Buitengewoon dienstplichtigen inschakelen bij de B.B. Hoogovens-expansie niet mogelijk geweest zonder samengaan met Breedband schut ARACHNE B.B. in vredestijd hulpdienst bij bestrijding van rampen? Eerste Kamer akkoord met hogere O.B. en accijnzen Kort en bondig K.V.P.-suggestie in Tweede Kamer Lijk van vermiste bejaarde man gevonden Dijk doorgebroken in Coevorden PLAIDS zuiver wol v.a. Mgr. Bekkers wil snelle uitspraak over de geboorteregeling Schoolhoofd wordt van ontucht verdacht Kerstrede P. R. Bentz van den Berg Veel gastarbeiders met kerstdagen niet thuis Turk steekt landgenoot in Rotterdam Doden in het verkeer Weer depressies WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE ës DONDERDAG 23 DECEMBER 196S Civiele verdediging Blik Kom per auto winkelen! in het 45.- Haarlem Beverwijk V elsen-IJmuiden WEERRAPPORTEN *22 Sr z -9 z T (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer is aan het kerstrecès begonnen dat tot 25 januari zal duren. Aan het slot van de vergadering deelde Kamer voorzitter Van Thiel in zjjn traditio nele kersttoespraak mee dat de Tweede Kamer zich zal moeten be zinnen op een versnelling van de be grotingsbehandeling. Dit jaar is de Kamer er niet in geslaagd vóór Kerstmis alle begrotingshoofdstuk ken af te handelen. Dat zal slechts mogelijk zijn als alle hoofdstukken worden voorbereid In openbare commissievergaderingen Wellicht zal het nodig zijn ook op maandagavond te vergaderen. Opvallend was dat mr. Van Thiel indi rect nog eens herinnerde aan de uitdruk king van minister Vondeling: „De kraan is dicht en mag niet meer lekken". Mr Van Thiel noemde deze uitlating niet, maar sprak slechts van een „vluchtige dreiging", ten aanzien van het overleg tussen regering en parlement. „Gelukkig is het slechts bij een vluchtige dreiging gebleven", constateerde hij. Naar zijn mening was dit overleg volledig tot zijn recht gekomen. In deze laatste vergadering vóór het recès deelde minister-president Cals mee, dat een werkgroep was ingesteld die moet nagaan of het mogelijk is de civiele ver dediging in vredestijd in te schakelen als hulpdienst bij de bestrijding van rampen. De werkgroep, onder leiding van de chef van de staf van de civiele verdediging, luitenant-generaal b.d. Mathon, bestaat uit vertegenwoordigers van de ministe ries van Binnenlandse Zaken, Verkeer en Waterstaat, Sociale Zaken, Landbouw en Algemene Zaken. Het kabinet acht, even als het vorige, inschakeling, van de civiele verdediging in vredestijd "wenselijk. In de plannen van de civiele verdedi ging komt geen evacuatie voor van de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, zei mr. Cals in antwoord op vra gen van de Kamer. In vrijwel alle pro- Tussen het riet op een stuk land aan de voet van de IJ-dijk langs het Amster dam-Rijnkanaal in Amsterdam-oost heb ben twee chauffeurs het stoffelijk over schot gevonden van de sedert 15 decem ber uit het verzorgingshuis aan de Roe- terstraat in de hoofdstad vermiste 82-ja- rige J. van Leeuwen. Om zijn lichaam verspreid lagen een aantal persoonlijke bezittingen, onder meer drie portemonnaies (in één zat zes tig gulden), zijn portefeuille met al zijn papieren, een horloge, hoed, wandelstok en shagdoos. De chef van het bureau Lin- naeusstraat, commissaris C. Mouwen, deelde mee, dat alleen nog theoretisch de mogelijkheid van misdrijf open blijft. In Coevorden is de dijk Mars-Heeg- Klinkenvlier gisteren doorgebroken. De Coevorder Marspolder is daardoor blank komen te staan. Eén boerderij is reeds geïsoleerd; rond een aantal andere brengt men op het ogenblik met draglines en andere materialen dijkjes aan van één tot twee meter hoog. Advertentie VAN LIEMT VERWULFT 9 Aabe Zaalberg vincies zijn nu onderkomens gereed of bijna gereed, die in oorlogstijd als com mandoposten voor de civiele verdediging moeten dienen. Mr. Cals zei de biologi sche oorlogvoering „nog minder waar schijnlijk" te achten dan andere vormen van oorlog. Daarom wordt aan de voor zieningen tegen deze andere oorlogsvor- men prioriteit gegeven. Volledige voorbe reiding in tijd van vrede achtte mr. Cals overigens onmogelijk. „Dan hadden we in vredestijd al geen leven meer," zei hij. „We zouden een soort dubbelmaatschap- pij onder de grond moeten bouwen. Dat zou niet mogelijk zijn", zei hij. Minister Smallenbroek, die de verant woordelijkheid draagt voor de Bescher ming Bevolking, zei in antwoord op een voorstel van de heer Van Beek (K.V.P.) om ook buitengewoon dienstplichtigen voor de B.B. op te roepen, dat verande ring van het systeem kostbaar is. Hij was bereid om de suggestie met de vaste- Kamercommissie te bespreken. De critiek op het blad van de B.B. „De Paladijn", wees minister Smallenbroek af. Mr. Geertsema (V.V.D.) had hem ge zegd dat het blad dikwijls niet wordt uit gedeeld aan de noodwachters, maar bij pakken tegelijk als oud-papier wordt mee gegeven. Maar volgens de minister lezen de meeste noodwachters het blad wél. Een recente enquête heeft trouwens nog eens aangetoond dat het een orgaan met „bin dingsmogelijkheden" is. De begroting 1966 van Algemene zaken werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De P.S.P. kreeg aantekening te gen het onderdeel civiele verdediging te zijn. Ook de begroting van Binnenlandse Za ken kreeg het fiat van de Kamer. De fracties van de V.V.D. en van de Boeren partij kregen aantekening tegen de in die begroting uitgetrokken gelden voor de functie van een staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken te zijn. In het KRO-televisie programma Brandpunt heeft mgr. W. M. Bekkers, bisschop van 's Hertogenbosch, gister avond op desbetreffende vragen blijk ge geven het te betreuren dat de rooms-ka- tholieke kerk zo lang aarzelt met het ac cepteren van de geboorteregeling. Hij herinnerde eraan dat het concilie het huwelijk heeft omschreven als de .persoonsgemeenschap in liefde." „Als men deze omschrijving aanvaardt als de essentiële formulering van het hu welijk" zo zei hij, „dan verlaten wij het vroegere standpunt dat de voortbrenging van kinderen als enig groot doel inhield". Nadat mgr. Bekkers gezegd had: „Wi moeten leren de gewetensvolle eigen ver antwoordelijkheid te dragen" wees hij er op dat in het huwelijk het de man en de vrouw zelf zijn die het praktisch moeten beleven. Hun antwoord is evenveel, mis schien soms meer waard, dan wat ande re wetenschappelijk gezinden op dit ter rein zouden willen verkondigen. Het 51-jarige hoofd van de school met den bijbel in Warmond js door de rijks politie gearresteerd op verdenking van het plegen van ontuchtige handelingen met minderjarige jongens. Het school hoofd is gehuwd en vader van twee kin deren. „Het samengaan van Hoogovens en Breedband en het grote uitbreidings plan, dat de basis vormt voor een capaciteitsvergroting in de komende jaren naar de 4 miljoen ton staal per jaar is van groot nut geweest voor het Hoogoven-concern. Zonder deze éénwording zou de voorbereiding van de nieuwe expansie niet alleen veel gecompliceerder zijn geweest, maar het is zelfs niet uitgesloten, dat men door strijdige belangen in het geheel niet tot deze stap had kunnen beslui ten". Dit zei vanmorgen de heer P. R. Bent van den Berg, coördinator van de raad van bestuur van Hoogovens in de traditionele kersttoespraak tot een grote groep van het Hoogovens- personeel. Dit maal werd de rede uitgesproken in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk. De heer Bentz van den Berg legde in deze toespraak weer de nadruk op de noodzaak in de nabije toekomst zeer veel aandacht te besteden aan de kostenont wikkeling. „Wij zijn thans intensief be zig om samen met de afdelingshoofden na te gaan waar de kosten worden verlaagd of hoe een verdere stijging kan worden voorkomen". Over de financiële resultaten zei de heer Bentz van den Berg dat tengevolge van de verder gedaalde prijzen op de staalmarkt er rekening mee moet worden gehouden, dat de resultatent over het vierde kwartaal zullen achterblijven bij de eerste drie kwartalen. Wat de produktie van ruwstaal betreft vermeldde de heer Bentz van den Berg, dat dit jaar de 20 miljoenste ton staal sedert 1939 werd geproduceerd. In 1965 heeft de ruwstaalproduktie zelfs een zeer grote stijging vertoond. Het laat zich aan zien dat Hoogovens dit jaar een totale ruwstaalproduktie van 2,8 miljoen ton zal bereiken tegen 2,3 miljoen ton in 1964. De produktie in de sector platte produkten geeft over de hele linie een stijging te zien. Een uitzondering vormt hier de pro duktie van vertind blik, die ruim 6 per cent daalde. Deze teruggang is echter hoofdzakelijk veroorzaakt door de invloed van de weersomstandigheden op de afzet van blikconserven en kan als tijdelijk worden beschouwd. Verwacht wordt dat de blikmarkt zich in 1966 zal herstellen. Wat cement betreft constateerde spreker, dat CEMIJ de produktie vrijwel heeft kunnen handhaven op het zeer hoge ni veau van 1964. Advertentie Grote Houtstraat 153 (t.o. Proveniershuis) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren de financiële beschou wingen over de rijksbegroting afge rond met de aanvaarding van de be lastingverhogingen, die de regering had gevraagd ter dekking van de hoge uitgaven welke zij volgend jaar wil doen. Bij de stemming over de verhoging van de omzetbelasting en accijnzen op een groot aantal goede ren kreeg minister Vondeling van Financiën behalve de regeringspar tijen ook de V.V.D. mee. De verhoging van de omzetbelasting op auto's, t.v.- en radiotoestellen, vlieg tuigen, pleziervaartuigen, kampeerwa gens, bromfietsen e.d. heeft tot gevolg dat deze goederen per 1 januari duurder worden. Dat is nog niet het geval met textiel en schoenen; de prijs van deze artikelen gaat pas 1 januari 1967 omhoog. Wèl wordt als gevolg van de verhoogde accijns de benzine 2 cent duurder en komt het pakje sigaretten op ƒ1,50. Ook worden alcohol, bier en kerftabak duurder. De V.V.D. stemde alleen tegen de ver hoging van de Vennootschapsbelasting en de tijdelijke verhoging van de vermo gensbelasting, omdat zij, naar hun woord voerder dr. De Wilde zei, de regering de Advertentie ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met per soonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1 middelen niet wil onthouden om het pro gramma, dat zij zich voor 1966 heeft voorgenomen, uit te voeren. De C.H.U. stemde tegen de verhoging van de omzetbelasting op tal van goede ren, maar ging akkoord met de verhoging van accijns op benzine, tabak, alcohol en bier. P.S.P. en C.P.N. wezen zowel de ver hoging van de omzetbelasting als van de accijnzen af. Pndanks de bezwaren van prof. Zijlstra tegen de inflatoire werking van de be groting stemden de Anti-revolutionairen toch vóór de belastingverhogingen. Al leen de verhoging van de vennootschaps belasting wezen zij aï. Deze verhoging ondervond ook verzet bij de C.H.U. en de V.V.D. De Kamer keurde met algeme ne stemmen de wijziging van de Zegelwet goed, die voorziet in de afschaffing van het kwitantiezegel. Vele duizenden gastarbeiders uit Duits land en Nederland zullen de kerstdagen niet bij verwanten in hun vaderland kun nen doorbrengen, doordat de Duitse spoorwegen geen kans hebben gezien de onverwacht grote piek van verlofgan gers te vervoeren. Tienduizenden, .die geen gebruik hadden gemaakt van de aan bevolen mogelijkheid tot plaatsreservering zijn op de Duitse stations teleurgesteld achtergebleven. In de keuken van een pension voor bui tenlandse arbeidskrachten in Rotterdam is woensdagavond een 35-jarige Turk door zijn zeventien jaar oudere zwager met een dolkmes in de rug gestoken. Het slachtoffer, Axic Ali, een wegwerker die sinds enige tijd in Rotterdam woont en werkt, moest met ernstige verwondin gen worden opgenomen in het Zuiderzie kenhuis. Hij verkeert thans buiten levens gevaar. De dader is gearresteerd. De 63-jarige B. ter Avest uit Beckum Is dodelijk verongelukt toen hij met zijn fiets de Haaksbergerstraat opreed. Hij werd aangereden door een auto. De 54-jarige bromfietser J. J. H. Mor- sink uit Oldenzaal is bij een aanrijding in Oldenzaal ernstig aan het hoofd ge wond geraakt. In het ziekenhuis Zieken- zorg in Enschede is de man overleden. De zestienjarige scholier A. C. E. van der Veen uit Lienden is te Echteld door •en auto aangereden. Hij was op slag dood. De 56-jarige heer H. J. Vruggink uit Hengelo (God.), die maandag in Vorden werd aangereden door een bromfietser, is in het algemeen ziekenhuis in Zutphen aan zijn verwondingen overleden. In de gemeente Leende is de 88-jarige H. A. van Asten uit deze gemeente, toen hij met zijn rijwiel de door Leende lo pende rijksweg Eindhoven-Roermond overstak, door een auto aangereden en ge dood. Ter hoogte van de brug „De laatste stuiver" tussen Buitenpost en Visvliet is woensdagmiddag de 53-jarige wielrijder J. Herrema uit KoIIum bij het overste ken van de rijksweg Leeuwarden-Gronin- gen door een bestelauto aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun Vliegende kratten", alle leeft. Frans Hals, vandaag 20 u.: „Irma la Douche", 18 j. Vrijdag geen filmvoorstel ling. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Sneeuwitje", alle leeft. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Zorba de Griek", 18 j. Vrijdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Help!", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Goliath en de zonden van Babyion", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair Lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 uur. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 1017 u., zondags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen ver zameling. Dagelijks van 10-17 u. en zon dags van 13-17 u. Teylers Museum, Spaame 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente ten toonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religeuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 10-18 u. en van 20-22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van .10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 10-17 en 19.30-22 uur. Artificia, (Heemstede): Expositie van tekeningen van H. L. Prenen en beeld houwwerk van Anneke Höfte. Op werk dagen van 9.30 tot" 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Sportacademie Nauwelaerts de Agé (Overveen): Expositie van tekeningen van Piet Klaasse. Geopend van 10-22 u. en zaterdags van 10-17 u. Tot 3 januari. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 1017 u. Tot 1 januari. DONDERDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, géén filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: Station 3-Topsecret". Hoeve Adrichem, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: Idem voor ouderen door Kennemerstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70; gesloten. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. VRIJDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Zorba, de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Station 3-Topsecret". Luxor Theater, 20 uur: „Ontsnapping van Corregidor". Grote Kerk, 23 uur: Kerstzang, met mevr. de Bree-Visser, solist. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phuisstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg -61, geopend van 15-21 uur. Oos ter wijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. DONDERDAG 23 DECEMBER Citty, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Stadhuis, van 19 tot 21.50 uur: Tentoon stelling Fotokring Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 24 DECEMBER City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Stadsschouwburg, 20 u.: „Quo Vadis". Petrakerk, Merwedestraat, IJmuiden, 20 uur: Volkskerstzang met medewerking van het Algemeen Velser Bejaardenkoor. Stadhuis, van 19 tot 21.50 uur: Fototen toonstelling Fotokring Velsen. De expositie is elke dag dezelfde uren geopend tot en met 29 december, behalve op de beide kerstdagen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 en 19- 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k.-bibliotheek): 19-21.30 uur. R.k.-Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 en 19-21 uur; 16.30-17.30 uur voor de jeugd; filiaal Velsen-Noord: 14-17 en 19-21 uur. I Neratoom bouwt „Athene". De technische hogeschool te Eindhoven zal in 1967 de beschikking krijgen over een onder- wijsreactor met een vermogen van 10 kw thermisch. De reactor wordt door Neratoom gebouwd naar een ontwerp van het Reactor Centrum Nederland. Voor dit project is totaal ruim 4,5 mil joen gulden uitgetrokken. Inspecteur-generaal. De inspecteur-gene raal van het onderwijs, mr. ir. M. Goote, gaat op 1 september 1966 met pensioen. Tot zijn opvolger zal worden benoemd dr. A. de Jong te Dordrecht, thans coördinerend inspecteur van het voor bereidend hoger- en middelbaar onder wijs en na 1 januari inspecteur in alge mene dienst, toegevoegd aan de inspec teur-generaal. Voorrang. Hoewel B. en W. van Amster dam in het algemeen niets voelen voor voorrangswegen in de bebouwde kom, hebben zij besloten volgend jaar voor drie maanden van de Buitenveldertse- laan in de gelijknamige tuinstad een- weg met voorrang op de kruisende we gen te maken. De verkeerspolitie is van oordeel dat verschillende hoofdwegen door de stad voorrangsroutes zouden moeten worden. Nieuwe studierichting. Aan de technische hogeschool te Eindhoven zal bij wijze van experiment per 1 september 1966 de studierichting der bedrijfskunde bin nen de afdeling der algemene weten schappen worden ingesteld. Het studie programma omvat het propadeutisch examen werktuigbouwkunde, het kan didaatsexamen en het doctoraal examen in bedrijfskunde met de titel van ingenieur. Vermist. De 16-jarige scholier G. J. Meijer uit Enschede wordt sinds vrijdagmiddag vermist. Vermoedelijk is de jongen uit vrees voor een slecht rapport weggelo pen. Advertentie gouden ring met twee parels 125 Hans en Anneke van der Heijden edelsmid - naaldkunstenares Spekstr. 3 (achter de Vleeshal) tel. 15745 VVVUMAAnmrWVVVVVIAAMVVWMWUWUVWVWVMMIMWI MMVWWtfWWWIfWUUWVWWWWVWVWyVWWIAAAAAfVWWVWW Het K.N.M.I. deelt mee: Donderdagoch tend kwam boven de Ierse Zee een nieu we oceaandepressie aan. Het eerste front drong vannacht ons land binnen, maar veroorzaakte weinig regen. De regenzone van een tweede front bereikte reeds de Noordzeekust. Het had vooral in Engeland en West-Frankrijk veel regen veroorzaakt. De wind wakkerde voor de kust tot 7 aan. Achter het front stroomt met zuid westelijke wind iets zachtere oceaanlucht binnen met veranderlijke bewolking en nog enkele buien. Midden op de oceaan wordt een nieuwe depressie in de westcir culatie opgenomen. Waarschijnlijk gaat deze morgenavond het weer in ons land al weer beïnvloeden, zodat het weer de komende dagen onbestendig, van karakter blijft. Maximum-temperaturen 00 l C M d binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. C A-< 5 6 <u c Den Helder geh. bew. z 7 0.4 Ypenburg geh. bew. zzo 7 0 Vlissingen geh. bew. zo 7 0 Eelde geh. bew. •6 0.1 De Bilt geh. bew. zo 7 0.2 Twente geh. bew. z 5 1 Eindhoven geh. bew. zo 6 0.2 Z.-Limburg geh. bew. zo 6 0.1 Helsinki sneeuw z -3 2 Stockholm sneeuw windst -7 0.4 Oslo geh. bew. no 0 Kopenhagen geh. bew. z 2 0 Aberdeen regen nnw 5 1 Londen regen zzo 8 8 Amsterdam geh. bew. zzo 7 0 Brussel geh. bew. 6 0 Luxemburg geh. bew. ozo 3 0.5 Parijs regen z 8 0.1 Bordeaux motregen zw 7 8 Grenoble geh. bew. windst. 6 0 Nice zw. bew. nnw 14 0 Berlijn geh. bew. zo 3 0 Frankfort geh. bew. ozo 5 0.1 München onbewolkt ozo 2 0.6 Zurich z\v. bew. nno 2 0.1 Genève zw. bew. w 5 0 Locarno onbewolkt 0 li 0 Wenen zw. bew. no 5 0.2 Innsbruck onbewolkt wzw 4 0.1 Belgrado sneeuw w 12 3 Athene onbewolkt n 0 Rome onbewolkt windst. 0 Barcelona zw. bew. n 11 0 Madrid geh. bew. zzw 8 0.4 Mallorca licht bew. wzw 16 0 Lissabon motregen ver. 8 0.1 Donderdag 23 december Zon op 08.47 uur; onder 16.31 uur. Maan op 09.40 uur; onder 16.43 uur. Vrijdag 24 december Zon op 08.47 uur, onder 16.32 uur Maan op 10.29 uur, onder 17.41 uur. Maanstanden Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 23 december Hoog water 3.59 uur en 16.11 uur. Laag water 11.55 uur en uur. Vrijdag 24 december Hoog water 4.38 uur en 16.50 uur. Laag water 0.15 uur en 12.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2