Army All Stars wonnen Blue Stars- toernooi na onbevredigende finale t\ Imre Rietveld niet gekozen in Nederlands badmintonteam Terriers bleef na enerverende slotfase Saxenburgers de baas m- Grote belangstelling voor de Europese vrije-slagtitel 100 m. De sportresultaten van het weekeinde Stolle klopte Santana BRIEV irEi- SêêljM - m MAANDAG 27 DECEMBER 1965 12 SPARTAK HALVEERDE PLOEG OM IN LUIK AAN EEN ANDER TOERNOOI MEE TE DOEN *"y Woudstra naar SVE Bine Vonkeman goed in jeugd basketbalinterland Westindisch testteam niet naar Nederland Commentaar Dinsdagavondkoersen verplaatst naar woensdag Leonid Stein veroverde Russische schaaktitel Soeters versloeg Hugon Barthes wordt prof SAXENBURG ORGANISEERDE IN DUINWIJCKHAL ZAALHOGKEYTOERNOOI OP UITSTEKENDE WIJZE De Boekaniers versloegen Zuidafrikaans Proteas VOETBAL Autralië leidt met 2-0 Arce-studenten weer naar Nederland rrmiiin mini"' De Utrechtse basketbalvereniging SVE krijgt volgend seizoen de beschikking over Bob Woudstra. Deze 25-jarige spe ler, komt dit seizoen uit voor DED uit Amsterdam. Hij maakte vorig seizoen deel uit van The Wolves. j De Nederlandse basketbaljeugdploegen *ijn tweede kerstdag in Wilrijk bij Ant werpen uitgekomen tegen de vertegen woordigende teams van België. De Neder landse meisjes wonnen, vooral dank zij een verwoed slotoffensief, met 44-35. Bij de rust was de stand 22-21 in het voor deel van Nederland. De Haarlemse speel ster van White Stars Bine Vonkeman was bijzonder schotvaardig. De jongens daar entegen werden met 71-60 verslagen. Zij sloten de eerste helft af met een achter stand van 43-35. Verdedigers van Army All Stars maken Katee (links), Pastor en Boot (rechts) van Blue Stars onschadelijk. Het Westindische testteam, dat de ko mende zomer een tournee naar Enge land maakt, heeft niet aan de uitnodiging kunnen voldoen om een cricketwedstrijd in Nederland te spelen. Wel zal de uni- versiteitsploeg van Oxford een week naar ons land komen. Ook het sterke county- team van Yorkshire (winnaar k.o. cup) speelt aan het eind van het seizoen in Nederland. Mocht Yorkshire in de finale van de bekerstrijd komen, en dus verhin derd zijn, dan komt er een andere be faamde county-ploeg. Voor de Nederlandse clubs zullen het aanstaande seizoen eveneens weer wed' strijden in de ko-competitie worden geor ganiseerd. Zelfs in deze winter zijn er cricketactiviteiten. Onder leiding van de heren De Baare, Bregman en Schoone- veldt zal vanaf midden januari in Utrecht of omgeving gedurende 12 avonden een coachingcursus worden gegeven. De centrale trainingscommissie van de Nederlandse Badmintonbond heeft, na overleg met het bondsbestuur, besloten Imre Rietveld niet op te stellen in het na tionale damesteam, dat woensdag in de Duinwijckhal te Haarlem tegen Engeland speelt in een wedstrijd voor het toernooi om dd Uber-cup. Tijdens de op donderdag 23 december gehouden centrale training van de dames kernploeg bleek, dat Imre Rietveld be zwaren koesterde tegen een deel van de voorbereiding, zoals die door de centrale trainingscommissie voor de belangrijke wedstrijd tegen Engeland nodig werd ge acht. Speciaal het voornemen om de Ne derlandse meisjes in een hotel in Bloe- mendaal te laten logeren, opdat het team reeds de dag voor de wedstrijd bijeen kan zijn, achtte Imre Rietveld bezwaar lijk. Ofschoon het de commissie spijt een «terke speelster als Imre Rietveld buiten het team te moeten laten, meent zij ook van topspelers te mogen vragen, zich te onderwerpen aan een maatregel van een trainingsdiscipline, die in andere takken van sport reeds lang normaal is. Uit Imre Rietvelds commentaar op de door de Badmintonbond genomen beslis sing sprak verontwaardiging. „Ik geef toe", zo deelde Imre Rietveld ons me de „daj; ik in eerste instantie tegen het voorstel was om in een hotel te Bloe- mendaal te verblijven. We moesten daar een dag van tevoren samenkomen. Ik kan echter moeilijk in een ander bed slapen. Dat haalt mij uit mijn gewone doen en ik kan dan geen topprestaties leveren. Om die reden heb ik een week geleden een briefje naar de badmintonbond geschre ven, met het verzoek voor mij een uit sondering te maken. Ik woon namelijk nog geen twee kilometer van dat hotel en wilde om boven genoemde reden liever thuis slapen. Ik deed dit bovendien ook voor de andere voor het nationale team uitverkoren Duinwij ckmeisj es die het zelf niet durfden zeggen. Daar ik echter van de Badmintonbond niets vernam deelde ik de heer Verhoef, voor- sitter van Duinwijck, mede dat ik toch Imre Rietveld niet gekozen maar van mijn verzoek afzag om als nog solidair te zijn met de andere ploeg leden. De heer Verhoef heeft dat aan de Badmintonbond doorgegeven maar ook daar heb ik nog nooit iets van gehoord. Dat ik niet gekozen ben kan me niet zo veel schelen, omdat ik er van overtuigd ben oprecht te hebben gehandeld", Army All Stars, een ploeg Amerikaanse landmacht militairen uit de omgeving van Frankfort, heeft het Blue Stars Kerst basketbaltoemooi gewonnen. Het heeft dit echter minder aan eigen kunnen te dan ken dan wel aan de omstandigheid dat de andere finalist het Tjechische Spartak (Brno) zich genoodzaakt zag op de laatste toemooiavond zijn ploeg te halveren om het begin van een toernooi in Luik te kunnen meemaken. Een en ander deed afbreuk aan de waarde van de, overigens kwalitatief slechte, finale. Beide ploegen waren door vrij gemakkelijke overwinningen tot de eindstrijd doorgedrongen. Blue Stars en Wiesbaden Flyers bekampten elkaar de derde en vierde plaats, een strijd die door Flyers in de tweede helft gemakkelijk werd gewonnen. Army All Stars heeft in -de finale die zelden boven het peil van een goede Ne derlands eeredivisie-wedstrijd uitkwam, lange tijd een voorsprong gehad. Van 15- 10 kwamen de Tjechen echter weer tot 27-24 terug en slechts de laatste minuten van de tweede helft lukte het de stars wat afstand te nemen, hetgeen via 33-26 resul teerde in de 39-27 ruststand. Na de hervatting steeg de score slechts langzaam. De stars reikten naar 47-41 en wonnen tenslotte met 61-58. De dol gelukkige Amerikanen kregen uit handen van hoofdcommissaris Van der Molen de overwinningsbeker. Overigens na een fi nale die niet alleen qua spelpeil maar ook qua arbitrage een internationaal toernooi onwaardig was. De topscorers waren: All Stars: D. Crans: 13-7; Climon Lee: 8-5. Voor Spartak: Dubs 6-8; Mrazek: 8-2; Koneczy: 2-14. In de strijd om de derde en vierde plaats heeft Blue Stars dat met Pastor (Herly) en Rijsewijk (Landlust) ver sterkt was, zich lang kunnen handhaven. Na een 2-10 achterstand gingen vooral Ton Boot en Karei Pastor zich geducht roeren en trok Blue Stars alle inti'atief aan zich. By 20-19 kwamen de Amster- damders voor en via 28-25 was de stand bij rust 39-31. Na de hervatting herstelden Flyers zich snel. Het was spoedig 40-41 en toen Pastor bij de stand 51-52 zijn vijfde fout opliep, was het pleit beslecht. De vliegers drukten door en Blue Stars werd kansloos geklopt. Via 54-63 kwam het ein de met: 75-91. Voor Blue Stars scoorden: Boot: 14-10; Pastor: 15-4 en Rijsewijk: 2-8. Voor Wiesbaden Flyers: Brown: 6-13; Un- ruh: 4-11; Ealy: 4-15; Terre: 5-14. Eindstand: 1. Army All Stars 3-6; Spar tak: 3-5; Wiesbaden Flyers: 3-4; Blue Stars: 3-3. Crans (All Stars) was met 59 punten topscorer van het toernooi. Met 58 pun ten eindigden: Lee (All Stars); Brown (Flyers) en Ton Boot (Blue Stars). Ook deze standen worden beinvloed door het vertrek van een deel der Tsjechen naar Luik, want Jan Bobrovsky had met nog één wedstrijd te spelen reeds 50 punten. Tot de beste speler van het toernooi werd uitgeroepen Climon Lee van Army All Stars. De volledige uitslagen zijn: Spartak- Blue Stars: 97-60; Wiesbaden Flyers-Army All Stars: 62-71; Spartak-Wiesbaden Fly ers: 67-58; Blue Stars-Army All Stars: 63- 86; Bleu Stars-Wiesbaden Flyers: 75-91 Army All Stars-Spartak: 61-58. Uit vrees voor het feit dat Toon Hermans met zijn éénmans-show dinsdagavond weer mil joenen mensen aan het televisie-toestel kluistert is de dinsdagavondmeeting te Hilversum ver schoven naar de woensdag. Deze verschuiving heeft eerder de belangstelling van de zijde der deelnemers bevorderd dan gedrukt, want er zijn voor de ruim honderd paarden niet min der dan negen nummers. Voor vele paarden betekent deze avondmeeting ook het afscheid van de baan. De 9-jarige merriën moeten een punt achter hun carrière zetten en moeten de fokkerij in. Dep rognoses 1. Adagio-prijs: 1. Don Camillo; 2. Doeschka; 3. Chopin; outsider: Dientje Scotch. 2. Andante-prijs: 1. Darling Hollandia; 2. Ba- lios; 3. Blanchefloor; outsider: Arminius. 3. Allegro-prijs: 1. Dakota; 2. Dorita Spencer; 3. Camillo; outsider: Charlie Mills. 4. Allegretto-prijs: 1. Double Six Junior; 2. Duveltje van Akerendam; 3. Camingo Scotch; outsider: Diana Sunshine. 5. Largo-prijs: 1. Brahmapoetra S.; 2. Alle- gonda's Juweel; 3. Zevenklapper; outsider: Ber tha P. 6. Agitato-prijs: 1. Annie Norma; 2. Yackie Moore; 3. Bromelia; outsider: Anna Scotch. 7. Legato-prijs: 1. Zoon van Quinta; 2. Zippy Erebus; 3. Batonnist K.; outsider: Amor Hol landia. 8. Agitato-prijs (2e afd.): 1. Yonker Aster; 2. Yataghan Hanover; 3. Acrobaat; outsider: Bastogne. 9. Legato-prijs (2e afd.): 1. Aga Khan; 2. Zoagli TL.; 3. Conny Stuart; outsider: Anti- lope R. De 31-jarige grootmeester Leonid Stein is voor de tweede maal in zijn carrière schaakkampioen van Rusland geworden. Stein won het in Tallinn gehouden toer nooi om de titel met een score van 14 pun ten. Hij won tien partijen en verloor slechts eenmaal, namelijk in de eerste ronde. Op de tweede plaats eindigde Lev Polugjevsky, die in de laatste ronde een belangrijke overwinning behaalde op Da vid Bronstein, met 131/* punten. Mark Taimanov bezette in het eindklassement de derde plaats. De jonge Nederlandse tennisser Peter Soeters heeft zich via de kwalificatie ronden geplaatst voor het toernooi om de Coupe Michel Bivort, dat in Parijs wordt gehouden. Peter Soeters versloeg de Fransman Yves Hugon in twee sets met duidelijke cijfers: 6-0 6-1. De Nederlandse afgevaardigde bij de dames, Lidy Jansen Venneboer, versloeg het Franse meisje Marie José Lacerda met 6-3, 6-1. De 23-jarige Fransman Pierre Barthes is zondag naar Australië gevlogen om zich als professional tennisser bij de groep van Jack Kramer aan te sluiten. Barthes zal woensdag 5 januari het prof contract tekenen. Voordat hij zijn debuut tegen eind maart in New York maakt, zal hij de komende weken met zijn nieuwe teamgenoten in Australië een trainings programma afwerken. Barthes was de tweede Franse speler na Pierre Damon. Hij schakelde tijdens de Wimbledonkam- pioenschappen Tom Okker na een ener verend duel in de eerste ronde van het enkelspel in vier sets uit. De Saxenburgers, die al ettelijke ma len een zaalhockeytoernooi op tweede kerstdag hebben georganiseerd, en dat ook dit jaar weer deden, zagen na afloop alleen maar tevreden gezichten. Buiten het feit dat de organisatie tot in de punt jes was verzorgd, hetgeen de deelnemers onbelemmerd tot hoogstaand spel in staat stelde, was er ook een zeer goede leiding welke de touwtjes strak in han den had, doch ook de vrijheid nam de spelregels voor het minder bekende zaalhockey ruim te interpreteren ter be vordering van goed en aantrekkelijk spel. Bij Terriers, dat in aanval en verdedi ging bijzonder accuraat en snel bleek; bij Saxenburgers, dat goede momenten met minder goede afwisselde zag men veel vuldig uitstekend en flitsend zaalhockey. Ook Ever Swift, dat aanvankelijk moeite had om op zaalhockey over te schakelen en in de eerste wedstrijd dan ook niet op dreef kon komen, toonde in de volgende wedstrijd zijn klasse. Bij de bruinwitten kwam het pas tot het hoogtepunt in het duel tegen Terriers. De jongens uit Haar lem-Noord waren de enigen die de toer- nooiwinnaars versloegen. Tot de laatste wedstrijd was er span ning, daar toen nog drie kandidaten voor de bovenste plaats in aanmerking kwa men. t.w. Terriers, Saxenburg en Ever Swift. De slotpartij tussen de twee laat- sten bracht voor Saxenburg evenwel niet meer het behoud van de eigen beker. Het was Terriers dat door zijn royale zege op Zandvoort in de voorlaatste partij er met de beker vandoor ging: 9-7. Wel werkten de „organisatoren" zich nog naar de twee de plaats door een overwinning op Ever Swift (3-2). Het was een van de hoogte punten uit dit toernooi dat veel belang stelling trok. sÉSËi Een spelbeeld uit de wedstrijd Ever SwiftHBS om de derde en vierde plaats in het zaalhockeytoernooi. Ever Swift zou het duel gaan winnen. ~»in De eindstand werd: 1. Terriers 6 pt.: 2. Saxenburg 5 pt.; 3. Zandvoort 4 pt. (na loting met Ever Swift); 4. Ever Swift 4 pt.; 5. HBS 1 pt. Binnenkort verschijnt het eerste officië le bulletin van de organisatie Europese kampioenschappen zwemmen, schoon- springen en waterpolo 1966, die in augus tus 1966 in Utrecht worden gehouden. Om te voldoen aan de door de Europese zwemliga gestelde reglementaire eis het programma voor 1 januari wereldkundig te maken is het voorlopige programma, vooruitlopende op het bulletin, de Euro pese zwembonden toegezonden. Bij het samenstellen van dit programma is de stichting Europese zwemkampioenschap- pen er van uit gegaan, dat alleen op het nummer 100 meter vrije slag heren het aantal inschrijvingen de 32 zal overschrij den. Dat betekent, dat alleen op dit num mer, waarvoor dan meer dan vier series nodig zijn, halve finales zullen worden gezwommen. Eventueel noodzakelijke hal ve finales op andere nummers kunnen al tijd worden ingelast. Bovendien houdt men in het program ma rekening met 16 deelnemende landen in het waterpolotoemooi. De kans is groot dat meer dan 16 landen zullen inschrij ven. In dat geval zullen een of meer poules uit 5 ploegen bestaan, waardoor het aantal wedstrijden toeneemt. Vooral het tweede bad „De Kromme Rijn" dat voor de strijd om de Europese waterpo- lotitel wordt ingeschakeld, biedt alle mo gelijkheden tot uitbreiding van het pro gramma. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 20 augustus, 18 u.: openingsceremonie, waterpolowedstrijd zondag 21 aug., 12.30 u.: 100 m. vrije slag heren series, 100 m. rugslag dames series, 400 m. wisselslag heren series; schoonspringen dames, 1 waterpolowed strijd, 18 u.: schoonspringen dames, 100 m. vrije slag heren halve finales, 100 m. vrije slag dames series., 12.30 in De Kromme Rijn: 4 waterpolowedstrijden. Maandag 22 augustus 10 u.: 200 m. schoolslag dames series 4 x 100 m. wis selslag heren series, 3 waterpolowedstrij den, 16 u.: schoonspringen dames finale, 18.30 u.: 100 m. vrije slag heren finale 100 m. vrije slag dames finale, 400 m. wis selslag heren finale, 2 waterpolowedstrij den; 12 u. In de Kromme Rijn: 3 water polowedstrijden. Dinsdag 23 aug., 10 u.: 4 x 200 m. vrije slag heren series, 400 m. vrije slag da mes series, 200 m. rugslag heren series, schoonspringen heren. 16 u.: schoonsprin gen heren, 18.30 u.: 4 x 100 m. wissel slag heren finale, 200 m. schoolslag da mes finale, 100 m. rugslag dames fina le, 400 m. vrije slag heren series, 2 wa terpolowedstrijden, 10 u. in De Kromme Rijn: 6 waterpolowedstrijden. Woensdag 24 aug., 10 u.: 200 m. vlinder slag heren series, 4 x 100 m. wisselslag dames series, 3 waterpolowedstrijden, 18.05 u.: schoonspringen heren finale, 200 m. rugslag heren finale, 400 m. vrije slag dames finale, 4 x 200 m. vrije slag heren finale, 2 waterpolowedstrijden, 12 u. in De Kromme Rijn: 3 waterpolowedstrijden. Donderdag 25 aug., 10 u.: torenspringen dames, 4 x 100 m. vrije slag heren series 100 m. vlinderslag dames series, 200 m. schoolslag heren series, 1 waterpolowed strijd, 18.30 u.: torenspringen dames fi nale, 200 m. vlinderslag heren finale, 4 x 100 m. wisselslag dames finale, 400 m. vrije slag heren finale, 2 waterpolowed strijden, 12 u. in De Kromme Rijn: 5 waterpolowedstrijden. Vrijdag 26 aug., 10 u.: torenspringen he ren, 4 x 100 m. vrije slag dames series, 1500 m. vrije slag heren series, 400 m. wisselslag dames series, 15.45. u.: toren springen heren, 4 x 100 m. vrije slag he ren finale, 100 m. vlinderslag dames fina le, 200 m. schoolslag heren finale 1 wa terpolowedstrijd, 12 u. in de Kromme Rijn: 4 waterpolowedstrijden. Zaterdag 27 aug., 10 u.: 2 waterpolowed strijden, 15 u.: 1500 m. vrije slag heren finale, 4 x 100 m. vrije slag dames fi nale, 2 waterpolowedstrijden finales, slui tingsceremonie. De op het terrein van HDM gespeelde hockeywedstrijd tussen De Boekaniers en het Zuidafrikaanse Proteas (heren) is geëindigd in een Nederlandse overwin ning met 3-1, na een ruststand van 2-1. Voor de Boekaniers scoorden Schaffer, Boomsma en Veentjer. Het enige Zuid afrikaanse doelpunt kwam van de stok van Tweedie. Daar de velden van de Rog- gewoning door de regenval onbespeel baar waren geworden, verviel de dames- wedstrijd tussen Nederland-B en Proteas (Betaald voetbal)) Res. Eerste Divisie: Feijenoord 2— Volendam 2 1—1 FC Twente 2Ajax 2 21 Velox 2MVV 2 3—1 GVAV 2—PSV 2 2—2 ADO 2—Telstar 2 32 SVV 2—Go Ahead 2 1—1 DWS 2Heracles 2 7—0 2 A: Alkmaar 2 Blauw Wit 2 42 Gooiland 2 FC Zaanstreek 2 0—0 ZFC 2— Holland Sport 2 0—2 Volewijckers 2 DHC 2 0—0 Haarlem 2 Fortuna VI. 2 3—2 (Amateurs) Interregionale Jeugdcompetitie: Beverwijk Volewijckers 21 Purmersteyn Spartaan 0—1 HBC—Hercules 2—1 Zandvoortm.—Velox 5—6 DWS—DOS 6—1 Haarlemse Voetbal Bond 1: DSSGeel-Wit 5—2 DSOV—Spaarndam 1l DXOTerrasvogels 03 DC OTHB 3—1 BSM-VVH 1—2 Res. 1 A: Zandvoortm. 3— DEM 3 1—2 VSV 2—EDO 3 3—7 Velsen 2—HBC 3 2—3 Stormvog. 3—IEV 2 4—1 HFC 3—TYBB 3 5—2 Res. 1 B: Stormvogels 4— Ripperda 4 1—3 ADO 2—OG 2 3—1 ADO 2—OG 2 3—1 Beverwijk 3—NAS 2 4—1 HFC 4—THB 2 0—0 2: Vogelzang—Alliance 2—2 VI. VogelsDIOS 12 TZBDSK 4—1 SVIJHeemstede 31 Spaarnestad—SHS 3—7 Nw Vennep Spaarnevogels 5—2 Res. 2 C: Haarlem 6 Hillegom 3 2—3 Res. 2 D: Renova 2—ADO 3 0—1 Kinheim 2—DIO 2 l—i Terrasvogels 2— Geel-Wit 3 1—2 3 B: Haarlem 7 Wijk aan Zee 2 1—6 3 C: Vogelenzang 2—HBC 4 1—1 EDO 7—WH 2 6—1 3 D: Hoofdd. Boys 2— Heemstede 2 3—1 TYBB 7— Zandvoortm. 5 1—12 3 E: DCO 3—Haarlem 8 3—3 DSK 3—DSS 4 1—2 NAS 3Halfweg 3 04 3 F: HBC 6—EDO 8 4—1 EHS 4—DEM 4 1—9 Velsen 5VSV6 0—2 3 G: Concordia 5— HBC 7 0—2 HFC 9—BSM 2 1—4 DIOS 2—DIO 3 2—3 3 H: Beverwijk 6—SVIJ 3 1—1 Velsen 6—DEM 5 11—4 Kennemérs 6—VSV 7 4—3 •nMAIWWMAMWUIAiyUIIWWWfMMWWWtMWMMWMM Stolle verrassing Australië heeft de Daviscupfinale op nieuw gewonnen, althans dat is de me ning van de experts die de eerste dag van de Challenge Round tussen Australië en Spanje in het volgepropte White City Stadion van Sydney hebben bijgewoond. Want Australië leidt met 2-0 door beide enkelspelen te winnen, waarbij de zege van Fred Stolle (Austr.) met 10-12, 3-6, 6-1, 6-4, 7-5 in de openingsmatch een van de beste partijen die ooit in de Challenge Round gespeeld werd over Manuel Santana (Spanje) verrassend kan worden genoemd. Roy Emerson, de Australische Wimbledonkampioen, had geen enkele moeite met de Spanjaard Juan Gisbert (6-3, 6-2, 6-2) en er zal een wonder moeten gebeuren willen de Span jaarden zegevierend uit de strijd te voor schijn komen. De ruim 500 Spanjaarden hebben slechts met moeite hun teleurstelling kunnen ver bijten. Zij wuifden met rood-gouden vlag gen, steunden Santana met een gescan deerd „Santana, Santana" begeleid door tromgeroffel en cymbaalklanken, maar toen hun idool had verloren werden de „muziekinstrumenten" opgeborgen en za gen zij doodstil toe hoe Juan Gisbert in straight sets naar een nederlaag werd geleid. Evenals in 1964 zal de vroegere honk- balcoach van het Nederlandse team de Amerikaan Mr. William B. Arce het ko mend seizoen met een groep studenten naar Nederland komen. Deze studenten zullen worden ondergebracht in Nederland se gezinnen en zullen de Nederlandse clubs weer op allerlei manieren bij staan. De studenten komen half juli in Ne derland aan en blijven ongeveer een maand.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 12