Koningin betaalde als eerste tolgeld op nieuwe brug Kamerheer bekneld onder plotseling dalende slagboom Minister Bogaers kaatste V.V.D.-balletje terug AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig OOSTERSCHELDEBRUG VERBINDT EILANDEN Den Bosch juichte voor Beatrix en Claus Verdenking tegen neef van vermoorde steeds sterker Hond overleefde (tv-)operatie niet Liberaal verzet tegen de 15.000 B-woningen vond in Tweede Kamer geen weerklank Anderhalf miljoenste telefoonabonnee Hilversummer is slachtoffer van misdrijf Maaswater blijft zakken Meer wind PLAIDS DONDERDAG 16 DECEMBER 1965 2 Geklede kostuums voor de komende feestdagen. Vorstin betaalde eerste tolgeld ANEGANG I7-HAARLEM Moord Alblasserwaard Politie neemt aan: Kerkelijk nieuws VAN LIEMT verwulft 45.- Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk op Toastjes Vanavond WEERRAPPORTEN ld a De opening van de Westerschelde brug door koningin Juliana is gister middag niet geheel zonder strubbe lingen verlopen. Even voordat de ko ningin het brugwachtershuisje zou binnengaan om met een druk op de knop de bascluebrug te laten zakken, drukte een monteur op een knop, die een slagboom naar beneden deed gaan. Onder die slagboom raakte een van de leden van het gezelschap van de koningin, de kamerheer in buiten gewone dienst H. A. A. baron Collot d'Escury bekneld. Deze schrok wel even, maar bleek zich niet bezeerd te hebben. Hg nam het incidentje nogal gemoedelijk op. „Het is een kleinigheidje, dat zich altijd wel bij zulke plechtigheden kan voordoen", zei hij. Voordat koningin Juliana de brug open de. was zij enkele minuten te gast bij de ANWB. De vorstin opende het aan de Noordbevelandse zijde van de brug ge legen nieuwe Wegenwachtstation door via Advertentie •ar Iedere heer stelt het op prijs om voor bijzondere gelegenheden 'n gekleed kostuum te bezitten. Van Ziji's kan U daarbij helpen! Gekleed blauw kostuum ver scheerwol, v.a. van zui- 179.50 de mobilofoon de buiten in een erehaag opgestelde wegenwachten te vragen met hun wagens te vertrekken en hun taak te beginnen. Dit nieuwe wegenwachtstation zal speciaal de brug onder zijn hoede nemen. Tevens zal het fungeren als co ördinatiepunt voor alle wegenwachtacti viteiten in de provincie Zeeland. Op de brug bevinden zich 18 praatpalen vanwege hun ronde vorm nu al „kletskoppen" genoemd die voortdu rend (daar zorgden op de brug rond zwervende Zeeuwse Lieverdjes voor) hun oproepsignalen in het Wegenwacht station lieten horen. De koningin en de genodigden reden in autobussen over de brug. Aan het begin van de brug voldeed de vorstin aan de tolgaarder het verschuldigde tolgeld. La ter, in een bijeenkomst in Zierikzee, ont ving zij van haar commissaris in Zee land, mr. J. van Aartsen, een gouden exemplaar van de penning, die iedereen die bij de uitvoering van de brugbouw betrokken was, zal krijgen. De wens was de vader van de gedachte, toen mr. Van Aartsen in zijn speech sprak over de brug over de Westerschelde in plaats van de Oosterschelde De heer M. J. van Poelje, voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Brugmaat schappij, bedankte koningin Juliana voor het feit dat zij „de eerst betalende klant" van de maatschappij had willen zijn. Hij zei dat de rijksdaalder die de vorstin betaald had, volgend jaar door meer dan een miljoen exemplaren gevolgd moet worden, wil de begroting sluitend zijn. Ir. F. van Hattum die sprak namens beide maatschappijen die de brug hebben gebouwd, bood de provincie Zeeland 25.000 aan voor het jeugdcentrum „Het Zilveren Schor". De feestelijke brugopening werd beslo ten met een imposant défilé van allerlei voertuigen van Zeeuwse transportonder- Grijs Flannel kostuum, mét of zon der vest, 149.50 Prinses Beatrix en Claus von Amsberg hebben woensdag hun tournee langs de provinciehoofdsteden besloten met een bezoek aan Den Bosch. Daar de commis saris der koningin, dr. C. Kortmann, in september ziekt was, kwam het prinselijk paar pas gisteren naar de Noordbra bantse hoofdstad. In het Provinciehuis kregen Beatrix en Claus een antiquarisch exemplaar van het door Thomas van Goor geschreven boek „De beschrijving der Stadt en Lande van Breda", een werk dat werd uitgekozen in verband met de nauwe banden tussen Breda en het Huis van Oranje. De ambtenaren der provincie moesten naar huis tijdens het bezoek, maar in het stadhuis stonden de gemeenteambtenaren netjes aangetreden in de hal toen het paar een kort bezoek bracht aan de trouwzaal, waar burgemeester mr. R. Lambooy enkele kostbare geschenken aanbood. Een rondrit door het feestelijk versierde Den Bosch, waar in de straten tienduizenden mensen juichend samen dromden, besloot de hartelijke kennisma king van het verloofde paar met de Brabantse hoofdstad. Op 17 februari zullen prinses Beatrix en haar verloofde Den Haag bezoeken. De officier van Justitie in Rotterdam, die het onderzoek naar de roofmoord op de 46-jarige fouragehandelaar Arie Blok land uit Giessenburg behandelt, heeft de inverzekeringstelling van de 37-jarige neef van het slachtoffer tot zondag ver lengd. De politie neemt aan dat de man, die vrijdagavond de auto van Arie Blokland in een straat in het Rotterdamse Katen- drecht parkeerde, de neef moet zijn ge weest. De verklaringen van de vrouw, die vrijdagavond een man de auto zag neer zetten en enige andere aanwijzingen geven daar genoeg aanleiding voor. Het stoffelijk overschot van Arie Blok land is woensdag onder zeer grote be langstelling op de begraafplaats van Schelluinen ter aarde besteld. (Van onze correspondent) HILVERSUM De hond die afgelo pen dinsdag op de televisie te zien was als proefdier bij een experimentele hart operatie, is niet meer in leven. Het beest is na de operatie pijnloos gedood omdat het niet meer levenswaardig was. De ope ratie werd enige maanden geleden ver richt door specialisten van de Nijmeeg se universiteit; toen werden de opnamen gemaakt. Van de zijde van de rooms-katholieke universiteit van Nijmegen werd ons mee gedeeld dat het bij deze operatie niet ging om de genezing van een patiënt maar om het experimenteren met metho den van opereren. Men noemt die een a- cuut experiment, in tegenstelling tot een chronisch experiment, waarbij men geïn teresseerd is in het genezingsproces van een patiënt. Het acute experiment deed de hond zoveel schade dat hij moeilijk verder had kunnen leven. De doktoren hebben het beest daarom nog tijdens de narcose gedood. De operatie werd als geslaagd beschouwd. nemingen. Vooral zij zijn blij met de nieuwe brug. De afstand Rotterdam-Mid delburg wordt er een vijftig kilometer mee bekort. Belangrijker nog echter is de tijdwinst die men op die afstand gaat boeken. Sinds mensenheugenis heeft men in Zeeland te maken gehad met veer- verbindingen. die niet zelden bij slechte weersomstandigheden ook nog uitvielen. Incident bij de opening van de Oosterscheldebrug: een kamerheer van de koningin kreeg de plotseling dalende afsluitboom op zich, toen een monteur van de firma, die het bedieningsmechanisme heeft ge leverd, op een (verkeerde?) knop drukte. It v"W"-, (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het is de oppositie niet gelukt minister Bogaers van Volkshuisvesting af te brengen van zijn plan voor de bouw van 15.000 ex tra kwaliteitshuizen in de woningwet sector. De liberale oud-minister van Financiën, prof. Witteveen, die deze zo genoemde B-woningen naar de particuliere sector overgeheveld wil de zien, kreeg gisteravond in de Tweede Kamer van de minister te horen dat het besluit om deze wo ningen te bouwen nog onder verant woording van het vorige kabinet was genomen en dat dit besluit destijds met volledige medewerking van prof. Witteveen tot stand was gekomen. „Pas afgetreden bewindslieden kunnen zich beter houden aan de goede gewoon te om in het eerste jaar na hun aftreden niet aan de politieke discussie deel te nemen", zei minister Bogaers, duidelijk geïrriteerd door het verzet van de libe rale woordvoerder, die op deze politieke dolksteek geen weerwoord had. Diens motie, waarin de bouw van de B-wonin gen als ongewenst werd omschreven, werd ernstig door de bewindsman ontra den. Datzelfde was het geval met een amendement, waarin werd voorgesteld het budget van de rijksgebouwendienst met 35 miljoen te besnoeien. Beide voor stellen kregen in de Kamer nauwelijks weerklank. Ook een anti-revolutionaire motie, waar in werd gevraagd deze B-woningen slechts tijdelijk in de woningwetsector onder te brengen en dan nog tot een maximum van 10.000 stuks, stuitte bij de minister op ernstige bezwaren en werd eveneens door de K.V.P. en de P.v.d.A. afgewezen. Minister Bogaers noemde de B-woning essentieel voor het welslagen van de doorstromingspolitiek. Van 170.000 gezin nen in de woningwetsector is het bekend dat zij uitzien naar een duurder huis van wat betere kwaliteit. De bewindsman kwam de Anti-Revolutionairen iets tege moet door te verklaren dat hij bereid was de keuze tussen A- en B-woningen over te laten aan de gemeentebesturen. Een tweede motie van de heer Aantjes (A.R.) waarin werd gevraagd om de B- woningen alleen toe te wijzen aan huur ders die een goedkopere woningwetwO' ning (van het A-type) vrijmaken, kreeg in principe de steun van de minister. Hij zal de gemeentebesturen de eis stellen dat tenminste 75 percent van het desbe treffende contingent gebruikt moet wor den voor direct aanwijsbare gevallen van doorstroming. Hij wilde geen inkomens grens aanleggen voor de kwaliteitswonin gen. Wel dacht hij erover de A-woningen te onderwerpen aan huurverhogingen, ge relateerd aan de hoogte van het inkomen. De minister verweet tenslotte de libe ralen in de Kamer „zand in de machine" te willen gooien door aan te dringen op schrapping van de 15.000 kwaliteitswonin gen. Dat zou betekenen dat het bouwpro gramma, voor 1966 op 125.000 huizen ge steld, volgend jaar ver beneden de 100.000 woningen zou blijven. De minister was bezorgd over de kapi- taalschaarste, maar waarschuwde tegen overdreven pessimisme. Het uitgifteni veau voor 1965 nadert reeds de 120.000 woningen, een aantal dat pas voor 1966 was gepland. „De toekomst is al min of meer verleden tijd", zei de bewinds man die verwacht dit jaar ongeveer 113.000 gereedgekomen huizen te kunnen afleveren, 40 percent meer dan in 1963. De heer J. M. Hermans in Arcen (L.) is de anderhalf miljoenste telefoonabon nee in Nederland geworden. Zijn aanslui ting kwam gistermiddag gereed en on middellijk belde PTT-hoofddirecteur, ir. R. Diks, zijn nieuwe cliënt, op om hem te feliciteren. De nieuwe abonnee kreeg een gratis jaarabonnement en het allernieuwste te lefoontoestel. Na een minutieus politieonderzoek is er nog geen klaarheid gekomen in de mys terieuze dood van de 44-jarige Hilversum se arbeider A. P. Valk, die levenloos en met ernstige verwondingen werd aange troffen in een afgelegen sloot in Houten De politie heeft de sloot laten leegpom pen in de hoop een aanwijzing te kunnen vinden die wellicht de verwondingen op de schedel en het gelaat zouden kunnen verklaren. Het resultaat was negatief. Zelfmoord acht de politie vrijwel uitge sloten, zij denkt in de eerste plaats aan misdrijf. Alle omstandigheden wijzen in die richting. Om het gelaat van de dode was een theedoek gebonden. Hoofd en ogen waren vrij, maar de doek bedekte wel de twee diepe snijwonden op de rech terwang, waaronder ook het jukbeen was gebroken. Aan de doek zat geen bloed, maar als het lichaam inderdaad twee we ken in de sloot heeft gelegen, behoeft dit niet te verwonderen. De politie schakelt de mogelijkheid van een verkeersongeluk niet uit. Mogelijk is de heer Valk door een automobilist op de donkere provin ciale weg aangereden. Geschrokken door de verwondingen en de bewusteloosheid van de heer Valk zou de automobilist de man in de sloot kunnen hebben geworpen. In het land bij de sloot zijn sporen van autobanden gevonden. Het waterpeil van de Maas blijft zak ken. In Zuid-Limburg is sinds dinsdag avond een daling van 40 cm. genoteerd, in Midden-Limburg van 11 cm. en Noord-Limburg van 15 cm. In Noord-Limburg moet het water nog ruim drie meter zakken om tot een nor maal peil te komen. Aangenomen naar Wamel en Dreumel H. ten Boom te Münchengladbach-Hardt' (Did). Advertentie Aabe Zaalberg 9 zuiver wol v.a. Twee jaar voor kindermishandeling. De rechtbank te Amsterdam heeft een der tigjarige havenarbeider uit de hoofdstad wegens mishandeling van twee van zijn kinderen, die daarbij zwaar lichamelijk letsel hebben opgelopen Yer00rdeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Klaas Bolt. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Shura Cherkassky (piano) en Henri Gouder de Beauregard (hobo). Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Studio met „Dagboek van een gek" van Gogol. Regie: Kees van Iersel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Door onbekenden aangerand", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Laatste duel in Gun Hill", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Shenandoah", 14 j. Minerva, vrijdag 20.15 u.: Moord aan boord", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: Vier snelle revolvers", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de angst", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: „Moderne kunst uit eigen be zit". Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Frans Halsmuseum X. Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid, Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 uur.; zon- en feestdagen van 1417 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat)Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 uur- Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dins dags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 uur. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, vandaag 20 u.: Voort zetting Begrotingsvergadering. Raadhuis Heemstede, vandaag en vrij dag 19 u.: Begrotingsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, vandaag ca. 20 u.: Voortzetting Begrotingsvergadering Haar lemmermeer. De Waagtaveeme, vrijdag 21 tot 2 u.: Cobi Schreijer met haar internationale programma. Gast: Don Paulin (Ameri kaanse folk-singer). DONDERDAG 16 DECEMBER City, 20 uur: „Raptus, het afschuwelijke geheim van dr. Hichcock". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: bijeenkomst Aquariumvereniging Velsen. VRIJDAG 17 DECEMBER City, 20 u.: „De heuvel der verschrik king". Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling door „Centrum". Ver. Vrijz. Hervormden, kerkgebouw ,,'t Braambos", Zeeweg 264, IJmuiden, 20 uur: officiële opening. Stadhuis, 20 uur: Politiek Jongeren Con tact Velsen; mr. F. Tunnissen spreekt over „Twintig jaar Ver. Naties, internationale samenwerking". Volkskerstzang, te 20 uur in de r.-k. kerk aan de Frans Netscherlaan te Sant poort. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19- 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k.-bibliotheek)19-21.30 uur. R.k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 en 19-21 uur; 16.30-17.30 uur voor de jeugd; filiaal Velsen-Noord: 14-17 en 19-21 uur. DONDERDAG 16 DECEMBER Kennemer Theater, geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sando- kan, de tijger van Ceylon". Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104; schilderen en tekenen door de jeugd; idem 20 uur, voor ouderen, door Kenne- merstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: Gesloten. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Statenhuis, Velserweg, 13.45 uur: Kerst middag voor Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Harmonie, Groenelaan 74, 19.30 uur: Kerstavond voor Plattelandsvrouwen. Oosterwjjk, openbare leeszaal, geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. VRIJDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddy in de greep van de vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sando- kan, de tijger van Ceylon". W.B. Theater, 20 u.: „De laatste rit naar Santa Cruz". R.k. Actiegebouw, Peperstraat 15, 20.15 uur: Ned. Genealogische Ver. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Rijkskantorengebouw. Op de plaats waar het in december 1964 afgebrande ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag heeft gestaan, is in op dracht van de rijksgebouwendienst een kantorengebouw in uitvoering genomen, dat het hoogste kantoorgebouw van Ne derland wordt. In dit gebouw zullen rijksdiensten en afdelingen van depar tementen tijdelijk worden onderge bracht, zolang de hiervoor bestemde definitieve huisvesting nog niet gereed is. Voor blauwe plekken. Een 30 jarige inwo ner van Rotterdam heeft het rijk twee duizend gulden schadevergoeding ge vraagd, omdat hij op het Haagse Bin nenhof is gevallen. Hij werd 's avonds verblind door een auto en struikelde over de kettingen, die daar gespannen zijn ter afzetting van de gereserveerde parkeerruimte. Voor de blauwe plekken en schaafwonden, die hij daarbij opliep, verlangt hij nu een fikse schadever goeding. Roofoverval op boerderij berecht. De rechtbank te Almelo heeft een 38-jarige betonarbeider uit Kloosterhaar en een 29-jarige brouwerij arbeider uit Hengelo tot anderhalf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Zij waren de aanvoerders van vier mannen, die in de nacht van 4 op 5 juni te Den Ham een roofoverval heb ben gepleegd in de boerderij van de 77- jarige landbouwer B. Meijer. Watertoren. In Dalfsen heeft men de 48 meter hoge watertoren, die sinds 1933 in deze gemeente stond, laten spingen. De toren, eigendom van de waterleiding maatschappij Overijssel, was overbodig geworden, doordat er een nieuw bodem reservoir met een grotere capaciteit in gebruik is genomen. Advertentie IN TOMATENSAUS MAKREEL NATUREL **WWWWWWWA/WIAfW\/VA<\AïWtAAAftAfVm/WVW Het K.N.M.I. deelt mee: Een tweetal zwakke oceaanfronten is over de Britse eilanden en Frankrijk langzaam verder naar het oosten geko men. Het eerste front bracht in de afge lopen nacht in het westen var ons land wat regen. Het tweede front dat vanmor gen regen bij Londen en Parijs veroor zaakte zal het komende etmaal het zuid westen van ons land kunnen bereiken, maar komt dan waarschijnlijk tot stil stand en neemt steeds verder in beteke nis af. Over de oceaan trekt met vrij grote snelheid een nieuwe storing in de richting van West-Frankrijk. Omdat de luchtdruk in Scandinavië nog steeds hoog blijft zal de wind in ons land morgen toe nemen uit zuidoostelijke richting. Verder zal er een veranderlijke bewolking zijn, waaruit mogelijk voornamelijk in het zui den van het land hier en daar wat regen zal vallen. De temperaturen blijven on geveer gelijk aan die van vandaag. Maximum-temperaturen os 1 c Q. os binnen- en buitenland. h S Neerslag: laatste 24 uur. cj E 4» Zu c.S Den Helder geh. bew. zzo 6 0 Ypenburg zw. bew. z 6 0 Vlissingen zw. bew. zzo 6 0 Eelde geh. bew. zo 5 0 De Bilt zw. bew. zo 5 0 Twente half bew. zo 6 0 Eindhoven zw. bew. zo 6 0 Z.-Limburg geh. bew. zzo 7 0 Helsinki sneeuw nnw -13 0 Stockholm half bew. nw -6 0.1 Oslo motsneeuw no -8 0.1 Kopenhagen zw. bew. 0 0 Aberdeen zw. bew. z 8 1 Londen regen zzw 10 4 Amsterdam half bew. zzo 6 0.2 Brussel licht bew. z 7 0 Luxemburg onbewolkt windst. 0 Parijs regen z 8 3 Bordeaux regen w 14 3 Grenoble geh. bew. windst. 7 0 Nice zw. bew. nnw 15 0 Berlijn mist O 3 0 Frankfort geh. bew. windst. 2 0 München mist windst. 3 0 Zürich geh. bew. zzw -0 0 Genève mist windst. 5 0 Locarno onbewolkt windst. 8 0 Wenen licht bew. windst. 3 0 Innsbruck onbewolkt windst. 1 0 Belgrado zw. bew. windst. 1 0 Athene onbewolkt n 12 0 Rome onbewolkt ono 15 0 Barcelona regen n 12 0.1 Madrid half bew. wzw 5 5 Mallorca zw. bew. zw 17 0 Lissabon licht bew. wnw 16 13 Vrijdag 17 december Zon op 08.43 uur; onder 16.29 uur. Maan op 02.18 uur; onder 13.56 uur. Maanstanden Nieuwe maan 22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 16 december Hoog water 10.01 uur en 22.38 uur. Laag water 5.16 uur en 17.56 uur. Vrijdag 17 december Hoog water 11.12 uur en 23.48 uur. Laag water 6.29 uur en 19.03 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2