Max Merkels München Duits herfstkampioen Programma betaald voetbal naar 26 december verschoven Manchester United weer de lieveling van de Engelse voetbalfans PETER POST ook nu weer ongenaakbaar achter derny in „Grote Prijs Stan Ockers" w SM Im I Ajaxvoorhoede hield zijn reputatie hoog: vijf goals rl Amateurs krijgen nieuw programma Si* Pahlplatz niet bij amateurselectie Anderlecht-Real op 23 februari Actief Haarlem bood toch nog voetbalkijkspel Geluidswagen door de stad Koel en Stevens ook in Dortmund naar triomf H MAANDAG 20 DECEMBER 1965 13 OOK TOTO NAAR TWEEDE KERSTDAG Duitsland België Italië Frankrijk Portugal Spanje *»*ÜP N_.*pp EDO VERSLOEG RCH Jeugd van Telstar steviger aan kop ,r H 111111 GRAFICUS LISSE Oudkerk derde Max Merkel Nu zowel het betaalde als het amateurvoetbal (behalve district Zuid II) werd afgelast heeft de KNVB het volgende besloten. Het programma van het betaalde voetbal van 19 december zal naar 26 december a.s. worden verschoven. De beker wedstrijden, vastgesteld voor 26 december, zullen op 2 januari worden verwerkt. Het programma voor het amateurvoetbal van zondag 19 december zal later worden gespeeld. De KNVB zal het programma zoals dat reeds eerder werd gepubliceerd, handhaven. Op zondag 26 december wordt dus het normaal vastgestelde beker- en inhaalprogramma voor de amateurs gespeeld. In verband met het verschuiven van het wedstrijdprogramma zal ook de toto worden opgeschoven. De sporttoto nummer 17 wordt opgeschoven naar 26 december en sporttoto nummer 18 van 26 december zal op 2 januari worden gespeeld. Er zal voor 26 december geen reservetoto worden ingesteld. ^^UUinjUUW**WWwwWWWWWWWIIIWIWIflfWIMfl/WWVMtWlWUW/WIAflfWIIIIWtll>lltfllUtllAfWI»WWWIAIWWIflfllWWW\/WI MANCHESTER United is op het ogenblik weer de lieveling van de Engelse voet balfans. De Engelse kampioen, die dit jaar de competitie zo zwak begon, won op eigen terrein voor ruim 50.000 toe schouwers met duidelijke cijfers (5-1) van Tottenham Hotspurs. De Mancunians, die het in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker op moeten nemen te gen tweevoudig bekerhouder Benfica heb ben uit de laatste elf wedstrijden voor de league nu twintig punten behaald. De mannen van Mat Busby bezetten met 28 punten de derde plaats achter Liverpool, dat met 32 uit 22 de leiding heeft, en Burnley, dat evenals Manchester United pas 21 wedstrijden heeft gespeeld. Bij Liverpool zat de wedstrijd tegen Standaard Luik voor de Europese beker voor bekerwinnaars de spelers zeker nog in de benen. Voor 33.000 toeschouwers kwamen de competitieleiders bij debutant Newcastle United niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Burnley leek twintig minuten voor tijd tegen Leicester City nog aan het kortste eind te gaan trekken. De ploeg uit Lei- cester leidde toen met 2-1. Nadat aanvoer der Alex Elder Burnley via een straf schop op gelijke voet had gebracht, brak het verweer van Leicester City, dat ten slotte met 4-2 werd teruggewezen. De uit slagen luiden: Burnley-Leicester City 4-2, Everton-Fulham 2-0, Manchester United- Tottenham Hotspur 5-1, Newcastle-Liver pool 0-0, Nottingham Forest-Sunderland 0-0, Sheffield Wednesday-West Ham Uni ted 0-0, West Bromwich Albion-Aston Vil la 0-0 (na 52 minuten gestaakt wegens slechte terreinomstandigheden). Er wer den vier wedstrijden afgelast. Liverpool heeft de leiding met 32 pnt uit 22 wed strijden vóór Burnley 30 uit 21, Manches ter United 28 uit 19 en Leeds 25 uit 18. Weinig voetballiefhebbers in Duitsland zullen aan het begin van het seizoen in de Bundesliga hebben kunnen vermoeden dat de twee vertegenwoordigers van Mün chen na de eerste helft van de competitie trots bovenaan zouden prijken. München 1860 werd zaterdag door de 2-1 zege in de uitwedstrijd tegen de Hamburger SV, herfstkampioen. De Zuidduitse club staat er prachtig voor met 28 punten uit zes tien wedstrijden. Stadgenoot Bayern be zet met twee punten achterstand, doch één wedstrijd meer gespeeld de tweede plaats. Op de zeventiende speeldag gebeurden er weinig schokkende dingen. De posities van de eerste twaalf clubs op de rang lijst veranderden niet. FC Köln, dat de laatste weken weer goed op dreef was en afgelopen woensdag nog met 4-1 van Go Ahead won, moest in de FC Nümberg verrassend met 2-0 zijn meerdere erken nen. Het jonge elftal van Bayern Mün chen had in tegenstelling tot de verwach tingen, getuige de 3-1 zege, weinig moeite met titelhouder Werder Bremen. Het lot van Tasmania Berlijn schijnt nu definitief bezegeld te zijn. De Berlij- ners verloren tegen Schalke 04 met 2-1 en zij staan nu met een achterstand van zes punten op Karlsruher SC vaster dan ooit op de laatste plaats. De uitslagen van de wedstrijden in de Duitse bundes- lige luiden: Karlsruher SC-Borussia Neun- kirchen 1-1, Borussia Mönchengladbach- Eintracht Braunschweig 1-0, Hamburger SV-München 1860 1-2, Bayern München- Werder Bremen 3-1, FC Nümberg-FC Köln 2-0, Hannover SV-Meidricher SV 0-3 FC Kaiserslautem-Stuttgart 1-2, Tasma nia Berlin-Schalke 04 1-2. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Belgische competitie luiden: Antwerp-St. Truiden 2-0, Beerschot-Ra- cing White 1-1, Daring-Berchem Sport 1-1 (gestaakt), Luik-Anderlecht 3-7, Stan- daard-CS Brugge 3-1, La Gantoise-Lierse SK afgel., FC Brugge-Malinois 2-0, Bee- ringen-Tilleur 1-2. St. Truiden, dat zijn eerste nederlaag leed, moet de eerste plaats nu delen met Anderlecht. Beide clubs hebben 23 punten uit 13 wedstrijden. Beerschot bezet met drie punten achterstand de derde plaats. De uitslagen in de Italiaanse competi tie luiden: Cagliari-Lazio 3-0, Fiorentina- Napels 0-0, Lanerossi-Fogia 0-0, Milaan- Juventus 2-1, Roma-Brescia 0-0, Sampdo- ria-Inter 0-5, Spal-Atalanta 3-1, Torino-Bo logna 2-4, Varese-Catania 1-2. Na twintig wedstrijden leidt Inter met 20 punten. Napels bezet met 19 punten de tweede plaats terwijl AC Milaan met 18 punten derde is. De uitslagen in de Franse competitie luiden: Stade Frangais-Lens 3-1, Angers- Toulouse 2-0, Rennes-Sedan 4-2, Lyon- Nantes 0-2, Nimes-St. Etienne 1-1, Bor deaux-Cannes 1-0, Lille-Monaco 2-1, Peter Post heeft gistermiddag in het Antwerpse sportpaleis voor ruim 13.000 toeschouwers weer eens bewezen 's we relds sterkste rijder achter de dernies te zijn. In de Grote Prijs Stan Ockers, een wedstrijd over drie manches resp."15, 20 en 25 km., was de Nederlander niet te verslaan. Post won de eerste manche in 14 minuten en 29.6 sec., de 20 km. reed hij in 19 min. en 30.8 sec. terwijl hij in de rit over 25 km. een tijd van 24.05.6 liet afdrukken. In deze laatste wedstrijd had zijn naaste concurrent de Belg De Loof twee ronden achterstand. In het eindklassement had Post drie punten. De Belgische oud-amateur-we reldkampioen Sercu bezette met 7 pnten de tweede plaats, terwijl Proost (Belg.) met 10 punten derde werd. Jaap Oudkerk (Ned.) eindigde met 16 punten als vijfde. Post nam met deze overweldigende ze ge revanche op Patrick Sercu, die hem zaterdagavond had verslagen in een om nium met als inzet de Grote Prijs van Brussel, een wielerwedstrijd, waaraan ook Rik van Steenbergen meedeed. Peter Post eindigde op de tweede plaats ach ter Sercu en voor Van Steenbergen. Patric Sercu zegevierde zoals van hem werd verwacht op de sprintnummers ter wijl Peter Post zijn macht demonstreer de in de achtervolging en achter de demy. De uitslagen luiden: puntenklassement (15 ronden met 5 klassement) 1. Sercu 14 pnt., 2. Van Steenbergen 10. Post 6. Achtervolging over tien ronden. 1. Post, 2.46.6, 2. Sercu op 95 meter, 3. Van Steen bergen (ingehaald) 1 kilometer tegen het horloge met vliegende start, 1. Sercu 1.02.6, 2. Van Steenbergen 1.03.-, 3. Post 1.03.2, 10 km. achter demy, 1. Post 9.31, 2. Sercu op een ronde, 3. Van Steenber gen, 10 km. achter demy met vier klas sementen 1. Post 9.36.- 2. Sercu op een ronde, 3. Van Steenbergen. Eindklasse ment, 1. Patrick Sercu (Belg.) 8 pnt., 2. Peter Post (Ned.) 9 pnt., 3. Rik van Steenbergen (Belg.) 13 pnt. De stayer wedstrijd over twee manches eindigde in een zege voor de Belg Leo Proost. Rouaan-Strasbourg 0-0, Nice-Sochaux 3-1, Valenciennes-Red Star 1-0. Na 20 wedstrijden leidt Nantes met 33 punten vóór Valenciennes en Bordeaux, die met 28 en 26 punten de tweede en der de plaats bezetten. De uitslagen in de Portugese competitie luiden: Benfica-Braga 4-1, Setubal-Leixoes 1-0, Barreirense-Belenenses 0-1, Beramar- Academica 1-5, Sporting-Cuf 4-1, Lusitano Porto 0-0, Guimaraes-Varzim 4-1. Na elf wedstrijden leidt Sporting met 20 punten vóór Benfica en Guimaraes, die beide 16 punten hebben. Espanol-Cordoba 1-0, Malaga-Sabadell 2-0, Real Madrid-Barcelona 1-3, Atletico Bilbao-Mallorca 4-0, Zaragoza-Valencia 2-0, Sevilla-Betis 1-1. 2-0, Sevilla-Betis 1-1, Elche-Pontevedro 2-0, Las Palmas-Athletico Madrid 1-1. Stand: Athletico 14-21, Las Palmas 14-20, Real Madrid 14-18. Benfica heeft óók een kaart ge stuurd, maar scheurde er „Gelukkig Nieuwjaar" af. Ondanks regen en storm gaat de voor bereiding van het zondagamateur-elftal en van het U.E.F.A.-jeugdelftal deze week weer ongestoord verder met cen trale trainingen in het K.N.V.B.-sportcen trum te Zeist onder leiding van bonds coach George Kessler. Morgenavond traint de amateursselectie die vrijwel de zelfde is gebleven. Uitgenodigd zijn nu: Bes van Zilvermeeuwen, Visser van DCV, Lagendijk van C.V.V., Hoevenaars van R.B.C., Houden van R.I.O.S. '31, De Wit van Z.V.V., Herben van Heer, Hermans van Minor, Oldenburger van Emmen, Bollen van Ajax, Bregman van J.O.S., Kuiper van S.V.W., Kuppens van T.S.C., De Vos van Middelburg en Pauli van As ser Boys. De bekende Pahlplatz van Quick '20 uit Oldenzaal is dus voorlopig? vervallen evenals Van der Gevel (Tel star) wegens studieredenen. Woensdag komt de U.E.F.A.-jeugd aan de beurt. De selectiegroep werd aange vuld met D. Advocaat van A.D.O. uit Den Haag en bleef verder ongewijzigd. Anderlecht en Real zijn het eens over de data van hun ontmoetingen in de kwart-finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De eerste wedstrijd is vastgesteld op woens dag 23 februari te Brussel, de tweede op woensdag 9 maart te Madrid. Een even tuele beslissingswedstrijd zal op 16 maart „ergens in Frankrijk" worden gespeeld. Doordat RCH met 2-1 van EDO ver loor en Hilversum met 3-0 door De Graafschap werd geklopt, is de voorsprong van koploper Telstar in 2 A van het be taalde jeugdvoetbal opgelopen tot zeven punten. Zelf zegevierden de pupillen van trainer Van der Gevel namelijk met 4-0 over het bezoekende FC Zaanstreek. De vier overige wedstrijden werden afge last. Slechts een handjevol toeschouwers had het slechte weer getrotseerd om van de strijd tussen de jeugdelftallen yan RCH en EDO getuige te kunnen zijn. Aanvan kelijk had de Racing het beste van het spel en kwam dan ook door toedoen van Willemse aan 'n verdiende 1-0 voorsprong. Meer succes voor de gastheren stond vooral doelman Oosterbaan in de weg. Hij was prima op dreef en bleek een be kwaam vervanger van Boelens. Na de rust kreeg het met vijf invallers spelende EDO de thuisclub was op zijn sterkst meer vat op het spel en kwam door linksbuiten Van Beem aan de gelijkma ker: 1-1. Deze invaller bracht in de slotfase ook de winnende treffer voor EDO op zijn naam: 1-2. Meer belangstelling 1500 man) bestond er voor het treffen tussen Telstar en FC Zaanstreek. De gasten gaven de koplopers heel knap partij en pas tien minuten voor de rust kon Cleeren de score ope nen: 1-0 In de tweede helft kreeg Tel star het voordeel van de wind en was toen overwegend in de aanval. Aanvan kelijk hield de Zaanse achterhoede goed stand, maar ging in de slotfase volle dig door de knieën. Door doelpunten van Geels, Cleeren (penalty) en Glas liep de thuisclub tot 4-0 uit. Telstar 12 22 FC Zaans. 12 11 Hilversum 12 15 PEC 12 11 RCH 12 14 Tubantia 13 11 EDO 13 14 Veendam 11 10 Haarlem 12 13 Gooiland 11 7 Graafschap 12 13 ZFC 11 7 Alkmaar 11 12 Zwolse Boys 11 4 Z war temeer 11 12 Van onze sportredacteur) Dank zij een bliksemactie van het be stuur van Haarlem is er gisteren in de Spaarnestad toch nog gevoetbald. Haar lem had al steeds een wedstrijd tegen Ajax op de „verlanglijst" staan. Toen gisterochtend bekend werd, dat al het voetbal was afgelast, toog men haastig aan het werk om Ajax, KNVB, scheids rechter en radio in te lichten, dat men toch wilde spelen. Ajax aanvaardde het Doelman Bals'van Ajax moest ver scheidene keren in de modder duiken bij .een Haarlem-aanval. Een situatie tekenend voor het op treden van Keizer (zij het dat hij zich in Haarlem vrij rustig hield): aan alle kanten raken spelers uit balans, terwijl Keizer zelf de bal onder zijn hoede neemt. Hier treedt hij op als hulpje van zijn achter hoede. voorstel van Haarlem dankbaar en zo stond de Amsterdamse ploeg, zoals die zou worden opgesteld in de competitie wedstrijd tegen FC Twente, 's middags voor 3.000 toeschouwers op het Haarlem terrein. Voor beide partijen werd het een prettige oefenpartij, waarbij bleek, dat de afstand tussen de top van de eredivisie en het in de competitie nu toch goed spelende Haarlem zeer aanzienlijk is. Ajax won zonder al te veel inspanning met 0-5. Haarlem komt alle lof toe voor de vooral in de eerste helft vaak goede tegenstand. Het volledige Ajax Henk Groot zou ook niet opgesteld zijn tegen FC Twente om hem rust te geven heeft het in de eerste helft niet cadeau gekregen van een pittig operend Haarlem. De gevaarlijkste momenten kwamen in de beginperiode on getwijfeld voor het doel van Bals voor. Zo kon de Ajax-doelman slechts met moei te een kopbal van Couperus wegslaan, waarna Jonker miste, en Suurbier óp de lijn redding moest brengen. Er is door Haarlem heel wat werk verzet om de wedstrijd tegen Ajax te kunnen laten spelen. De volledige afge lasting van het voetbalprogramma kwam voor praktisch iedereen als een grote surprise. Snel moest door Haar lem met allerlei instanties contact wor den opgenomen. Leo Hom wilde graag fluiten, maar mocht niet omdat de KNVB een jongere scheidsrechter (Bentvelzen) een kans wilde geven. Voor het aantrekken van publiek een van de belangrijkste zaken natuurlijk wendde men zich tot de radio en de AVRO was zo vriendelijk enkele propagandistische woorden te spreken. Verder liet Haarlem een geluidswagen door de stad rijden en beplakte men (eigen) luxe wagens met opschriften „vanmiddag HaarlemAjax". Er wa ren ten slotte ruim 3.000 kijkers op het Haarlem-terrein, ondanks de regen (die gelukkig niet gedurende de gehele wedstrijd viel). Ajax en Haarlem deel den de recette. Beide clubs waren er tevreden mee. Het was van Haarlem een schot in de roos, ondanks de grote nederlaag. Het duurde even voordat Ajax op gang kwam. Na ruim een half uur was het dan zo ver, zij het dat de eerste treffer geen beauty was. Keizer schoof de bal naar de felle Cruyff, die even vastgehouden werd, maar toch doorliep en scoorde, 0-1 Nuninga, die voor zijn plaats in het ,r;v eerste vecht, wilde niet achterblijven en zeven minuten later tikte hij de bal via de paal in het net, 0-2. Haarlem kreeg beslist ook wel kansen, maar kon tegen deze gerenommeerde achterhoede niet doordrukken. Bovendien greep Bals krachtdadig in (zoals bij een schot van Smit). Het Haarlem-team, waarin Kroon na de rust J. Smit verving en Duyster na een kwartier plaats maakte voor Kruyer, kreeg in dè tweede helft moeite met het tempo,. De conditie bleek op het zwaar, maar goed te bespelen veld niet toerei kend genoeg. Ajax voelde zich prinsheer lijk bij het niet te hoge tempo en liep ver der uit tot 0-5. Nuninga schoof na zestien minuten de bal naar Cruyff, die zijn schot in eerste instantie gekeerd zag door Scharrighuizen, maar in tweede in stantie wel raak schoot. Muller zorgde met een onverwacht schot voor de vier de treffer en Cruyff kopte de bal tenslot te over de toppen van Scharrighuizens vinger in, 0-5. Haarlem kreeg nog wel kans de eer te redden, maar Ajax wilde per se de nul handhaven. Bals kon Cou perus met een forse duik tot overgave dwingen. Advertentie VAN BLERK 'n klasse apart UIT VOORRAAD LEVERBAAR SHOWROOM: HEEREWEG 142-144 TEL. 02530-3043* De Nederlanders Gerard Koel en Har ry Stevens hebben de zondag in de West- falenhalle in Dortmund gehouden 75 km koppelwedstriijd voor amateurs gewon nen. De meeste tegenstand ondervonden de Nederlanders van de jonge Duitsers Ottó Bennewitz en Tschan, die in de zelfde ronde eindigden als Koel-Stevens, maar met een aanzienlijk kleiner punten tal: 14 tegen 29. De overige vijf van de twaalf koppels, die de wedstrijd uitreden hadden twee of meer ronden achterstand. Tot de ploegen, die de strijd staakten, behoorden ook de Duitse winterbaankam- pioenen Henrichs-Kobusch. Vijf kilometer voor het einde, toen zij reeds een ach terstand van drie ronden hadden op onze landgenoten, verlieten zij onder gefluit van de toeschouwers de baan. De revanche-wedstrijd voor het z.g. Europese kampioenschap der stayers is zaterdag in Bremen geëindigd in een zege voor de Duitser Rudolph. Hij won de twee de en derde race over 15 km en ook die over 20 km voor de sterk rijdende Span jaard Timoner en onze landgenoot Jaap Oudkerk. Rudolph vergaarde 16 punten, Timoner 14 en Jaap Oudkerk 13 punten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13