Verschil tussen de „grote drieen de rest van de kernploeg is veel te groot „De manier van voorbereiden moet professioneel worden" Driebandenteam van Excelsior leidt in districtscompetitie HANS WINTER Scheidsrechter met gevoel voor sfeer bij wedstrijd HFC- Oud-internationals Telstar en Haarlem spelen nog een belangrijke rol in bekerstrijd DE OPSTELLINGEN Anton Huiskes ziet nog geen aansluiting van schaatsjeugd met top Verkerk-Schenk-Liebrechts Carlos Pluto kan zich revancheren Oefenduels tegen Leeds en Köln van nationaal team VRIJDAG 31 DECEMBER 1965 15 NOTTET KON VERHEYEN ER NOG AF RIJDEN, MEENT COACH Schaatsstrijd tegen de Finse nationale ploeg Agema in finale voor kaderkampioenschap 38/2 Logisch Amateuristisch Jan Dassen De Blinkert krijgt het tegen Achilles moeilijk „De nationale kampioenschappen in Deventer hebben laten zien, dat de aansluiting van de jeugd met de topdrie Liebrechts, Schenk, Verkerk waar ik zo op ge hoopt had, er nog niet is", zegt de coach van de KNSB, de heer Huiskes, „Er zijn mensen, die al juichend spreken over een goede toekomst voor onze schaatssport, maar ik twijfel daar voorshand nog sterk aan. Het verschil tussen de „grote drie" en de rest is nog veel te groot om nu al vertrouwen te uiten. Ik zal blij zÜn a's Frits Bartling en Peter Nottet zich nog een beetje weten te ontwikkelen. Of het echter ooit rijders worden die internationaal iets gaan betekenen.Anton Huiskes haalt heel hoog de schouders op. „Dè verrassing van de nationale kampioenschappen, Eddy Verheyen uit Deventer, die weliswaar een verdienstelijke vijfde plaats in het algemeen klassement bereikte, zegt mij ook nog niet veel. Zolang een Peter Nottet nog tussen hem en de topdrie staat, zolang Peter hem in opdracht van mij op de 1500 meter er af kan rijden, roep ik geen hoera!" „In ieder geval is hij voor mij (nog) geen man om mee te nemen naar Fagerness. Het zou iets anders zjjn geweest als hij zich tussen Schenk, Verkerk en Liebrechts had gereden of heel dicht bij die drie zou zitten. Dan moet je zo'n man meenemen, hoe dan ook." Nieuwjaarsdag en zondag is het sportpark Hil versum weer het strijdtoneel voor een paar honderd dravers, verdeeld over maar liefst twintig drafnummers. Zoals gebruikelijk vallen onmiddellijk in het oog de internationale num mers en vooral op Nieuwjaarsdag door de aan wezigheid van de Amerikaanse dravers Azalea Hanover en Frits Hanover, die sinds kort zijn toevertrouwd aan trainer Wagenaar Jr. Met Aza lea Hanover zal Wagenaar zelfs gemakkelijk kunnen winnen. 's Zondags laten de grote cracks verstek gaan, waardoor Carlos Pluto een mooie kans krijgt zich te revancheren voor zijn ongelukkige neder laag in de Grote Kerstprijs. Beide dagen zijn er voorwedstrijden voor het Winterkampioenschap der amatrices en amateurs. De prognoses voor Nieuwjaarsdag: 1. Gelukkig Nieuwjaar-prijs (2040 m): 1. Doe- kina; 2. Doeschka; 3. Keuze P. Heynen (Dinsdag/ Donna Hanna); outsider: Checkmate. 2. Voorspoed-prijs (2400 m)1. Darling Adrie V.; 2. Ch. van Rood en Noot; 3. B. Roi Kinley; outsider: Brown Bomber. 3. Beste Wensen-prijs (2040 m): 1. Chief Vo- lann; 2. Camillo; 3. Cicero Wilkes J.; outsider: Double's Dochter. 4. Heil en Zegen-prijs (le af.d., 2000 m.); 1. Baron Harvester G.; 2. Bertus van Zelda; 3. Zippy Erebus; outsider: Charlotte Six. 5. Amatrice Winterkampioenschap I (2000 m): 1. Cristina Williams; 2. Bea; 3. Black Lady; outsider: Brion v. d. Lente. 6. Goede Zaken-prijs (le afd., 2000 m): 1. Aza lea Hanover; 2. C. Alkestis van E.; 3. Athos the Saint; outsider: Acrobaat. 7. Goede Zaken-prijs (2e afd.): 1. Bravour S.; 2. Zsa Zsa du Commerce; 3. Fritz Hanover; out sider: Taky Erebus. 8. Gezondheids-prijs (2000 m)1. Bosvink S.; 2. Brahmapoetra S.; 3. Atie v. d. Lente; out sider: Bertha P. 9. Heil en Zegen-prijs (2e afd., 2000 m): 1. Xe- nophon Scott; 2. Bold Mac; 3. Batonnist K.; out sider: Antilope R. 10. Paardenaamdag-prijs (1600 m): 1. Zeven klapper; 2. Apollo H.; 3. A Reine Kinley; out sider: keuze M. Bouwhuis (Alice van Haghe- wey de/Bastogne PROGNOSES VOOR 2 JANUARI 1966: 1. Prijs van Baarlo (2040 m): 1. Darina Braun; 2. Dochter van Hairos II; 3. Di Stefano; out sider: Dumas. 2. Prijs van Sappemeer (2000 m)1. Dwarskop; 2. Double Six Junior; 3. Capella; outsider: Doro thea Magowan. 3. Prijs van Wolvega (le afd., 2040 m): 1. Binca Scotch; 2. Bente Victoria; 3. Chris Hanover P.; outsider: Admiral Volann. 4. Amateur Winterkampioenschap I (le afd., 2020 m): 1. Aga Khan; 2. Boudewijn B.; 3. Zil- vertip; outsider: Zaida. 5. Prijs van Groningen (2000 m): 1. Avirt Scotch; 2. Arminius; 3. Bingen Magowan; out sider: Briggetta Norton. 6. Prijs van Alkmaar (2000 m)1. Carlos Pluto; 2. Germano; 3. Amigo; outsider: Winston Spencer. 7. Amateur Winterkampioenschap I (2e afd.): 1. Coco S.; 2. Anita; 3. Bram Williams; outsider: Adelaar S 8. Prijs van Utrecht (2020 m): 1. Brasilia; 2. Conny Stuart; 3. Allegonda's Juweel; outsider: Arion Athel. 9. Prijs van Wassenaar (2900 m): 1. Bing Pari- sien: 2. Boyke van Our Bonni; 3. Beloma F.; out sider: Dean Hollandia. 10. Prijs van Wolvega (2e afd.): 1. Darling Adrie V.; 2. Bellamia; 3. Duveltje van Akeren- dam; outsider: Crack Hollandia. De Nederlandse schaatsploeg die in Noorwegen verblijft, zal op 1 en 2 januari deelnemen aan wedstrijden in Gjoevik. Nederland zal rijden tegen Finland, dat onder meer Launonen op het ijs brengt. Er staat ook een 10 km rit op het pro gramma, maar coach Huiskes heeft ver klaard nog niet zeker te weten of zijn schaatsers daaraan wel zullen meedoen. De Nederlandse schaatsploeg ver blijft al in Noorwegen om zich voor te bereiden op de internationale ma rijden tijdens de training. kampioenschappen. Huiskes toont Schenk de stopwatch, die zo'n be langrijke rol speelt in het op sche- Op drie partijen na, in afd. B, afd. C II en afd. E I, is de eerste helft van de bil jartcompetitie in het district Haarlem van de KNBB voorbij. De competitie staat nu stil tot 8 februari. In deze pauze worden de prestaties van alle deelnemers verza meld en per individuele speler de moyen nes berekend en zo nodig gewijzigd. Het is dus mogelijk dat alle leden van een team, dat momenteel met een flinke voor sprong aan de kop van een ranglijst staat, moynenneverhoging krijgen, zodat het veroveren van punten minder eenvoudig of minder frequent zal plaatsvinden, wat de spanning in de betreffende afdeling ten goede zal komen. In afdeling A, driebanden op de grote tafel, leidt Excelsior 1 uit Beverwijk, de nationale kampioen van vorig seizoen. De mogelijkheid wordt in overweging geno men om nog dit seizoen, deze, momenteel oninteressante afdeling, met twee teams uit te breiden. Stand afd. A: Excelsior 2 412 Excelsior 1 S18 Vreeburg 512 In afdeling B, voor sterke libre- en ka derspelers, staat nog steeds Hof van Hol land met een voorlopig veilige voorsprong aan kop. Dit team, bestaande uit Th. Ra- venstein, Chr. en E. Nobels, heeft reeds zes 6-0 overwinningen geboekt. Raven- stein imponeerde in de laatste ontmoetin gen met zeer hoge moyennes: ruim 14.00 en 20.00. Suisse, op de tweede plaats met een achterstand van 10 punten, heeft tot op heden de tweede klas kader speler Karreman nog niet opgesteld. Reserve T. Copini doet het echter goed en verzamelde voor zijn team 12 punten. Haarlem Noord 1 is zwaar gehandicapt, doordat G. v. d. Kuyl de laatste vier ontmoetingen wegens ziekte niet kon spelen. Doordat dit team zonder reservespelers in ingeschreven, moet nu C. Broertjes steeds per ontmoe ting twee partijen spelen. Dat dit een te zware opgave is, blijkt wel, daar geen en kele tweede partij 10% verhoging!) in winst omgezet kon worden. Daar Age- ma momenteel weer zeer sterk speelt, zal dit team, mits G. v. d. Kuyl vóór de aan vang van de tweede helft hersteld is, een belangrijke mededinger voor de titel blij ven. Het op de laatste plaats staande 1939- Bloemendaal is van de acht ontmoetingen, slechts éénmaal voltallig aangetreden. Ook hier leverden de, wegens het ont breken van een reservespeler noodzake lijke dubbelpartijen, niet éénmaal winst punten op. eerste te eindigen. Van de drie koplopers is alleen 1939-Bl'daal 2 in alle wedstrijden compleet aangetreden. Vooral Excelsior 3 moest in drie ontmoetingen, waarin het met een onvolledig team aantrad, heel wat punten achterlaten. Suisse 3 leidt in afdeling C II gevolgd door Kennemerland. Leider in afdeling C III, is Advendo. Zowel uit als thuis boekte dit team een aantal fikse overwinningen. Moyennever hogingen zijn voor dit team niet te ver wachten, zodat de andere kanshebbers: Vriendenclub 2 en Frans Hals, heel wat moeite zullen krijgen Advendo bij te hou den of te passeren. De standen zijn: Stand afd. B: Hof van Holland 842 Suisse 832 Haarlem-N. 1 828 Vriendenclub 826 O.V.S. 7—22 Vreeburg 2 821 Haarlem-N. 2 817 D.V.O. 7—12 1939-Bloemendaal 810 In afdeling C I is nog volop spanning. Zeven teams hebben nog alle kans als Zoals was te verwachten, gezien zijn prestatie in de voorwedstrijden, is A. C. H. Agema van B.V. „Haarlem Noord" geplaatst in de eindstrijd om het kam pioenschap van Nederland le klas kader 38/2 (moy. 16.00-24.00). Ook P. Dekker uit Hoofddorp en de Amsterdammer K. Meyer, die beiden hun voorwedstrijden in Haarlem hebben gespeeld, behoren tot de finalisten. De overige geplaatsten zijn: J. Barxilay en B. Horsten uit Rotter dam; H. Lamers, Kerkrade; L. Rei jen, Eindhoven en L. Stevens, Waubach. De finale wordt verspeeld van 6 tot en met 9 januari in café-restaurant Bolderman in Hoorn. C I: C ni: 1939-Bl.daal 2 7—34 Advendo 6—37 Suisse 2 7—34 Vriendenclub 2 6—31 Excelsior 3 7—33 Frans Hals 6—29 O.V.S. 2 7—30 S.V.V. 2 6—25 D.O.S. 7—26 Suisse 4 6—21 D.V.O. 2 7—26 D.V.O. 3 6—16 Haarlem-N. 3 7—24 Bo-Ru 6— 9 S.V.V. 7—17 C II: D I: Suisse 3 7—34 A.D.O. 2 7—36 Kennemerland 6—33 Centrum H.stede 7—36 Het Noorden 7—31 Hof v. Holland 3 7—32 Meerestein 7—29 Suisse 5 7—32 Vriendenkring 7—26 De Houtpoort 7—32 O.V.S. 3 6—24 Insulinde 7—28 A.D.O. 7—23 D.O.S. 2 7—18 Hof v. Holland 2 7—16 Bo-Ru 2 7—10 In afdeling D I is nog niets te voor- spellen. Vijf teams gaan practisch schou der aan schouder aan kop. Eventuele moyenneverhogingen zullen in deze af deling wel eens van doorslaggevende aard kunnen zijn. Afdeling D II daarentegen heeft een duidelijke koploper. P. Gieske, J. Laan stra, A. J. Akkerman en L. Guldemond jr. tezamen vormend het team van I.V.O. hebben met wisselend spel (flinke over winningen en ook gelijke spelen) een res pectabel aantal punten verzameld. Ken nemerland 2 en Het Wapen van Bloemen daal gingen in afdeling D III tot aan de laatste wedstrijd gelijk aan kop. De laats te wedstrijd bracht deze teams tegen el kaar, waaruit Het Wapen van Bloemen- daal met een 8-0 zege te voorschijn kwam. Hierdoor gaat dit team, met een voorlopig veilige voorsprong aan de leiding. De standen zien er als volgt uit: D n: D III I.V.O. 7—40 De Houtpoort 2 7—36 Wap. v. Bl.daal 6—38 D.V.S. 7—32 Kennemerland 2 6—30 Entre Nous 7—32 Het Noorden 2 6—23 A.D.O. 3 7—28 Vriendenclub 3 6—22 Frans Hals 2 7—22 De Vaart 6—21 Concordia 7—20 S.V.V. 3 6—18 D.V.O. 4 7—14 Vriendenkring 2 6—16 Nou kan zijn deelneming aan die voor bereidingen voor de Europese kampioen schappen in Fagerness alleen maar een rem betekenen, een verstoring van de op bouw van de andere jongens. Verheyen zou me daar te veel energie hebben ge kost, energie die ik moet verdelen over de andere jongens. Die zouden dus door hem tekort zjjn gekomen. Daarom heb ik pertinent geweigerd tegen het oor deel van velen in hem mee te nemen. Zijn trainer Klaas Postma, de coach van de Noordoostploeg, is het met mij eens. Hij acht er Verheyen nog niet rijp voor. Wel vertelde hij me, dat Eddy twee jaar terug nog 2.37 reed en nu over die 1500 meter 2.18.6 deed, wat knap is en snel, maar naar mijn ervaring toch niet snel genoeg. Let wel: ik zeg niet bij voorbaat dat die jongen er niet komt. Hij moet het me alleen nog helemaal bewijzen. Als troost voor hem mag gelden dat Henk van der Grift en Jan Pesman er ook lang over deden om aan de top te komen". „Postma zei tegen me: Maar hij moet wel de kans krijgen, als hij zich goed blijft ontwikkelen waarin Postma wel gelooft, ik niet om aan de Europese kampioenschappen mee te doen. Dat lijkt me zo logisch als wat. Als die Verheyen in de komende tijd op internationale wed strijden van zijn Nederlandse concurren ten wegloopt, betere tijden maakt dan Bartling, Nottet en Jorritsma, dan wordt Verheyen mijn vijfde of zelfs vierde man op 22 en 23 januari in Deventer. Daarom ben ik er alleen maar blij mee dat de KNSB hem naar Inzeil, Innsbruck en Madonna di Camiglio stuurt om daar internationale ervaring op te doen en zijn kunnen te toetsen. Die jongen moet alle kansen hebben, behalve de kans om het ritme van de training van anderen te ver storen. Die voorbereiding is toch al moeilijk als men te doen heeft met een top van drie en anderen. Dit seizoen heb ik in Amster dam met twaalf mensen moeten werken, dat is te veel. Ik moest in Amsterdam voor de mindere goden al wel op de na tionale kampioenschappen mikken. Dat veroorzaakte een splitsing in de opbouw, die me nog steeds niet lekker zit". „Eigenlijk zit me die hele voorbereiding nog niet lekker. Ik moest bij die twaalf mensen nog veel te veel op techniek let- ten. Eigenlijk moest het zo zijn, dat als de jongens bij je in de ploeg zitten, dat de techniek dan af is. Of je moet een heel andere opbouw nemen, met twee mensen. Dat ikzelf bijvoorbeeld me toe leg op die techniek, maar dat een ander de coachtaak overneemt. Daar voel ik zelf het meest voor om op de duur de op bouw van de kernploeg en de opbouw van het hele schaatsen ter hand te nemen en dan een coach uiteraard geïnstrueerd door mij, omdat ik al die tijd met de jon gens gewerkt heb met de ploeg op stap te sturen. Maar dan moet ik als trainer volkomen vrij mandaat hebben zonder af hankelijk te zijn van een technische com missie. Die leden van de T.C. zijn mis schien allemaal heel goedwillende men sen, die er misschien nog meer vrije tijd aan spenderen dan ik, maar er nul-kom ma-nul van weten, simpel omdat het hun vak niet is, ze zijn niet elke dag met de jongens bezig. Een reder neemt toch ook niet plotseling bij een belangrijke beslis sing het roer van een schip over uit han den van een kapitein. Als hij denkt dat die kapitein zijn vak niet verstaat, roept-ie hem op het matje of gooit hem eruit. Vandaar dat ik ook ronduit maandag avond tegen de technische commissie heb gezegd: deze zes jongens neem ik mee naar Fagerness, die voordracht is bin dend. Is men het er niet mee eens dan beschouw ik dat als een motie van wan trouwen en trek het trainersjasje uit". „Ik krijg vaak het gevoel, dat men niet beseft hoe hoog de internationale top staat, dat het razend moeilijk is en alles van een coach en zijn jongens vergt om die top te benaderen. We doen alles hier nog veel te amateuristisch, als we ons werk vergelijken met wat in het bui tenland gebeurt. Begrijp me goed, ik wil geen profs van die jongens maken, maar ze wel op professionale manier voorberei den, ze wel de faciliteiten van een prof geven, simpel omdat men dat in het bui tenland ook doet. En we willen toch mee spelen in die internationale top. Dan moe ten we ons aanpassen. Analyseer de in Deventer gemaakte tij dens nu eens en vergelijk ze met buiten landse tijden. Dan zie je, dat alleen die 2.11.0 van Cees Verkerk en Ard Schenk internationaal iets te betekenen hebben en die 16.17 van Cees. Die laatste tijd is de (Van onze sportredactie) De jongeren denken: „we lopen ze er door een hoog tempo wel uit"; de oude ren denken: „die snotneuzen zullen zien wat voetbal is". Zo ziet de 37-jarige Hans Winter de aloude tegenstanders, die wisselen van personen, maar waarbij dezelfde gedachten voor ogen staan, in het jaarlijkse duel tussen HFC en de Oud In ternationals. Hans Winter staat morgen verheugd over de uitnodiging voor dit duel voor de tweede maal in succes sie als de man, die zorgt voor een goe de gang van zaken op het veld, tussen de teams. Hans Winter kent de sfeer van het tra ditionele duel niet alleen van vorig jaar. Twaalf maal speelde hij zelf als speler rechtsbuiten van HFC tegen de glorie, die eens het oranje shirt met een opvallende ijver droeg. Twaalf maal bemerkte hij de sfeer, die gemoedelijk is, maar waar in het wedstrijdelement terdege aanwezig is. „Je kunt voetballen zonder flauwekul. Je hoeft niet bang te zijn voor je benen. En dat terwijl er een doel is, het pres tige geldt. Ieder wil winnen, het liefst met vijf goals verschil". Winter, scheidsrechter bij wedstrijden in de eerste en tweede klasse van het ama teurvoetbal, bij wedstrijden van betaalde jeugd en grensrechter bij de semi profs onder meer weer op 16 januari bij Feijenoord-FC Twente heeft vorig jaar met groot genoegen gunstig gerea geerd op de uitnodiging om de wedstrijd te leiden. Dit jaar was er de hoop op beste 10 kilometer die tot nu toe gereden is, maar er is nog niet veel gereden. Kijk dan eens naar de tijden die Nottet, Ver heyen en Jorritsma (en Bartling alleen op 1500 meter) gemaakt hebben, dan zal iedereen het met me eens moeten zijn, dat die jongens nog lang niet zijn waar ze zijn moeten om internationaal iets te betekenen." „Frits Bartling is een paar keer geval len, maar ook zijn 8.22 is nog lang niet waar-ie zijn moet, maar hij moet mis schien iets anders rijden, dan is er mis schien iets meer uit te halen. Hoor je dat „misschien"? Toch heb ik wel vertrou wen in Frits. Ook in Peter Nottet. Ik heb Peter iets anders opgebouwd dan vo rig jaar. Ik weet niet of hij ooit een groot rijder zal worden, maar ik geloof toch wel dat hij zeer goed in een internationaal milieu kan meedoen, als je niet aan ti tels denkt." (Van onze sportredactie) In afdeling E I bewijst A.D.O. 4 wat het betekent om steeds met een compleet team aan te treden. In de zeven ontmoe tingen boekten zij regelmatig punten. A. J. v. d. Gevel is in alle ontmoetingen on geslagen gebleven. Door tweemaal re servespelers in te schakelen, is ook D.O.K. in afdeling E II steeds compleet versche nen, In deze afdeling is over 't alge meen de opkomst van de teamleden zeer slecht. Concordia 3, in zes ontmoetingen twee keer compleet, verscheen in twee ontmoetingen zelfs met slechts twee spe lers, terwijl dit team toch door de twee reservespelers uit zes man bestaat. Vol- ledijg opkomend zal dit team nog een be langrijke rol kunnen spelen in deze af deling. Vriendenclub 5 heeft zich na twee wedstrijden teruggetrokken. De standen zijn E I: E n: A.D.O. 4 7—36 Concordia 2 7—30 D.O.K. 6—34 Vriendenclub 4 7—30 De Vaart 3 6—28 I.V.O. 2 7—27 Insulinde 2 6—28 S.V.V. 4 7—26 Concordia 3 6—26 De Vaart 2 6—24 Wap. v. Bl.daal 2 6—22 Meerestein 2 7—22 A.D.O. 5 6—20 Haarlem-N. 4 6—21 S.V.V. 5 6—10 Telstar en Haarlem hebben kans om zich zondag te verzekeren van een plaats bij de zestien clubs, die het verdere ver loop van de strijd om de KNVB-beker be palen. Zij hebben de mogelijkheid om uit de voorronden met poules van elk vier verenigingen bij de kandidaten voor de beker over te blijven, die volgens het af- valsysteem verder moeten spelen. Tel star heeft voor een plaats bij de laatste zestien aan een gelijkspel tegen Alkmaar voldoende. Haarlem heeft het bepaald veel moeilijker. DWS is de tegenstander in het Olympisch stadion, waar beide cubs tot een beslissing moeten komen, wil de poulewinnaar bekend worden, den. Telstar heeft voor de wedstrijd van zon dag, die door Leo Hom wordt geleid, Rob de Vries weer in het eerste gehaald. Van Wijk is voorts hersteld van een ziekte. Brom en Van der Kuil zijn de spelers, die voor hen een plaats moesten inrui men. Bij Alkmaar speelt Van Rijssel, de ge vaarlijke linksbuiten, niet mee. Hij heeft een enkelblessure. De opstelling van Alk maar is: Van der Waal; H. Tijm en Koop man; Buis, Kesselaar en Visser; Lefe- Door de aankoop van Carol Schuurman TELSTAR (thuis tegen Alkmaar): Stuy; Liptak, Kort, Althof en Bakker; Carlos en Van Wijk; Dikstaal, De Vries, André en Clement. RCH (thuis tegen Volendam): Van de Meeren; Croes en Honout; Nanai, Koning en Koers; Hendriks, Fransz, Schuurman, Maslo en Meijer. EDO (thuis tegen Blauw Wit): posterbaan; Disselköter, Nijman, Pe ters en Witkamp; Hup en Van der Putten; Zoeteman, Allart, Koek en Slisser. HAARLEM (uit tegen DWS): Bruns; Van Duffelen, Koster, Kruyer en J. Smit; Wentink en Duyster; Bosdijk, Couperus, Versluis en Jonker. heeft de aanvalslinie van RCH een nieuw aanzien gekregen. Meijer is voorts her steld en daardoor zijn voor zondag Van Doesselaar en Euwes uit het elftal gela ten. Volendam, dat hoopt op de kleine kans om door te dringen tot de laatste zestien, komt naar Heemstede met het team, dat zondag de lijstaanvoerder van de eerste divisie,Xerxes, de eerste ne derlaag in de competitie van dit seizoen toedoende. Dat team bestaat uit: C. Tuyp; Karregat J. Bond, Jonk en Zwarthoed; A. Tuyp en Koning; Sier, Pelk, D. Bond en Tol. De stand in afdeling 11 voor de laatste wedstrijd van de voorronden: Telstar 4 punten; Volendam en Alkmaar 2 punten; RCH 0 punten. Haarlem hoopt voor zondag alleen in Aad Smit nog een speler te hebben, die de trieste gevolgen van de harde strijd tegen FC Den Bosch nog niet te boven is. Massage is voor de andere, minder, ge blesseerden, het middel, dat vandaag en morgen nog wordt aangewend. Kruyer is door de afwezigheid van Aad Smit terug' gekeerd in het Haarlem-elftal. Bekerte- genstander DWS speelt zonder Dijkstra, die vervangen wordt door Van de Weijer. De opstelling is: Jongbloed; Flinkevleu- gel, Israel, Van de Weijer en Pijlman; Burgers en Vonhof; Geurtsen, Lenz, Tem ming en Rensenbrink. EDO heeft voor de wedstrijd tegen Blauw Wit het elftal gewijzigd. Dat deed trouwens ook Blauw Wit, dat Kruin terug haalde en Stapper passeerde. De opstel ling van de Amsterdammers is: Amama; Sparendam, De Jong, Visser en Van Gar- dingen; Geestman en Schaaphok; Kruin Waayenberg, Van der Gijp en Kramer. De stand in groep 9 is: Haarlem en DWS 3 punten; EDO en Blauw Wit punt. prolongatie. Twee weken geleden bleek die hoop voor vervulling in aanmerking te zijn gekomen. „Het grote familiefeest", zoals Winter de wedstrijd en de ontmoeting voor de aanvang en het vrolijk samenzijn na de strijd, noemt, brengt ook een „heerlijk publiek" naar het HFC-terrein. „Slechts de hele kleine HFC-ertjes willen de jeugd zien winnen. Al de andere toeschouwers zijn slechts gekomen met één doel, of zijn spoe dig gewonnen voor dat doel: de oudjes te zien winnen". En bij die niet alleen stil zwijgend levende wens van het publiek voegt de scheidsrechter zijn wil om een aantrekkelijk spelverloop te krijgen, met gevoel voor de situatie. Hans Winter kent de situatie, merkt bij gewone wedstrijden het voordeel, dat hij als oud speler (be halve van HFC ook van Ajax) heeft ten aanzien van fijne kneepjes van het spel, en ondervindt ook het voordeel van zijn eigen actieve HFC-tijd. Dat doet hem met vreugde uitzien naar deze wedstrijd, waar in het plezier de overhand heeft; het ple zier in het voetbal. Op de eerste zondag van het nieuwe jaar is het zaalhandbalprogramma zeer beperkt. Van de Haarlemse ploegen ko men alleen de heren van De Blinkert in het veld. Zij ontmoeten in Utrecht Achil les, dat tegen IJmond zeer onaangenaam voor de dag kwam. In ieder geval moet De Blinkert op sterke tegenstand reke nen. In het Utrechtse Kersttoernooi kwa men de gastheren zeer sterk voor de dag. Wij rekenen op een kleine Haarlemse overwinning. Dit seizoen zal het Nederlands elftal nog drie interlands spelen: op 23 maart tegen West-Duitsland, 17 april de 100ste interland tegen België en vervolgens op 11 mei een uitwedstrijd tegen Schotland. Behalve de diverse centrale trainingen, die onder leiding van de nieuwe bonds coach George Kessler zullen worden ge houden, komen de geselecteerden twee maal in het veld voor oefenwedstrijden tegen buitenlandse tegenstanders. Op 9 februari reizen de kandidaten naar En geland, waarschijnlijk naar Leeds om er tegen de plaatselijke topclub Leeds Uni ted te spelen. Een definitieve beslissing is echter nog niet gevallen. Wel staat vast dat FC Köln op 2 maart de sparring part ner van het Nederlands elftal zal zijn.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15