Henk Scholte startte met de evenaring nationale records Ard Schenk de snelste bij selectiewedstrijden kernploeg Peer Krom overleden H.K.C. Henk Zon leidt fusiebespreking in Schiedam Intemazionale wipte Dynamo op nippertje De Blinkert heeft kleine kans op succes tegen Quintus Fransen zorgden voor vuurwerk in internationaal j achtspringconcours Arie Tesselaar gestraft: Eindhovenaar weer op weg naar de libretitel Vultink doet het uitstekend In mei finales voor Europa Cup Daniels ziet af van EDO-contract Dynamo kreeg boete van 800 in Nederland voor wielerprofs Kennemerland heeft winstkans Zuidlaren in ban van concours hippique Veel wedstrijden f 3.- per week VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 25 WËËËk of f 12-- per maand. VOOR DE FEESTDAGEN LEUKE COCKTAILJURKJES Tevens een grote voorraad jumpers - truien - vesten rokjes - Nylon coats - enz. Jansstraat 63 - Haarlem Basketbaluitslagen Feijenoord op zoek naar een Nederlandse trainer Faccetti de grote man 10 JAAR GEEN TRAINERSLICENTIE 5 JAAR UITSLUITING DOOR NDR 3 JAAR NIET OP DRAF- EN RENBANEN „Daar zit dan" moet Jaap Ligthart gedacht hebben toen Henk Scholte in zijn openingspartij van het Nederlandse kam pioenschap libre in het tot een smaakvol le biljartarena omgetoverde patronaats gebouw in Oss na dertien uitgemeten sto ten het ivoor in de ideale positie voor de serie americaine aan de korte band verzamelde. De Alkmaarder, die zelf de if;"! De vroegere RCH-voetballer en speler van het Nederlands elftal, Peer Krom, is woensdagavond op 67-jarige leeftijd in het Roode Kruis ziekenhuis in Beverwijk over leden. Krom speelde in de periode tussen 1923 en 1931 veertien maal voor het Ne derlands elftal. Deze rechtshalf maakte in die periode twee Olympische Spelen mee, die van 1924 in Parijs en in 1928 in Am sterdam. Krom, die geruime tijd actief in RCH heeft gespeeld, was al geruime tijd siek. Wij hopen morgen in ons blad op de verdiensten van Krom uitvoerig te kun nen ingaan. Advertentie meisjes mantels Onder leiding van Henk Zon, die door de KNVB is belast met het voorbereiden van fusies tussen semi-profclubs in ons land, heeft gisteren in Schiedam een be spreking plaats gevonden over concentra tie van betaald voetbal in Schiedam, in casu over een mogelijke fusie tussen SW en Hermes DVS. Er is een commissie in gesteld, waarin o.m. vier gemeenteraads leden van vier verschillende fracties zit ting hebben. Van deze vertegenwoordi gers, t.w. de heren mr. J. Schiller K.V.P.) J. Scheffers (P.v.d.A.), drs. J. Houtman (V.V.D.) en B. Colle (CPN.) is er niet een ingewijd in de voetbalsport. Resultaten heeft deze eerste bijeenkomst niet opgeleverd. Alle leden van de com missie hebben hun visie op concentratie van betaald voetbal in Schiedam gegeven en hieruit zal de heer Zon een algemene mening van de commissie distilleren, die in een volgende bespreking, medio janua ri, kenbaar gemaakt zal worden. Alle le den van de commissie waren overigens positief over een mogelijke fusie tussen SVV en Hermes DVS. Zeer begrijpelijk van de gemeenteraadsleden, als men weet dat de Schiedamse raad vorig jaar voor bijna twee ton de opstallen van Hermes DVS kocht met het vooruitzicht dat er binnen afzienbare tijd één betaalde voet balclub in Schiedam zou zijn. Nu is SVV nota bene bezig een geheel nieuwe toe- •chouwersaccommodatie te bouwen In de commissie, die gisteravond werd geïnstalleerd, hebben geen vertegenwoor digers van Hermes of SVV zitting, wel af gevaardigden van amateurclubs. acquitstoot had gemist, voelde het onheil naderen. Want titelhouder Scholte is een van 's werelds grootste specialisten in het ogenschijnlijk zo gemakkelijke tik-tak- drijf spelletje langs de banden. Dat heb ben zijn klimmende resultaten van het laatste jaar, bekroond met een ongeloof waardig wereldrecord algemeen gemid delde van 315 in het werledkampioenschap penthatlon in Antwerpen Scholte speel de daar ook vijf partijen achtereen in één beurt uit wel bewezen. Met on feilbare zekerheid schoof Scholte ook nu weer de ballen langs de banden, passeer de de verboden hoeken in enkele stoten en had na één rondwandeling, die elf mi nuten duurde, 200 punten bijeen. Toen, in de vijfde hoek, haperde er iets in het mechanisme en rolde het ivoor uit po sitie. Maar met zekere hand werd de ei gen onvolkomenheid gecorrigeerd en iets meer dan een half uur nadat Scholte naar de tafel was gestapt kon hij de keu uit elkaar schroeven. Voor de zoveelste maal had de Eindhovense titelverdediger de Nederlandse records hoogste serie en partijgemiddelde, die hij met Cees de Ruyter, Janus Jacobs en Hans Vultink deelt, geëvenaard. Naast deze superprestatie van Scholte lijken de andere resultaten van de ope ningsronde slechts schamel. Maar in wer kelijkheid waren ze dat toch niet. Het is nl. slechts zelden voorgekomen dat al meteen zoveel goede partijen werden ge speeld. Zonder meer goed ook waren de overwinningen van Hans Vultink en debu tant Piet Buys in zeven beurten en de zege van Janus Jacobs vorig jaar fi nalist tegen Scholte in acht beurten. Hoopvol daarnaast was het debuut van de 27-jarige Zuidhollander Louis Rijvers, die met een gemiddelde van 65.71 tegen Buys veruit de beste verliezer was. Diezelfde Rijvers had het weinige uren later in zijn handen om oud-kampioen Ja cobs de eerste nederlaag toe te brengen. Aanvankelijk leek de Amsterdammer naar een ruime zege te gaan want na negen beurten leidde hjj dankzij series van 189 en 216 met 448-141 maar toen verloor Jacobs het maatgevoel. Na 17 beurten was het gelijk: 447-447. Nu werd de spanning voor Rijvers te groot. Dat Scholte geen carambole-machine is, bleek in zijn tweede partij, waarin de plaatselijke favoriet Bart van Hinthum de titelhouder liet afstoten. Opnieuw leek het erop dat de Eindhovenaar in één roffel naar de finish zou rennen tot hij de 311e carambole iets te zacht speelde en de was feilloos maar na 314 misluk te een stootje over twee banden. Omdat Van Hinthum daarop poedelde, kon Schol te vrijwel onmiddellijk weer doorgaan en nu maakte hij geen fout meer. De naaste concurrent van Scholte kan Vultink worden indien de Aaltenaar ten minste zijn tempo iets omlaag kan bren gen. Louter door te snel spelen brak een De basketbaluitslagen van de wedstrij den, die gisteren in het Haarlemse Krela- gehuis werden gespeeld, luiden: DAMES: Typhoons-Odin: 25-16; HCK 2-HOC 5; 45-16; Antilopen-White Stars 2: 41-29. HEREN: Sea Devils-Flamingo's 3: 39-53; Odin-Exercitia 2: 31-47; Haarlem Cardinals 2-Typhoons 3: 36-21. Met de dames-zaalhandbalploeg van de Blinkert wil het dit seizoen nog niet vlot ten. Slechts één punt werd behaald (zon dag tegen Verburch) en dat is toch be paald teleurstellend, temeer daar de ploeg over het algemeen uit ervaren speelsters bestaat en zelfs drie speelsters aan de centrale training afstaat. Boven dien is de rentree van keepster Wil Gie bels een versterking. Verdedigend is de ploeg vrij zwak en daaraan zal dus heel wat gedaan moeten worden. Zondag komt in de sporthal in Heems kerk Quintus op bezoek. Deze ploeg uit Kwintsheul heeft in het begin van de com petitie Niloc een nederlaag toegebracht, maar speelde daarna gelijk tegen Ver burch. In Joke Zwinkels en Cock Duyve- stein heeft het jonge Quintus kandidaten voor het nationate team. Een moeilijke opgave voor de Haarlemse dames, maar zij zullen toch moeten winnen om moge lijk de laatste plaats te verlaten (aanvang 14 uur). Ook voor de IJmond-dames staat er veel op het spel. Met Full Speed de len de Velser dames de laatste plaats, maar zondag bestaat er toch een goede kans om deze minder plezierige positie over te doen aan Full Speed of SEW. Wanneer IJmond van SEW wint (om 13 uur in de sporthal te Heemskerk) dan heeft de Velser ploeg drie punten en SEW twee. Full Speed zal het in Utrecht tegen topploeg Athleta niet kunnen redden en zal zonder punten naar huis moeten te rugkeren. In de avonduren (om 19.30 uur) staat er ook een interessante wed strijd op het programma. De herenploe- gen van IJmond en de Blinkert kruisen de degens. Na de onprettige incidenten in de wedstrijd Achilles-IJmond, zijn de Velsenaren duidelijk uit hun spel en bo vendien niet volledig. De jonge Velser formatie begon indrukwekkend, maar krijgt het zondag zwaar te verduren. De Blinkert speelt iedere wedstrijd beter en we geloven niet dat de Haarlemmers zich de punten zullen laten ontnemen. We ver wachten wel een boeiende strijd. Voor de Rapiditas-heren lijkt opnieuw weinig succes weggelegd, nu het sterke Aalsmeer 2 in Heemskerk op bezoek prachtige serie in zijn tweede beurt op 262 af en toen duurde het tot de achtste beurt eer Vultink de finish kon berei ken. Buys 500 7 Rijvers 460 7 Vultink 500 7 Roodenburg 194 7 Jacobs 500 8 V. Hinthum 187 8 Ligthart 0 1 Scholte 500 1 Roodenburg 500 8 Buys 246 8 Jacobs 500 21 Rijvers 492 21 Scholte 500 2 V. Hinthum 4 2 Ligthart 132 8 Vultink 500 8 Standen na de eerste dag: 1. Scholte 4 2. Vultink 4 3. Jacobs 4 4. Buys2 5. Roodenburg 2 6. Rijvers 0 7. V. Hinthum 0 8. Ligthart 0 Tijdens de bijeenkomst in Zürich waar gisteren geloot werd voor de kwartfina les van de Europa Cup werd bepaald dat de wedstrijden voor de kwartfinales uiterlijk 16 maart hebben moeten zijn ge speeld. De halve finales moeten voor 21 april worden gehouden. Als datum voor de finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars is 4 mei vastgesteld. Een week later wordt de fi nale van het toernooi voor landskam pioenen gehouden. De plaatsen waar de ze wedstrijden worden gespeeld, zijn nog niet bekend. De UEFA zal daarvoor tij dens een vergadering in maart beslissen. De 34-jarige Joop Daniels, oud-speler van Telstar en Sparta, heeft na lang over wegen besloten niet voor EDO te gaan voetballen. Zijn komst naar de tweede divisieclub uit Haarlem leek volledig ge regeld, maar de Rotterdammer heeft na rijp beraad besloten toch niet voor EDO te gaan spelen. Kment gaat weg bij Feijenoord. Dat staat wel vast. Hij heeft destijds in een interview met een Rotterdams journa- nalist van „De Havenloods" zijn vertrek aangekondigd en er is geen reden om aan te nemen dat hij blijft. Het gerucht gaat, dat Feijenoord weer contact heeft met Merkel, de trainer van München 1860, doch Guus Brox de manager zegt: „Waarom zou het nu eens niet een Ne derlandse trainer worden? We hebben toch goede Nederlandse oefenmeesters. De bewijzen liggen er. De tijd is echt voorbij dat het beslist een buitenlander moet zijn". Wie wordt hetEr lig gen al diverse sollicitaties bij Brox. komt (om 15 uur). De Haarlemmers blij ven dus puntloos de ranglijst van de tweede klasse B sluiten. Concordia heeft wederom een uitwedstrijd en wel in Alk maar tegen Always Forward. In Amsterdam ontmoet de damesploeg van Rapiditas SDW, dat tot nog toe ta melijk produktief bleek. Het zal niet mee vallen voor de Haarlemse dames om on geslagen te blijven. De Fransen hebben ook op de tweede dag van het internationale concours hip- pique te Zuidlaren hard toegeslagen. In een jachtspringconcours zorgden zij voor het vuurwerk, dat tenslotte werd gewaar deerd met de eerste t.m. derde prijs. De Nederlanders Hans Brugman en Jan Maathuis slaagden er als enigen in een wig te drijven in het gesloten Franse front. Met Sky High plaatste huzaar Brugman, die als eerste van de 44 com binaties in de ring kwam, zich met een foutloos parkoers vierde en Maathuis ein digde als vijfde na een scherp gereden race tegen de klok. Jean Moustache Dasque, de winnaar van het eerste uur, zette ook gisteravond alles op alles om de hoogste eer voor zich op te eisen. Hij gaf zijn schimmel Predestine dadelijk de sporen en in een flits ging hij over het parkoers. Tot twee maal toe wierp hij echter een hindernis af waardoor hij uitkwam op een tijd van 70.6 sec. Hij had er weliswaar Hans Brugman (72.2) mee van de eerste plaats gestoten, maar het was bijna ze- Schenk (achter) en Verkerk in hun rit over de 5 km, die door Schenk zou worden gewonnen in de tijd van 8.19.5. Dynamo Boekarest heeft een boete van ruim 800 gulden gekregen, omdat het geen kans heeft gezien wanordelijkheden te voorkomen in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen te gen Intemazionale Milaan in Boekarest op 1 december. Bij incidenten tussen de spelers stroomden enkele honderden toe schouwers het veld op. Dynamo kreeg het nieuws gisteren te horen vlak voor de aanvang van de wedstrijd tegen Intema zionale in Milaan. ker dat deze 70,6 voor verbetering vat baar was. Talrijk waren de aanvallen, maar bijna alle mislukten door gemis aan controle en.klasse. Dat gold ook voor de Fransen, van wie tenslotte als eerste Daniel Lamour erin slaagde Das que te overtroeven. Hij kwam feilloos rond in 67 4 seconden en was daarmee leider van het klassement geworden. Hij zou deze ere-plaats niet meer verliezen. Commandant Lefranc werd tweede ter wijl Jean Jean Dasque zijn heldenrol zag beloond met de derde prijs. Als een der laatsten waagde Jan Maathuis nog een poging. Op de tweede hindernis een wit hek, maakte hij reeds een fout en dit noopte hem in een hogere versnelling over te gaan. Met 65.7 seconden behoorde hij tot de allersnelsten, maar dat ene foutje was funest. Hij werd nu vijfde. Met Maathuis en Brugman plaatsten zich van de Nederlanders ook Piet Huizinga met Tantalizer en Warner Philips met Niemen zich onder de prijswinnaars met resp. 77,1 sec (1 fout) en 78,9 (0 ft.). Van geheel ander karakter dan het jacht springconcours waarvoor een zwaar Ard Schenk heeft gisteren bij de selec tiewedstrijden op de Jaap Eden-baan in Amsterdam zowel de 500 meter als de 5000 meter gewonnnen. In de eerste rit van de 500 meter reed hij tegen Frits Bartling een tijd van 43.2 seconden. Bartling, die onlangs in Deventer snel ler was geweest dan Schenk finishte in 43.8. Op de 5.000 meter reed Schenk in de vijfde rit tegen Verkerk. De Noordhollan der won deze rit in 8.19.5 en was daar mee een halve seconde sneller dan Rudi Liebrechts, die in de tweede rit tegen Piet Modder op 8.20.0 was uitgekomen. Een verrassing was het rijden van de op maar fair parcours was opgebouwd, was het nationale springconcours „take your own line". Hiervoor waren twaalf hinder nissen uitgezet. In de prijzen jacht kwam het daardoor niet alleen aan op de springcapaciteiten van ruiter en paard maar ook op de fantasie en het vernuft van de berijder. De oplossingen waren velerlei om het parcours te „nemen", maar de meeste intelligente had ongetwij feld mevrouw Mady Korteweg-Koster ge vonden. De voortreffelijke combinatie, die zij vormt met de zevenjarige Ocean was evenals de avond tevoren veruit supe rieur. Zij kwam uit op 49.6 seconden. Haar grootste concurrent was Jan Maat huis, die tot tweemaal toe, eerst met troongravin Anne en daarna met troon- graaf, een gewaagde poging deed haar van de eerste plaats te verdringen. Het gelukte hem niet. De na een lange afwezigheid in de na tionale hippische wereld teruggekeerde Harry Wouters van den Oudenwijer werd met Bento vierde en ook de vijfde plaats was in de familie Maathuis, name lijk bij broer Gerrit met Zwarte Piet. De Italiaanse bekerhouder Intemazio nale heeft zich gisteren in Milaan gekwa lificeerd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen. De Italianen zegevierden in de tweede ontmoeting voor de tweede ronde met 2-0 over Dynamo Boekarest. De eerste wedstrijd werd gewonnen door Dynamo met 2-1. In de kwartfinales komt Intemazionale uit tegen de Hongaarse kampioen Ferencvaros. De wedstrijd, die oorspronkelijk woens dagavond in het San Siro stadion in Mi laan zou worden gespeeld, moest wegens zware mist tot gistermiddag worden uitge steld. Back Giacinto Faccetti was de grote man. Hij scoorde in de allerlaatste mi nuut de winnende goal, die nodig was om Inter in de kwartfinales te brengen. De rust was met een dubbelblanke stand in gegaan en pas in de 23e minuut van de tweede helft gaf Sandrino Mazzola uit een strafschop zijn club met 1-0 de lei ding. Lang zag het er toen naar uit dat in een derde beslissingswedstrijd zou moeten worden uitgemaakt wie een ronde verder zou komen, tot Faccetti in de 89e minuut met een hard schot de sterke ver dediging van Dynamo verraste. JUDO. Het tournooi om de Europese Judokampioenschappen zal op 7 en 8 mef 1966 te Luxemburg worden gehouden. revanche beluste Peter Nottet, die bij de districtswedstrijden in Deventer had te leurgesteld. Nottet reed de 500 meter in 44.6 (een gedeelde vijfde plaats met Ver kerk) en de 5000 meter in 8.21.2 (derde). Na de eerste dag (vrijdag volgt nog een 1500 meter) is de volgorde: 1. Schenk, 2. Liebrechts, 3. Nottet, 4. Verkerk, 5. Jor- ritsma, 6. Modder, 7. Bartling. Volgens coach Anton Huiskes moeten er bij de nationale kampioenschappen, op 26 en 27 december in Deventer, al heel vreemde dingen gebeuren, willen deze zeven rijders zich niet kwalificeren voor de uitzending naar Noorwegen. De uitslagen van don derdag waren: 500 meter: 1. Schenk 43,2, 2. Bartling 43,8, 3. Jorritsma 44,3, 4. Liebrechts 44,5, 5-6 Nottet en Verkerk beiden 44,6, 7. Mod der 46,3, 8-9 Meyer en Van der Berg bei den 47.1. De Nederlandse wielerprofs hebben in eigen land volgend seizoen in ieder geval 45 koersen te betwisten. Wedstrijden, dia kunnen uitgroeien tot internationaal er kende krachtmetingen zijn de wegwed strijd Amsterdam-Meerssen op 30 april en de Grote Prijs van de Lage Landen, die van 12 tot en met 14 augustus zal worden gehouden. Van deze wedstrijden zijn res pectievelijk de stichting Intersport (de he ren Krott en Vissers als managers) en Kurt Vyth de organisatoren. Koersen, waarvan de data zijn vastge legd, zijn: 3 april Helmond, 11 april Bre da, 30 april Amsterdam-Meerssen, 1 mei Kerkrade, 5 mei Rotterdam, 7 en 8 mei wedstrijden in plaatsen in Zeeuws-Vlaan deren (Intersport) 19 mei Achtmaal, 21 mei Intersport (plaats onbekend) 22 mei Rijen, 28 mei Nootdorp, 29 mei Zundert, 30 mei Hansweert, 31 mei Krommenie, 4 juni Stein, 5 juni Munstergeleen, 7 t.m. 12 juni avondzesdaagse van de heer Van Oest, 18, 19 juni en 2 juli wedstrijden van Intersport op nog nader te bepalen plaatsen, 3 juli Kruiningen, 9 en 10 juli Intersport, 16 juli Dinteloord, 17 juli Eind hoven, 20 juli Ulvenhout, 24 juli Made, 27 juli Acht van Chaam, 31 juli nationaal kampioenschap te Beek, 6 aug. Korten- hoef, 7 aug. Simpelveld of Elslo, 12 t.m. 14 aug. Prijs der Lage Landen, 15 aug. Maarheeze, 20 aug. Intersport (plaats on bekend), 21 aug. Goirle, 28 aug. Ossen- drecht, 4 sept. Mierlo-Hout, 8 sept. Roo sendaal, 11 sept. Eede, 18 sept. Bocholtz. 167 71.42 184 65.71 455 71.42 161 27.71 182 62.50 104 23.37 0 00.00 500 500.00 217 62.50 135 30.75 216 23.80 125 23.42 314 250.00 4 2.00 71 16.50 262 62.50 500 333.33 455 66.66 216 34.48 167 49.73 217 46.26 184 34.00 104 19.10 71 14.66 De heer A. Tesselaar, beroepstrainer en rijder te Schagen is wegens aanwezig heid van ongeoorloofde stoffen in het speeksel van het bij hem in training zijn de paard Zus Hanover gestraft met uit sluiting voor een periode van vijf jaar, waarvan drie jaren met ontzegging van de toegang tot alle wedstrijd- en trainings- banen en de daartoe -behorende gebou wen en terreinen. Voorts is hem aange zegd dat hij met ingang van 1 januari 1966 voor de duur van tien jaar geen ver gunning als trainer of rijder zal krijgen. Tesselaar, die 57 jaar is, is niet alleen als verantwoordelijke trainer doping ten last gelegd van Zus Hanover, maar ook van de draver Arie. Het resultaat van het chemisch speekselonderzoek van dit paard, afgenomen na de overwinning in de grote stayersprijs op 7 november op de renbaan Duindigt, werd als twijfel achtig gekwalificeerd. Vast is komen te staan dat in het speeksel van het paard Zus Hanover een vreemde niet-fysiologi- sche stof in een kleine, maar aantoonba re hoeveelheid aanwezig was. Het bleek pentamethyleentetrazool (pmt) te zijn, dat onder normale omstandigheden niet in het speeksel van paarden voorkomt en onder diverse namen bekend is als een stimulant voor het centrale zenuwstelsel, het hart en de ademhaling. De uitslag van het onderzoek luidde zwak positief. Bij het paard Arie kon niet positief wor den vastgesteld welke vreemde stof in het lichaam voorkwam. Doch er waren wel aanwijzingen aanwezig dat gebruik werd gemaakt van een mengsel pmt en coffeïne. Aan de uitspraak van de strafcommissie is een uitgebreid onderzoek voorafge gaan, waarbij de recherche van de stich ting totalisator werd ingeschakeld. Tesse laar werd reeds eerder gestraft als trai ner wegens de aanwezigheid van onge oorloofde stoffen bij het paard Sir Pari- sien O in 1958 en voorts in 1963 toen nog tweemaal de uitslag van een speekselon derzoek van een onder zijn hoede staand paard twijfelachtig werd genoemd. Zandvoortmeeuwen moet in de derde klas van het zaterdagvoetbal de degens kruisen met het lager geklasseerde Des- to. De voetballer uit de badplaats kun nen in eigen omgeving tot de volle winst komen. Voor hekkesluiter IJmuiden zijn de kansen in de uitwedstrijd tegen PVWA ogenschijnlijk wat minder groot. Kenne merland gaat op bezoek bij SDCP en kan met een overwinning voorlopig uit de ge varenzone komen. De vierdeklassers zijn reeds met de returnontmoetingen bezig en daarbij krijgt leider SIZO het in eigen home op te nemen tegen WOL, waarvan de eerste keer met 1-0 werd verloren. Hekkesluiter Jong Hercules treedt als gastheer op van VEW (1-4) en SVJ ontvangt Kinheim (3-2). De SVJ-ers zullen ditmaal niet zo makkelijk tot een overwinning komen, want Kinheim is na een slechte start steeds beter gaan draaien. Voor eigen pu bliek kan SMS revanche nemen op Al tijd Paraat voor de destijds geleden 7-2 nederlaag. 5000 meter: 1. Ard Schenk 8.19.5, 2. Lie brechts 8.20.0, 3. Nottet 8.21.2, 4. Verkerk 8.23.4, 5. Modder 8.28.5, 6. Jorritsma 8.32.9, 7. Beukers 8.36.4, 8. Van Osch 8.38.4, 9. Van den Berg 8.41.7. Bartling kwam na 3.000 meter ten val. Op de kunstijsbaan van Deventer zijn gisteren de laatste selectiewedstrijden (voor niet-leden van de kernploeg) voor de Nederlandse kampioenschappen gehou den. Bij de dames werd de beste presta tie geleverd door Willy de Beer, thans mevr. Vel, die de 1500 m. reed in 2.35.0 en daarmee vier seconden sneller was dan Ans Schut, die op deze afstand als twee de eindigde. Stien Kaiser bewees met een tijd van 2.40.7 dat zij weer op de goede weg is na haar knie-operatie. Bij de he ren was Jan Bols de beste rijder. Hij won de 500 m. en zou waarschijnlijk de 5000 m. gewonnen hebben als hij niet gevallen was. Dames 500 m.: 1. Willy Burgmeijer (Nieuwveenl 50.8, 2. Will van Wees (Mui den) 50.8, 3. Gerrie Luchies (Rustenburg Ursem) 51.0,4. Beppie Geijsen (Amster dam) 51.2,5. Stien Kaiser (Delft) 51.4, 6. Ans Schut (Apeldoorn) 51.5, 7-8 Akke Falkena (Woudsend), Lotte Oostendorp (Amstelveen) en Renks Zeinstra (Warre- ga) allen 51.6, 9. Willy Vel-De Beer (Me- demblik) 51.8. Carrie Geijssen (Amster dam) kwam te vallen en liet 63.7 voor zich afdrukken. 1500 m.: 1. Willy Vel-De Beer 2.35.0, 2. Ans Schut 2.39.0, 3. Carrie Geijsen 2.40.6, 4. Stien Kaiser 2.40.7, 5. Akke Falkena 2.42.0, 6. Wil van Wees 2.43.7, 7. Willy Burgmeyer 2.43.8. Heren 500 m.: 1. Jan Bols (Hoogeveen) 45.5, 2. Aad Heemskerk (Kwakel) 45.8 en 3. Jan Schipper (Almelo) 45.9. 5000 m.: 1. Heemskerk 8.35.7, 2. Dienus Vos (Midlaren) 8.37.1, 3. Hans Eckelboom (Heerde) 8.38.6 en 6. Jan Bols 8.42.2 (ge vallen).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 25