Junior Kamers in Nederland waren zaterdag op bezoek in de IJmond Vader Demmers en Demmers junior voerden stunt op zuidpier uit Sleepboot „Friesland" voor het eerst in IJmuiden Kerstconcert te Heemskerk IN DE VISHAL EN OP ZEE 1 Jongeman aan de rit met gestolen taxi Vernielingen aan feestverlichting Brandweer rukte uit voor stormschade Bliksemmanoeuvre bracht „bevrijding" voor twintig man Zevenhonderdste lid ABVA-IJmuiden Kettingbotsing op hoek Rijksweg-Parkweg Havenberichten Doorlopend bezoek, aan Santa Kyriaki Autobus contra personenwagen L. Veldt vele malen kampioen en generaal-kampioen bij Atoom Diana klaarde 't zelf en Costantis wilde andere hulp In slip geraakt Meisje botste tegen een personenauto MAANDAG 13 DECEMBER 1965 5 P. Zwaanswijk Wmwrm Matroos van sleepboot kreeg hersenschudding WEEKABONNEMENTEN s?$jjfi3%ggSBgw v-*| De deelnemers aan de nationale conven tie van Junior Kamers in Nederland zijn zaterdagmiddag op het stadhuis van Vel- sen hartelijk ontvangen door het gemeen tebestuur. Zoals wij vorige week hadden aangekon digd, hebben deze leidinggevende func tionarissen in industrie, handel, bankwezen e.d. 'n excusie gemaakt naar de IJmond waar zij werden geconfronteerd met de spectaculaire ontwikkeling van dit natio naal zo belangrijke gebied. Nieuwe stad aan de zee In zijn toespraak wees burgemeester mr J. C. Bührmann op de energieke aanpak na de tweede wereldoorlog van wederop bouw en herstel, de spectaculaire uitbouw later in gelijke tred met de ontwikkeling van het bedrijfsleven, die Velsen-IJmui- den deed uitgroeien tot een nieuwe stad aan de zee, met zeventigduizend inwoners nu de vierde gemeente in Noord-Holland. De totale omzet van het bedrijfsleven aan het Noordzeekanaal, waar meer dan 20.000 personen arbeid vinden, bedraagt op het ogenblik ruim 2 miljard gulden per jaar. De aanvoer van vis in IJmuiden is met e'en jaargemiddelde van bijna 100.000 ton meer dan de helft van de totale aanvoer in alle Nederlandse vissershavens. De ontwikkeling staat niet stil. De grote werken ter verruiming van de IJmui- der havenmond, de plannen tot vestiging van havenaccommodatie buiten de sluizen, de verbreding van het Noordzeekanaal, de voordurende groei van de industrieën en de op handen zijnde industriële ontwikke ling van het Noordzeekanaalgebied laten Velsen niet onberoerd, vragen een volle dige inzet om de expansie mee te dragen en mee te bepalen. Het dynamische karakter van deze streek, deze in luttele jaren zo sterk gegroeide jonge gemeenschap leek de heer Bühr mann bij uitstek geschikt als boeiend ob ject voor de praktische werkzaamheid van Afgelopen nacht is te Tjmuiden een 17- jarige jongeman uit IJmuiden-oost aan de rit gegaan met een taxi, waarvan de be stuurder even was uitgestapt om vanuit een publieke telefooncel een geprek te voeren. Tien minuten nadat de man tot zijn schrik zag dat de passagier in zjjn taxi wegreed werd de wagen aangetrof fen door een patrouille van de Velsense gemeentepolitie op de Julianakade te IJmuiden. De taxi stond met nog brandende ver lichting op de weg. Er zat niemand meer in. Een onderzoek bracht spoedig aan het licht wat er was gebeurd. De taxichauf feur had tegen drie uur vannacht vanuit Beverwijk drie passagiers naar IJmuiden gebracht. Toen twee waren uitgestapt ging de taxichauffeur even telefoneren. Hij had het contactsleuteltje in de wa gen laten zitten. De overgebleven passa gier ging toen met de taxi aan de haal. De wagen bleek aan de voorzijde te zijn beschadigd, vermoedelijk door een bot sing tegen een geparkeerde staande wa gen op de Orionweg te IJmuiden. De dader is achterhaald. Hij heeft ten slotte toegegeven het feit te hebben ge pleegd. De jongeman verkeerde onder in vloed van alcoholhoudende drank tenge volge van het drinken van een groot aan tal glazen met bier. Nog onbekend gebleven jongelui heb ben het in de nacht van zaterdag op zon dag voorzien gehad op de feestverlichting in de Hoofdstraat te Santpoort. Om welke reden dan ook hebben ze het „leuk" ge vonden een deel van deze feestverlichting stuk te trekken. De politie zoekt naar de daders. De brandweer van- Velsen moest zater dag nog twee keer uitrukken in verband met stormschade. Aan de Radarstraat te IJmuiden werd een omgewaaide tv-anten- ne van een dak gehaald, aan de P. C. Hooftlaan te Driehuis werd een losgeraak te h-pijp van een schoorsteen verwiiderd de leden der Junior Kamers in Nederland. Nadat mr. Hondius zich de tolk van de dankbare excursisten had gemaakt, werd het stadhuis bezichtigd. Er werden verversingen aangeboden, onder meer schelvispekel en vishapjes, waarmee het gemeentebestuur een typisch IJmuidens accent wilde geven aan deze ontvangst. De deelnemers aan de nationale con ventie van Junior Kamers werden zaterdagnamiddag in de burgerzaal van het nieuwe stadhuis van Velsen namens het gemeentebestuur ver welkomd door burgemeester mr. J. C. Bührmann. De gestrande vrachtvaarder „Syriaki", al wekenlang geketend in het zand voor de IJmuidense duinen, de twee machti ge kraaneilanden aan de ver in de woe dende Noordzee stekende zuidpier met de spookachtig aandoend dansende sil houetten van buitengaats gunstiger weer omstandigheden afwachtende koopvaar dijschepen op de achtergrond, het geheel onder een onheilspellende grauwe storm- lucht, vormden ook dit afgelopen week einde het decor voor een indrukwekkend spel van wind en water dat regelmatig ontaardde in huizenhoge schuimexplo- sies. Opnieuw genoten honderden mensen in de strandpaviljoens, veilig en comforta bel bij een kop koffie of iets sterkers, van het prachtige schouwspel dat in de cembermaand al ver over de honderddui zend kijkers heeft getrokken. Aan het begin van het nieuwe gedeel te van de zuidpier stond zaterdagmiddag eenzaam een vreemd geel ding op wie len, dat door de enkelen die zich dich terbij waagden kon* worden geïdentifi ceerd als een dertientonslaadschop van Bitumarin, de organisatie welke door rijkswaterstaat is ingeschakeld bij de werkzaamheden voor de uitbreiding en verbetering van de IJmuidense haven mond. De man in de cabine van de 13- tonner bekeek het bepaald anders dan de mensen in de strandrestaurants: de heer J. H. Demmers, Waalstraat 58 in IJmuiden, wachtte zijn kans af om met een bliksemsnelle manoeuvre twintig man nen van de kraaneilanden, die daar se- De heer Leo de Nijs uit de Kanaalstraat in IJmuiden ontving zaterdagmiddag on verwacht bezoek van het afdelingsbestuur van de Algemene Bond van Ambtenaren, waarvan voorzitter Th. Mooy hem kwam mededelen, dat hij onlangs als zevenhon derdste lid van de afdeling was ingeschre ven. Het bereiken van dit kerngetal had het bestuur niet onopgemerkt voorbij wil len laten gaan, vandaar deze visite en het aanbieden van een fraaie lederen poef als welkomstgeschenk. De heer Mooy begroette het nieuwe lid uiteraard met vreugde en hij heette hem hartelijk welkom in deze bond, die met zijn 91.000 ongetwijfeld tot de grootste van Nederland behoort. Hij verzuimde daarbij evenmin er de aandacht op te vestigen dat de sterkte van deze organi satie het mogelijk heeft gemaakt, voor de leden talrijke gunstige levensvoorwaar den te realiseren. Op zijn beurt wilde de heer De Nijs gaarne vaststellen dat hij volkomen van het nut van een hechte en algemene or ganisatie is overtuigd en aldus met de A.B.V.A. een bewuste keuze heeft gedaan. Op de hoek van de Rijksweg en de Parkweg te Velsen deed zich zondagmid dag een kettingbotsing voor, waarbij vier auto's waren betrokken. Drie auto's ston den achter elkaar te wachten in verband met ander verkeer. Een vierde, achterop komende auto kwam niet tijdig tot stil stand, botste tegen de achterste auto, die op zijn beurt doorschoof, hetgeen er toe leidde dat ook de andere wagens tegen el kaar botsten. dert vorige week dinsdag op waren, weg te halen. De mannen hadden er vrijdag middag (na twee werkeloze dagen) af moeten komen, maar de storm had zo iets onmogelijk gemaakt. Zaterdagmiddag leek het er op, dat het lukken zou. Demmers wachtte op driehonderd meter van zijn doel op een kans. Maar de kans kwam die middag niet: de stortzeeën bleven met de re gelmatigheid van een klok het piéropper- vlak overspoelen. Tandenknarsend moest hij omstreeks halfvijf rechtsomkeert ma ken. Eerst zaterdagavond om negen uur werd het minder gevaarlijk. Het bleef riskant, maar Demmers, geassisteerd door zijn zoon, waagde de aanval. De manoeuvre lukte volkomen. De twintig mannen kwamen, door en door nat, maar ongeschonden op de vaste wal. Zes mannen, op elk kraaneiland drie, bleven op hun hoge post. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Boreas, van Rotterdam; Ellen Mahler, Rotterdam; Caro line, Par, IJmuiden; Bern, Fowey; Stella Maris, Hamburg; Lis Christ, Kristiansand, IJmuiden; Galdonia, Swansea; Pergo, Mitra; Mare Liberum, Dagenham; Spaarneborg, Great Yarmouth, IJ muiden; Jumbo, Bremen, IJmuiden; Borgholm, Antwerpen; Barsa, Rotterdam; Bruse, Drammen; Texelstroom, Huil; Hoogvliet, Londen; Duneck, Swansea; Attis, Hogenes; Diana V., Den Helder, Buitenhuizen; Veritas, Ipswich; Heluan, Jossing- fjord; Lens, Monrovia, IJmuiden; Netherlands Coast, Newcastle; Artemis, Antwerpen; Carina, Port Said; Bodenstein, Antwerpen; Fian, Tako- radi; Helicon, Paramaribo; Odenwald, Antwer pen; Dortmund, Belawan; Utsira, Antwerpen; Saint André, Le Havre; Swift, Aalborg; Cyprian Coast, Londen; Dinkelstroom, Goole; Lake Bo- somtwe, Londen; Senior, Londen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Polydorus, naar Bremen; Eos, Piraeus; John V., Londen; IJsselborg, Halmstad, IJmuiden; Adelheid Sibum, Oxelosund, IJmuiden; Bram, Dagenham; Mem non, Curagao; Bohus, Immingham; Skou Nep- tun, Porto Cabello; Frederiksborg, Londonderry; Bloemgracht, Rotterdam; Buka, Londen; Hero, Antwerpen; Canada, Grangemouth, Zaandam; Stuttgard, Antwerpen; Hoegh Aurore, Stettin; IJstroom, Leith; Aria, Rotterdam; Sabine H., Stockholm; Emerald Isle, Gent; Anneliese Porr, Avilez, IJmuiden; Lydia W., Goole, IJmuiden; Siganka, Hampton Roads; Spes, Stettin, IJmui den; Arvo, Londen; Rote, Malmoe; Berkelborg, Delfzijl; Jacob Teekman, Great Yarmouth, IJ muiden; Tim S., Karlstad, IJmuiden; Caroline, Farberg, IJmuiden; Senegalkust, Freetown; See- falke, Gothenburg; Alouette, Londen; Crail, Gothenburg; Nina, Helgasund; Hedwig, Lun- stedt, Stockholm; Labotas, Benghazi; Egret, Rot terdam; Biri, Drammen; Bjarmia, Antwerpen, Velsen; Ixia, Baie Comeau; Asta, Rotterdam; Aquitaine, Antwerpen; Emsland, Felixstowe; Berkelstroom, Londen; Togokust, Hamburg. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Elke, van Londen; Birka, Rotterdam; Sheafield, Monrovia, IJmuiden; Monte Arnabal, Rotterdam, IJmuiden; Hoc Vinces, Londen; Pandora, Goole; Cranborne, Ipswich; Peik, Antwerpen; Regulus, Helsinki, IJmuiden; Pulp Trader, Gothenburg, IJmuiden; Wanderer, Londen; Krosfonn, Antwerpen; Pe ricles, Antwerpen; Adroity, Londen; Sunny Prince, Rotterdam; Helle Ruse, Boston, IJmui den; Sincerity, Aberdeen; Wilpo, Gothenburg, Zaandam; Tank Monarch, Gefle; Gazelle, Boston, Zaandam; Monte Esdedan, Middlesbro, IJmui den; Potomac, Hampton Roads; Hubrot, Avon- mouth, IJmuiden; Willemijn, Fowey; Bern Wesch, Wismar; St. Andrew, Lattakia; Procyon, Duluth; Diana, Par; Bure, Kristiansand; Vlie- stroopn. Sheerness; Bornrif, Par; Belos. Gefle; Prinsenborg, Mantyluoto; Teun, Swansea; Schwarzenbek, Bremen; Jetty, Vestavarf, Zaan dam; Draco, Aarhus; Falmingo, Kristiansand, IJmuiden; Zaanstroom, Portsmouth; Campero, Antwerpen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Palamedes, naar San Juan; Deborah, Londen; Jalta, Delf zijl, Zaandam; Christine, Gothenburg; Velox, Hull; Hinde, Londen; Christina, Bremen; Binna, Antwerpen; Hontestroom, Huil; Hermes Leader, Brunsbuttel, Zaandam; Margiriti, Antwerpen; Nerlandia, Gothenburg; Ilse Fritzen, Laskira, IJmuiden; Marga Friesecke, Londen, IJmuiden; Neckar, Duinkerken; Lovesteyn, Malmoe; Thea, Londen, IJmuiden; Barbara, Gothenburg; Meta, Antwerpen; Suzanne Herup, Oxelosund, IJmui den; Stella Maris, Londen; Lis Christ, Gent, IJ muiden; Faxborg, Brusssel, IJmuiden; Vikaren, Bremen; Boreas, Gibraltar; Koserow, Gent; Philetas, Rotterdam; Marinegra, USA; Barten- stein, Hamburg; Abbekerk, Lissabon; Polar Prince, Baie Comeau; Hinrich Raap, St. Malo, IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Fram, van Londen; Berta Beek, Hamburg; Dorset Coast, Swansea; Hangard, Holmsund; Pallas, Hamina; Dryburgh, Grangemouth; Marschenland, Gefle; Waalborg. Kotka; Heemskerk, Bremen. Maandag vertrok uit IJmuiden: Res Nova, naar Ipswich, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Het op het zuiderstrand bij IJmuiden lig gende vrachtschip „Santa Kyriaki" heeft ook zondag „doorlopend bezoek" van tal rijke nieuwsgierigen gekregen. Volgens op gave van de politie stonden op het par keerterrein en de wegen in de naaste om geving van het strand tussen de twaalf- en veertienhonderd auto's geparkeerd. On danks het minder gunstige weer was het de gehele zondag een komen en gaan, van strandwandelaars die een kijkje bij het hoog op het strand geworpen schip kwa men nemen. Een drukte waartegen de paviljoenhouders uiteraard niet het minste bezwaar konden hebben. De jeugdige zangertjes van de Koor school van de Kathedraal „Sint Bavo" uit Haarlen\ hebben tezamen met het kathe drale herenkoor „Cantemus Domino" van dezelfde kerk zondagavond in de Maria- kerk te Heemskerk een concert gegeven met een programma, dat afgestemd was op het kerstfeest. Onder leiding van de dirigent Jan Valkestijn vertolkten de ko ren, verenigd of afzonderlijk composities met een liturgische bestemming en kerst liederen, gekozen uit de internationale schat van volks-kerstliederen, die in de loop van vele eeuwen in de landen van Europa ontstaan zijn. Schone melodieën werden door de koren gezongen, muziek, die als sublimerend conserveringsmedium oude teksten, oude gedachten door de tijd heen heeft bewaard. Welke interpre tatie er thans nog aan de tekstgedachte gegeven mag worden en hoe de essentie daarvan mag worden ondergaan, de mu ziek behield haar onvergankelijke schoon heid. Elk kerstconcert kan daarvoor ge tuigen, ook het concert zondagavond te Heemskerk gegeven. DE AKOESTISCHE omstandigheden, waaronder het jongenskoor en het heren koor gewoon is te zingen, kon de Maria- kerk niet bieden. Klankvermenging is daar vrijwel niet mogelijk en van elke stemgroep werd een grote zekerheid en accuratesse vereist, omdat oneffenheden zich bij de dorheid in de klankverwerking geducht zouden hebben laten gelden. Deze bedreiging werd dank zij een blijkbaar uitnemende voorbereiding, met uitstekend resultaat het hoofd geboden. Slechts een neiging tot te hoog intoneren kon door de jongens niet altijd onderdrukt worden. Niettemin hebben zij de indruk gegeven, dat zij met hun heldere, strakke stemmen voortreffelijk kunnen zingen, ook wanneer zij voor de taak stonden solistisch op te treden. Hetzelfde gold ook voor de zan gers van het herenkoor, die hun goede stemmen uitstekend hebben leren te ge bruiken. DE ORGANIST van de kathedraal Jan Schouten zorgde waar vereist voor muzi- !kale begeleidingen, waarbij hij een „ro- niantische" klank als een der karakter trekken van het nieuwe orgel doeltreffend benutte. De talrijke toehoorders kregen eveneena een actief aandeel in het concert met het gezamenlijk zingen van enige kerstliede ren. Op de hoek Parkweg-Driehuizerkerk- weg te Velsen is zaterdagochtend een autobus tegen een personenwagen ge botst. In die wagen zat een 35-jarige in woonster van Amsterdam, die onderweg was naar het crematorium te Westerveld. Zij zag het richtingbordje naar Wester veld te laat, draaide toch nog met haar auto naar links, maar kon de bocht niet meer halen. Op een gegeven moment stond zij toen met haar auto dwars op de weg. Uit de richting IJmuiden naderde een autobus, bestuurd door een 39-jarige chauffeur uit Haarlem. Deze chauffeur claxoneerde even en zou toen met de bus achter de personenwagen langs rijden. De bestuurster van deze wagen begreep dit verkeerd, dacht dat zij te veel in de weg stond en reed achteruit toen de bus al dicht bij was. Het gevolg was dat de bus frontaal tegen de zijkant van de personen wagen botste. Een 42-jarige mede-inzit tende van de personenauto liep bij de botsing een hoofdwonde op. Zij werd in het Antoniusziekenhuis behandeld. De leden en hun dames van de postdui- venhoudersvereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord, die zaterdagavond in „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat hun feestavond hebben gehouden, vernamen van de voorzitter van de feestcommissie de heer A. de Bot jr., dat het wedvluchtsei zoen in de vereniging veel spanning heeft gekend en in verscheidene gevallen de be trokken liefhebbers elkander in de ver schillende kampioenschappen maar wei nig hebben toegegeven. Als elk jaar bleek ook nu weer, dat voor de prijswinnaars niet alleen vele fraaie bekers en artistiek uitgevoerde schilden maar evenzeer mooie diploma's beschik baar waren, terwijl bovendien een schat van ereprijzen het medeleven met de dui- venliefhebbers van „Het Atoom" illus treerde, waaronder een zeer mooie prijs uitgeloofd door mevrouw J. de Boer jr, een zilveren driedelige kandelaar. Deze vond zijn bestemming bij de heer L. Veldt, die niet alleen generaal-kampioen was, doch bovendien de eerste plaatsen bezette in de kampioenschappen Fond, oude dui ven en jonge duiven; kampioenschappen, die met weinig verschil spannend waren betwist door de heer P. Schoone, die in 1964 generaal-kampioen was. Achtereen volgens ontvingen de prijswinnaars,met hartelijke opmerking omtrent de vlieg- eigenschappen van de betreffende vogels hun fraaie voorwerpen van de heer A. de Bot jr. De heer P. Schoone, die de kampioens duif oud toonde, bezette eenmaal een eer ste plaats en driemaal een tweede plaats. De uitslagen waren: Vitesse 1. A. Koens 257,2; 2. D. van der Linde 253,7; 3. A. Kat 253; 4. L. Veldt 222,3; 5. J. Asjes 217,3 p. Midfond 1. P. Schoone 301,3; 2. L. Veldt 288,7; 3. J. de Boer 252,5; 4. W. Schouten 223,6; 5. D. v. d. Linde 221,8 p. Fond 1. L. Veldt 207,4; 2. P. Schoone 195,8; 3. Ph. F. ivXvXv.: Na een stormachtige proefvaart op de Noordzee is vrijdagavond de nieuwste zeesleepboot van n.v. Bureau Wijsmuller voor de eerste maal in IJmuiden gearri veerd. Gedurende het afgelopen weekeinde lag deze twintigste eenheid van de IJmuiden se sleep- en bergingsvloot te pronk aan de steiger bij het Sluisplein. De 2950 IPK sterke „Friesland", die onder bevel staat van kaptein H. Bronsdijk, is een zuster schip van de „Noord-Holland" en is de tweede geautomatiseerde sleepboot van Wijsmuller. Vorige week woensdag maakte het schip de proefvaart van Harlingen naar Den Helder. Donderdag waren de trekproeven in de Helderse marinehaven verricht. Het lag in de bedoeling dat de „Fries land" vandaag naar Amsterdam zou ver trekken voor een laatste inspectie in een droogdok. Vermoedelijk zal de nieuwe zeesleper dinsdag aanstaande door de bou wer, scheepswerf Kramer en Booy uit Kootstertille aan de directie van n.v. Bu reau Wijsmuller worden overgedragen Nog deze week zal de „Friesland" aan haar eerste karwei beginnen, een sleep reis van IJmuiden naar Middlesborough in Engeland met aannemingsmateriaal. De nieuwste aanwinst van n.v. Bu reau Wijsmuller, de 2.950 ipk sterke zeesleepboot „Friesland" heeft zich vrijdag voor het eerst in haar thuis haven IJmuiden laten zien. De „Friesland" werd bij de scheepswerf Kramer en Booy int Kootstertille (Friesland) gebouwd. De foto toont de nieuwe sleepboot aan de Wijsmuller- steiger in IJmuiden. Martinius 135,6; 4. D. v. d. Linde 133; 5. W. Schouten 115,7 p. Oude duiven 1. L. Veldt 71; 2. P. Schoone 69; 3. D. v. d. Linde 67; 4. M. van 't Hof 58; 5. Ph. F. Martinius 54 p. Jonge duiven 1. L. Veldt 328,3; 2. P. Schoone 320,3; 3. J. Stijnman 310,5; 4. P. v. d. Wiele 279,3; 5. K. Timmer 275,8 p. Navlucht 1. D. v. d. Linde 275,2 2. A. Voorhout 256; 3. J. de Boer 252; 4. L. Veldt 243,8; W. .Schouten 225,3 p. Generaal-kampioenschap 1. L. Veldt 118; 2. P. Schoone 113; 3. D. van der Linde 110; 4. W. Schouten 87; 5. A. Voorhout 84 p. Kampioensduif jong kwam van A. Duinveld en de kampioensduif navlucht is eigendom van de heer J. de Boer jr. Na ruim 30 uur in actie te zijn geweest op een door stormweer opgezweepte Noordzee is Wijsmullers sleepboot „Sim- son" vrijdagnacht in IJmuiden terugge keerd. Donderdagnacht, voer de „Simson", zoals gemeld, uit naar de Griekse 1082 ton metende „Diana", die op 40 mijl west noordwest van Vlissingen om sleepboot hulp had verzocht. De gezagvoerder ac cepteerde de door de „Simson" aangebo den assistentie op basis Lloyd's Open Form. Hij wilde de „Diana" naar Ham burg gesleept hebben. Op de positie, waar de „Diana" moest drijven, heeft de „Sim- son"-bemanning het schip niet gevonden. De „Diana" heeft vrijdagmiddag, toen het weer in de Noordzee opknapte, ook niets meer van zich laten horen. Vermoedelijk heeft de Griek zich zelf weer geklaard en de reis voortgezet, zonder de „Simson" hiervan op de hoogte gesteld te hebben. Ook de sleepboot „Utrecht" is in het stormweer van vorige week druk in actie geweest. Na een zware reis van ruim 30 uur kwam de „Utrecht" vrijdagmiddag aan bij de 7176 ton metende Griekse „Cos tantis", die op ruim 500 mijl ten westen van Landsend in de westerstorm met windkracht 9 lekkage had opgelopen. Het lekgeslagen schip maakte op het moment, dat de „Utrecht" ter plaatse kwam, weer 8 mijl vaart per uur in de richting van het Engels Kanaal. Later kwam ook de West- duitse sleepboot „Atlantic" bij de „Cos tantis" aan. Deze sleepboot, die door de „Costantis" op basis Lloyd's Open Form voor de hulpverlening was aangenomen, nam alle bemanningsleden van de Griek met behulp van een rubbervlot aan boord en nam de „Costantis" vervolgens op sleeptouw. De „Utrecht" is, nadat de red dingsoperatie was afgelopen en er geen gevaar voor mensenlevens meer was, te ruggekeerd naar haar station bij Lands end. Op nog onverklaarbare wijze is zon. dagmiddag op de Velsertraverse een per» sonenauto in een slip geraakt en tegen d» leuning van het viaduct tot stilstand ge komen. De wagen werd bestuurd door een -0-jarige leerling van een zeevaartschool uit Beverwijk. De jongeman kreeg een lichte hersenschudding. Vrijdagnacht is een 16-jarige matroos op de sleepboot „Assistent" in IJmuiden van een ijzeren trap gegleden en zo ongeluk kig gevallen dat hij een hersenschudding opliep. De uit Heemskerk afkomstige ma troos is in het St. Jozef ziekenhuis in die plaats tei verpleging opgenomen. if^yyyyyy'ifYYYriorooniYVVYVYvyyyYY dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE rv. .v.y.^-0.,v. Maandagmorgen zijn door 72 vaartuigen te IJmuiden aangevoerd: 8250 kisten vis, 70.000 kilogram tong en 185 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 2850 kis ten schelvis, 180 radio, 750 wijting, 220 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 500 haring, 1225 kleine kisten haring, 160 makreel, 62: schol, 65 tarbot en 490 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.80- 3.70, tarbot 7.10-6.30, grote tong 6.20-5.94, grootmiddel tong 6.59-6.72, kleinmiddel tong 7.15-6.90, tong een 4.55-4.15, tong twee 3-2.71. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 192- 162, middel kabeljauw 180-150, grote kool- vis 146-140, middel koolvis 136. Per tien stuks: grote kabeljauw 150-130, middel kabeljauw 70-50. Per hoop: rog 92-60. Vleet: 196-110. Per 50 kilogram: schelvis een 56-44, schelvis twee 32-17, schelvis drie 24-10, ka beljauw een 60-50, kabeljauw twee 53-46, kabeljauw drie 40-28, koolvis een 45, grote en middel schol 73-62. kl.middel en schol een 72-62, schol twee 72-68, schol drie 82- poon 32-26, haai 24-29, gestripte wij ting 31-21, haring 35-31, tarbot 300-116, griet 146. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit 85: kisten schelvis, 250 wij ting, 160 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 200 haring, 200 kleine kisten haring, 200 schol, 100 varia en 11.000 kilogram tong. Op de Lange Nieuwstraat te IJmuiden stopte zaterdagmiddag een 33-jarige ope rateur uit IJmuiden-West met zijn auto aan de rechterkant van de rijbaan om daarna achteruit een parkeerhaven in te draaien. Een hem achteropkomend 12- iarig meisje uit IJmuiden-West zag niet tijdig wat er ging gebeuren en botste op de fiets tegen de achterzijde van de auto. Het meisje liep kneuzingen op en is door de ongevallendienst naar de ouderlijke woning gebracht.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5