I Jaarwisseling leverde niet veel incidenten op GRIEP? NEEM DIREKTEEN AKKERTJE AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Drie verkeersslachtoffers in Breda op nieuwjaarsdag Kort en bondig Drie kinderen bij brand in Goirle omgekomen Twee jaar voor een poging tot doodslag Auto rijdt in drie meter brede sleuf Met auto vol gestolen goed hotel binnengereden Muis in de yoghurt Amerikaan valt vijftien meter uit dakgoot Nieuw Burgerlijk Wetboek Doden in het verkeer Brand in fabrieken in Den Haag Vrouw verdronken Griek takelt vriendin toe met scheermes Behulpzame man mishandeld Hagenaar in Duitsland uit trein gevallen Tal van gewonden bij ontploffing Amsterdamse woning uitgebrand op oudejaarsavond Morgen weer regen MAANDAG 3 JANUARI 1966 2 In de HOBAHO-HALLEN te LISSE van 3 t/m 7 januari H aarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk ld s - - 1 De jaarwisseling is minder rumoerig verlopen dan in vorige jaren. Waarschijn lijk grotendeels door het slechte weer. Maar toch werd in Amsterdam op het Van Beuningenplein een brandweerploeg van acht man, die bezig was een straat- brand te blussen, door jongelui gemoles teerd. Twee brandweerlieden werden te gen de grond geslagen, de anderen gin gen het nieuwe jaar in met builen en dikke lippen. De politie had de handen vol met het assistentie verlenen bij talloze „straatfik ken". Ook moest zij verschillende malen optreden tegen baldadige jeugd, die ver nielingen aanrichtte. Meldingen van noe menswaardige ongelukken kwamen ech ter niet binnen. In Den Haag verliep de jaarwisseling wel rustig, maar er was een grote reeks aanrijdingen en botsingen, waarvan er vier waren veroorzaakt door dronken automobilisten. In totaal raakten acht mensen gewond. De politie moest drie jon gelui arresteren, één politieagent raakte gewond. De Haagse politie dook meer bij verrassing op dan andere jaren door min der agenten op straat te posteren en meer te werken met gemotoriseerde groepen van zeven politiemannen. In Groningen kreeg de politie honderd meldingen over baldadigheid. Zo werd een hijskraan dwars over de weg ge- Zoals wij in een deel van onze editie vrijdag al hebben gemeld is die dag in een woning in Goirle brand uitgebroken, waarbij drie kinderen om het leven zijn gekomen. Het vierde kind, over welks lot men nog in onzekerheid verkeerde, was uit logeren, zo is thans gebleken. De slacht offers zijn de tienjarige Liduina, de ze venjarige Josphina en de driejarige Geer tje Sperwer. De kinderen zijn, naar de brandweer aanneemt, in de rook gestikt. De gemeente Goirle heeft onmiddellijk een huis ter beschikking van het gezin Sperwer gesteld. Er is een actie begon nen om kleding, huisraad en geld voor het gezin in te zamelen en naar wij van de zijde van het gemeentebestuur verna men, zijn er al zeer veel aanbiedingen ontvangen. Het gezin heeft het nieuwe huis al betrokken. De brand is ontstaan in de huiskamer. Volgens overburen konden de bewoners het huis niet meer via de benedenver dieping verlaten. De heer Sperwer is uit het raam van de eerste verdieping ge sprongen en heeft vervolgens zijn vrouw en zeven van zijn kinderen, die hem na sprongen, opgevangen, aldus het relaas van de overburen. De rechtbank te Amsterdam heeft een 28-jarige stuurman-machinist veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens po ging tot doodslag op een 29-jarige vrouw. De man had de vrouw in zijn hut op het'rondvaartschip „Fair Lady" op 1 ok tober met een mes gestoken en haar daarna met een trouw trachten te wurgen. De heer J. van Weperen te Groningen is op nieuwjaarsmorgen om negen uur op de weg tussen Donderden en Norg met zijn bestelauto in een ongeveer drie me ter brede sleuf gereden. Het gezwollen water van het Oostervoortsediep had zich een weg gebaand naar de duiker onder de asfaltweg waardoor een gedeelte van de weg werd ondermijnd. De echtgenote van de heer Van Weperen en hun baby bevonden zich ook in de auto. Opper-wachtmeester Schuiling sprong in het water om de baby van het echtpaar over te nemen. De heer en mevrouw Van Weperen konden zichzelf redden. Zij kre gen geen noemenswaardig letsel. De enorme sleuf is in de weg gevallen nadat een vrachtwagen van een zuivel fabriek er over heen was gereden. Werk lieden van de gemeente Norg zijn onder leiding van een gemeente-architect druk aan het werk gegaan om het kolkende water met zandzakken af te dammen. La ter kwam de heidemaatschappij assisten tie verlenen, 's Avonds was het gat zo ver gedicht dat het verkeer weer kon passeren. plaatst en werd een poging gedaan een spoorwegovergang te blokkeren. In de wijk Helpman, waar het vorig jaar tot ongeregeldheden kwam, is het ditmaal rustig gebleven. Het in Drente nog in zwang zijnde ver slepen van andermans zaken in de nacht van de jaarwisseling is voor twee inzit tenden van een auto oorzaak geworden van ernstig letsel. De auto botste in Zuidbarge op twee onverlichte wagens, waarmee jongelui allerlei goederen had den opgehaald om ze naar elders te bren gen. De bestuurder van de auto, afkom stig uit Nieuw-Dordrecht, kreeg ernstig letsel, evenals zijn schoonvader uit Em- men, die door het linnen autodak naar buiten werd geslingerd. Tegen acht jon gens uit Zuidbarge zal proces-verbaal wor den opgemaakt. De Nederlandse Spoorwegen hebben het op oudejaar tussen drie uur en half acht erg druk gehad. Op sommige trajec ten werden extra treinen ingezet. Daarna werd de dienst tot een minimum beperkt. Een 37-jarige Amsterdammer is zater dag met een auto vol gestolen kleding stukken hotel Holterman in Holten bin nengereden. Hij heeft er voor duizenden guldens schade aangericht. De man, die volgens de politie onder invloed was, botste tegen een lantaarn paal en belandde via een bushalte in het hotel. Na het ongeval nam hij de vlucht en wist hij een lift te krijgen. De auto, waarin hij meereed, werd echter door de politie circa een kilometer buiten Holten klem gereden. In de door de man achtergelaten auto werden circa honderdvijftig kostuums, broeken en truien aangetroffen. De goederen waren afkomstig van een inbraak bij een textielagent in de Gerrit van der Veenstraat in de hoofdstad. Opnieuw is er aan de lijst van onge rechtigheden in etenswaren een toege voegd. Na ratten, kurken, peuken en wat dies meer zij nu (voor de tweede maal) een muis in de yoghurt. Een Tilburgse familie kreeg deze „trac- tatie" op het bord. De keuringsdienst voor waren in Den Bosch is op de hoog te gesteld. Bij de melkfabriek wordt een onderzoek naar de oorzaak ingesteld. Tijdens de nieuwjaarsrelletjes in de Zijlstraat te Amsterdam werden re gelmatig charges uitgevoerd door de motorpolitie. De ergste belhamels werden in de zijspan gezet om de door hen aangebrachte schade te herstellen. Foto 1: Tijdens een charge werd deze jongeman gegrepen, in de zij span gezet en naar de omgeworpen verkeerspaal gebracht. Foto 2: Bij de verkeerspaal gekomen moest hij de paal onder politietoe zicht weer op zijn plaats zetten. De 26-jarige Amerikaanse militair J. Garret heeft in de nacht van zaterdag op zondag een val van vijftien meter ge maakt uit de dakgoot van een hotel aan het Rembrandtsplein. Hij is ernstig ge wond opgenomen in een ziekenhuis. Aan zijn redding moest de brandweer te pas komen. De militair was op een binnen plaats terecht gekomen, die voor de G.G. en G.D. niet bereikbaar was. Garret viel toen hij uit de kamer van een 29-jarige Amerikaanse student pro beerde te vluchten. Hij had deze in een bar ontmoet en was met hem meegegaan om nog een borreltje te drinken. Al gauw bleek echter dat de student geheel andere bedoelingen had. Garret was hier van niet gediend. Toen hij de kamer langs normale weg probeerde te verlaten deed de student de deur op slot. De militair schoof toen een raam open en klom in de dakgoot om zich langs de regenpijp naar beneden te laten zakken. De regen pijp brak echter. De student is door de politie gearresteerd. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend dat de invoering ten doel heeft van boek I van het nieuwe Burger lijk Wetboek. Het omvat het personen- en het familierecht. Het zal vermoedelijk in 1967 in werking treden. Een van de ingrijpendste wijzigingen die worden voorgesteld heeft betrekking op de regeling van de ontkenning van het vaderschap van een kind, wiens moeder gehuwd is of dat binnen 306 dagen na de ontbinding van haar huwelijk is geboren. In de nu voorgestelde regeling wordt ook rekening gehouden met de mogelijk heid van kunstmatige inseminatie bij de mens, al komt deze in Nederland bijna niet voor. Op nieuwjaarsdag heeft het verkeer in Breda drie doden geëist. De twintigjarige bromfietser A. Schouwenaar en zijn duo- passagiere, de achttienjarige A. Voogt, werden aangereden door een bestelauto, die bij het naar links afslaan aan de bromfietser geen voorrang verleende. De bromfietser overleed ter plaatse, het meis je korte tijd later. De 47-jarige C. Koch vloog zaterdag op de Delpratsingel met zijn auto tegen een boom waarna hij de Singel inschoot. Hij werd door twee mannen uit het water ge haald, maar overleed ter plaatse aan de bij het ongeluk opgelopen verwondingen. De slachtoffers zijn afkomstig uit Breda. Ook elders eiste het verkeer het afgelo pen weekeinde slachtoffers, maar het to taal viel toch mee. Zaterdagmiddag is in Rotterdam 'n lijk- auto met een personenauto in botsing ge komen en opzij geschoten, waarbij een voetgangster, de 59-jarige weduwe W. H. Hesper-Renner, om het leven is gekomen. In Eindhoven is de achttienjarige stu dent D. M. de Leeuw uit Velp op zijn bromfiets aangereden door een vracht auto en omgekomen. De 57-jarige heer O. Möllering uit Nij- kerk is bij een aanrijding door 'n vracht auto in zijn woonplaats zo gewond, dat hij in het ziekenhuis is overleden. Op de weg van Venlo naar Horst is een personenwagen van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De bestuur der, de 45-jarige E. van Vervuurt uit Horst, overleed in het ziekenhuis. Zondagavond is onder Weert de 52-ja- rige ongehuwde landbouwer J. R. Princen uit Weert bij het oversteken door 'n auto aangereden. Hij was op slag dood. De 49-jarige mevrouw N. Vaese-Dege- naar uit Rotterdam is zondag om het le ven gekomen bij een verkeersongeluk in de Maasstad. Het slachtoffer zat in een personenauto, die op de kruising Wilgen- plaslaan-Donkersingel in botsing kwam met een andere auto. In de nacht van vrijdag op zaterdag is d in Veenendaal woonachtige T. van de Pol Zondagmiddag heeft in 'n fabriekscom plex aan de Loosduinseweg in Den Haag een hevige brand gewoed. De schade werd door de eigenaren van de panden en van de drie erin gevestigde onderne mingen geschat op meer dan 200.000 gul den. De brand is waarschijnlijk veroor zaakt door het overspringen van vonken van een kerstboomverbranding waarmee de jeugd zich op het binnenplaatsje van het complex heeft beziggehouden. In de oudejaarsnacht is de 43-jarige M. Matthijsse, huishoudster aan boord van 't Belgische motorschip „Bean", verdronken. Zij had met de schipper, de heer Beenen, ouderjaarsavond aan de wal gevierd. Bij het aan boord gaan kregen zij woorden, waarna de vrouw kwaad het schip verliet. Na een kwartier werd de schipper onge rust, ging buiten kijken maar zag slechts de tas van de vrouw drijven. De politie heeft het stoffelijk overschot later opge- dregd. Een 25-jarige Griekse fabrieksarbeider heeft bij een bushalte aan de Prinsesse- laan in Utrecht het gezicht van zijn vriendin zodanig met een scheermes be werkt, dat zij zich onder behandeling van een plastisch chirurg zal moeten stellen. (46 jaar), met zijn fiets in het omleidings kanaal gereden en verdronken. Bij een brug over de Linge in de ge meente Tiel is door onbekende oorzaak een auto uit de bocht gevlogen. Mevrouw Van Maurik uit Maurik kwam om het leven. Zondagavond is in Wijnjeterp de 56-jari- ge mevrouw A. van der Bos-Bekkema om het leven gekomen, toen zij met haar man de weg overstak en werd aangere den door een personenauto. Advertentie Geopend dinsdag - woensdag - donderdag 9—22 uur, vrijdag 9—18 uur. Een man, die op de Kanaalweg te Delft twee vechtende kinderen wilde scheiden, is door jongens zodanig mishandeld dat hij zich met een gebroken neusbeentje on der doktersbehandeling moest stellen. De veertigjarige heer Lander zag dat een jongen een klein meisje sloeg terwijl een andere jongen stond toe te kijken. Hij scheidde de kinderen waarna drie jongens hem aanvielen en een van hen hem met een stok op de neus sloeg. De man heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. De 22-jarige Rijnschipper Cornelis Pronk uit Den Haag is op oudejaarsavond bij München, ten zuiden van Freiburg, uit de sneltrein Bazel-Amsterdam gevallen. Ern stig gewond werd hij in een ziekenhuis opgenomen, waar hij korte tijd later over leed. Het onderzoek van de politie in Freiburg heeft aangetoond, dat de Hagenaar bij vergissing een portier van de trein heeft geopend. Vanmorgen omstreeks kwart over acht heeft een ontploffing plaats gehad in een van de bijgebouwen van het chemische be drijf „Chefaro" op het industrieterrein langs rijksweg 16 bij Dordrecht. Er ontstond een meters hoge steekvlam die alles in gloed zette en onmiddellijk brand veroorzaakte. Tenminste zeven per soneelsleden werden zodanig gewond, dat ze naar een van de ziekenhuizen! van Dor drecht moesten worden overgebracht. Op het fabrieksterrein ontstond een grote ra vage. Advertentie Stadsschouwburg, vandaag en dinsdag 20 u. De musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Harry Ban- nink. Regie: Gorden Marsch en Henk van Ulsen. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Concert door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet. Solist: Tibor de Machula (cello). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten" a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, 20.15 u:: „Kus me sufferd", 14 j. Rembrandt, 10.30, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „The kid from Texas", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.l. TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 1017 u., zon dags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1317 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens- veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20- 22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20- 22 uur. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Van 2 januari af ex positie van schilderijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 1017 en 19.3022 uur. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. MAANDAG 3 JANUARI City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 4 JANUARI City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld". Stadsschouwburg, 20 uur: Velser kunst kring, voorstelling van het ABC-cabaret, Wim Kan en Corry Vonk. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945; 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur; R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting Huishoudelijke- en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102 te IJmui- den. Telefoon 02550-7715. MAANDAG 3 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Biceps en Bikini's". W.B. Theater, 20 uur: „De gele hel". Huize Scheybeeck, 20 uur: Toneelcur sus voor jongeren, o.l.v. Gelijn Molier. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat. te bezichtigen van 19-21.30 u. Sportfondsenbad, geopend van 7-17.30 uur; 18-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- 21.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 14-17 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-17 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. DINSDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Biceps en bikini's". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 10 u.: koffieochtend voor Nederl. Vereniging van Huisvrouwen. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: cursus boetseren en beeldhou wen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur 10-11 uur, Akerendamlaan 16 tel. 24276. Sportfondsenbad, geopend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Oosterwijk, openbare leeszaal gesloten; r.k. leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Rotterdam gaat 140 miljoen meer inves teren. Rotterdam wil dit jaar 568 mil joen investeren, voor ruim een derde in grote objecten. Europoort 88 miljoen, metro 57 miljoen, Eemhaven 31 miljoen en de drinkwatervoorziening 20 miljoen. Amsterdamse haven Oudejaarsdag arri veerde het Duitse kustvaartuig ms „Frieda Buss" met caravans uit Enge land als 8.700ste schip in de Amster damse haven. Vorig jaar liepen totaal 8517 schepen in de hoofdstad binnen. Burgemeester Tot burgemeester der ge meente Heer (Limburg) is benoemd mr. L. J. M. Corten, die sinds 1953 burge meester van Grevenbicht, Obbicht en Papenhoven is geweest. De heer Corten is r.k. en 43 jaar. Kosteloze rechtsbijstand De vergoeding voor kosteloze rechtsbijstand in civiele zaken en de toelagen aan toegevoegde raadslieden in strafzaken zijn met ingang van 1 oktober verhoogd, aldus blijkt uit twee in het staatsblad geplaatste konink lijke besluiten van 30 december. Dr. Buikhuisen hoogleraar Tot gewoon hoogleraar in de criminologie in de va cature van wijlen prof. dr. M. H. van Rooy is benoemd aan de rijksuniversiteit te Groningen dr. W. Buikhuisen, thans wetenschappelijk medewerker bij de af deling „geestelijke gezondheid" van het Nederlands instituut voor preventieve geneeskunde van de rijksuniversiteit te Leiden. Public Relations De Amsterdamse ad vocaat mr. J. C. Hooftman is aangesteld tot adjunct-secretaris van de Neder landse Orde van Advocaten, speciaal be last met de behartiging van de public relations. Mr. Hooftman, die tot voor kort als verkeers- en voorlichtingsdes- kundige deel uitmaakte van de directie van het Verbond voor Veilig Verkeer, zal als wetenschappelijk adviseur voor verkeersjuridische vraagstukken aan het verbond verbonden blijven. De bewoners van een pand aan de Tweede Weteringdwarsstraat hoek Vij zelgracht in Amsterdam hebben een on fortuinlijke oudejaarsavond gehad. Het benedenhuis brandde door het omvallen van een kaars uit. Een hond en een kat kwamen in de vlammen om. De heer des huizes liep brandwonden op aan ar men en gezicht. Hij moest in een zieken huis worden behandeld. Alle bewoners zijn door de rampendienst aan onderdak geholpen. WWWWWWWWWWWWWWWWVWMWWWWWWMWWWWWWIfll yWWWWWMMIMA/WWWWWMWWWWWWIWWMWMWWWWWWM Het K.N.M.I. deelt mee: Een groot depressiegebied heeft ons de eerste dagen van 1966 onbestendig weer gebracht met tamelijk veel regen. De kernen van dit depressiegebied veroor zaakten in Zuid-Scandinavië zware en langdurige sneeuwval. De winterkou houdt daar nog steeds aan. Een rug van hoge luchtdruk, die vanmorgen bij de westkust van Ierland lag, zal in de ko mende nacht ons land passeren, waarbij de wind zal afnemen. In de koudere lucht die vandaag is binnengestroomd kan tij dens opklaringen in het binnenland lichte vorst voorkomen. Op de oceaan is een nieuw depressie systeem tot ontwikkeling gekomen. Op de flank ervan voeren zuidwestelijke winden vochtige lucht naar West-Europa. Het warmtefront dat deze lucht begrenst zal morgen ons land naderen, zodat weer re gen verwacht moet worden plaatselijk wellicht voorafgegaan door natte sneeuw. De wind zal daarbij weer aanwakkeren uit zuidelijke richtingen. WEERRAPPORTEN 00 00 Maximum-temperaturen 1 a binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. •SS St S Si c5 Den Helder regenbui nw 7 7 Ypenburg zw. bew. nw 7 9 Vlissingen regenbui wnw 8 12 Eelde regenbui w 7 5 De Bilt zw. bew. nw 7 15 Twente zw. bew. w 7 14 Eindhoven geh. bew. w 8 9 Z.-Limburg regen w 8 11 Helsinki sneeuw nno -8 1.5 Stockholm geh. bew. no -2 4.3 Oslo geh. bew. nno -5 0.1 Kopenhagen sneeuw ono 3 6 Aberdeen onbewolkt wnw 0.2 Londen regen wnw 9 0.8 Amsterdam licht bew. nw 8 5 Brussel regenbui wzw 8 10 Luxemburg zw. bew. w 8 12 Parijs regenbui w 10 3.4 Bordeaux regen w 12 49 Grenoble regen z 11 12 Nice onbewolkt w 10 0 Berlijn regen w 8 9 Frankfort geh. bew. zw 8 3 München regenbui w 9 0.4 Zürich regenbui zw 0 3.4 Genève regen z 8 10 Locarno licht bew. ozo 9 0 Wenen licht bew. w 11 0 Innsbruck mist nno 6 3 Belgrado zw. bew. z 0 Athene licht bew. wmdst. 16 Rome licht bew. windst. 15 0 Barcelona onbewolkt n 16 0 Madrid half bew. windst. 14 0 Mallorca mist windst. 17 0 Lissabon zw. bew. wzw 17 0 Maandag 3 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.41 uur. Maan op 13.39 uur; onder 04.21 uur. Dinsdag 4 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.42 uur. Maan op 14.06 uur; onder 05.44 uur. Maanstanden Volle maan 7 januari 06.17 uur. Laatste kwartier 13 januari 21.00 uur. Nieuwe maan 21 januari 16.47 uur. Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 3 januari Hoog water 12.17 uur. Laag water 7.53 uur en 20.17 uur. Dinsdag 4 januari Hoog water 0.50 uur en 13.14 uur. Laag water 8.54 uur en 21.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2