Bedrijfsvakantie voor westen van 4 tot en met 16 juli Regering steunt plan van Stichting van de Arbeid AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig OOSTENRIJKS „Beatrix en Claus zijn familie van elkaar" Pipercub maakte noodlanding Gospelfestival in Amsterdam Utrechter maakt dodelijke val Nieuwe auto voor prinses Beatrix Is Huissen nog bestuurbaar? Utrecht strenger tegen illegale pensions Nog geen ligplaats voor „Caledonia" Drie vermisten na aanvaring Officier van justitie als getuige in moordzaak Gevaar voor kolendamp het grootst bij de circulatiekachels Doden in het verkeer Dood van jongetje blijft raadsel Slachtoffer van sneeuwjacht Onderwijzers protesteren bij regering Onbestendig LAND DER WARE WINTERVREUGDE SALZBURGER LAND at VRIJDAG 31 DECEMBER 1965 2 Zeister genealoog: MOLENDIJK Treinverkeer gehandicapt door seinstoring Nieuwe burgemeester van Woerden Emigratie-akkoord tussen Nederland en Australië Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk WEERRAPPORTEN es De regering heeft zich in grote lijnen kunnen verenigen met het op 14 oktober door de Stichting van de Arbeid uitge brachte advies over de spreiding van de bedrijfsvakanties in de komende jaren, zo is door het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid meegedeeld. Dit houdt in dat de Stichting van de Arbeid voor 1966 aan het bedrijfsleven het vol- (Van onze correspondent) ZEIST Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg zijn in de veertiende graad familie van elkaar, zegt de histo ricus en genealoog dr. A. R. Kleyn uit Zeist, die, zoals reeds werd bericht, in het decembernummer van „Gens Nostra" (Ons geslacht), het maandblad van de Neder landse Genealogische Vereniging, een ar tikel schreef over de Amsterdamse voor ouders van de heer Von Amsberg. Dr. Kleyn bezit een archief met 80.000 Ne derlandse familiewapens. De verzameling is een van de grootste ter wereld. Zijn belangstelling voor de voor ouders van de heer Von Amsberg werd gewekt na het verschijnen van de Neder landse Staatscourant van 28 juni 1965, waarin een kwartierstaat van Von Ams berg was opgenomen. Deze stamboom ging echter niet verder, dan de vierde graad. In een Duits tijdschrift voor genealogie en heraldiek vond hij echter de namen van ruim 400 voorouders van Claus von Amsberg. In dit tijdschrift werd echter één van de lijnen van moederszijde plotseling af gebroken. Dat wekte de nieuwsgierig heid op van dr. Kleyn, die daarover cor respondeerde met de grootmoeder van de heer Von Amsberg. Zij kon hem echter geen verdere informatie geven. Bezoeken aan de gemeentearchieven in Mannheim en Frankfurt aan de Main brachten dr. Kleyn op het goede spoor, dat ten slotte van Italië naar Amsterdam leidde. Er was in de jaren vóór 1815 nog geen spra ke van een Nederlandse nationaliteit, maar de voorouders van Von Amsberg, waarvan drie geslachten in Amsterdam woonden, hadden een „Amsterdamse pas". Dr. Kleyn ontdekte tijdens zijn na vorsingen ook, dat een broer van prins Hendrik er in 1891 voor zorgde dat de grootvader van Claus het recht kreeg het predikaat „von" voor zijn naam te zet ten. Gistermiddag heeft een Pipercupvlieg- tuig in Hendrik-Ido-Ambacht als gevolg van slecht zicht door regen een noodlan ding moeten maken, die perfect verliep. De Engelse piloot, P. G. Greensmith, was in Southend opgestegen en moest de Pipercup op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam afleveren. Impresario Paul Acket brengt op 15 ja nuari voor het eerst in ons land in het Concertgebouw in Amsterdam een spiri tual- en gospelfestival. De kerkmuziek van de Amerikaanse neger zal worden ver tolkt door bisschop Samuel Kelsey en de eerwaarde Joh. I. Little uit Washington, de Gospelaires uit Dayton in Ohio, de Do rothy Norwood Singers uit Atlanta in Georgia en de Harmonizing Four met gos- pelsinger Joe Williams uit Richmond. Zij allen treden voor het eerst in Nederland op. Bisschop Samuel Kelsey en de eerwaar de John I. Little zijn geestelijken van de „Temple Church of God and Christ". Zij houden een zogenoemde dubbele preek, een predikatie, waarbij het gesproken woord in gezang overgaat en andersom. De 59-jarige heer C. A. Karlas uit Utrecht is gisteravond om het leven ge komen. Hij was bezig in zijn woning aan de Grasstraat een stoel uit een raam te takelen toen hij een val van drieënhal ve meter maakte. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis overgebracht, maar bij aankomst bleek hij al te zijn overle den. Prinses Beatrix heeft ook een nieuwe auto gekocht, een Fiat, die ƒ23.000 kost. De wagen heeft een zeer krachtige motor en de maximumsnelheid is 200 km. per uur. Het Tweede-Kamerlid Scheps (P.v.d.A.) heeft de minister van Binnenlandse Za ken gevraagd of naar diens mening de gemeente Huissen nog als bestuurbaar kan gelden, gezien de ontwikkeling van de laatste tijd aldaar en welke maatregelen hij denkt te kunnen en moeten nemen, indien hij van het tegendeel overtuigd is. gende vakantieschema zal adviseren voor de collectief sluitende bedrijven: Eerste periode, 4 t.m. 16 juli: de me taalindustrie plus het westen van Neder land (Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland ten noorden en westen van de rivieren). Tweede periode, 17 t.m. 30 juli: het bouwbedrijf en aanverwante bedrijven, de confectie-industrie plus het oosten en noorden van Nederland. Derde periode, 31 juli t.m. 13 augus tus: de textielindustrie plus het gedeelte van Nederland bezuiden de grote rivie ren. De regering doet een beroep op het be drijfsleven zich te houden aan de gege ven aanbevelingen en zo een eerste stap te zetten tot het slagen van de vakantie spreiding. Het ligt in de bedoeling genoemde drie groepen jaarlijks te laten rouleren. De periode van 1 juli tm. 15 augustus kan wel als het topseizoen beschouwd wor den. Een ieder, die in verband met zijn werk en gezinsomstandigheden maar enigszins in de gelegenheid is, zoals onge- huwden en ouderen, wordt aangeraden buiten die drukke periode met vakantie te gaan. Het kiezen van 1 juli als aanvangsda tum van het schema is mede mogelijk geworden doordat vele schoolbesturen po sitief hebben gereageerd op het verzoek van de staatssecretaris van Onderwijs en Burgemeester en wethouders van Utrecht zullen strenger gaan optreden tegen mensen die zonder de benodigde toestemming een pension voor buitenland se werknemers beginnen. In de afgelopen tijd is het in Utrecht verschillende keren voorgekomen, dat wo ningen of winkelwoningen zonder toe stemming van b. en w. door de eigenaren of huurders in gebruik werden genomen voor het verhuren van kamers aan bui tenlandse werknemers. Meestal is de hier voor achteraf gevraagde toestemming niet verleend. Het gemeentebestuur is van plan in der gelijke gevallen in de toekomst zonder meer tot ontruiming over te gaan. Advertentie Haute Coiffure - Salon de beauté Saunabaden Santpoorterpl. 1 Haarlem - Tel. 60643 wenst cliënten, vrienden en relaties een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Wetenschappen. Deze had zich in het vo rige schooljaar tot de verschillende school besturen gericht met het verzoek te be vorderen dat alle lagere scholen per 1 juli de vakanties beginnen. Verwacht wordt dat in volgende jaren de schoolbe sturen van de lagere scholen steeds meer de datum van 1 juli als beginpunt zullen kiezen. De vakanties van de mid delbare scholen bieden geen moeilijkhe den daar deze langer duren. Het 150 meter lange, 11.255 ton meten de Britse passagiersschip „Caledonia", dat de stichting studendentenhuisves- ting heeft aangekocht om het te verbou wen tot een drijvend studentenhuis, ligt nu gemeerd bij de N.D.S.M. Voor de „Caledonia", die 330 studenten huisvesting gaat bieden is nog geen lig plaats bepaald. De stichting heeft wel eni ge suggesties aan de gemeente gedaan, maar er is nog geen beslissing genomen. De totale kosten van het project zijn begroot óp 4,7 miljoen gulden. Overwogen wordt het schip in de zo mermaanden voor hotelexploitatie te ge bruiken. Door een seinstoring in Boxtel is het treinverkeer op de lijnen Den Bosch-Eind hoven en Venlo-Eindhoven-Tilburg-Rotter- dam ernstig gestoord geweest. Er traden van kwart voor negen af vertragingen van een uur op, doordat alle seinen op rood stonden. Gisteravond om kwart over elf was de storing verholpen. Het staat nu vast dat drie mensen wor den vermist na de aanvaring tussen de Noor City en de Belgische binnenvaarttan- ker Fina 2 op de Westerschelde ter hoog te van Bath. De vermisten zijn de ka pitein van de City, de heer Dybing, een tweede opvarende, A. B. Trelvik, en de Belgische loods, de heer A. de Mayer, die op de Noor meevoer. Er zijn aanwijzingen, die erop duiden dat de Rotterdamse Justitie toch gebruik gaat maken van de gedeeltelijke bekente nis, die de verdachte in de moordzaak- Rockanje, een 57-jarige losarbeider, tij dens een gesprek met de officier van Justitie, mr. I.' H. van de Roemer, vrij kort na zijn arrestatie heeft afgelegd, maar onmiddellijk daarna heeft inge trokken. Naar het ANP verneemt overweegt mr. Van de Roemer namelijk de zaak over te dragen aan een collega, mr. J. van der Spek. Een dergelijk besluit zou wijzen in de richting van een novum in de Neder landse rechtspraak: een getuigenis van een officier van Justitie in zijn „eigen" zaak. Dit zou de enige manier zijn om gebruik te maken van de haastig inge trokken bekentenis. Experts van de mijnopruimings- dienst hebben op de begraafplaats Westduin in Den Haag een meer dan honderd kilo zware bom in een graf ontdekt. Het projectiel was niet te demonteren, waarop de bom in een sloot tot ontploffing werd gebracht. In een rapport over vergiftigingsgeval- len door kolendamp komt de gezondheid organisatie T.N.O. tot de slotsom, dat de kans op kolendampvergiftiging groter is bij de "zuinige" kachels. Deze categorie heeft meestal een circulatiekast met vrij nauwe rookgaskanalen, die gemakkelijk verstopt kunnen raken. Bovendien wordt als gevolg van dit circulatiesysteem zo veel hitte aan de rook onttrokken, dat de ze moeilijker door de schoorsteen stijgt als er minder trek is. Volgens het rapport worden veel lichte gevallen van kolen dampvergiftiging nooit bekend. Uit onder zoekingen is gebleken, dat met name in woningen talloze lichte gevallen door slecht functionerende kachels voorkomen, die zich uiten in hoofdpijn, lusteloosheid en soms misselijkheid. Deze verschijnse len ontstaan ook door defecte gasleidingen en toestellen. Koolmonoxydevergiftiging door stadgas zal echter niet kunnen voor komen daar aardgas niet giftig is. Vor ming van kolendamp kan in de hand wor den gewerkt door zware mist. Op rijksweg 1 in de gemeente Diemen is een 37-jarige Marokkaanse fabrieksar beider om het leven gekomen toen hij van de fabriek, waar hij werkte, de rij banen overstak naar een halte van de bus in de richting Amsterdam. Hij aar zelde halverwege en werd door een per sonenauto geschept. De 78-jarige mevrouw C. H. Deijl-Van Oostvoorn is in de Marnixstraat in Am sterdam bij het oversteken twee keer aan gereden en om het leven gekomen. Tot burgemeester van Woerden is be noemd de heer B. H. G. ter Haar Romeny met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Oost- en West-Souburg. De heer Ter Haar Romeny is 40 jaar en lid van de Christelijk His torische Unie. De doodsoorzaak van de tienjarige Mar tin Deege, die dinsdag bij het spelen in het in aanleg zijnde Rembrandt- park in Amsterdam plotseling in elkaar zakte en overleed, is ook na sectie aen raadsel gebleven. Overigens staat dit ge val niet alleen want de vorige week over leed op even raadselachtige wijze een jongetje in Barneveld. Dit knaapje was met de fiets gevallen. De felle sneeuwjacht, die ons land woensdagavond heeft geteisterd, heeft in Amsterdam een slachtoffer geëist. De 74 jarige mevrouw A. C. Verbeek-Bosch gleed op de Wittenkade uit en kwam met het achterhoofd op het wegdek terecht. Zij werd in bewusteloze toestand naar het W.G. overgebracht, waar zij bij aan komst bleek te zijn overleden. Nederland en Australië hebben te Can berra de ratificatie-oorkonden uitgewis seld van de op 1 juni van dit jaar in Den Haag getekende migratie- en vesti gingsovereenkomst tussen beide landen. Australië heeft zich verplicht bijzondere aandacht te schenken aan een juiste waar dering van de vakbekwaamheid van de Nederlandse emigranten. De overeenkomst voorziet in voortzet ting van overheidshulp bij migratie van Nederlanders naar Australië in de komen de vijf jaar. De Nederlandse Onderwijzers Vereni ging heeft haar verontwaardiging uitge sproken over de beslissing van de rege ring ten aanzien van de salarissen voor het overheidspersoneel per 1 januari 1966. In een andere motie heeft zij uitgespro ken dat de bepaling volgens welke onder wijzers aan gemeentelijke scholen geen leden kunnen zijn van de gemeenteraad uit de wet dient te verdwijnen. Stadsschouwburg zaterdag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De thuiskomst" van Harold Pinter. Regie: Walter Kous. Gevolgd door „Nieuwjaars wens" van Dimitri Frenkel Frank. Stadsschouwburg, maandag 20 u.: De musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie M.G.Schmidt en Harry Bannink. Regie: Gordon Marsh en Henk van Ulsen. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 u. en van zaterdag af 14 en 20 u.: „Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten" a.l. Frans Hals zaterdag en zondag 13.30, 16.30 en 20 u. en maandag 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Mondo sexy di notte", 18 j.; zondag 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, zaterdag en zondag 14 en 16.15 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; zaterdag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Kus me sufferd", 14 j. Rembrandt, vandaag 10.30, 14, 16.15 en 19 u. en zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en maandag 10.30, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, vandaag 14.30 en 19 u. en zater dag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15u.: „Vrouwencommando op Kreta", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15u.: „The kid from Texas", 14 j. Studio, zaterdag, zondag en maandag 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l.; zondag 11 u.: „Faja Lobbi", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 1017 u„ zon dags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1317 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van tekeningen van Jo Klingers. Van 1 januari af expositie van grafiek van Jan van Wens veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20-22 u, en zondags van 14-17 u. en van 20-22 u. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van werk van Helmuth Heystek. Tot 2 januari. Van 2 januari af expositie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 1017 en 19.3022 uur. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand december in de wandelgangen expositie van monotypes van Jacques Benoit. In de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. Sportacademie Nauwelaerts de Agé (Bloemendaal): Expositie van tekeningen van Piet Klaasse. Geopend van 1022 u. en zaterdags van 1017 u. tot 3 januari. Galerie J. R. Bier (Groot Heiligland 66): Expositie van werk uit de Franse, Hol landse en Belgische school. Dagelijks van 10-17 u. Tot 1 januari. VRIJDAG 31 DECEMBER Vrijdag geen filmvoorstelling in City theater en Stadsschouwburg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30-17.30 uur, filiaal Velsen-Noord: 14-17 uur. De gemeentelijke bibliotheek is de ge hele dag gesloten. ZATERDAG 1 JANUARI City, 14.30 u.: „Vlubber vliegt weer", 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld." Stadsschouwburg, 15 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden"; 20 u.: „Geheim agent district 6." Het Pieter Vermeulenmuseum is ge sloten. ZONDAG 2 JANUARI City, 14.30 u.: „De tempel van de witte olifant"; 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld." Stadsschouwburg, 15 u.: „Nikki, de wilde hond van het noorden"; 20 u.: „Geheim agent district 6." Du Commerce, Marktplein, 20 u.: dans avond van „Arosa", met medewerking van „The Teenbeats". MAANDAG 3 JANUARI City, 20 u.: ,,'t Is een gekke, dolle, dwaze wereld." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Vennusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. VRIJDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater: Geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater: Geen filmvoorstellingen. W.B. Theater: Geen filmvoorstellingen. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie werken van Frans Verpoorten, te be zichtigen van 9-18 uur. Kennemer Ourheidkamer, ingang Stum- phlusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moehsplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. Oosterwij k, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. ZATERDAG 1 JANUARI Kennemer Theater, 14.30.: „Naar het middelpunt der aarde"; 16.30 en 19.30 uur: „Zorba de Griek"; 23.30 uur: „Twee dagen en twee nachten." Luxor Theater, 14.15 uur: „De marine voelt nattigheid"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Biceps en Bikini's". W.B. Theater, 4.30 uur: „Van de regen in de drup". 16.30 uur: „Een rechercheur komt in actie"; 20 uur: „De gele hel". ZONDAG 2 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Naar het middelpunt der aarde"; 16.30 en 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 14.15 uur: „De marine voelt nattigheid"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Biceps en Bikini's". W.B. Theater, 14.30 uur: „Van de regen in de drup"; 16.30 uur: „Een rechercheur komt in actie"; 20 uur: „De gele hel". MAANDAG 3 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Biceps en Bikini's". W.B. Theater, 20 uur: „De gele hel". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 en van 19-21 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Twee inzendingen. Vorig jaar is onder de studenten van de universiteiten en ho gescholen een prijsvraag uitgeschreven. Gevraagd werd een studie over „de veranderingen in de opvattingen om trent de betekenis van de Grondwet sinds 1945". Er kwamen twee inzendin gen binnen, die niet voor de prijs van 1000,- in aanmerking kwamen. Zij werden bekroond met een eervolle ver melding en 250,-. Prof. Burger overleden. Prof dr. H. C. Burger, oud-hoogleraar in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen en oud-buitengewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de rijks universiteit in Utrecht, is op 28 decem ber overleden. Advertentie Skieën, zonnen en ontspannen in het Rond 70 ski- en wintersportoorden, 12 kabelbanen, meer dan 200 stoeltjes- en sleepliften, 48 skischolen, arre- sleden, schaatsen, bobsleeën, curling, sportwedstrijden, gezellige avonden, culturele en folkloristische gebeurte nissen. Belangrijke reducties in januari Informaties bij uw reisbureau en bij het TOERISTENVERKEERSBUREAU 'Herengracht 437, Amsterdam. Tel. 020-6 2188. Het K.N.M.I. deelt mee: Een langgerekt depressiesysteem strek te zich donderdag uit van het zeegebied ten zuiden van IJsland via de Noordzee en Denemarken tot boven de Oostzee. Aan de zuidflank ervan voeren matige tot krachtige winden tamelijk zachte lucht over Nederland met maximumtempera turen van 4 tot 7 graden. Boven Enge land werd 7 tot 9 graden gemeten. Een volgende oceaanstoring trok naar de Brit se eilanden. Daardoor krimpt bij ons de wind naar het zuidwesten en wakkert langs de kust tot hard aan. De bijbeho rende regenzone kan ons land vanavond al bereiken. Daarmee nemen wij dan af scheid van een echt regenjaar. Gemiddeld over het hele land heeft 1965 ongeveer 960 mm. regen gebracht tegen normaal 740 mm. In 200 jaar is een zo nat jaar in ons land niet waargenomen. Ook decem ber deed hieraan mee en kwam gisteren in de Bilt boven de 200 mm. tegen nor maal 70 mm. Tot nu toe was het record 196 mm., in Doom waargenomen in de cember 1925. Maximum en minimum «o C temperaturen •O-; u 2 a binnen- en buitenland •3 O ca c T-4 fi ES Den Helder regenbui wzw 7 5 Ypenburg regen w 7 6 Vlissingen half bew. wzw 6 5 Eelde regenbui w 4 3 De Bilt regenbui wzw 5 2 Twente geh. bew. wzw 4 2 Eindhoven regenbui wzw 5 3 Z.-Limburg zw. bew. zw 4 3 Helsinki zw. bew. wnw -7 -10 Stockholm sneeuwbui n -11 -13 Oslo onbewolkt windst. -8 -11 Kopenhagen regen wnw 3 1 Aberdeen zw. bew. wzw 5 -2 Londen regen zw 7 3 Amsterdam regen w 6 4 Brussel onbewolkt zw 5 2 Luxemburg geh. bew. wzw 3 3 Parijs regen wzw 9 5 Bordeaux half bew. wzw 12 8 Grenoble regen windst. 5 2 Nice onbewolkt nw 13 4 Berlijn zw. bew. zw 3 2 Frankfort regen zzw 3 2 München sneeuw zw 3 2 Zürich regen zw 4 2 Genève regenbui z 5 2 Locarno licht bew. ono 2 -5 Wenen zw. bew. w 2 -0 Innsbruck sneeuw windst. 2 -3 Belgrado half bew. nw 1- 0 Athene zw. bew. ozo 19 16 Rome weerlicht windst. 14 3 Barcelona onbewolkt nnw 14 5 Madrid mist windst. 10 2 Mallorca onbewolkt nnw 15 13 Lissabon zw. bew. zw 15 11 Vrijdag 31 december Zon op 08.48 uur; onder 16.38 uur. Maan op 12.51 uur; onder 00.36 uur. Zaterdag 1 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.39 uur. Maan op 13.04 uur; onder 01.48 uur. Zondag 2 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.40 uur. Maan op 13.20 uur; onder 03.02 uur. Maandag 3 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.41 uur. Maan op 13.39 uur; onder 04.21 uur. Maanstanden Eerste kwartier 31 december 02.46 uur Volle maan 7 januari 06.17 uur. Laatste kwartier 13 januari 21.00 uur. Nieuwe maan 21 januari 16.47 uur. Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 31 december Hoog water 9.22 uur en 21.50 uur. Laag water 4.39 uur en 17.07 uur. Zaterdag 1 januari Hoog water 10.16 uur en 22.48 uur. Laag water 5.40 uur en 18.09 uur. Zondag 2 januari Hoog water 11.17 uur en 23.51 uur. Laag water 6.46 uur en 19.13 uur. Maandag 3 januari Hoog water 12.17 uur. Laag water 7.53 uur en 20.17 uur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2