WAAROM VERSTOOK 9 IK ZOVEEL I J. V. bewonder de nieuwe 1966 modellen op de kerstmeubetshow Viert U Kerst ook NEDERLAND Medische verzorging tijdens het weekeinde V E V E Plannen voor verbeteren van veel woningwetwoningen mm ikk s VOL-WASAUTOMATEN Kort IJmond nieuws Havenberichten Goeree-Overflakkee krijgt visserijschool BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK L VEL0 MIELE - CANDY e.a. L Kort IJmond nieuws Verkeersplan voor gemeente Velsen Meer surveillance van de politie bij nacht VRIJDAG 17 DECEMBER 196 5 9 Voor de T axi-chauffeur H uisvredebreuk ÏEMMM. -< '-li ififaL, »ss WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden 02550-7541 meubel; HH mé! v Pu**elprtiswinnaars De „stille vete" tussen een 34-jarige Haarlemmer en een 42-jarige Haarlemse magazijnbediende werd op 26 augustus allesbehalve stil uitgevochten. De 34-jari- ge Haarlemmer hoorde van zijn vrouw dat hun zoontje door de magazijnbe diende zou zijn geslagen. Woedend rende de vader de sigarenwinkel in waar de magazijnbediende en zijn vrouw aanwezig waren. Met een stok sloeg hij op de man in. Daarbij bleef het niet. Een kennis van de Haarlemmer, een 43-jarige kopergie ter, kwam ook de winkel in. Hij vertelde gisteren tegen de Haar lemse politierechter dat hij was gekomen om de vechtenden te scheiden. Maar dit was dan zo hardhandig gebeurd dat de magazijnbediende op de grond terecht kwam en volgens getuigen geschopt en gestompt werd. De kopergieter zou de vrouw die de politie wilde opbellen, de hoorn uit de hand hebben geslagen. De officier van Justitie eiste tegen de koper gieter twee weken gevangenisstraf en te gen zijn vriend een boete van honderd gulden en veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf. De politierechter maak te er een week gevangenisstraf en een boete van vijftig gulden met veertien da gen voorwaardelijk van. Twee kooplieden uit Haarlem zaten op 31 augustus met nog twee andere passa giers in de taxi die werd bestuurd door een 53-jarige chauffeur. Het viertal kwam uit een café en wilde ook weer naar een café gebracht worden. Onderweg trokken zij de chauffeur de pet van zijn hoofd en sloegen hem tegen zijn nek. Op de Ge dempte Oude Gracht zouden zij hem bij het uitstappen zo aangevallen hebben dat hij ondermeer een tand voor. De kleren van de chauffeur werden beschadigd. „Daar weet ik niets van, ik was dron ken", zeiden de kooplieden voor de Haar lemse politierechter. De chauffeur, die als getuige werd gehoord, nam het allemaal Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer ken olie- en kolenhaarden Prtes. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 I JMUIDEN Uit. De afdeling Velsen-Noord van de Algemene bond van bejaagden telt 480 le den en een deel hiervan heeft in het Her vormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat genoten van een gevarieerd programma, ten uitvoer gebracht door een oude beken de liedjeszanger Bob Scholte) en een aan tal medewerkers. De heer Andrea ver tolkte de dankbaarheid van de aanwezi gen. O.K. kerkdienst. In de kapel van het r.k. Pius X College aan de Dr. Büllerlaan te Beverwijk zal aanstaande zondag voor het eerst een dienst worden gehouden voor de oud-katholieken in het noordelij ke deel van de IJmond. Sedert enkele ja ren werden tot voor kort, de kerkdiensten voor de oud-katholieken gehouden in „De Opgang" van de Hervormde Kerk te Be verwijk. heel laconiek op. Die vechtpartij vond hij niet het ergste, maar dat gedoe on der het rijden stond hem niet aan. Na een eis van honderdvijftig gulden boete werden de kooplieden veroordeeld tot elk een boete van honderd gulden. In de nacht van 22 op 23 september zag een 28-jarige laborant uit Heemskerk dat de sleutel in het slot zat van de voor deur van de woning van kennisen van hem. Hij stapte naar binnen en bracht de familie, waarvan de man nachtdienst had, een niet gewaarde'erd bezoek. We gens huisvredebreuk werd hij veroordeeld tot honderd gulden boete. Advertentie 't Is de moeite waard, dat je er zelf voor spaart Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Solent, van Basse Indre, voor IJmuiden; Nerlandia, Gothenburg; Phidias, Rotterdam; Jacob Teek man, Great Yarmouth, IJmuiden; IJstroom, Grangemouth; Texelstroom, Sheerness; Bothnia, Harlingen, IJmuiden; Ida D., Swansea; Tonja, Londen, IJmuiden; Mare Liberum, Dagenham; Peter K., Fuer; Berkelstroom, Londen; Werra- stein, Bremen; Martha Friesecke, Ipswich; Ar- girus, Swansea; Hinde, Londen; Wittekind, Kemi; Gazelle, Boston, Zaandam; Hontestroom, Hull; Agbo, Le Havre; Freiburgh, Mobile; Nore, Rotterdam; Fenris, Bordeaux; Buka, Londen; Bertha Entz, Monrovia, IJmuiden; Allegro, Hull, IJmuiden; Frieda Buss, Poole; Castor. Pors- grun; Margara, Pasajes; Conquistador, Alicante; Zeeburgh, Rotterdam, IJmuiden; Sont, Rotter dam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Slesvig, naar Norfolk; Bemd Wesch, Duinkerken; Noordt, Londen, IJmuiden; Bergo. Stavanger, IJmuiden; Doriefs, Hampton Roads; Markab, Oran, Bever wijk; Monte Espadan, Bilbao, IJmuiden; Cam- pero, Nantes; Schieborg, Delfzijl; Havhoek, Felixtowe, IJmuiden; Frans van Seumeren, New castle; Lens, Port Étiënne. IJmuiden; Waalborg, Delfzijl; Mandourah, Kenitra; Theano, Rotter dam; Hangard, Norkoeping; John Kruse, Rotter dam, Westzaan; Waverstroom, Goole; Fian, Rot terdam; La Colina, Ceylon; Maasborg, Delfzijl; St. Luc, Duinkerken; Glory, Rotterdam; Pulp Trader, Greenwood, Velsen; Steinhavn, Malmoe, IJmuiden; Schwarzenbek, Rotterdam; Hans, Glasgow, Zaandam; Olwe, Rochester, Koog a. d. Zaan. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Nestos, van Vitoria, voor IJmuiden; West Riding, Goole; Bram, Dagenham; Bennekom, Bremen; Bonita, Gravesend; Ivoorkust, West-Afrika; Bouca, Bor deaux; A verdijk, Rotterdam; Gabonkust, Ant werpen; Heemskerk, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Amberley, naar Newcastle; Dollard, Grimsby; Wilhelmine Schaa, Waterford; Sleipner 1, Bremen; Texel stroom, Rotterdam; Catharina Oldendorff, Rot terdam; Prinsenborg, Delfzijl; Mare Liberum, Dagenham; Peik, West-Indië; Ardglen, Water ford; Zaanland, Las Palmas; Phidias, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of paar Amsterdam is gegaan). De gemeente Ouddorp op Goeree-Over- flakkee krijgt in augustus 1966 een visse rijschool, waarvan nu al vast staat, dat het een wat leerlingenaantal betreft bloeiende school gaat worden. In de drie vissersplaatsen: Stellendam, Goedereede en Ouddorp, heeft de jeugd nog zin in het vak. De vissersvloot on dergaat er een steeds voortschrijdende vernieuwing en de vissers uit deze drie plaatsen zijn de mensen die met hun vaartuigen de grootste besomming halen. Advertentie ,,U' X.X' I U':i Houdt u ook zo van die gezellige sfeer van dennengroen en kaarsen Onze EUROPA-MEUBELZALEN zijn in die kerstsfeer gebracht. Graag nodigen wij u uit tot een vrijblijvend bezoek. ALLE KIJKERS ZIJN VAN HARTE WELKOM. ALLE KOPERS WACHT EEN BIJZONDERE VERRASSING Tientallen BANKSTELLEN en EETKAMERS hebben een extra lage „kerst- pnjs en bij ieder nu gekocht AMEUBLEMENT krijgt u een WAARDEVOLLE KERSTVERRASSING CADEAU V:-'/■■■ v:.^ox IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): A. J. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel.4328; F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel. 7035; J. de Vries, Wilhelminakade* 78, tel. 4954. Tandarstsendienst voor Velsen, Bever wijk e» Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Beverwijk, tel. 02520-23017. Aphotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. Kuijk-Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7849; mej. A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuffrouw C. v. Zandvoort, Poolstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-0 zuster A. N. Enklaar, Bone kampstraat 6, IJmuiden, tel. 02550- 8163; voor Velsen-Z en Velsen-N zuster I. C. Bovenkerk, Stationsweg 5, Velsen, tel. 02550-2338; voor Driehuis, Sant poort-N en Santpoort-Z zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, tel. 02550-8915. GEBOREN: Christiaan J. z. v. F. B. Ger ritsen en M. A. v. Ginneken; Johannes H. M. z. v.J. N. de Leeuw en G. M. van der Meer; Nienke d. v. H. van Boekhoven en T. de Groot; Karin C. J. d. v. J. J. Bart en J. M. Konijn; Johannes z. v. H. Keur en M. W. Smit; Ronald z. v. S. J. van der Veer en A. Holterman; Martha M. C. d. v. C. G. Haverkamp en C. P. Beemster; Derk z. v. O. J. Bleijendaal en M. A. Langendijk; Wilhelmina M. d. v. S. Dam en W. M. van der Fluit; Martin z. v. W. J. Lameris en J. de Niet; Diane A. d. v. J. Smid en C. A. de Witte; Ellen d. v. G. L. P. Korthout en H. van Limburg; Marc R. z. v. T. Schrij ver en H. E. Swier; Theo z. v. L. R. D, Kloprogge en J. L. van Eek; Maria C. C. H. d. v. J. Beentjes en C. M. Vendel; Jouke z. v. H. A. Sluik en H. J. van der Straat; Martin z. v. J. de Jong en H. Terp stra; Carolina H. M. d. v. T. A. M. de Graaf en A. H. Diemeer; Annemieke d. v. D. van Leeuwen en A. M. van der Laaken; Marcus J. H. z. v. S. J. M. Hes en J. M. J. Boschman; Martin z. v. J. M. P. van Vliet en J. C. M. van 'der Neut; Andreas P. z. v. P. J. Welp en C. P. Brakenhoff; Mar cel z. v. J. den Dikken en H. Smit; Cor nelia M. d. v. C. de Ruyter en M. Been tjes; Judith C. B. I. d. v. K. P. Heere en C. J. M. van Riel; Hendrikus J. z. v. J. van der Meij en P. S. Belfroid. ONDERTROUWD: Jan A. Sminia en Anna W. Beentjes; Cornelis W. Bleeker en Alida A. M. Bakkum; Arjen Westerhof en Hendrika M. Huider; Johannes H. van Tunen en Maria A. Grapendaal; Wilhel mus A. Vermeulen en Cornelia M. Glorie; Johannes M. van Zandvliet en Johanna Schotel. GETROUWD: Cornelis Vonk en Anna M. W. Meijland; Antonio L. Serra en Dirkje Winters; Bartholomeus J. G. Lim- men en Wilhelmina A. Baltus. OVERLEDEN: H. M. Leijdekkers, 95 jr.; G. F. Heijneker, 78 jr.; M. C. Eeltink, 21 jr; H. Bleeker, 73 jr.; G. P. Teunisse, 81 jr. SANTPOORT: Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-dorp, tel. 02560-8570. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster- straat 100, Haarlem-N, tel. 02500-51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal- seweg 85, Bloemendaal, tel 02500- 57903. BEVERWIJK: Artsen: voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-24234. Zondag van 9 tot 24 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 02510-23969. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijl- mans, van zaterdag 12 tot zondag 24 uur: J. A. Hommes, Plantage 154, Be verwijk, tel. 02510-26050. Tandarts: voor Beverwijk, Velsen-N en Heemskerk, (uitsluitend voor spoed gevallen), zaterdag en zondag tussen 17-17.30 uur: C. Ph. Hamann, Vondel laan 27, Beverwijk, tel. 02510-23017. Apotheek: voor Beverwijk, Velsen-N en Heemskerk, vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 25 december 12.30 uur, ook nachtdienst, Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, telefoon 02510-23820. Voor Heemskerk is Apo theek De Heemskerkse, Kerkweg 11, tel. 02510-32490, niet de weekends, wél alle avonden in die week geopend. Advertentie Gerenommeerde merken (j Trompstraat 66-68 - IJmuiden - Telefoon 5198 De Eendracht. De harmoniekapel van de papierfabriek in Velsen-Noord, „De Eendracht" bestaat al zestig jaar. De kapel heeft in die lange reeks van jaren al heel wat uitvoeringen gegeven, maar de eerste kerstconcerten moeten nog ko men. Onder leiding van dirigent Jan Schaap concerteert „De Eendracht" maandagavond 20 december in de Engel- munduskerk aan de Torenstraat in Velsen- zuid en donderdagavond 23 december in gebouw Concordia aan de Doodweg in Velsen-Noord; beide uitvoeringen zullen zijn afgestemd op het komende kerst feest. Invaliden. In de Dr. Prinsenhal te Heemskerk worden dinsdagavond 21 de cember zeshonderd chronisch zieken en in validen, alsmede hun huisgenoten, ver wacht voor een kerstviering, die georga niseerd wordt door het Leger des Heils. Een groot aantal vrijwilligers zal de zie ken en invaliden uit Velsen-Noord, Bever wijk en Heemskerk afhalen en weer thuis brengen met auto's. De liturgie zal wor den verzorgd door pastoor Schoonder- woerd uit Heemskerk en majoor Heyns- dijk van het Leger des Heils uit Amster dam. Het muziekkorps en de zangbrigade van het Leger verlenen hun medewerking. ƒ7,50: L. de Koek, Maasstraat 123, IJmuiden. 5,00: A. Looyen, Lekstraat 24, IJmui den. 2,50: J. C. Stekelenburg, Hazevlak 66, IJmuiden. Het ligt in het voornemen van B. en W. van Velsen een verkeersplan te doen op stellen voor de gehele gemeente. Ook om in liet belang van een doelmatiger werk wijze een reorganisatie door te voeren van de verkeerscommissies. De noodzaak om het verkeer in goede banen te leiden en de veiligheid er van te bevorderen zullen hopen tot het doen van zeer belangrijke kapitaalsuitgaven. Van een belangrijk deel van de te tref fen voorzieningen staat vast dat de kos ten daarvan hoewel de uitvoering zeer urgent is de financiële draagkracht van de gemeente ver te boven zullen gaan. Om toch te kunnen beginnen zal een beroep worden gedaan op het rijk. Zou dat geen resultaat opleveren dan ko men B, en W. met voorstellen tot het treffen van noodvoorzieningen, zelfs al zou dat in groter verband gezien leiden tot het doen van niet-rendabele uitgaven. Het treffen van incidentele verbeterin gen van wegen en kruispunten vindt in toenemende mate plaats. Het heeft voor 1966 geleid tot verhoging van de post voor algemene verkeersvoorzieningen met 50 percent, vergeleken met voor de jaren. In de gemeente Velsen wordt een ver dergaande surveillance van de politie, in het hijzonder gedurende de nachtelijke uren, noodzakelijk geacht. De verwerke lijking van deze plannen zullen echter moeten worden voorafgegaan door een verdere uitbreiding van het wagenpark. Voor de nieuwe gemeentebegroting 1966 wordt voorgesteld 30.000 uit te trek ken voor vervanging van twee of drie per sonenauto's en één motorrijwiel c.q. scoo ter en voor uitbreiding van het wagen park met een auto en een motorrijwiel of scooter. Het is ook noodzakelijk drie mobilofoons van het oudere type te ver vangen en i.v.m. de uitbreiding van het wagenpark een nieuwe mobilofoon aan te schaffen. Daarmee zal 12.000 zijn ge moeid. Tevens dienen twee portofoons te worden aangeschaft voor radioteleïo- nische communicatie t.b.v. recherche werkzaamheden, parkeerregelingen, snel heidscontrole e.d., hetgeen 5000 gaat kos ten. Het herstel en verbeteren van 42 wonin gen te Santpoort van de woningbouwver eniging Bloemendaal-noord vindt gesta dig voortgang, de r.-k. vereniging Woning bouwvereniging is voornemens over te gaan tot herstel en verbetering van 247 woningwetwoningen en de woningstichting velsen heeft een verbeteringsplan op gesteld voor haar vooroorlogse woningbe- zit: 504 woningwetwoningen. Het is de bedoeling dat plan complexgewijs uit te voeren. De gemeente Velsen heeft bericht nt- vangen van rijkswege dat medewerking zal worden verleend aan de herstel- en verbeteringswerkzaamheden aan 36 wo ningwetwoningen aan de Tulpenstraat en Hyacinthenstraat te Santpoort. Die mede werking bestaat voornamelijk uit het ver lenen van rijksvoorschotten tegen 4 pet. Voor de verbetering van het woongerief zullen de huurders een wekelijkse bijdra ge moeten betalen. Aan het bezit van de woningstichting Velsen, dat na 1945 tot stand is gekomen (de woningwetwoningen aan de Meerweidelaan, de Ladderbeek straat, de Geelvinckstraat e.d. te Vel- en-noord) moeten omvangrijke en Lost- bare werkzaamheden worden verricht om de gevels een beter aanzien te ge ven dan nu het geval is. I.v.m. deze ho ge kosten hebben de voorbereidingen veel tijd gevergd. B. en w. zullen binnen kort op de te verrichten werkzaamheden met voorstellen bij de gemeenteraad te komen. Het college hoopt dat deze ver beteringen in 1966 kunnen worden uitge voerd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9