KAREL VROON door het weer gekweld Santpoort en ZSC deelden de punten in tweede zitting Dames-badmintonteam naar kampioenschappen in Kent Coupe Rimet naar Engeland Wil van Wees reed 500 meter binnen nationale recordtijd Kwartfinales voor toernooien om Europa Cup I en II tot 16 maart Amsterdam zet in brief aan regering plannen voor de O.S. 1972 uiteen Zaalhandbalteam voor interland tegen België „KNVB KAN NOG OP TIJD KLAARKOMEN Feijenoord-Ajax niet op TV Imre Rietveld, Agnes Geene, Felice de Nooyer en Henriëtte Ernst uitverkoren Van Duivenbode bokst tegen Fransman Thebanlt Engeland heeft beste voetbalteam van Europa Rijvers geslaagd als trainer DINSDAG 4 JANUARI 1966 13 Bekentenis Wightley verdrong Ree van de kop in Groningen '«mm, Serie-draverijen na lange afwezigheid weer terug in Hilversum Dragoslav naar Karlsruhe Sunderland zegevierde meent „France Football" Verrassende nederlaag in klokseanee van Larsen É#MWWMUWWWWWWWWWWWWW%AAAf*A#WMWW%AA/WWWV\A/WVWWWWUWVWWV lü»!iWIAAiWl#K%A»W»A*#WWWWMWWIA*WWMWWWMWWWW»AA#WW< (Van een speciale verslaggever) Karei Vroon is een extra door het slechte weer gekweld man. Hij is als chef de bureau van de grondtechnische dienst van de KNVB ten nauwste betrokken bij het wel of niet doorgaan van de vele voetbalwed strijden in het wisselvallige Hollandse winterklimaat. Maar hij gaat er althans uiterlijk nauwelijks onder gebukt. In de 21 jaar, dat hij nü voor de KNVB werkzaam is, is hij zo langzamerhand immuun geworden voor alle weersgesteldheden. De hagel ratelt tegen de brede ramen van de bestuurskamer in het bondsgebouw aan de Verlengde Tolweg in Den Haag. Karei Vroon 42 jaar, in zijn jonge jaren een bekend atleet op de sprintnummers steekt kalm een sigaret op. „Dat belooft al weer niet veel goeds", grinnikt hij. En dan ernstiger: „zolang het betaalde voetbal in Nederland bestaat (nu elf jaar) hebben we nog nooit zo vroeg in het seizoen, nl. in november al, zoveel slecht weer gehad. Dat wil zeggen, niet zulke geweldige hoeveel heden water als de laatste zes weken. Ik ben nu al die weekends in touw, d.w.z. dan is het een gekkenhuis hier". Karei Vroon vertelt verder, dat men bij de KNVB weinig last heeft van „wa tervrees". „Maar als er dan vorst bij komt, of wat er nog erger is op- dooi of kwakkelweer, nou ga dan maar aan de kant staan. En de kwaad ste maanden komen nog Het betaalde voetbal heeft tot nu toe door het slechte weer twee dagen ver speeld en twee zijn er gedeeltelijk verlo ren gegaan. Het amateurprogramma (ook zaterdagvoetbal) moest reeds viermaal worden geschrapt en met sinterklaas is slechts 20 percent van het totaal aantal wedstrijden gespeeld. „Zoals de zaken er nu voorstaan" en Vroon staart nu toch enigszins somber naar de witte vlaktes rondom het bonds gebouw „We kunnen nog net op tijd klaar komen voor 22 mei, als de vier clubs voor de intertoto-competitie moeten zijn opgegeven. Maar de winter moet nog beginnen, zodat het er wel op zal uit draaien, dat we met Pasen en Pinksteren dubbele programma's zullen krijgen en competitie op Hemelvaartsdag. Dat is uiteraard wel te doen zaterdag en maandag maar alleen als dan twee dezelfde clubs twee keer tegen elkaar kun nen spelen. Anders krijg je al gauw boze gezichten omdat de kansen ongelijk lig gen". Dit is een van de vele problemen die kleven aan het onregelmatige verloop van de competitie. „Je kunt het de mensen de voetballers en de toeschouwers in dit opzicht niet gemakkelijk naar de zin maken", vervolgt Karei Vroon kalm. „De weg van de minste weerstand zou zijn: niet voetballen in de winter. Maar dat kan nu eenmaal niet, dan komen we hele maal in de knoop, niet alleen met ons seizoen, maar ook met de zomersporten. Veldenverwarming, zegt men dan, jawel, we hebben zoals bekend proeven genomen en er zijn inderdaad mogelijk heden, maar in het algemeen zou het een te kostbare geschiedenis worden. Daar naast loop je dan nog de kans, dat als je met veel kosten en moeite je veld be speelbaar hebt gekregen het weer zo slecht is, dat het publiek weg blijft. En dat is een factor waarmee men in het betaalde voetbal nu eenmaal wel degelijk rekening moet houden. Bovendien zou dan elke club een „verwarmd" veld moeten heb ben, want anders worden de ranglijsten nog ongelijker getrokken dan ze nu op dit ogenblik al zijn". Karei Vroon wil het zelf wel beken nen: zondag 19 december hadden zeker 16 wedstrijden van het betaalde voet bal kunnen doorgaan. De heer Coler, com petitieleider, besloot echter, vooral met het oog op de „scheve" ranglijsten, de hele zaak af te gelasten. „Je zult echter wel begrijpen dat we, wat dat aflasten betreft niet over één nacht ijs gaan. Er moet met vele facto ren en met talrijke gevoeligheden reke ning worden gehouden. De consuls advise- Olympische Spelen in Amsterdam: in 1972 of later? Het vermetele plan van een Amsterdams gemeenteraadslid houdt de gemoederen toch nog steeds bezig. Minis ter Vrolijk mag dan in de kamer hebben gezegd, dat hij t.a.v. eventuele plannen zeer geresveerd is en dat hij o.m. weinig onder de indruk was van de adhesie met dit plan van de zijde van de bevolking, hij heeft echter toch gevraagd naar een lijst van primaire eisen voor een dergelijk gi gantisch gebeuren. Amsterdam is van plan deze week de regering een brief te sturen, waarin de financiële consequenties aan de Spelen verbonden zijn vervat. Het spreekt van zelf, dat hierin ook aan de regering finan ciële medewerking wordt gevraagd. On dermeer zullen in deze brief verscheidene plannen worden ontvouwd, o.m. om in het gebied van de Bijlmermeer een groot stadion te bouwen. Het Nederlands zaalhandbalteam heren, dat vrijdag 7 januari in Geleen tegen België uitkomt, bestaat uit: doel: George van Noessel (Swift, Arnhem), Henk van Houten (AHC 31, Amsterdam); veld: Daan Gilissen (Niloc, Amsterdam), Peter Jan maat (AHC 31, Amsterdam) Rienk Booms- ma (ESCA VC, Arnhem), Guus Cantel- berg (Sittardia, Sittard), Helmert Botter- man en Peter Korver (beiden Operatie '55, Den Haag), Dick Veen (Jahn II Stads kanaal), Pim Rietbroek (Sittardia, Sit tard) en Kees Swart (AHC 31, Amster dam). Reserve: Harry Schrik (Attila, Utrecht). ft ren zondagmorgen zo laat dat mogelijk is met het oog op het tijdstip van het op reis gaan van de bezoekende club het bondsbureau, waarna we kijken of de desbetreffende clubs misschien al achter zijn op de ranglijst. In dat geval zullen we maatstaven in het algemeen iets scherper aanleggen. De scheidsrechters hebben echter het laatste woord. Zij heb ben nauwkeurig omschreven instructies en wij mogen aannemen, dat zij deze zo goed mogelijk opvolgen". „Het is en blijft een moeilijke kwestie. Als een gedeelte van het betaalde voet bal wordt afgelast krijg je weer scheve gezichten, omdat de clubs die niet (thuis) behoefden te spelen later in het seizoen waarschijnlijk deze wedstrijd onder veel gunstiger omstandigheden kunnen laten doorgaan. Het wordt natuurlijk nog pijn lijker als ontvangende clubs een paar keer achtereen onder ongunstige omstan digheden, inclusief weinig publiek, moeten spelen. De uitspelende clubs mogen dan in de handen knijpen, behalve als zij zoals bijvoorbeeld ADO met sinterklaas naar Maastricht een vergeefse reis maken. Maar dat is zelfs geen financiële strop voor die clubs, want daar is een „voorzieningsfonds" voor." Karei Vroon houdt er zelfs al sterk re kening mee, dat tegen het einde van dit seizoen avondwedstrijden midden in de week zullen moeten worden gespeeld. Dat kan echter bij clubs die niet over een lichtinstallatie beschikken pas tegen eind april. Bij sommige clubs is dat makkelij ker te arrangeren, zoals bij ADO, Feije- noord, DWS, Go Ahead, GVAV, Veendam, Twente, PSV en DOS die wel over licht beschikken. Maar aan het spelen midden in de week zijn ook bezwaren verbonden in verband met het vrij krijgen van de spelers. Karei Vroon is dus duidelijk een door het slechte weer geteisterd man. Hij heeft zijn vele moeilijkheden gespuid. „Ik hoop", zegt hij „dat de mensen er nu een beter begrip voor zullen krijgen". De hagel klettert nog steeds tegen de ruiten. „Als ze nu maar rollen", zegt Ka- rel Vroon", en als het nu maar net weer niet gaat dooien voor het weekend". En dan toch met een pijnlijke trek op zijn ge zicht: „Want 1966 moet nog beginnen". Karei Vroon, hier achter zijn bu reau, kampt met zware zorgen. Zal er in juni nog voor de competitie gevoetbald moeten worden of niet? Karei Vroon is echter optimistisch: „De KNVB kan nog net op tijd klaar komen", meent hij. Feijenoord en Ajax hebben besloten niet verder te onderhandelen over het verzetten van hun competitie-ontmoe ting naar een ander tijdstip dan het oorspronkelijke. Er bestonden plannen de wedstrijd zondagavond, 9 januari of zaterdag 8 januari te spelen om de mo gelijkheid van een televisie-uitzending te scheppen. Nu bepaald is, dat de wedstrijd gewoon op zondagmiddag ge speeld wordt, zal van een directe tele visie-uitzending in geen geval sprake kunnen zijn. Door een zege op de Nederlander Abels en door de remise van de Neder lander Ree tegen de Zwitser Lombard heeft de Engelsman Wightley nu alleen de leiding van het jeugdschaaktoernooi dat in Groningen wordt gehouden. De uit slagen van de zevende ronde luiden Abels (Ned)-Wightley (Eng) 0-1, Lom bard (Zwits)-Ree (Ned) %-%, Kuprijt- schik (Rusl)-Vadasz (Hong) 0-1, Jedrzeje (Polen)-Pollak (W.-Dld) '/s-Vs, Pedersen (Den),Liljedahl (Zweden) 1-0, Danner (Oost)-Ostojik (Joegosl) 0-1. Zesde ronde: Wightley-Danner 1-0, Os- tojik-Kuprijtschik 0-1. Stand: 1. Wightley 6 punten. 2. Ree 5%. 3/4. Ostojik en Pollak beiden 4% punten. Rond de jaarwisseling is het programma in de Noordhollandse Schaakbond van beperkte omvang. Vele verenigingen ge nieten van een rustpauze om in het be gin van het jaar weer volop in actie te komen. In de overgangsklasse rondden Santpoort en ZSC nog hun onderbroken wedstrijd af. Zoals verwacht werd kwam een gelijkspel op het scorebord, 55. Schaaklust 2 (Andijk) kwam na een nederlaag tegen Caïssa 2 (Hoorn) in de 2e klasse A vaster op de laatste plaats. In groep C won Weenink 2 (Beverwijk) de afgebroken partij tegen plaatsgenoot Pat Mat 2 waardoor het Haarlemse HWP alleen aan de leiding kwam. Aalsmeer 2 bezorgde in de D-afdeling Zandvoort de Op de badmintonkampioenschappen van het graafschap Kent in Engeland zal Nederland vertegenwoordigd zijn door vier dames. Het zijn Imre Rietveld (Duinwijck), Agnes Geene en Felice de Nooyer (beiden Haarlem) en Henriëtte Ernst (De Kortenaer). Het toernooi, dat vier dagen duurt, begint op 26 januari. De eerste twee dagen zullen de kwalifi catieronden worden gespeeld. Ook zal een speciale Duinwijkckaf- vaardiging aan de kampioenschappen deelnemen. Deze bestaat uit de jongens: Boudewijn Ridder, Jos Reijmers, Eddy Ridder, Rob Koudstaal en Ronald van der Mei j den en de meisjes: Mar ja Rid der, Lily ter Metz en Margot ter Metz. De deelneming van een Duinwij ck-ploeg Nadat de serie-draverijen lange tijd van de programma's waren verdwenen, verschijnen zij nu weer op de avondmeetings in Hilversum, waarvan die op dinsdagavond de eerste is. Negentien paarden zijn over twee series ver deeld, zodat de bezetting zeer goed is. Dit laatste laat ook voor de overige nummers niets te wensen over. Er is zelfs in sommige num mers sprake van te veel van het goede. De tips: 1. Kosmonaut-prijs (le serie): 1. Darling Adrie V.; 2. Büermann B.; 3. Claudy Williams; outsider: Dorothea Magowan. 2. Kosmonaut-prijs (2e serie): 1. Dakota: 2. Blanche Floor; 3 Dora Williams; outsider: Boreas van Ernstheem. 3. Leerlingen kampioenschap I: 1. Bea; 2. Boudewijn B.; 3. Zoon van Quinta; outsider: Bernadine. 4. Atlantic-prijs: 1. Stal Hogendoom (Doekina, Dox van Rood en Noot); 2. Camillo; 3. Daniella Prelesjnik; outsider: Chief Volann. 5. Pionier-prijs: 1. Abdullah Hanover; 2. Yon- ker Aster; 3. Athos the Saint; outsider: Annie Norma. 6. Skyride-prijs: 1. Brasilia; 2. Adua Scotch B.; 3. Bastogne: outsider: Atie van de Lente. BOKSEN. De 33-jarige ex-Europese kampioen in het zwaarweltergewicht bok sen, de Italiaan Bruno Visintin, heeft in Rome aangekondigd zich uit de actieve wedstrijdsport te zullen tergutrekken. Vi sintin raakte enkele dagen geleden in Ko penhagen zijn titel kwijt aan de zeven jaar jongere Zweed Bo Hoegberg, toen hij na zes ronden na drie ronden met een gebroken middenhandsbeentje te hebben gebokst de strijd moest staken. berust op een traditioneel treffen tussen een ploeg uit Kent en de Haarlemse bad mintonvereniging. De gelden die de uit zending van deze laatste ploeg dekken worden betrokken uit het Stimulerings fonds van de Stichting Badmintonhal Duin wijck. Vrijdagavond komt in de Duinwijckhal een sterke Engelse ploeg uit Kent op be zoek om tegen een Noordhollands team te strijden. In deze ploeg zitten enkele spe lers en speelsters die ook meedoen aan de kampioenschappen van Kent. Het team bestaat uit de volgende deelne mers. Jongens: R. Sharp, P. Alcorn, J. Tank en D. Smith; meisjes: V. Broek en F. Pound. De Noordhollanders komen in de vol gende samenstelling voor de dag: jon gens: Boudewijn Ridder en Jos Reijmers (beiden Duinwijck), Loek Alders (Haar lem) en Ronald Philips (Velsen); meis jes! Imre Rietveld en Marja Ridder (bei den Duinwijck) en Agnes Geene en Felice de Nooyer (beiden Haarlem). Het is de eerste wedstrijd die zal worden gespeeld in het kader van een uitwisseling die men jaarlijks wil gaan houden. De wed strijd begint om 7 uur. De ploeg uit Kent zal zaterdag en zondag ook deelnemen aan het open A- en B-toemooi van Duinwijck. Met een hoegverzekerde bagage vloog de vice-president van de Braziliaanse sportbond (CBD), Sil Pacheco maandag van Rio de Janeiro naar Londen. In één van zijn koffers bevond zich de Coupe Jules Rimet, het uiterlijke teken van suprematie op voetbalgebied. Pacheco, die donderdag de loting voor de groeps indeling zal bijwonen, heeft goede hoop, dat Brazilië in het bezit van de beker zal blijven. Minder optimistisch is de Braziliaanse trainer Josue de Almeyda, die momenteel in dienst is van de Peruaanse club „Alian- za Lima". „Brazilië zal in Engeland de Coupe Jules Rimet verliezen, want het Braziliaanse voetbal verkeert in een ern stige crisistoestand", is zijn mening. „Men teert in Brazilië nog altijd op de resultaten van Zweden en Chili, zonder er rekening mee te houden, dat het voorhan den zijnde materiaal niet meer van de zelfde klasse is. Buiten Pele en Garrin- cha is niemand vergelijkbaar zowel in technisch als tactisch opzicht met de spelers die de twee wereldbekers ver overden. De gouden tijd van het Brazi liaanse voetbal is definitief voorbij", al dus de geëmigreerde Braziliaan. De Joegoslaaf Dragoslav, de grootmees ter van het voetbal zoals hij tijdens de wereldkampioenschappen in Chili werd genoemd, heeft een contract getekend met de Westduitse club Karlsruhe. Juni 1966 gaat hij van zijn huidige club „Rode Ster" over naar Karlsruhe. eerste nederlaag hetgeen precies in de kaart was van het nog ongeslagen Het Oosten 4. MSC 3 (Den Helder) kreeg in de 3e klasse A de rode lantaarn in handen ge drukt van Schoorl. Purmerend 2 verspeel de het eerste puntje in 3B aan DOS (Alk maar). In 3D is KSC (Haarlem) nog de enige vereniging zonder puntenverlies. Bij de vierde klassers vierde De Pion 2 (Wormerveer) een nieuwe triomf, ditmaal tegen Zaanstreek 2 (Krommenie). De Vier Torens (Haarlem) verloor in 4C de aan sluiting met de kop nu het door HWP 3 naar een kleine nederlaag werd gespeeld. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: ZSCSantpoort 55. Tweede klasse, afd. A: Schaaklust 2— Caïssa 2 4>/2—5y2; afd. B: ZSC 2—VW 3 31/26y2; afd. C: Weenink 2Pat Mat 2 5V24 y2; afd. D: Aalsmeer 2Zandvoort 6 V23y2; Heemstede 2Pat Mat 3 5V2 41/2. Derde klasse, afd. A: MSC 3—Schoorl 46; afd. B: DOSPurmerend 2 55; Saende 2—Assendelft 3y2—6y2; afd. D: Excelsior 2KSC 46. Vierde klasse, afd. A: KTV 3—Wierin- germeer 3 5V24y2; afd. B: De Pion 2— Zaanstreek 2 8y2—iy2; afd. C: De Vier Torens—HWP 3 4y2—5y2; afd. D: De Uil 2Hoofddorp 2 43 voorlopig. De Nederlandse kampioen in het half- zwaargewicht, de 24-jarige beroepsbokser in het halfzwaargewicht Bas van Duiven- bode, komt maandag 10 januari 1966 in de ring tegen de jonge Fransman Ber nard Thebault. Thebault behoort tot de groep talent volle boksers, die na de Olympische Spe len in Tokio, de amateurstatus verwissel den voor die van professional. Tot deze categorie behoren o.a. de zilveren medail lewinnaar in Tokio, Jo Gonzales (zwaar- welter), Marcel Cerdan zoon van de ver ongelukte wereldkampioen van die naam (lichtwelter) en de middengewicht Jac ques Marty, die maandag de hoofdpar tij van deze eerste boksgala van het nieu we jaar in Parijs zal boksen. De 23-jarige Thebault, o.a. bronzen me daillewinnaar bij de Europese kampioen schappen in Moskou in 1963, heeft tot nu toe acht partijen gebokst, die hij alle won. Zesmaal kwamen deze overwinnin gen door k.o. of opgave tot stand. The bault wordt door Franse insiders als de meest talentvolle jonge Franse bokser be schouwd. In november sloeg hij de ook in ons land bekende Belgische kampioen Lion Ven in de tweede ronde k.o. Van Duivenbode, die vorig seizoen op weg leek naar de Europese top, leed in mei twee achtereenvolgende nederlagen in Duitsland, waardoor hij van de achtste plaats van de Europese ranglijst ver dween. Twee recente overwinningen in Curacao, o.a. op de geduchte Sugar Boy Nando, hebben het vertrouwen van de ta lentvolle Amsterdammer versterkt. De partij in het Palais des sports gaat over acht ronden van drie minuten. Van Duivenbode zal worden gesecondeerd door zijn Amsterdamse trainer Dick Groothuis. In de eerste divisie van de Engelse lea gue is maandag één wedstrijd gespeeld. Sunderland versloeg op eigen terrein New castle United met 2-0. Ondanks enkele regenbuien zijn de le den van de dames kernschaatsploeg maandagavond bij trainingswedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam tot uitstekende tijden gekomen. Bijzonder goed was het rijden van Wil van Wees en de Nederlandse kampioene Carry Geijs sen op de 500 meter. Wil van Wees was in 48.7 seconde zelfs nog 0.1 seconde snel ler dan het Nederlands record van Stien Kaiser dat overigens door Carry Geijssen met 48,8 werd geëvenaard. Het is echter de vraag of de prestatie van Wil van Wees als nieuw record zal Het Franse blad „France-Football" heeft een ranglijst gemaakt van de natio nale voetbalploegen in Europa. Engeland, dat verleden jaar nog de tiende plaats be zette, kwam nu als eerste uit de bus, ter wijl Nederland tezamen met Denemarken en de Ierse Vrijstaat een gedeelde 22e plaats inneemt. Het klassement ziet er als volgt uit: 1. Engeland, 2. Hongarije, 3 Portugal, 4. Bulgarije en Italië, 6. West- Duitsland en Rusland, 8. Frankrijk en Oost-Duitsland, 10. België, Wales en Tsje- choslowakije, 13. Oostenrijk, Schotland en Roemenië, 16. Spanje, Zwitserland en Joe goslavië, 19. Noord-Ierland, Noorwegen en Polen, 22. Denemarken, Nederland en de Ierse Vrijstaat, 25. Finland en Zweden, 27. Albanië, Griekenland en Turkije, 30. Cy prus en Luxemburg. De oud-voetbalinternational Kees Rij vers, die in Breda woont, is geslaagd voor het trainers-diploma A. Advertentie De toernooien voor de Europese Cupwedstrijden zullen dit jaar vroe ger dan voorheen moeten worden af gesloten. De achtste finales van het toernooi voor de jaarbeurssteden moeten voor 16 februari zijn gespeeld terwijl de kwartfinales voor de Eu ropese Cup der landskampioenen en die van het Europese toernooi der cupwinnaars tot 16 maart zullen plaatsvinden. Het voor de eerste maal te verwerken toernooi om de Europese beker voor amateur-lan denteams is voor wat betreft de voorronden vastgelegd. Om de Europese cup voor landskam pioenen (kwartfinales) Manchester Uni- ted-Benfica Lissabon 2 februari en 9 maart, Inter Milaan-Ferencvaros Boeda pest 23 februari en 2 maart, Anderlecht- Real Madrid 23 februari en 9 maart, Sparta Praag-Partizan Belgrado nog geen data bekend. Om de Europese beker voor cup winnaars (kwartfinales) Celtic Glasgow- Dynamo Kiev 12 januari en 19 januari. Atletico Madrid-Borussia Dortmund 9 of 16 februari en 2 maart. West Ham Uni ted-SC Maagdenburg 2 en 16 maart. Hon- ved Boedapest-FC Liverpool nog geen data bekend. Om de Europese beker voor jaarbeurs steden (achtste finales): Heart of Midlo- thian-Real Saragossa 12 en 26 januari Espanol Barcelona-Rode Ster 27 januari en 16 februari. Hannover 96-FC Barcelona 2 en 16 februari. AC. Milaan-FC Chelsea 9 en 16 februari. Voor de overige ontmoe tingen staan nog geen data vast. Om de Europese beker voor amateurs landenteams: Groep I: Schotland-Wales 26 februari en 19 noverftber, Ierland-Schotland 15 en 27 mei, Ierland-Wales nog niet bekend. Groep II: Italië-Frankrijk 23 april en 18 december, Spanje-Italië 27 april en 8 december, Frankrijk-Spanje 19 mei en 10 november. Groep III: Nederland-Oostenrijk 23 april en 28 mei, Nederland-Engeland 22 mei en 19 november, Oostenrijk-Engeland 2 en 26 oktober. Groep IV: Joegoslavië-Turkije 26 juni 26 oktober, West Duitsland-Turkije 29 ju ni en 16 november, Joegoslavië-West Duitsland 2 oktober en 7 december. worden erkend omdat het hier geen offi ciële wedstrijd betrof. De verdere tijden op de 500 meter waren: Gerry Luchies 50.3 seconden, Wil Vel-de Beer 50.9 en Wil Burgmeijer 51.0. Op de 1.500 mtr was Wil Vel-de Beer veruit de snelste met 2.37.1 voor Wil van Wees met 2.42.0, die echter weinig voor bleef op Wil Burgmeijer (2.42.7), Carry Geijssen 2.43.6 en Elly van der Brom (2.43.8). Ook Stien Kaiser deed aan de ze wedstrijden mee, maar beschouwde ze als pure training en maakte dan ook geen snelle tijden. Wil van Wees bleef gisteren bene den de Nederlandse recordtijd op de 500 meter. In de klokseanee, die grootmeester Bent Larsen (Den.) heeft gespeeld tegen de 12 deelnemers aan het internationaal jeugdschaaktoernooi te Groningen heeft Larsen een verrassende 5%-6% nederlaag moeten incasseren. Ree (Ned.), Wightley (Eng.) Ostojik (Joegoslav.) Pollak (W. Did.) Lombard (Zwits.) en Kuprijtschik (Rusl.) wonnen hun partij, Danner (Oostenr.) speelde re mise. Larsen boekte een aanmerkelijk slechter resultaat dan grootmeester Iv- kov een jaar geleden (6y2-3%) en Botwin- nik in 1963 (6-4), Jan Hein Donner, de Nederlandse grootmeester, won met OVz- 2% van 12 sterke Noordnederlandse scha kers.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13