NIPO voorspelt 3 pet winst voor Partij van de Arbeid Er kwam niet genoeg geld voor kerstfeest der Grieken m Kort en bondig VOOR EEN VEILIG NOORD-ZUIO-HOLLANDSI VERVOER MAATSCHAP? Ook CHU staat er goed voor Dank zij „Van harte" vond Motzko zijn dochter terug Eigenaars verdelen duurdere woningen in Amsterdam Landhuis grotendeels door brand verwoest Jeugdbond waarschuwt tegen luchtvervuiling r Nieuwe bisschop Bij alle andere Van Harten-acties van de VARA werd gevraagde bedrag ver overschreden Doden in het verkeer Wl PHHfe Onderwijzersorganisaties besluiten tot fusie Ziek na kerstmaal T rouwregister was vol Vermist vrachtschip in IJsselmeer gestrand Weer een depressie ZON TE HUUR DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 2 s.a.p Ook in het nieuwe jaar bes de N.Z.H. u risico's en erger] het verkeer. Ook voor 1966 geldt: Laat uw vervoer liever aa vakman over. De N.Z.H. stelt 680 speci achter het stuur en 320 de< en comfortabele bussen t nog geen vier cent per ki ter beschikking. GOEDE, VEILIGE RIT IN - Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk PHILIPS HOOGTEZON VERHUUR MEDISCH INSTRUMENTHANDEL WEERRAPPORTEN Se BH Een NIPO-onderzoek voorspelt drie percent winst voor de Partij van de Ar beid bij de komende statenverkiezingen. Ook de C.H.U. zou iets vooruit gaan. De aanhang van de meeste andere partijen zal iets afnemen. Het NIPO heeft midden december 16.416 Nederlanders ondervraagd naar hun poli tieke keuze. De opdracht daartoe was gegeven door de NCRV. De resultaten van het opinie-onderzoek zijn gisteren in de televisierubriek „Boeren, burgers en buitenlui" bekendgemaakt. De antwoorden van de ondervraagden van 21 tot en met 24 jaar werden apart vermeld. Bij deze leeftijdsgroep blijkt een sterke voorkeur voor de K.V.P., waar- (Van onze correspondent) HILVERSUM De heer Motzko uit Es sen, heeft tussen de 2000 reacties, die hij op de VAR A-uitzending „Van harte" ont ving, ook een brief van zijn doodgewaan de dochter uit Polen. Hij hoopt haar na veertig jaar van scheiding weldra weer te zien. Na de eerste wereldoorlog trad de heer Motzko in het huwelijk met een vrouw, wier eerste echtgenoot, naar zij aannam, in de strijd was gebleven. Uit dit huwe lijk werd in 1922 Barbara geboren. Toen dit kind veertien maanden oud was, vol trok zich een echtelijk drama, want de doodgewaande man van mevrouw Motzko keerde terug. De vrouw wilde naar haar eerste man terug en bij de scheiding werd Barbara aan de moeder toegewezen. Na de tweede wereldoorlog hoorde Motzko dat zijn ex-vrouw en haar man waren om gekomen. Over zijn dochter werd ook niets meer vernomen, zodat hij aannam dat zij eveneens niet meer leefde. Op haar beurt stelde de dochter een on derzoek in naar de verblijfplaats van haar vader. Pas in 1965 las zij in Poolse kran ten. dat deze nog in leven was, naar aan leiding van de VARA-uitzending. Zij schreef een brief naar het gemeentebe stuur in Essen om zijn verblijfplaats te weten te komen. Barbara woont in Kat- towice in het vroegere Silezië, tegenwoor dig behorend tot Polen. schijnlijk in verband met het hoge ge boortecijfer van de rooms-katholieken. Ook de P.S.P. en de Boerenpartij komen er goed af. De V.V.D., de C.H.U. en de A.R.P. zijn bij de jongeren veel minder in tel. Van alle ondervraagden had 22 percent nog geen standpunt bepaald. Van de jon geren was het aantal van degenen, die nog geen mening hebben gevormd of helemaal niet willen stemmen bijzonder groot, namelijk 37 percent. De opinie peilingen zullen in februari en kort voor de statenverkiezingen van 24 maart wor den herhaald. De totaal uitslag van het NIPO-onderzoek luidt aldus: Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft besloten de distributie van wonin gen met een huur van 130 gulden of meer per maand geheel over te laten aan de eigenaars of makelaars. Gegadigden moeten wel in het bezit zijn van een door de afdeling woonruimte van de gemeen telijke woningdienst afgegeven urgdntie- bewijs, of in Amsterdam een goedkope re woning met drie of meer kamers vrij achterlaten. Deze nieuwe regeling bete kent dat Amsterdammers, die een inko men hebben dat boven de welstands- grens (11.500 gulden) ligt, voortaan in alle gevallen contact met een makelaar of eigenaar op moeten nemen. Een felle brand heeft gisteravond om streeks half tien op het Woud in Egmond aan den Hoef het zeventiende eeuwse ka pitale landhuis „Schuylenburg" voor een groot deel is de as gelegd. Er is voor ongeveer 100.000.- schade aangericht. Het landhuis, eigendom van de oudheid kundige S. C. van Vleuten, stond vol met antiek, kostbare familie-archieven en een zeer oude bibliotheek. In een jachtende sneeuwstorm moesten de brandweerkorp sen van Egmond aan den Hoef en Eg- mond aan Zee een lange strijd voeren om het vuur te bedwingen. Boven 25 jaar in percenten 21 t. e. m. 24 24 jaar in percenten Alle onder vraagden in percenten Kamer verkiezingen 1963 K.V.P 31 36 31,5 31,9 P. v. d. A. 31 31 31 28 V.V.D 10,5 7,5 10 10,3 A.R 9 7 8,5 8,7 C.H.U 10 7 9,5 8,6 P.S.P 2 3,5 2,5 3 C.P.U 2 2 2 2,8 1,5 1 1,5 2,3 G.P.V. 0,5 0,5 0,5 0.7 Boeren 1,5 3,5 2 2,1 Ander part. 1 1 1 1,6 Totaal 100 100 100 100 De Christelijke Jeugdbond van Natuur vrienden heeft zich in zijn twintigste (jubileum) kerstcongres beziggehouden met de problemen van de steeds toene mende verontreiniging van water en lucht. De bond heeft een resolutie aan vaard, waarin de water- en luchtveront reiniging een steeds groter wordende be dreiging van mens, dier en plant wordt genoemd, en waarin zorg wordt uitge sproken over de huidige opzet van de vakanties, die leidt tot over-recreatie van de bestaande recreatiegebieden. Een geschilderd beeld van de nieu we. boortoren, de „Sea Quest", die de „Sea Gem" gaat vervangen. De „Sea Gem" is vier dagen geleden in de Noordzee vergaan. Er kwamen veertien mensen om- Advertentie STAP IN tl 1966 t, - Mgr. H. E. Beel is woensdagmorgen in de kathedrale kerk te Roermond door de bisschop van Roermond, mgr. J. P. A. Moors, tot bisschop gewijd. Mgr. Beel, een broer van de ex-minister-president prof. dr. L. Beel, was op 31 augustus van dit jaar door paus Paulus tot hulp bisschop van Roermond benoemd. Hij ver wierf daarbij de persoonlijke titel van bisschop van Succarda. (Van onze correspondent) HILVERSUM. Bij alle door de VARA gehouden „Van Harte"-acties kwam meer geld binnen dan gevraagd was. Maar voor de kerstviering der Griekse arbeiders in de Jaarbeurshal in Utrecht is er een tekort van 20.000. Bij de zes „Van Harte"-acties, die in het laatste halfjaar zijn gehouden, heeft het eindbedrag het gevraagde bedrag ver overschreden. Het duidelijkst kwam dit naar voren bij de inzameling voor de Poolse ex-generaal Maczek. Om zijn le vensgevaarlijke zieke dochter snel van Spanje terug te brengen naar de woon plaats Edinburgh van de familie Maczek, was 18.000 gevraagd. Mede door de gul heid van de Bredase bevolking, de stad die door de generaal in 1944 werd be vrijd, kwam totaal 120.000 binnen. De gemeente Breda heeft zich belast met het beheer van dit bedrag; 50.000 is vastgezet op een bank. Daarvan krijgt de familie Maczek de rente. Bovendien wordt 40.000 aan ex-generaal Maczek overgemaakt. De eerste „Van Harte"-uitzending was gewijd aan het „Oude Koetshuis" in Den Haag, een instelling voor alleenstaande mensen, die in dit tehuis gezelligheid en vrienden vinden. Voor aflossing van le ningen was 20.000 gevraagd, welk be drag met 8000 werd overschreden. Ook het revalidatiecentrum voor gehandicap te kinderen in Twente kreeg meer dan gevraagd was: ƒ85.000. Voor de kerstviering van de Griekse ar beiders in de Jaarbeurshal op eerste kerstdag was 70.000 nodig. Tot nu toe is 51.000 binnengekomen. De VARA zal het tekort bijpassen. Juridisch is het niet mogelijk het overschot van de vorige ac ties te gebruiken om het tekort van het kerstfeest aan te zuiveren. De handtekeningen van dr. W. Drees en de heer Ernst B. Motzko bekrachtigden gisteren een overeenkomst, waarbij re gels werden vastgesteld voor de verde ling van de 85.000 die zijn ingezameld bij de tweede actie van de VARA-radio- serie „Van Harte". In de Deventerstraat in Apeldoorn is de zeventigjarige heer G. C. Oeleman uit Apeldoorn met zijn fiets onder het achter ste wiel van een truck met oplegger ge komen. Hij was op slag dood. De 62-jarige landbouwer E. van Mid dendorp is in Barneveld overreden door zijn tractor. Hij heeft het voertuig willen starten terwijl hij er zelf naast stond. De 53-jarige wielrijdster H. Derix uit Zaandam is in haar woonplaats aangere den door een vrachtauto. De vrouw werd met een schedelbasisfractuur in het Sint- Jan ziekenhuis opgenomen en is kort na aankomst overleden. Op 2 augustus werd toen voor de heer Motzko 12.000 gevraagd om hem een redelijk inkomen te verschaffen. Hij had in de oorlogsjaren onder zeer moeilijke omstandigheden joden verborgen. De 12.000 werden echter met 73.000 over schreden. In de akte is bepaald dat de heer Motzko tien jaar lang een vaste uit kering van 200 per maand krijgt en 18.500 naar eigen inzicht mag besteden. Het restant, 42.500, wordt verdeeld on der het joodse maatschappelijke werk, het Karei van Staalfonds van Expogé en de Nationale Federatieve Raad voor het Voormalige Verzet in Nederland. Deze regeling is geheel in de geest van de heer Motzko. De Nederlandse Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs heeft op een buitengewone algemene vergadering in Utrecht een voorstel tot fusie met de Ne derlandse Onderwijzersvereniging aan vaard met 66,9 percent van het totale aantal uitgebrachte stemmen. Voor het voorstel was een tweederde meerder heid nodig. De NOV had de fusie met al gemene stemmen aanvaard. De nieuwe vereniging die op 1 mei 1966 door de fusie ontstaat en die zo als gemeld de naam „Algemene Bond van Onderwijzend Personeel" zal dragen, telt dan 28.000 leden: 23.000 van de NOV en 5000 van de NBLNO. Zij zal wekelijks een algemeen orgaan, „Het Schoolblad", uitgegeven. Pas nu is bekend geworden dat in het gemeentelijk ziekenhuis van Den Helder tijdens de afgelopen kerstdagen vijftien meisjes, personeelsleden van het zieken huis, min of meer ziek zijn geworden na het gebruiken van een kerstmaal. Vijf van hen moeten nog het bed houden, maar de andere tien mochten gewoon weer aan het werk. Uit een onderzoek is gebleken dat de ziekte bij de meisjes niet een ge volg is van voedselvergiftiging. De ge neesheer-directeur, de heer A. J. Eerd- mans, meent dat de combinatie garnalen- ijs, die op het menu stond, niet goed door de meisjes is verdragen. In Avenhorn (N.H.) moesten de laat ste weken huwelijken worden uitgesteld door „plaatsgebrek" in het trouwregis ter van de gemeente. De ambtenaar moest kandidaten verwijzen naar 1966, want een aanvullend register, dat bij de officier van Justitie moet worden aangevraagd, zou pas na de jaarwisse ling arriveren. Het nieuwe register voor 1966 ligt al een maand in huis, maar mag pas op de eerste januari in gebruik genomen worden. Eén aan staand echtpaar wenste niet in te gaan op een voorstel tot verschuiving van de huwelijksdatum. De gemeentesecretaris informeerde bij zijn collega in Ursem, de woonplaats van de bruidegom, waar de toeloop in het afgelopen jaar niet zo groot bleek te zijn geweest dat het register vol was. Het paar is nu in Ursem getrouwd. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 u. en vrijdag 19 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten", a.l. Frans Hals, vandaag 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14 u.: „De man met de vijf pas poorten", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; vandaag 20.15 u.: „Kus me sufferd", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 10.30, 14, 16.15, en 19 u.: „Help", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. én vrijdag 14.30 en 19 u.: „Vrouwencomman do op Kreta", 14 j. Studio, vandaag 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 1017 u., zon dags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1317 u. Teylers Museum, Spaame 16: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Adriaan van Ostade. Permanente tentoon stelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van iO tot 1# ul; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Dagelijks van 1019 u. en van 2022 u. en zondags van 1417 u. en van 2022 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 10—17 en 19.3022 uur. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. Sportacademie Nauwelaerts de Agé (Overveen)Expositie van tekeningen van Piet Klaasse. Geopend van 1022 u. en zaterdags van 1017 u. Tot 3 januari. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 10-17 u. Tot 1 januari. DONDERDAG 30 DECEMBER City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 31 DECEMBER Vrijdag geen filmvoorstellingen in City theater en Stadsschouwburg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14-17 uur. De gemeentelijke bibliotheek is de ge hele dag gesloten. DONDERDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Zorba de Griek". De bemanning van een motorboot van de rijkspolitie te water uit Lelystad heeft na lang speuren op het IJsselmeer een vrachtschip gevonden, dat reeds dertig uur werd vermist. Het schip, de 88-tons „Koophandel 6" van het expeditiebedrijf N.V. Van Ruiten en Kreijger te Oude Wetering, bleek op een punt ongeveer tussen Putten en Nij- kerk in ondiep water (een meter) aan de grond te zijn gelopen. Aan boord van het schip, dat geen radio aan boord had, be vond zich alleen de 56-jarige schipper N. van Ruiten. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge heimagent 077-Operatie Hongkong". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Cursus schilderen en tekenen voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 19 uur: Toneelcur sus voor jongeren toneelgroep „Perini". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, gesloten. R.k.-leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.k.-leeszaal geopend van 15—21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. VRIJDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater: Geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater: gesloten. W.B. Theater: Geen filmvoorstellingen. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 921 uur. Sportfondsenbad, geopend van 717.30 uur en van 2021.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15—17.30 en 1921 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1013 uur en van 1921 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.k. leeszaal geopend van 15—17 uur. Burgemeester. Aan de heer L. J. de Jon ge is op zijn verzoek wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd eervol ontslag verleend als burge meester van Sint-Philipsland. Voor Baarnse schooljeugd. Ter gelegen heid van het huwelijk van prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg wil len B. en W. van Baarn aan alle leer lingen van 't lager onderwijs een schrift met een oranjekaft en een beeltenis van het aanstaande echtpaar ten ge schenke geven. Voor de 4.150 exempla ren vragen zij de gemeenteraad 700 beschikbaar te stellen. Kustvaarder gekapseisd. De kustvaarder Willemijn (478 brt) uit Koog aan de Zaan is in de Rotterdamse haven ge kapseisd, terwijl men bezig was met het laden van zakken tarwevlokken. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Tijdens zwemmen onwel geworden. Tij dens het proefzwemmen in het Help-i manbad te Groningen is de twintigjare mej. E. M. Sampon uit Groningen bij het popduiken onwel geworden en kort daarna overleden. Bom op begraafplaats ontdekt. Bij het delven van een graf op de begraafplaats Westduin in Den Haag hebben arbei ders een deel van een bom blootge legd. De mijnopruimingsdienst zal het projectiel demonteren. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente Hendrik Ido Ambacht is be noemd de heer J. C. de Ridder, sindi 1959 burgemeester van de gemeenten Ameide en Tienhoeven. De heer De Rid der behoort tot de gereformeerde kerk en is de anti-revolutionaire beginselen toegedaan. Ruimtelijke ordening. Omdat geblekén is dat de toepassing van de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening vooral bij ge meentebesturen en hun medewerkers en adviseurs nog veel vragen doet rijzen hebben de vereniging van Nederlandse gemeenten en het Nederlands instituut voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting een gemeenschappelijke com missie ingesteld. Bij brand omgekomen. De 86-jarige Pie ter Thijmen van Soest uit de Naald wij ksestraat in Den Haag is bij een binnenbrand omgekomen. Advertentie reeds vanaf 10,— per maand Wagenweg 124 Telefoon 14461 Schoterbosplein 19 Tel. 51088 HAARLEM Het K.N.M.I. deelt mee: Een frontensysteem van een depressie ten zuiden van IJsland passeerde in de nacht en ochtend ons land met sneeuw, gevolgd door regen. Krachtige westelijke winden voeren nu lucht van de oceaan naar West-Europa, waarin opklaringen voorkomen en slechts enkele verspreid voorkomende buien. Op de Atlantische Oceaan nadert een volgende depressie, waarvan de activiteit belangrijk toeneemt. Het is niet onmogelijk dat deze in ons land morgen in de loop van de dag weer aanleiding zal geven tot toenemende be- wolikng, regen en opnieuw aanwakkeren de zuidwestelijke winden. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder regen Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente geh. bew. zzw regen zzw regen zw geh. bew. zzw geh. bew. zw j a 5 2 2 2 1 1 0 1 SS ES 0 -0 0 -1 -0 -3 -1 -2 Eindhoven regen zw Z.-Limburg geh. bew. zzw Helsinki sneeuw wzw -2 -9 Stockholm onbewolkt windst. -8 -15 Oslo mist windst. -10 -15 Kopenhagen sneeuw z 10 Aberdeen zw. bew. wzw 5 -2 Londen licht bew. zw 4 4 Amsterdam regen zzw 2 -0 Brussel zw. bew. z 10 Luxemburg sneeuw zzw 0 -4 Parijs geh. bew. wzw 3 0 Bordeaux regen w 7 4 Grenoble geh. bew. windst. 2 -3 Nice onbewolkt nnw 13 4 Berlijn sneeuw z 2 4 Frankfort sneeuw zw 1 -2 München zw. bew. z -1 -9 Zürich geh. bew. zo -1 -2 Genève sneeuw zw 2 -0 Locarno geh. bew. ozo 3 -5 Wenen onbewolkt windst. 3 -4 Innsbruck licht bew. w -1 -6 Belgrado onbewolkt zzo 6 -1 Athene geh. bew. windst. 19 Rome onbewolkt nno 15 3 Barcelona onbewolkt nnw 12 1 Madrid half bew. windst. 9 -3 Mallorca onbewolkt windst. 12 0 Lissabon motregen w 12 10 Donderdag 30 december Zon op 08.48 uur; onder 16.37 uur. Maan op 12.38 uur; onder Vrijdag 31 december Zon op 08.48 uur; onder 16.38 uur. Maan op 12.51 uur; onder 00.36 uur. Maanstanden Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 30 december Hoog water 8.33 uur en 20.56 uur. Laag water 3.52 uur en 16.16 uur. Vrijdag 31 december Hoog water 9.22 uur en 21.50 uur. Laag water 4.39 uur en 17.07 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2