Bouwers van Velsens raadhuis waren de gast van het gemeentebestuur „Ontvangst uniek in de historie van de bouww Betaling abonnementsgeld per giro „Fotokring Velsen" opende jubileumtentoonstelling Spoorwegovergang Velsen-N. was zaterdagavond open T urn vereniging Santpoort viert 40ste verjaardag Hecte*^ '0m Nationale slotshow kleine dieren Brandweer haalde antenne van dak Bromfietser brak bij aanrijding een been Filmautomaat vernield aan Rennemerlaan Echtpaar verdacht van flessentrekkerij Utrecht biedt flats te huur aan Schip klem onder brug Verhouding met Indonesië zeer goed MAANDAG 20 DECEMBER 1965 5 Wwmm. Jl, 'Ék i „Gelukkig met ons stadhuis" Keuringsdienst onderzoekt plastic ijsbolletjes HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Ambassadeur Schijf: Nachtwaker getroffen door vallende lantaarnaal DE KERSTVERKOOP vy.% i'Y: wWmYy/xmM/Mi %'i Burgemeester mr. J. C. Bührmann begroet de bouwers van het raad huis in de Burgerzaal. Geheel links het college, waar ook oud-wethou der R. Verbeek weer eens bij aan wezig was. Vrijwel alle bouwers van Velsens nieuwe raadhuis, van architect Dudok tot voeger en timmermansleerling, zijn zaterdagmorgen door het ge meentebestuur in de Burgerzaal ontvangen, teneinde hen in de gelegenheid te stellen hun voltooide werk weer eens in ogenschouw te nemen op het moment, dat hier al weer enige maanden een dankbaar gebruik van wordt gemaakt. Deze reünie is van het college een even originele als sympathieke gedachte geweest en de meeste werkers hebben dan ook met hun dames van deze invitatie een dankbaar gebruik gemaakt. Hun erkentelijkheid werd tijdens dit bezoek nog eens nadrukkelijk vastgesteld door de heer A. J. Grootenbroer, die als directeur van het aannemersbedrijf namens allen een kort dankwoord sprak voor dit initiatief, volgens de heer Grooten broer waarlijk uniek in de historie van de bouwwereld. Op zijn beurt over handigde spreker de leden van het college een fraai fotoboekje van het nieuwe raadhuis, als een klein bewijs van erkentelijkheid hunnerzijds. Daarvoor had Velsens burgemeester, mr. J. C. Bührmann, tijdens een vriendschappelijk onderhoud met architect Dudok van hem nog een nieuwe voorzittershamer ten geschenke ontvangen, met als inscriptie: „Mijn slag bezegelt een wijs besluit". Direct na hun aankomst verzamelden de ongeveer honderd vijf tig gasten zich in de Burgerzaal, om hier van burgemees ter Bührmann te mogen vernemen dat zij een goed stuk werk hebben afgeleverd. Hoewel het gebouw in zijn uiterlijke verschijningsvorm reeds direct aller gro te bewondering en enthousiasme had op gewekt, verzekerde spreker dat de prachtige mogelijkheden daarvan als be stuurlijk en administratief middelpunt va de gemeente eerst recht kunnen worden gewaardeerd, nu men hier sinds enige maanden zijn dagelijkse arbeid verricht. Vandaar dat de burgemeester gaarne tegenover de bouwers wilde verzekeren: „Wij in Velsen zijn gelukkig met ons stadhuis, wij zijn er trots op dat het vernieuwde IJmuiden zijn bekroning heeft gekregen door Dudok's prachtige schep ping en wij zijn verheugd daar vandaag tegenover u op ondubbelzinnige wijze ge tuigenis van te mogen afleggen en u on ze grote dank te betuigen voor het aan deel dat een ieder van u in de tot standkoming heeft gehad". De burgemeester heette het gezelschap U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijk ma ken door uw giro-opdracht te ver zenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwi tanties wit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant ver melden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE dan ook hartelijk welkom in de mooie Burgerzaal van dit prachtige gebouw, dat reeds voor menige stemmige of vreugde volle samenkomst een stijlvolle omlijsting is geweest, waarbij spreker in het bijzon der nog even wilde herinneren aan de fees telijke opening door prinses Margriet. Na deze begroeting splitste het gezel schap zich in twee groepen, om het ge bouw van onder tot boven te bezichtigen. Daarbij werd een door opzichter Waals vervaardigde kleurenfilm vertoond, die met zijn camera alle fasen van de bouw had vastgelegd, te beginnen bij de eerste steen in 1963. Het behoeft nauwelijks te worden betoogd dat de vertoning daarvan op een groot succes is uitgelopen. In de Burgerzaal werd de bezoekers vervolgens een apèritief aangeboden, waarna men zich verzamelde voor een geanimeerd ver lopen koffietafel. Tenslotte werd bij het afscheid nemen alle werkers nog een fraai foto van het raadhuis ter hand gesteld, aan de achterzijde voorzien van een per soonlijke opdracht van de burgemeester en de gemeente-secretaris. De nationale slotshow voor kleindieren- teelt, die de tachtig jaar bestaande ko ninklijke Nederlandse vereniging Avicul- tura op 14, 15 en 16 januari in de Hout- rusthallen in Den Haag organiseert, zal een recordaantal van zesduizend dieren herbergen. Speciale aandacht zal worden geschon ken aan het houden van dieren in grote wooncentra en flatgebouwen. Nederlands grootste vogelvereniging Luscinia zal tij dens de slotshow met ongeveer duizend kanaries en tropische vogels haar club wedstrijden houden. Avicultura telt vijfhonderd leden. Inter nationale reputatie heeft zij al jaren door de verzorging van de slotshow voor kip pen, konijnen, duiven en watervogels. Vijf jaar geleden werden op de slotshow ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan bezocht door koningin Juliana, die be schermvrouwe van Avicultura is vier duizend dieren getoond. De groei van het aantal inzendingen voor de show in ja nuari 1966 is voor een groot deel ook te danken aan het jubileumgeschenk van Avicultura: het betalen van de verzend kosten van de dieren. De dieren zullen op 13 januari gekeurd worden door buitenlandse en Nederland se keurmeesters. Zij kunnen zeventienhon derd prijzen toekennen. Daaronder zijn de groot bronzen medaille met dubbele beel denaar van de koningin en de prins der Nederlanden, en drie medailles van de mi nister van Landbouw en Visserij. De keuringsdienst van waren in Den Haag zal een onderzoek instellen naar de kwaliteit van de plastic ijsbolletjes, die gebruikt worden voor 't koelen van dran ken. Dit naar aanleiding van berichten uit de Amerikaanse staat Ohio, dat daar de verkoop van deze bolletjes verboden is. Het omhulsel van plastic bevat een be paalde vloeistof. Legt men de bolletjes in de koelkast dan bevriest deze inhoud. Zij kunnen daardoor als ijsblokjes worden ge bruikt in dranken, met dit verschil dat de ontdooiende inhoud tijdens het koelen van de drank niet verdunnend werkt. Volgens de berichten uit Ohio hebben zeker tien personen ingewandsstoornissen opgelopen na het gebruik van deze bolle tjes in dranken. Volgens de Haagse keu ringsdienst is het in theorie mogelijk, dat een deel van de inhoud door het plastic heen diffundeert en aldus toch in de drank komt. Brandweerlieden hebben zaterdagmorgen een televisieantenne verwijderd van het dak van een pand aan de Lange Nieuw- straat te IJmuiden. De antenne was door de storm omgewaaid en leverde gevaar op voor voorbijgangers. Advertentie In de grote kantine van het Velsense raadhuis is zaterdagmiddag het grootste deel van de georganiseerde amateurfotografen uit Kennemerland bijeengeweest, om getuige te zijn van de opening van de tentoonstelling, welke hier ter gelegenheid van het tweede lustrum van de „Fotokring Velsen" tot en met vrijdag zal worden gehouden. De geëxposeerde foto's werden in ons blad van zaterdag reeds uitvoerig door onze fotoredacteur Herman Croesen besproken. De openingsrede was tevens de laatste officiële handeling in deze kring van de heer G. J. Kwakkel, die zijn functie we gens gebrek aan tijd aan de heer Bothof heeft moeten overdragen. Spreker gaf hierbij een korte terugblik op het wel en wee van de jubilerende kring, welke zich uiteindelijk mag verheugen in het bezit van een groep enthousiaste leden, wier capaciteiten op het gebied der fotografie met diverse bekroningen zijn erkend. Evenmin verzuimde de heer Kwakkel het gemeentebestuur te bedanken voor de toe stemming in deze ideale omgeving te mogen exposeren, terwijl hij zich niet minder erkentelijk toonde tegenover de leden, die deze expositie op zulk een fraaie wijze hebben ingericht, dat elke foto de ruimte en aandacht kon worden verleend die zij verdient. Nadet vervolgens de heer H. van Leeu wen als bestuurslid van de BVNAF de jubilerende vereniging een gedenkpenning had aangeboden en de heer H. Broertjes de Beverwijkse zustervereniging met een korte gelukwens had vertegenwoordigd, richtte de heer Bothof het woord tot de scheidende voorzitter. Hij betreurde ener zijds over dit door de omstandigheden be sluit, hoewel spreker zich er aan de andere kant weer over verheugde, dat de heer Kwakkel in ieder geval lid van de kring zal blijven. Voor zijn vele verdiensten en voor de manier, waarop hij steeds de vriendschappelijke verhoudingen wist te bevorderen, bood spreker de heer Kwak kel tenslotte twee herinneringsalbums aan, die bestemd zijn voor afdrukken van de geëxposeerde foto's. De opening van de tentoonstelling ge- scheidde door de heer L. Schraa, een der hoofdbestuursleden van de BVNAF, die zich erover verheugde dat de leden in staat zijn gebleken het „kiekjes maken" te verheffen tot een hobby op hoog ni veau. De reputatie welke zij zich hier bij wisten te verwerven komt volgens spreker met de tentoonstelling volledig tot haar recht, zodat hij deze gaarne voor geopend verklaarde. Aan het succes daarvan behoeft volgens de heer Schraa niet meer te worden getwijfeld. Na deze opening werd door de vele aanwezigen de gebruikelijke rondgang gemaakt. Een kijkje op de expositie in het Vel sense raadhuis van de „Fotokring Vel sen". Een 52-jarige bromfietser uit Heems kerk verleende vrijdagavond op de T- splitsing Duinvlietstraat-Melklaan in Vel- sen-noord geen voorrang aan een perso nenauto. Ten gevolge van de hierdoor ontstane botsing brak de Heemskerker het rechterbeen. Hij is in het St-Jozef zie kenhuis opgenomen. Zondag werd aan de Kennemerlaan in IJmuiden een filmrollenautomaat van een fotohandel vernield en een aantal filmrol len daaruit ontvreemd. Twee jongens heb ben enige tijd daarna de filmrolletjes aan het hoofdbureau van politie afgegeven. In onze berichtgeving van zaterdag be treffende de afsluiting van de spoorweg overgang van Velsen-Noord naar Bever wijk blijken wij ten aanzien van het tijd stip van opheffing van deze afsluiting enigszins pessimistisch te zijn geweest. Ondanks de stromende regen, die gedu rende de dertig uren van voorbereiding en uitvoering van het grote karwei de betrok ken leidinggevende personen en de arbei ders nare parten heeft gespeeld, kon za terdagavond nog voor de allerlaatste hand aan de afwerking was gelegd, de afslui ting worden opgeheven op een tijdstip dat drie uren lag voor de officieel bere kende tijd die nodig zou zijn om het kar wei aan de kant te hebben. Toen, om zeven uur, kwamen de kan- tonniers van Rijkswaterstaat in actie om de aanwijzingsborden ten behoeve van de wegomleggingen weg te halen en konden onder andere ook de autobussen van de NZHVM en de NACO weer hun normale De Haagse recherche heeft een echt paar aangehouden, dat wordt verdacht van flessetrekkerij tot een bedrag van ruim 20.000. De man had een inkomen van 95 invaliditeitsrente per week. Toch stak hij zich binnen een half jaar voor vele tienduizenden guldens in de schuld. Hij kocht een auto, huurde een flat van 270 gulden in de maand en liet de wo ning voor 20.000 inrichten. Het echtpaar is in mei van dit jaar teruggekomen uit Oostenrijk, waar de man een flinke gevangenisstraf achter de rug had, ook al wegens flessntrekkerij. De Turnvereniging Santpoort heft zater dagavond haar veertigste verjaardag ge vierd in zaal Zomerlust te Santpoort. Er was grote belangstelling voor dit feest. De jubilerende vereniging, die aange sloten is bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond werd 40 jaar geleden opgericht door de heer J. C. E. C. Vol- mer. Na een goede start, kwam er in de dertiger jaren een dieptepunt. Vele malen waren er bestuursmutaties en zelfs dreig de de vereniging geliquideerd te worden. Maar de moeilijkheden werden overwon nen en toen volgde weer een periode van grote bloei. Zelfs in de sombere oorlogs jaren had de turnvereniging niet te kla gen aan belangstelling, tot de hongerwin ter roet in het eten gooide. Na de oorlog begon men onmiddellijk met de reorgani satie. Tot 1961 ging alles voortreffelijk. Daarna ontstonden echter opnieuw moei lijkheden en telkens weer zat er e ennieuw bestuur achter de groene tafel. Het leden tal liep sterk achteruit. Thans telt de vereniging 350 leden. T.V.S. is nu een van de grootste turnverenigingen in de ge meente Velsen. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer J. Vogel, volgde een turndemonstratie onder leiding van de heer J. Th. E. v. d. Velde. Met een ge selecteerd groepje werd een rijk geva rieerd programma ten uitvoer gebracht. De boeiende turndemonstraties werden besloten met een eigen fantasie op mu ziek door twee meisjes. Mede door de fraaie lichteffecten was dit een leuke af sluiting. Na de pauze trad het cabaretgezel schap „Labberdoedas" van de Haarlem se Rijkskweekschool onder leiding van de heer G. Kieft op. Dit gezelschap bracht ondermeer geslaagde persiflages van een fotomodel en van een smartlap. Ook het radioschip „Veronica", alsmede enkele populaire Amerikaanse televisiestrips kre gen een beurt. Er stond voorts een huldiging van ju bilarissen op het programma. In een kor te speech dankte de voorzitter de 27 ju bilarissen voor hun interesse en geest drift, waarvan zij nog steeds blijk hebben gegeven. Met name noemde de voorzitter de heren Volmer en Hop, die respectie velijk 40 en 35 jaar lid van de vereniging zijn. Vervolgens liet de heer Hop het wel en wee van de vereniging in de afge lopen 40 jaar de revue passeren. Het feest werd besloten met een bal, waaraan medewerking werd verleend door The Reminders onder leiding van Fr. Dortmundt. route volgen, die was omgelegd over Rijksweg 9 en het viaduct van Beverwijk. Ofschoon de zware regenval een grote handicap was voor hen, die aan de her stelwerkzaamheden van de spooroverweg waren betrokken, kon het werk toch vor deren, dank zij de uitstekende voorbe reiding. Hiertoe waren de rails, die voor vervanging van de bestaande rails moes ten dienen, al gereed gezet. Een groot aantal betonstukken stond klaar om zodra het slopen van de oude railsstukken was voltooid en de baan over bijna dertig me ter opnieuw was verhard met een onder bedding van grove hardsteensintels, op hun plaatsen te worden gebracht. Op deze betonstukken werd de rail ge legd, die over korte afstanden werd voor zien van geïsoleerde trekstangen. Deze isolatie moet in de toekomst voorkomen, dat gestrooide pekel geen invloed kan heb ben op het metaal. Dit bleek namelijk bijzonder gevoelig voor de inwerking van pekel en vocht, waardoor het relais, dat de halve overwegbomen en knipperlichten bedient, zonder noodzaak in werking werd gesteld door toevallige omstandigheden. Het euvel moet nu zijn opgelost. De gemeente Utrecht heeft in een gro te advertentie in de dagbladen flats te huur aangeboden. In 1966 komen deze wo ningen, drie en vierkamer flat, beschik baar. De flats hebben centrale verwar ming en een lift. De huurprijzen variëren van 142 tot 180 per maand, inclusief tal van voorzieningen. De gemeente Utrecht wil met deze unie ke aanbieding de doorstroming bevorde ren. Alleen Utrechters met een zelfstan dige (goedkope) woning komen voor de flats in aanmerking! Voorwaarde is wel, dat gegadigden eerst een kijkje hebben genomen in een model-flat, zodat ze zich later niet terugtrekken. Zaterdagmiddag is weer een schip vast- gevaren onder de spoorburg over de IJs- sel bij Zutfen. De rijkswaterstaat heeft het schip losgetrokken, maar twee treinen moesten in die tijd voor de brug keren. Een kijkje op de expositie in het Velsense raadhuis van de „Fotokring Velsen". Precies een jaar na zijn benoeming in Djakarta arriveerde ambassadeur mr. E. L. C. Schiff zaterdag in Nederland voor vakantie en oriënterende besprekin gen in Den Haag. Hij was tevreden over de ontwikkeling van de vriendschapsban den. De belangrijkste gebeurtenis van zijn ambtsjaar noemde mr. Schiff de bij eenkomsten in augustus en september van de delegatie-Blom over de finan ciële problemen. Er is een nieuw uit gangspunt gevonden om deze problemen een definitieve oplossing te geven. Dit is in de bilaterale verhoudingen een van de belangrijkste punten geweest. Mr. Schiff meent, dat de positie van Soebandrio als eerste vice-premier en mi nister van Buitenlandse Zaken onveran derd sterk is ondanks de benoeming van de drie plaatsvervangende commandan ten van het opperste operationele com mando. Ook de positie van president Soe- karno is zijns inziens niet veranderd. Over de banden met Indonesië zei mr. Schiff, dat deze in commercieel opzicht zeer goed zijn. Politieke kwesties zijn er eigenlijk niet. Het gaat om het herstel van het vertrouwen dat voor een belang rijk deel in de emotionele sfeer ligt. De ambassadeur verwacht van een verzwak king van de confrontatiepolitiek jegens Ma leisië een gunstige invloed op de uitbouw van onze economische betrekkingen. De ambassadeur kon niets meedelen over een eventueel bezoek van president Soekarno aan Nederland. Wel verklaarde hij dat het bezoek van dr. Soebandrio in de loop van volgend jaar zal plaatsheb ben. „De stemming jegens Nederland is bijzonder prettig. Het leven in Indonesië is voor mij altijd even eenvoudig, maar toch plezierig", zei de Nederlandse am bassadeur in Djakarta tenslotte. Op het terrein van de ijzergieterij en machinefabriek Zimmer en Zoon in Am sterdam is in de nacht van zaterdag op zondag de 59-jarige nachtwaker J. T. van Dam dood aangetroffen. De man was aan het hoofd gewond en omklemde met zijn linkerarm een ouderwetse lantaarn paal, die schuin tegen de gevel van een loods had gestaan. Vermoedelijk is de paal door een rukwind omgewaaid en bo ven op hem gevallen. Advertentie In verband met is onze zaak deze week van maandag t.m. donderdag tot 9 uur 's avonds geopend. Dinsdag ook 's middags en 's avonds geopend. Modehuis Lange Nieuwstraat Plein 1945 Telefoon 7323

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5