Staatsuitgaven enorm gestegen Staalprijs niet de enige zorg van de Johnson-regering Chefarine „4" Achterstand in inkomen van NS-personeel Dividenden Griepbestrijding met 4 middelen tegelijk! Bespreking met de vakbonden over de IFF-reorganisatie SCHEEPV AARTBERICHTEN DINSDAG 4 JANUARI 1966 11 Kwaliteit Stijging De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk in de hele wereld beroemd en hebben mil joenen mensen baat gebracht. Te zamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der be standdelen is het betrouwbare maag middel Chefarox. Dit zorgt, dat een teveel aan maagzuur wordt geneu traliseerd. Verolme gaat samen met Baggermaterieel Weesp President-directeur van SHV legt functie neer Inflatie Goud ICEM-zegels in Suriname en Nederlandse Antillen VLUCHTELINGEN f f\ VERVOER. "f I vJ IC ^VLUCHTELINGEN J J C VERVOER. «fr Premielening Rotterdam 2y2 percent uitgeloot ETNA verwacht dividend 25 en mogelijk agiobonus Hogere produktie bij de Eerste Hollandsche Fabriek in Zaandam zal worden gesloten Bobbie Brooks neemt deel van Jansen Tilanus over Forse prijsstijgingen in Indonesië Interunie naar Luxemburg Noordwester sloot meer hypotheken af cy is Wat is Gisteren op het Damrak A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Unilever Philips K.L.M. WALL STREET: Over het algemeen dalend Kerkelijk nieuws Herhaaldelijk is het de laatste ja ren voorgekomen dat de Amerikaan ■e staalproducenten overhoop lagen met de autoriteiten in Washington, die willen voorkomen dat de staal prijzen de inflatiespiraal goed op gang zouden brengen. Staaal is één der basisprodukten van de economie en elke verhoging van de staalprij- zen werkt op den duur uit op zeer veel industrieprodukten, de woning bouw en openbare werken. Aan de andere kant ziet de industrie zich geplaatst tegenover een voortgaande stijging van de arbeidskosten door hogere lonen, kortere werktijden etc. Het is daardoor touwtrekken gewor den tussen Washington en Pitts burgh. Niet voor niets wordt het gebied om Pittsburgh, waar de meeste grote staal industrieën gevestigd zijn het „dal der beslissing" genoemd, want er ligt de ba sis van de kracht van de Amerikaanse industrie, zowel in vredestijd, als voor de aanvulling van het wapenarsenaal. In plaats van eendrachtige samenwerking tussen de regeringsinstanties en de staal producenten, zoals er vroeger bestond, is er de laatste jaren een gespannen sfeer ontstaan door het halsstarrige verzet van de overheid tegen iedere verhoging van de «taalprijzen. Dat is reeds begonnen onder president Kennedy, die hierbij afging op de adviezen van zijn economische brain- trust. Alvorens tot verhoging te besluiten had Bethlehem Steel overleg gepleegd met het Witte Huis, doch nul op request gekregen. Daarom is toen op eigen ge legenheid besloten de prijzen van som mige produkten met 5 dollar per ton te verhogen van 114 dollar tot 119 dollar. De president van Bethlehem Steel ver klaarde dat de prijsverhoging gerecht vaardigd was door de kwaliteitsverbete ring, die het mogelijk maakt om in de bouw met minder staal toe te kunnen. Na de prijsverhoging is het kostenelement van betonstaal in de totale bouwsom la ger dan vijf jaar geleden. Ook profielstaal en binten worden duurder. Tijdens een be spreking van meer dan een uur tussen de raad van economische adviseurs van president Johnson en de president van Bethlehem Steel is uitvoerig van gedach ten gewisseld, doch na afloop verklaarde de voorzitter van de presidentiële advi seurs dat de prijsverhoging niet gerecht vaardigd was en dat zij moest worden be stempeld als inflatoir. De staalprijs is niet de enige zorg op het gebied van de prijsontwikkeling in de V.S. De kosten van levensonderhoud, die lange tijd betrekkelijk stabiel zijn ge weest, bewegen zich de laatste maanden in opwaartse richting. In november zijn zij met 0,2 percent toegenomen. Het prijs- gemiddelde voor alle goederen en diensten is daardoor beland op 110,6 percent van Advertentie V/er middelen in één tablet helpen elkaar en.....doen wonderen! BEROEMDE MIDDELEN IN ÉÉN TABLET DOEN WONDEREN'. Tussen „Baggermaterieel B. P. de Groot NV" in Weesp en Verolme Scheeps werf Heusden NV is een overeenkomst gesloten waarbij met ingang van 1 janu ari 1966 de bouw van de groot-standaard baggerwerktuigen voortaan binnen het Verolme-concern zal geschieden. Het is de bedoeling de produktie voorlopig in Weesp voort te zetten.Beide bedrijven verwachten dat door deze maatregelen de ontwikkeling en de verkoopmogelijkheden ln de wereld aanzienlijk kunnen worden gestimuleerd. De president-directeur van de Steenko len Handelsvereniging (SHV), de heer J. M. Fentener van Vlissingen, die begin 1965 door een hersenembolie werd getrof fen, is zover hersteld dat hij zijn werk zaamheden ten dele kan hervatten. Met het oog op zijn gezondheidstoestand heeft hij echter de wens te kennen gegeven, ont heven te worden van zijn functie als pre sident-directeur. Er zal worden voorge steld hem tot gedelegeerd commissaris te benoemen. De beide hoofddirecteuren, de heien J. H. Oerlemans en dr. B. Pruyt, blijven belast met de leiding van de SH V-groep. het gemiddelde niveau van 1957/59. Dit betekent dat de dollar nog maar 90 dol larcents vertegenwoordigt van de koop kracht van 1957/59. Verwacht wordt dat de kosten in geheel 1965 met 2 percent zijn gestegen, hetgeen de grootste stijging betekent sedert 1958. Wall Street is door de prijsverhogingen onder de indruk geraakt en op oudejaars avond zijn de koersen er krachtig door ge stegen, al maakte het verzet van Washing ton tegen de prijsverhoging van Bethle hem Steel dat het grootste deel van de aanvankelijke koerswinsten naderhand verloren ging. De inflatoire impulsen van de laatste maanden dragen er toe bij dat de con junctuur in de V.S. zich in snel opgaan de lijn beweegt. Het gehele bedrijfsleven draait op volle toeren en er zijn geen symptomen, die een eventuele terugslag zouden wijzen. De enorme materieel ver spilling in de oorlog met Vietnam maakt dat vooral de voor de defensie werkende industrieën handen tekort komen in de toenemende behoeften te voorzien. De toenemende behoeften aan grondstof fen en materialen heeft een opwaartse druk op de prijzen van tal van basisme talen teweeg gebracht. De consumptieve bestedingen zijn door de belastingverla gingen aangewakkerd en op het ogenblik zouden de economische experts in Wash ington het wenselijk achten als er een rem op de bestedingen van het publiek werd gesteld. De mogelijkheid bestaat dat de koopkracht van een groot aantal loon- trekkenden wat zal verminderen door de verhoging van premies voor een aantal sociale voorzieningen. Verwacht wordt dat de stijging van de staatsuitgaven tot bijna 108 miljard dol lars voor het grootste deel zal worden gecompenseerd door de vermeerdering de belastinginkomsten. In het op 30 juni 1966 eindigende begrotingsjaar zullen de be lastinginkomsten, die op 96,5 miljard wa ren geraamd, meer dan 100 mld. dollar bedragen. Het persoonlijk inkomen, dat in 1961 416 miljard dollar beliep is in 1965 gestegen tot 540 miljard. Het gemid delde weekloon van een fabrieksarbeider is in zes jaar tijds gekomen van 88 dol lar op 108 dollar. De Amerikaanse goudschat is in de laatste week van 1965 met 75 min dollar geslonken tot 13.734 min. De totale in krimping in het afgelopen jaar beliep 1.654 miljoen dollar. Bij de beoordeling van de monetaire reserve dient er reke ning mee te worden gehouden dat er voor 8.384 miljoen dollar aan schatkistpapier in het bezit van buitenlanders is, het geen een latente goudverplichting is. De inkomenspositie van het personeel bij de Nederlandse Spoorwegen vertoont over de gehele linie in meer of mindere mate een achterstand vergeleken bij die van het personeel in het bedrijfsleven en bij de rijksoverheid. Tot deze conclusie komt de op 17 mei 1965 ingestelde onaf hankelijke commissie onder leiding Van mr. J. A. H. J. van der Dussen die de inkomensposities van het N.S.-personeel heeft vergeleken bij die van werknemers in het bedrijfsleven (metaalindustrie en autobusdienstondernemingen) en bij de overheid (rijksoverheid en P.T.T.). Volgens de commissie is de achterstand mede veroorzaakt door de relatief lage toeslagen voor bepaalde werkzaamheden (in het bijzonder de veel te lage vergoe ding voor arbeid in de onregelmatige uren), door de lengte van de schalen in taakreeks 2 (middelbaar personeel, mulo niveau) en het, speciaal in vergelijking met de werknemers bij overheid en P.T.T. Behalve in Nederland zullen op 31 ja nuari ook in de Nederlandse Antillen post zegels verschijnen waarvan de toeslag is bestemd voor de Intergouvernementele Commissie voor Europese Migratie. De tekening is dezelfde als die van de beide Nederlandse zegels, de waarden, kleuren en landsuitduiding verschillen. De Ned. Antillen geven één zegel uit van 35 cent met een toeslag van 15 cent, groenachtig geel en bruin. Prijs in Neder landse munt 1. Suriname geeft twee zegels uit, 10 5 cent, groen en donkergrijs en 25 10 cent, rood en donkergrijs. Prijs in Neder landse munt 1. De Surinaamse zegels verschijnen (net als de Nederlandse) in een strook van drie: een waarde van 25 10 cent tussen twee waarden van 10 15 cent. Maandag is de uitloting geschied van 500 obligaties van de 2% pereent Premie lening 1952, groot 10 miljoen der ge meente Rotterdam. Obligatie nummer 73798 werd aflosbaar gesteld met 50.000, de nummers 51.999 en 61.027 met elk 10.000, de nummers 1822, 9916, 15920, 29496, 33537, 48432, 52625, 59867, 81161 en 85219 werden aflosbaar gesteld met 1000. ontbreken van extra verhogingen van de lonen van werknemers die al lang op hun maximum staan. Uiteindelijk komt de commissie tot de volgende percentages: De achterstand ten opzichte van de metaalindustrie bedraagt voor een N.S.-er uit taakreeks 1 (lager personeel) bij corresponderende leeftijden 19 en bij de maximum (loon) leeftijd rond 17 percent. Voor taakreeks 2 (middelbaar personeel) zijn deze percentages respectie velijk 21 en 6 percent. De achterstand vergeleken bij de inko mens van de werknemers in de autobus dienstondernemingen is voor taakreeks respectievelijk 7 en 5 en voor taakreeks 2 respectievelijk 16 en 1 procent. Ten opzichte van de rijksoverheid, waar evenals bij de P.T.T., de A.O.W.-A.W.W, en pensioenregelingen hetzelfde zijn als bij N.S., is de achterstand voor taak reeks 1 ruim 7 percent en ten opzichte van de P.T.T ruim 6 percent. Voor taak reeks 2 kon het verschil met overheid én P.T.T. niet concreet in een percentage worden vastgelegd, maar men heeft de indruk, dat die ongeveer overeenstemt met de achterstand voor taakreeks 1. Deze maand gaan N.S.-directie en vak bonden zich mede aan de hand van het rapport voorbereiden op de C.A.O.- onderhandelingen die in februari zullen worden gevoerd. De Koninklijke Ijzergieterijen en Emailleerfabrieken de Etna N.V. ver wacht over het in 1965 door een herkapi talisatie-bonus verdubbelde aandelenkapi taal tenminste 25 percent dividend te kun nen uitkeren. De agioreserve is gegroeid tot een zodanig bedrag dat een belasting vrije uitkering tot de mogelijkheden be hoort. Naast de herkapitalisatiebonus, vergezeld van een contant belastingdivi dend van 25 percent, werd over 1964 een dividend van 35 percent in contanten uit gekeerd, Redactie). Over 1965 is zowel de vraag naar gas- verwarmingsapparaten als die naar gas fornuizen gestegen en de omzetten van de Etna zijn zeer bevredigend toegeno men. De door kostenstijgingen verder in gekrompen winstmarge per eenheid is meer dan gecompenseerd door de grote re produktie. Oe Eerste Hollandsche Levensverzeke ringsbank N.V. heeft in 1965 meer nieuwe verzekeringen afgesloten, terwijl ook het verzekerde bestand sterker steeg dan in 1964 ,zo blijkt uit een tussentijdse opgave van de directie. In 1965 bedroeg de pro duktie aan nieuwe verzekeringen 64,5 miljoen, tegen 60,5 miljoen in 1964. De verzekerde bedragen namen toe met 42 min. 1964* ƒ39,3 min.) tot ruim ƒ467,5 min. (Van onze correspondent) De directie van de Chemische fabrieken International Flavors and Flagrances en vertegenwoordigers van de bonden spre ken sinds enige weken over een afvloei ingsregeling voor functionarissen, die het bedrijf, als gevolg van een reorganisatie, moeten verlaten. De personeelsleden uit de afdeling „research" verhuizen of naar New York, waar deze afdeling geconcen treerd wordt, of worden in andere afdelin gen geplaatst, of moeten het dienstver band ontijdig beëindigen. Ook uit andere onderdelen van het be drijf zullen functionarissen vertrekken. Naast een goede financiële tegemoetko ming zal de directie, voor zover de ont slagen werknemers gezien leeftijd en li chamelijke conditie daarvoor in aanmer king komen, alle hulp geven bij het vin den van een nieuwe functie. I.F.F., met vestigingen in Europa en Amerika, heeft een verdeling van taken ingesteld, die het meest bij het karakter van de nationale bedrijven past en aan sluit bij de historische ontwikkeling. Het Nederlandse bedrijf zal de vervaardiging van grondstoffen voor het samenstellen van reuk- en smaakstoffen behouden. De fabriek van I.F.F. in Zaandam zal worden opgeheven. Het personeel zal worden over geplaatst naar de vestiging in Hilversum of ontslagen worden. (Van onze correspondent) ZWOLLE Bobbie Brooks dames mo- debedrijf n.v. te Amsterdam en Jansen en Tilanus N.V. te Vriezenveen hebben over eenstemming bereikt inzake de overne ming door Brooks van het produktiebe drijf van Jansen en Tilanus te Kampen. Voor het ruim 120 tellende personeel zal deze gang van zaken geen gevolgen heb ben. Met de bedrijfsleiding, vertegen woordigers van de vakorganisaties en het gewestelijk arbeidsbureau is in verband met de overneming overleg gepleegd. NOTERING EDELE METALEN De goud- en zilvernotering is blijkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaalbedrijven te Amsterdam onver anderd gebleven. De informatiekoersen gouden munten zijn als volgt: tientjes 34.00-35.00 33,25-f 34,25), ponden 36,50-38,50 (onv.), Napoleons 33,50- 35.00 (onv.), Vrenelis 36,25-f 38,25 (onv.), Belgische franken 32,50-J 34,50 (onv.). jfegg - DJAKARTA (ANP) Rechters in West- Sumatra hebben besloten de doodstraf toe te passen voor personen die economische misdrijven hebben begaan. Dit meldt het Indonesische persbureau Antara. Er zullen spoedzittingen worden gehouden om die genen die de economie saboteren, te be rechten. In verband met het feit dat de prijzen van de noodzakelijke levensbehoeften met vijftig percent zijn gestegen, na de recente prijsverhoging van benzine met 400 per cent heeft minister van Defenie, Nasoetion een versoberingscampagne voor het leger gelast. Al verscheidene dagen is in vele win kels in Indonesië geen suiker te koop. De winkeliers (meest Chinezen) zouden de suiker vasthouden om deze later duurder te verkopen. De prijs van het post-, tele foon- en telegraafverkeer in Indonesië is met ingang van vandaag vertienvoudigd. Van 5 januari af zullen de aandelen Interunie officieel genoteerd worden aan de effectenbeurs te Luxemburg. De an dere buitenlandse beurzen waarop de aandelen Interunie al officieel genoteerd worden zijn Londen, Parijs, Frankfort en Dusseldorp. Het bedrag der uitstaande hypothecaire leningen is in 1965 bij de Noordwester Hy potheekbank N.V. per saldo toegenomen met ƒ901.200 (1964: 168.300) tot ƒ7,8 miljoen ,zo blijkt uit een tussentijdse op gave van de directie. In 1965 werden hy potheken afgesloten tot een bedrag van 1,7 min., terwijl voor 819.300 werd af gelost. Het uitstaande bedrag aan pand brieven en schuldbekentenissen nam per saldo toe met 839.000 (1964: 409.200) tot ƒ7,4 min. Abida 3 v. Miri n. Singapore. Acmaea 3 te Thameshaven verw. Acteon 3 te Camranh. Adrastus 4 rede Belawan. Alnati pass. 3 Quessant n. Las Palmas. Amstelmolen 3 v. Cadiz n. Antwerpen. Artemis 3 v. Grenada n. St. Vincent. Baarn 3 v. La Ceiba n. Kingston. Bengalen 4 te Cristobal verw. Beninkust 2 v. Takoradi n. Freetown. Borneo 3 v. Port Everglades n. Lissabon. Caltex Delfzijl 4 te Odense verw. Camerounkust 3 v. Abidjan n. Freetown. Charis 4 v. Santa Lucia n. Maracaibo. Diemerdijk 3 v. Londen n. Rotterdam. Diogenes 4 v. Antofagasta n. Matarani. Dordrecht 3 v. Balboa n. Chiba. Duivedrecht 3 v. Duinkerken n. U.S.A. Echo 4 v. Rotterdam n. Dublin. Esso Amsterdam 4 te Rastanura verw. Esso Den Haag 3 te Wilhelmshaven verw. Esso Rotterdam 3 v. Rastanura n. Bombay. Eumaeus 3 v. Makassar n. Balikpapan. Fina Nederland 3 v. Immingham n. Algiers. Forest Lake 4 te Trinidad verw. Ganymedes 3 v. Port of Spain n. Paramaribo. Garoet 3 v. Suez n. Dubai. Helicon 3 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hermes 4 v. Willemstad n. Puerto Cabello. Holendrecht 4 te Philadelphia verw. Jagersfontein 3 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Jason 3 te Bermuda. Katelysia 3 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kennemerland pass. 3 Quessant n. Natal. Kermia 3 v. Petit Couronne n. Stanlow. Khasiella 4 te Porto Miranda verw. Kloosterkerk 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Kosicia 4 te Acajutla verw. Koudekerk 3 v. Barcelona n. Duinkerken. Ladon 3 v. Port of Spain n. Nickerie. Langkoeas 4 te Auckland verw. Lekhaven pass. 3 Quessant n. Rotterdam. Maaskerk 3 v. Antwerpen n. Bremen. Maas Lloyd 4 te Durban verw. Mataram 3 v. Djeddah n. Djibouti. Memnon 3 te Mobile verw. Mentor 3 te Hamburg. Mohamed Reza Shah 3 t.h.v. Casquets n. Banias. Montferland 3 te Coquimbo. Neder Rhone 4 v. Penang n. Aden. Nestor pass. 3 Quessant n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 3 te New York verw. Oberon 3 te Cristobal verw. Oldekerk 4 te Marseille verw. Overijsel 3 v. Antwerpen n. Amsterdam. Poeldijk 4 te Bremen. Prins Willem-5 3 v. Malaga n. Tarragona. Purmerend 3 v. Thameshaven n. Teesport. Raki 3 v. Genua n. Marseille. Rempang 3 v. Marseille n. Genua. Roebiah 4 v. Djibouti n. Suez. Schouten 5 te Bangkok verw. Sinon 4 te Oranjestad verw. Socrates 3 te Cartagena verw. Stad Utrecht 3 v. Karachi n. Aden. Stad Vlaardingen 3 te Emden. Statendam 4 te Tenerife. Steenkerk 3 ten anker rede Beira. Straat Frazer 3 v. Monrovia n. Abidjan. Straat Fushimi 3 v. Dar es Salaam n. Hongkong. Straat Magelhaen 2 v. Pointe Noire n. Lagos. Themis 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. 4 te Antwerpen. Van Riebeeck 4 te Khorramshar. Van Spilbergen 3 te Melbourne. Vitrea 3 ten anker Musi. Waterland 4 te Gijon verw. Wonogiri 3 rede Sukarnopura. Zeeland 4 te San Francisco verw. Zuiderkerk 4 te Aden verw. BEURSPLEIN 5 ZETTE GOED IN Beursplein 5 heeft 1966 goed ingezet. De eerste beursdag in dit nieuwe jaar kenmerkte zich door een vaste stemming voor vrijwel alle internationale waarden. Deze stemming ging gepaard met leven dige handel. Hiervan was vooral sprake in de Unilever-hoek. Na de opening op 116,40 steeg Unilever tot 117,30, tegen een vorige slotprijs van 113,70. Dit fonds werd goed gesteund door Wall Street, alwaar het eind vorige week vast in de markt lag. Ook Philips liet zich niet onbetuigd op 115,50 112.40). Kon. Olie wilde niet achterblijven en verbe terde bijna een gulden tot 148,40. AKU kwam zeer goed voor de dag met een zeven punten hogere opening op 395, waarna later twee punten afgingen. Hoog ovens werd aanvankelijk op 440 (onv.) ge adviseerd doch deze advieskoers werd later op de middag met tien punten ver hoogd tot 450. KLM kreeg een hogere advieskoers doordat dit fonds in Wall Street ruim een dollar hoger sloot. Het publiek nam in alle hoeken van de hoofd fondsen de stukken uit de markt. Daar naast waren er vele koopopdrachten voor rekening van beleggingsmaatschappijen. Tegenover al deze vraag viel hoegenaamd geen Amerikaans aanbod te bespeuren, hetgeen, de weg naar hogere koersen ver gemakkelijkte. Ook gedurende de verdere beursduur werd er regelmatig in de hoofdfondsen gehandeld. De markt sloot bijna op het hoogste punt van de dag. AVONDVERKEER VAN GISTEREN 395-397 gl 458 148.10-149.20gl 116-120 117-119 gl VERHANDELDE FONDSEN 30 dec. Totaal.- 578 Hoger283 (48.9»/o) Lager141 (24.4»/o) Gelijk 154 (26.7+8) 3 jan. 424 307 72.40/a) 51 (I2.O0/0) 66 (15.6°/o) VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdvk. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 398 458 148.40-148.80 120-120.70 119-119.80 396 457+2 148.80 120.30 119.40 A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum. Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mjj Holl.-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5°/o Ned. 1964 5+4+8 Ned. 1964-11 53/«°/o Ned. 1965 6+0 B.N.G. 1965 5V4 Ned. G.U. 4'/j«/o A.K.U. 5'/4»/o Hoogovens Alk. Bank NederL Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton Ï1 Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker Slot- koersen 3 jan. Slot- koersei 3 jgn. 394 Ford 928 455 Van Gelder Zn. 117 116.00 Gelderl.-Tielens 445 b 117.25 Gist- en Sp.fabr. 358 148.50 Grasso 195 b 98+4 v. d. Grinten 790 gb 145 Hagemeijer 490 gb 110 Hatema 200'/! 125 Havenwerken 260 281 Heineken Bier 474 U93/4 Hoek's Machinef. 515 b 183 Holec 260 216+1 Holl. Beton 350 gb 146 Indoheem 44.70 90+s Internatio 285 gb 92'/! Kempen-Begeer 1293/4 978/s Key en Kramer 458 b 98 Kon. Ned. Papier 241 97'/! Kon. Zout-Ketjen 780 119'/4 Koudijs 164 111 Leidsche Wol 363 285 Lindete ves-J acob 161 56 Meneba 395 212 Muller Co. 580 Chem. F. Naarden 465 101.00 Ned. Dagbl. Unie 218 535 Ned. Kabelfabr. 335 223 Ned. Sch. Mij 76 gb 188.50 Van Nelle 230 gb 94.50 Nijverd. Ten Cate 127 114.50 Oranjeboom Bier 372 477 Overz. Gas 82.60 685 William Pont 265 gb 217.70 Rott Droogdok 204 372 Sch. Expl. Mij 198 gb 445 gb Scholten Foxhol 442 gb 1041/4 Schuttersveld 140 Smit Transform. 242"/2 228 Spaarnes(ad 575 gb 406 Stokvis Zn. 185 597 gb Technische Unie 305 gb 450 Texoprint 127'/! gb 913'/2 Thom. en Drijver 455 672 Ver. Glasfabr. 207 534 Ver. Machinefabr. 150 389 Vredest. Rubber 149'/! 167+2 Wessanen 458 196.00 gb Wilt. Fjjen.-B. 165 452 Wyers 550 gb 248 Zwanenberg-Org. 173 31 dec. 3 jan. 31 dec. 3 jan. Atch. Topeka 33'A 333/s Amer. Motors 9 9+4 39'/! 393/« Int. Harvester 45+e 453/« Can. Pacific 62 61+8 Int. Nickel 90+4 893/8 Illinois Cent 69'/! 69 Int. T. and T. 70 703/8 N.Y. Centr 79'/2 803/s 1223/8 1233/4 Pennsylvania 64+8 65+s Mont. Ward 343/8 34+2 43'/s 433A Radio Corp. 47+4 473/4 gl 423/4 423/8 Republic. St. 43 423/4 Allied Chem. 49'/s 491/4 Royal Dutch 42+! 42+» Am. Can 55+8 553/8 Sears Roeb. 66 64+4 A.C.F. Ind 471/4 46'/s Shell Oil 64+8 63+8 Am. Smelting 71'/! 713/8 Soc. Vacum 963/4 94+s Am. T. and T. 603/4 61+! Stand. Br. 74 72+s Am. Tobacco 38+8 38+! Stand. Oil N.J. 80+8 803/« Anaconda 80+8 84+8 Studebaker 233/4 24 Beth. Steel 40+8 39+8 Texaco 803/s 80+t 1303/4 134+8 Un. Aircraft 82+s 84 533/8 53+8 Un. Corp. 9 9 DougL Aircr. 543/8 541/4 Un. Fruit 32+4 323/8 Dup. de Nem. 42+4 42+8 Us. Rubber 76»/s 77 Cons. Edison 743/8 77+4 52+4 51+8 City Bank 2391/4 237+! Westingh. 62+4 62+8 Gen. Motors 1173/8 119 Woo]worth 3U/8 3U/8 Eastm. Kodak 118 116+8 Ford 54+s 54+4 Gen. Electr. 103+! 102+s K.L.M. 79 79+4 Goodyear T. 47'/! 473/s De Newyorkse aandelenmarkt sloot gis teren onregelmatig na een dag van ma tige handelsactiviteit, mede als gevolg van de transportstaking. Bethlehem en Inland Steel boekten verliezen als gevolg van hun prijsverhogingen. Anaconda liep 3 punten op door de stijgende koperprijs in Afrika en Chili. Ruimtevaart en defen siefondsen toonden zich krachtig, maar Du Pont en andere goudgerande waarden waren zwak. Luchtvaartmaatschappijen en elektrische uitrustingen liepen terug. Er werden 1.595 fondsen verhandeld, waarvan er 630 stegen en 547 daalden; er waren 7 nieuwe diepte- en 58 nieuwe hoogtepunten. De omzet bedroeg 5.95 mil joen tegen 7.25 miljoen op vrijdag. Het Dow-Jonesgemiddelde voor indus triële waarden zakte met 0.72 tot 968.54, dat voor spoorwegen met 0.10 tot 247.38 en dat voor openbare nutsbedrijven met 0.76 tot 151.87 (AP). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Huizen (NH, vak. G. H. van Kooten) D. van den Berg te Veenendaal; - te Jaarsveld (toez.) F. van Dieren te Heusden; - te Babiloniënbroek J. C. Ter louw te Lage Vuursche; - te Eist (U.) P. Westland te Groot Ammers. Ds. J. R. Cuperus, a.s. emeritus-predi kant te Waddinxveen, ontving, zo wij reeds berichtten, een benoeming tot bij stand in het pastoraat te Hoevelaken, aan gezien ds. Cuperus tot eind januari be denktijd heeft, werd door hem nog geen beslissing genomen. Aangenomen naar Zeist (vak. H. Har- kema) C. den Boer te Sliedrecht, die be dankte voor Werkendam. Geref. Kerken Beroepen te Maastricht A. F. Goeden- dorp te Nieuwdorp; - te Goes (vak. W. Kats) C. W. de Bruijne te Waarder. Aangenomen naar Aalten (5e pred.pl.) C. Gros te Woudsend, die bedankte voor Appingedam (2e pred.pl.), Buitenpost (2e Gelderland Tielens Papierfabrieken NV stelt per 17 januari een interimdividend van 12 procent (onv.) betaalbaar. (In to taal werd over 1964 27 pet dividend (onv) uitgekeerd, redactie). pred.pl.), Hardenberg (3e pred.pl.), Lands meer (2e pred.pl.) en voor Rijnsburg (vak. H. Post). Bedankt voor Roden C. Gros te Woud send; - voor Oostkapelle H. Herder te Onstwedde. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Musselkanaal K. van den Belt te Twijzel. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam-! aid T. Brienen te Apeldoorn-Zuid en P. N. Ribbers te Enschede-West; - te 's-Gravenzande M. Baan te Zeist en C. v. d. Weele te Hui zen (N.H.).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11