Bestuur Antonius Ziekenhuis wil een r.-k. verpleeghuis voor chronisch zieken Scheepsbotsing op de Noordzee Schepen in moeilijkheden tijdens de jaarwisseling m GA ER NIET OP ZITTEN! Havenberichten Vier inbraken in Velsen opgelost Sleepboot Titan naar Israëliër met slagzij N.V.S.H. opent in IJmuiden een inlichtin gencentr um Sigarettenautomaat geplunderd Wie heeft deze cheque? C.H. kiesvereniging Velsen Tienduizendste schip in IJmuiden Kerstboomverbrandingen Bromfietser gewond bij nieuwe pontplein Meisje liep in Velsen-Noord schedelbreuk op Klachten over vuurwerk MAANDAG 3 JANUARI 1966 4 Burgerlijke Stand Velsen Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door een gunstige effecten-belegging. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Kerkelijk nieuws In z«n nieuwjaarstoespraak tot zyn medewerkers en medewerksters heeft de geneesheer-directeur van het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden er op gewezen, dat ondanks de voorgenomen uitbreiding van Kennemergaarde tot honderd bedden, in het rayon nog belangrijke behoefte aan verdere uitbreiding bestaat, reden waarom het bestuur van Antonius besloten heeft tot de oprichting van een katholiek ver pleeghuis voor chronisch zieken, waartoe bereids een verzoek om principiële instem ming aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid is gericht. Indien voor dit plan alle medewerking wordt verkregen, is het zelfs mogeiyk op korte termyn, hooguit anderhalf jaar, reeds een 50-tal bedden voor chronisch zieken in bedryf te stellen. Het is duidelijk, aldus dr. C. F. J. Lam- pe, dat door de nauwe relatie met het be staand ziekenhuis met 'n minimum aan kosten en met een belangrijke besparing aan deskundig opgeleid personeel dit plan gerealiseerd kan worden. Behoefte-rapport Landelijk zijn er vele vraagstukken op het gebied van de institutionele gezond heidszorg op te lossen, maar ook locaal staat men voor een complex van onderling samenhangende vragen, met de zekerheid dat daarop alleen maar een complex van evenzeer samenhangende antwoorden te geven valt. Om van zijn kant een nuttige bijdrage te leveren heeft het bestuur van het An tonius Ziekenhuis in het afgelopen jaar aan het dr. Veeger Instituut te Nijmegen opdracht gegeven een behoefterapport sa men te stellen en door gebruik te maken van zoveel mogelijk nu reeds bekende ge gevens een prognose te maken van het gewenste aantal ziekenhuis- en verpleegte huisbedden in de gemeente Velsen tot 1980. Dit rapport zal binnenkort verschij nen en bijgewerkt zijn tot en met de over 1965 bekende gegevens. N ieuwbouwplannen Over de nieuwbouwplannen van Anto nius zei dr. Lampe het volgende: Het uit 1963 daterende ontwerp werd grondig gewijzigd, herzien en aan steeds nieuwere eisen aangepast in april 1965 ingediend bij de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid en bij 't gemeen tebestuur van Velsren. Reeds korte tijd la ter werd de principiële instemming van burgemeester en wethouders van Velsen vernomen en werd door het gemeentebe stuur rijksgoedkeuring aangevraagd. „Zou het een vermetele verwachting zijn, als wij hopen, dat over niet veel langer dan een jaar de bouwvergunning verleend zal worden, als het 40 jaar geleden is, dat dit ziekenhuis werd geïnstalleerd in een opgeheven rijksopvoedingsgesticht, dat ook al eens een hbs had gehuisvest? En dan zal er voordien nog heel wat moeten gebeuren aan noodvoorzieningen, alvorens de eerste spade voor het nieuwe zieken huis in de grond gestoken kan worden," aldus dr. Lampe. c Opleiding In het afgelopen jaar is het aantal per- «oneelsleden constant gebleven. Steeds ho gere eisen worden gesteld aan de oplei ding van de verplegenden. In het nieuwe jaar zal Antonius hieraan een belangrijke bijdrage kunnen leveren door de inge bruikneming van het nieuwe schoolge bouw. Voor de examens ter verkrijging van het staatsdiploma A slaagden alle 10 verpleegsters, evenals voor de opleiding tot de kraam-aantekening en de kinderaante kening, te weten 14 en 3. De grootste zorg: de huisvesting, voor al van de leerling-verpleegsters, wordt binnen een jaar opgelost. De snel geste gen bouwkosten zijn er helaas de oorzaak van geweest, dat de oorspronkelijke ont worpen recreatie-zaal en sportzaal ge schrapt moesten worden. Ter compensatie komt er echter op het dak van het ver pleegsters-gebouw een recreatiezaal met een wijds uitzicht over de IJmond en 's avonds de fantastische aanblik van het verlichte Hoogoven-terrein. Interne reor ganisatie van de huishoudelijke dienst droeg belangrijk bij tot grotere efficiency en prettiger werken. Antonius wil ervaring opdoen met een kindercrèche bij de ingang van het zie kenhuis, waar men de kleine kinderen onder deskundig toezicht kan achterlaten tijdens bezoek in het ziekenhuis, maar ook bij polikliniek-bezoek. Immers vaak ontbreekt een oppas voor de kinderen thuis, zodat men deze kleuters meeneemt naar ziekenhuis of polikliniek, voor een kind echter zonder noodzaak geen geschikte omgeving. Patiënten Ook in het afgelopen jaar hebben de patiënten weer een stevig beroep op het ziekenhuis gedaan. Het totaal aantal op genomen patiënten 4636 was iets lager dan het vorig jaar, hetgeen ten dele ver klaard kan worden door de in gebruikne ming van het ziekenhuis in Heemskerk, ten dele door het streven zoveel mogelijk patiënten ambulant op de polikliniek te behandelen. Het aantal verpleegdagen echter is vergeleken met vorig jaar weer gestegen van 85421 tot 86894, voorname lijk als gevolg van het feit, dat zo velen lang moeten wachten tot een plaatsje in een rusthuis of verpleegtehuis voor hen was gevonden. Dit probleem, dat vooral 's winters, als toch al een groter beroep op het zieken- BEVALLEN L. J. M. van Riel-Wesse- ling, z.; A. H. Bijker-de Goede, z.; T. W. Bogaart-Smit, d.; A. Laan-Boogaard, d.; E. M. Heijligers-Niemöller, d. ONDERTROUWD J. H. Duijker en C. A. Asjes; J. P. van Asperen en A. G. M. Groot; J. H. M. v. Duijn en M. M. C. Har sten; J. Wijker en C. J. Smalbil; J. Zeeuw en J. J. van den Oever; J. Meirmans en A. A. Maas; J. C. Vonk en F. van Vuuren. GEHUWD M. Prins en C. M. Bol; T. Krigee en L. J. G. Tervoort; J. F. A. Dem- mers en H. van der Velden; F. de Wind en H. H. Koning; F. C. Roodenberg en L. van de Wiel; C. Lips en J. K. Zwart; G. J. Houkes en N. Spijker; R. J. H. Glas en M. M. A. de Feber; P. H. Veldmeijer en E. Wit; A. N. Bakker en G. M. Gozeling; J. Schouten en C. W. v. d. Meij; D. F. Jem- berg en J. M. Tuyn; J. Kaandorp en E. W. de Ruiter; A. Asuni en G. Postma; C. Ver maning en G. H. Stapper; J. G. Nijssen en F. van den Nieuwendijk; H. Krab en D. Adamse; M. Verhoeff en H. H. Oldenburg.. Dr. C. F. J. Lampe, geneesheer directeur huis werd gedaan, grote zorgen baart, omdat er soms voor spoed-opnameii geen plaats dreigt te zijn, heeft de stoot gegeven tot het besluit zo spoedig moge lijk een verpleegtehuisafdeling met 50 bedden op te richten. Ook de aangekondig de volksverzekering voor de zware genees kundige risico's zal ongetwijfeld een gro ter beroep doen op de ziekenhuis, maar vooral op de verpleegtehuisbedden. Met ingang van 1 januari 1966 zullen de ziekenfondsen een belangrijke bijdra ge verstrekken bij bevallingen, thuis als bijdrage (ongeveer 75 pet.) in de kosten van kraamhulp, maar ook dezelfde bijdra ge, indien men om welke redenen ook er de voorkeur aan geeft in een erkende in richting of in de kraamafdeling van een ziekenhuis te bevallen. Dit zal ongetwijfel een grotere toeloop naar de kraam-afde- ling tot gevolg hebben, zeker nu hulp thuis steeds moeilijker te verkrijgen is en vele woningen met name de flat-wo ningen voor een bevalling thuis toch maar klein zijn. Ook dit vereist weer nieuwe aanpassingen en grotere zorg, die gaarne zal worden verleend, maar die een snelle uitvoering van de bouwplannen vereisen. Poliklinieken Ook de poliklinieken van Antonius ma ken een verheugende ontwikkeling door. Vrijdag te IJmuiden aangekomen: Oranje, van Londen; Eminence, Terneuzen; Hoogland, Stet tin, IJmuiden; Kong Alf, Antwerpen, IJmuiden Olonets, Ventspils; Gemma, Rotterdam; Daph- nis, Antwerpen; Blankenstein, Antwerpen; Frieda Buss, Poole; Bruse. Kristiansand; Mar- tenshoek, Dover; Axel, Goole, Solon, Hamburg Chiron, Bremen; Tide, Hull; Donatella, Norfolk; Darmstadt, Djakarta; Kaap Falga, Rundvik Oranjestad, Antwerpen; Gazelle, Rochester, Zaan dam; Jenny Porr, Bremen; Ruth Lake, Pepel, IJmuiden; Prinses Irene, Mont Rose; Donau, Swansea. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Theo- nymphos, van Port Arthur; Hada 2, Par, IJmui den; Wilri, Londen; Phidias, Aalborg; Vale, Narvik; IJstroom, Grangemouth; Aquila, Ant werpen, Zaandam; World Citizen, Bona, IJmui den; Hedwig, Luenstedt, Rotterdam; Rex, Felix - towe; Inch Castle, Rotterdam; Thorstein, Lon den; Ostara, Goole, IJmuiden; Bornrif, Grange mouth; Dania, Kopenhagen; Jean E., Londen; Maria G. L., Hamburg; Comcreeck, Mont Rose Jans, Londen; Zeeburgh, Stockholm; Res Nova, Londen, Zaandam; Stefan Reith, Hamburg, IJ muiden; Tempo D., Londen; Ulla Barsoe, Lon den, IJmuiden; Draco, Aarhus; Spaarnestroom, Hull; Emerald Isle, Poole; Diligentia, Stanlow Bram, Dagenham. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Ittersum, naar Bremen; Ardeas, Leixoes; Maron, Para maribo; Mercataor, Rotterdam; Esteburg, Flens burg, IJmuiden; Lauwersborg, IJstad, IJmuiden; Marconi, Terneuzen, IJmuiden; Cranbome, Leith; World Chieftain, Bermuda, IJmuiden; Antares, Danzig, IJmuiden; Draco, Drammen; Ostrobot- nia, Rotterdam; Oranje, Faversham; Hector, Malta; Wiesbaden, Antwerpen; Nerlandia, Go thenburg; Neder Rijn, Port Said; Eminence Rochester; Romandie, Monrovia, IJmuiden; Poli- timi Andreadis, U.S. Gulf; Ionian Islander, Slagenstandgen; Kong Alf, Kristiansand, IJ muiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gosport, naar Avonmouth; Berkelstroom, Goole; Bilma, Duinkerken; Hinde, Londen; Ivoorkust, Rouaan. Zondag te IJmuiden aangekomen: Wilpo, van Kristinehamn, Zaandam; Herman Buisman, Esb- jerg, Zaandam; Hunzeborg, Walkom; Emile Del- mas, Le Havre; Lens, Port Etiënne, IJmuiden: Beltinge, Weymouth, IJmuiden; Bleichen, Manty- luoto; Elire, Baton Rouge; Pazifik, Rotterdam; Hoechst, Antwerpen; Florian Ceynova, Port Said; Pallas, Rotterdam; Saxen, Otterbaecken, IJ muiden; Netherlands Coast, Newcastle; Kolno, Stettin; Leliegracht, Helsinki, Zaandam; Irma, Port Said; Caravella, Portsmouth, IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hoogland, naar Stettin, IJmuiden; Carl Meentzen, Piom- bino, IJmuiden; Bern, Shoreham; Batu, Ham burg; Hontestroom, Shoreham; Vliestroom, Sheerness; Jalta, Lowestoft, Zaandam; Bruse, Arendal; Tasman, Berwick; Taras, Hamburg; Daje Boehmer, Rotterdam; Triton, Hamburg; Themis, Rotterdam. Maandag te IJmuiden aangekomen: Bode, van Lagos; Juno, Kotka; Commander, Norfolk. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Een 32-jarige loswerkman zonder vaste woon- of verblijfplaats die thans is gedeti neerd in het huis van bewaring te Haar lem, heeft bekend de dader te zijn van vier inbraken, die in de nacht van 19 op 20 december in de gemeente Velsen zijn gepleegd. De man, die op 12 december was weggelopen uit de Rekkense Inrich tingen, brak in in 't clubhuis van 'n hon- dendresseerclub in de Herenduinen, de Pieter Vermeulenschool, de Julianaschool en in het plaatskaartenkantoor van de spoorwegen aan de Zeeweg. Er werd slechts een klein bedrag aan geld ont vreemd. In het afgelopen jaar is het aantal bezoe ken van 65566 gestegen tot een totaal van 68391, dat is bijna evenveel als het aantal verpleegdagen. In het afgelopen jaar is weer gebleken, dat Antonius en ook de polikliniek zich mogen verheugen in een steeds nog toe nemend vertrouwen bij de bevolking: in het centrum van de gemeente wendt bij na 95 pet van de bevolking zich tot het ziekenhuis, maar uit de meer perifeer ge legen delen van deze gemeente, waar men zich zonder veel moeite tot andere ziekenhuizen zou kunnen wenden, izet men van jaar tot jaar een toenemend aantal patiënten de weg naar het Antonius Zie kenhuis kiezen. In dit verband kondigde dr. Lampe met grote voldoening aan, dat in het komende jaar een derde chir- rug aan het ziekenhuis zal worden ver bonden. Geestelijke verzorging Over de geestelijke verzorging zei dr. Lampe, dat zij bij de vele zielzorgers der kerken in goede en ijverige handen is. In het afgelopen jaar werd door de me dische staf een symposion aan de geza menlijke zielzorgers aangeboden, bij welke gelegenheid de vraag werd opge worpen, of het wellicht dienstig kon zijn teil behoeve van de reformatorische pa tiënten een speciale ziekenhuis-predikant aan te stellen. De oecumenische geest an no 1966 moet toch zeker, als hieraan be hoefte bestaat, de praktische wegen kun nen vinden. Sinds kort bestaat ook de mo gelijkheid voor patiënten van humanisti sche huize te worden bezocht door spe ciaal hiertoe aangewezen bezoeksters. Zo wordt getracht in de dagelijkse praktijk de vernieuwingen van het Concilie waar te maken, met name in het respect voor de levensbeschouwing kerkelijk of niet- kerkelijk, van alle patiënten. Advertentie IJmuiden: Plein 1945 no. 46 Mossig ÉS! In de nacht van oud- en nieuwjaar zijn twee schepen op de Noordzee, ten hoogte van het lichtschip Texel, met elkaar in botsing gekomen. De Liberiaan „Maria G.L." (7273 ton) heeft de Britse „Inch Castle" (5622 ton) midscheeps geramd. De sche pen zijn zaterdagmorgen om respec tievelijk halfelf en halftwaalf op eigen kracht in IJmuiden aangeko men en zullen te Amsterdam gere pareerd worden. De sleepboot Titan van bureau Wijsmul ler is vanmorgen om tien uur uitgevaren naar het Israëlische vrachtschip Devora (2300 ton) dat op de Noordzee twee mijl van het lichtschip Texel noodseinen had uitgezonden omdat het schip zware slag zij maakte. Nadere bijzonderheden ont breken nog. De Nederlandse Vereniging voor Sexue- le Hervorming afdeling Velsen start in 1966 met een inlichtingencentrum, biblio theek en depot in de benedenzaal nr. 3 van het Cultureel Cenrum, Moerberg- plantsoen 22 te IJmuiden. Dit centrum zal vanaf 3 januari 1966 iedere maandagavond geopend zijn van 19.30-20.45 uur. Ter plaatse zijn inlichtingen verkrijg baar omtrent het lidmaatschap der ver eniging en haar werk, zoals gespreksgroe pen, huwelij ksscholen, voorlichtingsavon den, consultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsleven. Tevens zijn tegen lage prijzen voorlich tingsboekjes verkrijgbaar, terwijl in de bibliotheek boeken te vinden zijn op het gebied van sexuologie, psychologie, pae- dagogiek en romans. Geref. Kerken Beroepen te Enschede (vak. A. J. v. d. Sluijs) R. IJpma te Amersfoort: te Drachten (6e pred.pl.) en te Koudum H. Peper te Sloot- dorp. Bedankt voor Veenendaal A. F. Hon- koop te Goes. Voor enkele bemanningen van Wijsmul Iers sleepboten die tijdens de jaarwisse ling ver van IJmuiden in andere zeeën opereerden is het geen rustige oud op nieuw viering geweest. Vooral in de golf van Biscaje, het Kanaal en de Atlanti sche Oceaan, waar gedurende de afge lopen dagen het weer zeer slecht was, zijn de zeeslepers Groningen en Utrecht in de weer geweest voor enkele schepen die in moeilijkheden verkeerden. In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks halfdrie deed zich op de Noordzee bij het lichtschip Texel een aan varing voor tussen het Liberiaanse vracht schip Maria G. L. en het Britse vracht schip Inch Castle. De Brit liep een onge veer tien meter hoog en enkele meters breed gat op in de midscheeps, maar slaag de er in IJmuiden op eigen kracht te be reiken. De ruimen waren niet lek geraakt, wel de tanks van het schip. De rijksha venmeester voor het Noordzeekanaal en IJmuiden kon het schip dan ook laten doorvaren naar Amsterdam, nadat in de bijleggershaven te IJmuiden een inspectie had plaatsgehad. Ook de Maria G. L. mocht voor reparatie doorvaren naar Amsterdam. Dit schip had schade aan de voorsteven opgelopen. Zaterdagmorgen omstreeks zes uur kwam het Finse stoomschip Sara (3125 ton), thuishorend in Helsinki, in storm weer in moeilijkheden in de Golf van Biscaje, op 125 mijl ten noordoosten van La Coruna, Spanje. De zeesleper Gronin gen, onder bevel van kapitein T. Hoek uit IJmuiden, die onderweg is van Rot terdam naar Taranto in Italië om daar een sleep vast te maken met bestemming Buenos Aires, was dicht, in de buurt van de Sara. De Fin had lekkage en kreeg bijstand van verschillende schepen. Toen de Groningen zaterdagmorgen omstreeks halfelf ter plaatse kwam, waren de erg ste moeilijkheden aan boord van de Sara overwonnen. De Fin vervolgde zijn reis Zaterdagavond is een sigarettenauto maat van een zelfbedieningswinkel in Vel- sen-Noord vernield. Veertig pakjes sigaret ten werden ontvreemd. op eigen kracht. De Groningen kon de reis naar Taranto vervolgen. De zeesleper Utrecht liep zaterdag morgen van het station Landsend uit naar de Griekse Nunzia, 1794 ton, die op 200 mijl ten westen van Brest machine schade rapporteerde. De Nunzia accep teerde voor hulpverlening de Westduitse zeesleper Atlantic, die het zelfde schip begin december ook al met machine- schade in Bilbao had binnengesleept. De Utrecht wijzigde daarop koers voor de Britse Surrey Trader, 14.064 ton, die op 30 mijl van Landsend stuurmoeilijkhe- den meldde. De Surrey Trader slaagde er in een nood-stuurgerei in gebruik te ne men en daarmee op eigen kracht een ha ven te bereiken. Zondagmorgen lagen ka pitein T. van Oosten en zijn opvarenden van de Utrecht weer op station bij Lands end in de Mountsbay, maar zondagavond staken zij opnieuw de Atlantische Oceaan in. Nu voor de Griekse Giannakas, 2800 ton, die op tien mijl ten zuiden van de Scilly eilanden een gebroken roer had op gelopen. De weersomstandigheden waren ook nu nog slecht. De Utrecht kwam zon dagavond omstreeks tien uur bij de Gian nakas aan. De door de sleepboot op basis Lloyd's open form, no cure no pay, aan geboden diensten waren maandagmorgen vroeg evenwel nog niet geaccepteerd. Wijsmullers bergingsvaartuig Sepiola is zondagavond uit IJmuiden vertrokken naar de positie 50 mijl zuidoost van Flamborough Head, waar het booreiland Sea Gem begin vorige week is onderge gaan. Duikers, die te Grimsby aan boord van de Sepiola komen, zullen op verzoek van de eigenaren een onderzoek instellen. Het bergingsvaartuig Octopus vertrekt vandaag uit IJmuiden naar Middlesbo- rough. De bemanning van de Octopus heeft tot taak een in de Rivier Tees ge zonken bak te lichten. Op vrijdag 31 december werd aan lo ket 3 van het post- en telegraafkantoor aan de Houtmanstraat in IJmuiden door de dienstdoende ambtenaar per abuis een blauwe kaartcheque, ten bedrage van 753,30 aan de aanbieder teruggegeven. Doordat de betrokken ambtenaar voor dit bedrag aansprakelijk blijft, wordt de houder van deze cheque vriendelijk doch dringend verzocht het betalingsbewijs naar het postkantoor terug te zenden. Op maandag 10 januari zal voor d« christelijk historische kiesvereniging Vel sen een spreekbeurt worden vervuld door mejuffrouw mr. E. A. Haars uit Breuke- len. Aan de hand van dia's zal zij het een en ander vertellen over de ontwikke lingshulp in Afrika. Deze openbare bij eenkomst zal worden gehouden in de Ma rie Boreelkleuterschool aan de Van den Vondellaan 3 te Driehuis; aanvang 20 uur. In de nacht van donderdag op vrijdag is de Gaasterland van de Koninklijke Hollandse Lloyd de haven van IJmuiden binnengelopen. Dit schip is officieel het tienduizendste schip van het jaar dat uit zee te IJmuiden is aangekomen. Vorig jaar bleef het aantal te IJmuiden binnen gelopen schepen 400 beneden de tiendui zend. In Beverwijk zullen de kerstboomver brandingen plaats hebben op woensdag 5 januari en wel: op de dorpsweide Wijk aan Zee te 16.30 uur, Waranda Beverwijk 17 uur, Rijnstraat Oosterwijk 16.30 uur, Plesmanweg Beverwijk 17 uur en Brink 17.30 uur. Te Heemskerk worden de kerstbomen verbrand op donderdag 6 januari tegen over de dr. Prinsenhal aan de Beethoven- straat. De bomen kunnen van 16 uur af worden ingeleverd. Een 19-jarige bromfietser uit Beverwijk is op nieuwjaarsdag op de westelijke sluis deur van de noordersluis te IJmuiden door een personenauto aangereden. De jongeman is met rugklachten in het Roode Kruisziekenhuis opgenomen. Het ongeval ontstond toen de bromfietser een voorge sorteerde auto aan de linkerzijde wilde passeren. Hij kwam daarbij op het lin ker weggedeelte juist toen van de tegen overgestelde kant een personenauto na derde. De 43-jarige bestuurder van de auto kon een botsing niet meer voorko men. Op de wielrijdersoversteekplaats op de Zuider Kanaaldijk bij het Nieuwe Pont plein verleende een 36-jarige bromfietser uit Beverwijk zondagmiddag geen voor rang aan een auto. Tengevolge van de hierdoor ontstane botsing brak de brom fietser zijn rechterenkel. Hij is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Een zesjarige meisje uit Velsen-Noord U vrijdag op de noordelijke rijbaan van het Stratingplantsoen in haar woonplaats door een personenauto aangereden en daarbij ernstig gewond geraakt. Het kind stak plotseling vanachter een grote tankauto die langs de kant van de weg stond de rijbaan over. Met een schedelbreuk is het meisje in het Roode Kruisziekenhuis opge nomen. Bij de Velsense politie zijn van verschil lende kanten klachten binnengekomen over baldadigheden van de jeugd met vuurwerk. Aan de Enschedestraat werden rotjes in een brievenbus tot ontploffing ge bracht waardoor het kastje geheel werd vernield. Het dak van een auto, toebehorend aan een inwoner van Santpoort, werd door vuurwerk beschadigd. De politie heeft tegen twee winkeliers uit IJmuiden-Oost proces-verbaal opge maakt degens het niet in achtnemen van de voorschriften voor de verkoop van vuurwerk.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4