Ambtenaren per 1 januari 5% plus naberekening van 1.8% Smallenbroek zal nog de pensioenpremie bekijken POLLEN Super 63 DC-8 voor de K.L.M. Bellevue - Cinerama een aanwinst voor het Amsterdamse vermaakscentrum De Beurs VAKANTIETOESLAG WORDT 6 A.R. verontrust over de ontslagen bij Ankersmit Kerstnummer Drukkersweekblad SCHEEPVAARTBERICHTEN The Sandpiper" in Tuschinski een teleurstelling <sw t Grote uitbreiding bij Lips in Drunen Deli koopt Van Duin Fusie Textiel Unie met Menko gaat door „Vijf" vandaag in Brussel bijeen Stakingen in een Belgische mijn SAS boekt winst van 52 miljoen Kort economisch nieuws 11 MAANDAG 20 DECEMBER 1965 gezelligheid haalt u bij de slijter met dranken van Onbegrijpelijk (ÉIS! - W; AMSTERDAM HEEFT nu dus ook zijn Cinerama- theater. In het schier onuitputtelijke Bellevue-complex tussen Marnixstraat en Leidse Kade, waaruit binnen enkele jaren al de ruimte was geput voor De la Mar Theater en Calypso-bioscoop, het tweede in Nederland, het drieënveertigste in Europa en het honderdnegenen- vijftigste ter wereld, dat nu van buiten een gesloten front vormt met beide genoemde etablissementen en daarmee een uniek vermaakscentrum in het hartje van de stad, tegenover de eerbiedwaardige Stadsschouwburg completeert. Bij de feestelijke opening van het theater, een week geleden, waren enige tekenen bespeurbaar van overhaasting bij de ingebruikneming, waarvan het meest frappante misschien wel was de keuze van introductie- programma, maar overigens zal iedere Amsterdammer wel blij zijn met de nieuwe aanwinst die in ieder geval iets feestelijks toevoegt aan het avondlijke aspect van de hoofdstad, dit in tegenstelling tot de talloze ver rijzende bankgebouwen die, behalve dat ze niets bij dragen aan het uitgaansleven, 's avonds dode plekken in het stadsbeeld vormen. Het openingsprogramma van Bellevue-Cinerama, zoals de officiële naam luidt, om vatte John Fernhouts, in deze kolommen al besproken „Fortress of peace" die het uitstekend deed op het ge kromde projectiescherm, omdat deze sensationele docu mentaire over het Zwitserse leger een dankbaar en overvloedig gebruik maakt van de mogelijkheden van Cinerama die voornamelijk nog liggen in de spectacu laire sector. Die attracties miste men volkomen in de hoofdfilm, John Sturges' „Hallelujah trail", die oor spronkelijk als een 70 mm-film was opgezet en waar schijnlijk op ieder „wide-screen" een betere indruk had gemaakt dan op het gebogen doek dat vooral aan de zij kanten de figuren sterk deformeert. Charles Boost 146.60 110.50 107.70 261 gb De ambtenaren krijgen op 1 januari 1966 een salarisverhoging van 5 per cent (inclusief huurcompensatie) plus de 1,8 percent nacalculatie over 1965. Als doorwerking van de uitkering ineens van 1965 wordt hun vakantie toeslag van 4 op o percent gebracht. De gemeenteklassificatie wordt afge schaft (dat kost 0,05 percent van de nacalculatie, die anders 1,85 percent zou z\jn igeweest. Voorts heeft minis ter Smallenbroek toegezegd dat hij vóór 1 juli 1966 de hoogte van de pen sioenpremie nader zal bekijken. Dit laatste in verband met het feit dat de ambtenaren dit jaar geen anderhalf percent compensatie hebben gehad voor de A O.W.-premie, omdat zij die niet betalen, maar dat zjj volgens hun organisaties wel een zeer hoge pre mie moeten betalen voor pensioen met ingebouwde A.O.W. De minister heeft tijdens het laatste sa larisgesprek, dat zaterdag zes uren duur de geen overeenstemming met de ambte- narenorganisaties weten te bereiken. On- overkomenlijke geschilpunten bleven de AOW-premiecompensatie en de door de ambtenaren geëiste minimum-vakantie uitkering. Ten slotte heeft de minister beslist wat •r wel en wat er niet gebeuren kon. Bij Advertentie Sta er op dat er Pollen op staat V Het centraal comité van de Anti-Revo lutionaire Partij is met zorg vervuld over de gebeurtenissen die dezer dagen bij het textielbedrijf Ankersmit in Deventer heb ben plaatsgevonden. Het centraal comité acht de daar gevolgde methode, waarbij de bij de zaak betrokken instanties niet werden ingeschakeld, in strijd met de meest elementaire beginselen van een goed sociaal beleid. Ook elders dreigen naar de mening van 't partijbestuur, ontslagen op 'grote schaal als gevolg van het sluiten, reorganiseren, saneren of concentreren van onderne mingen. Het centraal comité meent, dat de vrijheid daartoe niet aangetast mag worden, aangezien het bedrijfsleven in «taat moet blijven zich aan de economische «n technische ontwikkeling aan te passen. De kwaliteit en de vormgeving van het Nederlandse grafische produkt hebben over de gehele wereld een voortreffelijke naam. De export neemt nog steeds toe. Voor dit jaar wordt verwacht dat de grafische export de 200 miljoen ruim zal overtreffen. Dit hoge peil wordt dui delijk gedemonstreerd in het vrijdag ver schenen kerstnummer van Drukkers weekblad en Autolijn, een uitgave van de federatie van werkgeversorganisaties in het boekdrukkersbedrijf en de Vereniging van Nederlandse Chemigrafische indu strieën. Het nummer geeft een beeldverhaal van 65 jaren 20ste eeuw. Het is enigszins an ders van aard dan vorige nummers. Het bevat minder tekst en meer illustraties. In verband met de stripverhaalvorm ontbre ken grote cliché's over één of twee hele pagina's die in vorige kerstnummers vaak voorkwamen. De clichémaker en drukker hebben de vele moeilijkheden, die samen hangen met het reproduceren naar ver geelde oude plaatjes, uit kranten, brochu res en boeken, opmerkelijk goed weten te overwinnen. Het kerstnummer is opgedragen aan prof. mr. P. Borst, ex-secretaris en advi seur van de federatie van werkgevers organisaties in het boekdrukkersbedrijf, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid heeft genomen. Advertentie dat „niet" behoorden ook nog bijzondere voorzieningen voor achtergebleven groe pen lagere en middelbare ambtenaren, en een uitkering ter compensatie van het niet bestaan van winstdelingsregelingen bij de overheid. Wel stemde de minister er mee in de huurcompensaties 1960, 1962 en 1964 voor het vervolg in de salarissen in te bouwen, en door een verhoging van de salaris- grens ook middelbare ambtenaren in aan merking te laten komen voor vergoeding wegens onregelmatige en ploegendienst. Het heeft er tijdens de salarisonderhan delingen de laatste tijd om gedfaaid of het trendsysteem van salarisverhoging met naberekening naar de gemiddelde stij ging in het vrije bedrijf, voor 1966 nog wel gehandhaafd zou blijven. De minister wilde daar van af door ineens 6,5 per cent te geven. Hij heeft de organisaties daarin tenslotte zijn wil niet opgelegd en heeft zich er mee eens verklaard dat volgend jaar eerst wordt bekeken op wel ke manier men in 1967 van de trend kan afstappen. Dus voor 1966 blijft de aan passing aan de landelijke loonvorming bo- van de 5 percent bestaan. Dat minister Smallenbroek onverbidde lijk de minimum-vakantie-uitkering „uit een oogpunt van algemene loonpolitiek" heeft afgewezen, lig de organisaties zwaar op de maag. Zij wilde een mini mum van 600 met een vast bedrag ex tra per kind. De regering wil daar niets van weten. Zij is kennelijk op de een of andere manier bevreesd voor een nawer king in het bedrijfsleven. „Wij begrijpen dat niet, had de minister het maar bekeken. Wat kan dat kwaad, als je het zoals wij, zelf wil betalen?" zei ons daarover ABVA-voorzitter Van Rossen. De ambtenaren hadden van de vakaniegeldregeling de kosten willen be talen met 0,4 percent minder salarisver hoging. Voorzitter Boot van de ARKA heeft verklaard dat de organisaties 6,5 percent hadden geëist plus AOW-premie compensatie, plus nacalculatie. Abida 19 v. Abadan n. Singapore. Acmaea 18 v. Alexandrië n. Rotterdam. Aegis 20 v. Limon n. Cristobal. Alamak 19 te Ummsaid. Algorak 20 te Talcahuano. Ameland 19 te Nordenham. Amstelkroon 20 te Fremantle. Amstelstad 21 te Singapore verw. Angolakust 19 te Cotonou. Area 20 te Thameshaven. Ares 20 te Balboa. Bat jan 20 te Acapulco. Bengkalis 19 te Bangkok. Beninkust 18 te Abidjan. Blitar 19 te Lourenco Marques. Caltex Arnhem 21 te Suez verw. Caltex Delfzijl 19 te Grays. Caltex Gorinchem 19 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Pernis 19 v. Bahrein n. Abadan. Caltex The Hague 18 v. Bahrein n. Ras Tanura. Celebes 19 v. Ryeka n. Genua. Congokust 19 te Monrovia. Crania 19 te Houston. Dahomeykust 18 v. Freetown n. Abidjan. Daphnis 18 v. Le Havre n. Amsterdam. Delphina 20 to Rotterdam. Deneb pass. 19 Kreta n. Bandar Abbas. Dinteldijk 20 te Los Angeles. Echo 20 te Rotterdam. Eemland 19 te Itajai. Esso Den Haag 18 te Fawley. Esso Rotterdam 19 te Bombay. Gaasterland 18 v. Cabedelo n. Amsterdam. Giessenkerk 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Graveland 19 te Santoos. Grotekerk 19 te Rotterdam. Gulf Hansa 19 te Rotterdam. MAAR OOK OP EEN PLAT scherm zou „De whiskey-karavaan" zich onthuld hebben als een zeer middelmatige „wes tern met komische inslag die op geen stuk ken na het niveau van vroeger werk van Sturges („Last train from Gunn Hill", „The magnificent seven") weet te ha len. De inhoud opzichzelf vertoonde wel enige mogelijkheden, er zitten althans wel spannende en vrolijke kanten aan het ge geven van een whiskey-transport naar het stadje Denver, een kostbare lading die bedreigd wordt door drankzuchtige India nen en door een groep strijdlustige vrou wen die voor geheelonthouding zijn, met tussen de strijdende partijen het leger dat onder aanvoering staat van Burt Lan caster en de opdracht heeft rust en orde te handhaven. Maar Sturges blijkt niet de aangewezen regisseur te zijn voor een parodistisch en naar het komische nei gende film. Onder zijn leiding wordt de humor loodzwaar en te lang uitgesponnen, En men komt dus nauwelijks toe aan een spaarzame glimlach bij al dat drukke en op grappige effecten gerichte gedoe dat bovendien dan nog de immense opper vlakte van het Cinerama-doek niet weet te vullen. „Hallelujah-traïl" was dus be paald niet de film, waarvoor een apart theater moest worden gebouwd en de di rectie zou er goed aan doen zich snel te revancheren met een echt-Cinerama- epos dat van de nieuw-verworven moge lijkheden van beeld-projectie en stereo- fonisch geluid een krachtiger gebruik weet te maken. TELEURSTELLEND WAS ook een an dere Amsterdamse première die inmiddels haar tweede week in Tuschinski beleeft, vóór dat daar het typische kerstprogram ma wordt ingezet. Het betreft „The sand piper" van de nu 52-jarige Vincente Min- nelli, een liefdesdrama ditmaal van de an ders vooral in musicals en blijspelen ge- interesseerde filmer. Minnelli begon zijn loopbaan als artis tiek leider van grote New Yorkse thea ters als het Paramount Theater en Radio City Music Hall. Hij enscèneerde er gro te shows en musicals voor hij in 1942 de kans kreeg ook op de film zijn aparte kwaliteiten van showman te tonen. Be kend is hij daarna vooral geworden door films als „Meet me in St. Louis", „An American in Paris", „The band wagon", „Brigadoon" en „Gigi", hoewel hij ook minder luchtig amusement nastreefde in „Lust for life (over het leven van Van Gogh), „Tea and sympathy" en „The four horsemen of the Apocalypse". IN „THE SANDPIPER" mikt deze wis pelturige filmer op het psychologische drama door twee mensen samen te bren gen, een vrijgevochten schilderes (Eliza beth Taylor) en een getrouwde dominee (Richard Burton) tussen wie een verhou ding ontstaat die onder de gegeven om standigheden gedoemd is te mislukken. De Gulf Holland 20 rede Suez. Hilversum 18 v. Antwerpen n. Hamilton. Hollands Diep 19 te Monrovia. Jagersfontein 18 v. Southampton n. Tenerife. Japara 19 te Colombo. Jason 19 v. Barbados n. St. John. Johannes Frans 18 v. Clarencia n. Quintero. Justus Waller 20 te Swansea. Kabylia 18 te Conakry. Kalydon 18 te Ardrossan. Kara 19 te Singapore. Keizerswaard 19 te Rotterdam. Kelletia 20 te Cristobal. Kenia 18 te Berre. Kerkedijk 18 v. New York n. Rotterdam. Kinderdijk 18 v. Vera Cruz n. Coatza Coalcos. Kloosterdijk 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Korendijk 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Koudekerk 20 te Suez. Kreon 19 te Rotterdam. Laarderkerk 20 v. Suez n. Bushire. Langkoeas 18 v. Balboa n. Auckland. Liberiakust 18 v. Lower Buchanan n. Port Har- court. Maasdam 18 v. Wellington n. Sydney. Maaskerk 19 te Rotterdam. Madison Lloyd 18 te Singapore. Marne Lloyd 18 te Mombasa. Mentor 18 te Rhodos. Montferland 20 te Guayaquil. Moordrecht 20 te Constanza. Musi Lloyd 18 te New York. Neder Rijn 18 te Bremerhaven. Neder Waal 19 v. Bangkok n. Hongkong. Oldekerk 19 v. Port Said n. Livorno. Oranjefontein 19 te Durban. Ouwerkerk 18 v. Bremen n. Amsterdam. P. G. Thulin 18 v. Montevideo n. Quintero. Philine 19 te Rotterdam. Poseidon 19 te Lattakia. Prins Alexander 19 v. Antwerpen n. Londen. Prins Willem-2 18 v. Antwerpen n. Hamburg. Purmerend 19 te Rotterdam. Rempang 18 te Antwerpen. Rotte 19 v. Panamakanaal n. San Diego. Rotterdam 18 te New York. Schiekerk 18 te Kobe. Seine Lloyd 18 v. Bremerhaven n. Hamburg. Siaoe 20 v. Hongkong n. Bangkok. Sloterkerk 20 te Port Elizabeth. Soestdijk 18 v. New York n. Antwerpen. Spaarnekerk 18 te Port Said. Stad Gouda 20 te Yokkaichi. Stentor 17 v. Tripoli n. Beyrouth. Straat Colombo 19 te Fremantle. Straat Cook 18 v. Malakka n. Port Swettenham. Straat Madura 21 te Lagos verw. Straat Malakka 18 ten anker Dar, es Salaam. Tegelberg 18 v. Lourenco Marques n. Durban. Tero 20 te Rotterdam. Tjiliwong 17 v. Brisbane n. Tawau. Togokust 18 v. Bremen n. Antwerpen. Ulysses 19 te Rotterdam. Van der Hagen 19 te Lourenco Marques. Vlieland 18 te Singapore. Waterland 19 te Rio de Janeiro. Witmarsum 18 te Duinkerken. Wonorato 19 te Beyrouth. Wonosari 20 v. Suez n. Aqaba. SLEEPVAART Cycloop, 20 dec. werkzaam te Mersa el Brega (Lybië). Friesland, 19 dec. aangekomen te Le Havre. Gelderland, 4 dec. vertrokken van Dakar. Groningen, 17 dec. vertrokken naar Middles borough. Jacob van Heemskerck, 20 dec. aangekomen te Dakar. Noord-Holland, 20 dec. nog te IJmuiden, onder weg met baggermolen en 2 bakken van Emden naar Koeweit. Octopus, 20 dec. werkzaam ter hoogte van IJmui den bij Santa Kyriaki. Utrecht, 20 dec. gestationeerd nabij Landsend. Willem Barendsz, 19 dec. vertrokken van Ma nilla. geforceerde manier, waarop beiden el kaar ontmoeten (het te vrijgevochten zoontje van Laura Reynolds wordt door de kinderrechter geplaatst op de kost school, waarvan de dominee directeur is) geeft van het begin af aan duidelijk te kennen dat het verhaal het bedachte ver loop van een damesbladbij drage zal vol gen en de somberste vermoedens dienaan gaande worden bij het voortschrijden van de film bewaarheid. Laura en dr. Edward Hewitt staan eerst vijandig tegenover elkaar, ze vertegen woordigen twee levensopvattingen die ogenschijnlijk onverzoenbaar zijn, maar dan wordt de gelukkig getrouwde man en vader van twee grote zoons overvallen door de hartstocht en waar het een illegitieme liefde betreft, wordt het een sombere passie. De toch al zwaarmoedig uitzien de Burton loopt gekweld door de film, heeft schilderachtige samenkomsten met de vrijgevochten vrouw aan het Californi- sche strand, met wie hij als diepzinnig be doelde banaliteiten over het leven wisselt en komt tenslotte tot de conclusie die hij ook dadelijk had kunnen trekken, n.l. dat hij niemand gelukkig maakt met zijn overspelige houding. Waarna hij zijn kof fers pakt en vrouw, vriendin en parochie in de steek laat, natuurlijk met de bedoe ling in eenzaamheid „zichzelf te hervin den". Ondanks de ernst, waarmee dit pot sierlijke verhaal in beeld wordt gebracht, bemerkt men geen ogenblik de behoef te bij Minnelli om enigszins levensechte, herkenbare mensen op het doek te bren gen. Hij heeft wel zijn buitenopnamen Het natuurlijke decor van Big Sur in „The Sandpiper" van Vincente Minnelli. in Big Sur gemaakt, de Californische kun stenaarskolonie aan de Oceaan-kust (waar ook Henry Miller zijn landhuis heeft) en daarmee getracht zijn film enige authenciteit mee te geven, maar zijn dra matische figuren zijn zo onecht als Hol lywood ze in zijn slechtste tijd bedacht. Dat de filmer als decorateur en showman zijn carrière begon, daarvan vindt men nog eventueel de bewijzen in de „aan kleding" van de film, het overdadige de cor van het kustlandschap, de minutieuze decoratie van Elizabeth's hutje aan de zee en de wat zoetige, in roze tinten gehou den opnamen*-van aanrollende golven en ondergaande zon. Daaraan zou Minnelli te herkennen zijn. Maar overigens be tekent zijn overgang van de musical naar het grote drama een grotere misstap dan dominee Burton in deze film begaat. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. VOORBEURS VAN HEDEN lste tjjdvk. 2de tijdv. 358 gb 146.70-147 110.80-111 108-108.50 261-262 In verband met de stijgende vraag naar aluminiumprodukten gaat Lips N.V. in het Brabantse Drunen haar com plex uitbreiden met een alumium-walsbe drijf, waarin een warmwalsinstallatie (capaciteit 30.000 ton aluminium per jaar) en een koudwals (jaarcapaciteit 20.000 ton) worden ondergebracht. Daar voor zullen er in de loop van het volgend jaar fabriekshallen (totale oppervlak 14.400 vierkante meter) worden gebouwd. De nieuwe plannen vergen een investe ring van 20 miljoen gulden. Voor de personeelsbezetting van het 1200 werknemers tellende bedrijf heeft het alu- miniumwalsbedrijf niet zoveel betekenis, omdat het een in hoge mate gemechani seerd bedrijf betreft, waar in eerste in stantie ongeveer 50 mensen werk zullen vinden. Voor het assortiment produkten van Lips, dat zich aanvankelijk alleen maar met de produktie van scheepsschroeven bezig hield, betekent de nieuwe uitbrei ding echter opnieuw een belangrijke stap in de richting van een compleet metaal bedrijf. De directies van de N.V. Deli-Maat- schappij te Amsterdam en van Van Duin en Co N.V. te Rotterdam maken bekend dat zij op het terrein van de produkten- handel tot volledige samenwerking hebben besloten in dier voege dat de handel in cacao en cacao-produkten, zoals die door Van Duin en Co N.V. wordt uitgeoefend, wordt geïntegreerd in het kader van de door het Deli-Maatschappij concern uit geoefende produktenhandel. Deli zal daartoe alle geplaatste aande len in het kapitaal van Van Duin over nemen tegen betaling in contanten. De heer J. van Duin, directeur van Van Duin, blijft met de leiding van het bedrijf be last. De grote textielfusie tussen de Konin klijke Nederlandse Textiel Unie NV en NJ Menko NV kan doorgang vinden. Naar de raad van bestuur van de KNTU mee deelt is een zodanig bedrag aan certi ficaten Menko aangemeld te omwisseling in certificaten KNTU, dat de deelneming van de textiel-Unie in Menko thans reeds meer dan 99 percent bedraagt. De hou ders van nog uitstaande certificaten Men ko worden tot eind 1965 in de gelegenheid gesteld tot omwisseling op de voorwaar den, die in het omwisselingbericht van 24 november zijn neergelegd. De K.L.M. heeft dinsdag bekend gemaakt bij de Douglas-vliegtuig- fabrieken twee Super 63 D.C.-S straalvliegtuigen te hebben besteld, die in april en mei 1967 zullen wor den geleverd. De K.L.M. is de eerste luchtvaartmaatschappij die deze Super-63 bestelt, de nieuwste versie in de serie Super 70 D.C.-8 trans portvliegtuigen van Douglas. De K.L.M. zei de nieuwe vliegtuigen op de Noordatlantische route te gaan gebruiken. De toestellen kosten tien miljoen dollar per stuk, met in begrip van reserve-onderdelen. De foto toont het nieuwe type. Nadat men vrijdagochtend te Brussel in de kringen van de Europese commis sie nog meende dat de vergadering van de ministerraad van vijf niet zou door gaan, is later op de dag toch besloten dat de ministers vanmiddag om vier uur in het congressenpaleis bijeen zullen ko men. Het zal wel niet al te laat worden, want de agenda is uiterst mager: wisse len van gedachten over de huidige situ atie van de EEG, de jaarlijkse samen spraak met het Europese parlement en het rooster van de werkzaamheden. Belangrijkste punt van de bespreking zal uiteraard zijn de houding van de vijf ten opzichte van Frankrijk, nu generaal De Gaulle is herkozen. In de mijn Zwartberg in Genk in België met ruim 4000 werkers, hebben doorlo pend uurstakingen plaats uit protest tegen de voorgenomen sluiting door de Belgische regering. De algehele staking, die aan vankelijk werd verwacht, vond geen door gang, daar de mijnwerkers reeds zoveel verletdagen hadden, dat zij bij een alge hele staking hun aanspraak op kinderbij slag zouden verliezen. In diverse ploegen worden daarom uur-aan-uur-stakingen ge houden. Scandinavian Airlines System (SAS) heeft in het per 1 oktober afgelopen boek jaar een winst van ruim 52 miljoen gulden gemaakt na een afschrijving van bijna 58 miljoen gulden. Vorig jaar be droeg de winst circa 47.5 miljoen. In het afgelopen boekjaar werd 12 per cent meer omgezet dan het jaar tevoren: 10 percent meer passagiers, 20 percent meer vracht en 14 percent meer post. Met 60.2 bereikte de SAS de hoogste be ladingsgraad in haar geschiedenis. De Europese commissie heeft aan de minister raad van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) voorgesteld het invoerrecht op bevroren rundvlees uit derde landen voor de periode 1 januari tot 31 mei te verlagen tot tien percent. Ook gedurende de periode 1 juni tot en met 31 mei 1966 zal het invoerrecht tien percent be dragen, doch uitsluitend voor bevroren rund vlees dat is bestemd voor verwerking onder douanetoezicht. Op de werf van Verolme in Ierland is het contract getekend voor de bouw van een bulk carrier van 34.000 ton deadweight. Het schip wordt naar een ontwerp van Verolme gebouwd voor de Irish Shipping Company Ltd. Alitalia heeft meegedeeld dat het 28 DC9 straal vliegtuigen besteld heeft. Vrijdag zal de Nederlandse Melk Unie in Den Haag en omgeving een proef beginnen met de verkoop van melk in een verpakking van Ameri kaanse oorsprong, die de naam ,,pure pak" draagt. Ongeveer vijfhonderd Westlandse k\yekers heb ben op een vergadering te Naaldwijk geprotes teerd tegen de wij^e waarop het bestuur van het produktschap van siergewassen met de be langen van de kwekers omspringt. Besloten werd bij de regering protest aan te tekenen tegen het besluit om voor 1966 de areaalbeheersing te handhaven en een uitbreiding van tien percent toe te staan, benevens om aan nieuw te erken nen kwekers een gelijke oppervlakte als vorig jaren toe te kennen. De Milanese fabriek Innocenti, waar scooten en auto's worden gemaakt heeft meegedeeld dat 1200 arbeiders twee weken en 4000 arbeiders een week zullen worden geschorst. Twee dagen ge leden heeft zoals gemeld Fiat tijdelijke schorsin gen aangekondigd voor de periode rond de jaar wisseling voor meer dan 50.000 werknemers. De heer H. Litscher, sedert 1957 directeur van Maggi's Producten Maatschappij N.V., is met jngang van 1 januari 1966 benoemd tot directeur van Nestle's Export Division in Vevey-Zwitser- land. In zijn plaats is benoemd de heer A. Eigen huis. Het Europese hof in Luxemburg heeft klach ten van twee Belgische staalfabrieken ,,Espé- rance Longdoz" en ,,Hainaut Sambre", tegen de Hoge Autoriteit der EGKS verworpen. Deze on dernemingen hadden bezwaar aangetekend tegen een bijdrage die de hoge autoriteit van hen eiste voor ingevoerd schroot. Het ging hier om een bedrag van in totaal drie miljoen gulden. De netto intrinsieke waarde van de aandelen Unitas bedroeg op 15 december 484. Dit komt overeen met een pro forma afgifteprijs van f 504 (op 15 november resp. 495 en 515). Geheel onverwacht is vrijdag op Schiphol overleden de 62-jarige KLM-onderdirecteur Th. J. de Bruijn, tevens directeur van KLM's doch teronderneming Aerocarto N.V. Hij was in april 1922 in dienst getreden bij de KLM. De omzet bij Blijdenstein-Willink N.V. Tex tielfabrieken in Enschede zal dit jaar ongeveer vijf percent hoger zijn. Voorover thans te over zien valt zullen de bedrijfsresultaten over 1965 niet bij die van 1964 ten achter blijven. Na langdurige onderhandelingen is thans over eengekomen dat het Nederlandse aardgas uit Groningen aan de Belgische grens zal worden afgeleverd voor 0,7481 Belgische francs per ku bieke meter voor huishoudelijk gebruik en voor 0,6537 franc voor de industriële sector. Deze cijfers zijn door het Belgische blad ..De Stan daard" ontleend aan het te Londen verschijnen de periodiek „Petroleum Press Service".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11