Telstar en Alkmaar zorgden nauwelijks voor opwinding Volendam aanmerkelijk productiever dan RCH DOS dacht tegen Gooiland: voordeliger per dozijn (12-2) Haarlem verspeelde zijn kans om VIA BEREIKBARE ZEGE OP DWS verder te komen in bekertoernooi ft 1 Spaans standje Keihard afstandsschot van Bakker tegen de lat het enige hoogtepunt in doelpuntloze wedstrijd Eredivisie sterk vertegenwoordigd in bekervoetbal Stevige nederlaag voor Racing (0-4) 11 tabak op zijn MAANDAG 3 JANUARI 1966 Tonny van der Linden maakte zeven goals r HHHHB II li |||l||ii|[' EF Leo Horn leidde Telstar-Alkmaar op rustige wijze. Er was ook geen reden tot enige opwinding. Het peil was matig, de sportiviteit bleef redelijk. Slechts een en kele maal moest er een dreigende vinger van Horn uitgestoken worden. Dat gebeur de ook bij een van de weinige malen, dat Carlos in het Spaans vermaand werd. Car los was verbaasd en onderging het stand je van Horn als een berouwvol zondaar. Horn glimlachte als de man, die supe rieur wil zijn op het veld, ook als een Bra ziliaan een tegenstander onjuist aanvalt en dan door een taalbarrière voor te wen den een reprimande wil ontgaan. (Van onze sportredactie) Eef van der Waal heeft zich twee momenten angstig gevoeld. En wat zijn twee momenten in een beker wedstrijd, zoals TelstarAlkmaar, waarin toch echt wel iets op het spel stond. Angstige ogenblikken, klein in aantal dus en bovendien goed van afloop. Telstar passeerde die Van der Waal, vorig seizoen nog keeper van Hillegom en door de Velser club be naderd om bij de reserve-keepers te komen, als Alkmaars laatste man na melijk niet. Dat Alkmaar een grote Voor de achtste finales van de beker competitie plaatsten zich de eredivisie clubs: Go Ahead, MVV, DWS, Ajax, Tel star, DOS, ADO, Sparta en bekerhouder Fejjenoord, die van de eerste ronde was vrijgesteld. Uit de eerste divisie plaatsten zich Xerxes en NAC. De tweede divisies zijn vertegenwoor digd door FC Den Bosch, De Graafschap en Veendam. De zestiende plaats zal worden ingeno men door de winnaar van het duel tussen Heracles en PEC, dat gisteren werd uit gesteld. Of en wanneer de achterstallige wed strijden, die van geen belang meer zjjn (zoals EDOBlauw Wit), nog worden ge speeld, is nog niet bekend. Na de derde bekerronde luiden de standen in de 15 poules: Poule 1: Veendam 3 3 0 0 96 GVAV 3 2 0 1 7—4 Cambuur 3 1 0 2 4—8 Heerenveen 3 0 0 3 19 Poule 2: Graafschap 3 2 1 0 52 Twente 3 2 1 0 84 AGOVV 3 1 0 2 7—8 Tubantia 3 0 0 3 28 Poule 3: Heracles 2 2 0 0 61 PEC 2 2 0 0 3—1 Zwartemeer 2 0 0 2 14 Zwolse Boys 2 0 0 2 15 Poule 4: Go Ahead 3 3 0 0 6—0 NEC 3 111 4—5 Wageningen 3 1 0 2 45 Vitesse 3 0 1 2 2—6 Poule 5: Den Bosch 3 3 0 0 74 Fortuna '54 3 1 1 1 4—3 VVV 3 0 2 1 5—6 Wilhelmina 3 0 1 2 36 Poule 6: MVV 3 3 0 0 7—2 Sittardia 2 10 1 54 Roda JC 3 1 0 2 5—7 Limburgia 2 0 0 2 37 Poule 7: PSV 3 2 10 11—5 Eindhoven 3 0 3 0 44 Baronie 3 111 67 Helmondia 3 0 12 16 Poule 8: NAC 3 2 1 0 9—2 Willem II 3 2 0 1 8—6 RBC 3 111 4—7 NO AD 3 0 0 3 4—10 Poule 9: DWS 3 2 10 10—2 Haarlem 3 111 64 Blauw Wit 2 0 1 1 3—6 EDO 2 0 11 2—9 Poule 10: Ajax 3 3 0 0 11—1 Zaanstreek 3 111 45 Volewijckers 2 0 11 27 ZFC 2 0 0 2 0—4 Poule 11: Telstar 3 2 1 0 40 Volendam 3 2 0 1 102 Alkmaar 3 111 47 RCH 3 0 0 3 1—10 Poule 12: DOS 3 2 10 15—4 Velox 3 2 1 0 9—3 Hilversum 3 1 0 2 35 Gooiland 3 0 0 3 318 Poule 13: Xerxes 3 3 0 0 94 Elinkwijk 3 2 0 1 96 Excelsior 3 0 1 2 2—4 HVC 3 0 1 2 2—8 Poule 14: ADO 3 3 0 0 10—4 Holland Sport 3 111 65 DHC 3 1 0 2 4—7 Fortuna (VI.) 3 0 1 2 4—8 Poule 15: 3 3 0 Sparta SVV HDVS DFC 13—3 10—5 4—7 1—13 besluiteloosheid ten toon spreidde, zodra het Stuy, Van der Waals colle ga, in de nabijheid zag, verklaarde al voor een voornaam deel, waarom Stuy geen problemen kende. Een 0-0 gelijkspel was de consequentie van matig voetbal, een plaats bij de laat ste zestien, die verder strijden om de KNVB-beker, vloeide er voor Telstar uit voort. De angstige momenten van Van der Waal kwamen te laat om het Telstar-deel van de 4.500 toeschouwers nog erg en thousiast te maken. Het eerste veroor zaakte Co Bakker overigens op een wijze zoals het graag gezien wordt. Een kei hard, onverwacht gelost, schot van een veertig meter afstand, dat de lat boven een volkomen verraste Alkmaar-doelman teisterde. Het tweede, evenals het schot van Bakker in de laatste vijf minuten, ont stond toen Van der Waal bij een scrim mage de bal niet klemvast pakte, Kesse- RCH heeft geen imponerende start gehad in het nieuwe jaar. Dat de Ra cing Club Heemstede van Volendam verloor lag normaal gezien binnen de verwachtingen het verschil in klasse en het grotere belang voor de Volendammers om met stevige cijfers te winnen maar dat RCH op deze wijze zijn laatste bekerwedstrijd speelde was te betreuren. De Racing heeft namelijk wel kansen gehad, maar de schotvaardigheid was ver nog in het oude jaar te zoeken. En er werd bitter slecht geplaatst en ge combineerd. Volendam verdiende de grote overwinning van 0-4 dan ook beslist. Het speelde slimmer, tech nisch beter en kon wat een koste lijk gezicht ook raak schieten, als het er op aan kwam. Bij RCH liep het bepaald niet vlot. Kwam dat wellicht door de vroege tegen slag? Hendriks had namelijk in de be ginperiode twee goede schoten zien deva lueren, één door ingrijpen van doelman Tuyp en één door het afketsen op de bin nenkant van de paal. Volendam zette zich even schrap. Het ging zich een over wicht opbouwen door beter positiespel, door een hoger tempo. En na 25 minu ten bracht dat het eerste succes. Tuyp joeg de bal onverwacht langs doelman Van der Meeren, 0-1. Weer had RCH geen geluk, want een kopbal van Fransz ketste op de lat. Maar het waren slechts incidentele gevallen van dreiging voor het Volendammer doel. Een dergelijk geval deed zich ook vlak voor de pauze voor Maslo was inmiddels ver vangen door Van Dijk Fransz (een van de actiefsten) vuurde en Zwarthoed haal de de bal van de lijn. Met de hand, schreeuwden de RCH-supporters. Niet met de hand, zei scheidsrechter Hendriks. Had RCH nog redelijke verwachtingen wijze door Karregat van de lijn ge trapt. Even later miste Schuurman, die traag in zijn reacties is, een beste voor zet van Fransz. Volendam vond, dat het er ook iets aan moest gaan doen. Eerst moest de „Knoest" zich over het stekelhaar wrijven, want op kinderlijke wijze vergaloppeerde hij zich op een scherpe pass van Sier. Nadat Pelk het goede voorbeeld had gegeven, 0-3, maakte Tol zijn blunder goed. Op knap pe manier speelde hij zich vrij en schoot toen hard in, 0-4. Dat vond Volendam toen wel voldoende. Clement heeft zich losgewerkt van de Alkmaar-verdediging. Dikstaal en André (links) en Jan Visser, Koopman en Kesselaar (rechts) staren hem, evenals scheidsrechter Horn, die Henk Tijm achter zich verbergt, met gemengde gevoelens na. Clement zou echter ook niet scoren. laar in de richting van eigen doel hopte en Jan Visser vanaf de doellijn een Tel star-doelpunt voorkwam, door de bal cor ner te schieten. Dat was het dan wel van Telstar-zijde, waarin de achterhoede na een zwakke eerste helft na rust het voornaamste ge vaar voor teweeg bracht. Want de aan val faalde, ook in de samenstelling Dik- staal-André-De Vries-Clement, zoals die het gisteren probeerde. André, wel ijve rig, en Dikstaal, verprutsten bovendien op opvallende wijze grote kansen maar het feit, dat zij kansen kregen, geeft wel aan, dat Alkmaars achterhoede te ontwrich ten was. Alkmaar zelf viel vooral aan over rechts via de snelle Lefering, die achter zich de steun genoot van de pittige Buis. Effect sorteerde het allemaal niet. Voor al omdat Beets te langzaam als afwerker was, en Lefering te onbesuisd schoot en in de tweede helft bovendien door snel uit lopen van Stuy van een goal werd af gehouden. Siem Tijm kreeg overigens kans op Alkmaars succes, toen Kort vlak voor het einde van de wedstrijd de bal voor zijn voeten kopte. Maar Siem Tijm schoot als een beginneling naast. Zo hier en daar was er bij het be kervoetbal wel een typische uitslag. Zo huldigde DOS plotseling het devies van „voordeliger per dozijn" door Gooiland met niet minder dan 12-2 te verslaan. Het was inderdaad voordeliger, want daardoor kwam DOS in de volgende ronde en niet Velox, dat trouwens zijn kansen verpruts te tegen Hilversum. Tonny van der Lin den maakte zeven doelpunten, voor 1000 toeschouwers. Tel uit de winst. De eerste „voetbalbon" in het nieuwe jaar is ook al weer uitgedeeld, in de wed strijd Go Ahead-NEC, die op het terrein van Vitesse werd gespeeld. Voor de rust was het erg netjes, maar na rust wer den de Deventenaren zenuwachtig, dat zi» de reis niet zouden halen. Scheidsrechter Schalks nog onder de invloed van de goede wensen wilde het mooi houden en kneep een oogje dicht en nog eens, tot Boekestein het vijf minuten voor het ein de te bont maakte tegen Geutjes. Gevolg: Boekestein op de bon en Geutjes op de (draag)baar. In de Watergraafsmeer won Ajax met 3-1 van de Zaanstreek dat trouwens al kansloos was. Dus. niets schokkends, niets sensationeels. Op de tribune zat Willy Kment als Rotterdamse spion en de geoefende ogen zagen: a. dat Cruyff een gevaarlijk jongetje is (weer een doelpunt) en dat in de Amsterdamse verdedi ging Tony Pronk werd gemist. Dit geeft de burger in Rotterdam moed voor de big match van aanstaande zondag a pro pos: over al of niet uitzending per televi sie was zondagavond nog niets bekend. Vandaag verwacht men het besluit van de KNVB positief of niet en dan moet het stadion nog met Bussum tot zaken komen. Er zijn een paar bekerwedstrijden niet door gegaan. Onder andere in het oosten waar Heracles en PEC niet tot een be slissing konden komen. In 't zuiden ging ook 'n wedstrijd niet door: Sittardia-Limburgia. Om acht uur keurde de consul het veld goed, om 12 uur liet de directeur van de stichting, die het veld beheert, zijn veto horen, om half twee zei de scheidsrechter, dat het veld bespeelbaar wasMeer had hij niet te zeggen, weshalve op een bijveld toen maar door de clubs vriendschappelijk werd gespeeld. En nu kan men de wed strijd wel achterwege laten, want MVV zit al in de volgende ronde. Tot tien minuten voor het einde heeft Haarlem een goede kans gehad zich bij de laatste zestien van ons be kervoetbal te voegen. Tot op dat mo ment mochten de Haarlemmers, ge zien een groter aantal kansen op een doelpunt, meer aanspraak op de overwinning maken dan de deze middag zwak spelende eredivisie- ploeg DWS. Frans Geurtsen maakte toen echter aan deze schone illusies Hendriks (l.) en Schuurman (twee de van rechts) kunnen ook in deze positie niets ten gunste van RCH uitrichten. He Volendammers Tuyp en Jonk blijven meester over de situatie. voor het tweede wedstrijdgedeelte, die werd dan drie minuten na de pauze de drassige bodem ingeslagen. Een voor zet van de pittige rechtsbuiten Sier lever de een beste kans op voor Dick Tol. ,De Knoest" glipte naar binnen en schoot raak, 0-2. RCH streed nog wel door, maar zonder elan. Alleen Fransz scheen er nog in te geloven. Zelf dreef hij de bal langs keeper Tuyp, maar zag nu het ron de leer op niet te betwisten correcte een abrupt einde door met een kei hard schot het enige doelpunt van de wedstrijd te scoren, na een foutje in de Haarlem-achterhoede. Beide ploegen begonnen met matig voetbal, hetgeen van DWS uiteraard het meest teleurstelde. De vervanging van de geblesseerde Flinkevleugel door Adam kon beslist niet als excuus gelden. Tot groot ongenoegen van de nauwelijks 4500 toeschouwers die in het immense Stadion niet warén terug te vinden, bleef DWS de hele wedstrijd uiterst onnauwkeurig en ongeïnspireerd spelen met als gevolg dat de acties van de Haarlemmers de meeste bijval kregen. DWS wist zich langzaam maar zeker een veldoverwicht te verwerven, te meer nu Haarlem het accent enigzins op de verdediging legde. Toen enkele zwakke momenten in de Haarlem achterhoede geen doelpunten opleverden, gaf dit de ploeg het nodige zelfvertrouwen om tot te genacties over te gaan. Na ongeveer een kwartier kreeg Bosdijk een prachtige kans: hij kwam vrij voor de uitlopende Jongbloed, wist hem te omspelen, maar werd op de rand van het strafschopge bied door Jongbloed nog van de bal af gezet. Volgens Haarlem-speler Jonker zou Jongbloed hierbij hands hebben ge maakt, maar scheidsrechter Van Ravens bestrafte diens protest met een vrije trap. Vijf minuten later leek Bosdijk wel te gaan scoren toen hij uit een corner fraai inkopte, maar nu stond de paal een doel punt in de weg. De aanvallen van de Amsterdammers bleven, ook na de vervanging van Lenz door Boogaard, bijzonder doorzichtig. Speciaal Geurtsen vestigde door zijn be sluiteloze aanvalsspel de aandacht op zich. Een door Temming keihard inge schoten vrije schop gaf meer problemen, maar doelman Bruns was paraat. Even later kopte Boogaard een voorzet van Rensenbrink via de handen van Bruns op de lat. In de tweede helft heeft Haarlem het beste van het spel gehad, maar een ge brek aan gevoel voor het benutten van de kansen, gevoegd bij de vrees voor hun fysiek sterkere tegenstanders, waren de oorzaak van het steriele resultaat. Zo schoot Versluis een voorzet van de „jed spelende Jonker veel te zacht in. DWS bleef volharden in slecht voetbal, terwijl Haarlem met technisch aanvaardbaar spel de meeste waardering oogstte. Het vrij hoge tempo voor een tweede divisie- ploeg wist men goed bij te houden en in Advertentie <iV llllf A ilïiïi!#! WKS. Boogaard van DWS tracht in te koppen, maar via de vingertoppen van Bruns en de lat gaat de bal over. De Haarlem-spelers zijn ver der v.l.n.r. Smit, Duyster en Kruyer. technisch opzicht bleek al evenmin een aanzienlijk verschil. De Amsterdammers kwamen eigenlijk alleen tot enkele af standsschoten, die doelman Bruns niet klemvast kon verwerken. Gelukkig voor hem was er steeds geen DWS-er in de buurt om er gebruik van te maken. Toen linksback Adam een keer keihard op Jongbloed terugspeelde, leek een Haar lem voorsprong geboren, maar Jong- bloed's tijgersprong voorkwam dit. Het was jammer voor de felstrijdende Haarlemmers, dat een fout van de overi gens zeer goed spelende Van Duffelen de inleiding tot het enige doelpunt vormde. Had deze speler voordien aan Rensen brink weinig kans gegeven, nu onder schepte deze speler een pass van hem en gaf een hoge voorzet, die schuin voor het doel bij de vrijstaande Geurtsen neer daalde. Ineens maakte deze speler zijn reputatie waar, want met een enorme snelheid vloog de bal hoog in het Haar lem doel: 1-0. - Hierna bleef Haarlem voor het v m- de gelijke spel vechten, maar ook nu had Bosdijk geen geluk: zijn bekeken sc li ver langs do Jon"*'-- 'de langzaam voor het doel langs en ver dween vHk langs de verkeerde kant van de paal over de doellijn.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11