Hollandse kerstboom op gestrand schip De „Santa Kyriaki" voelt zich al een maand als een vis op het droge I IJmuidense winkeliers verrasten bemanning met gulle kerstgaven Bij COR OLY COR OLY Barbie LOENDERSLOOT -I Betaling abonnementsgeld per giro A. van den Berg Neem nu een kwartaalabonnement! nog oude prijzen!! Examens Muziekschool V eisen Bewoners woonwagen kamp vierden kerstfeest in Kennemer Theater Kort IJmond nieuws Geslaagd kerstfeest voor bejaarden in gebouw Concordia Zelf filmen Hij was té vroom Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 januari gratis hmmMBÉmP1 BROMFIETSEN WORDEN DUURDER Ook voor VERSE VIS Voor de POLITIERECHTER DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 5 V' .#j*? U it stalling Geen pretje Bergingswerk Vishandel M. OTTE Haarlems amateurteam voor Vierbondentoernooi T rampolinespringen Wijkverpleging Wit-Gele Kruis Zaal uitgestuurd Wielrijdster op voetpad aangereden Dierenarts Burgerlijke stand van Beverwijk -fr per kwartaal ƒ11.05 f V \'v. .s s. ,r,y yyy - (Van een onzer verslaggevers) Morgen is het precies een maand geleden dat het Liberiaanse vracht schip „Santa Kyriaki" in een zware storm hoog op het zuiderstrand bij IJ muiden werd geworpen. Met een bliksemactie bracht een helikopter van de marine tien leden van de Griekse bemanning in veiligheid. Zeven man bleven op de ruim 2800 ton metende vrachtvaarder achter. Sinds gistermorgen zijn dat er zes, want kapitein Nikiforos is door zijn reder naar Antwerpen geroepen om het bevel over een ander schip op zich te nemen. Plaatsvervangend gezagvoerder op de gestrande Liberiaan is nu de 24-jarige eerste stuurman Dimitrios Kaperonis, een jongeman met een gelaatsuitdrukking alsof hij nog altijd elke nacht wakker ligt om over de pech van zijn schip na te denken en daar overdag geen geheim van maakt. Toch hebben de sombere eerste officier van de „Santa Kyriaki" en zijn niet veel opgewekter kijkende mannen dezer dagen op dat stukje strand tussen de duinen en de zee, die alleen bij vloed aan de ver weerde onderkant van het schip komt lik ken, iets beleefd dat hun later als een mildere herinnering aan het koude Hol land zal bijblijven. Een dozijn IJmuiden se winkeliers heeft namelijk het prijzens waardige gebaar gemaakt om de zes Grieken bijzonder gul op allerlei kerstga ven te tracteren. Een kerstboom compleet met electri- sche verlichting en een overvloed van drink- en eetwaren, zoals flessen wijn, sigaren en sigaretten, Edammer kazen, kerstkransen, koeken, dadels, noten en tal van andere lekkernijen ter waarde van enkele honderden guldens werden voor de verbaasde zeelieden uitgestald. „Deze kerstverrassing hebben we bui tengewoon op prijs gesteld. Het was ge weldig. Mijn mannen wisten niet hoe ze het hadden. Ze zijn in lange tijd niet zo Een aantal IJmuidense winkeliers heeft de overgebleven bemanning van de gestrande Liberiaan aangenaam verrast met een opgetuigde kerstboom en een overvloed van geschenken. Het kostte enige moeite om het boompje op de sterk aflopende vloer van de officiersmessroom overeind te houden. verwend geweest," zegt stuurman Kape ronis met een glimlacht. De kerstboom met daaronder de goede gaven van de IJmuidense middenstan ders staat wat wankel op de schuinaflo- pende vloer van de officiers-messroom. Op een van de houten wanden is met strookjes papier „Merry Christmas" ge plakt. Enkele Grieken de meesten spreken alleen hun moedertaal staan er wat verlegen bij. Slechts na enige aan drang van hun stuurman willen ze gefoto grafeerd worden. Door de smoezelige pa trijspoorten kan je een stukje strand zien dat steeds meer door kabbelende golven wordt overspoeld want het is opkomend water. Als we stuurman Kaperonis, die vloei end Engels spreekt, vragen of hij er een idee van heeft hoe lang het zal duren voordat het schip vlot getrokken zal wor den haalt hij de schouders op. „Een goe de maand denk ik. Misschien ook langer en het kan ook zijn dat het helemaal niet lukt. Het is natuurlijk geen pretje om al die tijd aan boord te moeten blijven, maar zo zijn nu eenmaal de orders." Intussen zijn de voorbereidingen voor de verlossing van de „Santa Kyriaki" uit haar isolement op het IJmuidense strand in volle gang. Gisteren hebben enkele sleepboten en het bergingsvaartuig „Oc topus" van Bureau Wijsmuller uit IJmui- den de kabelverbinding tot stand gebracht tussen de Liberiaan en de zogenoemde ge- mm I 'S/ Mistroostig kijken deze Griekse be manningsleden van de „Santa Kyria ki" neer op het IJmuidense strand waar hun schip op het droge nog altijd veel bekijks heeft. katte ankers die enige honderden meters van het strand in zee zijn uitgezet. Zodra de weersomstandigheden gunsti ger zijn wordt begonnen met het graven van een bassin rondom het schip waarna getracht zal worden de Liberiaan zover om te trekken dat het met het achter schip naar de kant van de zee komt te liggen. Pas dan kan het eigenlijke zware bergingswerk met behulp van sterke sleep boten en waarbij ook de machines van de Liberiaan ingeschakeld zullen worden, beginnen. Maar eer het zover is zal de uitge telde „Santa Kyriaki" na de vele tien duizenden die zich al aan de vrachtvaar der hebben vergaapt nog ettelijke bezoe- Advertentie Ja, zelfs nog goedkoper!! Kom beslist eens kijken Breestraat 108 - Beverwijk Telefoon 24627. Aan de Muziekschool Velsen werden deze maand examens afgenomen. Geslaagd zijn de volgende kandidaten. Voor het examen A.: J. Jansen, L. Arisz, R. Maarleveld en E. Kremer. Voor het examen B.: Th. Molenaar, Ch. v. d. Steeg en J. Breetveld. Voor het examen C.: S. Heeremans, J. Breetveld, A. Mak, P. van Kampen, N. Molenaar en B. Molenaar. Advertentie GROENEWEG 46 - IJMUIDEN - TEL 2226 Op het Vierbondentoernooi te Zeist dat op 2 januari zal worden gehouden en waarin buiten het amateurteam van de afdeling Haarlem van de KNVB verte genwoordigd zullen zijn de amateurteams van de afdelingen Amsterdam, Utrecht en Noord-Holland, zal het Haarlems amateurelftal er als volgt uitzien: F. Heemskerk (Schoten); H. Kuyper (ETO), A. Stet (VVB), J. van Schagen (Velsen) en R. de Boer (Stormvogels), C. van de Berg (Hillegom) en Oldenburg (ETO); K. de Koning (ETO), F. Cleeren (Stormvogels), W. Wortel (Stormvogels en C. Glas (Stormvogels). De reserves zijn: A. van de Boogaard (VVB), C. Paaij (VVB) en L. Jonker (Kennemers). kers naar zich toe trekken. Het blijft im mers een zeldzaam buitenkansje om een gestrand schip van zo dichtbij te kunnen bekijken en zelfs aan te raken. Om maar niet te spreken van de ontelbare keren dat de hulpeloze Liberiaan reeds door be roeps- en amateurfotografen in het vizier is genomen. En er zullen in de komende weken nog heel wat „kiekjes" bij komen, dachten we zo. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijk ma ken door uw giro-opdracht te ver zenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwi tanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant ver melden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Het trampolinespringen, waartoe de mo gelijkheid in de IJmuider Courant van za terdag 18 december alleen werd toege schreven als lid van T.B.Y., althans in IJmuiden en omgeving, wordt bij meer verenigingen in Velsen mogelijk gemaakt. V.G.V. en de gymnastiekafdeling van de culturele sportbond zijn enkele van die verenigingen. Advertentie Voor een grote sortering Zoutjes, o.a. Verkade, Smith's Chips, Nibbit, Duyvis noten en pinda's, enz. naar WIJK AAN ZEEËRWEG 51 Het adres voor de betere levensmiddelen Tevens een grote sortering in VIS- en FRUITCONSERVEN van DELMONTE In een van de zalen van het Kennemer Theater te Beverwijk, voor dit doel toe passelijk en smaakvol versierd, hebben de bewoners van het woonwagenkamp gister avond een mooie kerstviering beleefd. De christelijke jeugdmuziekvereniging Sursum Corda uit Den Helder nam een groot deel van het programma voor haar rekening. Deze muziekvereniging is een interkerkelijke groep jongelui, .die zich vooral verdienstelijk maakt door muzikale bezoeken aan ziekenhuizen, sanatoria en verpleeginrichtingen. De jongelui leverden ook gisteravond zeer goede prestaties. Voorts werd er een klankbeeld met dia's, „de Heerdersfluit" getiteld gegeven. De dames De Bree en Schuitema brach ten een aantal kerstliederen ten gehore. Bovendien werden er twee korte films ge draaid, die een kerstimpressie gaven. Pater A. G. Koot en ds. G. W. IJzer man hielden een korte kerstoverdenking. De heer H. Bakker, voorzitter van de Hervormde diaconale commissie voor trekkenden welke commissie deze kerst viering in samenwerking met de Stichting r.k. woonwagenwerk IJmond organiseer de liet de gedachten teruggaan over het bijna afgelopen jaar, een jaar dat ook voor de kampbewoners voor- en tegen spoed heeft gebracht. De heer Bakker noemde het bijzonder jammed, dat de commissie er niet in ge slaagd was te komen tot het treffen van de juiste voorzieningen in het woonwagen kamp. Zij zou echter blijven aandringen op betere sanitaire voorzieningen, minder modder en betere mogelijkheden tot sa menkomsten. Op zaterdag 25 en zondag 26 december zal de dienst voor de wijkverpleging van het Wit-Gele Kruis worden waargenomen door zuster Th. van der Laan, Verbin dingsstraat 17, Velsen-noord, el. 02510- 26443. Drie keer veroordeelde de Haarlemse politierechter gistermorgen tot twee we ken gevangenisstraf. Het betrof rijden on der invloed en rijden terwijl de bevoegd heid was ontzegd. Op 24 juni reed een 22-jarige monteur uit Bennebroek met de bestelauto van zijn baas in Heemstede toen hij werd aangehouden. Het bleek dat de politie rechter in Den Haag hem al voor be paalde tijd de rijbevoegdheid had ont zegd. Toch was de monteur in de nacht van 24 juni achter het stuur gaan zo verklaarde hij zijn tocht. Dit ritje kwam hem op twee weken gevangenis straf en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid te staan, conform de eis. De tweede gevangenisstraf van twee weken kreeg een 23-jarige barkeeper uit Heemstede. Op 25 augustus reed hij op de Zandvoortselaan in Heemstede tegen een geparkeerde auto op. Daarna reed hij door. Bij een bloedproef werd een al coholpromillage van 1.05 geconstateerd. De barkeeper zelf meende niet dat hij onder invloed was geweest. Hij vertelde dat hij zich niet bij de politie had ge meld omdat hij tengevolge van de bot sing met de stilstaande auto was gewond en naar huis was gegaan. De officier van justitie was een andere mening toege- den en eiste een gevangenisstraf van drie weken en twee jaar ontzegging. De po litierechter hield de ontzegging aan, maar maakte van de gevangenisstraf twee we ken. Accordeonconcert. De Beverwijkse accordeonvereniging zal maandagavond 29 december een accordeonconcert geven in het Rodekruisziekenhuis. Het orkest zal worden gedirigeerd door Albert de Wolf. Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann houdt maandag 27 december geen spreekuur. De heer J. G. Kolkman, wethouder voor Financiën, is verhinderd om woensdag 29 december spreekuur te houden. Schaatsen. Als het gaat vriezen zal er in Heemskerk op twee ijsbanen ge schaatst worden. Naast de baan aan de Laan van Assumburg, welke vorig jaar werd aangelegd, is nu ook een baan in aanleg in de weide links van de Mozart- straat. Een en ander is van tijdelijke aard, in afwachting van de realisering van het definitieve sportcomplex in het plan „De Maer", waarin ook een ijsbaan is opgenomen. Bejaardentehuis. De Sint Agnesstich- ting te Heemskerk heeft mejuffrouw N. van Beek benoemd tot directrice van het Sint Agnesbejaardentehuis, dat momen teel in het stadium van afbouw verkeert. Mejuffrouw Van Beek, die half januari naar Heemskerk komt, is 51 jaar oud en is thans nog hoofd van de huishouding in het Sint Annabejaardentehuis te Nijme gen. Een gedeelte van het nieuwe tehuis te Heemskerk, 22 woningen voor alleen staanden, zal eind februari 1966 in gebruik worden genomen. Enkele maanden later zal de rest successievelijk volgen. Het tehuis zal plaatsbieden een 93 bejaarden en 18 personeelsleden. „Dit is hier geen recht", riep een 48- jarige huisvrouw uit Bennebroek toen'ze de eis hoorde van 75 boete. Ondanks herhaalde waarschuwingen van de poli tierechter hield zij haar mond niet en viel zij de rechter steeds in de rede. „Dan gaat u er maar uit", vond deze, en zo hoorde de vrouw haar veroordeling con form de eis niet meer. De huisvrouw stond terecht omdat zij haar buurvrouw en de 19-jarige dochter van deze vrouw minder fraaie dingen naar het hoofd had geslin gerd. Ook in de rechtzaal kon zij haar mond nog niet houden over het gedrag van de buurvrouw en over de toestand daar thuis. De buurvrouw en haar doch ter zwegen wijselijk. In de Baanstraat in Beverwijk is woens dagmorgen om elf uur een 58-jarige wiel rijdster aangereden door een V.W.-busje, waarna zij met een gebroken linkerenkel naar het Rode Kruisziekenhuis moest worden overgebracht. De oorzaak van het ongeval was gelegen in het feit, dat de wielrijdster door een opgebroken wegdek op het vèrhoogde voetpad was gaan rij den, juist op het ogenblik dat een V.W.- busje zich via een uitrit naar de rijbaan wilde begeven. Toen de bestuurder daar van merkte dat hem dit in één draai niet zou gelukken stopte hij, op welke ma noeuvre de wielrijdster niet was be dacht. Zij botste tegen de wagen. Zaterdag 25 en zondag 26 december wordt de dienst voor zieke huisdieren in de gemeente Velsen waargenomen door de dierenarts Th. C. Winkel, Van Tuyll- weg 17, te Velsen-zuid, tel. 8236. Ruim tweehonderd bejaarden hebben gisteren het kerstfeest gevierd in het ge bouw Concordia aan de Doodweg te Vel- sen-Noord. Deze kerstviering werd moge lijk gemaakt door het Leger des Heils, dat hierbij zeer veel medewerking heeft ondervonden van de directie van de pa pierfabriek in Velsen-Noord. Voor het vervoer van de gasten waren vijf autobussen ingeschakeld. De feeste lijke bijeenkomst in het versierde gebouw begon met een broodmaaltijd, gevolgd door een tableau en het optreden van het legerbejaardenkoor, onder leiding van zuster Stolp, en het zangkorps van het Leger, onder leiding van zuster Hagen doorn. Een kindergroep voerde een kaar senzangspel op. Het muziekkorps van het leger onder kapelmeester J. W. Daemen speelde de gehele avond. In de pauze werden verversingen aan geboden. Ook het programma dat hierna werd uitgevoerd stond in het teken van Kerstmis. Aan alle gasten werd een kerst pakket uitgereikt. De geslaagde kerstvie ring werd geleid door kapiteine Hiene- kamp van het Leger des Heils. GEBOREN Ellen L., d. v. C. M. van Rooy en L. L. Vermeulen; Johannes, z. v. J. Wassenaar en J. Tholen; Sonja M., d. v. IJ. D. Stappers en A. Frankfurt; Robert, z. v. G. Ruiter en B. G. van Steijn; Albertus J. N. P., z. v. J. N. Pirovano en T. K. Boots; Jan P. E., z. v. F. Hofman en L. Hoebeke; Marianne, d v. O. A. Schülski en E. Troost; Erica J., d. v. D. W. Otte en A. Ketting; Victoria, d. v. F. Rubio Merlo en M. San chez Romero; Paulina M., d. v. E. A. Dui ker en M. G. Hergarden; Monique J„ d. v. C. J. Berrevoets en A. C. F. Gootjes. ONDERTROUWD G. Vlogtman en J. M. de Vries; J. Clemens en M. E. Vessies; J. Melgerd en A. E. Jacobs. GETROUWD J. L. M. van Osch en P. A. M. F. Stultiens; N. H. van der Kolk en D. M. Lubbers; D. de Ruig en W. M. Migchielsen; A. C. Noordermeer en M. H. Buurman; P. T. Fietsma en A. Peereboom; J. Verbaan en H. E. Spruit; J. A. Blom en T. van Lieshout; R. van der Wel en C. ten Dam; H. S. Joost en J. R. Visser; P. Plet ting en H. A. Smits; J. G. Bekker en R. W. Eleveld. OVERLEDEN G. J. Krom, oud 67 jaar; E. Beumer, 77 j.; M. J. van der Waart, 91 j.; M. van Dillen, 57 j.; H. Honing, 82 j.; N. G. Kors, 94 j. Advertentie en haar vrienden en vriendinnen Ken, Allan, Ricky en Midge, Skooter, Skipper, zijn weer ruim voorradig. Ook zijn er weer leuke moderne man teltjes, jurkjes, en schoentjes ontvangen. Kortom de gehele garderobe is ver nieuwd volgens de laatste mode Kom het hele stel eens bewonderen bij Lange Nieuwstraat 433 - 435, IJmuiden Telefoon 4654. De werkgroep kadervorming voor crea tief werk van de Gemeenschapsraad Heemskerk organiseert onder de titel „Zelf filmen" een praktische cursus voor de bezitters van een smalfilmcamera en voor hen, die van plan zijn er een te ko pen. De cursus is voor de camera- en niet- camerabezitters. Hij wordt gegeven in slot Assumburg en omvat 12 avonden, te we ten de woensdagavonden 5, 12, 19 en 26 januari en de donderdagavonden 3, 10, 17, 24 februari en 3, 10, 17 en 24 maart. In een rooms-katholieke kerk in Ven- lo deed een man zo vroom dat dit bij enkele kerkgangers opviel. Ze ver trouwden het niet en merkten dat de man grote belangstelling toonde voor de offerblokken. De politie werd gewaarschuwd en tijdens een verhoor kwam aan het licht dat de man, een Duitser uit het grens- plaatsje Viersen. op verschillende plaatsen in noord-Limburg offerblok ken had gelicht. De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 1 januari a.s. een abonnement op IJmuider Courant Handtekening ,U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5