EHBO van papierfabriek in Velsen-N. jubileerde Briljanten Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Een bloemetje met Kerstmis wordt een prijzige zaak Redelijke vraag naar aanvoer op Beverwijkse groenteveiling A. R. dB Boer ,L9!]E1!3329 Rij-instructrice gewond in IJmuiden Havenberichten Goede start in fotowedstrijd Kort IJmond nieuws KING CORN „Reisduif" besprak tentoonstelling In Schiebroek laten winkeliers eigen bus rijden Absorptietorens voor Hoogovens Verlenging van werkmappen In de vishal en op zee uit AMSTERDAM BRILJANTRINGEN MAANDAG 20 DECEMBER 1965 4 GROTE COLLECTIE Andere winnaar eerste individuele prijs Examens Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, overonze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden AMSTERDAM:Elke maandag avond in het N.Z.H.-haltekan- toorMarnixstraat/Elandsgracht (Tramlijnen 7,10 en 17). HAARLEM: Elke woensdag avond in de N.Z.H.-kantine. Garage Leidsevaart 396 (Bus lijnen 3, 6, 71 en 80). Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Naam: Adres Woonplaats Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE Da s lekker brood Royale keuze Toefjes kerstboomverlichting 16 heldere lampjes v.a. 9.75 Adventsterren 8.50 9.50 Temidden van vele vrienden en veeJ bloemstukken, waaronder een fraai exem plaar van het gemeentebestuur van Vel- sen, heeft de EHBO-vereniging Van Gel der Zonen zaterdagmiddag in gebouw Con cordia haar zilveren bestaansfeest ge vierd. Bij het binnenkomen van de fraai ver sierde zaal werd al direct de aandacht ge trokken door een prachtige illustratie van de hand van de heer R. Roos, die op een groot stuk ponskaartenpapier de frap pante geschiedenis van de vereniging had geschilderd, geaccentueerd door het schild van de EHBO. Daarnaast had men ter illustratie van de „werktuigen" ten behoeve van de studie opgesteld een prachtige torso, een appa raat voor mond-op-mondbeoefening en een opticart. Nadat de heer E. J. v. d. Brink de talrijke aanwezigen had begroet, wees de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfs directeur op het idealistisch streven van de EHBO. De heer Smidt van Gelder memoreerde dat de vereniging haar op richting beleefde in de meest benarde tij den van 1940 toen de oorlog over onze grenzen kwam. Tegelijk kwam een lucht beschermingsdienst in het leven. Het wa ren ir. M. van der Lee, dokter R. W. Fierstra, wijlen de heer W. Hoekstra en de heren R. Roos en J. Metselaar, die zich voor de goede zaak inzetten om met beperkte middelen toch paraat te kunnen zijn. Ondanks bommen rond het bedrijf is men de oorlogsjaren zonder ernstige ge volgen doorgekomen. Na 1945 bleek de EHBO niet te kunnen worden gemist. Er brak een vernieuwing aan. Het aantal leden is van elf uitge groeid tot zesenzestig. De vereniging kreeg een officieel karakter doordat por tiers en wachts verplicht werden het EHBO-diploma te behalen. Veel medewer king is ondervonden van de bedrijfsge neeskundige dienst, vooral van dokter R. W. Fierstra en zijn opvolger dokter J. Koolstra. Van Gelder Zonen heeft een betrouwba re EHBO-groep. De directeur wenste be stuur en leden veel geluk. Namens de directie schonk hij alle leden een zilve ren asbak met EHBO-embleem en inscrip tie, en daarnaast kregen de oudste leden J. Metselaar, J. Broeksma en G. M. J. Grieks poor een foto van dit drietal in lijst. De heer J. H. Smidt van Gelder jr. complimenteert het bestuur van de bedrijfs-EHBO. Op de foto over handigt de bedrijfsdirecteur een zil veren asbak aan voorzitter J. de Boer. Van links naar rechts de heren R. A. Schelvis, G. van Wijngaarden, J. de Boer en Th. Mulder.' Advertentie V A 1 E K U I LANGE NIEUWSTE. 413 - TELEF. 6321 Op de kruising van de J. P. Coenstraat en de Evertsenstraat in IJmuiden kwa men zaterdag een lesauto en een perso nenauto met elkaar in botsing doordat de bestuurder van de laatste wagen, een 25- jarige monteur uit Franeker, de lesauto geen voorrang verleende. Een 51-jarige lasser uit Heemskerk, die de lesauto be stuurde, klaagde over pijn in het linker bovenbeen. De naast hem zittende rijin- structrice, afkomstig uit Beverwijk, kreeg een flinke buil boven haar rech teroog en schaafwonden aan de knieën. Een administratieve fout heeft geleid tot een niet geheel juiste einduitslag voor de individuele prijswinnaars van de jaar lijkse zwemwedstrijden voor de lagere scholen in de gemeente Velsen, die vo rige week zijn gehouden. Niet Peter Han- nema (Clara Stemschool) maar Hans Weimar (Insingerschool) heeft op de nummers schoolslag (19,4 sec.), rugslag (19,2 sec.), en vrije slag (17.-) de snelste totaaltijd gemaakt. Hij krijgt voor zijn uitstekende prestatie deze week nog een beker aangeboden. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Dit- marschen, van Mantyluoto; Anneliese Porr, Avi- lez; IJmuiden; Hoogvliet, Boulogne sur Mer, Umuiden; Pinot, Ilbank, Velsen; Arcturus, Noordzee; Unden, Kristinahamn, Buitenhuizen; Anni Liebisch, Londen; Senior, Londen; Alme, Swansea; Vliestroom, Huil; Nordsee, Rouaan. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Rigoletto, van Le Havre; Rex, Londen; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Ganymedes, Rotterdam; Mare Li- berum, Dagenham; Anita Thyssen, Port Étienne; Ouwerek, Bremen; Iron Horse, Pepel, IJmuiden; Amstelland, Bremen; Hinrich Ahrens, Swansea; Eemsborg. Tunakal, Zaandam; Daphnis, Le Havre; Volga, Klaipeda; Polydorus, Hamburg; Birum, Mont Rose; Emsworth, Ipswich; Anna, Tunadal, Zaandam; Dania, Kopenhagen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Draco, van Aarhus; Leo, Mantyluoto; Thea, Ipswich. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Skaumor, naar Gravesend, IJmuiden; Werrastein, Antwer pen; Markborg, Delfzijl; Nadir, Rostock; Margit Gorthon, Rio de Janeiro; Hinde, Londen; Ibis, Helsinki; Averdijk, Bremen; Carina, Hamburg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Nore, naar Stockholm; Spaamestroom, Huil; Berkelstroom, Shoreham; Sagitta, Rostock; Hontestroom, Sheer- ness; Tonja, Simonsvik, Umuiden; Servaaskerk, Rotterdam; Charis, Barbados; Spika, Cork; Heemskerk, Delfzijl; Batavier, Antwerpen; IJ- «troom, Grangemouth; Strabo, Oporto; Tilla Doris, Hamburg, IJmuiden; Fenris, Karlskrona; Bennekom, Pernis; Ivoorkust, Bremen; Smo lensk, Swansea; Arcturus, Rotterdam; Belos, Antwerpen; Rigletta, Dagenham; Alouette, Lon den. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ook werd de eerste medische leider, dok ter R. W. Fierstra in deze hulde betrok ken. Achtereenvolgens boden hun geluk wensen aan de heer A. Kok namens de EHBO-vereniging Beverwijk-Hoogovens, LEIDEN De heer C. A. Tukker uit Leiden is gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift de classis Dordrecht van 1573 tot 1609. Promotor was prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. De heer A. W. Reinink te Wassenaar is ge promoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift: K. P. C. de Bazel, architect. Doctoraal Ned. recht P. W. J. M. Kamp- huisen (Velp) en P. Elshout (Leiden). Doc toraal scheikunde J. D. M. Wisse (Leiden). UTRECHT Doctoraal rechtsgeleerd heid: jhr. E. A. van Sminia (Amsterdam), A. J. Hoekema (Huis ter Heide), doctoraal notariaat: H. P. Holtrop (Geldermalsen). Doctoraal geneeskunde: M. E. Boysen (Utrecht), W. T. J. van den Brink (Laren), D. J. de Keyzer (Dinxperlo), W. Kolsters (Culemborg), E. G. E. Lambers (Utrecht). NIJMEGEN Doctoraal klassieke taal: en letterkunde: J. M. A. M. Offermans (Roermond). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift „Particulate glycogen" A. M. Stadhouders, geboren te Boxtel. Promotor was prof. dr. Ch. M. A. Kuyper. Doctoraal Nederlandse taal- en letterkunde: H. A. W. van Eyndhoxij (Haarlem). Drs. J. G. G. Schoenmakers uit Weert is gepromoveerd op proefschrift: „De Hogemanfactor", de eerste factor die verantwoordelijk is voor de stolling van het bloed. Promotor was prof. dr. F. W. Zilliken. ROTTERDAM. Doctoraal examen: F. G. Stafleu (Den Haag), H. de Ruijter (Den Haag), H. H. Faber (Maarsen), H. Weers- ma (Wassenaar), L. van Leeuwen (Rot terdam) en L. van Hall (Utrecht). AMSTERDAM (Gem. Un.) Kandidaats rechten J. J. den Hertog (Velsen). Doc toraal Frans mej. C. J. Westerdorp en M. J. H. Wurth (Amsterdam). Doctoraal economie F. B. Deiters, W. H. Daems (Am sterdam) en E. Veldhuizen (Westzaan). GRONINGEN. Doctoraal rechtsgeleerd heid (vrije studierichting) G. P. ter Braak (Epe) en L. Koopmans, met lof (Ooster- wolde). Doctoraal economie J. W. van Tongeren (Deventer). Doctoraal tandheel kunde E. J. W. Derksen (Groningen). Doc toraal sociologie de dames B. de Boer (Schamegoutum) en C. van der Werff (Beverwijk). Doctoraal farmacie J. Boots- ma (Hoogeveen) en F. A. Koop (Hengelo). Doctoraal natuurkunde E. P. Th. M. Suur- meijer (Groningen) en H. Dijkema (Gro ningen). Doctoraal scheikunde R. N. H. Konings (Maastricht). LEIDEN. De heer A. J. Dijkstra (Lei den) is bevorderd tot doctor in de wis-- kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift getiteld „A Kinetic study of the addition of tetrafluorohydrazine to olefines". Promotor was prof. dr. E. C. Kooyman. De heer A. J. Vergroesen (Rijs wijk) promoveerde tot doctor in de facul teit der geneeskunde op proefschrift ge titeld „Bescherming door thiolverbindin- gen van in vitro gekweekte cellen tegen de invloed van röntgenstralen". Promotor was prof. dr. J. A. Cohen. Doctoraal Ne derland recht A. C. H. van Duykeren (Amsterdam), mej. M. H. v. d. Schrier (id.) en H. J". Laverge (id). Amersfoort. Duits M.O.-B. (schoolakte): G. Beekman (Emmen), A. J. Timmermans (Tilburg), J. J. van der Zwart (Scheve- ningen), G. N. H. Breedveld (Castricum), P. Keuker (Tiel), mej. E. Wolff (Den Haag), A. J. van Bodegom (Driebergen), mej. C. A. A. M. Aarts (Voorburg), R. L. J. van der Lans (Den Haag), G. J. Oonk (Santpoort), J. Prins (Zwijndrecht), V. F. Treipl (Amersfoort), D. C. N. Vos (Den Haag), mevr. A. Prins-Leninger (Slie- drecht), J. Scheele (Rotterdam), J. H. Winkelman (Schiedam), A. J. van Erk (Amersfoort), A. H. van lisdonk (IJmui den), mej. M. P. E. van Dooren (Weert), M. Tj. Eekhof (Zaandam), G. J. Olbertijn (Woerden), L. J. Froeberg (Brielle), J. Naber (Voorburg), mej. M. Pronk (Utrecht), E. K. de Jong (Den Haag), D. Herstel (Gouda), D. van der Meulen (Amsterdam), mej. M. van Dissel (Sche- veningen), mej. E. C. Derkts (Rotterdam), de heren J. W. Weijnman en J. van der V, respectievelijk hoofd technische dienst en hoofd personeelszaken, en me juffrouw J. Zwikstra, maatschappelijk werkster. Schriftelijke gelukwensen ware ingekomen van dokter J. Koolstra, ir. M. van der Lee en van het hoofdbestuur EHBO. De heer Joh. Hommes, voorzitter van de Harmoniekapel De Eendracht, zei grote bewondering te hebben voor het EHBO-werk. Namens de leden schonk de heer J. Oldenburg het bestuur een voor zittershamer met inscriptie en bloemen. In zijn dankwoord richtte de heer J. de Boer, voorzitter, zich speciaal tot de men sen van het eerste uur, onder wie dokter R. W. Fierstra en wijlen de heer W. Hoek stra. Hij dankte de directie voor haar goodwill en besloot met dank te brengen aan de verenigingen van EHBO in Ken- nemerland en de leden, die altijd nog, on danks wisseldiensten, trouw de oefenavon den bezoeken. Na een geslaagde receptie volgde 's avonds een diner-dansant in Hotel Ter Burg te Beverwijk. De leden van de Beverwij kse amateur fotografen-vereniging hebben met veel succes deelgenomen aan de eerste ronde van de Regionale Fotowedstrijd die in Amsterdam werd gehouden en waarbij Beverwijk ingedeeld was bij de groep Zaanstreek-Amsterdam. De Beverwijkers lieten in deze eerste ronde een uitstekende indruk achter, door voorlopig met Zaanland op de eerste plaats te eindigen met 107 punten. Dit is des te meer een grot succes als men weet dat de leden van de 3AFV slechts zeven foto's inzonden tegen Zaanland veer tig. Deze wedstrijd telt drie voorrondes en een eindronde "zowel persoonlijk als in clubverband. De drie hoogst geplaatste verenigingen dingen met de drie andere verenigingen uit de groep Kennemerland mee in de eindronde. Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, houdt dinsdag 21 december geen spreekuur. Volkskerstzang. Uitgaande van de oecumenische raad van kerken Bever wijkHeemskerk zal in de Nederlandse hervormde kerk aan de Torenstraat (Grote Kerk) een volkskerstzangdienst worden gehouden op donderdagavond 23 december te half acht. Deze kerstzang zal worden begeleid door orgelmuziek van de heer Geert Jurgen Moed. Lelies. De heer J. Bakker, rijkstuin- bouwconsulent uit Aalsmeer, heeft voor de tuinbouwstudieclub te Beverwijk een causerie gehouden over de leliecultuur. Deze uit Japan afkomstige cultuur wordt ook in ons land hoe langer hoe belang rijker. Er staan ook thans heel wat plan ten in de kassen. Na negen tot twintig weken, naar gelang de soort, komen er bloemen. De laatste tijd komen diverse soorten uit het bedrijf van een Nederlan der in Amerika naar ons land. Fotografie. Leden van de Beverwijk- se amateurfotografenvereniging hebben met grote belangstelling een demonstra tie door de heer J. Frijns uit Amsterdam gevolgd, die heeft laten zien hoe men tot verrassende resultaten kan komen in de zogenoemde „Table Top"-kunst. Als onder werp koos hij Amsterdam, waarbij natuur lijk de grachten en het draaiorgel niet ontbraken. Advertentie IJC 12.03 Vooral vrijdg had de Beverwijkse boemenveiling een zeer grote hoeveelheid bloemen te verwerken, waarbij de hya cinten een grote rol speelden. Ondanks deze grote aanvoer was alles flink aan de prijs en zo te zien zullen de bloemen de eerstkomende dagen wel duur blijven. In de tulpen waren er ook al enkele flin ke partijen. De prijzen lagen voor de soorten Lustige Witwe rond de 4,- per bos, Krelage Triumph bracht het tot 3,30 per bos, Tommy werd voor 2,90 per bos verkocht. De aanvoer van narcissen wordt ook groter en de prijzen liepen sterk op tot 1,90 per bos. Voor de hyacinten varieer den de prijzen nogal evenals trouwens de kwaliteit. Er werd van 12 tot 49 cent per stuk betaald. Blauwe druifjes brach ten van 45 tot 58 cent per bosje op. Het waren niet alleen de bolbloemen die duur waren maar ook de anjers (tot 39 cent per stuk), voor de rozen werd tot 73 cent per stuk betaald, terwijl er nog fresia voor 1,90 per bosje verkocht werd. De aanvoer van Gerbera's is niet groot meer, anthuriums kwamen tot 2,40 per stuk. Dan zijn er nog altijd flinke partijen chrysanten die tot 1,50 per bos noteer den. Naast de snijbloemen was er een leven dige handel in kerstartikelen waarbij de hulst met bes een grote rol speelde. Er waren prijzen van boven de drie gulden per kilo. Verschillende kerststukjes met kaarsen en andere kerst-attributen gin gen grif wag. Vanzelfsprekend was ook het kerstgroen goed te verkopen. Advertentie De leden van de postduivenvereniging de Reisduif te Beverwijk hebben de plan nen besproken voor de tentoonstelling die men op 8 en 9 januari in café Sport gaat houden en waarop ook ingezonden wordt door leden van Ons Genoegen en Atoom uit Velsen-Noord. Men verwacht weer een groot aantal vogels uit de IJmond-noord die gekeurd zullen worden door de heer J. Brand uit Dordrecht. Na afloop van de tentoonstelling zal weer een aantal bonnen verkocht wor den voor jonge duiven. In de vergadering werd ook nog een verkiezing gehouden om te voorzien in enkele vacante plaatsen achter de bestuurstafel. Tot secretaris werd de heer G. Visser gekozen, tot bestuurslid de heer A. Six. Men hield zich verder nog bezig met verschillende punten uit de gehouden af delingsvergadering. Aan de groenteveiling te Beverwijk was de verscheidenheid aan produkten vorige week niet zo groot. Alles wat aangevoerd werd ging vrij goed weg voor prijzen die veel overeenkwamen met die van de week daarvoor. De glasandijvie werd verkocht tussen de 75 en 90 cent per kilo. Ook de aanvoer van glassla gaat door De prijs schommelt tussen de 10 en 20 cent per kropje. De aanvoer van waspeen was vrij behoorlijk, de prijs lag wel iets lager, nl. van 15 tot 42 cent per kilo. Witlof was eveneens iets gemakkelijker te koop, met noteringen van 100 tot 150 cent per kilo. Er komen ook al aardige partijen stooklof aan de markt. Zowel prei als selderij was duurder. Voor de prei bewogen de prijzen zich tussen de 35 en 60 cent per kilo, terwijl de knollen het tot 60 cent per stuk bracht. In de kool sector is er een opwaartse prijslijn voor de rode kool tot 30 tot 42 cent per kilo. Gorene kool noteerde van 18 tot 28 cent per kilo, terwijl de boerenkool vooral te gen het einde van de week goedkoper werd met 20 tot 30 cent per kilo. Sprui ten waren weer gevraagd. Bij de ge schoonde partijen liep de prijs op tot 1,50 per kilo. Uien zijn wel eens duurder geweest, nu werd er van 14 tot 22 cent per kilo be taald. De peen varieerde van 10 tot 28 cent per kilo. Er was ook een levendige handel in potplanten waarbij de cyclamens heel duur waren. Kortom de markt toonde over de gehele linie een levendig karakter. De winkeliers in Schiebroek laten thans een particuliere bus rijden, waarmee de bewoners van deze Rotterdamse wijk zich vrijdags en zaterdags gratis kunnen la ten vervoeren naar de vier winkelcentra. Dit wordt gedaan nadat de lijn van de stadsbus tot ongenoegen van veel Schie- broekenaren drastisch was ingekort, waar door de winkelcentra voor veel mensen moeilijk bereikbaar waren geworden. De particuliere bus heeft langs het vier kilometer lange traject stopplaatsen bij de drie bejaarden- en de vier winkelcen tra van Schiebroek. Vooral bij de Schiebroekse bejaarden bestaat veel belangstelling voor de bus, niet omdat het vervoer gratis is, maar omdat zij verlost zijn van het soms lange wachten op de stadsbus. PM Zoals wij zaterdag reeds hebben ge meld, arriveerden bij Hoogovens met het Rijnschip „John F. Kennedy" uit Dort mund vier enorme absorptietorens, die be stemd zijn voor de salpeterzuurfabriek op het terrein van de Mekog n.v. De gevaar ten hebben een lengte van 36 meter en een doorsnede van 4% meter; het gewicht is per stuk 52 ton. Het transport van de torens naar hun plaats van bestemming was zo op het oog een eenvoudig karwei. Met behulp van twee drijvende bokken werden de torens telkens op de gereed staande vrachtauto's overgeladen, dat wel iswaar de nodige zorgvuldigheid vereiste, hoewel het personeel de.gevaarten overi gens behandelde met een gemak, alsof het hier slechts eenvoudige kachelpijpen be trof. De richtlijnen van rijkswegen voor de verlenging van de geldigheidsduur van de werkmappen voor beroepschauffeurs zijn eindelijk afgekomen. Deze verlen ging met vijf jaar moet op 1 janua ri in orde zijn. Op de gemeentesecretarieën zal tegen betaling van 1,de verlenging worden verricht door het inleggen van een nieuw, roodgekleurd verantwoordingsblad. De verantwoordingsbladen zullen waarschijn lijk medio deze week voorhanden zijn. Het betreft een eenmalige verlenging voor een periode van vijf jaar. Het ver strekken van een geheel nieuwe werkmap gaat ƒ3,- kosten. Advertentie MARKTPLEIN IJMUIDEN TEL. 4262 Aanvoer van maandag Negentig vaartuigen hebben maandag morgen te IJmuiden aangevoerd: 10.750 kisten vis, 185.000 kilogram tong en 430 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer wa ren: 1820 kisten schelvis, 520 wijting, 110 gul en kabeljauw, 1430 koolvis, 540 ha ring, 620 kleine kisten haring, 720 rood- baars, 80 haai, 1090 schol, 180 tarbot en 560 diversen. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 6.20- 3.30, tarbot 7.50-7.10, grote tong 5.48-5.35, grootmiddel tong 6.31-6, kleinmiddel tong 6.51-6.28, tong een 2.66-2.47, tong twee 1.59-1.50. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 130- 100, middel kabeljauw 120-90, witte kool- vis 174, grote zwarte koolvis 122-116, mid del zwarte koolvis 100-72, grote leng 74- 71, blauwe leng 90-86. Per tien stuks: grote kabelauw 112-90, middel kabeljauw 60-50. Per hoop: vleet 112. Per stuk: kreeft 22. Per 50 kilogram: grote en middel schelvis 54-50, schelvis een 43, braad- schelvis 44-22, grote gul 46-42, middel gul r35-30, kleine gul 32-28, kleine witte kool vis 47, koolvis een 27-22, koolvis twee 20-15, grote en grootmiddel schol 47-43, zetschol en schol een 57-51, schol twee 57-53, schol drie 65-49, poontjes 32, haai 30-22, gestripte wijting 35-20, dichte wijting 20-11, haring 42-37, tarbot 276-73, kleine leng 38, kleine zwarte heilbot 36-28, roodbaars 26-22, kleine wolf 36. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen was he denmorgen als volgt: 120 kisten wijting, 120 gul en kabeljauw, 400 kisten haring, 400 kleine kistjes haring, 250 schol en 21.000 kg tong. Katwijk KW8 met 153 kantjes steurharing. Prij zen: steur haring (kleine) van 59.90 tot 61.10 per kantje.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4