Autoverkopen in de Ver. Staten overschreden de 9 miljoen stuks Pmzzelprijsvraag^marathoiti m f r li m I m- H De Beurs Baas Knol had weer eens een idee brushed nylon damespyjama's brushed nylon nachthemden satin feutre damespyjama's b r~ Alléén1 dinsdag en j woensdag: In alle opzichten een topjaar Lloyd koopt Ruys Maximum dagloon 36 per dag Israel voert export van bloemen op EMS ontvangt twee miljoen van Grondbriefbank In-en uitvoer in november 10 pet hoger Meer vaartuigen vrij van omzetbelasting I3' I9 rr Gratis hulp bij Kruisverenigingen in Amsterdam Kort economisch nieuws Opgaaf no. 6 Ook rente spaarbank Stad Amsterdam wordt V/x pet Scheepvaartberichten Handel met Rhodesië aan banden Aard gascontr act met Frankrijk Kerkgangers bedwelmd Havenberichten MAANDAG 27 DECEMBER 1965 4 Veiligheid Goedkoper Verzoek van minister: 15 r I11 Il4 s p4 110 112.20-112.40 265 369 145.50 110.10 112.30 270 DETROIT (AP) De Amerikaanse auto-industrie heeft in 1965 wat betreft produktie, verkoop en winst een topjaar gehad. Voor de eerste keer zijn de Ame rikaanse automobielverkopen de 9-mil- joengrens gepasseerd. Men schat de ver kopen op de Amerikaanse markt over 1965 op 9.2 miljoen nieuwe auto's, waar onder 550.000 geïmporteerde. Dit bete kent ruim een miljoen stuks meer dan het oude record van 8.1 miljoen waarvan 486.000 geïmporteerde auto's dat in 1964 was gevestigd. De president van American Motors Corp. en voorzitter van de vereniging van automobielfabrikanten, Roy Aber- nethy, ziet de toekomst voor de Ameri kaanse automobielindustrie rooskleurig in. „Er zijn maar weinig jaren geweest die zo'n gunstige belofte voor de toekomst in hielden als 1966. We verwachten voor het komende jaar weer een zeer grote vraag naar automobielen en het recordcijfer van dit jaar kan daarom volgend jaar ge ëvenaard of mogelijk zelfs overtroffen worden." De vier Amerikaanse automobielfabrie ken (General Motors, Ford, Chrysler en American Motors) hebben wat het aantal modellen betreft eveneens een record ge vestigd. Er zijn dit jaar namelijk 366 mo dellen aan de Amerikaanse kopers aange boden. Dat is 18 meer dan in 1964. De veiligheid heeft in de automobielin dustrie van 1965 een grote rol gespeeld. Commissies van het congres stelden on derzoekingen in naar de veiligheid van de automobiel en minister van Handel, John T. Connor, noemde onlangs 47.700 ver keersdoden in 1964 „ondraaglijk". Nadat de algemene inkoopdienst van de regering 17 punten vaststelde, die als standaarduitvoering op alle automobielen moesten zijn aangebracht die in 1967 door de federale regering zullen worden De Rotterdamse Lloyd N.V. heeft alle aandelen gekocht van de N.V. Bestuurs- maatschappij W. en B. E. Ruys, en te vens van de N.V. Financieringsmaat schappij W. en B. E. Ruys. Hierdoor is de Lloyd eigenaar geworden van de vol gende tot deze n.v.'s behorende bedrijven: de firma's Ruys en Co in Nederland, alsmede in België en Frankrijk, de N.V. Stoomvaartmaatschappij Rotterdam, die de tankers Ameland en Vlieland beide in charter varend van de Shell, in eigen dom heeft, de n.v. Expeditiebedrijf voor heen H. Braakman en Co, en de N.V. Maatschappij tot exploitatie van gebou wen Insulinde Rotterdam. Het laatstge noemde bedrijf is eigenaar van het hoofdkantoor aan de Veerhaven te Rotter dam en tevens van alle Ruyskantoren in binnen- en buitenland. Het ligt in de bedoeling, dat alle ge noemde bedrijven onder dezelfde namen en dezelfde bedrijfsvoering hun werk zaamheden zullen voortzetten. Met het verwerven van de aandelen in de beide genoemde vennootschappen wil de directie van de Lloyd haar streven voortzetten naar een verdere belangen- spreiding buiten de lijnvaart. aangekocht, is de industrie ertoe overge- i sident Johnson, zei na een studie van het gaan er ongeveer zes als standaarduit- prijsbeeld, dat het resultaat is, dat de voering te leveren in de modellen van kleinhandelsprijzen van nieuwe auto's ge 19®6- stadig blijven dalen waardoor er ruimte is Deze verbeteringen zijn: een bekleed I de kwaliteit van de nieuwe modellen elk dashboard, beklede zonnekappen, linker- jaar te verbeteren, buitenspiegel, achteruitrij lampen, ruiten sproeiers, ruitewissers met regelbare snelheid en veiligheidsgordels voor de achterbank. totD7bnctSt^la0aPedaUtr0bielebn V™ 10 I mum Valtoon voor^^eTereSng^ndê na te gaan of de prijzen van de model len van 1966 hoger of lager zijn dan die van 1965. Gordon Ackley, de voorzitter van de raad van economische adviseurs van pre- vijfdaagse werkweek worden verhoogd van 32,40 tot 36 per dag en bij een zesdaagse werkweek van 27 tot 30 per dag. (Van onze correspondent) JERUZALEM Israel zal naar ver wachting dit seizoen voor een half mil joen dollar aan snijbloemen, zaadplanten en bloembollen exporteren. Dit betekent, dat de uitvoer in een jaar tijds praktisch 0 wuuuiooiui»cii| Dc- I zal zijn verdubbeld. Over vier of vijf jaar sloten om aan de aandeelhouders, die op hoopt men de drie miljoen dollar te kun 1 januari 1965 in het aandeelhoudersre- nen halen. Het departement van land- gister waren ingeschreven, een interimdi- bouw, aangemoedigd door de tot dusver vidend uit te keren van twintig percent, bereikte resultaten, doet namelijk alles Binnenkort zal een bericht worden gepu- om de telers er toe te brengen hun be- bliceerd over de introductie van reeds ge- drijven uit te breiden. De raad van bestuur van de Neder landse Grondbriefbank N.V. heeft, na over leg met de raad van commissarissen, be- plaatste zes percent Grondbrieven. In dit bericht zal ook de balans per 31 oktober 1965 worden opgenomen. Aangezien de Grondbriefbank in de eer ste helft van 1965 nog een vrijwel volle dige dochteronderneming was van de ex De meeste Israëlische bloemen, plan ten en bollen, die tot dusver hun weg naar het buitenland hebben gevonden, werden in kassen geweekt. Alleen in het Jordaan-dal met zijn bijzonder heet kli maat ontwikkelen zij zich buiten. Dit jaar ploitatie Maatschappij Scheveningen zullen 1.750.000 rozen, 1.250.000 gladiolen (EMS) n.v., zal dit interimdividend der- en een miljoen anemonen worden verzon halve aan de EMS ten goede komen. den. Over 1970/'71 denkt men tien mil- Over geheel 1964 keerde de NGB een to- joen rozen en vijf miljoen gladiolen in het taal dividend uit van 25 percent. Het ge- buitenland te kunnen afzetten, ook al plaatste aandelenkapitaal van de NGB maakt men zich bezorgd over de steeds was per eind 1964 ongeveer tien miljoen stijgende produktiekosten. gulden groot. De EMS zal aan dividend dus bijna twee miljoen gulden ontvangen Red. Volgens de door het CBS samengestelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in november 1965 ƒ2.263 j"jvcui me- I (v.m. ƒ2.449) min, terwijl voor een derlandse watersportverenigingen hebben waarde van ƒ2.016 (v.m. f2.151) min de minister van Financien gevraagd de werd uitgevoerd. De uitvoer bedroeg grens te verhogen van de vrijstelling van 89 pet van de invoer (vm 88 pet) zierveaartuiefnVan omzetbelastm2 °P Ple" De invoer van november is t o.v. de no overeenkomstige maand van het vooraf- sine ziblSwI v>V3n ^paS" Saande )aar toegenomen met 212 min of ?!5rL.5??,.?.P_roeiboten, kanos en kleine io pet en de uitvoer met 187 min even De A.N.W.B. en de Verbonden van Ne- zeilboten tot negen vierkante meter zeilop- pervlak Gevraagd wordt de vrijstellings grens op te trekken tot zestien-vierkante meter-boten. De bonden zijn voorts van oordeel dat niet alleen het totale zeilop pervlak maatstaf dient te zijn voor bepa ling van de gr^ns vgor de verhoogde om zetbelasting omdat dit 'n ongewenste ont wikkeling van de boottypen tot gevolg zou kunnen hebben 4. 5 6 7 10 9 11 13 U 17 18 19 20 21 22 23 24 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 (1 |2 4 5 7 8 10 13 17 20 22 23 25 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 R eens 10 pet. De verzekerden bij de Amsterdamse ziekenfondsen, die daarbij ook aanvul lend verzekerd zijn, hebben vanaf 1 janu ari op grond daarvan recht op de gratis hulp en verstrekkingen van één der kruisverenigingen. Zij behoeven geen con- I tributie meer voor de kruisvereniging te betalen. Deze regeling tussen fondsen en kruisverenigingen werd mogelijk doordat I de aanvullende verzekering der Amster- I damse fondsen financieel meer armslag heeft gekregen omdat de kosten van de ziekenhuisverpleging na de 70ste t/m de 1365ste dag door de hoofdverzekering wordt gedragen. The Nation, een in New York verschijnend liberaal weekblad met een oplaag van ruim 28.000 exemplaren is verkocht. De nieuwe eige naar is James J. Storrow Jr. Hij neemt het blad 1 januari over van George C. Kirstein, die het sinds 1955 in zijn bezit heeft gehad. De opzet van het blad wordt niet gewijzigd. De produktie der onderhuurders van Sara kreek Goudvelden N.V. heeft gedurende de eerste negen maanden van 1965 17.180,2 gram (v. j. 25.368,3 gram) bedragen. De goudproduktie van Northshore Goldfields Ltd. bedroeg gedu rende de eerste negen maanden van 1965 circa 122 kilogram. VOORBEURS VAN HEDEN lste tjjdvk. 2de tijdv. 368 TWEELINGPUZZEL Ons diagram toont een linker en een rechter deel, die geheel gelijk zijn. In de omschrijving geven wij de juiste opgave, doch soms in de goede en soms in de omge keerde volgorde, waarbij onze puzzellief hebbers moeten bepalen welk woord links en welk rechts moet staan. Zo geeft hori zontaal 2 als omschrijvingen: Planeet, dich terbij; in beide gevallen woorden van elk 5 letters. Behoort de planeet nu in de lin ker helft en dichterbij rechts, of omge keerd? Aan onze puzzel-enthousiastelin gen de taak om de juiste oplossing te vin den. Veel succes! Horizontaal: 2. planeet, dichterbij; 6. dun stuk hout, luchtmacht; 8. voetbalver eniging, familielid; 9. kleinst deelbare deeltje, waterdamp; 11. Engelse ontken ning, Frans voegwoord; 12 meisjesnaam, wrede keizer; 14 meisje, geleedpotig dier; 15 rang i. h. leger, grondtoon; 16. meisjes naam, hoge berg; 18. meisjesnaam, krach tig; 20. Frans lidwoord, Frans onbepaald voornaamwoord; 21 Engelse ontkenning, op dit moment; 22. tekort, plaats in Fries land; 23. mannelijk dier, reparatieplaats A.K.U. Hoogovens Kon. Olie I Philips Unilever K.L.M GEEN AVONDBEURS Aangezien Wall Street gesloten bleef voor schepen; 24. tandarm zoogdier, soort vond er donderdag geen nabeurs en tele onderwijs; 25 meisjesnaam, kort ogenblik; fonisch avondverkeer plaats. 27. voedsel, plaats in Zwitserland; 29. zangnoot, jongensnaam; 30. jongensnaam, hoffelijkheid; 32. gek, eerste vrouw; 34. liefkozing, Europeaan; 35. gespannen, dui vel. Verticaal: 1. bitter vocht, schijnsel; 2 zuiver gewicht, krantenjongen; 3. be schaafde vrouw, plaats in Italië; 4. zang- noot, en dergelijke; 5. kunstmens, larve; 7. oplettende, stil houden; 10. niet naden kend, bedrijf; 13. kostbare stof, Europe aan; 17. zangnoot, maanstand; 18. plak middel, groente; 19. bovenste deel, strik; 21. godin der wraak, waterval; 22. bevel, dus (Eng.); 23. aanw. voomaamw., bedor ven; 24. zweer, plaats in Engeland; 26. jongensnaam, nul; 28. verharde huid, merkwaardig; 31. elasticiteit, voorzetsel; 33. onder anderen, verleden tijd. mwwwwwmwmmmmmi.mmm*aimi<wiaiwwwi#wwv< (Van onze correspondent) HILVERSUM Een goede Kerst voor de heer H. W. Knol, baas in de puntlasser; i van Philips Telecommunicatie-industrie te Hilversum: vanmorgen werd hem 1250 gul den uitbetaald voor een bekroond idee. Niet zijn eerste, want sinds hij in 1955 voor de eerste maal een verbetering voorstelde, heeft de heer Knol, de laatste beloning meegerekend, meer dan 10.000 gulden ont vangen voor zo'n dertig ideëen. Een uni cum in Nederland. Het nu bekroonde voorstel het ge bruik van 'n kleinere lagerbus voor 'n be paalde telefoonkiezer waardoor veel werk en materiaal worden bespaard dien de de heer Knol al in 1962 in. De gesugge reerde verandering moest evenwel eerst terdege worden getest: duurproeven, waar bij de kiezer niet minder dan 35.000.000 schakelingen maakte, bewezen ten slotte de deugdelijkheid van de nieuwe constructie. De Spaarbank voor de Stad Amsterdam heeft met ingang van 1 januari 1966 de rentevergoeding op alle soorten spaar rekeningen verhoogd. De jaarrente op ge wone spaarrekeningen zal dan 3Vs% be dragen (was 314%). De rente van bijzon dere spaarrekeningen (jeugdspaarover- eenkomsten, ambtenarenspaarrekeningen en gepremieerde wettelijke spaarregelin gen) wordt van 33/<% op 4% gebracht. Verder verhoogt de spaarbank voor haar spaarders op termijnspaarrekeningen met 3 maanden opzegging, de rente tot 4% (was 33/4%). Met 6 maanden opzegging wordt de rente 4%% (was 4%). Nieuw ingevoerd worden spaarrekeningen met 1 jaar opzegging, welke 43/4% rente zullen dragen. Adrastus 24 v. Djeddah n. Aden. Agamemnon 24 v. Santo Domingo n. Port au Prince. Alcor 24 te Mtwara. Alhena 23 v. Salvador n. Las Palmas. Alnati 24 te Rotterdam. Amstelkroon 25 te Geraldton. Amstelmeer 25 te Rotterdam. And ijk 25 te Rotterdam. Baarn 24 te Porto Cortes. Banggai 25 te Houston. Barendrecht 27 v. Suezkanaal n. Landsend. Bat jan 26 v. Cristobal n. Porto Limon. Bawean 23 v. Malta n. Beyrouth. Bengalen 25 te Philadelphia. Borneo 23 v. Lake Charles n. Mobile. Caltex Delfzijl 24 te Rotterdam. Caltex Gorinchem 25 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Caltex Utrecht 27 te Visagapatnam. Celebes 24 v. Genua n. Rotterdam. Ceres 24 t£ Rotterdam. Daphnis 24 te Rotterdam. Delft 24 v. Barahona. 25 te Santo Domingo. Dinteldijk 26 v. San Francisco n. Port Said. Doel wijk 29 te Suez verw. Dongedijk 24 v. Los Angeles n. Cristobal. Dordrecht 25 te Norfolk. Echo 26 v. Rotterdam n. Dublin. Esso Den Haag 27 v. Brega n. Lavera. Esso Rotterdam 24 v. Ras Tanura n. Bombay. Fina Nederland 24 te Holehaven. Forest Lake 25 te Baltimore. Friesland 26 te Hongkong. Giessenkerk 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Graveland 23 v. Santos n. Rio Grande do Sul Grootekerk 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Grotedijk 27 te Hamburg. Hathor 24 te Syracuse. Hector 25 te Rotterdam. Helicon 24 te Rotterdam. Hollands Dreef 24 te Haldia. Ivoorkust 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Jacob Verolme 26 te Coquimbo. Jason 25 te St. John. Kalydon 24 te Barry. Katelysia 24 te Thameshaven. Kieldrecht 24 v. Bremen n. Antwerpen. Kinderdijk 24 te Brownsville. Kloosterdijk 24 te Rotterdam. Kloosterkerk 26 6v. Rotterdam n. Bremen. Kossmatella 24 v. Trinidad n. Curagao. Koudekerk 27 te Genua. Leiderkerk 24 v. Barcelona n. Rotterdam. Loosdrecht 24 v. Bushire n. Kuwait. Lycaon 24 tén anker Belawan. Madison Lloyd 25 te Manilla. Marathon 24 te Paramaribo. Mariekerk 24 v. Cochin n. Calicut. Maron 26 te Rotterdam. Mataram 24 v. Suezkanaal n. Aqaba. Montferland 24 te Callao. Neder Rijn 24 v. Antwerpen n. Amsterdam. Nestor 24 v. Saloniki n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 27 v. Curagao n. Barbados. Oberon 24 te Amapala. Oldekerk 23 te Livomo. Palamedes 24 v. San Juan n. Santo Domingo Prins Willem-2 27 te Le Havre. Raki 27 v. Port Said n. Genua. Rotterdam 27 te Port of Spain. Schiedijk 266 v. Rotterdam n. New York via Antwerpen. Socrates 26 v. Curagao n. La Guaira. Stad Den Haag 24 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Maastricht 24 v. Ryeka n. Casablanca. Steenkerk 24 v. Lourenco Marques n. Beira. Straat Clement 24 v. Port Louis n. Port Eliza beth. Straat Magelhaen 24 v. Durban n. Kaapstad. Straat Van Diemen 24 te Sydney. Tamara 28 te Cochin verw. Telamon 23 v. New York n. Santo Domingo. Tero 23 v. Antwerpen n. Bahia. Tjitlalenggka 24 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Utrecht 24 v. Malta n. Port Said. Willemstad 25 te Paramaribo. Woltersum 26 v. Houston n. Galveston. Wonogiri 25 te Lae. Zwijndrecht 24 v. Genua n. St. Vincent. SLEEPVAART Cycloop, 26 dec. werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Friesland, 26 dec. vertrokken van Vlaardingen met bak BRH. 2 naar booreiland Sea Gem, 50 mijl Zuidoost van Flamborough Head. Gelderland, 26 dec. bezig met berging Neder landse kustvaarder Casablanca, gestrand op Kaap Verdische eilanden. Titan en Groningen. 27 dec. vermoedelijke da tum van vertrek Isle of Grain met tanker Bergehus naar werf Verolme, Rotterdam. Jacob van Heemskerck, 23 dec. vertrokken van Dakar met drijvende krachtinstallatie naar Port Harcourt; positie 26 dec. 50 mijl ten Westen van Freetown. Noord-Holland 25 dec. vertrokken van IJmui den met baggermolen en 2 bakken, onderweg Emden—Koeweit; positie 26 dec. 30 mijl Noordoost van Dover. Octopus, 24 dec. werkzaam ter hoogte van IJ- muiden bij Santa Kyriaki. Utrecht, 25 dec. aangekomen te Falmouth met Griekse ss Elli (machineschade) van 40 mijl ten Zuiden van Start Point. Willem Barendsz, 19 dec. vertrokken van Ma nilla. De ministers van Buitenlandse Zaken en van Economische Zaken hebben in ant woord op vragen van het Tweede Kamer lid drs. Nederhorst (P.v.d.A.) over de in voer van Rhodesische tabak gezegd dat de huidige omvang van de aankopen van die tabak niet veel afwijkt van die van de overeenkomstige periode in 1964. De heer Nederhorst had gevraagd of het de ministers bekend was dat volgens recen te berichten Amsterdamse tabaksfirma's grote hoeveelheden tabak importeerden en daarmee het Britse embargo door kruisten. De ministers verklaren dat wèl een snellere verscheping plaats heeft van nog in Zuid-Rhodesië aanwezige partijen tabak die reeds eigendom zijn van de Ne derlandse tabakshandel of de tabakver werkende industrie. De regering heeft reeds begin december besloten dat alle handel met Rhodesië onder een vergun ningsstelsel zal worden gebracht. Ook is, overeenkomstig aan de desbetreffende re solutie van de Veiligheidsraad en, in nau we samenwerking met de Belgische en de Luxemburgse regering besloten economi sche maatregelen te treffen. Zodra deze maatregelen van kracht worden zullen geen vergunningen worden afgegeven voor de invoer van Rhodesische tabak. Die invoer vormt ongeveer tachtig per cent van de gehele Nederlandse invoer uit Rhodesië. Lopende verplichtingen zullen echter worden geëerbiedigd. De uitvoer van wapens en andere militaire goede ren naar Rhodesië is reeds stopgezet. Na het overleg met de Benelux-partners zal ook de uitvoer van ruwe olie en oliepro- dukten worden verboden. Nederland gaat in de loop van 1967 be ginnen met de jaarlijkse export van vijf miljard kubieke meter aardgas naar Frankrijk. NAM-gasexport heeft tevens in Frankrijk het recht van doorvoer ver worven, wanneer dit in verband met de verkoop en het transport van gas naar nog andere landen, noodzakelijk zou blij ken. Per kubieke meter heeft Nederland bij de Fransen een prijs van 4,5 tot 5 cent bedongen, dezelfde prijs die ook de Bel gen betalen. Binnenkort zal worden be gonnen met de bouw van de transportlei dingen in België (door de Belgische maat schappij „Distri-Gaz") en Frankrijk (waar „Gas de France" de buizen legt). De kerstnachtdienst in de Ned. Her vormde kerk in Maarssen moest ontijdig worden beëindigd nadat veertien kerkgan gers buiten kennis raakten door kolen damp. De meesten kwamen in de buiten lucht weer bij. Twee dames moesten naar een ziekenhuis in Utrecht worden overgebracht. De brandweer lieeft de ver ouderde verwarmingsinstallatie in de kel der gedoofd. De kerk kan de eerstvolgen de zondagen niet gebruikt worden. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Jo Tor, van Londen; Bartenstein, Antwerpen; Fiona, Monrivia; Peperkust, Freetown; Spaamestroom, Hull; Castor, Colchester; Zaanstroom, Ports mouth; Vlistborg, Faxborg; Bennekom, Antwer pen; Hero, Swansea; Ask, Umea; Themis, Hamburg; Thea, Poole; Buka, Londen; Tarzan, Poole; Neder Rijn, Antwerpen; Berkelstroom, Londen; Zaanborg, Rundvik, Zaandam; Veli, Tolkis, Velsen. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Spaarne- borg, van Montrose; Betaluna, Antwerpen; Lies, Oxelosund, IJmuiden; San Nicola, Cuba; Saint Thomas, Le Havre; Emsland, Felixtowe; Kashira, Antwerpen; Delfzijl, Swansea; Draco, Aarhus; Jacob Teekman, Par; Dania, Kopen hagen; Gooiland, Santos; Atalaya, Hamina; Marconi, Kristinaham, Zaandam; Nikos V., New castle. Zondag aangekomen te IJmuiden: Irish Willow, van Grangemouth, IJmuiden; Ittersum, Savan nah; Veritas, Poole; Meta, Swansea; Burgen- stein, Bremen; Partner, Emden; Vechtborg, Hudiksvall Romandie, Pepel, IJmuiden; Sunny Prince, Antwerpen; Basildon, Swansea; Roelof Holwerda, Morsfon, IJmuiden; Valkenier, Norre- sundet; Netherland Coast, Newcastle; Jan, Kotka, Velsen; Heros, Vlissingen, IJmuiden; Gemma, Waterford; Dry burgh, Leith. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Garoet, naar Port Said; Fritz Raabe, Rotterdam; Kreon, Curagao; Iron Horse, Rio de Janeiro; IJmuiden; Leipzig, Cartagena; Gannet, Southampton; Lau riergracht, Rotterdam; Lovesteyn, Rotterdam; Triton, Delfzijl; IJsselborg, Helsingborg, IJmui den; Warma, Hamina, Velsen; Regni, Simons- vik, IJmuiden; Nerlandia, Gothenburg; Jo Tor, Malmoe; Ebani, Londen; Figaro, Los Angeles; Bruse, Stockholm; Axel, Goole; Serooskerk, Lissabon; Anneliese, Savona, IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Eastern Gulf, naar Perzische Golf; Wilchief, Isle of Grain; Hera, Gent, Velsen; Jean Guiton, Ant werpen; Marvel, Hamburg; Falkenstein, Cura sao; Pinto, Boulogne. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Procyon, naar Antwerpen; Dinkelstroom, Shoreham; Julius Hausschildt, Rostock; Bram, Dagenham; Ulysses, Barbados; IJstroom, Leith; Kennemer- land, Hamburg; Hinde, Londen; Lenie, Poole; Maron, Rotterdam; Jans, Londen; Jorg 1, Stockholm Bornrif, Londen; Hoc Vinces, Lon den. Maandag aangekomen te IJmuiden: Polytiml Andreadis, van New Orleans; Zelos, Oxelosund; Skagern, Karlstad; Arvi, Malmoe; Poznan 2, Stettin. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Martha Friesecke, naar Londen, IJmuiden; Honte- stroom, Sheerness; Vliestroom, Huil; Senior, Rochester, Zaandam; Spree, Hull; Res Nova, Boston, Zaandam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Sensationele aanbieding brushed nylon dames pyjama's. Met kantgarnering en guitig enkelsplitje. In rose, bleu of aqua. M. 42-48. Slechts 2 dagen: 17 90 Behaaglijke nachthemden met nylon kantgarnering. Maten 42-48. Slechts 2 dagen: In rose of bleu bloem- dessin op wit fond 1 5.90, in uni rose, bleu of aqua I39° Prachtige aanbieding pyjama's, glanzend als zijde en van binnen donzig warm. In kleurige fantasie- dessins. Maten 42-48. Slechts 2 dagen zo voordelig: I49° UW MODEHUIS ÏÏUTj'tl-'i

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4