P. v. d. A. niet tevreden met het omroep-overgangsbestel V.V.D. verlangt in motie begin 1966 reclame in de radio Albert Heijn m en bondig^) Utrechtse interesse voor Gooi is geen verlate aprilgrap MANTELS H.K.C. VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Verzending van zeepost Homofielenvereniging beschuldigt politie Theologische studenten vragen om langere vuurpauze in Vietnam Kamerbewoners en de huurverhoging TBC-haard in Katend recht Vissterfte geen gevolg van seismische proeven Zacht weer VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 2 ƒ5.— per week of 20.per maand Tevens grote voorraad Japonnen (ook cocktail) - Rok ken - Blouses - Jumpers - Vesten Nappa en Suède kleding etc. ZIET ONZE ETALAGES JANSSTRAAT 51 - HAARLEM WEERRAPPORTEN Haarlem Kort nieuws V elsen-IJ muiden Beverwijk "I a o.a (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De fractie van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer is niet tevreden over de uitwerking die mi nister Vrolijk heeft gegeven aan de overgangsregeling voor de omroep Zij vindt dat de minister de besturen van de N.R.U. en de N.T.S. te zwaar heeft gemaakt en de programma raden, die de gezamenlijke program ma's zullen moeten maken, te licht. Drs. J. J. Voogd zei gisteravond in de Kamer dat daardoor het begin van de uitvoering van het overgangsbe stel een ander accent lijkt te hebben dan de P v.d.A. zich bij de formatie voorstelde. Hij bedoelde daarmee dat de representanten van het oude bestel te veel invloed lijken te krijgen op het nieuwe eigen programma van N.R.U. en N.T.S. De critiek van de heer Voogd bleek zich vooral te richten tegen de keuze die de minister heeft gedaan voor de vervul ling van het voorzitterschap van de pro grammaraden voor radio en televisie. Beide functies zijn te beschouwen als sleutelposten. Tot voorzitter van de ra- dieprogrammaraad heeft minister Vro lijk onlangs benoemd drs. Van de Laar, oud-staatssecretaris van Onderwijs en sinds kort burgemeester van Bergen op Zoom, drs. J. Henrick Mulder, hoogle raar aan de Rijksakademie voor Beel dende Kunsten te Amsterdam, is be noemd tot voorzitter van de televisie programmaraad. De heer Voogd liet merken dat zijn fractie eraan twijfelt of beide voorzitters, gezien hun hoofdfunctie, wel genoeg tijd voor hun Hilversumse taak zullen heb ben. Toch zullen vooral zij het gezamen lijke programma een eigen gezicht moe ten geven en moeten voorkomen dat het «en kleurloos geheel wordt. „Heeft de Advertentie Pikante sauzen van naam, in de fijnste hotels geserveerd, staan bij Albert Heijn tot uw beschikking. Tot meerdere glo rie van uw kookkunst En bovendien: pikant-voordelig! Tomatenketchup. Albert Heijn. Van zongertjpte Italiaanse toma ten hele flacon 98 A-l Sauce. Brand. Ideale saus om de smaak van rode vleessoorten te accentueren flacon 1.35 Condi Cirio. Bestanddelen: toma ten, olijfolie, selderij, peterselie, ui. Zeer geschikt als spaghetti- saus en voor de pizza, flacon 1.- Tabasco Sauce. Pikant. Voor soe pen en vleesgerechten die een krachtige smaak vereisen flacon 2.60 Chili Sauce. Amoy. Rode, zeer pikante saus voor exotische ge rechten hele flacon 1.55 Chinese Soya Saus. Amoy. Iets zoeter dan Japanse soya flacon 1 oz. 30 Sauce Cumberland. Escoffler. Unieke saus, bereid uit sinaasap pelen, citroenen en port. Uitste kend te combineren met alle soorten wildschotels hele flacon 3.10 Sauce Derby. Escoffier. Appetij telijke vruchtensaus. Bij vis- en vleesschotels hele flacon 1.60 Barbecue Sauce. Crown's. Uit een grote verscheidenheid van kruiden en specerijen bereid. Ook geschikt bij spaghetti, macaroni, kaas, rijst en als tomatenketchup bij hamburgers en hot dogs extra grote flacon 1.95 Italiaanse Saus. Duyvis. hele flacon 1.35 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het ichip. Argentinië: ms „Amstelland" 20 dec.; Australië: ms „Port St. Lawrence" 22 dec.; Brazilië: ms „Alnati" 24 dec.; Canada: ms „Schiedijk" 22 dec.; Chili: ms „Bur- genstein" 19 dec. en ms „Wiesbaden" 24 dec.; Kenya, Oeganda, Tanganyika: ms „Jean Laborde" 24 dec.; Ned. Antillen: ms Kreon" 21 dec.; Suriname: ms ,,Ga- nymedes" 19 dec. en ms „Ulysses" 21 dec.; Verenigde Staten: ms „Schiedijk" 22 dec.; Republiek Zuid-Afrika m.i.v. Zuidwest- Afrika: ms „Edinburgh Castle" 19 dec.; ms „Serooskerk" 22 dec. en ms „Trans vaal Castle" 24 dec. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. minister wel voldoende voor ogen gehad dat het zeer zware functies zijn?" vroeg drs. Voogd, die betwijfelde dat de vervul ling van deze functies niet meer dan één dag in de week zal vergen. De heer Voogd was het eens met me vrouw Van Someren-Downer (VVD) die al had verklaard niet te geloven in goede coördinatie in het overgangsbestel, omdat de voorzitters van de programmaraden ook nog optreden als voorzitters van de coördinatiecommissies voor de radio en de televisie. Het slagen van het bestel is in hoge mate afhankelijk van het slagen van de coördinatie, zei zij. De WD stelde minister Vrolijk voor, niet langer te wachten met de reclame in de radio, maar deze begin volgend jaar al in te voeren. Mevrouw Van So meren-Downer vond, dat het niet nodig was nog te wachten. „Er is heel veel geld te verdienen, dat de omroep goed kan gebruiken", zei zij, en rekende de minis ter voor dat er met radioreclame zeker 22 miljoen gulden per jaar te halen is Boyendien heeft volgens haar het be drijfsleven behoefte aan radioreclame Daarom wordt bij Radio Veronica en Ra dio Luxemburg respectievelijk vijftien en vijf miljoen per jaar besteed. Mevrouw Van Someren diende een mo tie in waarin ook wordt voorgesteld een deel van de begroting van de Wereldom roep (tien miljoen) niet uit de schatkist maar uit de opbrengst van luister- en kijkgelden te voldoen. Maandag zal over deze motie worden beslist. De heer Kieft (A.R.), herinnerde minis ter Vrolijk nog eens uitdrukkelijk aan zijn belofte, de nieuwe omroepwet vóór 1 januari 1967 in te dienen. Hij liet dui delijk blijken dat zijn partij het vertrou wen in minister Vrolijk zal opzeggen als de nieuwe wet niet op tijd komt. Mr .Baeten (KVP) vond dat er meer geld op tafel moet komen voor Hilver sum II, want zijns inziens wordt er roof bouw gepleegd op degenen die dit pro gramma brengen. Hij zei dat de minister niet moet denken dat de reclame verho ging van luister- en kijkgelden overbodig zal maken, want er zal veel geld nodig zijn voor de kleurentelevisie en de uit breiding van de zendtijd. Bovendien zal een belangrijk deel van de reclameop brengsten gereserveerd moeten worden voor de gedupeerde pers, aldus mr. Bae ten. Mevrouw Van Someren-Downer her haalde de liberale klacht dat het nieuwe bestel de nieuwe omroepen geen kans zal geven, ook wat het gezamenlijk program ma betreft. De gang van zaken met Hil versum III bewees volgens mevrouw Van Het hoofdbestuur van de Nederlandse vereniging van homofielen heeft in een telegram aan de minister van Justitie uiting gegeven aan zijn verontrusting over „talrijke recente publikaties naar aanleiding van vermoedelijke misdrijven en/of vermissingen van personen", waar bij een volgens deze vereniging ongemo tiveerd verband wordt gelegd tussen ho mofilie en verondersteld misdrijf. Men vermoedt dat deze berichtgeving wordt geinsinueerd door mededelingen van de zijde van politie-autoriteiten. Someren dat het gezamenlijk programma „nu al de mist is ingegaan". De omroep verenigingen vinden de „bijkleuring" van dit programma belangrijker dan de gezamenlijkheid. Mevrouw Van Someren kwam nog met het denkbeeld, het parlement een eigen omroep te geven. „Dan zou het meteen afgelopen zijn met de soms kwetsende on onsportieve politieke uitzendingen", dacht zij. Het leek haar best uitvoerbaar, als iedere spreker zijn betoog in de Kamer voor de radio in twee a drie minuten zou samenvatten. Ook de antwoorden van mi nisters zouden in deze parlementaire om roep opgenomen moeten worden. Minister Vrolijk zal maandag antwoor den. Tijdens de behandeling van de pro vinciale begroting in de provinciale staten van Utrecht hebben veel leden aandacht geschonken aan de grenzen met Noord- Holland en de kwestie Het Gooi. In ant woord op deze beschouwingen stelde ge deputeerde A. Verhoef dat de belangstel ling van de provincie Utrecht voor het Gooi beslist niet bedoeld is als een ver late aprilgrap, zoals de commissaris van de koningin in Noord-Holland heeft ge steld. Wanneer er in dit verband iets te laat is gebeurd, dan is dit het zoeken naar een oplossing voor de moeilijkheden van het Gooi. De heer Verhoef pleitte voor een planologische indeling, los van de pro vinciale grenzen. Heeft men daarmee het gewenste resultaat bereikt, dan kunnen de grenzen worden getrokken. Het gaat hier om een zuiver planologi sche kwestie, zo meent de heer Verhoef. Hij vond het jammer dat men in Noord- Holland heeft gereageerd met grapjes als „We trekken de maliënkolder weer aan. Als een bewijs hoe krampachtig de op lossing is, die Noord-Holland meent te moeten treffen, noemde gedeputeerde Ver hoef het streekplan voor het Gooi en de Vechtstreek. De heer Verhoef betoogde voorts dat er twee mogelijkheden zijn. Men kan de grenzen van Noord-Holland verleggen op Utrechts gebied, maar dit betekent dat men Utrecht (de kleinste provincie van het land wat grondgebied betreft) gelijk kan opheffen. De andere mogelijkheid is dat het Gooi bij Utrecht komt. Voor de Acht hoogleraren en 52 studenten van de theologische faculteit aan de rijksuni versiteit te Leiden hebben een brief ge zonden aan de ambassadeur van de Ver enigde Staten van Amerika in Nederland met het verzoek de door de Vietcong aan gehouden vuurpauze op Kerstmis uit te breiden tot enige dagen. De opstellers van de brief menen dat hiermee enige gestalte kan worden ge geven aan het „Vrede op aarde" alsook dat hierdoor het klimaat voor onderhan delingen gunstiger zal worden. Zij spraken voorts als hun mening uit dat de resulta ten van de Amerikaanse interventie in Vietnam niet in evenredigheid daarmee zijn en dat deze gang van zaken recht indruist tegen het evangelie. bevolking is het niet belangrijk bij welke provincie zij behoort, zo meent de heer Verhoef. Daarentegen is het wel van be lang waar en hoe men de woon-, werk en recreatiesfeer als juiste levensgemeen schap kan aanvaarden. Spreker stelde voorts dat de ontwikke ling van het Gooi de laatste jaren steeds meer in de richting van een zelfstandige eenheid gaaf. De relatie met Amsterdam wordt steeds zwakker. Hij noemde het ty perend dat de sportorganisaties werken in het verband Utrecht-Het Gooi. Laten de colleges van Gedeputeerde Sta ten van beide provincies deze kwestie rus tig rond de tafel onder ogen zien, en niet in het openbaar allerlei uitlatingen doen waarmee de moeilijkheden niet worden opgelost," zo stelde de heer Verhoef ten slotte voor. Onder de kamerbewoners bestaat grote onzekerheid over de wijze waarop en de mate waarin de komende huurverhoging in de kamerhuren zal worden doorbere kend. Het Tweede Kamerlid de heer Brandsma (P.v.d.A.) heeft zich in vragen aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening tot hun woordvoer der gemaakt. Indien geen gegevens over werkelijk betaalde kamerhuren bestaan, dan acht het Kamerlid een onderzoek hier naar op zijn plaats. Ook vraagt hij de minister de wettelijke voorschriften be treffende kamerhuren nog eens op korte termijn te publiceren om belanghebbenden attent te maken op hun rechten en plich ten. Over het algemeen heeft de gemeente lijke geneeskundige en gezondheidsdienst in Rotterdam wel vat op haar inwoners waar het de controle op TBC betreft. Al leen in Katendrecht gaat het wat moei lijker. Daar bevindt zich een huis met prostituees, die weigeren zich aan het on derzoek te onderwerpen, terwijl de GG en GD in Rotterdam er zeker van is dat er zich een infectiehaard bevindt. Aldus dr. L. Burema, directeur van de GG en GD, die er aan toevoegde dat bui tenlandse arbeiders geregeld worden on derzocht. Met name is de laatste tijd bij een zestal Spaanse arbeiders TBC ontdekt. Donderdag arriveerde uit Australië mevrouw Duyker-De Vries met haar, door de moeder verstoten, ge adopteerde zoon Terry. Zes jaar ge leden was deze jongen als tweede van een tweeling door zijn moeder in de binnenlanden van Australië verstoten naar een oud gebruik. De foto toont Terry met zijn tweede moeder na aankomst op Schiphol. Minister Biesheuvel (Landbouw en Vis serij) ontkent, dat door seismische proe ven in de Noordzee op 4, 5, 6 en 7 no vember veel vis is gestorven. Hij deelt dit, mede namens zijn ambtgenoot Den Uyl (Economische Zaken) mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweedeka merlid Vermooten (P.v.d.A.). Op het strand zijn ook geen grote hoeveelheden aangespoelde vis gevonden, zo zegt hij. De bewindslieden achten geen verdere maatregelen nodig daar huns inziens de bestaande voorschriften onder meer be trekking hebben op de afstand tot vissers vaartuigen, een verbod ladingen te doen exploderen bij visscholen, de zwaarte der ladingen en de explosie-diepte. Een visserij deskundige heeft de proeven meegemaakt en toezicht gehouden op de naleving der voorschriften, zo deelt minis ter Biesheuvel verder nog mee. Advertentie Naar Suriname. De minister van Justitie, prof. Samkalden, zal begin 1966 een be zoek aan Suriname brengen voor be sprekingen over de bezoldiging bij de rechterlijke macht en over de moge lijkheden om tot een cassatieregeling te komen waarbij de autonomie van Suri name gewaarborgd blijft. Prehistorie. In de omgeving van het kas teeltje „Rijckholt" te Gronsveld, enkele kilometers ten zuiden van Maastricht, hebben amateur-archeologen een sche del opgegraven die waarschijnlijk van een pre-historische mens is. De schedel is voor onderzoek opgestuurd naar het laboratorium van de universiteit te Groningen. Meer woningen in Haagse agglomeratie. In de eerste tien maanden van 1965 zijn in de gemeenten Den Haag, Leid- schendam, Rijswijk, Voorburg en Zoe- termeer 2467 woningen aan de voorraad toegevoegd, tegenover 1484 in dezelfde periode van 1964. Stormschade bij Den Haag. De afrastering langs de duinvoet van de oost en west- düinen in de gemeente Den Haag is door de storm van 30 november weg geslagen. Ook de keiglooiingen aan de zeekant zijn beschadigd. Deze storm schade is geschat op 65.000,Met de herstelwerkzaamheden is een begin ge maakt. Ambassadeur in Karatsji. Binnenkort is de benoeming te verwachten van de heer A. Laboyrie, momenteel zaakgelastig de der Nederlanden te Peking, tot am bassadeur te Karatsji. De heer Laboy rie zal daar jhr. mr. E. V. E. Teixeira de Mattos opvolgen, die binnenkort de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De heer Laboyrie zal in Peking worden op gevolgd door de heer G. J. Jongejans, thans ambassaderaad te Moskou. Verder praten. De besturen van de Lan delijke Huisartsen vereniging en van de ziekenfondsorganisaties hebben zich na der beraden over de tussen par tijen gerezen verschillen van inzicht over het huisartsenhonorarium. Na dit beraad zijn de partijen nader tot elkaar gekomen, zodat de mogelijkheid is ge opend voor verdere besprekingen. Onderscheiding. De Noordwijkse arts dr. H. Varekamp heeft ter gelegenheid van zijn 40-jarig doctoraat van de Nederland se Vereniging voor Allergie de Storm van Leeuwen-medaille van deze vereni ging ontvangen. Water met fluor. De staatssecretaris van Volksgezondheid heeft aan Rotterdam vergunning verleend tot het toevoegen van fluor aan het drinkwater. In het leveringsgebied van de Rotterdamse waterleiding zullen 1.030.100 inwoners gefluorideerd water ontvangen. Eenzelf de vergunning is voorts verleend aan de Utrechtse waterleidingmaatschappij voor een leveringsgebied in Baarn, dat 24.000 inwoners omvat. Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl boven Spanje en Zuid-Frankrijk een hogedrukgebied ligt, trok een in be tekenis toenemende depressie van d« oceaan naar het zeegebied ten westen van Schotland. Tussen deze twee druksyste- I men in ontstond een krachtige zuidweste lijke luchtstroming die grote hoeveelheden I zachte oceaanlucht naar West-Europa aan voert. Het warmtefront dat deze lucht be grenst, kwam vanmorgen over Frankrijk en Engeland naderbij, voorafgegaan door een regenzone. De zachtere lucht zal zich vanavond over het gehele land uitbreiden, waarbij de temperatuur tot 10 of 11 gra den zal oplopen. In de zachte lucht komt veel bewolking voor, waaruit plaatselijk wat motregen valt. Het hogedrukgebied boven Scandinavië trekt naar Noord- Rusland waardoor de strenge kou naar het oosten wordt teruggedrongen. Het zachte weer zal waarschijnlijk tijdens het week einde aanhouden. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten: Shura Cherkassky (piano) en Henri Gouder de Beauregard (hobo). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: To neelgroep Theater met „Eva Bonheur" van Herman Heijermans. Regie: Wim Kouwenhoven. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Door onbekende aangerand", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zaterdag ook 14 u.: „Laatste duel in Gun Hill", 18 j. Lido, 14 en 19 u.: „My fair lady", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Misdaad en striptease", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Shenandoah", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Moord aan boord", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vier snelle revolvers", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de angst", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags vai. 1317 u. Dam naar Ameland? In de Prov. Staten van Friesland heeft de gedeputeerde H. M. Gerbrandy verklaard de indruk hebben gekregen, dat minister Suurhoff positief staat tegenover de mogelijkheid twee dammen aan te leggen naar Ame land. Mocht het rijk echter toch geen interesse hebben voor het dammenplan dan zop er misschien een provinciale n.v. opgericht kunnen worden, die zo als in Zeeland bij de Oosterscheldebrug, een dam aanlegt naar Ameland, te financieren door tolheffing. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Artificia, (Heemstede)Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Galerie T. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, zaterdag 9 u.: Begro tingsvergadering Haarlemmerliede- Spaarnwoude. Waagtaveerne, vandaag en zaterdag 21 tot 2u.: Cobi Schreijer met haar interna tionaal programma. Gasten: Don Paulin (Amerikaanse folk-singer). VRIJDAG 17 DECEMBER City, 20 u.: „De heuvel der verschrik king". Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling door de Toneelgroep Centrum, voor Velser Kunstkring; opgevoerd wordt „Dwaallicht". Stadhuis, 20 u.: Politiek Jongeren Con tact Velsen; mr. F. H. Tunnissen spreekt over „Twintig jaar Ver. Naties, internatio nale samenwerking". Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, Zeeweg 264, 20 u.: Openingsplechtigheid en bezichtiging van het nieuwe kerkgebouw ,,'t Braambos". Volkskerstzang, r.-k. Frans Netscher- laan, Santpoort, 20 u.: Volkskerstzang, ds. J. C. Remijn houdt korte meditatie; schriftlezing door burgemeester mr. J. C. Bührmann. ZATERDAG 18 DECEMBER City, 19 en 21.30 u.: „De heuvel der ver schrikking". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bloed en zwar te sporen". Stadhuis, 15 u.: Opening fototentoonstel ling van de „Fotokring Velsen". Deze ex positie is verder geopend elke dag van 19 tot 21.50 uur, zondag en beide kerstdagen uitgezonderd, tot en met 29 december. Zaai Zomerlust, Hoofdstraat, Santpoort, 20 u.: Jubileumviering van de Turnver eniging Santpoort. Concordia, Doodweg, Velsen-Noord, van 15 tot 16.30 u.: receptie jubilerende Be drijf s-EHBO van VGZ-Velsen. De Weyman, Santpoort, 20 u.: Dansavond Criterion, op muziek van „The Mooking Beat Five". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12.30 uur; filiaal „Spaarn- berg", Santpoort (ook voor r.-k. biblio theek): 10 tot 12.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddy in de greep van de vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sando- kan, de tijger van Ceylon". W.B. Theater, 20 u.: „De laatste rit naar Santa Cruz". Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Clubavond voor Beverwij kse Amateurfo tografen. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. ZATERDAG 18 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Eddie in de greep van de vrouwen", 23.30 uur: „Prooi van de nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Sando- kan, de tijger van Ceylon". W.B. Theater, 20 uur: „De laatste rit naar Santa Cruz". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 9-12.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 9-12.30 uur en van 14-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur; r.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur; r.-k. lees zaal geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur. Maximum-temperaturen DO ,S DO •30 binnen- en buitenland. •OS d Neerslag: laatste 24 uur. SE Den Helder geh. bew. zw 5 Ypenburg mist zw 7 0 Vlissingen mist z 7 0.3 Eelde regen wzw 4 2 De Bilt geh. bew. zw 5 0.2 Twente half bew. wzw 5 3 Eindhoven zw. bew. zw 6 2 Z.-Limburg geh. bew. zw 7 2 Helsinki sneeuw no -8 1 Stockholm sneeuw nw -7 0.5 Oslo sneeuw no -6 2 Kopenhagen zw. bew. O 0 0 Aberdeen zw. bew. z 11 0.2 Londen regen z 9 3 Amsterdam mist zzw 5 0.1 Brussel zw. bew. zzw 7 1 Luxemburg geh. bew. zw 2 3 Parijs regen z 9 2 Bordeaux regen zzw 12 2 Grenoble geh. bew. windst. 15 1 Nice half bew. nnw 12 0 Berlijn geh. bew. O 1 0 Frankfort regen zzw 1 4 München regen zw 2 0.4 Zürich motregen w 2 0.7 Genève zw. bew. windst. 1 4 Locarno half bew. no 4 0 Wenen geh. bew. zzo 1 0 Innsbruck geh. bew. windst. 0 0 Belgrado zw. bew. ono 4 0 Athene onbewolkt 0 Rome zw. bew. O 14 0 Barcelona licht bew. nw 12 Madrid half bew. windst. 9 0 Mallorca geh. bew. windst. 16 7 Lissabon onbewolkt nnw 15 0 Zaterdag 18 december Zon op 08.44 uur; onder 16.29 uur. Maan op 03.37 uur; onder 14.11 uur. Maanstanden Nieuwe maan 22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 17 december Hoog water 11.12 uur en 23.48 uur. Laag water 6.29 uur en 19.03 uur. Zaterdag 18 december Hoog water 12.18 uur en uur. Laag water 7.46 uur en 20.09 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2