Partij „De Unie" gaat meedoen aan de Statenverkiezingen HET ZILVEREN KRUIS! L 1 r A VOOR HAARLEM EN D bondig^) Worden premies voor ziektekosten verzekering opnieuw verhoogd met ingang van 1 januari? en Reformator Van Dooren vindt zichzelf een groot politicus Kleurentelevisie van huwelijk voor de pers Kabelbeschadiging een spookbeeld voor P.T.T. Pastoor gewond door vuurwerk Receptie van twee kwartjes per persoon... Amsterdamse fox leed niet aan hondsdolheid Stoffelijk overschot van schipperskind gevonden HET 1 ZILVEREN KRUIS Doden in het verkeer GEVOLG VAN EEN EXPLOSIE r Woonruimteverordening in Baarn is weer van kracht Gewonde Bredanaar redt vrouw Lichte vorst Niet bij DINSDAG 4 JANUARI 1966 2 Helderse rijschoolhouder aangehouden in Engeland Nederlandse rederij moet schade aan Noorse kabel betalen Bijna drieduizend naturalisaties HAARLEM en OMSTREKEN Haarlem Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT V elsen-IJmuiden Beverwijk WEERRAPPORTEN c lê u s Van onze correspondent) DEN HAAG - Vier nieuwe partijen heb ben zich met het oog op de komende statenverkiezingen in het Zuidhollandse register laten registreren. Alle vier zijn zij rechts. Het zijn de Boerenpartij, de Chris ten-Democraten Unie, de Partij voor Volkswil en Referendum en de Unie. De vierde is de meest mysterieuze van alle. Stichter is de 63-jarige heer Frans J. A. van Dooren, geboren te Oerle, thans woonachtig in Den Haag. Hij is onder meer intermediair voor aankopen van een buitenlandse staat. „De Unie is rechts zon der onderscheid van religie," luidt zijn be langrijkste slagzin. Zij is opgericht in 1945 en bevestigd op 7 februari 1952. „Die bevestiging" wordt duidelijk uit een getypt vel, dat de heer Van Dooren zijn bezoeker overhandigt. Het is een verklaring, waaronder tot zijn gro- De kans bestaat dat een aantal genodig den en de internationale pers bij het hu welijk van kroonprinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg de primeur krij gen van de Nederlandse kleurentelevisie. De rijksvoorlichtingsdienst bestudeert op het ogenblik een op haar verzoek door Philips over de mogelijkheid hiervan uit gebracht rapport. In verband hiermee wordt nu overwogen de huwelijksplechtigheid in de Wester- kerk per kleurentelevisie via een gesloten circuit uit te zenden naar hotel Krasna- polsky. Genodigden, voor wie in de Wes- terkerk geen plaats is en vertegenwoordi gers van binnen- en buitenlandse pers, zouden daar dan de inzegening van het huwelijk in kleur kunnen volgen. In ieder geval zullen in de Westerkerk tv-camera's het gebeurde op monitors re gistreren voor de genodigden, die het van hun plaats kunnen volgen. De kleurentelevisieopnamen zullen mo gelijk geschieden onder regie van Erik de Vries. Van een uitzending naar Ameri ka via de satelliet Early Bird is geen sprake. Dit in verband met technische moeilijkheden en het tijdstip waarop de ze inzegening van het huwelijk plaats zal vinden. In de VS is het dan zeer vroeg in de morgen. Het euvel van de door grondwerkzaam heden beschadigde telefoonkabels is voor P.T.T. een spookbeeld geworden. Ondanks het P.T.T.-vermaan tot grotere voorzich tigheid werden alleen al in het telefoon district Utrecht (de provincie Utrecht, de Zuiderzeepolders en een groot deel van Gelderland) 1072 kabelbeschadigingen ge registreerd. Het herstel is thans dagelijks werk geworden voor de P.T.T.-monteurs. Het kost soms jaren om de schade ver goed te krijgen. In samenwerking met Interpol is een S3-jarige Helderse rijschoolhouder en autohandelaar, die een viertal financie ringsmaatschappijen voor een bedrag van ruim 40.000 zou hebben benadeeld, in Engeland nabij Londen gearresteerd. In afwachting van nadere gegevens uit Ne derland is hij voorlopig voor een week in bewaring gesteld. De man kocht tien a twaalf wagens op financieringsbasis (voldeed in enkele ge vallen slechts de aanbetaling) en verkocht ze door aan anderen. Verscheidene voer tuigen had hij dubbel dus bij twee maatschappijen gefinancierd. In de cember, toen de aangifte van deze verduis teringen binnenkwam, vluchtte hij naar Engeland. Het Noorse opperste gerechtshof heeft beslist dat de Nederlandse rederij Zodiak te Rotterdam ongeveer tienduizend gulden moet betalen als vergoeding van de scha de die een van haar schepen twee jaar geleden toebracht aan een zich onder wa ter bevindende kabel in Sandnes-Sundet. De rederij meende niet aansprakelijk te zijn omdat zich aan boord van het betrok ken schip „De Tweelingen" een Noorse loods bevond en omdat de kabel niet op de kaarten was aangegeven. Het gerechts hof baseerde zijn uitspraak echter op de Noorse wettelijke bepalingen volgens wel ke scheepseigenaars aansprakelijk zijn voor de fouten van loodsen op hun vaar tuigen. In het Brabantse plaatsje Heeze is pas toor Th. Versteeg gewond toen een „gil lende keukenmeid" in zijn handen ont plofte. De pastoor had enkele kinderen gewe zen op het gevaarlijke speelgoed en ver zocht het aan hem te geven. Ondertussen wierp een van de kinderen wat vuurwerk weg. Het veranderde van richting en be landde precies in de met vuurwerk ge vulde handen van de pastoor. Deze werd aan beide handen gewond. te trots onder meer de naam van gene raal Winkelman is te vinden. Voor zover is na te gaan is de stichter voorstander van een corporatieve staat. Wie bij de heer Van Dooren op bezoek gaat loopt de kans te horen te krijgen dat hij in een debat in 1945 Romme heeft ver slagen, in 1946 ir. Vos en dat hij de hui dige Kamervoorzitter mr. Van Thiel in een vergadering over Linggadjati te Hel mond radikaal heeft overwonnen. „Dit alles is naar mijn mening de oor zaak waarom ik gedurende twintig jaar ben miskend, gevreesd en gehaat door en kele politici." Hij vertelt ook een gróót verhaal over de maanden voor de tweede wereldoorlog. In een restaurant in een Duits plaatsje bij Kleef luisterde hij de gesprekken van de militaire staf af en kreeg zo plannen over de inval in Neder land te horen. Voor de oorlog, zegt hij, heeft hij op de nominatie gestaan voor het burgemeesterschap van Helmond en Valkenswaard. Op 29 mei 1940 is hem door de bezetter de machtsovername in Neder- Het Tweede-Kamerlid mevrouw Singer- Dekker (P.v.d.A.) heeft de minister van Justitie schriftelijk gevraagd hoe het ge vangenispersoneel van twee kwartjes per persoon een behoorlijke nieuwjaarsrecep tie kan houden, laat staan met enig fees telijk aanzien. Haar is ter ore gekomen, dat de hoofden van de gestichten van het gevangenis wezen een circulaire met deze inhoud heb ben ontvangen en dat tevens werd mee gedeeld dat de kerstpakketten voor het personeel zijn afgeschaft. Zij acht een en ander om psychologische redenen niet juist tegenover dit reeds zo zwaar belaste personeel en vraagt de minister alsnog de beschikbare gelden voor de nieuwjaarsre ceptie tot een aanvaardbaar peil te ver hogen. De veterinaire inspectie voor de volks gezondheid te Haarlem heeft medege deeld dat het onderzoek op hondsdolheid van het kadaver van een vrijdag 24 de cember in Amsterdam overleden fox voorlopig volkomen negatief is geweest. Niets wijst er op dat het circa vier maanden oude dier aan hondsdolheid heeft geleden, aldus de inspectie. De politie trof die vrijdag de fox aan met verschijnselen die op hondsdolheid zouden kunnen wijzen. Het dier werd ge vangen en naar het dierenasyl overge bracht waar het nog dezelfde dag stierf. Een 41-jarige dame zou die dag door de hond in een hand zijn gebeten, zonder dat dit overigens verwondingen had ver oorzaakt. Een definitieve uitslag van het onderzoek, dat verricht wordt door de rijksseruminrichting te Rotterdam, kan pas na afloop van de zogenoemde mui- zenproef, die zes weken duurt, worden bekend gemaakt. land aangeboden. „Ik heb vanzelfsprekend geweigerd met de woorden: Trouw aan God, koningin en vaderland, en dit stand punt zal ik handhaven tot eenmaal mijn verstijfde lippen de laatste woorden sta melen." Het indienen van een lijst blijkt af te hangen van de gang van zaken met be trekking tot een fusie van de Unie met de Boerenpartij. In principe zou zijn be sloten tot een fusie, zegt hij, onder de naam „De Unie en Boerenpartij Koekoek en Van Dooren". Op die manier treedt, zegt hij, het intellect in de Boerenpartij. De UK 142 van schipper H. Snoek is gisteren de Urker haven binnengekomen met het stoffelijk overschot van een twee jarig kind, dat zich aan boord had bevon den van het ruim veertien dagen geleden gezonken vrachtschip „Elizabeth". De UK 142 is dadelijk weer vertrokken om op de zelfde plaats nogmaals te dreggen. Men hoopt het stoffelijk overschot van de man en twee andere kinderen te vinden. De andere schepen hebben het zoeken ge staakt en zijn naar de Noordzee vertrok ken ter visvangst. In de loop van 1965 hebben 2.886 buiten landers en staatlozen door naturalisatie de Nederlandse nationaliteit gekregen. Ongeveer de helft van de genaturali- seerden behoren tot de groep spijtoptan ten. Verder zijn het onder andere vluch telingen uit communistische landen, die in de jaren '50 naar Nederland zijn geko men en hier zijn gebleven. Ook hebben in 1965 enkele oud-Spanjestrijders de Neder landse nationaliteit bij de wet teruggekre gen. Advertentie Vraag meteen inlichtingen bij de afdeling Haarlem van het Zilveren Kruis, ondergebracht bij het Algemeen Ziekenfonds. Jansstraat 27, Haarlem. Tel. 02500-13318 In het Holy-ziekenhuis in Vlaardingen overleed de 43-jarige mevrouw S. M. C. van 't Oever uit Vlaardingen, die vorige week maandag ernstig schedelletsel had opgelopen bij een kettingbotsing op rijks weg 20 te Vlaardingen. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is overleden de 21-jarige leerling-teke naar Frits van Dalen uit Den Haag. Hij is bezweken aan de verwondingen, die hij bij een verkeersongeluk in de nieuwjaars nacht had opgelopen. Dit is het vernielde ketelhuis van de Kilkade in Rotterdam. Zes per- het chemische bedrijf Chefaro aan sonen zijn bij de ontploffing gewond. De Baarnse woonruimte-verordening, die in januari 1965 door de gemeenteraad werd vastgesteld maar die dezelfde maand door de kroon werd geschorst tot 1 januari 1966, is niet vernietigd en daar om weer in werking getreden. Baarn is daarmede de eerste jemeen te in Nederland, die het huisvestingsbe leid van B. en W. in een verordening heeft vastgelegd. Deze verordening gaat er evenals de binnenskamers altijd gehan teerde normen van uit dat de woonruim te primair ten goede moet komen aan de eigen ingezetenen of aan personen, die economisch aan Baarn zijn gebonden. Een koper van een woning, die geen ingezetene is of niet economisch aan Baarn is gebonden, komt pas dan in aan merking voor een vestigingsvergunning, als de verkoper de woning gedurende een periode van drie maanden door middel van een advertentie en een bord voor het huis tevergeefs tegen een door des kundigen vastgestelde taxatieprijs aan in woners van Baarn te koop heeft aange boden. De 31-jarige Bredenaar A. van Hooydonk heeft op bijzondere wijze het leven ge red van de 74-jarige weduwe Van den Kerkhof. De vrouw stond op de loopbrug van haar woonboot, die in de Nijver heidssingel te Breda ligt, toen een steun brak. De vrouw viel in het water en dreef van de kant af. De heer Van Hooydonk, met zijn rech terarm in het gips als gevolg van een operatie, aarzelde niet en sprong haar na. Hij kon de vrouw met zijn gezonde arm grijpen, maar ze raakte in paniek en trok haar redder mee onder water. De heer Van Hooydonk kon met zijn verwon de arm een balk pakken en de vrouw naar de kant slepen waar ze werd over genomen door anderen. De vrouw bleek geen nadelige gevolgen te hebben van het koude water, maar de heer Van Hooy donk moest zich opnieuw onder behande ling van een arts stellen. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Concert door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Foumet. Solist: Tibor de Machula (cello). Stadsschouwburg, vandaag 20 uur.: De musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Harry Ban- nink. Regie: Gordon Marsxh en Henk van Ulsen. Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: To neelvereniging met „Een dolle boel om de voetbalpool." Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein), vandaag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol" door Rien en Maaike Baardmans, woens dag 14.30 u.: „Het torenhaantje." Minerva Theater, woensdag 20.15 u.: A.B.C.-Cabaret met „Wat een land, wat een land" o.l.v. Wim Kan en Corrie Vonk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Die knots gekke kerels in hun vliegende kratten" a.l. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Kus me sufferd", 14 j. Rembrandt, 10.30, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Help", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „The kid from Texas", 14 j. Studio, 14 en 20 u.: „My fair lady", a.L TENTOONSTELLINGEN Vishal: Expositie van werk van leden van „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur Advertentie en op zondag van 13-17 u. Tot 24 januari. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' meesterwer ken. Dagelijks geopend van 1017 u.. zon dags van 1317 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 1017 u. en zondags van 1317 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school. Fossielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat) Ex positie van grafiek van Jan van Wens- veen. Dagelijks van 10-19 u. en van 20- 22 u. en zondags van 14-17 u. en van 20- 22 uur. Kunstcentrum „De Ark", Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags gesloten. Expositie van schilde rijen en aquarellen van Jac. J. Doeser. Gebouw Wolters, Jansstraat 48: Exposi tie van schilderijen en aquarellen van Bart H. Holt, Pieter W. M. Janssen en Frits N. de Nooyer. Tot 8 januari. Dagelijks van 1017 en 19.3022 uur. Artificia, (Heemstede): Expositie van te keningen van H. L. Prenen en beeldhouw werken van Anneke Höfte. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Museum Van Looy: Expositie van werk van leden van „Kunst Zij Ons Doel". Da gelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg: Gedurende de maand januari expositie van werk van Wim Snitker. DINSDAG 4 JANUARI City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld". Stadsschouwburg, 20 uur: Velser kunst kring, voorstelling van het ABC-cabaret, Wim Kan gn Corry Vonk. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 5 JANUARI City, 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, dolle, dwaze wereld." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur filiaal Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal „Spaamberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur en 14.30 tot 17.30 uur, filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Biceps en bikini's". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, 10 u.: koffieochtend voor Nederl. Vereniging van Huisvrouwen. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: creatief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: cursus boetseren en beeldhou wen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, geopend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. KSA-gebouw, 20 uur: schaakavond Ex celsior. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal gesloten r.k. leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. WOENSDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Biceps en Bikini's". Maatschappij tot bevordering belangen van slechthorenden, spreekuur te 20 uur, bureau Schoolartsendienst, Alkmaarse- weg 42. Verenigingsgeb. Wijkerbaan, 20 u.: lezing over vermogensaanwasdeling, NVV-vrou- wenbond. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: cursushandenarbeid voor de jeugd, door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 uur: cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kenne merstaten. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19.30 uur: cursus pottenbakken. Zaal Vredevorstkerk, Laan der Neder landen, 20 uur: volksdansavonden door de Dekenale jeugdraden van gereformeerde en Hervormde kerken. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, geo pend van 7-10 uur; 10-11 uur: dames- zwemmen; 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- 21 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-18 uur; r.k. leeszaal geopend van 15-18 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. Oog kwijt. De 45-jarige aannemer A. van Nieuwenhuizen uit Belfeld is op oude jaarsavond door een rotje zo ernstig aan zijn linkeroog gewond geraakt dat dit oog thans in een ziekenhuis in Venlo is verwijderd. Wegpiraat veroordeeld. Een 26-jarige zwervende woonwagenbewoner is door de Maastrichtse rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid, omdat hij op 18 juni van het vorig jaar een 24-jarige man uit Maastricht had aangereden en vierhonderd meter onder zijn auto had meegesleurd. Dood in kamer. In zijn kamer in een pand aan de Lijsterlaan te Eindhoven is een 41-jarige accountant dood aange troffen. Op het lijk kwamen verschillen de kleine verwondingen voor. Sectie door dr. Zeldenrust heeft uitgewezen dat er geen misdaad in het spel is ge weest. Scheveningen krijgt promenade. De Haag se gemeenteraad heeft ingestemd met het plan Scheveningen weer tot een pa rel van de Noordzee te maken: een miljoen gulden werd gevoteerd om een stuk van de strandweg „De promenade" zo attractief voor vakantiegangers en dagjesmensen in te richten, dat er aan trekkelijke zaken komen, terwijl de bad gasten toch in de nodige rust, beschermd tegen weer en wind dóór pergola's, kunnen genieten van het steeds wisse lende zeegezicht. Ziekenhuis in Didam. De uiteindelijke be stemming van het r.k. ziekenhuis in Didam is een zaak, die voorshands zal worden bepaald door de stichting, die het ziekenhuis tot nu toe exploiteerde, aldus staatssecretaris Bartels (Sociale Zaken en Volksgezondheid) in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede- Kamerleden Leibbrandt en Vellenga (beiden P.v.d.A.) in verband met het besluit dit ziekenhuis op te heffen. Burgemeester van Munstergeleen. Tot burgemeester van Munstergeleen is be noemd de heer A. L. E. Wagemar te Limbricht. Hij is rooms-katholiek en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Wijnansrade (Limburg) is benoemd de heer A. J. M. G. Tehenoe te Wijnansra de (eveneens KVP). Zweedse onderscheiding. De hoofdredac teur van de Haagsche Courant, de heer P. H. de Wit, is benoemd tot officier in de orde van Vasa. De heer D. H. Hoorns van Heiningen, die aan het Va derland is verbonden, is benoemd tot ridder in deze orde. Man steekt buurman. Een 51-jarige ha venarbeider uit de hoofdstad heeft zijn bovenbuurman, een 33-jarige taxichauf feur met een mes in de rechterarm en de borst gestoken. De havenarbeider had bij de politie geklaagd over het tumult op een verjaardagsfeestje bij het latere slachtoffer. HET K.N.M.I. deelt mee: Het weer is tijdelijk onder invloed ge komen van een rug van hoge luchtdruk, die in de afgelopen 24 uur belangrijk in betekenis is toegenomen. Op de oceaan bevindt zich echter een omvangrijk de- pressiegebied, dat zich, evenals de ge noemde rug van hoge luchtdruk, lang zaam in oostelijke richting beweegt. Een bij het storingsgebied behorend warmte- front bereikte vanochtend West-Frankrijk en Zuidwest Engeland. Op de nadering van dit warmtefront zal er morgen gelei delijk meer bewolking komen, terwijl ook de kans op neerslag weer groter wordt. Tegelijkertijd neemt de wind toe uit zui delijke richtingen en in de komende nacht zal het echter nog rustig weer zijn, zo dat de temperatuur tot enkele graden be neden het vriespunt kan dalen. Er zal zich hierbij ook mist kunnen vormen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. o S O G OJ Sr tt c Den Helder licht bew. nno 5 1 Ypenburg licht bew. n 6 2 Vlissingen regenbui nnw 6 0.2 Eelde sneeuwbui nw 4 2 De Bilt onbewolkt wnw 6 2 Twente sneeuw w 5 0.4 Eindhoven licht bew. w 6 2 Z.-Limburg zw. bew. w 1 2 Helsinki zw. bew. n ■13 2 Stockholm onbewolkt nw -6 0 Oslo onbewolkt nno -8 0 Kopenhagen licht bew. n -2 8 Aberdeen onbewolkt windst. 2 0.2 Londen zw. bew. winds t. 8 0 Amsterdam onbewolkt nnw 6 2 Brussel zw. bew. wzw 6 2 Luxemburg zw. bew. wzw 4 2 Parijs mist windst. 8 3 Bordeaux regen w 11 9 Grenoble regen windst. 7 10 Nice onbewolkt nnw 16 0 Berlijn sneeuw nnw 6 2 Frankfort sneeuw w 6 1 München sneeuw w 6 2 Zürich sneeuwbui wzw 5 3 Genève zw. bew. zzw 6 6 Locamo onbewolkt 0 9 0 Wenen sneeuwbui nw 9 1 Innsbruck sneeuwbui windst. 3 2 Belgrado regen w 4 10 Athene regenbui wzw 17 Rome onbewolkt 0 15 0 Barcelona half bew. n 18 0 Madrid geh. bew. windst. 13 0 Mallorca licht bew. n 19 0 Lissabon onbewolkt no 16 0 Dinsdag 4 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.42 uur. Maan op 14.06 uur; onder 05.44 uur. Woensdag 5 januari Zon op 08.48 uur; onder 16.43 uur. Maan op 14.43 uur; onder 07.07 uur. Maanstanden Volle maan 7 januari 06.17 uur. Laatste kwartier 13 januari 21.00 uur. Nieuwe maan 21 januari 16.47 uur. Eerste kwartier 29 januari 20.49 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 januari Hoog water 0.50 uur en 13.14 uur. Laag water 8.54 uur en 21.16 uur. Woensdag 5 januari Hoog water 1.46 uur en 14.06 uur. Laag water 9.54 uur en 22.13 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2