Talrijke borden ten spijt Onduidelijke verkeerssituatie ten zuiden van Velser tunnel 70 RENAULT A.R.deBOER|[frwrm FAILLISSEMENTEN Kerstwijding in de Gereformeerde Kerk te Velsen-Noord Loos brandalarm In de vishal en op zee Voetgangster aangereden in Lange Nieuwstraat Motorrijder gewond in Velsen-Noord Kerstconcert in „Concordia" Vermiste satelliet Oscar-4 ontdekt Mr. G. van Hall nog drie jaar burgemeester Jongen liep op Zeeweg tegen een auto op Griekse zeelieden probeerden auto te ontvreemden Uitzonderlijk kerstconcert in Heemskerk Sociale atlas van Noord-Holland: een goede informatiebron A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloeuisierkunst VRIJDAG 24 DECEMBER 1965 H Velserbeek N.V. adriaan bakker TAXI 6200 Kerkelijk nieuws Begroting produktschap Drukkerij P. W. Nijssen De verbreding van het Noordzee kanaal neemt steeds duidelijker vor men aan. De graafmachines op de zui delijke kanaaloever zijn thans opge rukt tot op enkele honderden meters van de Velser tunnel. De waterweg zal op deze plaats tientallen meters worden verbreed. iiisi mmiS r3! to Ondanks een opvallende bewegwijzering door middel van een groot aantal ver keersborden en -pijlen blijft de verkeers situatie ten zuiden van de Velser tunnel, waar de aanleg van nieuwe wegen in vol le gang is, onoverzichtelijk en dus niet van gevaar ontbloot. Vooral de splitsing van de rijksweg Haarlem-Alkmaar ter hoogte van het via duct, waarover heen straks de nieuwe rijksweg 6 (Velser tunnel-Badhoevedorp) zal lopen, geeft herhaaldelijk aanleiding tot plotseling afremmen en onverhoedse stuurmanoeuvres met alle risico's van dien. Dit is voornamelijk een-gevolg van het feit dat de automobilisten, komende uit de richting van Haarlem nogmaals ondanks de duidelijke aanwezigheid van waarschuwingsborden toch nog vrij plotseling met deze wegsplitsing worden geconfronteerd en dan vaak pas op het al lerlaatste moment van richting verande ren om óf de weg' door de tunnel naar Beverwijk en Alkmaar te nemen óf rechts af te slaan naar de Amsterdamseweg met bestemming Velsen-IJmuiden of Amster dam. Wie dagelijks meermalen deze route Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 SHOW van INRUILAUTOMOBIELEN zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk. De Gereformeerde Kerk in Velsen- Noord hield donderdagavond haar kerst- zangdienst. De kerk was geheel bezet en dit kwam vooral de samenzang, die ein digde met het „Ere zij God", ten goede. Het Evangelisatiekoor, jaren achtereen geleid door de heer H. Slings, moest de ze keer wegens zijn ziekte worden toever trouwd aan de heer M. Ros, die ook het Christelijk Jeugdkoor onder zijn hoede heeft gekregen. Ook aan het orgel zat een y er vanger; de heer Th. G. Kohier, die meestal het or gel bij zangdiensten bespeelt, heeft het gisteravond over moeten laten aan de kerkorganist Dik Fisser. De liturgie werd verzorgd door de heer A. Kok. Het aantal koorleden was kleiner dan voorheen en dit was wel merkbaar. Het gemengde koor heeft een nieuwe naam, „Jehallelel", gekregen. Ds. J. van Arkel uit Haarlem mediteer de over „Kerstfeest vandaag? Waar is Gods liefde?" Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTKAAT 413 - TELEF. 6321 rijdt zal wel tijdig de juiste weg kiezen, maar voor degenen die ter plaatse min der bekend zijn is het een vrij onzekere bedoening, die 's avonds nog toeneemt om dat de verlichting bij dit punt niet uit munt door helderheid. Men heeft ons ver zekerd dat deze ongewenste en zeker niet in het onderhavige wegenplan voorgeschre ven toestand van zeer tijdelijke aard is. Er zullen ter plaatse voorzieningen wor den getroffen die het maken van noodlot tige vergissingen tot een minimum zullen beperken. Voorlopig blijft scherp uitkijken op dit weggedeelte bij de Velser tunnel de boodschap! Voorbijgangers zagen donderdag grote rookwolken komen uit een huis aan de Kennemerlaan in IJmuiden. De gewaar schuwde brandweer trof niemand thuis aan. De „rook" bleek afkomstig te zijn uit een ketel met water die op een brandend gasstel stond. Donderdag' Bij de aanvoer van donderdag waren 1020 kisten tong en tarbot, 6 heilbot, 370 schol, 35 schar, 860 schelvis, 540 wijting, 570 gul en kabeljauw en 65 kool vis. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4.60-3.80, gr. tong 5.79-5.50, grm. tong 6.62-6.32, kim. tong 6.57-5.85, kl. tong I 2.91-2.60, kl. tong II 1.41-1.24, tarbot I 7.35-6.60 Per 125 kilogram: grote kabeljauw 224- 76. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 43-39, kim. schol en kl. schol I 42-38, kl. schol II 48-32, schar 19-10, verse haring 44-26, kleine haai 21-20, kl. koolvis zw. 25- 15, kl. koolvis wit 36-30, kl. schelvis II 22- 15, gestripte wijting 24-15, dichte wijting •26-10, grote gul 4L35, middel gul 36-30, kl. gul 18-22. Donderdag werden te IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: Kw 149-19.350, Kw 212-14.940. Kw 206- 16.570, Kw 194-13.130, Kw 109 en Kw 179- 865, Kw 160-3470, IJm. 18-11.100. Aanvoer van vrijdag Vijfentwintig vaartuigen hebben vrijdag morgen 4210 kisten vis 50.000 kilogram tong en 60 stijve kabeljauwen aangevoerd Bij de aanvoer waren: 180 kisten schel vis, 350 gestripte wijting, 510 dichte wij ting, 80 gul en kabeljauw, 1480 haring, 720 kleine kisten haring, 380 schol, 80 tarbot en 150 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 4-3.80, tarbot 5.80-4.50, grote tong 5.63-5.47, groot middel tong 6.44-6.22, kleinmiddel tong 6.18-5.98, tong een 2.94-2.58, tong twee 1.44 I.27. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 100- 94. middel kabeljauw 92-90. Per tien stuks: grote kabeljauw 124-65, middel kabeljauw 46-38. Per hoop: vleet 126-100. Per 50 kilogram: schelvis een 32, schel vis een 32, schelvis twee 22-15, kabeljauw een 38-30, kabeljauw twee 35-30, kabel jauw drie 25-18, grote en middel schol 43- 39, kleinmiddel en schol een 43-38, schol twee 47-40, schol drie 43-48, haai 17, ge stripte wijting 20-11, dichte wijting 12-10, haring 39-26, tarbot 290-54, krabben 12-10, hake twee 146, hammen 184-164. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 40 kisten schelvis, 150 wij ting, 40 gul, 300 haring, 130 kleine kisten haring, 200 schol en 17:500 kilogram tong Katwijk KW101 met 205, KW43 met 191, KW80 met 121 en KW41 rpet 226 kantjes haring. Prijzen: van 53.90 tot 60.20 per kantje. Besommingen van vrijdag Te IJmuiden werden vrijdagmorgen de volgende besommingen, in gulden, ge maakt: KW165-12.670, KW225-14.990, KW 125-7640, KW101-23.960, KW222-13.850, KW 24-3840, KW59-2940, KW98-6880, IJM56- II.0000, IJM7-2940, IJM60-2400, HD79- 4870. De foto toont het gedeelte van de rijksweg HaarlemAlkmaar ten zuiden van de Velsertunnel waar deze weg (rechts) een afsplitsing heeft voor het verkeer in de richting van VeisenIJmuiden en Amster dam. Hoewel er (te?) veel borden staan is de situatie ter plaatse vrij onoverzichtelijk. Advertentie vlees- en vleesprodukten wijk aan zee. tel 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf Donderdagmorgen stak een 77-jarige inwoonster van Velsen op de hoek van de Lange Nieuwstraat en de Dinkelstraat in IJmuiden zonder voldoende op het ver keer te letten de weg over. Een 42-jarige Haarlemmeer reed met zijn motorfiets tegen haar op. De vrouw liep verwondin gen aan haar hoofd en een hand op. Op de hoek van de Wenckebachstraat en de Grote Hout- of Koningsweg in Vel sen-Noord verleende een motorrijder van ochtend om half zes geen voorrang aan een bromfietser. Ten gevolge van de hierdoor ontstane botsing werden beiden gewond. De bromfietser is een 60-jarige inwoner van Beverwijk, de motorrijder een Italiaan, woonachtig op de Arosa Sun. -Voor het kerstconcert dat donderdag avond door de harmonie „De Eendracht" en het Engelmunduskoor van Velsen-Zuid in het gebouw Concordia aan de Doodweg te Velsen-Noord werd gegeven bestond zeer matige belangstelling. Het slechte weer zal hierin wel een rol hebben ge speeld. Overigens zou een meer centraal gelegen punt in het noordelijk deel van de gemeente Velsen ongetwijfeld meer be langstellenden hebben getrokken. De gezamenlijke repetities van harmo nie en koor waren wel wat laat begon nen en dit was gisteravond wel merk baar. De kerstverhalen van mevrouw Van Lier deden wat kinderlijk aan; haar gehoor bestond tenslotte uit volwassenen. ROTTERDAM Twee Duitse radiosta tions, de DL9-AR in Noord-Duitsland en de DL0-VB (de sterrewacht in Bochum), hebben de Oscar-4 satelliet ontdekt, waar mee tot dusver geen verbindingen tot stand waren gebracht. De Oscar-4 zou een baan beschrijven tussen 195 en 32000 kilo meter van het aardoppervlak en heeft precies een omlooptijd van 560 minuten. Een Zwitsers station, de HB9-RG, uit de omgeving van Zürich, heeft via de com municatiesatelliet een bericht uitgezonden dat zwak, maar verstaanbaar, is doorge komen. Daarmee is de bruikbaarheid van de satelliet bewezen. Amateurzenders kunnen de Oscar-4 be luisteren op een frequentie van 431.962 mes en met een frequentie van 144.1 de satelliet aanspreken. De satelliet zendt dan het bericht weer uit op een frequen tie van 431.936 mes. Men wordt verzocht berichten over ont vangsten door te geven aan de Veron-ver bindingsman H. Ripet in Schiedam, of aan de Oscar-coördinator in Bussum. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Burgemeester mr. G. van Hall zal zich niet kandidaat stellen voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer. Zijn besluit hiertoe deelde hij gis termiddag mee in de gemeenteraadsver gadering. „Met grote voldoening kan ik u zeggen dat ik nog ruim drie jaar burge meester van Amsterdam hoop te blij ven", zei hij. Mr. Van Hall zei verder, dat hij aanvankelijk op advies van zijn huisarts had gemeentd rustiger te moeten gaan werken. Het resultaat van het laat ste onderzoek is echter zo gunstig dat hij burgemeester zal blijven, „misschien als lastige burgemeester in een lastige stad" aldus mr. Van Hall. Mr. Van Hall zei voorts zeer ver heugd te zijn nu de Tweede Kamer het wetsontwerp Bijlmermeer heeft aangeno men. „Deze beslissing geeft mij het ge voel van een opnieuw beginnen. Wij staan voor de boeiende en zware opgave de Bijlmermeer vol te bouwen. Ik hoop nog ruim drie jaar aan deze nieuwe op gave te kunnen meewerken," zei hij. De rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 21 december in staat van faillissement verklaard: J. Goulooze, chauffeur, wonende te Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmer meer, Venneperweg 422. Rechter-Commis- saris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. J. Jansonius jr., advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 21 december 1965 opgeheven de fail lissementen van Cornelis Jacobus van Wieringen, wo nende te Badhoevedorp, gemeente Haar lemmermeer, Nieuwe Meerdijk 109, uit gesproken d.d. 2 februari 1965. Rechter commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Cu rator: mr. J. Verheus, advocaat en pro cureur te Haarlem. Johannes Bartholomeus van Dijk, wo nende te Haarlem, Spoorwegstraat nr. 16 zw. uitgesproken op 23 november 1965. Rechter-Commissaris: mr. J. Ph. Mulle- meister. Curator: mr. V. J. Nolet, advo caat en procureur te Haarlem. W. J. Dielemans, wonende te Haarlem, Ruighaverstraat 16 rood, uitgesproken d.d. 12 oktober 1965. Rechter-Commissaris: mr. J. Spreij. Curator: mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op dinsdag 21 de cember 1965 geëindigd het faillissement van: J. Keevel, aannemer, destijds wonende te Zandvoort, de Ruiterstraat 2, Flat IV, thans wonende te Amsterdam, uitgespro ken op 2 maart 1965, Rechter-Commissa ris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator: mr. Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa Ook uw adres voor trouwauto's. toer ritten en zittend ziekenvervoer. C. J. RADEMAKERS RIJNSTRAAT 91 - TEL 6200 - 6285 L. S. Römelingh, advocaat en procureur te Haarlem. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 21 december in staat van faillissement verklaard: Na intrekking van verleende surséance van betaling de N.V. Plastic- Industrie Vijfhuizen, gevestigd te Vijfhui zen, gemeente Haarlemmermeer, Spie ringweg 509. Rechter-Commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, advocaat en pro cureur te Haarlem. Een 16-jarige jongen uit het kinderte huis 'tVinkennest te Velsen rende don derdagmiddag plotseling de Zeeweg in IJmuiden op. Hij werd aangereden door een personenauto en tegen het wegdek geworpen. De knaap is ter observatie in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Vanochtend omstreeks vier uur kreeg de politie een melding dat twee mannen zich op verdachte wijze ophielden bij een aan de Keizer Wilhelmstraat in IJmuiden geparkeerde personenauto. Het tweetal bleek bij aanhouding thuis te horen op de bulk carrier „World Christian" en de Griekse nationaliteit te hebben. Op het politiebureau gaven de mannen toe in de auto te zijn geweest. Ze hadden vergeefs getracht de wagen te starten. Het kerstconcert, dat de Hoogovenhar monie en de verenigde Heemskerkse ko ren gisteravond in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk hebben gegeven, was van een uitzonderlijk gehalte. Het programma week maar weinig af van dat op dinsdag in Beverwijk, maar de totaalindruk was stukken beter. Dat zat niet in de Hoogovenharmonie, die weer even verzorgd musiceerde als in de Groote Kerk, maar in de koren, die voor een uitermate heldere klank zorgden. Het was opmerkelijk, hoe „De Morgenster", „Heemskerk", „De Stem des Volks" en het hervormd kerkkoor onder leiding van de zeer exact dirigerende mej. J. van As- selt een eenheid vormden, hetgeen onder meer bleek uit de verzorgde inzetten. Er werd a eapella gezongen, waarbij de ko ren goed op toonhoogte bleven. Een hoog tepunt was de uitvoering door de koren met orkest van het „Gloria" van Van Zutphen. Het gemakkelijk aansprekende werk werd gloedvol uitgevoerd met veel gevoel voor nuances. Het geheel stond hier onder leiding van de dirigent van de Hoogovenharmonie, de heer W. Steijn, die alle facetten van de partituur tot zijn recht deed komen. Een aantrekkelijk onderdeel van het programma was het optreden van het tweehonderd kinderen tellende Heems kerks kinderkoor onder leiding van de heer F. C. C. Teunissen, dat fris en zui ver een aantal welluidende kerstliederen zong. Het concert, dat een stampvolle zaal trok, werd geopend door de heer P. R. Bentz van den Berg. Kees Maas Ned. Herv. Kerk Beroepen te Weesp (3e pred. pl.) C. J. v. d. Broek te Nieuwland en Oosterwij k. Aangenomen naar Bennekom (vak. wij len P. J. F. Lamens) A. N. Langhout te Brakel. Geref. Kerken Beroepen te Gaastmeer c.a. W. Horlings, laatstelijk predikant te Giessenburg-Ne- derhardinxveld; - te Rotterdam-Charlois (vak. W. Baas) H. J. Bavinck te Heem stede. Bedankt voor Hilversum (vak. dr. F. H. von Meyenfeldt) J. Lever te Vlaardingen. Geref. Gemeenten Beroepen te Hardinxveld-Giessenburg G. Schipaanboord te Apeldoorn. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Arnhem M. Baan te Zeist. In de serie „Sociale Atlas Noord-Hol land" is dezer dagen het vierde deel ver schenen, dat de beroepsbevolking ran Noord-Holland tot onderwerp heeft. Even als de vorige drie delen van deze atlas kenmerkt het vierde deel zich ook door duidelijke grafieken, overzichten, staten en cijfers. Voor gemeenten, andere over heidsorganen, ondernemingen en planolo gen is de sociale atlas in zijn -»1 on misbaar. Met name het vierde deel is be langrijk voor de vestiging van nieuwe in dustrieën, wegenaanleg etc. Uit de atlas 'n uitgave van de Stichting Noord-Holland- Provinciaal Opbouworgaan blijkt dat de industrialisatie en verstedelijking zich vooral rond het Noordzeekanaal hebben ontwikkeld. Van de Noordhollandse vrou wen die beroepsarbeid verrichten (ruim 184000) woont bijna de helft in Amster dam. Zo levert de atlas een schat van ge gevens op, waarvan velen in de provin cie Noord-Holland een dankbaar gebruik zullen kunnen maken. Het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten heeft de aanvankelijk teruggewezen begroting 1966 goedge keurd met 14 tegen 4 stemmen. De hef fingspromillages zullen echter worden verlaagd, hetgeen mogelijk is op grond van de ramingscijfers voor 1966 van aan voer en aankoop. Advertentie Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56- 58 - TEL. 6083 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: G. Schreuder-Kuindersma, z; Grahamstraat 46, IJmuiden; M. J. Hofkes- Boone, d„ Schoterweg 55 rd, Haarlem; C. C. M. van Emmerik-Haack, z„ Berkenstraat 17, Haarlem; M. A. J. Braams-Esseling, z., Ju- lianakade 12, IJmuiden; M. van Rijnsoever- Ausma, z„ Vergierdeweg 101, Haarlem; A. C. Albai-Wolterman; d„ Radarstraat 108, IJmui den; M. van den Bosch-Timmerman, z„ Ka naalstraat 11 rd., IJmuiden; B. Tieman-Natte, z„ Sieraadstraat 14, IJmuiden-Oost. ONDERTROUWD: H. M. Leeuw, Wolfram straat 1, IJmuiden, en J. de Bruin, IJssel- straat 14, Dordrecht, t. a. IJmuiden, Wolfram straat 1; L. M. Brandwijk, Warmenhoven- straat 45, IJmuiden, en A. E. Tjeerds, Leeu weriklaan 42, IJmuiden-Oost, t. a. Santpoort, v. d. Bergh v. Eysingaplantsoen 118; G. M. de Graag, Orionweg 97, IJmuiden, en J. C. Stap horst, Orionweg 97, IJmuiden; H. J. Bouman, Hoofdweg 27, Haarlemmermeer, en J. J. van Oevelen, Esdoornstraat 10, IJmuiden-Oost, t. a. IJmuiden-Oost, Esdoornstraat 10; J. C. L. de Waal, Zaanstraat 112-III, Amsterdam, en G. Hottinga, Wijk aan Zeeërweg 71, IJmui den-Oost. GEHUWD: B. F. P. van Stein en A. M. van Kampen, Driehuis, Da Costalaan 3; H. J. C. van Straten en A. C. M. Lagerberg, Aker sloot, Kerklaan 43; S. J. van der Linden en E. C. T. Stals, IJmuiden-Oost, Sieraadstraat 4; F. A. de Ruijter en M. de Jong, Beverwijk, Schans 24: W. van Slooten en J. J. O. van Weringh, Den Helder, Bossinggracht 5; N. Bosman en A. van der Plaats, Castricum, Eerste Groenelaan 7: F. M. L. Schouteten en M. B. Baar, Velsen-Noord, Van Diepenstraat 18; T. J. M. Stam en T. M. H. van der Hooft, Haarlem, Kruisstraat 17 rd.; W. M. Stelten- pohl en J. M. Boeter, IJmuiden, Alex Bell- straat 77; P. H. Wapstra en B. J. van Heijst, Velsen-Noord, Melklaan 26; W. Steinmill en H. A. Deiman, IJmuiden, Eridanusstraat 34; B. M. Groen en H. Holman, IJmuiden, Keizer Wilhelminastraat 7; P. L. Kool en W. de Graaf, IJmuiden-Oost, Bestevaerstraat 10. OVERLEDEN: J. G. Pieksma, 78 jr., echt genote van S. Buren, Reggestraat 74, IJmui den. Advertentie GEBOORTE- VERLOVINGS- HUWELUKSKAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ ..NIJKO'" OOSTERDUINWEG 31, U MUIDEN - TEL 2029 De drukker die er tevene woont, ook 'eeeonds geopend ftiiifli

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5