarige man te zijn, die al bijna een maand werd ver mist. Rijkswaterstaat in Limburg is veront rust over de omvang van het probleem der wegwerpvaten. Dit zijn vaten, die door de schippers, omdat er weinig statiegeld op staat, in de Maas en het Julianakanaal worden geworpen. De lege vaten hebben reeds meermalen ernstige beschadiging van scheepsschroeven opgeleverd. Ook de sluizen ondervinden veel hinder van de wegwerpvaten. Het afgelopen weekend is de zaterdag- avondse happening bij het Amstêrdamse Lieverdje op het Spui rumoeriger verlo pen dan in de afgelopen weken. Er ston den zo'n twee- a driehonderd mensen op het pleintje toen om twaalf uur enkele bekende provo's bij het beeldje begon nen te tieren en te schreeuwen. Negen provo's werden aangehouden. betrekkelijk kleine zaaltje door de aanwe zigheid van zo'n grote groep en het bran den van beide radiatoren zuurstofgebrek ontstaan, maar ook is het mogelijk dat de afvoer niet goed heeft gewerkt en dat er verbrandingsgassen in het vertrek zijn gekomen. De groep was juist aan de sluitingsce remonie begonnen, toen de leidster, „Oe hoe" S. M. Vos, zag dat een van de kin deren flauw viel. Toen er meer volgden dirigeerde zij de overige kinderen zo snel mogelijk via de trap naar buiten. Ook de assistente mej. J. Vos was boven intus sen in zwijm gevallen. Samen met een beneden in het gebouwtje aanwezige pad- vindstersleidster gelukte het „Oehoe" alle kinderen naar buiten in de frisse lucht te brengen. De assistente was inmiddels weer bijgekomen. De meeste kinderen kwamen buiten weer tot bewustzijn, maar enkele ande ren vielen hier nog flauw en zel'fs een half uurtje later thuis. De gevolgen zijn tot dusver niet ernstig gebleken. Gisteren waren alle kinderen vrijwel hersteld. Ze hadden alleen nog wat hoofdpijn. De jeugdkapel is door de kerkvoogdij gesloten, in afwachting van een technisch onderzoek. Advertentie LONDEN (A.P.) Prinses Beatrix en haar verloofde zijn zaterdag in Londen aangekomen. Geruchten dat zij prinses An ne zouden vragen bruidsmeisje te zijn bi; hun huwelijk op 10 maart werden niet bevestigd door de Nederlandse ambassa de. Daar werd gezegd dat het paar enige dagen in Londen zal blijven voor kerst inkopen. In Londen meent men te weten dat prin ses Irene van Griekenland, prinses Bene dikte van Denemarken en de jongste zus ters van Beatrix en Claus en prinses Christine van Zweden eveneens bruids meisjes zullen zijn. Het bestuur van het IKOR heeft de centrale kerkeraad en het college van kerkvoogden van de hervormde gemeente in Amsterdam in antwoord op een pro test tegen de IKOR-radio-uitzending Kerk veraf en dichtbij" van 21 novem ber laten weten dat het geen reden ziet het vertrouwen in de radiostaf op te zeg gen. In deze uitzending werd afkeurend ge sproken over het kort geding tegen de koster van de Westerkerk. Het IKOR-be, stuur is wel van mening dat de uitzen ding ten onrechte is geschied. Betreurd wordt dat tevoren niet voldoende feiten materiaal is verzameld. Het IKOR-be stuur heeft de bestaande programmacom missie opdracht gegeven een diepgaand overleg met de samenstellers te plegen over de inhoud van de actualiteitenru briek „Kerk veraf en dichtbij". Advertentie PUBLIKATIE AKU, ARNHEM (Van onze correspondent) OUDKERK In café S. Woudstra te Oudkerk brandt sedert vorige week don derdag geen kachel meer, omdat er zo wel in de woning als in Ijet café gevaar lijke benzinedampen hangen die een ge volg zijn van een lekkage in de leidingen of de tanks van de bij het café behorende benzinepompinstallatie. Omdat deze een constant explosiegevaar vormen heeft gemeentewerken van Tietjerksteradeel de heer Woudstra geadviseerd alle ka chels te doven, met uitzondering van die in de keuken waar geen dampen zijn. Ook mag er gelijkvloers geen elektrisch licht worden ontstoken, omdat een over slaand vonkje eveneens een brand zou kunnen veroorzaken. De deuren en ramen van het pand staan dag en nacht open, om de licht ontvlambare dampen te laten ontsnappen. Het gezin is al vier dagen op de keuken aangewezen, het cafébedrijf ligt sedert de ontdekking van de dampen stil. Het stij gende grondwater heeft de in de bodem verspreide benzine tot vlak onder de vloe ren en in de kelder gebracht. Pas als het water gaat zakken zal ook de benzine, voorzover nog niet verdampt, weer in de bodem verdwijnen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Op treden van het cabaret „Tingel Tangel". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Meis die men niet trouwt", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De bruggen van Toko-Ril", 18 jaar. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro contra Samson", 14 jaar. Minerva, 20.15 u.: „8V2", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De l'a- mour", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vier des perado's", 14 jaar. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „America, America", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zon dag van 13 tot 17 u. Teylers Museum, Spaame 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur- Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag 14 u. en eventueel 20 u.: Begrotingsvergadering. Raadhuis Lisse, vandaag 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. 1 MAANDAG 13 DECEMBER Heden geen bioscoopvoorstellingen. Stadsschouwburg, 19.30 u.: muzikale af sluiting van de cursus 1965 van de Mu ziekschool Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 14 DECEMBER City, 20 u.: „Wereld zonder zon" (Velser Kunstkring-serie). Stadsschouwburg, als maandag 13 dec. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; „De Duinpan", Santpoort: 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21.15 uur. ■R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke- en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102 te IJmui- den. Telefoon 02550-7715. MAANDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Marie Rosa, de meid". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „The Hill, de heuvel der verschrikking". W.B. Theater, 20 u.: „Ik was een gang ster". Huize „Scheybeeck, 20 uur: Toneelcur sus voor jongeren". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19.30 tot 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 1517.30 uur en van 1921 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur. R.-k. leeszaal geopend van 1517 uur. DINSDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Marie Rosa, de meid". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „The Hill, de heuvel der verschrikking". Huize Scheybeeck, 19.30 uur: cursus cre atief spel voor jongeren van 13 tot en met 15 jaar. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 102, 16.30 u.: jeugdcursus boetseren en beeld houwen door Kennemerstaten. Hoeve Adrichem, 20 u.: cursus boetseren en beeldhouwen voor ouderen. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen, van 9-13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Godsdienstonderwijs in Utrecht. De Utrechtse gemeenteraad heeft na een urenlang debat met 28 tegen 14 stemmen zijn goedkeuring gehecht aan een nota, waarin het college van B. en W. voor stelde niet overtegaan tot subsidering van het godsdienstonderwijs op bijzon dere scholen. Tegen stemden de K.V.P.- fractie en twee leden van de anti-revo lutionaire partij. De subsidie voor gods dienstonderwijs aan de openbare scholen werd verhoogd, en het vormingsonder wijs op humanistische grondslag in deze regeling betrokken. Achttien mille verduisterd. De Amster damse politie heeft de 31-jarige kantoor bediende aangehouden, die bekend heeft ruim 18.000 gulden ten nadele van een Amsterdamse onderneming, waar hij hoofd van de afdeling personeelszaken was, te hebben verduisterd. Hij deed dit door het uitschrijven van cheques ten gunste van zichzelf, boekingen te laten doen op zijn eigen girorekening. Bij een accountantsonderzoek kwam de zaak aan het licht. Dieven. Na een achtervolging en het los sen van waarschuwingsschoten hield de politie in Enschede twee broers aan, die dronken in een auto rondreden. Het bleek dat zij de wagen uit een garage hadden gestolen. In de auto lagen dozen met 5700 sigaretten en 11 bierkistjes met thee. Die hadden de broers uit de auto van een vertegenwoordiger ge stolen. Naar Den Bosch. Op woensdag 15 decem ber zullen prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg een bezoek aan Den Bosch brengen. Zij zullen onder meer een rondrit maken en in het stadhuis geschenken van de burgerij in ontvangst nemen. Etalagedief. De Amsterdamse recherche heeft een 27-koopman aangehouden, die transistorsradio's te koop aanbood. Hij bekende deze gestolen te hebben uit eta lages waarvan hij de ruiten had inge slagen. Tien jaar Lekwater. Het gemeentebe stuur van Den Haag heeft bij het tien jarig bestaan van de Lek-duinwater- leiding van de gemeente de dr. Schier- beek-prijs ingesteld. De prijs is 2500 groot en zal eens in de vijf jaar worden toegekend. Ook is een gouden Schier- beekpenning ingesteld, die is toegekend aan de directeur van het Instituut voor Toegepast Biologisch Onderzoek in de Natuur te Arnhem, dr. A. D. Voute, aan prof. D. J. Kuenen te Leiden, aan prof. dr. J. K. Baars te Delft en aan prof. dr. H. J. Venema uit Wageningen. Het K.N.M.I. deelt mee: Ook gedurende het weekeinde bleven van de oceaan afkomstige storingsgebie- den het weer in West-Euorpa beheersen. Zuidwestelijke winden voerden zachte en vochtige lucht aan, waarin in Frankrijk en Zuidwest-Engeland de temperaturen opliepen tot omstreeks 11 graden. Maan dagmorgen was het ook in het zuiden van ons land 9 a 10 graden. Ten zuidwesten van Engeland nadert thans een rug van hoge luchtdruk, welke in onze omgeving tijdelijk opklaringen zal brengen. Ook boven Scandinavië vormde zich een rug van hoge luchtdruk, waarin plaat selijk tijdens windstil weer en heldere he mel de temperaturen tot 35 a 40 graden onder nul daalden. Maximum-temperaturen BC I S w - d binnen- en buitenland. a M 3 Neerslag: laatste 24 uur. o S d S St Den Helder regen z 6 5 Ypenburg motregen z 6 3 Vlissingen regen zw 6 4 Eelde geh. bew. zzo 4 0.4 De Bilt regen zo 5 3 Twente regen z 4 4 Eindhoven regen windst 5 3 Z.-Limburg regen wzw 4 3 Helsinki licht bew. n 1 3 Stockholm licht bew. wnw -4 1 Oslo zw. bew. nno -10 0 Kopenhagen zw. bew. 0 -1 0.3 Aberdeen regen z Londen motregen wzw 9 1 Amsterdam regen zzo 5 3 Brussel zw. bew. wzw 6 3 Luxemburg regen wzw 2 3 Parijs motregen zw 11 2 Bordeaux motregen zw 13 3 Grenoble zw. bew. windst. 5 5 Nice zw. bew. nnw 15 0 Berlijn licht bew. ozo 3 1 Frankfort motregen wzw 5 0.7 München régen wzw 2 5 Zürich regen zw 3 23 Genève regen zw 5 4 Locarno onbewolkt O 11 0 Wenen zw. bew. zw 4 0.1 Innsbruck sneeuw windst. 1 16 Athene licht bew. nnw 16 0 Rome geh. bew. O 12 0 Barcelona zw. bew. nnw 0 Madrid mist windst. 13 0 Mallorca zw. bew. windst. 0 Lissabon licht bew. n 15 0 Dinsdag 14 december Zon op 08.41 uur; onder 16.28 uur. Maan op 23.35 uur; onder 13.09 uur. Maanstanden Laatste, kwartier 15 december 10.52 uur Nieuwe maan 22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 13 december Hoog water 6.55 uur en 19.19 uur. Laag water 2.28 uur en 14.56 uur. Dinsdag 14 december Hoog water 7.50 uur en 20.20 uur. Laag water 3.20 uur en 15.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2