Verkerk dag van verrassende leider na eerste schaa tska mp ioe nschappen Uitslagen Deventer Eddy Verheyen tussen de leden van kernploeg Post en Pfenninger regeerden op de Gentse wielerbaan Val miniseerde kansen van Stien Kaiser WH verbeterde leiderspositie Klassementsleider kwam niet uit explosieve strijd Schenk-Liebrechts Huiskes dreigt Rudi Liebrechts te laten vallen - als vierde - Verheyen niet naar Noorwegen? Matige prestaties van Skandinavische schaatsenrijders Goede tijden van Ed. Matusewitsch Groen door Seye ingehaald op de achtervolging MAANDAG 27 DECEMBER 1965 11 als Vlaardinger zich niet aan schema houdt Wrok tegen noodlot Wim Snoek moest strijd door blessure staken Loting waterpoloclubs «Él ÉH> Conditie van kampioene nog niet op peil "fr Schenk ongrijpbaar Glorieus Hans Rombouts Russische sportman van het jaar: Pkhadadze Van onze sportredacteur) Schaatscoach Huiskes wond er geen doekjes om, daar staat hij trouwens voor bekend. Een half uur voor de start van de Nederlandse kampioen schappen vertelde hij me dat hij Rudi Liebrechts tot de Europese kampioen schappen zijn volle kans wilde geven. „Werkt hij in de komende zes weken die wij nog voor het titelgevecht heb ben niet volledig mee aan mijn trai ningsschema, dan heb ik hem in mijn ploeg niet meer nodig. Luister goed: ik hoop echt dat Rudi Liebrechts mor gen Nederlands kampioen wordt. Vol gend jaar dan nog Kees Verkerk als er een is die het om zijn zwoegen ver dient dan is hij het en daarna mag Ard Schenk wat mij betreft de beste van Nederland zijn. Maar ja, ik zie het niet in Liebrechts. Ik dacht dat ik hem eindelijk zover had dat hij ging knokken voor de overwinning. Dat hij hard ging trainen, maar nee hoor, hij schiet zo door je handen heen. De an deren houden zich aan mijn trainings schema maar Rudi doet wat anders als je je omdraait. Jammer, want hij kan het wel. Hij heeft het om kam pioen te worden. Maar ja, wat is het met Liebrechts? Hij wil soepel rijden, alleen maar soepel rijden. Als hij er hard tegenaan moet schrikt hij terug. Van de week had hij even last van zijn bovenbeen. Dan stopt hij direct, bang dat hij zijn soepelheid verliest. Nou, dan kom je er niet". Wat zegt Rudi Liebrechts er zelf van? „Als ik dit jaar niet op het hoogste niveau kom stop ik met schaatsen en ga ik me helemaal toe leggen op wielrennen." (Van onze sportredacteur) De uitslagen van de eerste dag waren: HEREN 500 meter: 1/2. Verkerk en Schenk 43,7 sec.; sec.; 3. Liebrechts 44,3 sec.; 4/5. Verheyen en Jan de Vries 45 sec.; 6. Hartman 45,7 sec.; 7/8/9. v. d. Berg, Nottet en Jorritsma 45,8 sec.; 10. Heemskerk 45,9 sec. 5000 meter: 1. Verkerk 8.01,4; 2. Schenk 8.03,5; 3. Liebrechts 8.09; 4. Beukers 8.16,5; 5. Nottet 8.19; 6. Bartling 8.22,5; 7. Verheijen 8.23,6; 8. Van Os 8.25,6; 9. Jorritsma 8.28,6; 10. Meyer 8.29,8. Stand na de eerste dag: 1. Verkerk 91.840 pnt.; 2. Schenk 92.050; 3. Liebrechts 93.200; 4. Ver heijen 95.360; 5. Nottet 95.700; 6. Jorritsma 96.660; 7. Jan de Vries 96.760; 8. v. d. Berg 97.050; 9. Meyer 97.080; 10. Modder 97.680. DAMES 500 meter: 1. C. Kaiser 50,1 sec.; 2/3. Van Wees en Geyssen 50,5 sec.; 4. Vel-De Beer 50,8 sec.; 8/8. Burgmeyer en Luchies 51 sec.; 7. B. Geys sen 51,2 sec.; 8. Vermeulen 51,3 sec.; 9. Falkema 81,7 sec.; 10. Schut 51,8 sec. 1500 meter: 1. C. Geyssen 2.43,4; 2. Vel-De Beer 2.44,2; 3. Schut 2.45,6; 4. Van Wees 2.47,6; 8. Luchies 2.47,7; 6. B. Geyssen 2.48; 7. Vermeu len 2.48,2; 8. Kaiser 2.48,3 (gevallen); 9. Burg meyer 2.50,1; 10. Hondeveld 2.50,5. Stand na de eerste dag: 1. C. Geyssen 104.967 pnt.; 2. Vel-De Beer 105.533; 3. Kaiser 106.200 4. Van Wees 106.367; 5. Luchies 106.900; 6. Schut 107.000; 7. Geyssen 107.200; 8. Vermeulen 107.367; 8. Burgmeyer 101.700; 10. Falkema 108.767. Hét duel van de eerste dag van de Nederlandse schaatskampioenschappen zou de grote strijd op de 5000 meter worden tussen titelhouder Ard Schenk en de ont troonde kampioen Rudi Liebrechts. Daar werd de hele dag op en rond de Deventer \jsbaan naar uitgekeken. De lange Schenk helrode pluimmuts op het blonde hoofd bij het inrijden en de soepele Liebrechts, ge tooid met een Noorse ijsmuts, hielden elkaar bij dat in rijden goed in de gaten. Goed, Ard Schenk was eerste geworden op de 500 meter en Liebrechts derde. Dat Schenk zijn eerste plaats had moeten delen met Kees Verkerk op dat nummer was wel opmerkelijk, maar niet verontrustend. Immers, zo meenden de schaatsmatado- ren, en de 3000 kijkers met hen, hét grote gevecht op de 5000 meter zou de klassementaanvoerder van de eerste dag aanwijzen. Het wérd een explosief gevecht, dat wel. Schenk rééd een voor deze omstandigheden scherpe tijd van 8.03.5, ook dat, maar in de laatste rit van de eerste dag zorgde Kees Verkerk uit Puttershoek voor een on- De eerste sensatie kwam al toevallig in de 500 meter rit met Verkerk. De ge laden Amsterdammer Frits Bartling, een van de jongeren die hun opmars hebben ingezet, schoot in een flits uit het start schot. Snel had hij de cadans en schoof voor Verkerk de eerste bocht in. Te hard, te roekeloos. Hij kon zijn snelheid niet met zijn bochtentechniek intomen en zeilde benen vooruit, een stuk zeep, mar keringsteken van de banen, met de schaats doormidden snijdend, naar de kant. Met een klap belandde hij tegen de reclameborden. Hij krabbelde over eind, wilde verder rijden maar zijn schaatsen waren vernield. Zijn droom om Verkerk op de 500 meter te verslaan (dat zat er wel in) was gevlogen. Hij krabbelde naar de finish waar Verkerk gelukkig als een snel man was gearri veerd. Diens 43.7 bleek na de 8ste rit na Van Os en,Schenk goed voor een ge deelde eerste plaats. De klasserijder uit Anna Paulowna moest Verkerk naast zich dulden. Rudi Liebrechts had tegen de ta lentvolle Verheyen alles moeten geven. Hij kwam op 44,3 uit. Zijn tegenstander op 45. Dat waren dus niet zulke daverende tijden. Maar in het begin van de middag, toen de zon scheen, was het ijs nog wat zacht in de toplaag. Later werd het wat beter en gingen de tijden relatief wat omlaag op de 5.000 meter. Die 5.000 meter werd een boeiende strijd met een prachtige climax. Daar was om te beginnen Frits Bartling, boor devol wrok tegen wat hij het noodlot noemde. Uiteraard door zijn val uitge schakeld voor een goede klassering wilde hij den volke toch laten zien dat hij een van de cracks van de nabije toe komst is. In razendsnel tempo begon hij aan zijn 5.000 meter. Men hield het hard vast voor deze jeugdige driestheid. In derdaad liepen de rondetijden van 37.5 terug tot 41.5 maar hij werd toch zes de met zijn 8.22.5. Nu had hij de pech in de derde serie te starten zodat zijn tijd het kompas werd waarop zijn con currenten gingen varen. Tot de zesde rit bleef Bartling op de eerste plaats prijken. Dat was de rit waarin Peter Nottet de houterig schaat sende Rob de Groot volkomen kansloos liet (8.19 tegen 8.41.4). Kernploeg-mak- gedroomd sluitstuk. Hij nam de tijd van Schenk als richtsnoer. Hij vocht, vocht, niet tegen de jonge Deven ter coming man Eddy Verheyen (die als verrassende vierde aan de tweede dag begint), maar tegen de stop watch. Hij voelde zich groeien bij elke slag die hij maak te. Hij nipte na 3800 meter aan het Nederlands record van Liebrechts en viel na 5000 meter doodmoe, maar zielsgelukkig, in de armen van Anton Huiskes. Hij had Schenk en Liebrechts verslagen. Hij had twee keer op het ere-schavotje gestaan. Wat bijgekomen van de ver moeienissen en de emoties drong het tot Verkerk door: „Als ik nog een afstand win, ben ik Nederlands kam pioen". Of Schenk (die hem bij zijn rit aanmoedigde en hem direct feliciteerde) daar genoegen mee zal nemen is geen vraag. Schenk zal alles geven vooral op de 1500 meter, de afstand waarop Verkerk hem nog het meest kan bedreigen. Dat wordt een boeiende open strijd, met nog altijd, dachten we, Schenk als de grote favoriet. (Van onze sportredacteur) Anton Huiskes krijgt het moeilijk. Een paar maal verzekerde hij me gis teren dat er wel heel bijzondere din gen moeten gebeuren als er bij de ze ven man die naar Noorwegen gaan iemand van buiten de kernploeg is. Dat was vóór de 5000 meter. Natuur lijk kwam de naam Eddy Verheyen uit Deventer ter sprake. „Hij moet" zo zei Huiskes „wel bij de eerste drie eindigen wil ik hem meenemen. Hij kan naar deze kampioenschappen toe gegroeid zijn. Maar wat doet hij ver der? Ik beschouw deze wedstrijden als één van de vele selectiewedstrijden, meer niet. Aan de jongens van de kernploeg weet ik wat ik heb. Die ken ik door en door. Je ziet toch ook niet een junior in het Nederlands voet balelftal spelen". Huiskes keek wel raar toen Ver heyen vierde in het algemeen klasse ment stond. Tijdens internationale langebaanwed- strijden in de Noorse plaats Toensberg is gebleken dat het meerendeel van de Skan dinavische hardrijderselite nog niet in grote vorm verkeert. Zowel op de 500 als 3000 meter werden geen toptijden gere den. De 500 meter werd een overwinning voor de nieuwe plaatselijke favoriet Bjoem Tveter, die de overigens matige tijd van 43.2 seconde liet afdrukken. Van de „azen" werd Per Ivar Moe negende in 44.7 en Fred A Maier 12e in 45.0. De laatste reed de beste 3000 meter. Zijn tijd was 4.46.9. De lange Noorse stayer was daarmee 4.1 seconde sneller dan zijn jonge landgenoot Per Guttorm- sen. De Zweedse ster Jonny Nilsson werd derde in 4.51.5 en wereldkampioen Per Ivar Moe vierde in 4.52.5. De verrassing van deze wedstrijden was het rijden van Tveter, die zich ook op deze afstand uit stekend weerde. Hij eindigde als eervolle vijfde in 4.53.4. Het resultaat was dat in de stand na de eerste dag Tveter de lei ding in het algemeen klassement heeft vóór zijn landgenoten Maier, Guttormsen en Moe. Eduard Matusewitch heeft de 1500 me ter gisteren geschaatst in 2.11,2, de bes te tijd die dit seizoen tot nu toe is ge maakt. Hij won ook de 5.000 meter in 7.56,2 en won daarmee de Russische wed strijden om het Melnikow-memoriaal. Dit eerste grote Russische schaatsevenement van het seizoen vond plaats in Perm in het noordoosten van Europees Rusland. De tijden lagen iets boven die van het begin van het seizoen vorig jaar. De Rus sische trainer Koedriawtjew heeft echter verklaard dat de toprijders op hem een goede indruk hebben gemaakt. De favo rieten blijven Matusewitch, Victor Ko- sisjkin, Ants Antsson en Walery Kaplan. Nieuwe sterren zijn de 24-jarige Walery Tsjagin, de 23-jarige Wladimir Beloesow en de 18-jarige Walevery Kliotsjenikow. Matusewitch won de vier nummers met 179.486 punten. Hij reed de 500 me ter in 42 sec. en was daarmee tweede en won behalve de 1500 en 5.000 meter ook de 3.000 meter in 4.36,8. Na hem kwamen Kaplan, Kosistsjkin, Tsjagin en Antsson in deze volgorde. De Nederlandse zwaargewichtkampioen Wim Snoek (90 kg.) heeft gisteren in Cremona een nederlaag geleden tegen de 7,5 kg. zwaardere Italiaan Penna. In de zevende ronde gaf de ringarts opdracht de strijd te staken, aangezien de Nederlan der veel last had van bloedende verwon dingen boven beide ogen. In het begin van de tweede ronde liep Snoek deze blessures reeds op. Voor de vierde afvalronde van de be kercompetitie Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft in het Bondsbureau te Utrecht de loting plaatsgevonden. Daar bij zijn de Haarlemse waterpoloploegen als volgt uit de bus gekomen: De dames van Njord '59 moeten uit spelen tegen de HDZ. Voor de heren besliste het lot dat HVGB naar Zaandam gaat voor de strijd tegen De Ham uit Krommenie; VZV krijgt 15 januari het Alkmaarse DAW op be zoek; Njord '59 moet in Amsterdam spe len tegen de reserves van DJK en op 15 januari krijgt DWR het Amsterdamse Dolfijn op bezoek. Op eerste kerstdag hebben Nederlandse wielrenners op de Belgische winterbanen voor enkele fraaie successen gezorgd. In Gent domineerde onder opvallend grote belangstelling het Nederlands-Zwitserse koppel Peter Post/Fritz Pfenninger. Dit sterke duo regeerde niet alleen in een omnium, ook de kopoelrit eindigde in een zege voor Post en zijn Zwitserse partner. In het omnium wonnen Post en Pfen ninger drie van de vier onderdelen: een puntenwedstrijd, een tijdrit over een kilo meter en een afvalwedstrijd. Alleen in de sprint moesten zij de Belgen Van Steen bergen en Sercu laten voorgaan. In de koppelwedstrijd over 50 kilometer reden zij alle concurrenten op ten minste een ronde. Minder succesvol dan Post was Ne derlands amateurwereldkampioen achter volging Tiemen Groen. De Fries, die de behendigheid van het sturen op de win ter baantjes nog volledig onder de knie moet krijgen, verloor een omnium tegen de jonge Belg Seye. Seye klopte Groen in de sprint, haalde hem tijdens een achter volging na 1575 meter in en won ten slotte ook een wedstrijd over 500 meter met vliegende start. (Van onze sportredacteur) De „Oude Glorie" bij de schaatsenrijd- •ters wilde van geen wijken weten voor de jeugdige aanvallers. Willi de Beer nu mevrouw Vel kwam geconcentreerd aan de start voor een goed come back en Stien Kaiser vocht voor wat ze waard was. En Stien is nog veel waard. Want ■ie: na de 500 meter stond de gebrilde Delftse hardrijdster gebogen om de gou den medaille om de hals te laten doen. En in haar race op de 1500 meter kon haar dat gouden kleinood haast niet meer ontgaan toen zij in volle spurt op de eind streep afspoot. Haar tijd was duidelijk beter op dat moment dan die van Carry Geyssen, haar grootste rivale. Totdat, totdat Stien Kai ser, vermoeid zoals ze eerlijk toegaf missloeg en viel, ongeveer 50 meter voor de finish. Ze reed nog wel door maar haar eerste plaats in het eindklas sement had ze verspeeld. De favoriet voor de nationale titel is nu de 18-jarige Carry Geyssen. De titelpretendente die zelf tot 50.5 op de 500 meter en 2.43.3 op de 1500 meter kwam was spontaan in haar reactie: „Die val van Stien vind ik erg spijtig. Als ik nu kampioene word, en die kans is groot, heeft dat kampioenschap niet zoveel waarde meer voor me. Maar ja, wie weet rijdt Stien op de 3000 meter wel heel erg goed. Ze doet altijd van die onverwachte rare dingen." Stien Kaiser was na afloop eigenlijk niet eens zo heel erg teleurgesteld: „Natuur lijk was het jammer, maar ik heb na de knieoperatie mijn conditie nog niet op peil. En daardoor krijg je zo'n val. Of ik morgen op de 3000 meter sterk ga rijden? Nee hoor, op de 1500 was ik al doodmoe, laat staan op de 3000 meter. Van mijn knie heb ik gelukkig geen last meer. Dus nu maar aan de conditie wer ken." Wil Vel-de Beer was niet ontevreden over haar come back vorig jaar was zij niet van de partij bij de nationale ti telstrijd. Zij werd derde op de 500 en tweede op de 1500 meter. Van de nieuwe lingen deed Gerry Luchies, 18 jaar, het uitstekend. Zij bezette een goed vijfde plaats. Cees Verkerk, de leider na de eerste dag van de Nederlandse schaatskampióenschappe n. ker Modder vechtend voor zijn kans op uitzending naar Fagernes kon de druk niet aan en bleef op 8.35.8 staan, (vorig seizoen reed hij 8.17.2). Ontmoe digd verdween Modder van de piste. Wim Beukers een van die kemploegfi- guren met een vraagteken zorgde voor een flinke surprise. Hij stootte Nottet van de troon met 8.16.5. Het publiek werd er warm van en kwam eindelijk in de stem ming. Daar kwamen de „Hej a's" „Hop Hop's" van de tribune. De strijd groei de naar een climax. De baan werd nog eens bijgewerkt. De matadoren Schenk en Liebrechts stonden klaar. Schenk dook in het startschot, klauwde even en schoor schitterend door de bocht. Liebrechts moest hem laten gaan. De ex plosie was te heftig. De witte schicht joeg verder van de Vlaardinger weg. Men wachtte en hoopte op een enorm tegenoffensief. Liebrechts probeerde het nog even maar de Noordhollander bleek een ongrijpbare schim onder de lichtbun dels. Bij 3.000 meter lag Schenk onder het Nederlands record van Liebrechts, maar de Vlaardinger die kansloos verloor had als troostprijs dat hij dat record be hield. Een schrale troost overigens. Verkerk had de strijd met kloppend hart aangezien. Hij zou hard moeten vechten om zijn kans te behouden. Maar dat was werk naar zjjn hart. Hij was klaar voor de strijd waaruit hij op glo rieuze wijze tevoorschijn kwam. Opge jaagd door zijn eigen wil om te winnen en het o.a. door jonkheer Feith de voorzitter van de NSF driftig geskan- deerde Hup Kees, Hup Kees, zette hij Ard Schenk van de eerste plaats af. Nie mand die hem dat misgunde, ook de sportieve Schenk niet die zijn eventuele titelprolongatie in gevaar zag. In de afdeling Haarlem heeft het voet balrad weer gedraaid. Na wekenlange onderbreking kon het kerstprogramma bijna in z'n geheel worden afgewerkt en hier en daar vielen enkele verrassende uitslagen te noteren. DSOV verspeelde o.a. een kostbaar punt aan Spaarndam en in de tweede klas werd het leidende DSK met niet minder dan 4-1 verrast door TZB. Spaarndam had lange tijd de beste pa pieren tegen DSOV in Vijfhuizen, want door Mens had het voor de rust de lei ding genomen. In de tweede helft wist Otte echter de gelijkmaker te scoren en daardoor werd het een 1-1 puntenverde ling. WH liet zich niet verrassen door BSM maar het scheelde toch bitter wei nig. De Herculanen namen door Smit de leiding maar na de thee scoorde Van Rooijen de gelijkmaker. Een zwak mo- momentje van de overigens uitstekende BSM doelman bezorgde WH tenslotte de 2-1 zege, want een tam rollertje van Heekelaar bleek hem te machtig, 1-2. DSS komt weer naar zijn oude vorm terug. Tegen Geel Wit speelde DSS voor al in de tweede helft een prima partij en zegevierde tenslotte met 5-2. Voor rust begon DSS al goed, want het nam door Nelis en v.d. Voorn een 2-0 voorsprong. Van Berkel scoorde tegen en kort na de thee kwam Geel Wit middels Van Keeken langszij, 2-2. Maai; toen herstelde DSS zich kranig en middels doelpunten van Tromp, Nelis en Somers werd het 5-2 voor de DSS-ers. DCO was THB te sterk. Wel nam laatstgenoemde door Paap de leiding maar Bphm liet de rust ingaan met 1-1 en in de tweede helft schoot Huis in 't Veld DCO naar een 3-1 zege. Rijke met 2 doelpunten en Kolkman met een waren de grote mensen bij DIO- Ter rasvogels, want zij zorgden voor een 3-0 zege voor de vogels. In de tweede klasse is de spanning vol ledig teruggekeerd omdat DSK zich lelijk in de kaart liet kijken door TZB. De Zandvoorters zorgden voor een grote kerstverrassing, want zij stuurden de koplopers met een 4-1 nederlaag huis waarts. Door Spangberg en Vader na men zij een 2-0 voorsprong die door Van Steijn weliswaar tot 2-1 werd verkleind, maar na rust liepen Vannijtte en Lam- mers uit tot 4-1. SVY en DIOS zijn het leidende DSK thans op één puntje genaderd. SVY keek in de rust tegen Heemstede tegen een 0-1 achterstand op maar zegevierde ten slotte met 3-1 dank zij doelpunten van Emmelink, Van Eerden en v.d. Bosch. DIÓS kwam bij Vliegende Vogels met de hakken over de sloot en behaalde een krappe maar nuttige 2-1 zege. Woenders had de Vogels de leiding bezorgd maar bij de rust was het 1-1 dank zij Tebbens en na rust scoorde Vastenhoud voor DIOS de winnende goal, 1-2. Vogelenzang moest een puntje afstaan aan Alliance (2-2) waar- beide clubs onder de gegeven omstandigheden niet veel aan hebben. Nieuw Vennep stond in de rust met Spaamevogels 1-1 gelijk maar wist nog royaal met 5-2 te winnen. En eindelijk behaalde ook SHS zijn eerste zege in de uitwedstrijd tegen Spaamestad. SHS leid de al met rust met 5-0 en won tenslotte met 7-3. Ie klas WH DSOV THB DCO Spaarndam Geel Wit DSS T'vogels EHS DIO BSM 2e klas DSK 10 16 9 14 DIOS 10 15 8 12 SVY 10 15 9 11 Vog.zang 10 14 10 11 Alliance 10 13 8 10 TZB 10 10 10 10 Nw. Vennep 10 9 9 9 Sp. stad 10 8 9 7 VI. Vogels 10 7 8 6 Heemstede 10 6 9 5 SHS 10 5 9 3 Sp. Vogels 10 2 Groen ingelopen In Brussel onderstreepten Harry Stee- vens en Gerard Koel nog eens hun hui dige suprematie bij de amateurs op de baan. Weliswaar moesten zij in het eer ste onderdeel van het omnium, een pun tenwedstrijd, de eer aan hun Belgische rivalen Verschuren/Meesters laten, maar zowel in een afval-, Australische achter- volgings- als een 1 kilometer-wedstrijd toonden zij zich de sterksten. Amsterdam mer Koel, die al jaren zeer bedreven is op de baan en de vooral op de weg tot grote prestaties in staat zijnde Lim burger Steevens zijn dit seizoen op de baan in België, Zwitserland en Duits land praktisch onklopbaar gebleken. Tijdens internationale wedstrijden, op tweede kerstdag in de Westfalenhalle van Dortmund gehouden, is de Nederlandse stayerkampioen Jaap Oudkerk tweede ge worden achter de Belg Verachtert. D« Amsterdammer werd in de beide man ches over 20 km tweede (resp na Ver achtert en de Spanjaard Timoner) en ein digde in de rit over 40 km op de derde plaats. In deze slotmanche ging de zege naar Verachtert met op de tweede plaats de Duitser Rudolph. De eindstand luidt: Verachtert totaal 79,980 km, 2. Oudkerk 79. 705 km, 3. Timoner 79,575 km. De 21-jarige wielrenner Omari Pkha dadze is gekozen als Russisch-sportman van het jaar. Hij won in San Sebastian bij de wereldkampioenschappen wielren nen de sprint. Het is voor het eerst dat een wielrenner deze titel krijgt. De titel wordt toegekend bij een verkiezing door honderden Russische sportjournalisten. De tweede plaats ging dit keer naar naar Valery Pepenchenko, die in Tokio de gouden medaille won bij het boksen in het middengewicht. Hij is dit jaar Europees kampioen geworden. Vorig jaar was hij zesde op de lijst. De lijst luidt verder: 3. Irina Press, Olympisch kampioene en wereldrecordhoudster op de 80 meter horden, 4. Lyadmila Belou- sowa en haar echtgenoot Oleg Protopo- pow, wereldkampioenen kunstrijden, 5. Boris Spassky, de schaker die tegen Pe- trosyan mag uitkomen voor het wereld kampioenschap. 9. Lev Yashin, de doel- verdediger van het nationale voetbalelf tal. VOETBAL. De Belgische Voetbalbond heeft Knokke aangewezen als de plaats, waar op 18 mei 1966 de voetbalwedstrijd zal worden gespeeld tussen de B-ploegen van België en Nederland.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11