Varkens-Eollade Spaanse Sinaasappelen voor Jusd'Orange l39 Perziken Grabsalade „lOOgran^SS' 79 Runderlever™;;59 Albert Heijn SuperMartr Duizenden IJmonders zijn blij met de Bij stand wet JAKO 500 Runder-Braad-rollade gram 3.58 Runder-Lende-rollade GRAM 3.88 Elkeen heeft nu recht van bezwaar of beroep prachtige longdrink-glazen Met drempelvrees valt het wel mee P.T.T. tijdens kerst en nieuwjaar Poging tot moord Coke en extra in elke Albert Heijn Super Mart longdrinkglazen met gouden wapenstempel t/m vrijdag 24 december VAN DE SCHOUDER prima kwaliteit VAN DE LENDE mager, blank vlees GRAM Magere Varkensfilet .15 Ossestaart voor een -» 5g delicieuze soep 500 gram A varkens-Frikandeau ^2s Contrefilet .45 Riblappen -.55 Schenkel Moes-goudreinetten Qa Hand-goudreinetten Cox's Orange Qg Jaffa Grapefruits Mandarijnen «q Witte Druiven Tomaten Champignons Kastanjes J. A. Dadels ]g Albert Heijn SuperMarts in uw omgeving vindt u in: HAARLEM-Centrum, Grote Houtstraat 99 Haarlem-Noord, Eksterstraat 67. HEEMSTEDE, Binnenweg 161. 1JMUIDEN, Lange Nieuwstraat 814. ND VOORT, Grote Krocht 9. DINSDAG 21 DECEMBER 1965 Geen verhaalsrecht Drempelvrees unnBMnHninnnnoHHNBHnHnnmnnHHmHimmmnHaBHHBMM»nH»HBHHHanBnNmninN^ TEL. 19743 Royale 1-pers. 9.95 overhemd 9.95 (voor Coca-Cola mét...) In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken "Coca-Cola" en 'Coke', welke beide hetzelfde produkt aanduiden. <ju.ck tic Enqjish c«u:ck extra.blank 500 gram 4 blank en mals 500 gram 4 mals en sappig 500 gram 4 extra fijn 500 gram «3- met been 500 gram Vers vlees alleen in de AH-SuperMarts en enkele AH-Zelf- bedieningszaken. Aanbiedingen gelden t/m vrijdag 24 december Ruim 1 Vi kilo in draagtas ±3 kilo Uö extra groot 1 kilo UÏJ fijne handappel lkilo I. netje4 voor «Jö heerlijk van smaak 500 gram OtJ Almeria 500 gram import-kwaliteit500 gram gegarandeerd vers 200 gram voordelig 500 gram de bekende doos 250 gram la Bovenstaande fruitaanbiedingen gelden t/m vrijdag 24 december f alleen in de AH-SuperMarts en enkele AH-Zélfbedieningszaken i Red Dart 1/1 blik l19 Op volkomen onverklaarbare wijze heeft na het van kracht worden van de Bijstandswet in januari van dit jaar bij velen het misverstand post ge vat, dat ook de normen verhoogd zouden worden. Daarvan is echter zoals menigeen ondervonden heeft geen sprake. Wel echter stelt het rijk de minimumnormen vast. Echter liggen de gemeenten alle boven deze minimumnormen, zodat die van het rijk nooit gehanteerd worden. „Wat heb ik er dan aan wanneer de normen onveranderd zijn gebleven?" - is de vraag, die men zo hier en daar hoort stellen. Het van kracht worden van de Bij standwet betekent, dat de bijstand een recht is geworden voor een ieder, die daarvoor in aanmerking komt. Daardoor hebben de mensen ook een duidelijk recht van bezwaarschrift en beroep ge kregen. Voorheen kon men uitsluitend in beroep gaan bij de Kroon, maar wie deed dat? En degene, die voor 1 januari van dit jaar bij de Armenzorg hulp vroeg, kreeg alleen mondeling uitsluit sel. Thans moet een aanvraag officieel geschieden, schriftelijk en wanneer men het niet eens is met het antwoord, dat in de vorm van een schriftelijke be schikking moet worden gegeven, dan be hoeft men alleen maar een briefje, waar in het bezwaar kenbaar wordt gemaakt, te sturen naar het college van burge meester en wethouders. De wethouder van sociale zaken behandelt elke brief persoonlijk. Dat is al een enorm winst punt vergeleken bij de gang van zaken voorheen. Als gevolg van het van kracht worden van de Bijstandwet om nu maar eens een voorbeeld te noemen zijn de ge meentebesturen thans verplicht rekening te houden met de wens van een bejaar de, die naar een bepaald bejaardente huis wil in een bepaalde gemeente zo daar plaats is uiteraard. Het verhaalsrecht op meerderjarige kinderen is afgeschaft. Deze kunnen dus niet meer aansprakelijk worden gesteld voor de kosten in die tehuizen. Dat komt voor rekening van de dienst sociale za ken, ook al als gevolg van deze Bijstand- wet. Er zijn tal van particuliere instellingen, als het Fonds Bijzondere Noden, St. Vin- centius, diaconieën enzovoorts, die zich op het sociale vlak bewegen. Uit hun krin gen hoort men nu stemmen opgaan, die zeggen: „Wat blijft er voor ons nu nog verder te doen?" Sociale Zaken is de mening toege daan dat er nog voldoende werk overblijft, De Bijstandwet vormt de grondslag voor het levensonderhoud, maar er blijven toch altijd nog zoveel andere zaken over. Juist voor die franje van het leven, die je ieder mens zo gaarne gunt, zijn er die particuliere fondsen. Daar ligt voor hen nog een groot terrein braak. Doch zo stelde men in de brief benadert u deze mensen voorzichtig. Zij hebben wel steeds ons geld geaccepteerd, doch zullen het niet direct van sociale zaken willen doen. Op vrijdag 24 december zullen de postinrichtingen zijp opengesteld als op maandag tot en met donderdag. Dit betekent dat na drie uur 's middags nog uitsluitend spaarbank- en spoed zaken kunnen worden afgedaan. Op vrijdag 31 december geldt deze zelfde regeling maar zullen de hulpkantoren en PTT-stations 's avonds gesloten zijn. Op eerste en tweede kerstdag als mede op nieuwjaarsdag geldt de zon dagsregeling. In de nachten van 24 op 25 decem ber en van 31 december op 1 januari zullen de nachtposttreinen niet rijden. De laatste treinen op 24 december zul len op de eindpunten aankomen om streeks elf uur 's avonds, op oude jaarsavond zelfs nog een uur vroeger. Vroeger op deze avonden en in de vroege ochtend van beide maandagen na de feestdagen zullen extra ver- voersmaatregelen worden getroffen. De telegraaf- en telefoondienst wordt op beide kerstdagen en op nieuwjaars dag uitgevoerd als op zondag. Op oude jaarsavond komt de avondopenstelling van de hulpkantoren en de PTT-sta tions voor het aannemen van tele grammen en voor telefoonzaken te ver vallen. In de centra zal echter al het mogelijke worden gedaan om de daar voor in aanmerking komende tele grammen en telefoonoproepberichten af te leveren. Een 69-jarige pluimveehandelaar uit Roekan je heeft met een groot vlijmscherp slagersmes getracht zijn 51-jarige vrouw te doden. Hij is aangehouden wegens po ging tot moord. De drempelvrees, waarover men vaak hoort praten, mag er wellicht bij de oudere mensen nog zijn, toch, valt het nogal mee met die vrees. Onlangs schreef een Fonds, dat een aantal leden financiële steun verleent, een brief aan de dienst sociale zaken. Dit schrijven kwam erop neer, dat nu de Bijstandwet 1 januari van kracht is ge worden, het Fonds meende een lijst van de ondersteunden hier woonachtig toe te sturen aan sociale zaken, dat vanaf nu maar voor de financiële steun moest zor gen. II. IlIOnrinr rlö l/orctknnm nor i/arl o i An 7nnn ■BIBBB ANEGANG 22 HAARLEM Voor de kersttafel: Jorzolino wit damast tafelset 9.90 Nicolientje wit damast diner- laken 156/240 14.50 Uit de nieuwe collectie: Corselets in zwart en wit met beugel 16.90 Fantastische pas vorm met beugel voorgevormd 17.90 BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI Leuk kerstcadeau Geborduurde laken- set 8.95 2 pers. met 2 slopen IBBBBBBBBBBBBBI Onder de kerstboom Flanellen lakens Ecru v/af 5.98 Pastelkleuren v/af 6.98 Geruit v/af 8.95 Gebloemd v/af 11.25 Voor vader en zoon No Iron Voor moeder en dochter Twinsets in moderne kleuren 24.95 Met 'n oujje of 'n jonge, met vieux, whisky of rhum... géén andere frisdrank reageert zó verkwikkend op 'n tic als Coca-Cola. Speciaal ter ere van deze feestelijke karaktertrek: tijdelijk longdrinkglazen in "party-size" met gouden wapenstempels bij de Coca-Cola Gezinsfles (twéé glazen voor slechts f 1,50 plus 3 zegeltjes uit de kroonkurk). Een mooie gelegenheid om nog vóór de feestdagen Uw glazencollectie te verrijken. Uw spaarkaart hangt aan de Gezinsfles Coca-Cola 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 21