Madrilenen verwachten koude winter en warme politiek Opvolging van Franco komt steeds meer op voorgrond KOSTUUMS H.K.C. Bedden 65.00 37.50 r HOE IS HET ONTSTAAN? J SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHR DOE UW KERSTP0ST AL DIT WEEKEINDE IN DE BUS! li verband met is kerstdrukte geeft PTT u een goede raaiPist uw correspondentie wat eerder. PTT lief! dan ruimte voor t van duivenboden n.v. KES-zegelactie in moeilijkheden JAN VAN DER PIGGE WINKELCENTRUM „Jan v. Goyensfraat" HEEMSTEDE VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 17 Invloed ƒ5»per week of 20.per maand Tevens grote voorraad Demi's - Pantalons Suède en Nappa Jekkers etc. ZIET ONZE ETALAGES JANSSTRAAT 51 - HAARLEM Directeur contra commissie van toezicht zeer attractieve reclame aanbieding! 1 pers. divanbed 1 pers. Polyether matras 10 cm. dik Gevuld matrasdek Compleet 1 pers. zuiver wollen deken Zuiver wollen HATEMA DEKENS 1 pers. 59.75 2 pers. 79.00 INTERIEURVERZORGING Gedempte Oude Gracht 108—110 Kruisstraat 22 Exclusieve Kerstgeschenken After Dinner Sigaren Tabakspijpen Aanstekers Dit woord: HOBO Dit woord: BRASSEN Dit woord: KANON Dit woord: PILOOT Kerstgedachten Die „schone" sport Atoombomvrij vergaderen Heer, ontferm U Einde van een illusie Onverantwoord Kerstmis 1965 Kom per auto winkelen! in het Van onze correspondent) MADRID In Madrid verwacht men een koude winter, waarin zich echter he te politieke ontwikkelingen zullen voor doen. In officiële kringen bestaat een gro te onrust over het feit, dat generaal Fran co zich als een sfinx in stilzwijgen blijft hullen over zijn plannen met betrekking tot zijn opvolger. Men vreest dat hij reeds enkele geheime maatregelen heeft getroffen. Daardoor gonst de Spaanse hoofdstad van geruchten. De Falange ver wijt generaal Franco dat hij de idealen van deze fascistische beweging, die hem tijdens de burgeroorlog heeft gesteund en aan de macht heeft gebracht, om hals heeft gebracht. Bij een officiële plechtig heid, onlangs, waarbij veel falangisten aanwezig waren, riep een van hen dit ver wijt hard in het gezicht van Franco. De man werd door de politie gearresteerd, maar later weer vrijgelaten. Velen geloven dat tijdens het zomer-re- ces van de Spaanse regering in de zonni ge residentie van Franco aan de Atlan tische kust, een geheime ministerraad is gehouden, waarbij is besloten om in de loop van het volgende jaar pretendent Juan Carlos Bourbon op de troon te plaat een en tot koning van Spanje te kronen. Na het bekend worden van dit bericht hebben de republikeinse stromingen in Spanje overleg gepleegd. Er is een soort monsterverbond gesloten tussen de linker vleugel in de nationale door Franco geleide syndicaten en de ou de anarchisten van de CNT, de Confedera- cion Nacional de Trabajadores, de groot- »te partij uit de Spaanse republiek van vóór de burgeroorlog en aartsvijand van Franco. Deze nieuwe groepering heeft een zeer sterke greep op de arbeidende bevolking en stuurt aan op een nieuw re ferendum over de toekomst van Spanje. Ze is ervan overtuigd dat het volk dan voor een republiek zal kiezen. Onder druk van deze republikeinse groep hebben de monarchisten achter Juan Car los onlangs geprobeerd al hun invloed in de regering te gebruiken en met een vreedzame staatsgreep Franco te dwingen vroegtijdig Juan Carlos op de troon te plaatsen. Deze putsch is mislukt, omdat de twee sterke mannen in de regering, generaal Miunoz Grandes, vice-president in de regering, en de minister van Ma rine, Nieto Antunez, zich er tegen heb ben verzet. „De monarchie in Spanje heeft eerst een grondige revisie nodig," zo heeft Miunoz Grandes verklaard. Kort daarop werd het bericht de we reld ingezonden, dat de Carlistische troon pretendent Charles de Bourbon-Parma Advertentie (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Het bureau van de collectieve zegelactie „Kopen en Sparen" is in grote moeilijkheden geraakt. De directeur van de KES, zoals de actie in de volksmond wordt genoemd, de heer A. van Noortwijk, heeft de bankrekening van 2 miljoen door de Rotterdamse offi cier van Justitie laten blokkeren. Onge veer 1500 winkeliers en vele duizenden af nemers of spaarders, verspreid door heel Zuid-Holland, zijn bij deze zegelactie aangesloten. De sinds de oprichting bestaande com missie van de KES, bestaande uit vijf winkeliers en een accountantsbureau is volgens de heer Van Noortwijk niet lan ger geschikt voor het beheren van het geld, dat in effecten en obligaties is vastgelegd. De commissie heeft de win keliers nadrukkelijk verzocht geen zegels meer uit te geven. Er zal nu getracht worden een rechter lijke beslissing te krijgen. zou hebben afgezien van zijn aanspraken op de troon en van plan zou zijn om in Frankrijk te gaan wonen. Prins Bernhard zou daarbij bemiddeld hebben. Niets is minder waard, want door de groeiende strijd tussen de monarchisten van Juan Carlos en de republikeinen, is het spel van Charles de Bourbon-Parma nog steeds niet uitgespeeld. In een recent interview heeft hij opgemerkt: „ik zal al tijd Spanje blijven dienen, naar gelang de omstandigheden dat van mij eisen". Daar is thans een verklaring van prin ses Irene bij gekomen. Zij heeft ge zegd: „de politieke en economische acti viteiten van mijn man en ook zijn per soonlijke leven zijn zozeer met Spanje ver bonden, dat ik niet inzie waarom wij er gens anders zouden moeten gaan wonen. Ons thuis is in Spanje en wij zijn van plan daar altijd te blijven". Op een vraag wat er waar is van de berichten dat zij in Nederland een huis zou hebben gekocht, omdat zij zoveel heimwee naar haar vaderland had, ant woordde zij: „wij hebben geen enkel huis in Nederland gekocht en wij denken er ook niet over dit te gaan doen. Als Car los en ik naar Nederland gaan, dan doen wij dat om mijn familie te bezoeken. Dan logeren wij vanzelfsprekend in het huis van mijn ouders, in paleis Soestdijk." In verband met de critiek die nog steeds op haar man in Nederland bestaat, zei zij: „de critiek in een deel van Nederland is waarschijnlijk ontstaan, omdat men niet de kans heeft gehad mijn man vol doende te leren kennen. Ik geloof dat men noch een persoon, noch een land mag be oordelen zonder een grondige kennisma king. Carlos is een dynamisch mens met een grote interesse in alles, en heus, het is uitermate plezierig en interessant, om aan zijn zijde te leven." Ondervraagd over de critiek die tegen woordig wordt geuit op prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg, zei prinses Irène: „Ik geloof dat de houding van een deel van het volk tegenover ons voorkomt uit de genegenheid die men al tijd voor ons heeft gehad. Men beschouwt onze familie als een soort persoonlijk eigendom en ons alsof wij de eigen doch ters van het hele volk zijn. Ik vind dat heerlijk. Maar als wij die gehechtheid aan ons accepteren, dan moeten wij ook het risico willen aanvaarden van veel critiek. Maar de critiek onder elkaar en-famille betekent niet een gebrek aan liefde, maar werkelijk het volledig tegenovergestelde." Advertentie Advertentie HOFLEVERANCIER GROTE HOUTSTRAAT 81 Ao. 1800 HAARLEM Een hobo is een blaasinstrument van palmboomhout waarop geblazen wordt door een rieten mondstuk. Het geluid is helder en scherp. De naam hobo, in het Italiaans oboe, in het Engels hautboy of oboe, in het Duits eveneens oboe, is ontleend aan het Franse hautbois, uitgesproken oboa, waarin hauthoog betekent en bois: hout. De eigenlijke betekenis is dus: hoog klinkend hout. Het Franse woord bois correspondeert met Nederlands bos, Engels bush en Zweeds buske. De grondbetekenis van al deze woorden is: zwellen, groeien. Een bos is dus eigenlijk: datgene wat gegroeid is. Ook buil en buidel behoren tot deze woord familie, want ze duiden aan wat ge zwollen en rond is. Met het accent op de eerste letter greep betekent het woord: regel en in het bijzonder: volgens strenge regels opgebouwd kettinggezang, waarbij de ene partij na de andere invalt. Ligt het accent op de tweede lettergreep, dan betekent kanon: stuk geschut met lange loop. In beide betekenissen moet de oorsprong van het woord gezocht worden in het Latijn en Grieks. In die beide talen betekent can na: rietstengel en vandaar: richtsnoer, regel. Een ver grotende vorm van canna in het Italiaans is: canone dat dus zowel: strenge regel als: grote, zware buis be tekent. Het woord is zoals vele mili taire termen via het Frans in het Nederlands gekomen. Het werkwoord brassen betekent: gulzig en overdadig eten en drinken, zwelgen, slempen. Het Duitse woord is prassen. Men gaat voor de verkla ring van het woord uit van een Ger maanse stam bras die betekende: la waai en die misschien verwant is met bassen: het blaffen van grote honden. In het Middelnederlands sprak men niet van brassen, maar van brasseren, ontleend aan het Franse brasser: door elkaar roeren, brouwen. Men meent dat het bovengenoemde bras: lawaai, identiek is met bras: mengelmoes, poespas, rommel, dat brasseren heeft opgeleverd en redeneert dan dat bij het werkwoord brassen zowel past het begrip: lawaai maken als het begrip: morsen, rommel maken. In de betekenis: bestuurder van een vliegtuig is piloot natuurlijk een jong woord. Maar in verwante betekenissen is het al heel oud. De oorsprong moet worden gezocht in het Griekse woord pedon, dat roeiriem betekende. Een riem werd ook gebruikt als roer en pedotes betekent dus: stuurman. Via Sicilië is dit woord in het Italiaans en in andere romaanse talen gekomen, eerst in de vorm pedoto, daarna in de vorm piloto. Dit leverde het Franse pi lote en het Duitse en Engelse pilot op, hoe verschillend ook uitgesproken. In oude Nederlandse geschriften vindt men ook de schrijfwijze peïlloot. Die berust op de misvatting dat de woor den piloot en peillood iets met elkaar te maken zouden hebben. Nu de Sint en Piet weer weg zijn Naar hun Spaanse vaderland; Nu men niet meer hoort van maagpijn Of van scheuten in 'n tand Als gevolg van 't vele snoepen Van banket en marsepein, Hoort men reeds de Kerstmanroepen: „Weldra zal het kerstmis zijn!" Korter worden steeds de dagen; Duisternis verdrijft het licht (En men hoort de klagers klagen Over koude, griep en jicht...), 't Licht dat lang op zich laat wachten En steeds korter bij ons blijft, Tot straks, in de NACHT DER NACHTEN, Het de duisternis verdrijft! Tóch, in deze donk're tijden, In dit trieste winterweer, Gaat men zich alweer verblijden; Voelt men reeds de kerstmissfeer! In de winkels ziet men boompjes, Waarin, brandend, kaarsjes staan. En we denken aan de oompjes, Die ons straks verrassen gaan Domme, vetgemeste ganzen Wachten óók op 't grote feest En wij zien ons zelf al schransen Van zo'n bruin-gebraden beest Dennebomen staken 't ruisen, Nemen afscheid van hun woud; Staan straks in miljoenen huizen Op een kruis van vurenhout. Weihnachtsstollen, appelflensjes, Kerstgebak en warme grog Maar denk óók eens aan de mensjes Zonder warme jas of rok! JAN WIELING Heus, ze zijn er nog! „Bijzondere Hulp" helpt waar dit nodig is! N.B. Dit vers telt zesendertig regels. Voor élke regel vraag ik slechts vijf cent! Niet van de krant, die geeft de ruimte En doet en geeft nog meer. Dat is bekend! Wèl, zesendertig maal één stuiver, „Een tachtig" dus, van ieder die dit leest, Maakt een bedrag gewoon fantastisch! „Maar," vraagt u nu, „wie krijgt hiervan het meest?" Niet ik ik rijm pro Deo! maar zij of hij, die, door bijzondere nood gekweld, Geen uitweg ziende, wordt geholpen Door u, via „BIJZONDERE HULP" met geld!! J.W. P.S. Alweer twaalf regels! Wat denkt u? 't Kan niet op? Nou, en of!! Giro 273107, ten name van Haarlems Dag blad; op het strookje a.u.b. vermelden: „Bijzondere Hulp". Vele sportliefhebbers zullen zondag 13 december genoten hebben van het sublie me spel dat de voetbalvereniging „Haar lem" ten beste gaf. Het is al jaren gele den dat men een dergelijke voorhoede aan het werk kon zien. Minder aantrekkelijk was het vele vuil dat rondom het Haarlem-terrein ligt. Op, maar vooral vóór de staantribunes was het een bende van je welste. Zou de vereniging Haarlem of de gemeente Haar lem, als eigenares van deze sportcomplexen hieraan niet wat meer aandacht kunnen besteden? C. de KONING, Haarlem. Het college van Burgemeester en Wet houders van Rotterdam krijgt de beschik king over een atoombomvrije vergader zaal. i Een berichtje, dat daar, als het ware triomfantelijk, staat in Haarlems Dag blad van 10 december, maar dat bij na der bekijken tot overdenking noopt. Wat moeten we met zo'n berichtje? Blij zijn (voor het college), jaloers zijn (zij wel en wij niet) of liever de schouders ophalen? Van tweeën één: óf er valt nooit een atoombom in de buurt van Rotterdam en dan is de schuilkelder overbodig, óf het gebeurt wèl, en die mogelijkheid dient nuchter te worden overwogen, trouwens de genoemde schuilkelder vraagt erom. Wie op de hoogte is van geschiedenis, weet dat het in de historie zelden is voor gekomen, dat in uiterste nood niet de uiterste middelen werden aangewend. Atoombommen zijn er nu eenmaal en de mogelijkheid dat ze ooit gebruikt zullen worden is helaas reëel. Zijn er niet in een met ons verbonden staat velen die om het gebruik ervan vragen? Weliswaar niet op Rotterdam, maar in een van hier en van daar ver verwijderd land, waar een ideologie wordt aangehangen, die niet strookt met die van genoemde bond genoot. En melden de kranten niet, dat de regering van genoemde staat niet positief wil verklaren, géén atoombom men te zullen gebruiken? Na welke eventuele gebeurtenis het hek van de dam zou kunnen zijn en bij wijze van kettingreactie een nieuwe wereldoorlog zou kunnen ontbranden. Wij Nederlanders zijn nuchter en niet gespeend van critische zin. Behalve, naar het schijnt, op het gebied van bewape ning en wat daarmee samenhangt. Toen in 1914 de eerste wereldoorlog uitbrak, nadat we hier geslachten lang niet an ders dan vrede gekend hadden, konden we ons eenvoudig niet indenken dat we er mogelijk in betrokken konden worden. En ons kinderlijk vertrouwen werd be loond. Was het daarom, dat we in 1939- 1940 weer op zo iets hoopten en op hoog gezag rustig gingen slapen? Toen het kwam, moest het wel een ramp wor den. Maar nu, in 1965, nu zijn we waak zaam en gaan onverdroten voort ons vol te stoppen met wapentuig (bij de afleve ring noodzakelijkerwijs al vaak verouderd) dat het in 1940 uitstekend zou hebben ge daan, maar niet anders dan op conventio nele wapens berekend kan zijn. Dat een eventuele nieuwe oorlog met z'n nucleaire wapens een totaal ander karakter zal hebben en onvoorstelbaar vernietigend zal zijn, daarvoor sluiten we maar liever onze ogen. Steeds maar doorgaan met nieuwe miljoenen te voteren ter vervan ging van verouderd materieel. En zodoen de, en dat is het fatale, bij het liever niet te veel denkende deel van de goe gemeente (de meerderheid?) een illusie te scheppen van betrekkelijke veiligheid. An dermaal: „Ga rustig slapen". We wéten dat we tegen atoombommen niets kunnen uitrichten. Evacuatie van bedreigde gebieden is, aarzelend door de regering toegegeven, ondoenlijk. Trou wens, waar zouden we heen moeten? Het enige is: zo doeltreffend mogelijk streven naar afwending van de verschrikkelijke dreiging, en in geen geval de bommen aantrekken. De regering zou bij voorbeeld steun kunnen verlenen aan het plan van de Poolse minister Rapacki om Midden- Europa atoomwapenvrij te houden of te maken en aldus te neutraliseren. Waar om zou de Benelux zich niet kunnen ver in deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publlkatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publlkatie zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brie! met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Je zou zo zeggen: wat weet de Viet- cong van het kerstfeest? Blijkens de be richten in ieder geval dit dat het een verwijzing is naar VREDE. Daarom bo den ze voor de kerstdagen een wapen stilstand aan. Een pauze om wat lol te maken aan deze zijde. Zouden de Azia ten begrijpen dat oorlog in strijd is met het Evangelie? Wij doen alsof het samen gaat: Amerikaanse vliegtuigen bombar deren Noord-Vietnam, enzovoort. Ik weet heel goed dat vrede niet ontstaat door een toverformule, maar ik protesteer te gen de mening dat de strijd tegen de communisten een christelijke zou zijn. Christenen strijden tegen onrecht en ar moede met middelen van naastenliefde, zo niet dan verloochenen we Christus en dan is het Kerstfeest van ons één brok huichelarij. A. W. H. NOORDA, hoofd ener school, Haarlem. klaren vóór aansluiting bij de groep Tsjechoslowakije, Polen, Oost- en West- Duitsland? Het binnenhalen van Ameri kaanse atoomladingen kan niet anders dan averechts werken. Kan men in gemoede menen, dat bij zo'n stand van zaken ons land ongemoeid zou blijven, als het ooit tot een treffen zou komen tussen Amerika en Rusland? Maar goed, volgens onze tweede veron derstelling valt er een A-bom of zelfs H-bom op of nabij Rotterdam. Roep u even de kaart van Nederland in herinne ring, samengesteld door wetenschappelijke onderzoekers van de Groningse universi teit, waarop de uitwerking van één bom op Nederland wordt uitgebeeld. Die kaart, die u overigens in de desbetreffende t.v.- uitzending niet hebt mogen zien vanwege de te onstellende echtheid. (Ga rustig slapen). Nu dan, op Rotterdam valt de bom. De raad heeft tijdig een seintje ge kregen en is in z'n schuilkelder. Net op tijd weten ze hun waterdichte stalen deu ren achter zich en de BB dicht te trek ken met buitensluiting van een aantal dringende minder bevoorrechten. En dan gebeurt het. Het gemeentebestuur blijft geruime tijd ondergronds en bezint zich misschien op te nemen maatregelen. En als ze dan weer boven komen zie Hirosjima in vergrote afmeting. Ja, wat moeten we met zo'n onwezen lijk berichtje? Schouders ophalen maar. A. HOVENKAMP, Haarlem Toen na de bevrijding ons land weer opgebouwd en bewoonbaar gemaakt moest worden, kwam er een zekere vorm van overleg tot stand tussen onderne mers en vakcentralen. Op zich zelf was het een goede zaak dat de twee belang rijkste partijen in het produktieproces ge legenheid kregen met elkaar te overleg gen. Een minder goede zaak was het ge brek aan realiteitszin van velen. Zij meenden een grote verandering te kun nen constateren in de verhouding tussen werknemer en ondernemer. Het ontging hun dat de twee partijen op een voor naam punt tegengestelde belangen had den. Een ondernemer probeert van het in de onderneming gestoken geld zoveel moge lijk profijt te trekken. Niet omdat hij zo hebzuchtig is, maar omdat de hoofdspel regel van onze maatschappij dat zo voor schrijft. De werknemer van zijn kant wil van de in de onderneming gestoken ar beid zoveel mogelijk voordeel trekken. Niet omdat hij zo'n platte materialist is, maar omdat de spelregels van de maat schappelijke omgang dat zo willen. En daar winst en loon uit dezelfde pot moe ten komen hebben ondernemers en werk nemers op dit punt tegengestelde belan gen. Ik verbeeld me niet iets nieuws naar voren te brengen. Deze feiten en hun sa menhang zijn al meer dan honderd jaar bekend. Maar na de bevrijding was er bij de leiding van beide groepen nu een maal een neiging deze harde feiten niet te willen zien. Zij droomden over de uit wissing der tegenstellingen, maar gingen aan de eis van een verandering der maatschappij met gesloten ogen voorbij. Nu gebeuren er de laatste tijd dingen die een einde dreigen te maken aan dit kinderlijk-naïeve gedroom. Het overleg is stuk. Bedrijven worden, zonder voorken nis van de werknemers, gesloten. En dan, in een moment van inzicht, zegt drs. Nederhorst: „Ik dacht niet, dat zo iets nog mogelijk was in Nederland." Had hij maar wat meer op zijn socialis tisch inzicht vertrouwd dan op wens dromen. Stellig zou hij zich dan niet zo vergist hebben. Verder merkt hij op dat de kapitaalver schaffers geen schade lijden, in tegenstel ling tot de duizend op straat gezette werknemers. Had de doctorandus werke lijk iets anders verwacht? Schamper zegt hij dan: „Men spreekt tegenwoordig vaak van medewerkers als men arbeiders bedoelt", waarna hij op merkt, dat dit in bepaalde gevallen ten onrechte geschiedt. Dit laatste, ben ik maar ten dele met hem eens. Zolang de onderneming je kan gebruiken, ben je medewerker. Als je arbeid niet meer no dig is ga je eruit. Zo hoort dat in het kapitalistisch stelsel. Wanneer dat stelsel je niet aanstaat omdat het onrechtvaar dig is moet je proberen het te verande ren. Misschien komt de tijd weer om aan dacht te gaan schenken aan de inhoud van het socialisme. Misschien kan er overwogen worden of het toch niet beter is de onderneming te laten beheren door wie er werken. Misschien is het al tijd om van medewerkers mede-beslissers te maken. Of de partij van drs. Neder horst al zover is, mag op goede gronden betwijfeld worden. W. HARMS, Velsen-Noord In uw blad van 10 december komt een foto voor van op elkaar gestapelde blok ken brons, welke blokken de gemeente Den Haag zou willen kopen voor 375.000 gulden. Ik denk, dat vele lezers van uw krant, evenals ik, enige tijd stomverbaasd op deze foto bleven staren van welke mens noch duivel ons zou kunnen overtuigen, dat dit nu Kunst is. Een lief ding zou ik willen verwedden, dat niet één op de honderd Hagenaars, persoonlijk gevraagd, het mooi en goed zouden vinden, dat ook van hun belas tinggeld deze „kunst" wordt gekocht. Beschouwd in het licht van het gebrek aan geld voor nuttige en nodige instellin gen, voor welke bijna wekelijks collecten worden gehouden op straat en langs hui zen, dan lijkt me een uitgave voor be doeld kunstprodukt, zacht gezegd, onver antwoord. T. VAN MOORSELAAR—GROOT, Santpoort. De kerstboom staat in al zijn pracht Ze zingen weer van Stille Nacht In mensen een welbehagen Ik durf me er niet aan wagen. „Vrede zij u allen" in Christus' leer Maar de meesten leggen het naast zich neer Ze zingen heel rustig „vrede op aard Met de hand op de knop en aan 't zwaard. De kind'ren kijken met blijde gezichtjes Naar mooie ballen en schitt'rende lichtjes Lieve gezichtjes, kinderlijk zacht Stille Nacht, Heilige Nacht. Men gaat naar de kerk in grote drom men Tegelijk sterven kind'ren door vallende bommen De vijanden worden ons opgedrongen Mens, wat zijt gij begonnen. Ouders, denk toch aan uwe kind'ren Doe iets om d'oorlog te verhind'ren Ge hebt toch een eigen, vrije wil Sta daar eens met Kerstmis bij stil. Zeg aan God in al uw gebeden Ik weet het er is genoeg geleden Wij hebben op aarde Uw liefde ver kracht Stille Nacht, Heilige Nacht. T. VAN MOORSELAAR-GROOT Santpoort. Advertentie ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met per soonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1 Advertentie V- 2.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17