Minister Vrolijk in Tweede Kamer: Reclame in de radio komt er niet in een handomdraai Er wordt heel hard gewerkt aan een nieuwe Omroepwet schut VOOR HAARLEM EN en bondig^) Rennies uw matras Twee mannen met kogel in hoofd naar ziekenhuis Briefpostgebouw in Amsterdam jaar later klaar Bijlmermeer voor twaalf jaren bij Amsterdam Socialistische Werkers Partij naar PSP Opheffing ziekenhuis Didam opgeschort Moeder die kinderen achterliet aangehouden Weer gat in de Vechtdijk Nijkerker wilde liftster aanranden Geslaagde jacht van buschauffeur op gestolen auto Opklaringen Haarlems matrassenhuis DINSDAG 21 DECEMBER 1965 Omroepwet Haarlem Brandend maagzuur helpen direkt! V elsen-IJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN *4 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG- Minister Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft de Tweede Kamer beloofd na te gaan of versnel de invoering van de reclame in de radio mogelijk is. Tegen de motie van mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.), waarin wordt voorgesteld de reclame reeds begin 1966 in te voeren en tien miljoen van de op brengst aan de Wereldomroep te be steden had de minister, evenals een groot deel van de Kamer, bezwaar Minister Vrolijk vond het verkeerd, nu de Reclameraad onder voorzitterschap van de oud-minister van Economische Za ken prof. Andriessen is ingesteld, zelf standig te beslissen over de invoering van de radioreclame. Bovendien komt er voor de invoering van de radioreclame heel wat kijken. Voor de vaststelling van de tarieven moet een onderzoek naar de luisterdichtheid worden ingesteld hetgeen door het grote aantal transistorradio's niet eenvoudig is. Verder is volgens des kundigen het voorjaar een slappe tijd en dus een verkeerde periode om met iets nieuws op reclamegebied te beginnen. De minister noemde het een hachelijke zhak om nu al te beschikken over gelden die men nog niet in handen heeft. Voorts wees hij er op dat de reclameopbrengst zeer dringend nodig is om Hilversum en Bussum te financieren, alsmede om de pers schadeloos te stellen voor de te ver wachten advertentie-derving. Minister Vrolijk bleek de kansen op le vensvatbaarheid van het gezamenlijke programma heel wat hoger aan te slaan dan drs. Voogd (P.v.d.A.) en mevrouw Van Someren-Downer. Drs. Voogd vrees de dat de voorzitter van de Radioprogram maraad, drs. Van de Laar, niet genoeg tijd aan zijn functie zou kunnen besteden. De minister was van mening dat het ge zamenlijk programma staat of valt met de kwaliteit van de eigen staf, minder met die van de voorzitter van de Pro grammaraad. Hij zou echter direct ingrij pen als ondanks alle goede verwachtin gen het gezamenlijk programma toch nog in het gedrang komt. Minister Vrolijk was een beetje geprik keld over de opmerkingen die steeds maar worden gemaakt over de datum van in diening van het ontwerp-Omroepwet. „Het is mij wel eens erg moeilijk geweest om al die maanden maar stil te zitten luis- Wildwest in Rotterdam Een ruzie tussen twee mannen heeft gisteravond in de Banierstraat te Rotter dam tot een schietpartij geleid, waarbij een man zijn ex-kamergenoot een schot in het achterhoofd gaf en zich daarna zelf in het hoofd schoot. Hij heeft zich later bij het bureau Bergsingel gemeld. De twee mannen zijn naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht waar de kogels ope ratief zijn verwijderd. De twee mannen woonden in de bewus te straat samen op één kamer en had den al geruime tijd ruzie over een lief desverhouding. Toen de een de ander met een pistool kaliber 6.35 zonder één woprd te zeggen in het achterhoofd schoot bleef de kogel in het hoofd steken. Het slachtoffer bleek nog in staat te vechten. Al worstelend kwamen de mannen van de tweede eta ge naar beneden en op een gegeven mo ment stonden zij op straat, waar de be- schotene zich los wist te rukken. De pis tool-bezitter loste nog een schot, maar het pistool ketste. Daarna hield hij het pistool tegen zijn rechteroor en schoot zichzelf in het hoofd. Het ongeveer vijftig miljoen gulden kos tende nieuwe briefpostgebouw van de P.T.T. te Amsterdam zal op zijn vroegst volgend jaar september volledig in ge bruik genomen kunnen worden. Dit is bij na een jaar later dan in de bedoeling lag. De oorzaak moet gezocht worden in de prioriteit, die de directeur-generaal van de P.T.T. heeft gegeven aan het voor zien in de grote behoefte aan telefoonaan sluitingen. Op het ogenblik kan slechts een tiende deel van het bij het centraal station ge legen briefpostgebouw waarin de verwer king van de post in de toekomst vrijwel feheel mechanisch zal geschieden, ge- ruikt worden en dan nog alleen voor be handeling door mankracht. In verband met de moeilijke situatie heeft het postdistrict Amsterdam, dat on geveer een vijfde deel van het totale post verkeer voor zijn rekening neemt, een be roep gedaan op dienstplichtige militairen en matrozen, die in de hoofdstad gelegerd zijn. Iedere avond verdient zo een vijftig tal van hen met toestemming van hun «ommandanten een centje bij. teren," zei hij. Deze woorden waren dui delijk gericht tot de heer Kieft (A.R.), die vorige week duidelijk had laten blij ken dat het kabinet-Cals moet verdwij nen als de wet er niet vóór begin 1967 is. „Er wordt hard gewerkt", zei de mi nister met veel nadruk. „Ik ben er van overtuigd dat met deze zaak de grootst mogelijke spoed moet worden betracht. De dag vóór Kerstmis krijg ik de eerste versie van het ontwerp van mijn ambte naren mee naar huis." Over de suggestie van mevrouw Van Someren om het parlement aan een eigen omroep te helpen was de minister niet enthousiast. Hij verwachtte dat NTS en NRU nieuwe stijl stellig voldoende aan dacht aan de parlementaire voorlichting zullen besteden. De minister hield staan de dat de overgangsregeling de aspirant- omroepen genoeg levenskansen zal bie den. De drempel is niet onoverkomelijk hoog. Alle kosten die de aspirant maakt worden integraal voorgoed uit de luister en kijkgelden. Hij beloofde de Kamer nogmaals dat het recht op antwoord zal voorkomen in de nieuwe Omroepwet. Van de vier uren die mr. Vrolijk gis- (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De overgrote meerder heid van de Tweede Kamer heeft zich akkoord verklaard met het Bijlmermeer compromis, waardoor de Bijlmermeer tot 1 september 1978 bij Amsterdam wordt gevoegd. Wat er daarna met de dan vol gebouwde Bijlmermeer moet gebeuren is nog een vraag. De regering denkt aan de vorming van een nieuwe gemeente maar in 1978 kan ook besloten worden, dat het gebied bij Amsterdam blijft. Tegen het compromis-voorstel, dat een einde maakte aan een reeds zeven jaar durend probleem, bleek alleen weerstand te bestaan bij de fracties van de V.V.D. en van de Boerenpartij. Mr. Geertsema (V.V.D.) noemde het een illusie te geloven dat de Bijlmermeer slechts tijdelijk bij Amsterdam zal blij ven. Geen stedebouwer is in staat een grote stadswijk te ontwerpen, die eerst bij een grote stad zal behoren maar later tot een andere gemeente. Het onbeslist laten van deze toekomst noemde mr. Geertse ma een „afgrijselijk monstrum, zowel staatsrechtelijk als feitelijk". Met de opheffing van de gemeenten Ankeveen, 's-Graveland en Kortenhoef en de vorming van een nieuwe gemeente 's-Graveland is de Twèede Kamer zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan, evenals met het voorstel de Zuidholland se gemeente Hekelingen op Voome-Putte op te heffen en toe te voegen aan het gebied van de Rotterdamse forensenge meente Spijkenisse. Het voorstel was van de gemeente Hekelingen uitgegaan. teren welgemoed volpraatte, was er dan één gewijd aan de omroepzorgen. Meer dan drie uur werden gevuld met uiteen zettingen over de cultuur en de recreatie Het belangrijkste uit deze ministeriële marathon was: Eén dezer dagen zal mr. Vrolijk de ministerraad een voorstel doen om de fis cale druk van het bioscoopbedrijf te ver lichten. De minister wijst de critiek op het Holland Festival af. De cijfers wijzen uit dat het bezoek niet of nauwelijks daalt. Wel zijn er enkele teleurstellingen op het gebied van buitenlandse deelneming. Hij zal de Nederlandse inbreng in het festi val bevorderen. Uitvoering van alle noodzakelijke re creatieprojecten zal in de komende jaren ongeveer twee miljard gulden vergen. Vooral de aankoop van natuurgebieden en recreatieterrein zal veel geld kosten. De minister wil onderzoeken of her invoering van de zomertijd mogelijk is. Maar zijn ambtgenoot mr. Biesheuvel heeft hem al te verstaan gegeven dat de landbouw grote bezwaren heeft tegen in voering van zomertijd. Bij de replieken diende de heer Van Dijk (V.V.D.) een motie in, waarin wordt gesteld, dat de in de begroting voorgestelde stijgingen van de uitgaven op het gebied van de openluchtrecreatie, monumentenzorg en volksontwikkeling onvoldoende zijn gemotiveerd. De rege ring wordt gevraagd de stijging van de uitgaven tot 104 miljoen te beperken tot 92 miljoen. Minister Vrolijk wees deze motie van de hand. Aanvaarding zou betekenen, dat tal van wezenlijke taken van het de partement worden aangetast, zei hij. De leden van de in juli 1959 in Amster dam opgerichte socialistische werkers partij (SWP) hebben besloten de partij met ingang van 1 januari 1966 op te hef fen en de uitgave van het partijorgaan „De Brug" te staken. De algemene vergadering heeft de SWP-leden en lezers van „De Brug" op geroepen om zich aan te melden als lid van de pacifistische socialistische partij en actief aan het werk van de PSP deel te nemen. In een SWP-communiqué wordt er op gewezen dat het partijbestuur van de PSP te kennen heeft gegeven dat het toetre den van leden van de SWP tot de PSP op prijs wordt gesteld en wordt be schouwd als een versterking van de strijd voor de vrede en socialisme. De SWP is voortgekomen uit de com munistische „Brug-groep", die de heren Gerben Wagenaar en Henk Gortzak cs in 1958 oprichtten nadat zij als lid van het partijbestuur der CPN en ook als par tijlid waren geroyeerd. In 1959 werd de SWP opgericht: op grondslag van het we tenschappelijk socialisme, zoals dat door Marx en Engels is gefundeerd en door Le nin verder ontwikkeld. De heer Wage naar werd voorzitter van de SWP, en de heer Gortzak redacteur van het partijor gaan „De Brug.". Advertentie Grote Houtstraat 153 (t.o. Proveniershuis) Het ziet er naar uit dat het actiecomité tot behoud van het ziekenhuis te Didam de eerste overwinning heeft behaald. Met medewerking van de inspecteur '-an volks gezondheid in de provincie Gelderland, dr. H. J. P. M. Dijkhuis te Arnhem, zal worden getracht de opheffing van het ziekenhuis op te schorten. Men stelt zich op het standpunt, dat eerst bevredigende maat regelen moeten worden getroffen tot op name en verpleging van patiënten. Een vrouw, die vrijdag haar kinderen voor een uurtje achterliet in een woon- caravan aan de Haagse Slachthuiskade maar niet terugkwam, heeft zich gisteren bij de politie gemeld. Omdat ze de baby van dertien maanden en het jongetje van 2% jaar in hulpeloze toestand had achter gelaten is zij onmiddellijk aangehouden en ingesloten. Haar baby van vier weken zou ze bij een vriendin hebben onder gebracht. Gisteravond is de Vechtdijk bij Vilster- borg doorgebroken, ongeveer ter hoogte van de plaats waar vrijdag het gat pro visorisch was gedicht. De heer Jonkhans, voorzitter van het waterschap de Bovenvecht, acht de kans op nieuwe doorbraken groot. Ten gevolge van de enorme wateraan- voeren vanuit midden- en oost Drente is thans ook de Hoogeveensevaart op ver scheidene plaatsen over de kaden heenge lopen. Tussen Hoogeveen en Meppel staan honderden hectaren blank. Een verpleegster uit Rotterdam die op familiebezoek in Nijkerk was geweest en 's avonds naar Rotterdam terugkeerde kreeg bij een bushalte in Nijkerk van een autobestuurder 'n lift tot Amersfoort, van waar zij per trein naar Rotterdam zou rij den. De autobestuurder reed echter naar Laren waar hij op 'n donkere laan tracht te 't meisje aan te randen. Een worsteling ontstond, waarbij beiden uit de auto vielen Op het gegil van de verpleegster kwamen twee bromfietsers af. De automobilist sprong toen in zijn auto en reed weg. Een der bromfietsers kon echter het autonum mer opnemen. De auto bleek van een inwo ner van Nijkerk te zijn, die verklaarde zijn auto aan een vriend te hebben uitgeleend. Deze vriend, een 22-jarige jongeman uit Nijkerk, werd gearresteerd. Hij ontkende hardnekkig, maar de politie vond de para plu van het meisje in de auto. De 25-jarige chauffeur Cor Veldt van de NHADO uit Bergen heeft gisteravond na een wilde achtervolging met zijn bus een gestolen auto voor de eigenares terugbe zorgd. In Alkmaar was de dame op de bus gestapt met de mededeling dat haar auto gestolen was. „Als ik hem tegenkom krijgt u hem terug," zei de chauffeur schertsend tegen de dame, die serieus in ging op de opmerking en hem het merk en het autonummer vertelde. Vlak nadat de vrouw bij een halte in Bergen was uitgestapt zag de chauffeur de gestolen wagen langs zijn bus rijden. Hij zette een achtervolging in en zag kans de auto klem te rijden in een bosje. Twee jeugdige autodieven sprongen eruit en verdwenen in het duister, de politie ont fermde zich later over de auto. Concertgebouw, vandaag 19.30 u.: Con cert door de Christelijke Oratorium Ver- eniging „Door Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Pasveer. M.m.v. het N.Ph.O., Nelly Groenevelt (sopraan), Wilhelmine Matthès (alt), Simon v. d. Geest (tenor) en Herman Schey (bas). Stadsschouwburg, vandaag en woensdag 20 u.: Toneelgroep Alberdingk Thijm met „De leeuwerik" van Jean Anouilh. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Door onbekenden aangerand", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.30 u.: „Laatste duel bij Gun Hill", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „My fair Lady", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Shenandoah", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Moord aan boord", 14 j.; woensdag 14.30 u.: „Chaplins kolder parade", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zorro en de drie musketiers", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u.: „De loon van de angst", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 uur. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnjj- verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 10-17 en 19.30-22 uur. Artificia, (Heemstede)Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da- gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Sportacademie Nauwelaerts de Agé (Overveen): Expositie van tekeningen van Piet Klaasse. Geopend van 10-22 u. en zaterdags van 10-17 u. Tot 3 januari. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot eind december. DIVERSEN Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur: gemeenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 uur: gemeenteraadsvergadering. Advertentie DINSDAG 21 DECEMBER City, 20 uur: „De heuvel der verschrik king". Petrakerk, 20 uur: Kerstvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden-oost. Stadhuis, van 19 tot 21.50 uur: Tentoon stelling Fotokring Velsen. WOENSDAG 22 DECEMBER City, 20 uur: „De heuvel der verschrik king". Concordia, Velsen-noord, 17.30 uur: Kerstfeest voor bejaarden. Stadhuis, van 19 tot 21.50 uur: Fototen toonstelling Fotokring Velsen. De exposi tie is elke dag dezelfde uren geopend tot en met 29 december, behalve op de beide kerstdagen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 uur (jeugd) en van 15.30 tot 17.30 uur. R.k.- openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Profiteur tegen wil en dank". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Her cules, Samson en Ulysses". Promenade, Meerstraat, 20 uur: Leden avond Aquariumvereniging Kennemerland. Grote Kerk, Kerstconcert door Hoogoven Harmonie en het gemengd koor „Zang en Vriendschap." Huize „Scheybeeck", 19.30 uur. Cursus creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104: 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Akerendamlaan 16, 10-11 uur: Spreekuur Stichting Huishoudelijke en Gezinsverzor ging. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Frans Verpoorten, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ing. Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. WOENSDAG 22 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Profiteur tegen- wil en dank". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hercu les, Samson en Ulysses." Grote Kerk, 19.30 uur: Kerstzang, Oecu menische Raad van Kerken. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 uur: Lezing voor N.V.V. Vrouwenbond. Parkzicht, Zeestraat, 20 uur: Kienavond Kennemer Motor- en Autoclub. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, 14 uur: Cursus handenarbeid voor de jeugd. Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, 18 uur: Cursus pottendraaien voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kenne merstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie werken van Frans Verpoorten, te bezichtigen van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. Brand in meubelfabriek. De spuitafdeling en het kantoor van de aan de verbin dingsweg tussen de Belfrumse- en de Hupselseweg te Eibergen gelegen meu belfabriek Den Tol zijn door brand ver woest. De schade ligt tussen de vijftig en honderdduizend gulden. Duizenden broeken gestolen. Uit een broe kenwinkel in de Boekhorststraat in Den Haag zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag enige duizenden pantalons verdwenen. Inbrekers, die zich aan de achterzijde van het pand toegang had den verschaft, haalden nagenoeg de he le winkel leeg. Burgemeester. Aan de heer C. J. M. Snij ders is op zijn verzoek wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd eervol ontslag verleend als burge meester van de gemeente Wijnandsra- de (L). Ontsnapten op dievenpad De Haagse politie heeft een man en een "rouw aan gehouden, die ongeveer een jaar gele den uit een inrichting in Utrecht waren onsnapt. Zij waren ter beschikking van de regering gesteld. In Den Haag heeft de vrouw zich aan 28 winkeldiefstallen schuldig gemaakt. De politie verdenkt de man van medeplichtigheid. De buit beloopt ruim 10.000; 6.000 gulden aan baar geld en ruim ƒ4.000 aan goede ren. Beiden waren al eens veroordeeld wegens winkeldiefstallen en vermogens delicten. Advertentie lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie 10,— tot f 25,— voor uw oude spiraal of ledikant. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi VWWVWWWVWWWWWWWVWWWWWV\flAWA/WV tWAmWWWIIWimUKWAIWWWMWWWWWWWWWWM Het K.N.M.I. deelt mee: Nadat de kleine depressie, die maan dag boven Frankrijk lag en die in het zuiden van ons land nog geruime tijd re gen bracht, naar de Middellandse Zee was weggetrokken, breidde een rug van hoge luchtdruk zich over ons land uit, wel ke aanleiding gaf tot opklaringen. In de noordelijke provincies daalde de tempe ratuur daarbij in de afgelopen nacht tot om het vriespunt. De rug van hoge druk vormt een uitloper van het hogedrukge- bied bij zuidwest-Engeland, dat zich naar Frankrijk verplaatst. Langs Schotland trok nog een oud lagedrukgebied naar de Noordzee. Onder invloed hiervan neemt de wind aanvankelijk wat toe uit weste lijke richting en kunnen enkele buien val len. Daarna volgen weer opklaringen. Bij afnemende wind kan dan in de vroege och tend mist ontstaan. Op de oceaan drin gen de depressies weer op in de richting van de Britse eilanden. Onder invloed hiervan zal de wind morgen krimpen naar zuidelijke richtingen en gaan toene men. Het eerste regengebied van de oceaanstoringen zal ons land waarschijn lijk niet voor morgenavond bereiken. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a E W M U S e cS Den Helder onbewolkt nnw 6 Ypenburg regenbui nnw 6 0.4 Vlissingen licht bew. nw 6 4 Eelde mist wnw 5 0.1 De Bilt half bew. nnw 6 Twente motregen windst. 5 0.3 Eindhoven zw. bew. nnw 6 1 Z.-Limburg geh. bew. nnw 6 12 Helsinki zw. bew. wzw 1 0.4 Stockholm onbewolkt windst. 2 0 Oslo mist windst. -5 0 Kopenhagen licht bew. w 6 0 Aberdeen zw. bew. windst. 5 0 Londen onbewolkt wnw 6 0 Amsterdam mist windst. 6 0 Brussel zw. bew. n 6 19 Luxemburg regen n 7 13 Parijs onbewolkt nnw 11 2 Bordeaux geh. bew. nnw 11 11 Grenoble regen windst. 13 4 Nice regen nnw 12 10 Berlijn regen nnw 6 0.1 Frankfort regen nno 7 15 München regen wzw 9 0.2 Zurich zw. bew. zzo 7 0 J Genève regen windst. 10 2 Locarno regen windst. 7 1 Wenen geh. bew. zw 8 0 Innsbruck zw. bew. windst. 2 0 Belgrado zw. bew. nno 12 0 Rome motregen o 15 5 Barcelona licht bew. nnw 14 0 Madrid onbewolkt n 12 0 Mallorca half bew. n 17 3 Woensdag 22 december Zon op 08.46 uur; onder 16.30 uur. Maan op 08.39 uur; onder 15.55 uur. Maanstanden Nieuwe maan22 december 22.03 uur Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 21 december Hoog water 2.35 uur en 14.51 uur. Laag water 10.37 uur en 22.50 uur. Woensdag 22 december Hoog water 3.17 uur en 15.33 uur. Laag water 11.13 uur en 23.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2