Watersnood in Frankrijk door aanhoudende regen Hittegolf in Brazilië President Johnson komt midden 1966 naar Europa /l Eén jaar bombarderen bracht VS in Vietnam weinig succes Aanval op Hanoi kan China tot oorlogvoerende maken ioevan WERELDNIEUWS a Van dag tot dag Oorlogsmisdadigers veroordeeld Bah...alweeb dieb vebstobte neus... Maar verkoudheid is meer dan n neusverstopping alleen.Verdrijf uw hele verkoudheid met Coldrex! Bombardementen op Noord-Vietnam nog niet hervat r~ Frans-Russische samenwerking in ruimte-onderzoek '"Praatstoel DINSDAG 28 DECEMBER 1965 3 Gespannen verhouding tussen Perzië en Irak Opstoppingen Tientallen doden Bezoeken aan Parijs, Londen, Bonn en Rome m. Steun staken Hogere prijs &p de DCCni natuur-grijze Wees goed voor uzelf en uw maag Door de groeiende intensiteit van het autoverkeer op onze grote verkeerswegen «n de hogere snelheden van de moderne auto's valt een sterk toenemend ongeluk- kencijfer te constateren, dat pieken ver toont in het mistige, natte en gladheid veroorzakende jaargetijde. Het resultaat is een met sprongen toe' nemend aantal kettingbotsingen op de rijkswegen in de avonduren, wanneer mistbanken en plaatselijke gladheid de automobilisten overvallen. Terwijl naarstig wordt gewerkt aan een extra-veiligheid op deze wegen door de aanleg van bermafrasteringen, blijkt dit nieuwe gevaar de speciale aandacht op te eisen van de verkeersautoriteiten, die zich zullen moeten bezighouden met de toepassing van beveiligingsmiddelen voor deze echt Hollandse omstandigheden. Nederland heeft veel last van mist en opvriezingen door zijn vochtig en water rijk landschap en zijn snel wisselende temperatuursverschillen. Er zijn dan ook in het buitenland minder „kunstjes af te kijken" om dit speciale gevaar voldoen de te ondervangen. De ingevoerde vaste snelheidsbeperkingen op onze grote we gen blijken nagenoeg niet te worden ge ëerbiedigd, zelfs niet in extra gevaarlijke omstandigheden. Het is trouwens niet af doende, wanneer in gevaarlijke rijsitua- ties de snelheid van over de honderd wordt beperkt tot bij voorbeeld negentig. Kettingbotsingen ontstaan in eerste aan leg door te weinig afstand tussen de voer tuigen, wat dan ook als een der zes hoofd zonden wordt beschouwd. Maar een bij komende omstandigheid is, dat automo bilisten die wél afstand houden, door inhalers worden afgestraft. Deze vullen de hiaten op en dwingen de file tot steeds langzamer rijden, wil men de afstand tot de noodzakelijke lengte terugbrengen. Een tijdelijk van kracht wordend in- haalverbod bij mist en gladheid, aange geven door opvallende en alarmerende lichttekens in natrium, zou geen overbo dige luxe zijn, mits dit wordt vergezeld van een verplichting tot minimumsnel heid. Op die wijze is een vlot, niet te snel maar veiliger doorstromen te berei ken, dat ook plotseling optredende cala miteiten als wegversperringen door on gelukken etcetera gemakkelijker te signa leren maakt. Speciale omstandigheden in ons ver keer tekenen zich af door de cijfers en omschrijvingen der ongelukken. Op die punten verdient de verkeersregeling ex tra en actuele aandacht. In de kosten van wegenaanleg zal daarom de post der be- bakening steeds hoger moeten worden, maar men kan daarbij de troost hebben dat het nut ervan zich zal uitdrukken in behoud van mensenlevens en materieel. Mwvwwwvwwwwvywvwvwwuwwwvwwwwwwwwwvwwv TEHERAN (AFPReuter) „Perzië kan deze toestand niet langer dulden en zal van heden af elke Iraakse agressie op Perzisch grondgebied onmiddellijk met wapengeweld beantwoorden". Dat heeft de Perzische minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Aram, maandag in het par lement gezegd. Hij legde de verklaring af nadat zich aan de grens enkele incidenten hadden voorgedaan. PARIJS Overal in Frankrijk is door de overvloedige regens van de laatste da gen het water in de rivieren stijgende. De weerberichten voorspellen voor van daag en morgen aanhoudende regen voor alle departementen van het land. In de bergen moet men zich op sneeuw en speciaal in de Alpen op lawines voor bereiden. In Parijs had de Seine maandag om elf uur de waarschuwingsstreep van 4.31 meter bij de pont d'Austerlitz bereikt. De scheepvaart is nog niet gestremd, maar duurt de was voort dan kan geen schip meer onder de bruggen door. Een peil van omstreeks vier meter wordt in de wintermaanden als een gemiddelde be schouwd. De hoogste waterstanden wer den geristreerd in 1955 (7.12 m) en 1959 (6.22 m). Het record werd bereikt in 1910 met een peil van 8.62 bij de pont d'Aus terlitz. De soldaat bij de Alma-brug staat tot boven de knieën in het water. Er zijn ook wel winters geweest dat alleen zijn hoofd nog maar boven de vloed uitstak. Cijfers over hoge waterstanden zeggen de Parij zenaars niet veel. Tot hun ver beelding spreekt veel meer de zouaaf bij de pont d'Alma, die bij toenemende vloed geleidelijk verdwijnt. Al langer dan een week zijn de oevers van de Seine voor het autoverkeer geslo ten, wat vooral in de spitsuren grote op stoppingen veroorzaakt op de veel hoger gelegen kaden die het verkeer niet meer kunnen verwerken. Ook het parkeren overdag is daardoor een extra probleem geworden, want bij een normale water stand staan duizenden auto's langs het water geparkeerd. In het gebied van de Seine-et-Oise was de toestand gisteravond nog niet alarme rend, maar wel zorgwekkend. Bijna alle rivieren zijn buiten hun oevers getreden. De prefectuur van Versailles verwacht dat de toestand binnen 24 uur kritiek zal worden, tenzij de regens ophouden. Bij zondere noodmaatregelen zijn nog niet ge troffen. Stroomopwaarts van Parijs is de toestand het slechtst in Villeneuve-St.- Georges, waar niet alleen alle kelders zijn ondergelopen, maar ook buitenhuizen van Parij zenaars tot in de benedenverdiepin gen onder water staan. Uit een aantal van die villa's moesten de bewoners door de brandweer worden geëvacueerd. In Corbeil verwacht men gedurende de eerstvolgende dagen een was van een halve meter. Gisteren om acht uur was het peil bij de brug van Corbeil 3.10 m en die was om 16.30 uur gestegen tot 3.15 m. Men maakt zich langs de Seine eveneens on gerust in Javisy-sur-Orge, waar geleide lijk alle kelders vollopen. Ook daar ziet men niet zonder vrees de komende dagen tegemoet. Stroomafwaarts is de Oise overal buiten haar oevers. In Pontoise en St. Ouen, loopt de „nationale 14" van Parijs naar Rouaan gevaar. Overal in deze streek zijn bouw- en weilanden één grote watermas sa. Bij Pontoise steeg de Oise gisteravond SAO PAULO (Reuter) De ergste hittegolf van deze eeuw in Brazilië heeft alleen al in de stad Sao Paulo deze maand aan 135 kinderen het leven gekost. Dat is maandag bekendgemaakt. Ook in Rio de Janeiro zijn velen het slachtoffer gewor den van de hitte. Daarover zijn nog geen cijfers voorhanden. De ouders worden voortdurend gewaarschuwd hun kinderen uit de zon te houden. De temperaturen lopen soms op tot veertig graden in de schaduw. De mensen wordt aangeraden, veel te drinken en luchtige kleding te dragen. (Van onze correspondent) WASHINGTON President Johnson heeft plannen in 1966 naar Europa te gaan. Hij wil dan Londen, Parijs, Bonn, West-Berlijn en Rome bezoeken. Data voor de reis staan nog niet vast. Het is waarschijnlijk dat de Amerikaanse presi dent in mei of juni zijn Europese reis maakt, als tenminste geen nieuwe onver wachte problemen rond Vietnam daarvoor een stokje steken. Voor Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië heeft Johnson nog lopende invitaties. Hjj schijnt het vooral belangrijk te vinden naar Parijs te gaan om zowel de menings verschillen over de NAVO als het Amerikaanse beleid in het Verre Oosten te be spreken met de Franse president. Diens zelfverzekerdheid moet, naar men in Washington aanneemt, toch wel geleden hebben door het resultaat van de presi dentsverkiezingen. Het bezoek aan west-Duitsland zal vooral een reactie zijn op de vriendelijke invitatie van bondskanselier Erhard aan Johnson bij zijn recente bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad. Maar daarnaast heeft Johnson kennelijk de ambitie een soortgelijke triomftocht door West-Duits land en West-Berlijn te maken als zijn voorganger, Kennedy, in 1963. Uiterst belangrijke politieke zaken zul len waarschijnlijk tijdens Johnsons reis in Europa alleen in Frankrijk ter sprake komen. Hoewel tussen Washington en Bonn belangrijke kwesties spelen, zoals de samenwerking en medezeggenschap in cleaire zaken toch betekent, dat serieus de Bondsrepubliek ceremonieel te zullen blijven. De kwestie van de Westduitse rol in de NAVO-kernbewapening, waarover John son en bondskanselier Erhard onlangs uitvoerig spraken, is namelijk geheel ver wezen naar de experts die dokteren aan de uitwerking van een vorm van nucleaire samenwerking en die zich bezighouden met het vinden van formules om de bij dragen van de verschillende deelnemende landen aan de kernstrijdmacht te defi niëren. Thans is namelijk duidelijk geworden dat de vage en slechts principieel lijkende overeenkomst tussen Johnson en Erhard over een grotere Westduitse rol in nu- clreaire zaken toch betekent, dat serieus en diepgaand zal worden bestudeerd hoe veel en welke bommenwerpers West- Duitsland, Nederland en Italië zullen bij dragen, welke en hoeveel onderzeeboten de Amerikanen en Britten zullen moeten le veren, enz. De indruk, gewekt in vele Amerikaanse kranten, dat de kwestie van de nucleaire samenwerking van de baan is, is geheel onjuist. De reis van Johnson heeft ongetwijfeld mede ten doel uit te vinden hoe de Fran sen uiteindelijk zullen reageren op de ver wezenlijking van de multilaterale, nucleai re macht binnen of half buiten de NAVO. Als zodanig belooft de Europa-reis van de Amerikaanse president meer te worden dan alleen maar een, demonstratie van Atlantische verbondenheid. Het wordt dan namelijk een gelegenheid voor Ame rikaans-Frans overleg over de toekomst van de Atlantische en wellicht ook van de Europese samenwerking. tot 5.80 m. Tegen 1 januari verwacht men daar een peil van 6.25 m. Tijdens de spec taculaire overstromingen van 1958 bereik te de Oise bij Pontoise een stand van 6.57 m. In deze stad lopen de nationale wegen 4 en 14 groot risico afgesloten te worden voor het verkeer. In Neuville-sur-Óise heeft de burgemeester opdracht gegeven te beginnen met de evacuatie van de meest bedreigde gezinnen. In de over stroomde gebieden is het vee bijtijds in veiligheid gebracht. BONN (DPA) Een rechtbank in Bonn heeft maandag zes Duitsers die kort voor het einde van de oorlog elf dwang arbeiders zonder vorm van proces hadden doodgeschoten tot gevangenistraffen va riërend van zeven tot drie jaar veroor deeld. De veroordeelden zijn bovendien voor de tijd van twee jaar ontzet uit hun burgerrechten. De misdaad kwam aan het licht toen spelende kinderen in 1960 in de Eiffel een hand boven de grond zagen uitsteken. Er werd een graf gevonden met de lijken van elf dwangarbeiders. Hun nationaliteit heeft men niet kunnen vaststellen. Ver moedelijk waren er enige Belgen bij. De veroordeelden behoorden tot het „Gestapo-Einsatzkommando Vier". De voornaamste beklaagde, de 71-jarige jarige vroeger majoor van de politie, Arthur Hennecke, zal later terecht moe ten staan, hij is thans ernstig ziek. Advertentie Bij een verstopte neus komen koorts, snelt het herstel en geeft extra weer- hoofdpijn en rillen. U voelt u ziek. stand door vitamine C. Neem uw Bestrijd niet één van de symptomen, verkoudheid serieus. Bestrijd hoofd maar de hete verkoudheid. Neem pijn,neusverstoppingen koortstege- Coldrex! Het tweelaags Coldrex lijk met Coldrex. tablet heft niet alléén de neusver- stopping op, maar het verdrijft ook hoofdpijn en koorts. Coldrex ver- B r, ,r |pr rXW Amerikaanse bommen bestemd voor Noord-Vietnam worden uitgeladen op het vliegveld van Saigon. WASHINGTON (AP) Bijna een jaar na het begin van de Amerikaan se luchtaanvallen op Noord-Vietnam kan niet worden gesproken van een succes. In enkele opzichten is zelfs sprake van een falen, gezien de doel- SAIGON (AFP en Reuter) De Ame rikaanse bombardementen op Noord- Vietnam waren ook vanmorgen nog niet hervat. Amerikaanse parlementsleden die onlangs Vietnam hebben bezocht, hebben zich echter in gesprekken met het tijdschrift „US News and World Re port" voorstanders getoond van een aan zienlijke verhoging van de Amerikaanse oorlogsinspanning. De meesten van hen blijken voor inten sivering van de bombardementen op Noord-Vietnam te zijn. Zij zeiden dat de verbindingswegen en de belangrijke in dustrieën zouden moeten worden vernie tigd en dat de haven van Haiphong zou moeten worden geblokkeerd. President Johnson en zijn naaste diplo matieke en militaire adviseurs houden de bedoeling van hun strategie van het opschorten van de bombardementen angstvallig geheim. De Russen en andere niet-Aziatische communistische landen hebben beweerd dat Hanoi geen vredesonderhandelingen kan beginnen terwijl Noord-Vietnam van uit de lucht wordt bestookt. En een aan tal niet-communistische leiders die de Verenigde Staten vriendschappelijker ge zind zijn, heeft gesuggereerd dat er een langere pauze dan vijf dagen nodig zal zijn om Hanoi de gelegenheid te geven positief te reageren op het voorstel van Johnson tot onvoorwaardelijke onderhan delingen. President Nikolai Podgorny van de Sovjet-Unie heeft gisteren Dang Kwang Minh, permanent vertegenwoordiger van het Zuidvietnamees bevrijdingsfront de politieke afdeling van de Vietcong op bezoek gehad. Over het besprokene werden geen bijzonderheden verstrekt. De Amerikaanse vice-president Hubert Humphrey is bistermiddag uit Washing ton naar Tokio vertrokken waar hij be sprekingen zal voeren met de Japanse regeringsleiders. De Amerikaanse vice-president zal ook Formosa en Seoel bezoeken. stellingen, die het Amerikaanse mi nisterie van Defensie voor deze bom bardementen heeft gesteld. Deze op vatting is gebaseerd op vele gesprek ken met deskundigen, waaronder overheidsfunctionarissen. Een van de belangrijkste doelstellingen van de aanvallen die op 7 februari zijn be gonnen, was het verminderen van de stroom Noordvietnamese militairen en materieel naar Zuid-Vietnam. De feiten, voornamelijk ontleend aan cijfers van de Amerikaanse regering, wij zen uit dat ondanks zware verliezen bij gevechten, de communistische strijdkrach ten in Zuid-Vietnam sterker zijn dan ooit. Amerikaanse functionarissen geloven bo vendien dat de tegenstander in staat is maximaal vier divisies naar Zuid-Viet nam in de komende zes maanden over te brengen. EEN ANDER doel van de bombarde menten was, zo is indertijd meegedeeld, de Noordvietnamezen ertoe brengen hun steun aan de communistische agressie in het zuiden te staken. Als de Amerikanen de bombardemen ten op Noord-Vietnam zouden opvoeren met andere woorden een drastische verhoging van het aantal aanvalsvluchten, dat op het ogenblik gemiddeld 600 per week is, dan is ook zeker dat er meer Amerikaanse verliezen in de lucht zul len volgen. Tot nu toe zijn volgens offi ciële cijfers 149 Amerikaanse vliegtuigen boven Noord-Vietnam neergeschoten. De doelen van de aanvalsvluchten zullen waarschijnlijk dezelfde blijven bruggen, wegen, spoorwegen en veerdiensten langs de verbindingslijnen in Noord-Vietnam. Critici van minister McNamara bij de strijdkrachten en in het Congres klagen niet dat de aanvallen op verbindingslij nen kennelijk niet aan hun doel beant woorden. Wat zij willen is een breder op gezet aanvalsplan om Noord-Vietnam uit te schakelen. „Om een oorlog te winnen moet je de wil en het vermogen om te vechten van de vijand vernietigen", aldus een militai re zegsman. „In Noord-Vietnam doen we noch het één noch het ander". Op het ogenblik is het de straalvlieg tuigen van de Amerikaanse luchtmacht en de marine verboden aanvallen té doen op de Noordvietnamese industrie, de meeste stroomleveringsbedrijven, een groot deel van de olietoevoer en op het gehele be- vloeiingssysteem dat van levensbelang is voor de voedselvoorziening. Hanoi, de hoofdstad en het voornaamste industriële centrum, en Haiphong, de voornaamste toevoerhaven voor goederen uit de Sov jet-Unie, mogen niet worden aangevallen. AMERIKAANSE verkenningsvluchten hebben aangetoond dat de luchtafweer rond beide steden wordt versterkt, het geen de prijs zal opvoeren die de Ver enigde Staten bij eventuele toekomstige luchtaanvallen op de twee steden moeten betalen. Amerikaanse autoriteiten wijzen er met nadruk op dat de Verenigde Staten nooit enige verzekering hebben gegeven dat de industrie- en havencomplexen ongeschon den zullen blijven. Ze geloven echter dat aanvallen op Hanoi en Haiphong een groot risico met zich zouden brengen omdat China zich dan wellicht indringender met het conflict zal bezig houden. Steeds weer wijzen deze autoriteiten erop dat de Ver enigde Staten geen enkele wens koesteren om Noord-Vietnam economisch te vernie tigen. Geschat werd begin deze maand dat slechts tien percent van de Noordvietna mese stroomlevering is uitgeschakeld. Van de olievoorraden van Noord-Vietnam is ook slechts een zeer klein deel uitge schakeld. Volgens militaire deskundigen bevat het gebied van Haiphong de grote olievoorraden van het land. Andere namen Zou het niet heerlijk zijn, als we ons elk jaar een nieuwe naam konden aanschaf fen? Alsof we elk jaar opnieuw geboren worden. En zelf mogen uitzoeken. Hè, ja! Op 31 december nog juffrouw Bakke- veen en op 1 januari wat zullen we eens kiezen, ja juffrouw Slabak. Je zou er zelfs een groot landelijk gezel schapsspel van kunnen maken: één letter greep overhouden en wat wegvalt aan vullen met één of meer andere lettergre pen. Meneer Uivenhoven houdt b.v. de ui over en versiert zijn naam totem, nou ja, uilevél. Geweldig! En prijzen na tuurlijk. Wie de mooiste naam uitvindt krijgt de toto, helemaal. Trouwens, vindt u het geen gek idee, dat er over zo'n tweeduizend jaar minstens honderd maal zoveel mensen met dezelfde naam rond lopen? Dat is niet meer uit te zoeken, als je weet dat er miljoenen mensen zul len rondlopen die Jan Mens heten. Dan moeten ze cijfers gaan geven. Jan Mens zeuventien. Bovendien verliezen al die na men hun betekenis. Per slot zitten we er al vanaf Napoleon mee opgescheept. Er zijn namen waarvan de betekenis nu al niet meer te achterhalen is. Weet u soms wat een drengelmolen is? Of een slemp- slover? O zo. Als je het Piet Drengelmolen of Corrie Slempslover vraagt weten ze het ook niet. Nee, lezers, we moeten onze namen no dig bij de nieuwe tijd gaan aanpassen. We leven nu eenmaal in een tijd van gewel dige Technische Vooruitgang, Toegepaste Kunst en Progressieve Dadendrang. Daar moeten namen bij. Jan Astronaut en Piet Atoom en Klaas Vakbond en Peter Raket en ga zo maar door. Daar zou eens iemand voor op moeten staan en een wetsontwerp indienen. En dan komen meteen die arme mensen die als sinds Napoleon rondlopen met een ongewilde naam, die ze alleen maar in het buiten land hardop durven zeggen van hun naam af. Mijn grootmoeder b.v. die heet.nee hoor, mag niet in de krant. Alleen in het Russisch klinkt-ie erg leuk. Dit is een vingerwijzing. Goed, ik stel hierbij voor om een par tij op te richten tot het ombouwen van oude namen. De Partij van de Nieuwe Naam, de PvdNM. Met een vlag en een strijdkreet en een nameloze voorzitter om dwang op de regering uit te oefenen. Waar was ik ook alweer? O ja, elk jaar een andere naam. Wat zie ik daar tegen over me in de boekenkast? Bert Schier- beek: De andere namen. Hand op het hart: dat zie ik nu pas. Lizzy Sara May Advertentie Stop met slikken van middelen die geen btyvatde verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAG Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht öK Norac is 'n NORIT produkt Sigarettesmokkel. Op het goederensta tion in Innsbruck is onder de lading hout van een spoorwagen een partij Amerikaanse sigaretten ter waarde van meer dan 300.000 gulden ontdekt die naar men denkt uit Oost-Duitsland of Tsjechoslowakije gesmokkeld waren. Brand. In het Londens ziekenhuis St. Matthew's brak brand uit in een be waarplaats voor rubber matrassen. Veertig vrouwelijke patiënten konden op tijd geëvacueerd worden. MOSKOU (AFP) De 72-jarige Rus sische geleerde Blagonrawov, een van de grondleggers van de Russische ruimte vaart, heeft maandag tegen een verslag gever van het Franse persbureau AFP verklaard, dat er contacten zijn gelegd tussen Russische en Franse geleerden met het oog op samenwerking op het ge bied van het ruimteonderzoek. Stilzwijgend is overeengekomen dat geen nadere mededelingen over deze con tacten zullen worden gedaan. Zij worden onderhouden tussen geleerden die geen publiciteit wensen, aldus professor Bla gonrawov, die vice-voorzitter is van het internationale comité voor het onderzoek van de kosmos. De Russische geleerde liet zich vaag uit over de mogelijkheid van het in de ruim te brengen van Franse satellieten met be hulp van Russische raketten. Hij gaf toe dat het feit, dat de lanceerbasis te Bai- konoer in Kazakstan verboden militair terrein is, een moeilijkheid vormt. Dit centrum heeft, zo zei hij, militaire aspec ten, en voor de lanceringen is men nog voor een groot deel afhankelijk van mi litair materieel. Dit beperkt in zekere zin de mogelijkheden tot gezamenlijk weten schappelijk onderzoek. Gijzelaars. Vrijwel de gehele politie macht van de Australische stad Mel bourne maakt jacht op twee gevaarlij ke misdadigers, die zich na hun ont snapping uit een gevangenis bijna een week hebben schuilgehouden in de wo ning van een 27-jarige vrachtwagen chauffeur, waarbij ze diens vrouw en tweejarig zoontje als gijzelaars gebruik ten. „Ticket to ride"? Een politieauto heeft in Londen maandag de auto van Beatle Paul McCartney aangehouden. De 35- jarige auto-monteur James Gordon had de wagen geleend uit de garage waar hij werkt om enkele vrienden naar hui» te brengen. Hij had geen papieren. Mc Cartney wist hiervan niets af. Gordon is na het betalen van een borgsom op vrije voeten gesteld. Zeven januari moet hij voor de rechter verschijnen. Overleden. Op 75-jarige leeftijd is op de Bahama-eilanden overleden burggraaf Margesson, minister van Oorlog in het kabinet-ChurchiU van 1940 tot 1942. Asiel. Twee Bulgaren en een Hongaar, die met het passagiersschip Nessebar een bezoek aan Athene brachten, hebben daar politiek asiel gevraagd. Pillen. Egypte zal twintig miljoen anti conceptie-pillen importeren. Motorboot. Een motorboot met zestig mensen aan boord is omgeslagen op de Peruaanse rivier Ucayali. 22 personen, van wie zestien kinderen, verdronken. Het ongeluk is waarschijnlijk veroor zaakt doordat er te veel mensen aan boord waren. Sloop. Ferruccio Miotto, eigenaar van het in de vijftiende eeuw gebouwde Marosini-paleis in Padua, is met een bulldozer begonnen aan de sloop van dit gebouw. Hij wil op deze wijze pro testeren tegen het feit dat hem geen subsidie is verleend voor de restaura tie van het paleis. De gemeente zal een gerechtelijke vervolging tegen Miotto instellen. Staking. Ruim 8000 man personeel van de ondergrondse en de busdiensten van New York hebben besloten één januari in staking te gaan als de eis tot loons verhoging en werktijdverkorting niet wordt ingewilligd. Mierenruil. Italië en West-Duitsland heb ben tien miljoen mieren geruild, die schadelijke insekten in eikaars bossen «met-en opruimen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3