Op het nippertje C. de Rooy overleden Betaling abonnementsgeld per giro IN DE VISHAL EN OP ZEE king Cörn Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! HA WA Verre visserij had dit jaar betere resultaten Verkeersongeluk in Heemskerk Konijnen gestolen Brandje in schuur in Velsen-Noord Man mishandelde twee meisjes op kerstavond Vechtpartij in hal van flat te IJmuiden Taxichauffeur vraagt opnieuw om bescherming Kort IJmond nieuws Kerstconcert in Heemskerk „Utrecht" helpt Grieks vrachtschip Jubilarissen bij Hoogovens IJmuiden Luchthavenbelangen Kennemer Dagblad is nu Nieuwe Dag Spaarvarkens gestolen Kerstzang in de Petrakerk te IJmuiden Telstar-reserves geklopt door sterker ADO 2 Telstar-jeugd won in oefenduel van ADO Oefenduels van amateurs RAIFFEISENBANK IJMUIDEN MAANDAG 27 DECEMBER 1965 5 Inwoner van Velsen-Noord raakte slaags met politie Da's lekker brood Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM. Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden AMSTERDAM: Elke maandag avond in het N.Z.H.-haltekan- toorMarnixstraat/Elandsgracht (Tramlijnen 7,10 en 17). HAARLEM: Elke woensdag avond in de N.Z.H.-kantine. Garage Leidsevaart 396 (Bus lijnen 3, 6, 71 en 80). Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Naam: Adres Woonplaats Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE i Wij delen U mede, dat onze bank ALLEEN op OUDEJAARSDAG GESLOTEN zal zijn. De resultaten van de zo genoemde ver re visserij door Nederlandse visserssche pen worden voortdurend beter; zowel vangst als opbrengst laten in 1965 gun stiger cijfers zien dan in de twee voor gaande jaren. Het aantal reizen naar de visgronden rondom IJsland en bij het noordelijk deel van Noorwegen steeg van 39 in 1963 via 56 vorig jaar tot 75 in 1965. Drie traw lers zijn dit jaar uitsluitend op de verre visserij geweest; zeven trawlers maakten dit jaar vijf of zes reizen, waaronder naar de Witte Zee en het Bereneiland. Het oorspronkelijke project zal dit jaar worden beëindigd, maar het experiment zal, naar mag worden verwacht, worden voortgezet, zij het op een andere voet. De overheid heeft namelijk een bedrag voor experimentele visserij in het algemeen uitgetrokken ter verkrijging van de nood zakelijke aanvulling van gegevens van het in 1965 aflopende verre visserijproject. De verre visserij kan zeker nog niet op eigen benen staan. Zonder verdere over heidssteun zouden de inmiddels opgeda ne ervaring en de door de overheid en de rederijen geëinvesteerde „leergelden" als geheel verloren moeten worden be schouwd. De politie heeft op de avond van eerste kerstdag in een woning aan de Schulpweg in Velsen-noord nogal wat te stellen ge had met een 21-jarige jongeman die in de ouderlijke woning alles kort en klein sloeg. De jongeman had zich bij een woordenwisseling hevig opgewonden. Nau welijks was een van de politiemannen de kamer binnengekomen of hij kreeg een klap in het gezicht. In het trappehuis moest de razende man met vereende krachten overmeesterd worden waarbij over en weer klappen werden uitgedeeld. Tenslotte slaagde de politie erin de man in de politieauto te krijgen en naar het hoofdbureau van politie te brengen. In de nacht van eerste op tweede kerst dag kort na 12 uur vond op de hoek J. v. KuikwegVan RiemsdijklaanM. van Heemskerckstraat te Heemskerk een bot' sing plaats tussen een door een Bever- wijker bestuurde auto en een eveneens uit Beverwijk afkomstige wielrijder. De wielrijder moest met een hersen schudding en hoofdwonden per ambu lance naar het St. Josef ziekenhuis wor den overgebracht. De beide voertuigen werden beschadigd. Op de avond voor kerstmis is in IJmui- den op de leeftijd van 78 jaar overleden de heer C. de Rooij, een in plaatselijke middenstandskringen bekende figuur. De heer De Rooij werd 31 augustus 1887 in Amsterdam geboren, waar hij na het ver laten van de lagere school in de leer ging Een bewoner van de Esdoornstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van de dief stal van drie grote konijnen uit hokken die op zijn erf stonden. De diefstal moet op de avond van eerste kerstdag zijn ge pleegd. Een van de konijnen was een voedster van negen jongen die pas drie dagen oud waren. Hedenmorgen is een van de zware wagens, waarmee in IJmuiden de stenen voor de pierenbouw worden aangevoerd, geslipt en bijna van de pier geslagen. Gelukkig kon de be stuurder het gevaarte nog tijdig tot stilstand brengen, zodat er verder geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. Op de avond van tweede kerstdag ont- ■tond brand in een schuurtje aan de Schoonoordstraat in Velsen-noord. De gas vlam van een komfoor waarop een ketel met wasgoed stond te koken stak twee bromfietsen in brand. De bewoner bluste het vuur zelf. Buiten de bromfietsen werd geen schade aangericht. Op de avond van eerste kerstdag heeft een 36-jarige IJmuidenaar op het Plein 1945 twee meisjes mishandeld. De man, die onder invloed van sterke drank was, sloeg en trapte de meisjes. Een zeven tienjarige jongen, die een opmerking over het gedrag van de IJmuidenaar maakte, werd eveneens aangevallen. Na dat ook de vader van de jongen zich met het geval had bemoeid heeft de politie de beschonkene naar het hoofdbureau van politie gebracht. Enkele jongelui maakten in de kerst nacht in de hal van een flatgebouw aan de Dolfijnstraat te IJmuiden zoveel la waai dat een 34-jarige bewoner zich daar erg boos over maakte. Hij deelde zulke rake klappen uit dat een 18-jarige jongen en een 16-jarig meisje verwondingen op liepen. De jongeman moest zelfs met een ernstige hoofdwonde naar het Antoniuszie- kenhuis worden gebracht waar hij is op genomen. VRIJDAG In IJtnuiden werden vrijdag 4400 kisten vis aangevoerd, waarvan 1021 kisten tong en tarbot, 100 heilbot, 420 school, 1500 ha ring, 420 schelvis, 823 wijting, 82 gul en kabeljauw, 20 haai en 14 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4,3,80; gr. tong 5,63-5,47; grm. tong 6,44-6,22; kim. tong 6,18-5,98; kl. tong I 2,94-2,58; kl. tong II 1,44-1,27; tar bot I 5,80-4,50. Per 60 kilogram: gr. schol en grm schol 43-39; kim. schol en kl schol I 43-38; kl. schol II 47-38; verse haring 39-26; kl. schel vis I 32; kl. schelvis II 22-15; wijting 20-10; gr. gul 38-30; mid. gul 35-30; kl. gul 25-18; kl. haai 17. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 248-90. Vrijdag werden in IJmuiden de volgende besommingen, in gulden gemaakt: KW 165- 12.670; 225-14.990; 125-7640; 101-23.960; 222- 13.850; 24-3840; 59-2940; 98-6880; IJM 56- 11.000; 7-2940; 60-2400; UD 79-4870. Aanvoer van maandag Maandagmorgen hebben 52 vaartuigen 7860 kisten vis, 85.000 kilogram tong en 290 stijve kabeljauwen aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 1180 kisten schelvis, 720 wijting, 290 dichte wijting, 80 gul en kabeljauw, 40 torregullen, 660 koolvis, 880 haring, 1800 kleine kisten haring, 900 schol, 85 tarbot en 325 varia. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. IJ bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijk ma- ken door uw giro-opdracht te ver zenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwi tanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, ivilt u dan het bezorgadres van de krant ver melden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Advertentie I-,,M'vV: Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 3.80- 30. tarbot 6-5.60, grote tong 5.37-5.24, grootmiddel tong 6.32-6.10, kleinmiddel tong 6.22-5.96, tong een 3.17-2.86, tong twee 1.48-1.39. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 100- 80, middel kabeljauw 126-92. Per tien stuks: grote kabeljauw 96-90, middel kabeljauw 52-48. Per hoop: vleet 160-112. Per 50 kilogram: schelvis een 47-34, schelvis twee 42-15, gul een 47-35, gul twee 41-35, gul drie 23-18, koolvis een 32-28, koolvis twee 20-18, grote schol 47- 43, schol een 45-40, schol twee 50-43, schol drie 52-37, schar 37, haai 27-24, ge stripte wijting 21-15, haring 44-20, tarbot 312-63. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 500 kisten schelvis, 300 wijting, 40 gul en kabeljauw, 800 koolvis, 200 haring, 750 kleine kisten haring, 150 schol, 160 varia en 14.000 kilogram tong. De Amsterdamse taxichauffeur C. J. Wilson blijft aandringen op maatregelen ter bescherming tegen overvallen. Nu binnen enkele dagen twee van zijn colle ga's, t.w. in Duitsland en in Engeland, op bestiale wijze van het leven zijn beroofd dringt hij er wederom telegrafisch bij de minister van Justitie op aan met spoed over te gaan tot het nemen van maatre gelen om deze moorden in Nederland te voorkomen. Hij zegt dat zijn verzoek door alle collega's wordt gesteund en neemt aan dat de minister de veiligheid van de Nederlandse taxichauffeurs veel waard is. Op het kerstconcert, dat op tweede kerstmiddag in de Mariakerk te Heems kerk werd gegeven, heeft het rooms- katholiek gemengd koor „Heemskerk" o-n der leiding van zijn dirigent Gerard de Barbanson een programma van bevatte lijke vocale kerstmuziek ten gehore ge bracht. In hoofdzaak waren het gedeelten uit het „Weihnachtsoratorium" van H. Müller, waarmede het koor in woord en toon kerstsfeer bracht. Ingewikkelde uit voeringsproblemen behoefden daarbij niet te worden opgelost. Alle aandacht kon worden besteed aan een welluidende toonvorming en aan het brengen van n gevoelige expressie, waarmede de dirigent en het koort met juiste gericht heid beantwoordden aan de romantische stijl van deze homofone oratoriummu ziek. De interpretatie van enkele andere kerstliederen, waaronder „Schlaf wohl, du Himmelsknabe, du", bleek eveneens zorgvuldig op deze stijl afgestemd te zijn Het koor werd bij enkele vertolkingen begeleid door de organist Désiré Groot, die daarvoor passende romantische klan kentimbres op het orgel vond. Door een misverstand over toonaard tussen koor en organist kon het „Ehre sei Gott" pas na de derde inzet een goede vertolking krijgen en daarmede een mooie afslui ting van het concert worden. Désiré Groot liet zich met enkele solovertolkingen, waaronder een improvisatie, kennen als een vaardig organist, die met speelse heldere klanken de sfeer van een een voudige muzikale kerstherdenking hand haafde. Hij begeleidde ook de samenzang P. Z bij een bontwerker. Na zich in dit vak voldoende te hebben bekwaamd vertrok de overledene in 1907 naar Rotterdam, om hier reeds op jeugdige leeftijd als chef-bontwerker bij een grote zaak in dienst te treden. Omstreeks 1925 vestigde de heer De Rooij zich zelfstandig aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam, om vervolgens, na nog enige jaren in Haarlem te heb ben gewoond, met zijn oudste zoon in IJmuiden een bontzaak te openen. Eerst in een noodwinkel in Driehuis en vervol gens aan het Marktplein, om zich ten slotte definitief aan Plein 1945 te vesti gen. De overledene beschouwde dit vak als zijn grote hobby, vandaar dat hij tot zijn 77ste jaar actief in de zaak bezig is geweest, tot hem dit verleden jaar door ziekte onmogelijk werd gemaakt. De heer De Rooij wist verder een gro te kennis van het leven der dieren te ver werven, zodat hij over dit onderwerp tal rijke lezingen heeft gehouden. Voorts ge noot hij een zekere vermaardheid als kopiist in bont van bekende schilderijen waarbij een zijner werkstukken bestond uit een schilderij van koningin Wilhelmi na. Dit was zo knap gedaan, dat hem dit nog een schriftelijk compliment van de overleden vorstin heeft opgeleverd. Het stoffelijk overschot van de heer De Rooij zal dinsdag 28 december om half vier op „Westerveld" worden gecre meerd. Donderdagavond omstreeks 10 uur is de zeesleepboot „Utrecht" van N.V. Bureau Wijsmuller, IJmuiden, vertrokken van haar bergingsstation nabij Landsend om volle kracht onderweg te gaan in slecht weer naar het Griekse vrachtschip „Elli" (5215 brt), dat op 40 mijl ten zuiden van Start Point in het Engels Kanaal met ina- chineschade was komen rond te drijven en hulp verlangde. De „Elli" (de vroegere „Stad Arnhem") is eigendom van de Marfomento Cia. Nav. Sa te Piraeus. De „Utrecht" kwam in de nacht van donderdag op vrijdag bij de „Elli" aan en de aangeboden hulp op basis Lloyd's open form, no cure no pay, werd vrijdagmor gen door de gezagvoerder geaccepteerd. Advertentie IJC 12.03 De „Utrecht" is er in geslaagd om vrij dagmiddag omstreeks 2 uur vast te ma ken. De „Elli" werd in steeds slechter wordende weersomstandigheden naar de haven van Falmouth gesleept. Zaterdag, eerste kerstdag omstreeks 12 uur 's mid dags is de „Utrecht" met de „Elli" op sleeptouw aangekomen in de haven van Falmouth. Kerstgroep. Bijna tweeduizend Heemskerkers zijn in de kerstdagen ko men kijken naar een levende kerstgroep in het jeugdgebouw „De Zevensprong". Het veertien weken oude kerstkindje, Robby Molenkamp uit de Mascagnistraat, speelde z'n rol voortreffelijk: toen een groot aantal bezoekers de kribbe bewon derde begon het te huilen. De twaalfjarige Maria (Marijke Molenaar) nam haar baby in de armen, terwijl de eveneens twaalf jarige Joseph (Wim van Riel) als een echte papa bezorgd toekeek. Gebak en worst. Ongeveer zeventig bejaarden zijn in de kerstdagen tijdens een bijeenkomst in het hervormd jeugd gebouw te Heemskerk getracteerd op ge bak en worst. Er werden kerstliederen gezongen en mevrouw Veermans-de Mars droeg gedichten en een kerstverhaal voor. In de eerste maand van het nieuwe jaar, januari 1966, telt Hoogovens IJmui den onder zijn personeelsleden zeven jubi larissen met veertig dienstjaren, namelijk de heren C. T. van Lieshout, sector ijzer, en P. "Winkelaar, technische dienst ijzer en staal, uit Beverwijk; de heren B. G. H. J. van Ommeren, research en bedrijfsla- boratorium, J. B. Helemigh, technische dienst walserijen en A. van Vuuren, erts voorbereiding, allen uit Velsen; de heren R. K. Angermann, nieuwbouw en G. Nie- meyer, afdeling hoogovens, uit IJmuiden. Voprts zijn er nog negen zilveren jubi larissen: de heren G. Zonneveld en L. C. Pirovano, beiden werkzaam bij havens en vervoer, en J. C. Sturk en B. Kofman, beiden werkzaam bij de technische dienst walserijen, allen woonachtig te Beverwijk de heren I. van de Hert, technische dienst walserijen en J. Lampers, nieuwbouw, uit Velsen; de heren S. Hoogland, technische dienst ijzer en staal en A. F. Neervoort, technische dienst walserijen, en B. T. Stenneken, eveneens werkzaam bij de technische dienst walserijen, allen uit IJmuiden. Alle op de luchthaven Rotterdam ge vestigde bedrijven en de luchtvaartmaat schappijen met lijndiensten naar en van de Maasstad hebben besloten tot de op richting van een commissie luchthaven- belangen. De commissie zal zich de eerste tijd in het bijzonder bezighouden met de lucht havenpromotie, waarover men zich in Rotterdamse luchtvaartkringen ernstige zorgen maakt. De Nieuwe Haarlemsche Courant en het Kennemer Dagblad, uitgaven van de com binatie De Tijd-Maasbode, hebben een nieuwe naam gekregen. De bladen ver schijnen thans als de „Nieuwe Dag", waarbij de oude namen in een moderne versie als onderkop zijn opgenomen. Ook de beide andere regionale bladen van „De Tijd" verschijnen onder deze naam, waarbij eveneens de oude naam als on derkop gehandhaafd blijft. Tot de uniforme naamgeving is beslo ten ondermeer om duidelijker gestalte te geven aan de samenwerking tussen de vier bladen en omdat het verspreidings gebied van de vier bladen (Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en IJmond) steeds sterker samensmelt tot één agglomera tie, blijkt uit een mededeling. Een 19-jarige inwoner van Castricum brak zaterdag in bij de familie B. aan de Rijksstraatweg te Heemskerk en ont vreemdde daar twee spaarvarkens met een vrij behoorlijke inhoud. De buren van de familie B. betrapten de jongeman, hielden hem aan en lever den hem over aan de inmiddels gewaar schuwde politie. De knaap werd ingesloten en zal voor de officier van justitie worden geleid. Onder auspiciën van het Interkerkelijk comité zangdiensten heeft vrijdagavond, 24 december, een bijeenkomst in de Pe trakerk aan de Merwedestraat te IJmui den plaatsgehad, waarbij het onlangs op gerichte Algemeen Velser Bejaardenkoor zich voor de eerste keer in het openbaar heeft laten horen. Het koor stond onder leiding van mejuf frouw J. van Asselt. Veel tijd voor repe tities heeft het uit 130 bejaarden bestaan de koor niet gehad, het bestaat namelijk nog maar zeven weken. Dit in aanmerking genomen, mochten de prestaties er zijn. De schriftlezing werd verzorgd door pa ter Genesius Boddeke, die de versen tot 20 uit Lucas 2 als motief had geko zen. In zijn slotwoord heeft de heer Peere boom, voorzitter het Interkerkelijk comi té zangdiensten zij-n blijdschap uitgespro ken over de grote opkomst. Hij dankte voorts de dirigente van het koor en bood alle koorleden een kerstgeschenk aan. De bijeenkomst werd besloten met een gezamenlijk gebed. Advertentie Vanaf maandag 3 januari a.s. bestaat de gelegenheid tot bij schrijving van de rente over 1965 op uw spaarbankboekje. in procenten 3'/i 4 4V< 4Vj Rentetarieven spaargelden voor 1966 direct opvraagbaar (zonder opvraagtermijn) Vi jaar opzegging 1 jaar opzegging 2 jaar vast Jeugdspaarwetsparen (Rijks)ambtenarenspaarregeling, gepremieerde bedrijfsspaarregeling 4 (Tussentijdse wijziging voorbehouden). De Spaarbank met volledige bankservice. KENNEMERLAAN 57 Telefoon 2166 Postgiro 504188 De Telstar reserves hebben het tegen ADO II niet tot een overwinning kunnen brengen. Ze verloren de wedstrijd met -2 nadat ze een kwartier voor tijd te gen een 3-0 achterstand hadden opgeke ken. Het zwakke punt bij de IJmuidena- ren vormde de voorhoede die maar wei nig stootkracht bezat en waarin Van Eg- mond in het geheel niet op dreef was en de tweede helft naar de verdediging verhuisde waar hij al evenmin tot grote daden kwam. De beste verdedigers waren Van Kam pen, Pirovano en Van Wooning. ADO speelde ongetwijfeld heel wat beter dan de IJmuidenaren maar toch duurde het tot vlak voor de rust alvorens Van den Oever zijn club de leiding kon geven. Al spoedig na de hervatting vergrootte Lan- geveld, mede dank zij een fatale blunder van doelman Egner, de voorsprong tot 2-0 en nog steeds zag de Telstar voor hoede geen kans de stand een wat draag lijker aanzien te geven. Integendeel, het was de Haagse rechtsbinnen Van Duimen die het derde ADO doelpunt scoorde 3-0. Toen gingen de Zuiderparkbewoners het wat kalmer aan doen. En dit werd hun nog bijna fataal want eerst scoorde De Vries en daarna Holl (3-2). Tot de ge lijkmaker liet de thuisclub het echter niet meer komen. Het in de tweede klasse B van het be taalde jeugdvoetbal aan de leiding gaan de Telstar heeft zondagmiddag op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen het jeugdelftal van ADO (1 B) en daarvan met 2-1 gewonnen. De gasten uit de Residentie gingen er in de eerste helft fors tegen aan en na men toen een 0-1 voorsprong. Meer succes stond vooral doelman Gerding de ADO-ers in de weg. Meteen na de hervatting bracht Cleeren de balans weer in even wicht (1-1) en Geels schoot de thuisclub daarna naar een 2-1 voorsprong. Deze winst is in het verdere verloop van de strijd niet meer in gevaar geweest. Tel star gaf in de slotfase volledig de toon aan. De voetbal amateurs hebben het tijdens het vrije kerstweekeinde kalm aan ge daan. Eerste klasser VVB kwam niet in het veld en tweede klassers Velsen en DEM lieten de bal onaangeroerd. Twee de klasser De Kennemers speelde een oefenwedstrijd tegen derde klasser ADO- 20 De Kennemers won met 2-0, dankzij twee treffers van Jonker. Stormvogels speelde met twee inval lers tegen Vitesse uit Castricum en won verdiend. Middenvoor Cleeren bezorgde zijn ploeg kort voor rust een 1-0 voor sprong door een voorzet van Maarleveld te benutten. Een kwartier na de hervat ting zorgde invaller De Vries voor 2-0. Derde klasser Beverwijk stuurde twee eltallen het veld in. Een combinatie speelde tegen 4de klasser Kinheim en moest met een 4-2 nederlaag genoegen nemen. De andere Beverwijkse combina tie kwam uit tegen vierdeklasser VSV en ook in deze wedstrijd leden de Beverwij- kers een nederlaag. Een goed spelend VSV nam na 10 minuten een 0-1 voor sprong door Voet en na de hervatting zorgde Belfroid met 2 treffers voor een 0-3-eindstand. Wijk aan Zee speelde tegen Concordia. Deze wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijk spel. Voor Wijk aan Zee scoorde Roze- meyer.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5